Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19801) dugesz77 válasza kazan23 (#19799) üzenetére


dugesz77
őstag

Persze ,hogy kijön az alap dts és a DD is optikán a dekódolás a tv feladata.. HDMI-n meg kijön a HD hang is. A háttértár mérete másodlagos annak szerepe csak android alatt érdekes. Nekem a legelső Nexboxom volt az még s905-ös volt ott azt tudom gyenge volt a távirányító ezeknek az újaknak nem tudom milyen(amúgy üzemel bátyámnál a mai napig,mivel HDMI CEC-el használja a tv távirányítójával nem panaszkodik rá). Mini M8S II itt is van sok embernek arra sem szokott panasz lenni. Szigorúan csak LE-t használatra én inkább M8S II ajánlanám csak ,mert olcsóbb és talán jobb az irányítója.

[ Szerkesztve ]

(#19802) Pelican válasza envagyok (#19780) üzenetére


Pelican
őstag

Felraktam.
Letöröltem.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#19803) kicsi007 válasza kazan23 (#19799) üzenetére


kicsi007
tag

A családba már 5 db.-ot rendeltem a NEXBOX A95X B7N-ből, 3 db. 2/8-as verziót, 2 db. 2/16-os verziót! Mindenki teljesen meg van vele elégedve, a távirányító tanítható! Mindegyiken 8-as LE fut, teljesen hibamentesen, számomra az ajánlottak közt van!
Most jelenleg a GEARBEST-en 50$-ért el tudod hozni postával, biztosítással az UK csatlakozós, 2/16 verziót!
Megint kell majd még egyet rendelnem! :)

[ Szerkesztve ]

Apple TV 4K/ Iphone 13 Pro Max/ Apple Watch NIKE S9/ Ipad AIR 4. Gen

(#19804) kazan23 válasza kicsi007 (#19803) üzenetére


kazan23
aktív tag

Köszi mindenkinek! Végül M8S II lett, hogy ne ijedjenek meg az UK plug-tól.
Majd a következő Nexbox lesz! ;)

GB
Subtotal $43.89
Insurance $1.88
Shipping & Handling $6.40
Grand Total $52.17

(#19805) schawo


schawo
titán

Gondom van a most érkezett Tronsmart Vega S95 Telos kütyüvel. Állandóan lefagy. A bootolás során bejön az android desktop, és az első fél percben bármyilen gomb távirányítón megnyomására lefagy a készülék. Egyszínűre vált a kép (mindig más), és nincs tovább. Ha tovább várok, akkor nem jön elő.

Valakinek van valami ötlete ezzel kapcsolatban?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19806) DoItYourself válasza schawo (#19805) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Recovery-ből gyári állapot visszaállítás, fw frissítés. Ha egyik se segít, levideózás, reklamálás.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19807) baandii válasza blakey (#19766) üzenetére


baandii
senior tag

valaki kipróbálta blakey írásában szereplő LE verziót HDR szempontjából? ha igen mik a tapasztalatok? működik a HDR?

(#19808) blakey válasza baandii (#19807) üzenetére


blakey
titán

Igen, működik, a jövőben valószínűleg MM kernellel készülnek a buildek addig amig meg nem oldódik a Nougat kernelben a hiba.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19809) l.kiss


l.kiss
tag

Segítségre lenne szükségem.
A boxon android alatt spmc-t használok. Szeretném laptopról elérni a lejátszóhoz csatlakoztatott külső hdd-t.

"... és a jó győzött, mint mindig."

(#19810) snpetit


snpetit
aktív tag

másik topikból ubyegon2 hívta fel rá a figyelmet, elég durva... lassan lehet nem árt majd frissíteni 8-asra, ha lesz javított Kodi rá.
Hacked in Translation – from Subtitles to Complete Takeover

(#19811) Technoman válasza snpetit (#19810) üzenetére


Technoman
őstag

Látom, már megjelent az Origon is, a cikk

[ Szerkesztve ]

(#19812) TCr


TCr
veterán

Csak és kizárólag LibreELEC felhasználás céljából, szerintetek érdemes-e lecserélni a Beelink MiniMXIII-at egy Wetek Play 2-re?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#19813) envagyok válasza TCr (#19812) üzenetére


envagyok
veterán

Csak ha tv-t szeretnél használni

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#19814) Indiant válasza baandii (#19807) üzenetére


Indiant
addikt

Milyen HDR hiba?
A lejátszók nem igazán tudják a HDR-t ,nem? pl. S905

(#19815) blakey válasza Indiant (#19814) üzenetére


blakey
titán

S905X-en működik a HDR és elvileg jól, legalábbis az új MM kerneles verzióban a 4K-s anyagok megfelelően működnek, de még tesztelik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19816) TCr válasza envagyok (#19813) üzenetére


TCr
veterán

A tuneren kívül semmi előnye nem származna?
Akkor marad a Beelink, köszi!

