Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19101) Upo


Upo
addikt

Most bukkantam rá erre a boxra: [link]

Nyilván a 2 gigás változat kell, abban még BT is van.
Régi tévéhez lenne, tehát az av kimenet kell, spdif is van rajta, az se hátrány.
Nekem kimondottan előny a fizikai power gomb és az előlapon az óra is (bedöglött settopbox helyett amit hoztak abban már nincs óra).
4k anyag nem menne rajta, leginkább usb-ről és nas-ról menne video lejátszás, erre elégnek gondolom a 905x-et, nem kell 912. A távirányítóval úgy nézem lehet a régi tv-t is kapcsolgatni. Szerintem rápróbálok.

Lehet mellé venni touchpad-os mini billentyűt, ilyet használt már valaki? Nem gagyi? Egyáltalán megéri a +8 dolcsit? Vagy inkább máshonnan valami másfajtát?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#19102) dugesz77 válasza Upo (#19101) üzenetére


dugesz77
őstag

Számomra ismeretlen márka(attól még lehet jó) én inkább olcsóbban, bejáratott helyről Sunvell T95m-et venném. 2/8 -as verzióban TWITTER kuponnal 44,9$-ért elhozható. Van kijelző+AV csati és itt az elődjét jó páran megvettük, elégedettek vagyunk vele. Az 1/8-as $37.44-ért ugyan ezzel a kuponnal elhozható.

[ Szerkesztve ]

(#19103) dugesz77 válasza dugesz77 (#19102) üzenetére


dugesz77
őstag

Árban ez viszont most elég jó a SCISHION V88 PRO pontozva 26,65$-ért elhozható.

(#19104) Upo válasza dugesz77 (#19102) üzenetére


Upo
addikt

Ezeken nincs fizikai power gomb. Ha kihúzom az áramot és utána visszadugom akkor bekapcsol vaamelyik? Jó lenne ha távirányító nélkül is be lehetne kapcsolni. Ja, és 1 giga ramost ha lehet akkor nem vennék.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#19105) dugesz77 válasza Upo (#19104) üzenetére


dugesz77
őstag

Ha tényleg fontos a kijelző és a gomb akkor eléggé leszűkül a kör. Rég próbáltam , de mintha T95M-nél nem menne a kijelző LE alól, ha ez azóta sem változott akkor a kiszemeltnél is lehet ilyen probléma.

[ Szerkesztve ]

(#19106) csongi


csongi
veterán

Megrendeltem a T95N pro-t
Kivancsian varom az erkezest :)

(#19107) darvinya válasza csongi (#19106) üzenetére


darvinya
titán

Gondolom T95N M8S Pro-t rendeltél, ami nekem is van, érdekel milyen HW összetevőst küldenek.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19108) Upo válasza dugesz77 (#19105) üzenetére


Upo
addikt

Hát szerintem a képcsöves tévén jórészt SD, 720p anyagok lejátszására simán elég lehet az androidos rendszer is, nem? Egy Kodi vagy VLC is megbírkózik ezzel a feladattal, és akkor megy a kijelző is.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#19109) darvinya válasza Upo (#19108) üzenetére


darvinya
titán

Android alól persze megy kijelző órának.
Viszont Ő alternatív fw-s LE írta, hogy nem működik kijelző.
Valószínűséggel kihagyták annak információ küldést.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19110) csongi válasza darvinya (#19107) üzenetére


csongi
veterán

Elméletileg

(#19111) darvinya válasza csongi (#19110) üzenetére


darvinya
titán

Akkor azt kapod elvileg ami nekem van, de majd mikor megjön írj PÜ-ben, hogy pontosan mi van benne.

