Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) GZoli7 válasza TCr (#12999) üzenetére


GZoli7
senior tag

Igen, ez igaz, nem is erre gondoltam, hanem, hogy egy gombnyomásra lejön a vászon, indul a proji, erősítő, beáll a hang, lekapcs a lámpa, stb. :R

[ Szerkesztve ]

(#13002) TCr válasza GZoli7 (#13001) üzenetére


TCr
veterán

Ja igen, így van! :K

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#13003) Pelican válasza TCr (#12999) üzenetére


Pelican
őstag

Nem értem, hogy-hogy nem áll le neked a stop gombra? Nekem a sima távon a piros gombra van téve a stop és működik bárhol állok a menüben. Ugyanígy a tv távon lévő stop gomb is mindig működik (CEC-en keresztül).

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#13004) nimfas


nimfas
addikt

Ha már CEC az lehet hogy a tv-n csak az 1-es HDMI cec kompatibilis? Ilyen drága? Legalábbis nekem csak abban megy a box a tv távval....

(#13005) szabi__memo válasza nimfas (#13004) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem drága, csak lehet egyszerűbb volt nem megcsinálni

(#13006) Pelican válasza nimfas (#13004) üzenetére


Pelican
őstag

Miért ne lehetne? (ARC sincs minden tévé minden HDMI-jén...)

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#13007) kmarci25


kmarci25
veterán

Lehet, hogy téves a gondolatmenet, de a gyenge wifis boxokat nem lehetne megtámogatni egy ilyen usb-s wifi vevővel? Pl. ezzel. Ez nem oldaná meg a gyenge wifi problémát?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#13008) nimfas válasza Pelican (#13006) üzenetére


nimfas
addikt

A lenti tv-n ARC van írva a HDMI 1-mellé.... az emeleti tv-n pedig szintén ARC....

Ettől az ARC-tól a POFÁM leszakad, és ez mire jó egyébként???
A fenti tv-n csak a hdmi 1 (arc) dugóban megy a CEC, lent nem próbáltam, ott csak az 1-be dugtam.

Megvan... hdmi-n hang kimenet, én azt hittem ezt alapból tudja a tv. Le vagyok maradva. :)

[ Szerkesztve ]

(#13009) trevis69 válasza kmarci25 (#12990) üzenetére


trevis69
csendes tag

és a S905X annyival rosszabb, mint a sima S905?

(#13010) TCr válasza Pelican (#13003) üzenetére


TCr
veterán

Kérlek szépen úgy, hogy a MiniMXIII távján nincs "stop" gomb. :DDD

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#13011) szabi__memo válasza nimfas (#13008) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Samsung ez is?

[ Szerkesztve ]

(#13012) junkpod válasza szabi__memo (#12969) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ezt nem kell. Csak itt többen mindig fejleszteni szeretnénk.

Box's don't touch!

(#13013) Technoman válasza GZoli7 (#12993) üzenetére


Technoman
őstag

Mi a típusa?

nimfas Audio Return Channel. A TV-knél, általában a HDMI 2-es port szokta ezt tudni (pld Pana) és igen, képes, csak a hangot, az erőlködő felé visszaküldeni.

[ Szerkesztve ]

(#13014) azbest válasza nimfas (#13008) üzenetére


azbest
félisten

ARC, mint audio return channel.
Van olyan bekötés, hogy az erőstőbe megy előbb a hdmi, az leveszi a mindenféle hangcsatornát és a képet adja tovább a tévének. Viszont ha a tévé saját tunerjét használod, akkor ugye normál esetben így nem jutna el a hang az erősítőbe. Az ARC-nál a hdmi _be_meneten visszirányba is tud utazni hang.

Ah bocs, most látom, hogy már megkaptad a választ :)

[ Szerkesztve ]

(#13015) Pelican válasza TCr (#13010) üzenetére


Pelican
őstag

Ja, tudom, hogy az MXIII-nak is az a gagyi kevésgombos távja van mint az MX-eknek, de te írtad ezt:
hogy ha bárhol vagyok a KODI menüben, mondjuk zenék tallózása a NAS-on, vagy főmenü, stb... akkor a "stop" gomb lenyomása megállítsa az éppen szóló zenét, pont a KODI sajátos kialakítása miatt.
Ebből gondoltam, hogy akkor van stop gombod (pl. a Harmony-n) és azon működnie kell.
A kodinak nem tudok olyan "sajátos kialakítását" ami miatt ne menne.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#13016) drbodyjr válasza Arolotifar (#12984) üzenetére


drbodyjr
csendes tag

Igaz, köszi. Egyszerűbb volt egyből kérdezni. Gondolom herótotok van már ettől a mentalitástól, megjegyzem jogosan. :-)

Sunvell T95z plus (Amlogic s912, Android 6, Kodi Jarvis 16,1)

(#13017) kmarci25 válasza trevis69 (#13009) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem rosszabb (én is azt vettem ajándékba), annyi, hogy az MXIII (II nélkül) hálózati csatlakozója gigabites.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#13018) drbodyjr válasza DoItYourself (#12985) üzenetére


drbodyjr
csendes tag

Köszönöm a választ!

