Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19301) tjnet válasza Bubukain (#19300) üzenetére


tjnet
aktív tag

Akkor rendelhetek egy s912 beelik gt1-et.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#19302) dugesz77 válasza tjnet (#19301) üzenetére


dugesz77
őstag

A 4k-s Avatart éppen tegnap próbáltam ki egy Minix U1-el(S905) és egy MiniMxII(S905X) -el . Én a frissített nem kszaq-os hibriddel néztem. Tökéletes volt mind a kettőn 4K-s megjelenítőn is.

[ Szerkesztve ]

(#19303) Patice válasza tjnet (#19299) üzenetére


Patice
nagyúr

Igen, még 7-es LE alatt pl Men In Black 3-mal, vagy a Mentőakcióval. Mindkettő simán ment a Nexbox A95X-nek wifin, LG 4K TV-vel.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19304) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Előrendelés S905D procis lejátszóra: MECOOL K1 Pro 2G/16G DVB-T/S $80. Android 7.1, Gbit LAN, VP9, HDR, tuner kezelés, tulajdonképpen a sima S905 utódja, ha a specifikációt nézzük.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19305) bostone válasza tjnet (#19301) üzenetére


bostone
addikt

A gt1-hez folyamatosan érkezik frissítés, legtöbbször finomítások.

A boxra kalapált droid hagy némi kívánni valót maga után, hogy finoman fogalmazzak.

A kodi droidon krypton óta felejtős, erősebb vas alatt jobban teljesít, a gt1 nem az a kategória.
Spmc-vel rendben működik a lejátszás. (Drop nincs, skip van)

***

LibreElec experimental állapotban is jól használható, stabil.

Feliratok esetében többen megjegyezték, hogy megszűnik a dadogás néhány percen belül, saját tapasztalataim nem ezt támasztják alá, inkább enyhül. Ha Kszaq ezt javítani tudja a 912-őn, lesz egy eladó 905-ös gépem.

Szerintem szebb képet produkál, mint a mini mx3.

Screen tearing in GUI and software-rendered videos (vsync does not work)

(#19306) julius666 válasza tjnet (#19299) üzenetére


julius666
addikt

Mini M8S:
Teljes estés filmet nem, de 4K demó videókat próbáltam rajta. Egy extrém vágáson kívül (szanaszét robbanó festékcseppek) se röccenés, se semmi, hibátlan 4K 60 FPS.

10 bites H265 is szépen ment.

(#19307) jézusom válasza DoItYourself (#19304) üzenetére


jézusom
addikt

fúú de vennék, de nekem tuneres tök felesleges. A sima s905 10 bites színskálája mennyivel másabb, mint ez a 906D HDR-je?

(#19308) m_kovacs


m_kovacs
tag

Én nem nézek mozi filmeket, ezért nem követem a filmvilág híreit, eseményeit. Valaki legyen szíves leírni,hogy lett,és mikor az Avatar-ból 4K HDR-es film, tudtommal (s stáblista alapján is) FHD 3D kamerával forgatták 2009 ben.
Köszönettel m_kovacs

(#19309) dugesz77 válasza m_kovacs (#19308) üzenetére


dugesz77
őstag

Ez egy upscale HDR 10bit BT2020 verzió . Szépnek szép de szerintem a művi megjelenítés még művibb lett. Valahogy számítógépesebb lett a kép mintha egy játékkal játszanék.

(#19310) user112


user112
senior tag

Sziasztok!
Lassan rászánnám már magam a vételre, de még szeretnék a memóriára rákérdezni.
Gondolom itt is az érvényesül, hogy minél több, annál jobb, de mivel elég sok fajtát lehet találni (1/8, 2/8, 2/16, 3/32) és csak filmet néznék rajta külső HDD-ről (esetleg online, de azt nem tudom, hogy ezeken a kütyükön lehetséges e). Szóval hogy milyen ajánlott?
A másik az SD kártya. Akkor erre menne ez a LE? Mekkora legyen és milyen típus?
És még a kezelőszerv érdekelne. Úgy látom, hogy inkább a "légegér" preferált a billentyűzet helyett, mégsem ezzel árulják (legalább is én csak ilyen mini keyboard-ot látok). Ha külön szerzem be a két egységet, honnét lehet tudni hogy "együttműködőek" lesznek e?
Még mindig ez a kiszemeltem:Mini M8S II Amlogic S905X 2GB+8GB, amire már blakey nagyúr áldását adta, vagy esetleg ez:
Mini M8S plus 2GB/8GB
és 2/8 + a hozzá kínált keyboard 50-55$.

