Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) apszi


apszi
őstag

Sziasztok!
Lenne egy villám kérdésem. Egy korábban linkelt zip-ből telepítettem az mc programot LE 703012k alá. Amikor SSH alól indítani akarom az mc paranccsal, nem csinál semmit. Illetve kiírja, hogy nincs ilyen. Mit szúrok el?
Előre is köszönöm :R

(#43002) djnice válasza SunMount3r (#42992) üzenetére


djnice
veterán

Az lenne még jó ha látnánk a Realtek és a HiSilicon kimenetét is. Lehet hogy azok is pont ilyenek.

(#43003) SunMount3r válasza djnice (#43002) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én szívesen megcsinálnám HiMedia-án (fotóval :D ), de csak 8bit-es TV-m van. Majd a Topic-jában, meg a Futeko-n is felvetem, hátha lesz valaki. Esetleg az AVS-es Dune Topic-ba lehetne még belinkelni, az elég aktív mostanában (meg látom te is posztolgatsz oda :D ).

(#43004) blakey válasza djnice (#43002) üzenetére


blakey
titán

A Vero 4K (OSMC) és az LE jobb, mint a CE+S905X, utóbbinál szerintem 8bites némi színvesztéssel, CE+S912 10bites de ebben is van egy kis szín hiba.

[ Szerkesztve ]

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43005) ShadeWolf válasza Pelican (#42993) üzenetére


ShadeWolf
csendes tag

Köszönöm szépen CoreELEC 8.95.0 raktam fel szépen fel is ment a boxra Routeren DHCP-vel kiosztottam fix ip címet a boxra isés WinSCP-vel SFTP-fileprotokkolal akarok is csatlakozni a géphez. hivatalosan amit a boxban látok a beállításoknál az Fel:Coreelec Jel.:Corelec lenne de egyszerüen a felhasználói nevet elfogadja de a jelszót nem. probáltam átirni a jelszót pl rootra de nem fogadja el mit rontok el?

Úgy nézem ez a Coreelec Béta verzió de sok minden javiíva van benne. Igazából oscam plugin kellene alá és egy Tvheadend szerver plugin tudtok ajánlani esetleg helyet ahonnan leszedhetek jól müködőt és ezeket a pluginokat hova másoljam boxon belül ha tudok majd csatlakozni WinSCp-n keresztül majd a boxhoz??? Vagy esetlek Melyik bejáratott verziójú Coreelecet használjam mit ajánlanátok amivel szépen megy a Tvheadend??

Cél az lenne hogy a box összekötve utp-vel a routerrel és Synology(Xpenology) DSM.6.0 használok 9 updattel. Erre a NAS-ra szeretném a felvételeket rögziteni időzíteni godolom megoldható. köszönöm a segítséget nem akarom bepiszkolni a forumot de ha valaki szívesen segít PM-be is várnám a folyamat leírását!

Köszönöm még1szer. Wolf

(#43006) mar_tin válasza ShadeWolf (#43005) üzenetére


mar_tin
tag

Oscam - et és Tvheadend szervert Kodi alól tudod telepíteni. Kiegészítők->Telepítés tárolóból->CoreELEC addons->Szolgáltatások.
Klienst ugyan itt csak a PVR ügyfelek alatt találod.

Konfigurálni webes felületről lehet őket. Tvheadend 9981 -es porton. Oscam - et a 8888 -on tudod elérni.

Én CE 8.95 -el használom KIII Pro -n stabilan megy, de én nem veszek fel vele.

[ Szerkesztve ]

(#43007) foresz


foresz
tag

Sziasztok! Abban tudnátok segíteni , hogy a feltelepített LE alatt valamelyik boxot vissza lehet kapcsolni kikapcsolás után valamelyiket nem? Esetleg beállítás kérdése vagy box függő? Előre is köszönöm a választ.