A kodin belül manuálisan csak a nyelvi beállításokat, feliratszolgáltatást, gyorsítást babráltam, valamint telepítettem kb 2-3 appot amit kitettem kedvencek közé. Semmi egyébhez nem nyúltam hozzáértés hiánya miatt. :-)

Elvben ota frissítés van a dobozhoz, új fw-t nem talált a rendszere. Manuálisan meg nem sikerült újat találni. Ha van tipped, hol keressem, az jól jönne. A sunvell honlapján (valószínűleg az én bénaságom miatt) nem találtam meg a készüléket.

Ami a rom-ot illeti, megtaláltam a freaktab-en a rom saját topicját, ha elakadok, max ott fogok kérdezősködni. Első nekifutásra nem találtam meg az esetleges helyreállítás menetét stock romra, de annak még utánaolvasok itt a topicban, az összefoglalóban.
Minden esetre remélem nem csinálok a dobozból levélnehezéket, az azért sajnálnám.

Sunvell T95z plus (Amlogic s912, Android 6, Kodi Jarvis 16,1)

(#13019) nimfas válasza szabi__memo (#13011) üzenetére


nimfas
addikt

LG 42"730 3D+Smart
LG 43"632 Smart

(#13020) vargalex válasza nimfas (#13019) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nekem a lassan 8 éves LG 37LH3000 mindhárom HDMI bemenetén megy a CEC. Próbáltam már RPi + MiniMX párossal is, a SimpLink menüben mindkettő megjelenik. Ha egyiket erősítőn keresztül kötöm rá, akkor még az erősítőt is vezérelhetem közben CEC-en keresztül.

Alex

(#13021) GZoli7 válasza Technoman (#13013) üzenetére


GZoli7
senior tag

Samsung, ami nem tudja: LE32D400E1W,
Pana, ami tudja az Viera TX-P42X20 .

[ Szerkesztve ]

(#13022) DoItYourself válasza kmarci25 (#13007) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Mások is próbálkoztak már ezzel. Ebben a hsz-ben van néhány találat.

#12997 szabi__memo: tessék, itt egy új Samsung, amiben nincs CEC.

#13018 drbodyjr: linkeltem sima gyári fw-t is a harmadik bekezdésben. Ellenőrizd a számokat (T5ZP000x).

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#13023) horeee válasza No.01 (#12981) üzenetére


horeee
tag

Van frissebb Youtube for TV app annál, ami alapból a boxon van, és abban már pont van feliratkozás.
Ha a PlayStore nem adja ki, vagy azt mondja nem kompatibilis az eszközöddel, akkor keress APK-t a neten, tedd fel külső forrásból. Fog az menni. ;)

Sunvell T95m-2GB > Beelink GT1 Ultimate

(#13024) nimfas válasza vargalex (#13020) üzenetére


nimfas
addikt

Megnéztem a tv menüben a bemeneteket.... be volt állítva univerzális távirányító.
Azt töröltem és máris megy a CEC a boxal és a VU+ Zero beltérivel is. :R

(#13025) horeee válasza drbodyjr (#13018) üzenetére


horeee
tag

Szerintem a Sunvell-nél az OTA nem működik, legalábbis nekem még semmi sem jött rajta soha, pedig az enyémhez egy frissebb Firmware már kijött mióta megvettem, de valamelyik fórumon (nem emlékszem már, talán a FreakTab?) publikálta a Gearbest supportja. Nem a gyártó!

Sunvell T95m-2GB > Beelink GT1 Ultimate

(#13026) #79335424


#79335424
törölt tag

Az valós infó, hogy a KIII -on van analóg videó kimenet? Esetleg tesztelte már valaki? Android alatt szeretnék 16:9 -es (nem 4:3 -as széthúzva) képet megjeleníteni jack-RCA kábellel. Szerintetek lehetséges?

