Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73001) mikrofon válasza divan (#72996) üzenetére


mikrofon
addikt

Nekem 3,5" van green technológiájú HDD-vel és csak akkor pörög ha kell. Persze ennek a hátránya, hogy ha el akarod érni akkor kicsit várni kell, hogy felpörögjön.....

(#73002) FerNandor válasza cof (#72994) üzenetére


FerNandor
őstag

El is akadtam.
Letöltöttem a linkedről a thoradiát.
.zip. Kodiban Installáltam zipből, enegdélyeztem az idegen forrásokat. Aztán jön egy ablak, amiben nem ír semmit a program, csak yes vagy no opciót tudok kiválasztani. Rámentem a yesre.
De, ha a my addons alatt megnyitom a thoradiát, akkor csak uninstallálni tudom kb.
Hogy tudok eljutni a transmission telepítéséig?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#73003) mikrofon válasza Csicsóka (#72999) üzenetére


mikrofon
addikt

Igazi előnye szerintem a szoftver lesz. Most már egy éve reszelik és elég jól állnak.

(#73000) Pelican : Hát ez jelenleg is nehéz kérdés, mert ugye ezt a port és a csatolófelület is befolyásolja. Jelenleg is vita megy, hogy valójában jelenleg is HDMI 2.1 vagy csak HDMI 2.0, az Ugoos kimenete, ami papíron ugye HDMI 2.1. Nehéz tényleg jó HDMI 2.1 kábelt szerezni, vagy hogy az AVR vagy egyéb eszköz ne kavarjon be.... Hiszen a szabványos HDMI 2.1 lehet 48GBps de csak 28GBps is.....
Úgyhogy először ebben kellene rendet rakni, aztán pedig olyan eszközöket elérhetővé tenni, ahol tényleg át is megy a nagy felbontású és gyors Video és Audio jel is.....
Ráadásul ugye nehezíti még a helyzetet hogy ki hogy is értelmezi a maximális képességeket. Tehát hogy 8/10/12bit @ 4:4:4/4:2:2/4:2:0

Nem azt mondom hogy lehetetlen, csak a legtöbb felhasználó számára nehéz úgy összeállítani a teljes rendszert, hogy tényleg érezze ezt a különbséget....
The 10 Biggest Differences Between HDMI 2.1 And Regular HDMI 2.0
Aztán közben állítja, hogy nem is jó a hardver....

[ Szerkesztve ]

(#73004) FerNandor válasza FerNandor (#73002) üzenetére


FerNandor
őstag

Újraindítottam a kodit.
De továbbra is, ha rámegyek, hogy install addons from repository és kiválasztom a frissen telepített thoradiát, akkor "could not connect to repository" jön.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#73005) cof válasza FerNandor (#73004) üzenetére


cof
veterán

Nálam ilyet csak Windows Kodi alatt ír: could not connect to repository

Akkor töröld le a BOX-ról, újraindítás, telepítés, újraindítás.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#73006) FerNandor válasza cof (#73005) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi, próbálkozom.
Közben találtam egy ilyet is: [link]
Ez nem aktuális?
Az általad linkelt .zipben egy addon xml dokumentum és egy defeult python file van. Az úgy jó?
Amúgy a legfrissebb CE fut a boxon, 9.2.3 azt hiszem.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#73007) cof válasza FerNandor (#73006) üzenetére


cof
veterán

Lehet, hogy a 9.2.3 miatt nem csatlakozik a tárolóhoz, az még elég új. Passzolom, nekem 9.2.2 van, semmi probléma a csatlakozással.