(#43008) mar_tin válasza ShadeWolf (#43005) üzenetére


mar_tin
tag

SSH - n a felhasználó név root a jelszó coreelec. Az előzőből kimaradt, de amit telepíteni akarsz ahhoz nem kell SSH.

(#43009) csubyy


csubyy
tag

BB2-n SD-ről fut a CE. Eddig minden ment amit szerettem volna, de a NETFLIX addon nem tud bejelentkezni. Böngészővel belépve jó és másik boxon android alól is jó. Mi lehet a probléma?

(#43010) ShadeWolf válasza mar_tin (#43008) üzenetére


ShadeWolf
csendes tag

Köszi szépen a helpet! De sajnos a PVR Tvheadened cliens telepitésre kattiintva hibával leáll? mit rontottam el?
A .tar kiterjesztésű fielnak az update mappáját nem találom ahová a frissítést bele kellene tolni! wolf

(#43011) junkpod válasza ShadeWolf (#43010) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem most telepítettek a CE 8.95.0 verziót? Mégis mire szeretnéd frissíteni? :)

Box's don't touch!

(#43012) ShadeWolf válasza junkpod (#43011) üzenetére


ShadeWolf
csendes tag

Így értem már a .tar file az nem a verzion belüli javításokra szolgál hanem egy meglévő régebbi rendszert lehet vele upolni. Engem az kevert meg hogy 8.95.0.img.gz file alatt volt egy egy 8.95.0.tar file is. Köszi

(#43013) tkomlosi válasza ShadeWolf (#43012) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

Az ugyanaz csak nincs tömörítve.

(#43014) ztsoft válasza tkomlosi (#43013) üzenetére


ztsoft
őstag

Mind a kettő tömörített fájl. A gz kiterjesztésű fájlban a lemezkép van, a tar-ban a frissítéshez való fájlok vannak.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#43015) Lacko66 válasza bala6120 (#42838) üzenetére


Lacko66
tag

Nekem pont ez a bajom, egyáltalán nem szeretnék semmilyen CEC-et. Ma kiderült, hogy ha a tévé hangerőszabályzóján 2 fokozatot emelek akkor felhozza a codec infót, ami a box távjának az egyik gombjára van téve Keymap Editorral. Minden 2 fokozatos hangerőnövelésnél codec infót látok, nekem ez nem kell. Azt szeretném, hogy a box távja irányítsa csak a boxot, a tévéé pedig csak a tévét de egyelőre fogalmam sincs, hogy ezt hogyan lehetne elérni.

Diablo 3 Battletag: Misilaci#1165 | PSN ID: OBH_MihalyLaci |

(#43016) dugesz77 válasza Lacko66 (#43015) üzenetére


dugesz77
őstag

Itt az a gond,hogy pont ugyanaz a két IR kód a készülékeiden. Semmi köze a CEC-hez ez IR alapon működik így. A box vevőjét le kell ragasztani és kell hozzá egy bt irányítót venni vagy mobilról kezelni.
Nálam az IR vevős RGB led szallag jele egyezett a boxom play gombjával és ha elindítottam a filmet bekapcsolt vagy színt váltott. Vettem wifi-s rgb led vezérlőt és megkerültem a problémát egy életre.

[ Szerkesztve ]

(#43017) tkomlosi válasza ztsoft (#43014) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

A tar valóban archívum, de nem tömörített.

(#43018) Beni2360 válasza Lacko66 (#43015) üzenetére


Beni2360
félisten

Talán egy másik gombra tedd át és töröld erről. Lehet, hogy bejön. Vagy szüntesd meg az az opciót.
Más: Nálam pl a ZIDOO X10 boxom bekapcs gombjára kikapcsol a Mecool.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#43019) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Halihó !

Mecool BB2-vel tutira működő twrp-t keresnék.
Keresgetek, próbálgatok, de nem indulnak... :F

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#43020) foresz


foresz
tag

foresz
(tag)
Sziasztok! Abban tudnátok segíteni , hogy a feltelepített LE alatt valamelyik boxot vissza lehet kapcsolni kikapcsolás után valamelyiket nem? Esetleg beállítás kérdése vagy box függő? Előre is köszönöm a választ.