(#13027) Technoman válasza #79335424 (#13026) üzenetére


Technoman
őstag

Szerintem, mindegyik készülék tudja, analóg módon is kiadni magából a képjelet (összefoglaló 6. pont)

(#13028) #79335424 válasza Technoman (#13027) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, a kérdés ezen része inkább csak amolyan "biztonsági" volt. A nagy kérdés az a hogyan. Használtam már Analóg kimenetet Measy U2C -n, és M8 -on. A filmek képaránya rendben volt, a rendszerképé viszont nem, és Android alatt nem tudtam rajta változtatni. Ezért lennék kíváncsi a tapasztalatokra.

(#13029) szabi__memo válasza DoItYourself (#13022) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Samsungon kívül más is ilyen kecseg hogy direkt elhagyja?

(#13030) No.01 válasza horeee (#13023) üzenetére


No.01
őstag

Most kicsit kezdek osszezavarodni :U :B

Jelenleg meg minden a gyari ahogy a Wetek kitalalta (Android alapu) Az itt kapott link, (megegyszer koszonet erte :R ) alapjan majd belovom es meglatjuk mi lesz.

Szoval gyarilag volt rajta egy Youtube, de az nem volt koszono viszonban sem azzal amit az ember elvar a nativ Youtube klienstol. Igy sikerult letoltenem a masikat (csak ez a 2 volt) ami viszont teszi a dolgat ahogy kell.

Szoval ha v.mi nem fog ugy mukodni ahogy szeretnem es megis raoperalnam az OpenElec-et akkor ott alapbol az Android TV-s verzio lesz vagy a masik? Egyaltalan akkor fogok tudni modositgatni/telepitgetni?

(#13031) Technoman válasza #79335424 (#13028) üzenetére


Technoman
őstag

Ha jövő hétig ráér a válasz, akkor megnézem neked, mivel akkor kapom meg a saját KIII-asomat

(#13032) junkpod válasza TCr (#12978) üzenetére


junkpod
nagyúr

Pont ezért van ez a kavarás mert a táv billentyűzeten funkcionál a rendszerben és a Kodi is billentyűket kap.

Box's don't touch!

(#13033) Csicsóka válasza TCr (#12978) üzenetére


Csicsóka
őstag

A T95m távomat úgy programoztam át, hogy azok a gombok amik még nem voltak használva, billentyű leütésként érzékelje a KODI.
Egyből I,X,A, Space,O,T,S leütésnek érzi, és csinálja is.

key_begin
0x01 11
0x4e 2
0x0d 3
0x0c 4
0x4a 5
0x09 6
0x08 7
0x46 8
0x05 9
0x04 10
0x13 28
0x19 1
0x42 23 ;I
0x16 103
0x1a 108
0x51 105
0x50 106
0x18 115
0x11 172
0x4c 46
0x10 114
0x59 45 ;X
0x52 128
0x58 30 ;A
0x54 120
0x40 116
0x41 113
0x45 130
0x49 134
0x0a 133
0x48 138
0x4d 70
0x0e 136
0x0f 60
0x43 57 ;Space
0x03 127
0x06 139
0x44 140
0x00 90
0x02 395
0x56 24 ;O
0x57 20 ;T
0x55 31 ;S
key_end

Ha Harmony küld ki hexa kódot, akkor lehet h ez itt is működne.

(#13034) Csicsóka


Csicsóka
őstag

Aki ezzel a LAN adapterrel akarja a 100-as boxokat gigabitessé tenni, vigyázzon mert én megszívtam vele.
Korábban többen is írtátok, hogy probléma mentes LE alatt, de amit én kaptam egyáltalán nem működik, sem mint hub, sem mint lan.

Asztali gépen megy, Linux, és dózer alatt is csak 10/100. A hub-ra dugott USB3-as pen, és HDD nem is látszik, USB2-es cuccok jók.

Linux alatt vallatva:

Bus 003 Device 004: ID 0bda:8152 Realtek Semiconductor Corp.
Bus 003 Device 002: ID 05e3:0610 Genesys Logic, Inc. 4-port hub

Vagy is ebben egy Realtek RTL8153 chip van, ami egyébként gigabites.

