Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19051) adi1234 válasza blakey (#19050) üzenetére


adi1234
tag

Türelemmel várom . :)

:)

(#19052) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
MK809IV sticket szeretnék Tv-Go ra használni, működik ezen? Másra nem kell.
Köszi!

(#19053) darvinya válasza csongi (#19052) üzenetére


darvinya
titán

Elvileg kell, hogy működjön rajta.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19054) interstate76 válasza csongi (#19052) üzenetére


interstate76
addikt

Egy messzi-messzi galaxisban topikban egyszer mintha nagyon keményen leszóltad volna ezeket a droidos kütyüket - rosszul emlékszem?

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#19055) csongi válasza interstate76 (#19054) üzenetére


csongi
veterán

Lehetseges, nem emlekszem, masszi galaxisban volt. :) Csupan egy setupboxot szeretnek vele kivaltani, ennel tobbre nem is hasznalnam. Sporolas a cel, a tobbi lehetoseg szamomra nem fontos :).

darvinya:
Koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#19056) ati888


ati888
senior tag

MiniMxIII-am van LE007-tel vagy egy fél éve. Mostanában a hálózaton nem látszik mindig, ezért feltenném a legújabb LE-t ha érdemes. Melyiket rakjam fel? A mostani beállításaimat meg tudom őrizni valahogy?

Ati

(#19057) #79335424 válasza csongi (#19052) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem nem fog menni. Ezek az RK3188 -asok gyárilag rootoltak.

(#19058) blakey


blakey
titán

Új hibrid verzió.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19059) junkpod


junkpod
nagyúr

8.1i újratöltve spdif javítva.

Box's don't touch!

(#19060) envagyok válasza blakey (#19058) üzenetére


envagyok
veterán

A hibrid bejött nekem, bár most tesztre visszatettem a az i-set.
Elvileg afl1-től benne van a magas bitrátás röcögés megszűnése

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#19061) csongi válasza #79335424 (#19057) üzenetére


csongi
veterán

Akkor nem megy.
Lehet unrootolni, vagy van olyan keszulek ami nem rootolt?

(#19062) darvinya válasza #79335424 (#19057) üzenetére


darvinya
titán

És csongi

Nálam gyárilag rootolt készüléken és SuperSU app-pal is ment v6-os droid-on.
Pedig még RootCloak-ba fel sem vettem.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19063) blakey válasza envagyok (#19060) üzenetére


blakey
titán

Most az van a boxba, nincs különösebb gondom, frissítettem, Alvó mód megint van, mást egyelőre nem vettem észre, jónak tűnik. Azon vagyok, hogy kiválasszam azt amelyik marad.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19064) csongi válasza darvinya (#19062) üzenetére


csongi
veterán

Koszi!
Tkom-os topikba mondtak, a rootolt keszuleket nem szereti a tv-go.
Valoszinuleg x96 box lesz. Van hozza tavkapcsolo, es ethernet csatlakozo is van rajta, illetve 2usb.
A youtubos teszten tetszik, illetve egy idos embernek is el kellene vele boldogulnia. Illetve csak jobb ha android 6.0 alapokon nyugszik a rendszer, ezeket ugysem frissitik.Egy 6os droiddal kb 3-4 evet el lehet lenni, mire a biztonsagi rendszere teljesen elavul.

(#19065) mayday00 válasza blakey (#19058) üzenetére


mayday00
őstag

Ez a új hibrid verzió miben másabb mint a előző? Milyen újításokat tartalmaz? Belerakta az alvó módot?

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#19066) darvinya válasza csongi (#19064) üzenetére


darvinya
titán

Nekem T95N M8S Pro 2/8Gb van, ezen működött.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19067) csongi válasza darvinya (#19066) üzenetére


csongi
veterán

Gondolom nagy elteres nem lehet a ketto kozott. Ha megis, valahogy csak lehet a rootot megszuntetni, vagy egy adott alkalmazast valahogy root kornyezetbe futtatni?
Az x96 eu bol olcsobban meglenne.

(#19068) blakey válasza mayday00 (#19065) üzenetére


blakey
titán

Ezek a verziók azért jönnek létre, hogy az LE7 és LE8 hibái ne legyenek jelen, tehát a jó tulajdonságok vannak "összecsomagolva" figyelembe véve a felhasználók reakcióit az új verzókkal kapcsolatban, egyszóval jobb. :)
Az LE8 linken amit betettem, le van írva a változás és a hibridnél nincs SPDIF hiba.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19069) junkpod válasza csongi (#19064) üzenetére


junkpod
nagyúr

Androidos rendszerhez elengedhetetlen a legeger, távirányítóval nem sokra mész (egyébként azt minden tvboxhoz adnak). A legeger meg nem tuti idős kompatibilis eszköz.
Egy tvboxnal milyen biztonsági rendszerre számítasz?:)

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#19070) junkpod válasza blakey (#19068) üzenetére


junkpod
nagyúr

Már a 8-asban is javították állítólag az spdif botlast.

Box's don't touch!