(#43021) dgyuri0123 válasza foresz (#43020) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha kiveszed a kártyát, az eredeti rendszer fog elindulni, hacsak nem belső memóriára lett telepítve a LE.
Nekem pl. gyárilag LE van és kártyáról futtatom a CE-t. Amennyiben egyre gondolunk...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#43022) foresz válasza dgyuri0123 (#43021) üzenetére


foresz
tag

Nem kártyáról megy. Fel van telepítve a boxra. Van amelyik bekapcsól a távirányítóval de a legtöbb box nem.

(#43023) Beni2360 válasza foresz (#43022) üzenetére


Beni2360
félisten

Saját távval vagy rádiós távval?
Mert a sajáttal mennie kell a rádiósnál már kérdéses. Ott már a box rendszerén múlik.
-----------------------
Ott akkor dtb.img fájllal van gond nem 100%-s . Vannak boxok amiknél muszáj ssh-n valamit bemásolni.
Pontos típussal kell kérdezni és akkor a guruk majd tudják. hogy mi kell.
Nálam is az egy régebbi Mini MX-G S905 boxnál be kellett valamit még írni a boxba.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#43024) foresz válasza Beni2360 (#43023) üzenetére


foresz
tag

Sajáttal. Kikapcsolni ki tudom csak vissza nem

[ Szerkesztve ]

(#43025) Technoman


Technoman
őstag

A mai nap belefutottam egy olyan virágbolti filmbe, ami tartalmazza a rendes mozi változat mellett az alternatív változatot, mintegy belekódolva, menü és választás nélkül (?)
Ezt írják az nfo-ba:
READ.NFO: TV-k es medialejatszok nem tamogatjak
nagyon nagy valoszinuseggel a ket
verzio kozotti valasztast. Ezeken az
eszkozokon csak a mozivaltozat lesz
elerheto. PC-n a szokasos modon lehet
valtani, Haali program segitsegevel
vagy MPC-HC/Filters menupont alatt.

LE 8.2.3.1.-et használok. Mivel nem emlékszem, hogy az ilyen filmek lejátszását akár szőrmentén is kitárgyaltuk volna, kérdezném: szerintetek hogy lehet, az alteros változatot is lejátszani?

thx

(#43026) blakey válasza foresz (#43024) üzenetére


blakey
titán

Gondolom Nexbox vagy valami hasonló :) Van 1-2 ilyen csodabox ami nem nagyon támogatott LE alatt.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#43027) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Whitelist-ben ha minden 4k-s képfrissítési elemet bekapcsolok, okozhat olyan gondot hogy 10mp vagy 1 percenként elsötétül a kép (hang van a háttérben) majd visszajön. Ezt csinálja a menüben is és film lejátszása közben.
Volt már valakinek ilyen gondja?

Bajom annyi, haverom kábeleti + lejátszóját teszteltük neki, én mindent széthúztam (épített NAS, Beeling GT1@Coreelec, Pioneer VSX-932-es erősítő)

Teszteltük szép volt jó volt, majd újra összedugtam tegnap mindent , whitelistben beállítottam a szükséges 4k képfrissítéseketés ezt az idegesítő pillanatnyi képvesztést tapasztaltam.

Azóta már mindent megcsináltam de ugyanez lett az eredménye eddig úgy néz ki máig:
- Erősítőt reseteltem, úrja beállítottam midennt
- Coreelec-et reseteltem, újra beállítottam mindent
- Kábelt kicseréltem, hátha az halt meg, de szerintem nem, mert ha diretbe a TV OneConnect felületébe dugom akkor látja a TV

Mindent végigzongoráztam, Whitelist-et töröltem + Kábelt kicseréltem eddig 5 perc alatt a Justice League tökéletesen futott, nem volt fekete kép vagy jelprobléma (4k+HDR ment rendesen)

Alábbi eszközeim vannak :
Samsung 55-ös Q6F (2017)
Pioneer VSX-932 erősítő
Beeling GT1 @ Coreelec 8.9.50
épített Nas @ Openmediavault

Lehet mindezen hibám Whitelist beállítások miatt lehetett?