De itt nem megy csak max 100-al:

Mint18 ~ # ethtool eth1
Settings for eth1:
Supported ports: [ TP MII ]
Supported link modes: 10baseT/Half 10baseT/Full
100baseT/Half 100baseT/Full
Supported pause frame use: No
Supports auto-negotiation: Yes
Advertised link modes: 10baseT/Half 10baseT/Full
100baseT/Half 100baseT/Full
Advertised pause frame use: Symmetric Receive-only
Advertised auto-negotiation: Yes
Link partner advertised link modes: 10baseT/Half 10baseT/Full
100baseT/Half 100baseT/Full
Link partner advertised pause frame use: Symmetric
Link partner advertised auto-negotiation: Yes
Speed: 100Mb/s
Duplex: Full
Port: MII
PHYAD: 32
Transceiver: internal
Auto-negotiation: on
Supports Wake-on: pumbg
Wake-on: d
Current message level: 0x00007fff (32767)
drv probe link timer ifdown ifup rx_err tx_err tx_queued intr tx_done rx_status pktdata hw wol
Link detected: yes

Szóval ez valszeg egy hamis, gyári szemét.

(#13035) vargalex válasza Csicsóka (#13034) üzenetére


vargalex
Topikgazda

VID/PID alapján ez egy RTL8152, ami USB 2.0, 100 Mbps.

Alex

(#13036) envagyok válasza Csicsóka (#13034) üzenetére


envagyok
veterán

Az enyém ugyanígy néz ki, de:

ASIX AX88179 USB 3.0 to Gigabit Ethernet Adapter
USB\VID_0B95&PID_1790&REV_0100
Általános SuperSpeed USB-hub
USB\VID_05E3&PID_0616&REV_0401

És tökéletesen megy az usb3 és a gigabit lan is win alatt, linux alatt, illetve rapberry pi2-vel próbáltam még libreeleccel, ott is megy.
Arra kell figyelni, hogy ahol veszed írják, hogy asix chipes.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#13037) blakey válasza Csicsóka (#13034) üzenetére


blakey
titán

Én kiváncsi leszek az enyémre, még nem érkezett meg.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13038) Technoman


Technoman
őstag

Sajnos nekem nem jött be ez az új, "12-es" változat, amit blakey linkelt be a napokban Így visszatértem a Venz gyári LE op.ra.
Hidegindításból, a készülék nem kapcsolja be a TV-t (régebben, a 10/11-es 32 bit verzióknál ez volt a biztos jel, hogy bootloop fagyásom van)
Érdekesség, hogy bár a TV-t nem kapcsolja be, de nem fagy ki az LE, hanem a beállított 1080p/24-ből átvált 720p/60-ra (?)
2 nap tesztelés után nálam a köv:
reggel cca 7 órás hidegindításból a TV-t bekapcsolja, minden pattent. Este viszont -cca 10 órás- hidegindításnál, már a TV-t nem kapcsolja be ill. a fentiek.

[ Szerkesztve ]

(#13039) blakey válasza Technoman (#13038) üzenetére


blakey
titán

Még 11-es developer. Egyébként érdekes, ilyen gondokról még nem is olvastam.

Közben lett egy Minix Neo U1-em.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13040) frovery


frovery
senior tag

Kis segítséget kérnék.
K1 Plus DVBS2/T2 tuneres.
Egyenlőre eredeti androiddal.

1. Csatornalistát hogyan lehet kimenteni, hogy pc-n megszerkesszem, könnyebb lenne, mint távval bohóckodni.
2. Tv képarányt sem kezeli rendesen. 4:3-as képarányt széthúzza oldalra 16:9-esre. Tv-n biztosan jó,mert Mindigtv-n, Külső linuxos boxon és dvd lejátszón is jó hdmi kábellel.
3. Ha mondjuk a tv saját tunerével nézek tv-t, bekapcsolom távval a K1 Plust, nem kapcsolja át a tv-t a HDMI bemenetére, pedig másik boxok bekapcsolják.
4. A két tuner között csak úgy tudok választani, ha kikapcsolom,majd vissza a boxot. Elég csak távval.

Ezekre a dolgokra kérnék tanácsokat.
LE-n ezek normálisan működnek? Tervben van, hogy felrakom de most időhiányban szenvedek.

Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#13041) azbest válasza frovery (#13040) üzenetére


azbest
félisten

A képarány probléma amlogic bug is lehet. Libreelec alatt kellett külön mókolás a kodi amldecoder-ben, hogy néhány feltétel szerint jól tippelje meg a képarányt.

A beépített tunert kszaq buildje nem támogatja, de úgy emlékszem valaki szokott buildelni másik kernellel olyat, ami igen. Múltkor linkelte valaki.

(#13042) Technoman válasza blakey (#13039) üzenetére


Technoman
őstag

Azért ne felejtsük el, hogy nálam volt egy alap op elbaszarintás is (eltüntettem az Androidot).
Na már most, onnantól LE-n a táv már nem működött (kész szerencse, hogy mindkét eszközöm CEC kompatibilis)
Ennek is betudható ám a hiba.

