Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20901) azbest válasza fecus (#20878) üzenetére


azbest
félisten

A topiban emlegetett libreelec rendszeren elvileg megoldható.
Mostanában nem próbáltam, de ezekre emlékszem:
- oscam és tvheadend addon hozzáadása elérhető a menüből
- az usb smartcard readerhez kell pcscd szolgáltatás, ami függősége az oscam-nak. Viszont valamiért kihagyták az újabb libreelecből. A korábbi buildekből átvett addon csomagot kézzel telepítve sikerült telepíteni. Legalábbis a 7.x-es libreelecre (arra figyelni kell, hogy 32 bites vagy 64 bites, a rendszerhez passzoló kell)
- az s905(x) boxoknál úgy emlékszem a legfrisebb tévé tuner támogatás van a libreelecben. Az s912 esetén azt hiszem bonyolultabb lehet a helyzet, ott nem tudom, hogy jól mennek-e a tunerek.

Nekem mostanában voltak problémák a raspi-n futó 4.2-es tvheadenddel, a hbbtv támogatáshoz valami nem okés azt hiszem. Szóval lehet a 4.0-ás tvheadend jobb választás az addonok közül.

[ Szerkesztve ]

(#20902) mihione


mihione
őstag

Ez most lehet lama kerdes lesz de nem sikerult meg rajonnom,hogyan tudok youtubeot nezni boxon ugy mintha okos tv lenne es a mobilos appban megjelenik a kijelzore kuldes gomb?
Miracasttal probaltam de az elegge eroforras zabalo+neha nem tul stabil.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#20903) vond válasza mihione (#20902) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Tedd fel mobilra a Yatse és/vagy Kore applikációkat, aztán a mobilos Youtube-ban ne a képernyőre küldést válaszd, hanem a megosztásos nyilacskát. Ott lesz benne a Kodi-ra küldés mindkét fenti alkalmazás segítségével.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#20904) Utka válasza Pelican (#20899) üzenetére


Utka
tag

Köszönöm mindenkinek! :R

Pelican, Miért váltottál?

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#20905) rekop


rekop
senior tag

Üdv! Egy ilyen kis S905(x) box vásárlásán gondolkodom, a 4K lejátszás miatt és egy kis segítség kellene. Jelenleg Pi3-at használok LE-vel, amivel maximálisan elégetett vagyok, de vettem egy uhd tévét, és szeretnék majd ilyen filmeket nézni rajt. Ahogy olvasgattam LE is telepíthető ezekre gépekre, sd kártyára. Nekem igazából nem is kellene android, sőt a legjobb lenne ha le lehetne törölni, és a belső tárhelyre menne a LE sd nélkül ha ez megoldható.
Wifi nem számít, gigabites hálóra csatlakozna vezetékkel, és a cec jó lenne, ha működne.
Milyen készüléket lenne érdemes vennem? Ahogy néztem s905x-ben csak 100-as a hálókártya, nem lesz ez szűk keresztmetszet a későbbiekben? Vagy ettől nem kell tartani(persze nem 10évre tervezek)? És elég erre 1/8-as vagy 2/16-ot érdemes keresni?
Bocs, hogy ide írok de ez a topik eléggé pörög, gondolom elég sok a tapasztalt felhasználó! :)

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#20906) vond válasza rekop (#20905) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ennél ON-abb már nem is lehetne a hozzászólásod, szóval át is váltottam. ;)

Jó helyen nézelődsz. Akár egy 30-40 dolláros S905X box is megfelelne neked, és ha csak LE-KODI megy rá, akkor az 1/8-as is elég (bár ha nem kerül sokkal többe, akkor én 2/16-os vennék). A 100 megabites LAN elvileg elég UHD-hez is, főleg ha le is vannak tömörítve (erről írtunk már többen is, keress rá, de az összefoglóban is linkelve van). De persze előfordulhatnak esetek extrém magas bitrátás 4K anyagnál, hogy kevés lesz a 100-as LAN. Erre akár az is megoldás lehet, hogy veszel egy USB - gigabit ETHERNET átalakítót (3-4 ezer körül már kapható), azon simán átmegy 200-250 megabit/s is, az meg már biztosan elég bármilyen UHD-hez. Vagy figyelsz arra, hogy csak 90-95 megabit/s alatti bitrátás cuccokat nézel, vagy keresel UHD képes, de gigabites porttal rendelkező lejátszót (ritka és/vagy drágább).