Köszönöm.

(#19311) janisjoplin1


janisjoplin1
tag

Sziasztok..

Egy Beelink MINI MXIII II 2/32-es lejátszót használok.Csak lee-t használok,Most kellene a másik szobába is egy.Meg egy ismerősömnek is,így kettő kellene.Csak lee-re kellene.Kinéztem a német amazonon ezt a tipust:
https://www.amazon.de/gp/product/B01MSHTSV6/ref=oh_aui_detailpage_o01_s00?ie=UTF8&psc=1
Kettő vásárlásnál ugye már ingyen posta lenne.Ezt megvehetem ,vagy tudnátok jobbat,vagy olcsóbbat ajánlani ?
Aliról a vám miatt nem szeretnék rendelni..
Köszönöm
janisjoplin1

(#19312) Technoman válasza palank (#19296) üzenetére


Technoman
őstag

Most felcsigáztatok ezzel a 3D-vel. Pusztán szakmai kíváncsiságból le is rántom, a 60gigás Bilbós filmet.
Megnézem, hogy tudja-e Minix a Full 3D-t.

(#19313) djnice válasza Technoman (#19312) üzenetére


djnice
veterán

Lejátszani letudja, de felezve lesz a felbontás, ahogy mindegyik Amlogic eszközön.

(#19314) kmarci25 válasza janisjoplin1 (#19311) üzenetére


kmarci25
veterán

Nézd meg a gearbest és a banggood kínálatát, arra figyelj, hogy az EU-ból kérd a szállítást (változik az ár attól függően, hogy Kínából, vagy az EU-ból küldik). Onnan rendlej, ahol a 3 közül a legolcsóbb. :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#19315) Technoman válasza djnice (#19313) üzenetére


Technoman
őstag

Nem arról szól itt a társalgás , hogy tökéletesen viszi, mindenfajta konverzió nélkül?

(#19316) interstate76 válasza Technoman (#19315) üzenetére


interstate76
addikt

Erre csodálkoztam rá, mert szerintem sem tudja, de nincs 3D megjelenítőm, amin ki tudnám próbálni, szóval csak másoktól származó infókra hagyatkozhatok.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#19317) blakey válasza Technoman (#19315) üzenetére


blakey
titán

Teljesen normálisan viszi annyi különbséggel, hogy a két FHD képet butítva rakja össze de véleményem szerint nem olyan nagy a gond és természetesen nem úgy rakja össze ahogy a passzív 3D-s tv-k, valamint az aktív 3D-s tv-k elég nagy része nem is FHD-ban jeleníti meg, sokan ezt nem tudják de nem is olyan zavaró a felbontása, mint passzív 3D esetén, mert ott ugye ha megfigyeljük akkor látszanak a "csíkok". Bátran próbáld ki, a TV amúgysem 3D FHD.

(#19316) interstate76
A Minix viszi a 3D MVC-t és gyakorlatilag hibátlanul, igaz nem LE alatt próbáltam hanem a saját lejátszójával, Android alatt.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19318) djnice


djnice
veterán

Figyelem! Az újabb Tanix TX3 Pro-ban és T95x-ben már az új wifi chip (9082C) van, amihez egyelőre nincs LE alá driver! Beszélgettem a kínai gyártóval, de nekik sem adja ki a driver forráskódját a chipgyártó, úgyhogy egyelőre USB-s wifi stick a megoldás.