Kösz

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19112) Upo válasza darvinya (#19109) üzenetére


Upo
addikt

Persze, értettem én. Ezért írtam, hogy az általam írt esetben nem feltétlen kell LE, így maradhat a kijelző is, azaz igazából lényegtelen hogy a LE nem viszi a kijelzőt mert nem lesz LE használva rajta.
Igazából egy ősi xtreamer mk1-et (Realtek 1283) váltana, az már elég sokszor resetel lejátszás közben, eljárt felette az idő, azt a szintet meg szerintem android alól is simán lehet hozni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#19113) xeno válasza envagyok (#19060) üzenetére


xeno
csendes tag

És segitett a röcögésen?

Engem még ez tart vissza a 8-as verziótól.

Köszi.

(#19114) kicsi007


kicsi007
tag

Kint a 8.0.1j verzió!

"Changelog:
Kodi:
removed experimental patches from @afl1 to fix a/v sync issues
added lateframe amendment to fix some stuttering (thanks to @afl1 for an idea)
remove all SDIO WiFI modules on suspend to limit crashing - suspend is still experimental!"

[ Szerkesztve ]

Apple TV 4K/ Iphone 13 Pro Max/ Apple Watch NIKE S9/ Ipad AIR 4. Gen

(#19115) junkpod válasza Upo (#19112) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nekem is volt mk1-em:)
Crt tv-re a nagy és jól olvasható menük miatt LibreElec-et javaslok, Android kényelmetlen lesz.

Box's don't touch!

(#19116) csongi válasza darvinya (#19111) üzenetére


csongi
veterán

Elvileg igen! Referálok mi is érkezett :)
Gondolom, ha rootal lenne baja a tv-gonak, akkor van alkalmazás amivel ki lehet zárni a root környezetből a kiválasztott alkamazsát?

(#19117) darvinya válasza csongi (#19116) üzenetére


darvinya
titán

Igen, írtam is RootCloack.
De nem vettem fel benne, és még is működött.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19118) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Milyen appot telepítsek a boxra, hogy a Pc láthassam a box tartalmát.
Jelenleg még droid van rajta.
Milyen progikkal tudom megoldani a box és a pc kapcsolatát, adatok másolását?

風林火山

(#19119) DoItYourself válasza Shingen (#19118) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Az topik összefoglaló 34c pontjában van két app erre (az egyik link rossz).

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19120) Shingen válasza DoItYourself (#19119) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi, de ez tud nagy méretű fileokat is másolni hálózaton?
2-3GB körül?
Illetve az ok appot felteszem és elindítom, de a PC hogy oldom meg lássam boxot?

風林火山

(#19121) dugynok válasza Shingen (#19120) üzenetére


dugynok
senior tag

Elindítod az appot, megadod, hogy melyik mappát osztod meg. Utána hálózati helyként fogod látni pc-n a megosztott mapt.

(#19122) Shingen válasza dugynok (#19121) üzenetére


Shingen
addikt

Okés, THX :)

風林火山

(#19123) cof válasza Shingen (#19122) üzenetére


cof
veterán

Esetleg FTP szerver androidra: [link]

Ezt használtam jó sokáig, elfut vígan a háttérben. Most a pro verzió is pár forint. (Nincs reklám)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#19124) Shingen válasza Shingen (#19122) üzenetére


Shingen
addikt

Hiába osztom meg a mappát nem látja a Pc.

(#19123) CoF Kipróbálom ezt.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#19125) julius666 válasza Shingen (#19124) üzenetére


julius666
addikt

Magát a boxot eléred hálózaton?

(#19126) Shingen válasza julius666 (#19125) üzenetére


Shingen
addikt

Nem.
Vmi nem stimmel, win tűzfalat gondolom alapból ki kellene kapcsolni +egyéb dolgok.

風林火山

(#19127) mayday00 válasza Shingen (#19126) üzenetére


mayday00
őstag

total commander sem látja a hálózatoknál?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#19128) Shingen válasza mayday00 (#19127) üzenetére


Shingen
addikt

Az sem.

