Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19451) tahepa válasza DoItYourself (#19444) üzenetére


tahepa
senior tag

Bocs a dupláért...
Megoldódott a probléma.
Itt olvastam egy érdekes dolgot.
A routerben a wifi beállításnál átállítottam a használt csatornát 6-ról 7-re és voila minden ok.
4K-s videót a youtube alkalmazásba akadás nélkül lejátszik ..
Érdekes lehet hogy ez a probléma van sok usernél és nem a készülékkel van probléma.
Köszönöm hogy foglalkoztál a problémámmal :R

(#19452) Joshi válasza Joshi (#19450) üzenetére


Joshi
titán

Ja és jól tanítom a távot. :D

(#19453) flegga92 válasza DoItYourself (#19429) üzenetére


flegga92
senior tag

Ezt tettem fel: 8.0.1j
Elolvastam a topic összefoglalót (többször is). A CEC viszont jó lenne, nem akarok külön távval szórakozni. Ha rendesen kikapcsolom, visszakapcsol. Valószínűleg a CEC csak alvásba rakja.

(#19454) junkpod válasza Joshi (#19450) üzenetére


junkpod
nagyúr

Elemcsere?

Box's don't touch!

(#19455) darvinya válasza Joshi (#19447) üzenetére


darvinya
titán

Nem törölted véletlenül beállítottat?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19456) Joshi válasza junkpod (#19454) üzenetére


Joshi
titán

Vót többször is, meg aztán többszöri próbálkozás után is a Sony tévét hibátlanul ki/be kapcsolja. zavar van a kínai erőben. :DDD

(#19455) darvinya az a gond hogy "tanulás" után nincs is IR jel, egyből megnéztem kamerába és semmi. Ráadásul a Pana BD lejátszónál van IR jel de mégse tudja bekapcsolni. Nem tudom, de szerintem az IR nem erőssége ennek a légegérnek.

Az IR-ről ennyi van a leírásban.

[ Szerkesztve ]

(#19457) Dayco


Dayco
tag

Egy kicsit off, de vettem egy gyorsabb és nagyobb memóriakártyát.
Hogyan / mivel tudnám erre 1:1-ben legyegyszerűbben átmásolni a korábbi LibreElec-et tartalmazó kártyám tartalmát?

(#19458) darvinya válasza Joshi (#19456) üzenetére


darvinya
titán

az a gond hogy "tanulás" után nincs is IR jel

Kérdés az, hogy ez mindegyik tanítható gombra(ki/bekapcsoló és színes) igaz.
Másik kérdés, hogy alapból van -e IR tanítható gomboknál.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19460) Technoman válasza Joshi (#19456) üzenetére


Technoman
őstag

Kipróbáltam neked a légegeremet (aliexpreses, de gondolom hasonló metódusként gyártott modellek ezek)
Nekem a Pana TV-m infráját az istenért sem tudja megtanulni, ellenben az ezeréves Yamaha erőlködőmet röhögve viszi + most tettem rá a Minix Neo U1 jelét is, ki/bekapcsolja.

(#19461) mrrr74


mrrr74
aktív tag

Azt hiszem nem piszkálom az MXIII-g-t, talán a legutolsó verzió van és nem biztos, hogy felmegy rá a LE.
Így viszont vennék valamilyen 905/905x/912 boxot, amire van LE, dual bootos és megy rajta az UPC Horizon Go.
Mit tudtok ajánlani 60$ körül?

https://weddmegonline.hu, https://nekedveszem.hu

(#19462) DoItYourself válasza Dayco (#19457) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

1:1-ben nem tudod, mert az új nagyobb. Írd fel ugyanazt a verziót az új kártyára, a régiről csinálj LE backupot, tedd be az új kártyát, és töltsd vissza a backupot.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19463) Pelican válasza DoItYourself (#19462) üzenetére


Pelican
őstag

Tudni tudja, csak ki kell terjeszteni az ext4 partíció méretét a csere után...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#19464) Brogyi


Brogyi
senior tag

A napokban elkezdtem nézegetni ezeket a boxokat, és látom sok új doboznál a wifi sáv 5,8GHz.
Melyik router képes erre (mert szerintem kevés)? Akinek van ilyen milyen routerrel használja?
Talán off topic a kérdés, de szerintem nem. :)

(#19465) fpunto


fpunto
csendes tag

Nekem az MX3 légegér nem működik LE8 alatt, csak 7 alatt.
Be lehet állítani?