(#19319) syler123 válasza blakey (#19317) üzenetére


syler123
veterán

Most én sem értem, most akkor viszi a fullhd3d-t vagy nem? Amikor elindítjátok a fullhd3d videót, akkor rögtön átvált 3d módba a tv vagy csak a kodi csinál a fullhd3d-ből halfsbs-t? Mert akkor felezett felbontású lesz.

(#19320) julius666 válasza user112 (#19310) üzenetére


julius666
addikt

Memória: ha LE megy rá, az elröcögne 1 giga memórián is probléma nélkül, de a 2 gigás modellek nem sokkal drágábbak, szerintem nem éri meg az alá menni és kísérletezni. 2 giga viszont bőven elég, nem kell több. Beépített tárhely teljesen mindegy ha nem droidozni akarsz rajta, úgysem lesz használva.

SD kártyából LE alá meg nem kell semmi semmi extra, férjen el rajta az OS oszt jónapot. 1-2 giga a rendszer ha jól rémlik, a maradék helyet felparticionálja első indításnál mint szabad belső tároló, ahová a saját cuccaidat (filmek, zenék) pakolhatod, mondjuk hálózati megosztáson keresztül. Ha úgyis külső vinyót dugsz rá (mint kb. mindenki), akkor teljesen mindegy, mekkora szabad hely marad a kártyán, mert nem azt használod. Én pl. egy régi 8GB-s Class 6-os kártyát használtam, ez volt otthon a legkisebb fölös kártya.

Nekem pont olyan modellem van, mint amit kinéztél (Mini M8S II Amlogic S905X 2GB+8GB), elégedett vagyok vele (én Gearbestről rendeltem). Én nem rendeltem hozzá ilyen mini billzetet, amit adtak nagyon fapados távirányító azzal használom meg a TV kapcsolójával, HDMI CEC-n. Youtubeot közvetlenül a masinán nem használok, csak telefonról/laptopról kiküldünk rá videókat, így nem kell a TV-n "gépelni", nekünk felesleges lenne a billzet. Meg szerintem amúgy is erősen pöcsköszörű a beépített YT plugin, hiába van billzeted.

Szóval úgyis leginkább start-pause-stop, a hangerő meg a menüben lépkedő gombokat használod.

(#19321) syler123 válasza julius666 (#19320) üzenetére


syler123
veterán

Ez így nem igaz, egy lassabb kártyán sokkal lassabban tölti be pl a borítókat. Minél gyorsabb kártya javasolt a Libreelec-hez is. Nálam a class6 -> class10 is hatalmas változást hozott. Nem a filmlejátszás lett gyorsabb, hanem a médiatár, a borítók betöltése.

djnice: Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#19322) djnice válasza syler123 (#19319) üzenetére


djnice
veterán

Lejátssza, átváltja 3D frame packed módba a TV-t, de fele felbontásban küldi ki (2x1920x540).
Kicsit jobb mint a HalfOU, de csak a bitráta miatt. Ez Amlogicnál hardveres korlát.

[ Szerkesztve ]

(#19323) Technoman válasza blakey (#19317) üzenetére


Technoman
őstag

Kipróbálom. Egyébként a TV-m tudja a 3D-t (aktívan)

(#19324) user112 válasza julius666 (#19320) üzenetére


user112
senior tag

Köszi, akkor belevágok.

(#19325) junkpod válasza syler123 (#19321) üzenetére


junkpod
nagyúr

És a mérete sem mindegy. Ugyanis az addonok, médiatár mind-mind ide fog letöltődni, nálam ez már egy mini (max 100 film+4-5 sorozat) is nyaldossa a GB méretet.
Az más kérdés, hogy 4-8GB-nél kisebbet nem lehet kapni.

Box's don't touch!