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#20907) Utka


Utka
tag

Alea iacta est
(A kocka el van vetve!)

Megrendeltem: Mini M8S II 4K Amlogic S905X 2GB+16GB
Ha már használom írok róla.

Bár előtte lehet kérdezgetek okos doboz okosításról.

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#20908) vond válasza Utka (#20907) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Király kis cucc, és most nagyon jó áron adják. Mi március óta használjuk teljes megelégedéssel. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#20909) DoItYourself válasza DoItYourself (#20000) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Frissítettem az összefoglalót, köszönöm mindenkinek a hasznos infókat, visszajelzéseket! :R
LOG:
5: +X96
66a: +transmission linkek (Csicsóka)

Végigpörgettem az X96-ról szóló hsz-eket, több volt a pozitív, mint a negatív, így felvettem azt is az ajánlottak közé.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#20910) Patrol


Patrol
tag

Sziasztok,

Hosszú ideje már Remix Mini-t használok, de szeretnék váltani, mert most már szükségem lenne a gigabites LAN-ra.
Nagyon szerettem a Minit, mert az Androidot szinte asztali PC-ként tudtam használni, így nem kellett lemondanom pl. a fájlkezelőről sem.

Alapvetően filmnézésre és film letöltésre használtam.
Két külső winchester van rákötve, amire direktben megy a filmek letöltése (droidos torrent klienssel) és KODI-val a lejátszásuk.
Sokszor szükség van a fájlkezelésre is, film neveinek átnevezgetésére, torrent szemetelésének törlésére stb.
Fontos lenne még az USB3.0-ás portok megléte is a két külső winchester miatt.

Nézegettem még a Remix IO+ -t, is, de sajnos addig nézegettem míg lecsúsztam a kedvezményes elővételről...

Ugyan ilyen felhasználáshoz keresek most egy gigabites LAN-al rendelkező TV boxot.
Ha most vennétek, ti milyen gyártót/típust választanátok?

Köszönöm!

(#20911) rekop válasza vond (#20906) üzenetére


rekop
senior tag

Köszönöm! Akkor szerintem megrendelek egy Mini M8S II 4K Amlogic S905X 2GB+16GB-t, talán most árban ez a legjobb. :R

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#20912) fecus válasza azbest (#20901) üzenetére


fecus
őstag

Köszi. Továbbítom a választ.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#20913) RedCat válasza vond (#20906) üzenetére


RedCat
senior tag

Tudsz olyat USB3-LAN átalakítóról, ami LE alatt megy és tud ennyit? Én egy Linksyst teszteltem, de egyik irányba 200 mbit, de a másik iránybqa csak 50 mbit-et tudott.

(#20914) vond válasza RedCat (#20913) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nekem nincs ilyen átalakítóm, de volt itt a topikban 1-2 ember, aki használ(t) ilyet, és úgy emlékszem sebességet is mértek. Keress rá valahogyan. ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#20915) Pelican válasza RedCat (#20913) üzenetére


Pelican
őstag

ethtool a varázsszó...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#20916) Pelican válasza Utka (#20904) üzenetére


Pelican
őstag

A 4k VP9-es videók miatt...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#20917) Pelican válasza Patrol (#20910) üzenetére


Pelican
őstag

Amlogicban nincs USB 3-as port, bár filmnézéshez nem is kell (mint ahogy gigabit lan sem).
Rkxxxx-s dobozt nem vennék, csak ha már van rá működő szoftver, egyszer már befürödtem vele.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#20918) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Nem működik az idő beállítása.
Beállítottam NTP szervert a time.kfki.hu nem csinál semmit, nem frissíti az időt.

Van más megoldás rá?

風林火山

(#20919) Pelican válasza Shingen (#20918) üzenetére


Pelican
őstag

ÖF 65.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#20920) Patrol válasza Pelican (#20917) üzenetére


Patrol
tag

Szia,

Gigabit LAN a filmletöltéshez és az USB 3 szintén ehhez, a letöltés közbeni disk íráshoz kellene, de ez utóbbinál valóban elég lehet a 2.0 is.
Mi a baj a RockChip-el? Az RK3399 performanciában eléggé meggyőző az S912-vel szemben.
Milyen szoftvert hiányolsz vele kapcsolatban?
Melyik box-al jártad meg?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#20921) Shingen válasza Pelican (#20919) üzenetére