Megpróbálhatod direktben is feltenni a Transmission-t akkor: [link]

Annyi, hogy nem lesz frissítés, bár nem érdekes.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#73008) FerNandor válasza cof (#73007) üzenetére


FerNandor
őstag

Sikerült úgy, ahogy írtad :) Csatlakozott a repohoz és felment a transmission.
Köszönöm :R

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#73009) Beni2360 válasza cof (#73007) üzenetére


Beni2360
félisten

töröltem
megtaláltam :R

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#73010) cof válasza Beni2360 (#73009) üzenetére


cof
veterán

Az MD5 csak egy ellenőrző HASH. CE 9.2.3-ra amit linkeltem.

service.transmission-9.2.18.zip

De külön nem érdemes, csak ha nincs más megoldás. Tárolóból kell feltenni, akkor lesz majd automatikus frissítés ha jön.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#73011) FerNandor válasza cof (#73007) üzenetére


FerNandor
őstag

Újabb kérdés.
A transmission gui-t felraktam laptopra, win10. beállítottam a box IP címét, port adott volt.
Rádugtam a külső HDD-t a boxra.
Honnan tudom kideríteni, hogy mi a pontos elérési útvonala a külső HDD-nek?
Illetve kell-e még valamit állítani vagy az alapbeállítások megfelelőek a Transmission GUI-ban?

Továbbá, hogyan lesz látható SMB hálózaton laptopról a boxra csatlakoztatott külső HDD? illetve a box maga?
Ahogy nézem, az SMB be van kapcsolva a boxon és egy hálozatban is van minden, de nem látom.

Annyi plusz infó, hogy egyelőre WiFi-n kapcsolódik a box a routerhez, a LAN-t majd a közeljövőben vezetem oda.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#73012) cof válasza FerNandor (#73011) üzenetére


cof
veterán

Windows 10 gondolom? Beninek van pár videója a hálózati csatolásról, ahhoz nem értek mert Windows 7-et használok.

Minden eszközt a media mappa alá csatol fel a rendszer. Nálam így néz ki az elérési út:

/var/media/sda1-usb-Hitachi_HTS54503/Filmek/

De a Kodi fájlkezelőben is látod, hogy milyen címkével csatolta fel a HDD-t.

Nálam így néz ki a TM beállítása.

Pipa kivehető a befejezetlen fájlok elől is, de nálam a Watchdog miatt szükséges.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#73013) Beni2360 válasza FerNandor (#73011) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát ha a boxon beállítottad a letöltési útvonalat a Tr-ben mivel azt ott kell.
Itt a GUi-ban a tr beállítás így néz ki.
Win hállozati megosztása videó, kép amin két HDD van rádugva.
A befejezetlen fájlok mappa szerintem meg kell mivel azt olvastam, hogy kevésbé lesz töredezett a HDD ha egybe teszi át.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#73014) FerNandor


FerNandor
őstag

Köszi Beni és CoF.
Úgy tűnik, működik. Win10 alatt is hozzá tudtam adni a box-ra csatlakoztatott HDD-t, telefon az adott appban (VLC és ES File explorer androidon) egyből látja.

Most igaziból a boxon futó Transmissiont hogyan lehet megállítani? Hogy ne fusson. Mi van akkor, ha úgy indítom el a boxot, hogy nincs rácsatolva a külső HDD? A transmission CE indulásával együtt indul és fut automatikusan, ha rajta van a HDD?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#73015) cof válasza FerNandor (#73014) üzenetére


cof
veterán

Miért akarod megállítani? Amúgy a BOX-al indul az is a háttérben alapból, ha nincs csatlakoztatva a HDD akkor nyilván nem tud majd mit seedelni, és piros lesz minden, oda olyan HDD-t tennék ami nem lesz máshova csatlakoztatva. Egyébként is most már eléred bárhol a HDD-t a hálózaton.

Megállítani is lehet természetesen, ha a kiegészítőkben kikapcsolod.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#73016) FerNandor válasza cof (#73015) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszönöm. Csak kíváncsi voltam. Van egy 2TB-os 3.5"-osom, az lesz majd rajta, csak még le kell pucolnom.
exFatra mehet akkor a formázása, ugye?