(#19466) DoItYourself válasza Pelican (#19463) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Egy pár sorban írd le légy szíves, hasznos infó lenne másnak is. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19467) pkollar válasza Brogyi (#19464) üzenetére


pkollar
tag

Én pl ezt használom: http://www.gearbest.com/wireless-routers/pp_346394.html most 27 euro. De vannak tplink routerek is kicsit drágábban.

[ Szerkesztve ]

(#19468) Joshi válasza fpunto (#19465) üzenetére


Joshi
titán

Mit jelent az hogy nem működik? Nekem a Minix Neo U1-en LE 8.0.1a van jelenleg fent de a rádiós része hibátlan, egyedül az Infra szarakodik. Hamarosan készítek videót hogy én hogy tanítom a távot.

[ Szerkesztve ]

(#19469) Dávcy


Dávcy
csendes tag

Sziasztok! Van egy minix neo u1 készülékem és szeretnék torrentezni rajta. Beleraktam egy SD kártyát ,hogy én majd arra töltöm lefelé az adatokat!sikerült is kiválasztani,hogy oda mentse viszont borzasztó lassú 1-2 kb /sec

Külső vinyóval egy kicsit jobb a helyzet 1-2 Mb

Belső tárhelyre Max sebességgel jön a cucc 13-15Mb

Lehet ezt orvosolni valahogy ?
Venném kéne egy UHS kártyát ?

Köszi előre is

(#19470) Shingen válasza pkollar (#19467) üzenetére


Shingen
addikt

Jó kis cucc ez ahogy nézem.
Torrentet bírja?

風林火山

(#19471) pkollar válasza Shingen (#19470) üzenetére


pkollar
tag

Elvileg igen, én erre nas-t használok.

(#19472) janisjoplin1


janisjoplin1
tag

Sziasztok..
Ez jó 905x bokszokhoz libreelec rendszerhez ?
[link]
Programozni kell ?vagy egyáltalán lehet ezeket ?Mx3 légegeret szerettem volna,de sajnos az asszonynak
az nem tetszik..
Köszönöm..
janisjoplin1

(#19473) Spartaqs


Spartaqs
csendes tag

Beelink M18-on frissítettem a Kodit play áruházon keresztül. Azóta indításkor kiirja "A következő bővítmények nem kompatibilisek a Kodi jelenlegi verziójával, ezért automatikusan ki lettek kapcsolva: Python Image Library" Ezután általában kilép, van mikor elindul. Tud valaki erre megoldást?

(#19474) junkpod válasza Spartaqs (#19473) üzenetére


junkpod
nagyúr

Igen. LibreElec. :D

Box's don't touch!

(#19475) bostone válasza Spartaqs (#19473) üzenetére


bostone
addikt

Itt találhatsz régebbi verziót, hátha segít.

A helyedben tennék egy próbát az spmc-vel, ha droidon maradsz.

(#19476) Spartaqs válasza junkpod (#19474) üzenetére


Spartaqs
csendes tag

hol találok m18hoz libreelec telepítőt? menni fog pendriveról indítva? ha nem muszáj egyenlőre nem zúznám le az androidot.

(#19477) bostone válasza Spartaqs (#19476) üzenetére


bostone
addikt

Összefoglalóban mindent megtalálsz.

(#19478) DoItYourself válasza Spartaqs (#19476) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Topik összefoglalót 60-as ponttól olvasd el. ;)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19479) fpunto válasza Joshi (#19468) üzenetére


fpunto
csendes tag

Beelink M8S a rádiós résznél csak a légegér funkció működik,
a gombok azok nem.
Az infra résznél csak a bekapcsolást használom, de az
működik rendesen.

