Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91001) syler123 válasza Jakuu (#91000) üzenetére


syler123
veterán

Köszi! :R

Akkor feleslegesen nem töröm magam, a mostani is lejátssza a filmeket :)

(#91002) Beni2360 válasza Bici (#90998) üzenetére


Beni2360
félisten

Sajnos nincs már több ötletem, de még mindig nem írtad le, hogy : bootol szépen a friss OS,- melyik ??????? de sokkal lassabb, mint a régi 9.x verzió- melyik ???????
Mi volt fent és mi lett helyette? Erre az adatra szükség van, hogy akárki segíteni tudjon.
SSH után a ceemmc -x parancsal másoltam fel- ez a parancs a régebbi CE-re vonatkozik.
Ui: Itt olvashatsz a amlogic SOC-król.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#91003) kikinda2 válasza pinnacle (#90986) üzenetére


kikinda2
tag

Egyrészt merül az elem és ilyenkor van, hogy átáll légegér módba. Tehát, ha nem reagál a távra a box, akkor nyomd meg az OK alatt jobbra lévő (mute-tól jobbra) "cursor lock" gombot és működni fog megint.

(#91004) pinnacle válasza kikinda2 (#91003) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Most éppen nincs semmi gond, azonnal reagál minden gomb nyomásra. Olyan is volt régebben, hogy 2x kellett megnyomni.
Ezt a távirányítót, hogy kell a box ki-be kapcsolására programozni? A másikon TV gomb, után zöldre valahogy megoldottam, de már elfelejtettem. Először TV gomb, utána a box távirányító nyomva tartva, majd a kívánt gomb, ha vette, akkor lassabban villog, valami ilyen volt, de most sehogy sem jövök rá. :)

(#91005) ShadeX


ShadeX
tag

Sziasztok! Hosszú és szórakoztató időszak után eljött a pillanat, hogy szakítva Leila-val Matrixra váltsak. Szinte mindent sikerült beállítanom, de egy eddig sikerrel használt keymaps.xml utasítás kifogott rajtam:

<F6>ActivateWindow(SubtitleSearch)</F6>
<F6 mod="longpress">PlayerProcessInfo</F6>

F6-ra a főparancs rendben lefut, de a longpress nem teljesül. Nem használható a longpress Matrix alatt, vagy csak változtattak valamit a meghívásával kapcsolatban?

(#91006) tomy86 válasza pinnacle (#91004) üzenetére


tomy86
addikt

Ha jól emlékszem én így csináltam korábban.

#91005 ShadeX: Mátrix alatt is működik a longpress, én is használom több gombnál is.
Kipróbáltam és nálam így működik:
<key id="61495" mod="longpress">PlayerProcessInfo</key>

[ Szerkesztve ]

(#91007) tomy86 válasza ShadeX (#91005) üzenetére


tomy86
addikt

Kipróbáltam az általad használt parancsot windows alatt futó Kodin (szintén Mátrix) és működik az F6-ra a longress, úgyhogy nem tudom, hogy nálad miért nem jó.

(#91008) ShadeX válasza tomy86 (#91007) üzenetére


ShadeX
tag

Ide túl hosszú lett volna, privátra küldtem. Ha időd engedi vetnél rá egy pillantást?

(#91009) pinnacle válasza tomy86 (#91006) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! A videón lévő távirányítóm színes gombjait, power gombot be tudtam programozni. Hosszan nyomom a TV gombot, egy idő után világít, elengedve lassan villog, TV távirányító megtanulását gyors villogással jelzi, hozzárendelt gomb megnyomására lassúra vált, TV gombbal kilép.

Másik viszont sehogy sem akar összejönni. Hosszan nyomom a TV gombot, egy idő után gyorsan villog, elengedem, lassan villog, megnyomom a TV bekapcsoló gombját erre világít, hozzárendelem a gombot, lassan villog, TV gomb megnyomására kilép. Utána viszont ha megnyomom a TV gombot csak villan egyet, nem világít, így a hozzárendelt gombot hiába nyomom. Ha valakinek sikerül ilyen airmouse-t programozni, legyen szíves írja be.