Most volt egy olyan jelenség, hogy ugye fut a transmission, 1 torrentet hozzáadtam laptopról, ami már le van töltve a HDD-re, szépen újraellenőrizte és beállt a feltöltésbe.
Próbaképpen azt indítottam el a boxon és brutálisan akadozva játszotta le, kép és hang egyaránt. Ez mitől lehet? És a fájl amúgy nem töltődött fel, csak seedben volt.

Nem kéne, hogy gondot okozzon a lejátszás a HDD-ről, úgy, hogy közben fut a transmission, nem?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#73017) cof válasza FerNandor (#73016) üzenetére


cof
veterán

Most NTFS? Azért akadozhat esetleg, nekem csak egy 320 GB-os van EXT4-re formázva. Nincs gond a lejátszással.

Ha hordoznád Windows gépre is máshova ugye, mert otthon bármiről eléred akkor exFAT, ha csak a BOX-on lóg majd, szerintem EXT4 a jó választás.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#73018) Beni2360 válasza FerNandor (#73016) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem kéne, hogy gondot okozzon a lejátszás a HDD-ről, úgy, hogy közben fut a transmission, nem? - Hát ha nekem a NAS-n megy fullon 12 MB/s a letöltés akadozhat a lejátszás de sedelésnél szerintem nem. Ott inkább hálózati gond lehet. nekem is voltak akadások az egyik boxon mire nagy nehezen rájöttem, hogy a LAN kábelnél volt kontakt hiba.
CoF - nekem 2 db NTFS HDD van a boxon és simán megy a lejátszás igaz az nincs a letöltési sorba.
Az is igaz, hogy nem szeretik egymást a Tr és az ntfs hdd.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#73019) cof válasza Beni2360 (#73018) üzenetére


cof
veterán

Hálózati problémáról jelen esetben nem beszélhetünk, mert a BOX-ra kötött HDD-ről történik a lejátszás. Legalábbis én így értelmezem.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#73020) Beni2360 válasza cof (#73019) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát igaz de én a box saját ip címén keresztül csatoltam a HDD-ket. ne kérdezd, hogy miért.
De akkor mi lehet a gond ha nálam simán megy a 4K HDR film is.
Az 5. elemmel szoktam tesztelni egyik kedvencem bármikor, bárhova bele lehet nézni. :K

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#73021) mgaben


mgaben
senior tag

Sziasztok!

Itt jobban pörög a topik, ide is bemásolom.

Van egy olyan problémám, hogy próbálnék átállni mysql adatbázisra. Félig meddig sikerült is. 2 PC és egy X96 (CoreElec-el) van itthon. Elsőre azt akartam, hogy az X96 hozza majd létre az adatbázist, de az én gépemen, ami nem sikerül. Gondolom amivel elsőre létre akarjuk hozni, arra az eszközre kell telepíteni a mysql-t. Aztán így jött, hogy akkor az én gépemmel (Manjaro Linux) megcsinálom, úgyis az a "NAS". Sikerült is, majd átmásoltam mindent az X96-ra. Elsőre úgy sikerült, hogy megvoltak a filmek, sorozatok, de a borítóképek, stb 99%-a nem.
Gondoltam átmásolom akkor a "NAS"-ról az új textrue adatbázist meg a thumbnails mappát, restart, és már semmi sem volt meg. Tök üres minden, csak a forrás mappáim vannak meg.

Aztán közben mondom megcsinálom a gyerek gépét is (WIN7), az csontra sikerült. Megy minden ahogy kell.

Nincs valakinek ötlete, hogy az X96 miért szórakozik velem, mi lehet a megoldás?

Tűzfal nincs sehol bekapcsolva, csak routeren. Ha a saját adatbázisát használja az X96 akkor minden megy rendesen.