Az U1-hez meg gratula. :C
Tényleg, miért adtad/adod el a két 905-ösödet? Láttam más fórumon is állandóan véded a 905-ös (MX, MXIII) becsületét. Annyival jobb a Minix?

[ Szerkesztve ]

(#13043) blakey válasza Technoman (#13042) üzenetére


blakey
titán

Valakinek van Venz 10-e gyári rendszerrel, meg kéne kérni, hogy másolja ki a remote.conf fájlt (System/etc alatt van) és akkor működni fog a táv. A Minixnél nekem is ki kellett másolni a remote.conf-ot, mert nincs benne az LE-be, lehet, hogy írok a fejlesztőnek, hogy tegye be. :)

Köszönöm. Kaptam a Minixet (több hónapja nézegetem és valaki megunta :) ) így a másik 2 megy, maradtam az S905-nél, számomra tökéletesen megfelel és tetszés szerinti rendszerrel használható.

[ Szerkesztve ]

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13044) Csicsóka válasza pinnacle (#12957) üzenetére


Csicsóka
őstag

Belépsz SSH-n, és kiadod:

hdparm -y /dev/sda

Ezt válaszolja:

/dev/sda:
issuing standby command

Ekkor ha nem fogja semmi a HDD-t, le fog állni.
Ha nem, akkor olyan lemezed van ami így nem állítható le.

Van DialogButtonMenu.xml az LE-ben is igaz a confluence skin esetében ez csak olvasható fájlrendszeren van. Ha teszel mondjuk aeon-nox skint, akkor a .kodi/addons/skin.aeon.nox.5/1080iben ott lesz.

<control type="button" id="3">
<description>Shutdown button</description>
<width>510</width>
<height>60</height>
<textcolor>grey2</textcolor>
<focusedcolor>white</focusedcolor>
<align>left</align>
<textwidth>435</textwidth>
<textoffsetx>45</textoffsetx>
<texturefocus border="35,2,35,2">button_shutdown_focus.png</texturefocus>
<texturenofocus border="35,2,35,2">button_shutdown_nofocus.png</texturenofocus>
<onclick>System.Exec("/sbin/hdparm -y /dev/sda")</onclick>
<onclick>Powerdown()</onclick>
<visible>System.CanPowerDown</visible>
<font>font14</font>
<label>13016</label>
</control>

Próbálkozhatsz vele, én nem csináltam ezt meg, mert az én boxom leállítja a 2.5-ös hdd-t (lekapcsolja az usb tápot).

(#13045) azbest válasza blakey (#13043) üzenetére


azbest
félisten

már meg is tette a számára Ejelhar: [link]

[ Szerkesztve ]

(#13046) Csicsóka válasza vargalex (#13035) üzenetére


Csicsóka
őstag

Hát igen, ez valóban az, jó nagy átverés, mert ezt rendeltem.
Még agyalok rajta, hogy mit kezdjek az eladóval, leginkább egy negatív értékelést érdemelne egyből.

(#13047) Csicsóka válasza envagyok (#13036) üzenetére


Csicsóka
őstag

Azt hittem hogy ebből csak az asix chipes létezik. Úgy látszik nem! :W :W

(#13048) vargalex válasza Csicsóka (#13046) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Én nyitnék egy case-t.

Alex

(#13049) nimfas válasza Csicsóka (#13046) üzenetére


nimfas
addikt

Tudom hülye kérdés, de az USB csatlakozók kékek?
Ha nyomsz egy képernyőkép mentést a paraméterekről simán nyiss egy dispute-ot paypal oldalon. Full refund vagy ujraküldés.

Milyen boxod van egyébként??

[ Szerkesztve ]

(#13050) Technoman válasza blakey (#13043) üzenetére


Technoman
őstag

Megvárom a KIII-ast , aztán majd eladom valami nyomott áron a Venz V10-est
Ha tudom, előtte "megandroidozom" a rendszert (felhívom a forgalmazót, hátha tud segíteni a visszaállításban)

(#13045) azbest
Köszi, hogy figyelmeztetsz ejalhar válaszára (ha esetleg elfelejtettem neki megköszönni, akkor :R)
Csak az a gond, hogy nem tudom, mit kell ezzel tennem. Mi ez? Hova kell másolnom, Mit kell vele tennem? El tudom még jobban ...aszni a dolgot, stb?
Sajnos, ezekben nem vagyok annyira spiller.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.