(#19480) chab7


chab7
addikt

Amiko A4-esem van. Ez is egy S905-ös Androidos box. Amiko A3-as volt előtte, amiben volt egy HDD amire felvett + filmek (gyereknek mesék) voltak lejátszva. Ezt a HDD-t áttettem az A4-be (azaz rackben, usb-n, mert ebben nincs beépítési lehetőség). Érdekes módon nem tudok rá másolni fájlokat, hibával visszautasít. De ami rajta van azt lejátsza rendesen. A belső tárhelyen sem enged fájlt bemásolni a /var/bin mappába, de ez a root hiányának tudható be szerintem. Viszont a HDD-re csak kellene lehessen írni root nélkül. TV-ből felvételt is ide kellene csináljon, így meg nem tud. Valami ötlet miért lehet ez így? A HDD-n NTFS fájlrendszer van.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#19481) darvinya válasza chab7 (#19480) üzenetére


darvinya
titán

NTFS file rendszer miatt nem enged felvenni.
Sajna ez zárt fw-n hátránya (azon kívül, hogy min. 3x ára van).

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19482) Cs.I.T. válasza Dayco (#19457) üzenetére


Cs.I.T.
csendes tag

Szerintem a legegyszerűbb megoldás linux alatt dd-vel, de mivel nem egyforma a méret, és gondolom a plusz méretet is akarod használni, kell egy kis utómunka. Ez abból áll, hogy a klónozott kártyán először a második partició méretét növeled a kártya fizikai határáig, majd a particion lévő fájlrendszert növeled szintén eddig.
De mindenek előtt felderíted, hogy a linux, milyen néven ismeri fel a kártyákat, és hova vannak csatolva.
df -T
Ha például csak egy merevlemez van gépben, akkor az elsőnek bedugott forráskártya lemezjelölése /dev/sdb lesz, és a rajta lévő partíciók /dev/sdb1, és /dev/sdb2. Ha másodiknak a célkártyát dugod be (tegyük fel új), akkor az meg /dev/sdc blokkeszközként látszódik, és /dev/sdc1 partició lesz rajta. Klónozás előtt a céleszközön lévő partició(ka)t le kell választani. Pl
sudo umount /dev/sdc1
Eztán lehet klónozni, de a lemez jelekre nagyon kell figyelni, mert nekem már sikerült egy 2 terrás adatlemezem így lepusztítani, hogy sdd helyett véletlenül sdb-t írtam. Ha a forráskártya lemezjele /dev/sdb, és a célkártya lemezjele /dev/sdc, akkor a klonozó parancs:
sudo dd if=/dev/sdb of=/dev/sd bs=4M Eltart egy darabig, de a végén kiírja mennyi adatot vitt át. Índítsd újra a gépet úgy hogy már csak a másolt kártya legyen benne, ne legyen keveredés. Ezután biztonság kedvéért megint megnézed a lemez, és particio jelöléseket a "df -T" parancssal. Ha egy merevlemezed van (és nincsenek pl pendrávok rádugva), akkor elvileg ugyanaz lesz a lemezjelölés mint korábban a forráskártyának. (A lemezjel /dev/sdb, ill. a particiók /dev/sdb1 és /dev/sdb2). A partició, és a fájlrendszer növeléshez érdemes lecsatolni először a kártyán lévő particiókat.
sudo umount /dev/sdb{1,2}
A 2. partició maximális megnövelése:
sudo parted /dev/sdb resizepart 2 100%
Ezután a fájlrendszert kell már csak kihúzni a megnövelt particióhatárig:
sudo resize2fs /dev/sdb2
(Ha nem paraméterezzük, a particióhatárig növeli a fájlrendszer méretét.) KÉSZ

[ Szerkesztve ]

(#19483) chab7 válasza darvinya (#19481) üzenetére


chab7
addikt

De az A3-as tudott felvenni rá, valami más gubanc lesz itt. De nem tudom mi. Formáztatnám én a box-al, de ebben nem találom a menüt ami az A3-ban volt, valami lemezkezelő. Ebben nincs.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#19484) junkpod válasza Spartaqs (#19476) üzenetére


junkpod
nagyúr

A LibreElec-et eleve arra tervezték, hogy külső SD-ről fusson, nem kell ledúrni az Androidot. Olvasd el az összefoglalót ahogy Gazdi is írta:)

Box's don't touch!