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#19817) envagyok válasza TCr (#19816) üzenetére


envagyok
veterán

A gyári androidja jobb,mert kadenciahelyes, mennek a HD hangok, ezt a beelinkek nem igazán tudják androiddal. Esetleg egy hekkelt fw-vel.
A wetek vígan jó libreelec nélkül is.
De te kizárólag libreeleces témában kérdeztél.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#19818) Genji


Genji
őstag

M2S II-őt használok LE 7.0.3.012k-val. Két problémám van:
- A visualizációknál nincs semmi válaszható és nem is lehet böngészni, hogy hozzáadjak bármit is (tegnap volt javasolva, hogy repo-ból hozzá lehet adni). Mi lehet ennek az oka? Lehet ki kellene próbálomnom a Kodi 17-et, 16 helyett?
- BD lejátszásánál (NAS-ról), a kép random színes foltokban időnként bepixelesedik, töredezik. Hang folyamatos és hibátlan, csak a kép szarakszik. Ugyanez a probléma mondjuk egy 1080p mkv-nál nem áll fent. Mi lehet a baj?

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#19819) TCr válasza envagyok (#19817) üzenetére


TCr
veterán

Ok, köszönöm!

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#19820) darvinya válasza Technoman (#19811) üzenetére


darvinya
titán

Ez nem újdonság.
Ezért szoktam letölteni manuálisan és megnézni mi van benne.
Találkoztam régebben jó párral, amiben nem csak szöveg volt, hanem egyéb link parancs címmel együtt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19821) Technoman válasza darvinya (#19820) üzenetére


Technoman
őstag

Mmint, mi nem újdonság? A Cikk, vagy a téma? :)
Egyébként én is manuálisan szoktam letölteni a sub-okat, főleg a feliratok. info-ról, mert tuti forrásból való és a te általad is említett "szemetet" nem tartalmazzák.

[ Szerkesztve ]

(#19822) kmarci25 válasza Technoman (#19821) üzenetére


kmarci25
veterán

Ha a felirat.info-n tuti feliratok vannak, akkor ott minek manuálisan? :F :B
Az oké, hogy az opensubtitles-ről lehúzom, de hogy még nézegessek is bele... Remélem hamar kijön a 17.2, amit aztán összepakolnak az LE-vel, és akkor visszaállhatunk a régi rendbe, kényelembe.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#19823) blakey válasza kmarci25 (#19822) üzenetére


blakey
titán

Az új verziókban 17.2 RC Kodi van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19824) l.kiss válasza l.kiss (#19809) üzenetére


l.kiss
tag

Beelink GT1 Ultimate, az SPMC alatt engedélyezve a smb. A box látja a laptop megosztott mappáját, de a laptop nem látja a box meghajtóit.

[ Szerkesztve ]

"... és a jó győzött, mint mindig."

(#19825) kmarci25 válasza blakey (#19823) üzenetére


kmarci25
veterán

8.0.1j-ben is? Mert akkor nem kell manuálisan töltögetnem.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#19826) blakey válasza kmarci25 (#19825) üzenetére


blakey
titán

Szerintem igen, de ezt az infót pl. az iOS-szes Kodi Remote írja ki, semmi más, az induló képernyőnél 17.1 van kiírva. Amúgy már megjelent a 17.2 szóval a következő verzióban már valószínűleg 17.2 stable lesz.

(#19827) Technoman
Pedig jól működik a letöltő, 1 éve használom és eddig nem volt gond.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19827) Technoman válasza kmarci25 (#19822) üzenetére


Technoman
őstag

A "manuális" kifejezés nálam a "rámegyek lapitoppal az adott oldalra és letöltöm, majd átküldöm hálón a vinyóra" jelent. Soha nem használom a KODI-ba épített letöltőt.