[ Szerkesztve ]

(#91010) tomy86 válasza pinnacle (#91009) üzenetére


tomy86
addikt

Nekem is a "másik" fajta van és emlékeim szerint ugyanúgy kell programozni, de előkeresem és holnap kipróbálom (mostanában nem azt használom), ha addig nem érkezik válasz.

(#91011) pinnacle válasza tomy86 (#91010) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Az a gond, hogy programozás után hiába nyomom meg a TV gombot, nem világít folyamatosan, tehát, nem sikerült a programozás.

(#91012) tomy86 válasza pinnacle (#91011) üzenetére


tomy86
addikt

Valóban nem világít folyamatosan a LED. Kb. 10-15 másodpercig villog még a TV gomb megnyomása után, de ennek ellenére nálam sikerült a programozás.

(#91013) pinnacle válasza tomy86 (#91012) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Arra gondoltam, hogy a TV gomb megnyomásával befejezem a programozást, ekkor kialszik a led, ezután ha használni akarom a TV bekapcsolás funkciót, akkor be kell nyomni a légegeren a TV gombot, majd a programozott gombot (4 szín vagy a bekapcsoló gomb), na ilyenkor nem marad égve a led, csak felvillan, tehát ki sem tudom választani a programozott gombot. Majd kíváncsi vagyok, hogy programoztad.
Most vettem észre, hogy a másik távirányítón nem kell megnyomni a TV gombot, egyből lehet a programozottat. :))

[ Szerkesztve ]

(#91014) tomy86 válasza pinnacle (#91013) üzenetére


tomy86
addikt

Ahogy a hsz. végén írtad is, ha már be van programozva, akkor már nem kell használni a TV gombot. Ha pl. arra a gombra rogramozom a kikapcsolást, amin a piros csík van, akkor csak azt nyomom meg, ha ki akarom kapcsolni a boxot.

[ Szerkesztve ]

(#91015) Timer


Timer
veterán

Sziasztok! Ma végre kézhez kapom a Vontar X3-at, a CE oldalán viszont nem látok hozzá preparált csomagot. Ilyenkor a gemeric ISO a jó választás? Távirányítóhoz van esetleg valakinek jó konfig fájlja? Az alap távvezérlőt vettem mellé. Köszönöm! :R

(#91016) Ferenczi Áko válasza Timer (#91015) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Az X96 Max plus-hoz valót töltsed le :)

sm1_s905x3_4g_1gbit

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#91017) Timer válasza Ferenczi Áko (#91016) üzenetére


Timer
veterán

Köszi szépen! ;)

(#91018) Timer válasza Ferenczi Áko (#91016) üzenetére


Timer
veterán

Hopp, lyukra szaladtam: kiírtam az ISO-t a RUFUS-szal, device_tree alól kimásoltam a megfelelő fájlt gyökérbe, microsd be, de nem bootolt róla. Áram ki, jackben lévő reset gomb nyomva tartva és áram vissza, pár másodperc után gomb felengedve, és black screen, semmi nem történik. Mit baltázok el?

[ Szerkesztve ]

(#91019) cof válasza Timer (#91018) üzenetére


cof
veterán

Nem elég kimásolni, nevezd is át dtb.img-re.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#91020) Timer válasza cof (#91019) üzenetére


Timer
veterán

Bakker, ott a pont, ezt elfelejtettem! Köszönöm! :R

(#91021) Timer


Timer
veterán

No, sikerült mindent belakni, köszönöm a segítségeteket! Egész jó ez a kis Vontar X3, a nem túl elegáns külcsínen felül tényleg nem tudok rá rosszat mondani.

(#91022) Ferenczi Áko válasza Timer (#91021) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Én is most vettem a második Vontar készülékemet, és pikk pakk megcsináltam rajta mindent.. Aki fórumozik, emlékszik, hogy az első készülékkel napokig kínlódtam, most 1 óra alatt megcsináltam mindent :)

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#91023) Timer válasza Ferenczi Áko (#91022) üzenetére


Timer
veterán

Nekem is rémlett még néhány dolog a Libreelec korszakból, csak - ahogy láthattátok is - a manuált nem sikerült elolvasni és értelmezni, így elmaradt az img átnevezés. KODI belakása és felokonfja megint csak 1 óra legalább, de most már az is rendben van, úgyhogy elégedett vagyok.