(#19326) Kapanyél válasza julius666 (#19320) üzenetére


Kapanyél
őstag

A kártya azért nem mindegy, mekkora. A sebességről már írta más, hogy szintén fontos, ugyanígy a médiatár adatoknak is kell a hely. Nyilvánvalóan minél több film, zene vagy egyéb tartalom van a külső tárolón, annál nagyobb hely kell a médiatár adatainak is. Nálam pl. ez több GB! 16GB-os Class10 UHS-1 kártya alatt nem ajánlom. Ez sincs 5k.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#19327) blakey válasza Technoman (#19323) üzenetére


blakey
titán

Tökmindegy, hogy tudja, nem FHD 3Daz AS640, de ettől eltekíntve a jó anyag nagyon szép és fel sem tűnik a kisebb felbontás. Passzív 3D esetén zavaró a felezés.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19328) julius666 válasza Kapanyél (#19326) üzenetére


julius666
addikt

Köszi neked, meg syler123-nek is! Pont most próbáltam fotókat rajta, eléggé nyöszörgött a LE a thumbnailek generálása közben, akkor ez volt az oka (különösebben nem izgattam magam rajta, utolsó utáni funkció nálam kb).

Jól sejtem, hogy a "szabad" particióra (az SD kártyán maradék helyre felrakott ext4) pakolja a médiatárt?

Úton van egy UHS-1 kártya, kipróbálom majd akkor azzal is.

(#19329) janisjoplin1 válasza kmarci25 (#19314) üzenetére


janisjoplin1
tag

Köszi a tippet.Megnéztem,de sajnos eu-s raktárról,és hogy ajánlott készülék is legyen alig van valami.
Marad a német amazon 35 eur ingyen postával.Azt meg tudnád mondani,hogy az online film nézés./ms.e+.
Quasar/annak is elég az 1 giga ram ?vagy csak a médialejátszáshoz ?Ja libreelec rendszerhez..
janisjoplin1

(#19330) DoItYourself válasza djnice (#19318) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Köszi az infót, frissítettem az összefoglalót, a TX3 Pro kapott egy megjegyzés csillagot, a [Sunvell] T95x nem volt az ajánlottak között.
Egyéb frissítések az összefoglalóban:
LOG
3. link a 3D lejátszás magyarázathoz
5. TX3 Pro *
62a. új LE verziószámok
+ egyéb apróságok

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19331) DoItYourself válasza DoItYourself (#19304) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Sen5 Dual Tuner combo: újabb DVB-T/S tuneres játékos S905D procival, bónusz CAM slottal. A korábbi híresztelések beigazolódtak, valódi dupla tuneres ez is, azaz egyszerre használható mindkét tuner, nem csak felváltva, mint az S905-nél.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19332) tothl


tothl
addikt

Sziasztok !

Az normális, hogy ha az USB vinyó mellett be van dugva a légegér USB stickje, akkor a vinyó sebessége atomra belassul ?
A doboz egy GT1, és LE 8 fut rajta, de gondolom ebben az esetben ez lényegtelen...

(#19333) kmarci25 válasza janisjoplin1 (#19329) üzenetére


kmarci25
veterán

Nekem 2 gigás van, arról tudok nyilatkozni. Hátha jön egy-két 1 gigás box tulaj, aki beszámol a tapasztalatokról.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#19334) Patice válasza janisjoplin1 (#19329) üzenetére


Patice
nagyúr

LE-hez bőven elég az 1 GB RAM is, on-line filmezésről nem tudok nyilatkozni, de szerintem ahhoz is. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19335) janisjoplin1


janisjoplin1
tag

kmarci25
Patice
Köszönöm a válaszokat.Megrendeltem..
janisjoplin1

(#19336) blakey


blakey
titán

Van egy új devel 0508, még nem találtam róla leírást.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19337) julius666 válasza Patice (#19334) üzenetére


julius666
addikt

Torrent tudja enni a memóriát, szóval aki seedboxként is akarja használni (sok torrenttel), annak biztosabb azért a 2 giga.

Illetve block/inode cache alá sem árt, lehet fájlok közt böngészés nagy terás külső vinyókon kellemesebb a több memóriával. Filmnézés közben persze hót mindegy.

(#19338) Patice válasza julius666 (#19337) üzenetére


Patice
nagyúr

Ez OK, de a torrent nem volt a kérdező igényei között. Amúgy igen, jobb 2 gigával, de amikor nem csak egy eszköz kell egyszerre, azért nem mindegy az ár.