(#19071) adi1234 válasza junkpod (#19059) üzenetére


adi1234
tag

"8.1i újratöltve spdif javítva."

Hát sajna nem teljesen DTS az megy de a DTS-HD Master Audio az nálam sajna még mindig nem megy .

[ Szerkesztve ]

:)

(#19072) junkpod válasza adi1234 (#19071) üzenetére


junkpod
nagyúr

Spdif-en? Soha nem is fog.

Box's don't touch!

(#19073) csongi válasza junkpod (#19069) üzenetére


csongi
veterán

Mivel android es a play is elerheto, levelezes bongeszo egyebek. Eleve fiokkal lehet uzemeltetni. Igaz a 4es foverziok is futnak gond nelkul. Es router mogott van. Szimplan tul gondolom. :)
Telefonrol is lehet ezeket vezerelni?

(#19074) blakey válasza junkpod (#19070) üzenetére


blakey
titán

Tudom, de a hibrid még az (újra) közzététel előtt készült és ott már eleve jól lett megcsinálva. Most hibriden vagyok, egyelőre ezt használom, de most már valóban használni szeretném uh. csak olvasom a hsz-eket, aztán majd meglátom melyik lesz a végleges.

(#19071) adi1234
Hol és mi szerint nem megy a DTS-HD? Ha a DTS-HD anyag lekeverésére gondolsz ami SPDIF-en DTS lenne az akár elképzelhető is lehet, de akkor nem a DTS-HD nem megy hanem a core hangokat nem adja ki.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19075) adi1234 válasza junkpod (#19072) üzenetére


adi1234
tag

Nem értem ? Eddig ment !

:)

(#19076) junkpod válasza adi1234 (#19075) üzenetére


junkpod
nagyúr

Rosszul emlékszel, soha nem mehetett. az spdif protokollon max dd és dts 7.1 fér át, hd hangok csak hdmi-n férnek át.
Kapcsold ki a hang szabvanyoknal a hd hangokat és akkor a core (sima dts mag) ki fog menni.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#19077) junkpod válasza csongi (#19073) üzenetére


junkpod
nagyúr

Telefonról meg kényelmetlenebb.
Amúgy ki és miért akarna betörni egy tvboxra?
A user a legnagyobb ellenség ha összevissza klikkelget...

Box's don't touch!

(#19078) mayday00 válasza blakey (#19068) üzenetére


mayday00
őstag

Értem :K Ezt a tar filet, ugyanúgy a update mappába kell másolni, majd újraindít.?

Minden beállítás gondolom megmarad.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#19079) darvinya válasza csongi (#19067) üzenetére


darvinya
titán

Nincs, bár inkább fw kinézetben és egyes részeiben tér el.
T95N M8S Pro-t olcsóbb(eBay), mint A95/96-os.

Levelező app nincs alapból fent, de Gmail app tökéletesen működik.
Viszont légegér nélkül gyári távval kicsit körülményes a használata.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19080) csongi válasza darvinya (#19079) üzenetére


csongi
veterán

Van wifis billentyuzet eger kombom. Gondolom az usb porton a vevoegyseg felismerese nem jelent gondot az eszkoznek.
Ezzel meg az idosek is elboldogulnak, a windowsal elboldogulnak.
Elsonek ugy is en tesztelem :).

(#19081) #79335424 válasza csongi (#19080) üzenetére


#79335424
törölt tag

Símán. Én is egérrel használom a boxaimat.

(#19082) darvinya válasza csongi (#19080) üzenetére


darvinya
titán

Elvileg nincs gondja.
RF technológiásat ismeri(mint a légegér is ilyen), de WiFi/BT-s USB vevőt már nem biztos, hogy ismeri.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19083) Indiant válasza junkpod (#19048) üzenetére


Indiant
addikt

Köszi, így már frissít, de a mappa így meg eltűnt a fájlkezelőből. Be lehet valahol állítani ,h. mindent mutasson?

(#19084) #79335424 válasza darvinya (#19082) üzenetére


#79335424
törölt tag

A HID profilos BT eszközöket ismeri. A régi, MTK BT chipes eszközök csak egy eszközt tudtak megtartani, de az AP modulosakkal már nincs ilyen gond, megy a BT egér és bill párhuzamosan. Logitech m555b egérrel, és Apple billentyűzettel teszteltem.

(#19085) darvinya válasza #79335424 (#19084) üzenetére


darvinya
titán

Már ha van BT egység a box-ban, akkor sok mindent ismer.
Enyémben nincs(még menü sincs), de USB BT2.0 egységet nem ismeri fel, s kezelni sem tudja.
(Pedig fw megosztásnál alapból felajánlja BT-n küldést. :D )

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19086) junkpod válasza Indiant (#19083) üzenetére


junkpod
nagyúr

Add hozzá forrásként begepelve, egyszer kell. Rejtett rendszer mappa.

Box's don't touch!

(#19087) #79335424 válasza darvinya (#19085) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem értek a programozáshoz, de a BT adapterek működésképtelenségét vmi kernel modul ütközési problémával magyarázták.