Annak a tervezőnek mondjuk letörném a kezét, aki azt a szép kék LED-et berakta a Vontarba, pláne úgy, hogy kikapcsolt állapotban erősebben világít, mint bekapcsolva. Fordítva érteném, így rohadtul nem. Ráadásul leragasztani sem tudom, mert ott van mellette az IR szenzor, ha jól látom. Na mindegy, ez legyen a legnagyobb gond! ;)

[ Szerkesztve ]

(#91024) cof válasza Timer (#91023) üzenetére


cof
veterán

Na mindegy, ez legyen a legnagyobb gond! ;)

Ez pedig nagy gond, mint egy komplett karácsonyfadísz úgy világít. Mondjuk minden ilyen kis kütyü ami kínai, szerintem ez valami betegség náluk. Na mindegy, szépen le lehet amúgy ragasztani belülről is. Volt rajta az a kis kék/átlátszó fólia a tetején én azt bedobtam belülre. :)

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#91025) Timer válasza cof (#91024) üzenetére


Timer
veterán

Igen, a Beelink is világított kicsit, de az kiskutyaf@sza volt ehhez képest! ;] Megoldom én ezt másképp, wifis konnektorba dugom, és problem solved. De tényleg érthetetlen egyébként ez a kék LED mánia náluk. Legalább sárga lenne, ha már a brand alapszíne.

(#91026) Ferenczi Áko válasza Timer (#91025) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Én az előző vontar ledjét leragasztottam kívülről fekete szigszalaggal, simán érzékelte a gyári távirányítót. Egy nagyon pici rést hagyjál mellette és kész. :)

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#91027) Timer válasza Ferenczi Áko (#91026) üzenetére


Timer
veterán

Kössz a tippet, végül az áramtalanítás mellett döntöttem, amúgy sem szeretem az állandóan aktív kínai hardvert a hálózatomon, felügyelet nélkül! ;]

(persze ez csak vicc, tudom, hogy minden IS kínai már)

[ Szerkesztve ]

(#91028) ztsoft válasza Timer (#91027) üzenetére


ztsoft
őstag

amúgy sem szeretem az állandóan aktív kínai hardvert a hálózatomon, felügyelet nélkül!

Én inkább a szoftver miatt aggódnék, nincs bajom a kínai termékekkel, de nem bízok bennük, így nem is használok ilyen termékeket (gyári szoftverrel).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#91029) hunaqua


hunaqua
addikt

Én sem használok ezeken csak CE-t.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#91030) tsabeekaa válasza Timer (#91023) üzenetére


tsabeekaa
aktív tag

Nekem Tanix TX9S van, és azon is megvakított a kék led a CE felrakása után. Mindegy volt neki hogy be, vagy ki volt kapcsolva. Végül az lett a megoldás, hogy a gyári android le lett cserélve Slimbox romra, mert akkor kellet az android is, és a gyári nem volt a helyzet magaslatán. Szóval kártyáról ment a CE. Android bekapcsol világít a kék led. Android kikapcsol, elalszik. Box bekapcsol, indul a CE és a led pirosan világít. CE kikapcsol, és láss csodát a led nem világít. Azoknak segítség esetleg, akik nem áramtalanítanak, és Androidot is használnak. Azt nem tudom más boxoknál működik-e ez a megoldás, de így békében élünk egymással. :) :C

[ Szerkesztve ]

(#91031) Timer válasza tsabeekaa (#91030) üzenetére


Timer
veterán

Nálam is fent maradt a droid, de rendesen kikapcsoltam, és a CE-t is újraindítottam már, de sajnos a LED úgy maradt. Mindegy, áramtalanítással megoldom.

@ztsoft: igen, az meg pláne, ezért is hazsnálok CE-t, régen meg Libre-t. A Beelinkről lekapartam az Androidot is, szívem szerint erről is megtenném, fusson csak a CE flashről. Egyelőre még nem jártam utána, hogyan kellene, egyáltalán lehet-e ennél a típusnál. Droidra nincs szükségem.