風林火山

(#19129) darvinya válasza Shingen (#19128) üzenetére


darvinya
titán

Próbáld ki EsFileExplorer-Gyors elérését, feltétel azonos WiFi hálón vagy HotSpot.
Ennél csak címet kell beírni amivel használni akarod, pl: Sz.Gépen TC-ben FTP elérésnél megadni EsFileExplorer által megadott címet és bepipálni Névtelen-t(alapból ez van beállítva EsFileExplorer-ben).

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19130) mayday00 válasza Shingen (#19128) üzenetére


mayday00
őstag

Nekünk van itthon 2 gépünk. Az egyikkel látom Total Commanderrel a LE-mappákat. Tudok vele update mappába frissíteni stb...Hálózatoknál megjelenik.

Viszont az én gépemmel nem látom.. :O Anno csomó mindent letiltottam rajta a feladatkezelőben stb,,hogy gyorsabb legyen a gép..Pár szolgáltatást letiltottam rajta. Most nem látszik a LE mappa, de másik módon sem tudom elérni. Valami olyasmit tiltottam le amit nem kellet volna...Fogalmam sincs, hogy mit kellene újra aktiválni rajta, újraindítani..Max egy friss újratelepítésnél megoldódna a gond, minden visszaállna eredeti állapotba.

Szerintem nálad is le van valami szolgáltatás tiltva, és ezért nem látod a LE mappákat. :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#19131) Shingen válasza mayday00 (#19130) üzenetére


Shingen
addikt

Egyenlőre még nincs rajta LE, droid van.

風林火山

(#19132) gg72


gg72
veterán

Na, kszaq is kihozott egy új 7.0.3.012k buildet a 7-es LE-hez, mindjárt kipróbálom, hogy ugyanolyan hibamentesek-e, mint a mostanában megjelent "öszvér" verziók voltak: [link]

(#19133) blakey válasza gg72 (#19132) üzenetére


blakey
titán

"This is the last 7.0 build for S905/S905X."

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19134) pkollar válasza kuthim (#16323) üzenetére


pkollar
tag

Nálam is ez volt, bedugtam egy usb bluetooth vevőt és szépen felismerte és csatlakozott is.

(#19135) mayday00 válasza gg72 (#19132) üzenetére


mayday00
őstag

Ez is hibrid ? A 8as LE-van összegyúrva? :U

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#19136) gg72 válasza mayday00 (#19135) üzenetére


gg72
veterán

It includes all kernel improvements from my 8.0 builds and all Kodi improvements that apply to Jarvis.

(#19137) mayday00 válasza gg72 (#19136) üzenetére


mayday00
őstag

Ez mit jelent? :U

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#19138) kuthim válasza pkollar (#19134) üzenetére


kuthim
tag

Köszi, de már megoldódott. Előtte a szolgáltatások között engedélyezni kellett a Bluetooth-t és utána lehetett párosítani.

(#19139) darvinya


darvinya
titán

Most akkor melyik LE kell 905X-re.
Van már 8 és 7 is, ami kap frissítést.
De miért van 2 fajta?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19140) gg72 válasza mayday00 (#19137) üzenetére


gg72
veterán

Picit sem beszélni angol? :) Akkor: [link]

(#19141) blakey válasza gg72 (#19132) üzenetére


blakey
titán

Feltettem, ez is jónak tűnik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19142) gg72 válasza blakey (#19141) üzenetére


gg72
veterán

Nálam is. ;)

Viszont megnéztem ezt a verziót és a korábbi "öszvért" is a már linkelt chroma-tesztvideóval és bizony a 8-as LE jobb képet ad két tesztábránál is, szóval valamiért mégsem ugyanaz a képe a 8-asnak és ezeknek a legutóbbi 7-esenek. Az már más kérdés, hogy ebből "élő" képet nézve mi érzékelhető...
Esetleg más is ránézhetne.