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#43028) SunMount3r válasza Technoman (#43025) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez gondolom egy külön/második videó sáv a konténerben. Szerintem MKVToolnix-al ki tudod mux-olni ki belőle a hangsávval együtt egy másik .mkv-ba.

[ Szerkesztve ]

(#43029) dgyuri0123 válasza foresz (#43024) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Vannak "ajánlott" boxok, amiknél az IR táv működése nem változik LE telepítése után sem. Nálam "nem ajánlott" boxnál pl. elszállt a táv. Csak bekapcsolni tudom IR-el, ezen kívül mindent egy Rii légegérrel működtetek. Viszont légegérrel nem tudom bekapcsolni, csak a saját IR távjával... szóval ez van...

"csak a zene van"

(#43030) SunMount3r válasza dgyuri0123 (#43029) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezért kell olyan légegeret venni, aminek legalább 1 gombja IR tanítható. De olyan is van aminek 4-5, vagy akár az összes, ezekkel a TV-t, AVR-t, "akármit" is lehet a betanítás után vezérelni...

(#43031) foresz válasza dgyuri0123 (#43029) üzenetére


foresz
tag

Azt meg lehet oldani. Nekem sem működött a táv de a remote.confba mindent át tudsz konfigurálni, ahhoz nagyon jó leírások vannak és nekem is segítettek itt többen is. Minden egyes gombot arra állítasz amire akarsz. A power is működik, ki is tudom kapcsolni csak ha kikapcsol akkor már vissza nem tudom.

Az összefoglalóba leírtak alapján egyébként szinte minden ÍR tavírányitót rá tudsz konfigurálni a boxra.
Nem csak a sajátját hanem akármilyen régi megmaradt pl tv távirányítót.

[ Szerkesztve ]

(#43032) dgyuri0123 válasza SunMount3r (#43030) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Tudsz linket küldeni tanítható légegérről, megköszönném ?

(#43031) foresz: Na ez (is) az, amihez tök hülye vagyok... :K

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#43033) SunMount3r válasza dgyuri0123 (#43032) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Íme. Linket pedig könnyen találsz hozzájuk a Google-al. GearBest, GeekBuying, TomTop-on érdemes keresgélni.

(#43034) Beni2360 válasza dgyuri0123 (#43032) üzenetére


Beni2360
félisten

Iweipoo GT01

Kicsit vastag de minden gomb tanítható.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#43035) Technoman válasza SunMount3r (#43028) üzenetére


Technoman
őstag

Köszi a választ, de én arra gondoltam, hogy valamely app -ami erre lenne kitalálva- segítségével, lehetne valahogy interaktívan váltani, a két vég között.
Egyébként a 1080p-s változatnál, a maga 10 GB méretével sanszos amit írtál, sajna a 720p-s változatnál (4,7GB) viszont megdől a dolog.

(#43036) junkpod válasza foresz (#43024) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az gyári fw hiba, soha nem is fog menni a bekapcsolás távirányítóval. Se droid se le se CE alatt.

Box's don't touch!

(#43037) junkpod válasza Technoman (#43025) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szetszeded mkv tool progival a streameket.?

Box's don't touch!

(#43038) junkpod válasza dgyuri0123 (#43029) üzenetére


junkpod
nagyúr

Be lehet a te ir tavodat is üzemelni, nem nehéz.

Box's don't touch!

(#43039) djnice válasza junkpod (#43036) üzenetére


djnice
veterán

Meglehet oldani az u-boot módosításával. A régi Nexboxhoz pl van kész fájl ehhez.