(#91032) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Na tegnap megoldottam ezen is.. Telibe ragasztottam a bal oldalát fekete szigszalaggal, a kék led egyáltalán nem látszik, a távirányítót minden gond nélkül érzékeli! :)

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#91033) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Az mitől van, hogy ha újraindítom a boxot, akkor egy ideig (kb fél perc) még a karácsonyi díszítés van, aztán frissül. Gondolom, hogy nem kap ip-t, de miért? Tegnap vagy 5x újra kellett indítanom a hbo max miatt, akkor figyeltem fel rá.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#91034) Bici válasza Beni2360 (#91002) üzenetére


Bici
félisten

A régi: 9.2.8
Ez SD kártyáról hibátlan és gyors.
Belső tárhelyre régen nem sikerült feltennem; nem bootolt.
Elengedtem, használtam tovább SD kariról.

A friss OS image: CoreELEC-Amlogic-ng.arm-19.4-Matrix-Generic
Ez SD kariról néha lassú, nem talál meg minden wifi hálózatot, pont az enyémet sem. :DDD
Ugyanúgy nem ment fel rendesen, de lehet, hogy rossz parancsot adtam ki. :U

Az itteni leírás szerint az NG Boxoknál kell a fent megadott parancs:

"- S905 / S905X / S905D / S912 esetén (LE 8.2.3.1 / CE 9.2.8) add ki az installtointernal parancsot, és kövesd az utasításokat.
Ha a lejátszód tárhelye nem standard particióval rendelkezik, akkor az első újraindításkor hibát fogsz kapni. Ekkor indítsd újra SD kártyáról a rendszert, és add ki másodszor is az installtointernal parancsot.
- NG boxoknál (S905X2, S905X3, stb. CE 19.x) az SSH belépés után a ceemmc -x paranccsal tudod az sd kártyáról a belső tárhelyre másolni a CE-t. Van lehetőség az Android megtartására is, dual boot-al, de gyalulható is."

A Coreelec oldaláról a Magicsee N5-höz csak NG build tölthető le.
Ezért hazsnáltam a fent említett parancsot.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#91035) tsabeekaa válasza Timer (#91031) üzenetére


tsabeekaa
aktív tag

A gyári droiddal nem ment, csak a slimboxossal, ami jobb mint a gyári.

(#91036) Timer válasza tsabeekaa (#91035) üzenetére


Timer
veterán

Ja, tényleg, írtad is. Mindegy, a szigszalagos megoldás se rossz! :D

(#91037) tsabeekaa válasza Timer (#91036) üzenetére


tsabeekaa
aktív tag

Hááát izé....a ledet "kikapcsolja" :D

(#91038) Beni2360 válasza Bici (#91034) üzenetére


Beni2360
félisten

Na most végképen nem értem.
Ha a tied sima: MAGICSEE N5 - Android 7.1 TV Box - S905X akkor a leírásod szerint is " "- S905 / S905X / S905D / S912 esetén (LE 8.2.3.1 / CE 9.2.8) "" Csak CE9.2.8-ig használható tehát nem NG. Vagyis a Matrix nem rá való. Na ezért nem működik neked a Matrix.
Ebből gyártottak max és Plus változatot is és azok már NG-s változatok. Nekem az S912-n is a 9.2.8 tökéletesen működik. Ja meg a X96 MAX+ is a belsőn ez van.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#91039) Bici válasza Beni2360 (#91038) üzenetére


Bici
félisten

Én is erre tippelek, de akkor lehet, hogy rossz a corelec letöltő oldala?
Pedig ott azt mondja, hogy ezt is támogatott:

Itt a doksi róla.

PErsze, akkor lehet, hogy experimental, de akkor meg miért supported? :U
Najó, akkor maradok a réginál, elég lenne azt is feltenni, de az meg azt mondja, hogy nem szokványos NANAD chipek vannak az eszközön, így nem műxik az installtointernal tool. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#91040) Beni2360 válasza Bici (#91039) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát igen vegyes az S905x boxokra az új kernel.
PL: A legtöbb S905X eszközön lehetséges. Sajnos néhány S905X eszköznek nagyon régi rendszerbetöltője van, ami nem működik jól az újabb kernellel.
Én nem erőltetném amikor a 9.2.8 tökéletes. :K
És soha nem használtam a download helpert.
Ui: Nem minden box támogatja a NANAD-ra való telepítés. Ebben csicsoka a mester.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#91041) Bici válasza Beni2360 (#91040) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

Ezt dobja installkor, hátha segít valaki nálam hozzáértőbbnek.