Shingen
addikt

Onnan néztem ki, és nem működik

風林火山

(#20922) Pelican válasza Shingen (#20921) üzenetére


Pelican
őstag

Próbáld a pool.ntp.org-okat.
Tegyél be 3 különbözőt.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#20923) shev7


shev7
veterán

Sziasztok,

Ilyennel van esetleg valakinek tapasztalata? [link]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#20924) Pelican válasza Patrol (#20920) üzenetére


Pelican
őstag

Papíron kiváló, de nem minden a hardver specifikáció. szoftver nélkül semmit sem ér.
3368-as boxom volt, tán még ma sincs rá rendes szoftver (kadenciahelyes lejátszás, hd hangok, 4k), én egy év után váltam meg tőle és szálltam át az amlogic/LE vonatra. :)

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#20925) vargalex válasza Shingen (#20921) üzenetére


vargalex
Topikgazda

(#20926) Patrol válasza Pelican (#20924) üzenetére


Patrol
tag

A Minix termékcsaládról mi a véleményed?
A NEO U9-H szimpatikus...

(#20927) junkpod válasza Shingen (#20921) üzenetére


junkpod
nagyúr

várakozás hálózatra a Te barátod:)

Box's don't touch!

(#20928) kuthim


kuthim
tag

Tvheadend - el szeretnék felvenni időzített TV műsort. A jelenlegi boxom (KIII-as) nem támogatja az időzített bekapcsolást. Úgy mint az asztali DVD felvevő. Tudtok olyan boxról amelyik így be tud kapcsolni a felvétel idejére majd ki is kapcsol ha felvette a műsort?

[ Szerkesztve ]

(#20929) DoItYourself válasza kuthim (#20928) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

2-4W a fogyasztása bekapcsolt állapotban, szóval bekapcsolva is hagyhatod. Az időzített bekapcsoláshoz rtc áramkör kell, az pedig igen kevés gépben van: Minix Neu U1 és Khadas VIM, más nem rémlik. Egyik sem tuneres, de a külső USB tunereket kezelik.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#20930) bostone válasza Patrol (#20926) üzenetére


bostone
addikt

A neo u9 még nincs teljesen kész, még kell egy kis idő.
A rockchip hiába erősebb, a legtöbb tesztelő panaszkodik, hogy lassabb, bizonytalanabb a rendszer.

(#20931) muranyig


muranyig
tag

Sziasztok, szeretnék venni amlogicos 4k képes playert tv-hez. Miket ajánlanátok?
Szempontok: egyszerűen kezelehető legyen, ne kelljen buherálni, bekapcsolom, megy minden, stb..., ne legyen ingyen, de legalább ne is nagyon drága.
Téma adott: van egy nasom, azon 4k videók: iphone7 videói leginkább, 2,7k, 2,3k akció kamerás felvételek. tv 4k-s (LG uf680v) de nem játsza le a beépített lejátszója nasról a filmeket.

Köszi a segítségeket!

(#20932) Punyi75


Punyi75
csendes tag

Sziasztok!Végre összeállt a dolog Mini M8SII LE-vel ami nekem kell feltelepítve.Egy dolog zavar ,lejátszás közben akad a kép.Van egy M18 is az nem csinálja.Viszont ha HD tartalmakat nézek akkor jó,tv adásoknál jó.Gondolom a tömörítés lehet a gond.A kérdésem valamit állítani kell az S905X lejátszón?Esetleg a LE nem megfelelő?Köszönöm!

(#20933) junkpod válasza Punyi75 (#20932) üzenetére


junkpod
nagyúr

Talán írd le részletesebben: melyik le, milyen fájl, milyen forrásról...

Box's don't touch!

(#20934) korcsi


korcsi
veterán

Néztem fogyasztást egy M8SII-n.
5,2V-ot adott a tépegység (telefon töltő) itt néztem az áramot.
Idle 0,2A.
Tallózgatás közben 0,2-0,3 között ugrál.
Lejátszás szintén, egy 4K videó volt ahol 0,3-0,5A között mért a teszter.
Lekapcsolva 0,01A-t mértem.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#20935) csanadu1968


csanadu1968
csendes tag

sziasztok.
Beelink GT1 Ultimate van valakinek??
kérdés ! miert olvasbe csak egy particiot rendesen be .libreelec alpha alatt??