Az meg már csak saját véleményem, hogy ezek a kütyük nem valók torrentre. Azt inkább egy NAS vagy médiszerver intézze.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19339) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. Kicsit off...

Jelenleg Audioquest Pearl kábellel van összekötve a box a tv-vel.

NEO U1, pana ST60 plazma.

Szerintetek ha lecserélném a kábelt egy drágábbra, jobbra, lenne képminőségben pl valami javulás?

Észrevenném?

AUDIOQUEST Forest lenne a kiválasztott.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#19340) Patice válasza mayday00 (#19339) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem nem. A mostani képpel amúgy elégedetlen vagy?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19341) Indiant válasza azbest (#19295) üzenetére


Indiant
addikt

Régi kártya. A formázás után már "csak" a fele piros. De nem tudom rávenni az LE-t ,h. ne használja az egész kártyát. ...és windows alatt nem sikerül átméreteznem se.

(#19342) janisjoplin1


janisjoplin1
tag

Sziasztok..
Bocs tudom nem ide tartozik,de rendelni akartam a német amazonról 2 db lejátszót 2x35 euró.
Még nem rendeltem sajnos külföldről.Fizetésnél a forintot választottam.és 332-be váltja.Ez normális ?
Még egyszer bocs.még ma le kellene adni a rendelést..
janisjoplin

(#19343) Technoman válasza mayday00 (#19339) üzenetére


Technoman
őstag

Egyetértek Patice-al, szerintem sem látnál különbséget.
Mert:
Nem szabad elfelejteni, hogy -bár plazmád van-., de ez az akkori közép kategóriát képviselte. + ugye a Neo-ba nincs semmi képjavító elektronika (Dune, Popi, HiMedia)

(#19344) mayday00 válasza Patice (#19340) üzenetére


mayday00
őstag

Igen elégedett vagyok. Szép nagyon :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#19345) julius666 válasza janisjoplin1 (#19342) üzenetére


julius666
addikt

Paypal? Ha igen, ezt olvasd el:
http://kiszamolo.hu/a-paypal-mondjon-le/

Be kell állítani, hogy ne akarjon ő váltani, majd vált a te bankod. Nagyon aljas lett utóbbi időben a PP, minden egyes tranzakciónál át kell állítani, nem triviális módon, ráadásul változtatják is folyton, hogyan.

(#19346) janisjoplin1 válasza julius666 (#19345) üzenetére


janisjoplin1
tag

Nem otp webkártya..

(#19347) djnice válasza mayday00 (#19339) üzenetére


djnice
veterán

Semmilyen képminőségbeli különbséget nem okoz a hdmi kábel cseréje. A kérdés sem értelmezhető. Nyugodtan lecserélheted a mostani AQ-t egy 1000 Ft-os Tesco-s kábelre. Egyszer úgyis elkapja a fogyasztóvédelem ezeket a cégeket, remélem minél hamarabb.

(#19348) RedCat válasza blakey (#19336) üzenetére


RedCat
senior tag

Kipróbáltam, de semmi változás... Kszaq sem reagált eddig...

(#19349) dugesz77 válasza djnice (#19347) üzenetére


dugesz77
őstag

Ebből vita lesz szerintem. Azért egy olcsó kábel,főleg ha hosszabb bőven beleszól a képminőségbe. Természetesen a 20-30 ezres kábelt is pénzkidobásnak tartom. Van egy jó középút azt kellene megtalálni.

[ Szerkesztve ]

(#19350) djnice válasza dugesz77 (#19349) üzenetére


djnice
veterán

Te is kezded... mielőtt folytatod, ajánlom hogy tanulmányozd a TMDS protokollt.
Ha nem érted, sok-sok bizonyítást találsz a neten hogy ha nem hibás a kábel, akkor bitről-bitre ugyanaz az adat jön ki mindegyik kábelen, raw hdmi capture-rel ellenőrizve.
Ha hibás, akkor random fehér pontok (sparkles) jelennek meg a képen vagy egyszerűen nincs kép.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.