$ ssh root@192.168.1.5
root@192.168.1.5's password: 
##############################################
#                  CoreELEC                  #
#            https://coreelec.org            #
##############################################

CoreELEC (official): 9.2.8 (Amlogic.arm)
CoreELEC:~ # installtointernal
One of BOOT, SYTEM, DATA or DTB partitions is missing.
Make sure that you are using a correct device tree and a device with internal memory!

Not all devices are compatible with installtointernal due to unsupported NAND/eMMC
chips being used by some manufacturers.
CoreELEC:~ # 

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#91042) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Mitől lehet az, hogy az X96 Max Bluetooth-on, ilyen szörnyen szól? Minden forrásból így szól. Mintha kodek hiányozna, de ez az .mp3-as szám telefonról tökéletes.

(#91043) vargalex válasza Bici (#91041) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az utolsó mondat a lényeg. Olyan NAND/eMMC került alkalmazásra a gyártó által, ami nem támogatott. Így nem tudta mount-olni a boot, system, data, dtb partíciókat (legalábbis szerintem egyiket sem).

Alex

(#91044) mexel válasza Bici (#91039) üzenetére


mexel
veterán

Melyik magicsee n5? Több féle is van, de azokkal szívtam már párszor, többet nem szeretnék hozzájuk nyúlni :) Főleg a régi Magicsee óta ami 905x-nek jött és kb 905W volt csak...Volt itt szó róla régebben. Ne név alapján töltsd, sima generic és próbáld ki a w dtb-jét majd az x-ét is. Belsőre lehet hogy csak más módszerrel megy fel. Megvannak hozzá a fájljaim esetleg elküldöm ha ki akarod próbálni, csak küldj előbb pontos típusról képet is légyszi. ( persze lehet hogy módosítgatni kell kicsit valamelyik autoscript-et de ahhoz látni kellene mit csinál.)

Szerk: igen, meg is vannak a fájlok, ha jól látom N4-N5-höz másik dual telepítő addon kellett a partíciók miatt

Holnap írok privit, erre lehet hogy csak ilyen módszerrel menne fel belsőre.

[ Szerkesztve ]

(#91045) mexel


mexel
veterán

Csak hirtelen rákerestem és jól emlékszem ( ha a magicsee név beugrik kicsit összerándulok :DDD )
Kb Itt az akkori ítélet amire jutotunk

Elvileg van hozzá saját mókolt droidom, talán tanix alapokon ( AFR-t nem tudom volt-e benne, régen volt) és ahhoz dual telepítőm is, más mint a többihez.

Viszont most kapcsolok hogy akkor még csak Leia volt vagy még az sem és ahhoz volt a telepítő, ez matrix-al nem fog menni szerintem. illetve a CE 9.2 előtti verziója volt talán amivel még ment. 2019-esek a fájlok, nem tudom akkor mi volt CE-ből

[ Szerkesztve ]

(#91046) mexel


mexel
veterán

Úgy látom 9.0 környékén járt a CE akkor, talán úgy lehetne megoldani hogy azt feltenni és a helyén frissíteni ha engedi. Érdekes lenne kipróbálni :)

(#91047) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok :) Létezik Amlogix boxhoz olyan távvezérlő amelyiken van dedikált stop, audio és sub váltó funkció gomb?

Próbáltam a Dune HD Premium távvezérlőjét ami bluetoothos csak a CE Kodi alatt a bluetooth kapcsolatoknál nem tudom beazonosítani melyik lehet az övé.

(#91048) Beni2360 válasza Csabi1984 (#91047) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen a Keymap Editor tepitese es használata.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#91049) pinnacle válasza pinnacle (#91042) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nincs valami ötletetek, ez beállítás probléma lehet vagy nem is működik a Bluetooth hangszóró az X96 Max-al?

(#91050) gyűrű válasza Csabi1984 (#91047) üzenetére


gyűrű
addikt

Sőt felszín is van olyan.. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.