(#20936) lac14548


lac14548
aktív tag

Milyen beállítás kell hogy az USB-re kötött HDD-t, hogy ne kelljen minden indításkor kiválasztani, hogy csatolni akarom?
(Mini M8s II, android)

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#20937) csanadu1968 válasza Beni2360 (#20877) üzenetére


csanadu1968
csendes tag

http://kszaq.libreelec.tv/s912/8.0.2e/

(#20938) palank válasza csanadu1968 (#20937) üzenetére


palank
csendes tag

Beelink GT1 (2/16G) normál felhasználás mellett nem veszel észre hibát, mindent játszik, minden működik ( kivéve a felíratok röccenését az elsö 5-6 felírat alatt, de az nem túl zavaró) én 15e Ft-ért vettem itthon, ezelött appletv volt (igaz csak appletv 1) de ez kb 100-szor gyorsabb, itt a fullHD-be beletekersz és azonnal ottvan!

(#20939) palank


palank
csendes tag

Nálam egy NAS van ami mindent csinál, letölt stream-el stb...javaslom mindenkinek de ha vesztek, olyat vegyetek ami tudja alapból a PLEX-et, és akkor az egész család tudja nézni a gyűjteményt bárhol is van....

[ Szerkesztve ]

(#20940) blakey válasza palank (#20939) üzenetére


blakey
titán

Ha van NAS akkor nen kell Plex ahhoz, hogy bárhol tudjuk nézni, egy FTP-vel sokkal többet lehet kihozni és a procit sem terheli, mint a Plex. Nagyon jó a Plex de akkor ha nincs NAS illetve csak olyan eszközök vannak amiken maximum a Plex alkalmazás is elérhető és úgy egész pofás és jól működő rendszer, de NAS esetében az FTP-Kodi páros verhetetlen, meg amúgyis.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20941) korcsi válasza blakey (#20940) üzenetére


korcsi
veterán

FTP miért kell kodi-hoz?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#20942) junkpod válasza korcsi (#20941) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem azért mert wan-on keresztül az smb vagy nfs nem működik?

Box's don't touch!

(#20943) mihione


mihione
őstag

Tegnap valaki irta hogyan lehet youtuberol mobilrol kitenni a videot a boxra,viszont nem igazan ertettem hogy hogy is megy ez pontosan.kodira kell letolteni addont vagy telefonra kell plusz app?

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#20944) blakey válasza korcsi (#20941) üzenetére


blakey
titán

Külső hálózati eléréshez az kell, Plexet eléred külső hálózatból bárhonnan, Kodival csak FTP-n keresztül. A PLEX akkor jó ha van saját app-ja is, 3 évig használtam, fordírottam is, de 1 éve már nem használom amióta megvan a NAS.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20945) vond válasza mihione (#20943) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én írtam, és igen, a telefonra kell app.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#20946) bostone


bostone
addikt

Médiatárat szeretném frissíteni LE alatt a jó öreg gt1-en.

Eredmény:
Információ letöltése sikertelen. Nem lehet kapcsolódni a távoli kiszolgálóhoz. Szeretné folytatni a keresést?

Mi történt ezzel a krumplival? Droid simán frissít.

(#20947) Karel2 válasza vond (#20945) üzenetére


Karel2
csendes tag

A Kodira is kell a Youtube addon, nélküle nem megy a küldés a Yatse/Kore appokból.

- Karel -

(#20948) F_Peter válasza mihione (#20943) üzenetére


F_Peter
őstag

Blakey által ajánlott Smart YouTube TV jobb megoldás (legalábbis számomra az volt). Nem kell app a telóra, és a YouTubeon belül egyből tudod küldeni a tvre a videókat, ha többen csatlakoztok akkor pedig sorba állítja a videókat.

[ Szerkesztve ]

(#20949) atirag


atirag
őstag

Adott egy minix neo u1. És egy sd kártya amin rajta van a libreelec. Hogyan tudom azzal indítani a minix-et?

(#20950) vvili válasza atirag (#20949) üzenetére


vvili
csendes tag

Benyomod a minix alján levő reset gombot valamilyen eszközzel (pl: fogpiszka),és ezt nyomva tartva bekapcsolod a minix-et.
A reset gomb folyamatos benyomása mellett megvárod amíg megjelenik a LibreELEC logó.
Ezután már elengedheted a reset-et. Ha idáig eljutottál, akkor következhet az LE beállítása.

Arra figyelj,hogy ha bootoláskor az android logót látod, akkor ismételd meg a folyamatot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.