Volt már minden, full CE reset, stb. Semmivel nem sikerült. Mintha a CE-nek nem lenne joga, de hát a felhasználó/passwd ott van az xml-ben... Szóval nem értem.... :W :W :W

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#73022) mgaben


mgaben
senior tag

Megoldódott. Be kellett kapcsolni a "Várakozás a hálózatra Kodi indítása előtt" opciót...
:W :W :W :DD :DD :DD

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#73024) Beni2360 válasza #99499520 (#73023) üzenetére


Beni2360
félisten

Na de egy filmet másolt rá és le ellenőriztette és azt nézte meg.
Üres HDD volt ha minden igaz.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#73025) FerNandor válasza cof (#73017) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi. Igen, NTFS jelenleg. Tesztelem még, de egy másik anyagot gond nélkül játszik (ami nem volt benne a transmissionban)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#73026) mgaben válasza FerNandor (#73025) üzenetére


mgaben
senior tag

Linux? Esetleg qbittorrent? Nekem az van és nincsenek gondjaim, pedig az adattárak mind ntfs-ek (trial boot van, és van win is).

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#73027) cof válasza FerNandor (#73025) üzenetére


cof
veterán

Attól mert benne van a TM-ben még nem kellene, hogy akadjon. Valami más gond lesz ott.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#73028) Bibu


Bibu
csendes tag

Köszönöm Szabeska! :R Tökéletes lett! :C

[ Szerkesztve ]

Azért mert te azt hiszed, hogy jobban tudod az még nem jelenti azt, hogy jobban is tudod!

(#73029) FerNandor válasza mgaben (#73026) üzenetére


FerNandor
őstag

Most ez egy Minix neo u9-h, Coreelec 9.2.3-as verzióval. Azon fut a transmission. A boxra rá van dugva egy 2TB-os 2"-os külső HDD.
Egyébként továbbra is, az az egy db film brutál módon akadozik, ami hozzá van adva a transmissionhöz. Mással nincs probléma. 1080p mkv.
De igaziból lényegtelen egyelőre, mert működik és köszönöm a segítségeket. Szerintem az eddig általam látogatott topikok közül ez a legjobb közösség terén. :R
Megcsinálom a 3.5"-os 2TB-os HDD-t, leformázom, amilyenre kell és azzal tesztelem majd. Meg addigra megpróbálom a boxhoz vezetni a LAN kábelt. És majd jelentkezem :)

Transmissionön belül kell amúgy valamit állítani magán a Coreelecen? Lehet ott különböző helyeket megadni, incomplete fájloknak, "watch"-hoz meg "download"-hoz. Ezek amúgy mik? Mert laptopon a transmission GUI-ban is meg lehet adni a letöltés helyét.
Jelszót is lehet beállítani, stb.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#73030) FerNandor válasza FerNandor (#73029) üzenetére


FerNandor
őstag

Egy kis kiegészítés az akadásra.
Ez a 21.Bridges.2019.1080p.BluRay.DDP5.1.x264.HUN.ENG-pcroland. Laptopon semmi gond nincs, de most transmissiont megállítva sem jó, ugyanúgy akad, mással nincs probléma. Kliensben újreellenőriztettem, nem volt hiba. lehet, hogy nem szereti a CE Kodi ezt valamiért.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#73031) divan válasza FerNandor (#73029) üzenetére


divan
senior tag

Az Incomplete mappát akkor érdemes használni, ha használsz Watchdog kiegészítőt. Ez azt csinálja, hogy ha új anyag kerül a merevlemezre, akkor automatikusan beteszi a médiatárba. Ha a torrentkliens elkezdi letölteni a filmet, a Watchdog érzékeli, és be szeretné olvasni, de miután még folyamatban van a letöltés, ez nem sikerül neki. mikor meg már letöltődött, nem próbálkozik újra. Ha az incomplete mappába tölti először, amit nem figyel, akkor nincs ilyen gond, mikor végez helyezi át a végső helyére, az addon csak akkor érzékeli, és olvassa be.

(#73032) ReFleXx válasza FerNandor (#73030) üzenetére


ReFleXx
addikt

de hat az illegális 🤭
a watchba bedobott torrentet elkezdi letolteni automatice a default helyre

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#73033) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

SD kártyát milyen formátumra érdemes formázni ha szeretném használni háttértárnak?