(#43040) dgyuri0123 válasza SunMount3r (#43033) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Köszi!

Az i13 piszok jó darab.. :)

(#43038) junkpod: Kedves hogy ezt mondod, de tényleg sügér vagyok az ilyen dolgokhoz. Key map editorban többször úgy elvesztem, hogy csak na...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#43041) SunMount3r válasza Technoman (#43035) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Arról nem tudok, hogy a KODI tudna-e videó-sáv váltást lejátszás közben. PC-n az MPCHC biztos tud, no-most:

Két külön video sávnak kell lennie, máshogy nem tudom elképzelni. Ilyen célra (is) jó az MKVToolnix. Berakod a videót, és kiválasztod a megfelelő videó és a hozzá tartozó audio sávot, majd kimuxolod egy másik mkv-ba. 10GB esetén max 15-20 perc.

MPCHC-val (ha kell) nézd meg előtte melyik videosávhoz, melyik hangsáv tartozik és ennyi. Vagy csak szimplán hagyd benne az összes hangsávot akár, mert azt biztos lehet váltani lejátszás közben a KODI-ban is (csak helytakarékosabb, ha kiveszed a felesleges dolgokat).

[ Szerkesztve ]

(#43042) Technoman válasza SunMount3r (#43041) üzenetére


Technoman
őstag

Köszi :)

(#43043) AlanyHal


AlanyHal
kezdő

Sziasztok!

Lehet valami rendes Linuxot (ami nem Android) telepíteni a Minix Neo U1-re, memóriakártyára?

;] ----> https://youtu.be/FHwVFAoZ7LI?t=102

(#43044) junkpod válasza djnice (#43039) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ok. De az már nem egyszerű annyira mint egy CE telepítés vagy fw csere...

Box's don't touch!

(#43045) ShadeWolf válasza mar_tin (#43006) üzenetére


ShadeWolf
csendes tag

KIII Pron Tvheadend PVR cliens ami nálam nem települ fel.Server-t és az Oscamot szépen felrakta. SSH müködik. A 8080 portot elérem viszont 9981- nem . A 8888 port OSCAM az irja még nincs futó PVR kliens addig nem tudom állítani. Mivel tudom telepítésre és működésre birni a Tvheadend pvr clienst? Létezik hogy azért nem települ mert nem érzékeli a Box tunerkátyáját? Köszi a válaszokat

(#43046) junkpod válasza dgyuri0123 (#43040) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mutass egy képet a taviranyitodrol, utána csináld végig a nyomkodas tesztet, ehhez van leírás, de ha kell ide is leírhatják lépésenként. Ez alapján megcsinálom neked a szükséges fájlokat.

Box's don't touch!

(#43047) korcsi válasza blakey (#43026) üzenetére


korcsi
veterán

A bekapcsolásnál számít a futtatott rendszer?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#43048) stigma válasza stigma (#43027) üzenetére


stigma
addikt

Re, asszem megtaláltam mi a hiba, flickering a neve.

Ezzel lehet mit kezdeni?

kb 2-3 hete a Beeling S912-es boxon 8.90.5 van, 1 hete frissített valami kisebb frissítést a box.

Délután egy 2 órás film alatt 1x jött elő, most viszont 5 percenként ugrik a kép. Mit lehet tenni?

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#43049) stigma válasza stigma (#43048) üzenetére


stigma
addikt

Javítom, mert 8.95.0-m van. Régit megpróbálom feltenni hátha megjavul ( 8.90.5)

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#43050) stigma válasza stigma (#43049) üzenetére


stigma
addikt

Kérhetek valakitől egy Corelec-et mely S912-re van és a régi 8.90.5-ös változat zip fájlja?

Mert akkor csak elhelyezném az Update könyvtárba restart és máris jó lenne a régi rendszerem, de valamiért github-on nem találom a régi változatot csak az újat (8.95.0)

Köszi szépen. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.