(#19485) pkollar


pkollar
tag

Libreelec alá van olyan addon amivel a Cache törölhető automatikusan beállitható időközönként mondjuk 10 percenként? Esetleg valami linux parancs van-e erre?

(#19486) Spartaqs válasza junkpod (#19484) üzenetére


Spartaqs
csendes tag

Köszi. Közbe próbálkozom az összefoglaló alapján. A 17es kodi alatt lévő médiatár menthető, és visszatölthető a 16 és 17 alá is? Akkor olyan verziót telepítek.

(#19487) darvinya válasza chab7 (#19483) üzenetére


darvinya
titán

Mondjam, hogy A4 rosszabb, mint A3.
Elvileg mikor csatlakoztatod v5.x felett felajánlja mit csináljon, de ez egy herélt zárt rendszer.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19488) DoItYourself válasza Spartaqs (#19486) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Van a Kodihoz backup addon, de a médiatárakat egyszerűbb felvenni, és újra letölti a Kodi a borítókat. A 17-es verziók között nagyon egyszerűen lehet váltogatni: csak az img.gz vagy tar fájlt kell bemásolni az .update mappába, és újraindítani.

darvinya, chab7: használjátok az offtopik taget. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19489) chab7 válasza DoItYourself (#19488) üzenetére


chab7
addikt

Oké, de mi ebben az off? Végig S905-ös boxról volt szó - ahogyan a topic címe is szól. Vagy van kivétel köztük?

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#19490) darvinya válasza chab7 (#19489) üzenetére


darvinya
titán

Lehet nem ismeri, mert itt nincs ajánlóban és más típusúak/márkák vannak.

Más:
Próbáltam utána járni van új fw, de csak ezt találtam:[link]

Joshi

Abban az van, de A4-es 905-ös 1/8-as (gyalázatos áron, sajnos) .

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19491) Joshi válasza chab7 (#19489) üzenetére


Joshi
titán

Az Amiko A3-ban nem S905 soc van, talán AML8726-MX.

ui.: mivel nincs általános Amlogic topik ezért jó helyen jártok. :K

[ Szerkesztve ]

(#19492) chab7 válasza darvinya (#19490) üzenetére


chab7
addikt

Van amúgy, a napokban jött ki, le is frissült a box. De azzal is ugyanaz. Az lenne jó, ha le tudnám a box-al formáztatni. Akkor lehet rendbe jönne.

(#19491) Joshi: Igen, az A3 nem S905, de az csak érintőleg lett említve. Lényegében az A4-ről van szó.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#19493) Joshi válasza chab7 (#19492) üzenetére


Joshi
titán

Akkor ennél jobb helyen nem is járhatnátok. ;]

(#19494) bostone


bostone
addikt

Nem akarom elkiabálni, de a 8.0.1k egész jól sikerült.
Általános használatban, nem tesztanyagon tesztelve.

(#19495) blakey válasza bostone (#19494) üzenetére


blakey
titán

Mint mindig, eddig a legjobb. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19496) darvinya válasza chab7 (#19492) üzenetére


darvinya
titán

Akkor ez még rosszabb, mint bármelyik „kínai” box, mert abból fordították le erre.
Lehet KI Plus fw-vel működne, de többet tudók megmondják a tutit.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19497) DoItYourself válasza chab7 (#19489) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Bocs, figyelmetlen voltam. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19498) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok,
ami most Gearbest-en van promo a Mini M8S II-re az jó ár, vagy amúgy is ennyi szokott lenni?

(#19499) blakey válasza Gabis (#19498) üzenetére


blakey
titán

Kb 50$-t szerintem megér EU raktárból. Lehet, hogy én is veszek egyet, gyerekeknek vagy tartaléknak. Bár a wifi elég soványka.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19500) Gabis válasza blakey (#19499) üzenetére


Gabis
őstag

Hogy érted azt, hogy sovány? Én arról szeretném használni, de leginkább csak online filmekhez vagy letöltök egy filmet és azt átmásolom wifi-n a boxban lévő kártyára, vagy csak megosztom ahova letölöttem. Ezek ált. sima SD BDRip-ek x264-es mkv-k. Erre csak elég.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.