(#19088) csongi


csongi
veterán

Amugy mennyit szamitana az 1v2Gb ram ezeknel a kutyuknel?
Jatek Off,
99% Tv-go miatt lenne, esetleg email, vagy bongeszes, a tobbi nem erdekes, minden masra ott van mellette a pc..

(#19089) interstate76 válasza csongi (#19088) üzenetére


interstate76
addikt

Egyértelműen kell a 2 GB RAM. Levelezés + 2-3 lapon történő böngészés és már ki is fogyhat az 1 GB. Ha egyszerre mindig csak 1 dolog fut, akkor elég lehet, de necces.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#19090) gyuribácsi88

Sziasztok, libreelec-el kapcsolatos kérdés.

Újra kellett raknom a win-t a gépen, és innen osztom meg a tartalmat a lejátszó felé, a korábban a médialejátszóval megosztott mappát hogyan tudom törölni a libreelec-en belül, hogy az újat hozzá tudjam adni? Tehát a movies mappához korábban hozzáadott elérési útvonalon található filmek most ügye a win újrarakása miatt megváltozott, de a lejátszó még mindig a régit látja, pontosabban a borítók ott vannak de a filmek útvonala mivel megváltozott azt nem értelem szerűen nem látja. De nem találom sehol azt hogy a "movies" mappát a lejátszón belül hol tudnám törölni, aztán létrehozni egy újat, aminek már az új elérési útvonalat adom meg.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#19091) #79335424 válasza csongi (#19088) üzenetére


#79335424
törölt tag

A rendszer alapból sok RAM -ot igényel (mármint általában az ARM Androidos eszközökhöz viszonyítva). Ahogy Interstate76 is írja, böngészéshez kell a 2GB. Meg, úgysem fogsz itt megállni, bár a TV-GO, és ezáltal a root hiánya erősen lekorlátozza a lehetőségeket.
Az idősek igényeit sem szabad alábecsülni. Nyugdíjas nagynénémnek vettem egy alap PC -t, Win -nel (na, a Win hiba volt), Gondoltam, ezzel elpötyög egy darabig. Egy hónap múlva már olyan kérdéseket tett fel, hogy csak lestem (pl. hogy lehet a YT -ról letölteni). :)

[ Szerkesztve ]

(#19092) adi1234 válasza junkpod (#19076) üzenetére


adi1234
tag

Valószínűleg igazad van , de nem kerek valami mert kb 30 s -ig megint kiment a hang aztán elhallgatott , utána már DTS-ben sem szólt . :Y :Y

Lehetséges , hogy DTS -be butítja vissza . Persze különbséget úgysem hallanák .

Lehet visszateszek egy előző verziót .

Bár nem minden nap hallgatok DTS-HD Master Audio. :)

:)

(#19093) dugesz77 válasza adi1234 (#19092) üzenetére


dugesz77
őstag

Persze,hogy megszólal ,mert visszafele kompatibilis. Csak nem maximum 24,5 Mbit/s hang hanem butított maximum 1,5Mbit/s-es. Már kisebb rendszeren is bőven hallható a különbség. Mondjuk mint a MP3 vs. Flac zenénél.

[ Szerkesztve ]

(#19094) csongi válasza #79335424 (#19091) üzenetére


csongi
veterán

Igaz, elgndo kinyitni az ablakot, aztan mennek a dolgok a maguk utjan.
:)
Akkor nen sporolok azzal a 10dollaral, persze csak ha meguszom csoda folytan az afat.
Egyebkent jobb a tv adas minosege egy ilyen boxon, mint a T sajat boxan?

(#19095) darvinya válasza #79335424 (#19087) üzenetére


darvinya
titán

Nem kernel ütközés, hanem egyszerűen nincs benne.
Ha minden szakad és van kedvem/időm rá, akkor kicserélem WiFi panelt WiFi+BT panelra, amihez van kernel, s ezt már könnyebb integrálni és működtetni majd módosított fw-vel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19096) junkpod válasza gyuribácsi88 (#19090) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mediatar tisztítása menüt keresd, majd szkenneld újra.

Box's don't touch!

(#19097) junkpod válasza adi1234 (#19092) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az erősítő beállításoknal ki van kapcsolva a hd hang?

Box's don't touch!

(#19098) junkpod válasza csongi (#19094) üzenetére


junkpod
nagyúr

A szegedi inviteles iptv minőséget rosszabbak láttam mint a cardshare addon streamelt adásét... No cmment.

Box's don't touch!

(#19099) adi1234 válasza junkpod (#19097) üzenetére


adi1234
tag

Persze próbáltam úgy is , hogy be volt és úgyis hogy ki volt kapcsolva a HD hang .

:)

(#19100) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

GT1, android
CEC nem működik ha átváltok tv-re, majd vissza.
CEC tv táv play, pause gomb nem reagál, a normál gombok okék.
Ezekre van valakinek valami megoldása? Lehet ezt okosítani?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.