(#73034) Beni2360 válasza WhiteWalker (#73033) üzenetére


Beni2360
félisten

CE alatt semmilyenre mert majd telepítésnél a boxban saját maga megcsinálja.
Nem is szabad formatálni!!!

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#73035) WhiteWalker válasza Beni2360 (#73034) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Milyen telepítésre gondolsz?
Behelyezés és reboot utánra értetted?

Annyi , hogy ezt a kártyát szeretném hálózaton megosztani , ez hogy lehetséges CE alatt? :R

[ Szerkesztve ]

(#73036) Beni2360 válasza WhiteWalker (#73035) üzenetére


Beni2360
félisten

Mivel nem írtál semmi pontosat ezért ment ez a válasz.
SD kártyára felíratadda CE kb 512 Mb foglal a fent maradót szeretné a win formázni de azt nem szabad. Amikor a boxba dugva telepíted a CE-t aklor leformázza magának amit a win nem lát. Így a CE beállításokban a tárhelynél fogod látni ezt a fennmaradó helyet ami kártya méret függő. Hogy hogyan lehet megosztani momentán nem tudom még meg se tudom nézni mivel nincs egy boxom sem hálózaton. Megosztani szerintem nem kell csak elérési lehetőség SAMBA alatt.
Win alatt hálózati hely csatolása videót linkelgettem már sokszor és ott látni fogod a storage név alatt. Másik boxról meg az ip címe szerint lehet megtalálni ha minden igaz. Ehhez most 2 boxot kellene beüzemelnem.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#73037) nfsu17 válasza WhiteWalker (#73035) üzenetére


nfsu17
veterán

"SD kártyát milyen formátumra érdemes formázni ha szeretném használni háttértárnak?"

Mármint azt a kártyát, amin a CE _IS_ van, vagy egy külön SD kártyát akarsz megosztani?

[ Szerkesztve ]

(#73038) WhiteWalker válasza Beni2360 (#73036) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Lehet rosszul fogalmaztam ,de a háttértár szó számomra egyértelmű. Nah mindegy , kiegészitem akkor , hogy a CE a belső emmc memórián van , az SD kártyát külön , csak adat tárolására használnám bedugva a boxba és ezt szeretném hálózaton elérni ( win/macOS) ha megoldható.
:R

#73037: utóbbi

[ Szerkesztve ]

(#73039) nfsu17 válasza WhiteWalker (#73038) üzenetére


nfsu17
veterán

Lehet rosszul fogalmaztam ,de a háttértár szó számomra egyértelmű. Nah mindegy

Ha SD-ről megy a rendszer, mondjuk 64GB-osról, akkor a CE rendszer (512MB) "maradék" területe (/storage), kb 56GB, ugyan úgy használható filmek, képek tárolására, tehát az is egy háttértár...és SD is...szóval ezért nem volt egyértelmű.

[link]

Ugyan én az SD kártyát az USB3-ban használom (olvasóban), de nem hinném, hogy az SD slotban lévő kártya ne menne ezzel a módszerrel.

Enable samba
auto share external drives

Első körben innen indulj el...valószínűleg a var/media/......alatt lesz a kártya valamilyen néven.

A formázás:
Nálam az exFAT problémás volt, NTFS és EXT4 tökéletes.
EXT4 win alatt problémás lesz, ha kiveszed a kártyát és rádugod win-re.
Ha nem veszed ki, akkor mindegy, de EXT4-et javasolnék.