(#19143) blakey válasza gg72 (#19142) üzenetére


blakey
titán

Milyen képekkel nézted és milyen különbséget láttál? Mostanában nem tesztelem csak nézem. Az első hibrid verzió chroma upscalingje teljesen jó volt és nem láttam különbséget a 8-ashoz képest. 4:4:4 vs. 4:2:2 miatt is láthatsz eltérést, a 8-asban állítólag nem tökéletes, igaz ez megjelenítő függő is lehet, van amelyik nem szereti vagy másképp jeleníti meg. Lehet, hogy majd én is megnézem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19144) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Üdv!
Nemrégiben vásároltam egy MI 8 amologic s905-öt.

Lényeg a mozizás lett volna, de rengeteg másképp működik rajta mint mikor gépről használtam a rendszert:
1. A hang nem olyan jó ...(nincs meg az a térhangzás se)
2. A kép szellemesedik v h hivják. Ahogy mozognak az emebrek marad utána árnyék vagy mi szal tök lassú vagy mit is kell erre mondani.
3. Automatikusan mindig lejjebb veszi a hangerőt és akkor elkezd súgni a hang. Belekell menni a beállitásokba majd ott vlminél ki a pipa majd vissza
4. Hiába teszem rá, h csak az optikain menjen ki a hang akkor is kiküldi HDMI-n is.
KODI-t használok.
5. A hangot szaggatva küldi ki. Cca 5 - 10 másodpercenként van egy fél másodperces kihagyás.

Van rá mód ezeket a problémákat küszöbölni?
Gépről eddig is a kép HDMI-vel ment ki ugyan erre a TV_re és az erősitőre meg a hang optikai kábelen keresztül. Most is ugyan ez a helyzet csak az eszközről.

Köszönöm! Tov. kellemes napot.

[ Szerkesztve ]

(#19145) Pelican válasza Erwinke (#19144) üzenetére


Pelican
őstag

Biztos MI 8 a neve? Link? Androidos?

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#19146) RedCat válasza blakey (#19141) üzenetére


RedCat
senior tag

Én ma kipróbáltam a hibrid és a 8.0.1j-t is. Mindkettőnél szabálytalan időközönként elfeketedett a kép, majd 2-20 mp múlva visszajött. Nem tudom mi okozhatta ezt, vissaz tettem a 8.0.0d-t, az nem csinál ilyet. Lehet még egyszer kipróbálom, hátha csak átmeneti hiba volt.

(#19147) blakey válasza RedCat (#19146) üzenetére


blakey
titán

Ott valami más gond lesz, valamit esetleg nem szeret a megjelenítőd amit az újabb verziók tartalmaznak vagy a kábel nem bírja. Nálam ilyen még egyik verzióval sem volt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19148) gg72 válasza blakey (#19143) üzenetére


gg72
veterán

A videó az, amit djnice [itt] linkelt, a hozzá tartozó leírás szerint pedig a "Chroma Alignment – Diamonds" tesztábránál a 7-es LE-nél nálam a "Nearest Neighbor"-hoz hasonlít a kép, a 8-as LE-nél pedig a "Bilinear"-hoz.
A másik tesztábra, ahol egyértelmű a különbség a két LE között, az a "Banding vagy Ramps Clean": a 7-es LE esetében sávosodás figyelhető meg a piros és kék színekben (még apró elválasztó vonalak is), a 8-as LE esetében mindez nincs, szép homogén az átmenet a piros és kék színárnyalatban.
A többi tesztábra gyakorlatilag ugyanolyan mindkét LE-nél.

(#19149) blakey válasza gg72 (#19148) üzenetére


blakey
titán

Most megnéztem az LE8h és az LE7k verziókat és ugyanaz volt az eredmény, sávosodás (banding) eddig volt az LE8-on, de most megnézem a j-t. Most frissítek. :)
Gyorsan belenéztem és megmaradt a banding LE8j alatt is, szerintem valamilyen beállítás okozza azt, hogy ennyi eltérést látsz.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19150) junkpod válasza darvinya (#19139) üzenetére


junkpod
nagyúr

Bármelyik.
Most komolyan, ide jársz hónapok óta és ez kérdés?

Box's don't touch!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.