(#19828) kmarci25 válasza Technoman (#19827) üzenetére


kmarci25
veterán

Igen, ez világos. De én pont ezt a részt szeretném kihagyni. Pusztán kényelemből. Illetve ezek szerint mostantól már érdemesebb meg is nyitni és belenézni, hogy nincs-e benne link. :(((

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#19829) Pelican válasza Genji (#19818) üzenetére


Pelican
őstag

A 012k nem a legjobban sikerült verzió, nem tudom milyen az M2S II, nekem M8S II van, de azon sem jó én a 4k anyagoknál láttam villogást..
A 012j vagy az április végi "hibrid" devel verzió rendben megy.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#19830) Technoman válasza kmarci25 (#19828) üzenetére


Technoman
őstag

Pontosan ilyenek miatt (is) csinálom így.
Ennyire már n elegyünk kényelmesek, meddig is tart egy sorozat epizód letöltése, majd átküldése a vinyóra, 20 mp?

blakey: a "gyorsított" felirat letöltéstől való idegenkedésem, még a régi korból származik, amikor még a Mede8ert használtam. Ott sosem vagy csak korlátozottan müködött

(#19831) Genji válasza Pelican (#19829) üzenetére


Genji
őstag

Köszönöm, akkor próbálkozom más verzióval.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#19832) blakey válasza Technoman (#19830) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom milyen az a "gyorsított" letöltés de 99%-ban nagyon jól működik, napi szinten használom sorozatokhoz. Tehát nekem eddig nem volt gondom, csak 2 oldalról szedem le, egyik a feliratok.info (Supers) a másik az open…, egyikkel sem volt eddig gond és többnyire csillaggal jelöli a legjobb feliratot. Értem én, hogy gép, letöltés, másolás, de ha működik akkor ez mind felesleges. Van olyan, hogy manuálisan töltők le valamit, mert nem találja meg az adott címen, de ez nagyon ritka.

(#19831) Genji
A 8.0.1l-mm nem villog 4K-n, sokaknál a Nougat kernel okozott gondot, az MM kernellel ez a része rendben van.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19833) Genji válasza blakey (#19832) üzenetére


Genji
őstag

Köszi neked is, akkor este ráteszem azt a verziót amit ajánlottál. :R

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#19834) baandii válasza Genji (#19833) üzenetére


baandii
senior tag

szia, esetleg majd a tapasztalatokat megosztanád velünk...

(#19835) Genji válasza baandii (#19834) üzenetére


Genji
őstag

Természetesen!

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#19836) Pelican válasza Genji (#19833) üzenetére


Pelican
őstag

Ne fáradj vele, nem jó M8S II-n.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#19837) blakey válasza Pelican (#19836) üzenetére


blakey
titán

Leírnád, hogy mi nem jó, ugyanis van akinél jó és írják, hogy megszínt a villogás, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19838) Pelican válasza blakey (#19837) üzenetére


Pelican
őstag

A BD lejátszás.
Nem lehet fejezetet váltani, tekerni mert elmegy a kép vagy színes csíkokká válik, de néha magától is megáll a lejátszás.
Ugyanez a lemez 7-es alatt hibátlan.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#19839) Pelican válasza kmarci25 (#19828) üzenetére


Pelican
őstag

"ezek szerint mostantól már érdemesebb meg is nyitni és belenézni, hogy nincs-e benne link."

Ez nagyon nagy blődségnek hangzik.
Egy linkkel hogy veszik át az irányítást a feliratból? Ami egy szöveg file.
(Egyébként szokott benne lenni pl. a feliratos oldal linkje...)

Amit el tudok képzelni az, hogy a zipbe tesznek még valamit a felirat mellé, de azt még valahogy futtatni is kellene, és nem mindegy milyen platformon, stb.
Vagy eleve módosított rendszer file-okat kellene a zipbe tenni, de akkor meg tudni kellene a pontos útvonalat, hogy hova bontsa ki, ami rendszerről rendszerre, platformról platformra változik.
De persze mindez csak akkor ha elég bénán van megírva az unzip a lejátszóban, hogy engedjen szana-széjjel írkálni a rendszerben.
Szóval kicsit szenzációhajhász ez a 170 millió veszélyeztetett...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#19840) kmarci25 válasza Pelican (#19839) üzenetére


kmarci25
veterán

Ebből szedtem. Gondolhatod, hogy nem az ujjamból szoptam. A videón egyértelműen azt mutatja, hogy az pensub-ról szed le egy srt kiterjesztésű fájlt. Ezek szerint nem igaz, amit ír? Én ennyire nem értek a lovakhoz, hogy meg tudnám állapítani, hogy ez lehetséges-e vagy sem...
Ha azt mondjátok, hogy bullshit, annak én csak örülök. :)

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#19841) Pelican válasza kmarci25 (#19840) üzenetére


Pelican
őstag

Az a videó még szemléltetésnek is nagyon gagyi.