[ Szerkesztve ]

(#73040) Beni2360 válasza WhiteWalker (#73038) üzenetére


Beni2360
félisten

A videó amit linkeltem avval el tudod érni az SD kártyát.
A Ce-ben beállítások- Rendszer alatt a háttér tárolóknál látnod kell az Sd kártyát és az elérési útvonalát. És a szerint megtalálod a rögzített mappából vissza fele indúlva.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#73041) WhiteWalker válasza nfsu17 (#73039) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Szuper , köszönöm és Neked is Beni2360 :R

(#73042) csenzi2


csenzi2
tag

Üdv! Találkoztam egy érdekes esettel. Van egy full HD sorozat, amit az S905X2-vel CE 9.2.3 alatt nem tudok lejátszani. Ugyan ez a box andoid alatt VLC, Kodi simán lejátsza. Van egy másik box S905x, CE 9.2.2-vel tökéletesen viszi az ominózus sorozatot. Mi lehet a hiba?
A sorozat: Morgan Freeman A féreglyukon át S01 1080p

(#73043) mpo válasza csenzi2 (#73042) üzenetére


mpo
veterán

PC-n VLC-ben az Eszközök->kodekadatok többet mondana.

Ha érted, akkor már elavult.

(#73044) Beni2360 válasza mpo (#73043) üzenetére


Beni2360
félisten

NFO:
Video
ID : 1
Format : MPEG-4 Visual
Format profile : Simple@L1
Format settings, BVOP : No
Format settings, QPel : No
Format settings, GMC : No warppoints
Format settings, Matrix : Default (H.263)
Codec ID : V_MPEG4/ISO/ASP
Codec ID/Info : Advanced Simple Profile
Duration : 1mn 36s
Bit rate : 2 440 Kbps
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 25.000 fps
Color space : YUV

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#73045) Zsadi


Zsadi
őstag

Ezt miért csinálhatja minden újraindításnál?
Megoldás van rá?
Köszi! [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#73046) ztsoft válasza Zsadi (#73045) üzenetére


ztsoft
őstag

Az a szolgáltatás nem indul el, az okát pedig úgy tudhatod meg, ha SSH-n belépve kiadod az ott látható parancsot (ahogy írja is a második képen).

systemctl status systemd-modules-load.service

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#73047) Zsadi válasza ztsoft (#73046) üzenetére


Zsadi
őstag

Köszi, meló után megnézem.

(#73048) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!

Használ valaki droid boxon torrent klienst? Milyet? Én most felraktam egy BygliBT nevű cuccost, de elég fapados. A lényeg lenne, hogy tudjam távolról vezérelni, böngészőből, vagy appból, mivel nem ülök a droid box előtt. Ezt is tudom, de kiváncsi vagyok mások mit használnak. :) Apécés utorrentet tök jól lehet vezérelni, de az ugye pécés, nekem meg droidra kellene.

[ Szerkesztve ]

(#73049) stigma


stigma
addikt

Szaisztok.
Adott egy CE 9.2.3-as boxom (Beelink GT-Mini1 - S905x2). Emmc-n vana rendszer, most varázsolom rá a tranmissiont ami ment is de a settings.json valamiért nem jó pedig már restartoltam és beállítottam többször is.
Lépésről lépésre így csináltam:
- Leszedtem a zip fájlt és feltettem: Link
- Transmisison-t leállítottam: systemctl stop service.transmission.service
- Settings.json-t belöttem: nano /storage/.kodi/userdata/addon_data/service.transmission/settings.json
Itt beállítottam egy felhasználónevet + jelszót + letöltési könyvtárat
"download-dir": "/var/media/WD_PURPLE_2TB/Torrent/",

Mentettem majd dikret újra megnyitottam és szintugy az volt benne amit javítottam.

- systemctl start service.transmission.service
Ezek után a gyári állapot fogadott, hogy nem kért se jelszót semmit, illetve a letöltési könyvtár is a régi volt.

Mit csesztem el?
Illetve olyan kérdés, hogy a 20mp-es késleltetést használam, vagy keressem elő a mexel féle Transmission-t?

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#73050) cof válasza stigma (#73049) üzenetére


cof
veterán

Keresd meg Kodi alatt a Kiegészítők - Szolgáltatások - Transmission és itt csináld meg a beállításokban.

Nálam sosem volt szükség késleltetésre, mondjuk én ki sem kapcsolom, csak nagyon ritkán.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.