Más:
Visszatérve a 8.0.1l-mm-hez, akartam csinálni egy videót, hogy milyen galádságokat csinál lejátszás helyett, erre megjavult.
Közben ugyan volt egy leállítás/újraindítás, de nem változott semmi és most meg jó.
SD-ről fut (az emmc-n jarvis van) és nem bírom most kiakasztani.
Pár napig erről nézek majd filmet aztán kiderül, hogy hosszútávon jó-e.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#19842) junkpod válasza Technoman (#19827) üzenetére


junkpod
nagyúr

És ebben mi jó van neked?

Box's don't touch!

(#19843) snpetit


snpetit
aktív tag

krypton-security-flaw

Aki még kételkedne...

(#19844) blakey válasza snpetit (#19843) üzenetére


blakey
titán

Nemrég írtam, hogy a legújabb LE verziók már 17.2 RC-k, szerintem nem kéne parázni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19845) junkpod válasza blakey (#19844) üzenetére


junkpod
nagyúr

Illetve a zipelt feliratokat érinti:
Additionally this also inclused a security patch regarding subtitle zip files.
És jön nemsoká a 17.3 is további foltozassal.
Forrás:https://kodi.tv/article/kodi-v172-minor-bug-fix-and-security-release

Box's don't touch!

(#19846) MCs88


MCs88
aktív tag

Néhány nap EgoIggo S95X Pro + LibreELEC 8.0.1k használat után lettem figyelmes a következőre:
Eddíg úgy működött HDMI-CEC az erősítőm és a TVm között, ahogy kell. Ha az erősítőt bekapcsolom, akkor a TVről leveszi a hangot és az erősítő dolgozik, a TV távirányítója az erősítőn szabályoz hangerőt. Erősítő kikapcsolás után visszaáll minden a megszokott módra.
Amióta rá van dugva az erősítőre az EgoIggo elvileg kikapcsolt állapotban, többször sikerült elérni, hogy sehol ne szóljon a TV hangja. Erősítő bekapcsolás után nincs hang se a TVn se az erősítőn, kikapcsolás után is aktívnak látja a TV az erősítőt és a kikapcsolt erősítő hangerejét akarná szabályozni. Ez megoldódik az EgoIggo box bekapcsolásával, majd újra kikapcsolásával.
Olyan, mintha a box kikapcsolt állapotban is életben tartaná az erősítőt és emiatt teljesen összekeveredik minden.

Találkozott valaki hasonlóval?

A TV egy 2012-es Samsung, az erősítő pedig egy Denon X2300W.

(#19847) junkpod válasza MCs88 (#19846) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha nincs rá szükséged kapcsold ki a box cec funkciót vagy nézd át a beállítási lehetőségeit.

Box's don't touch!

(#19848) darvinya válasza MCs88 (#19846) üzenetére


darvinya
titán

Sajnos Samsung Tv-k nem erősége CEC kezelés.
Pl: nálam is csak 1 eszközt kezel(hiába van listázási lehetőség), ha már 2 van rajta egyik sem működik.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19849) syler123 válasza MCs88 (#19846) üzenetére


syler123
veterán

Próbáld ki a H verziót az másképp kezeli a CEC-t. Nekem ott kezdődött a galiba Samsung tv esetén a cec-el. Ha kikapcsolom a tv-t majd vissza, akkor nem kel magától életre, ha rámegyen a hdmi cec eszközre akkor kapcsolódik, de először hibát dob hogy nem sikerült. H verzió az hibátlan, onnantól kezdve az összes ezt csinálja. Nem ugyanaz a tünet, de talán a H verzió nálad is jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#19850) Technoman válasza junkpod (#19842) üzenetére


Technoman
őstag

Így szoktam meg, ennyi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.