Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19201) blakey


blakey
titán

Jön egy újabb LE7 12k, teljesen nem világos, hogy miért, de majd meglátjuk.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19202) darvinya válasza blakey (#19201) üzenetére


darvinya
titán

LE 7 12k-t hol lehet letölteni?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19203) RedCat válasza blakey (#19201) üzenetére


RedCat
senior tag

Mikor? Hátha az nem feketedik el. Cseréltem hdmi kábelt, kihagytam az erősítőt, de a helyzet változatlan. A tv egy 4k-s lg tv, nem hiszem, hogy azzal lenne a baj...

(#19204) blakey válasza darvinya (#19202) üzenetére


blakey
titán

Most sehol.

(#19203) RedCat
Nem tudom mikor, valószínűleg ma. A "feketedésre" nem tudok mit írni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19205) darvinya válasza blakey (#19204) üzenetére


darvinya
titán

Oké, hogy újhoz írtam, de TÖ-ben lévő link 12j van csak.
12k-ról írsz ami friss.

De hol?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19206) Pelican válasza blakey (#19194) üzenetére


Pelican
őstag

Neked tényleg egy csoda géped van, sokaknál el sem indul a 12k (csak egy összeugrott LE logó látszik), már le is vette kszaq, csinál újat belóle hamarosan.
"Sorry guys, probably something went wrong during compilation. I will clean-compile 7.0.3.012k and upload it in a few hours."

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#19207) blakey válasza Pelican (#19206) üzenetére


blakey
titán

Semmi csoda nincs vele, tökéletesen működik, de nem vagyok egyedül akinél működik, te voltál az első akinél ilyet olvastam, más meg tesztelte 1 órán keresztül és nem talált hibát. Túl sokféle hardver van, ez a szitu. Olvastam, hogy mi van, ezért írtam.

(#19205) darvinya
Ne haragudj, de te valami lyukba élsz és néha előbukkansz vagy csak felületesen olvasol? Tegnap jelent meg, most du. 17:52-kor levette. Majd lesz egy újabb.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19208) darvinya válasza blakey (#19207) üzenetére


darvinya
titán

Bocs, de nem nézem minden órában mi van fent, s Pelican fórumtárs írásából tudtam leszűrni mi a helyzet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19209) tothl


tothl
addikt

Létezik, hogy a 8.0.0j kikapcsolja a boxot magától ? :D

(#19210) DoItYourself válasza darvinya (#19205) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A topik összefoglalóba igyekeztem olyan verziókat belinkelni, amik stabilan működnek.
Szerencsénkre kszaq aktívan fejleszt, és naponta jelennek meg új verziók, de ezt nem érdemes lekövetni az összefoglalóban, erre van a fórum, ahol lehet erről beszélgetni.

Neked is azt javaslom, és másnak is, aki ezt olvassa, hogy ha stabil verziót akar a dobozára, akkor az összefoglalóban lévőkből válasszon. Aki szeret próbálgatni új verziókat, hajrá, de az vegye figyelembe, hogy akadhatnak hibák, ez a fejlesztéssel együtt jár.

Az ajánlott verziók listáját lehet frissíteni, de ahhoz az is kell, hogy több ember is pozitívan nyilatkozzon egy-egy új verzióról. A 8-as LE-ről úgy látom, még mindig vegyesek a vélemények, ha van belőle jól működő, szóljatok. A hibrid 7-es "k" verziót kipróbáltam tegnap (ez még az volt, amit levett kszaq), nekem úgy tűnt, hogy lassabb a navigáció a felületen, a filmek indítása is lassabbnak tűnt. A képminőség javulást nem tudom sem megerősíteni, sem cáfolni, de készséggel elhiszem annak, aki ezt tesztábrákkal vizsgálja és megfelelő szaktudással mondja.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19211) Keef_Lee válasza DoItYourself (#19210) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

:K
Szerintem ez így is van rendben!
Aki csak segítségért jön ide és végigolvassa az összefoglalót, az nem kísérletezgetni akar, hanem stabil megoldást.
Én is tereltem ide mostanában néhány "kezdő" LE érdeklődőt az összefoglalót ajánlva. Majd ha már tetszik neki, hogy megy stabilan és belejött, akkor kísérletezzen csak, ahhoz meg olvasson eleget itt.
De ha egyből beleugrana a tesztelésbe, akkor csak elmenne a kedve. Az ilyenek többsége szidja aztán az LE-t, mert szerinte a "droiddal legalább stabil". Pedi LE-vel is az. Nálam van, amin a 7-es 009-e megy és nincs gond (mondjuk átlagfelhasználás).
Szóval csak így tovább! Mert nem nagyon találtam olyan fórumot, ahol ilyen alapos az összefoglaló! :R

(#19212) Petyás válasza darvinya (#19198) üzenetére


Petyás
tag

Köszönöm a segítségeket, kipróbálom az Y OTG kábelt.

(#19213) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sziasztok!
Van valami megoldâs az utorrent kliens ütemezett futtatására a boxokon?
Nem értem, hogy egy ilyen alapl funkció miért nincs benne!?

PC

(#19214) mayday00 válasza blakey (#19058) üzenetére


mayday00
őstag

Feltettem ezt a LE7-LE8 hibrid verziót. Minden tökéletes rajta. + van alvó mód benne már. :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#19215) badabum


badabum
tag

Coowell v5 (s905x) android 6.0 stickkel wifi jel problémák voltak az eladó küldött egy [linket]
amin volt egy .img fáljl,ez a usb burning tool-al sikeresen végig ment ,de most már csak a boot logo jön be nem megy tovább.

(#19216) Shingen válasza DoItYourself (#19210) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi! :)

風林火山

(#19217) DoItYourself válasza badabum (#19215) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Tedd fel a linket a freaktab-ra, hátha lesz valakinek ötlete.
http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s905x/618128-custom-firmware-for-coowell-v5-android-6-tv-stick-1g-8g
Vagy használd LE-el, SD kártyáról. Topik összefoglalót fusd át. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19218) RedCat


RedCat
senior tag

A 905x LE alatt tudja a HDR-t? Nekem 905 van, de a bt2020 anyagok borzasztóan néznek ki...

(#19219) zAPAtyin


zAPAtyin
tag

Rendeltem és ma megjött ez a Mini M8S II TV Box (Amlogic S905X) kütyü.

Arra amire kell teljesen megfelel, jól működik.

Egy dologban kérnék tanácsot,.... ahányszor bekapcsolom a boxot, vagy csatlakoztatok egy adathordozót mindig automatikusan elindul egy fájl böngésző.
Nem lehet ezt valahogy kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#19220) blakey válasza RedCat (#19218) üzenetére


blakey
titán

Tudja, de az sem mindegy, hogy melyik verzióval próbálod.
S905 alatt sem kéne rossznak lennie a bt2020-nak, mivel nem tudja így megfelelően konvertál, de tudtommal ez LE7 alatt működik megfelelően. Ezt azért érdemes tesztelni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19221) zsupyro válasza badabum (#19215) üzenetére


zsupyro
tag

Hasonlóan jártam én is a boxommal, aztán kiderült gyenge volt a hozzá való tápegység, nem tudom a tiéd milyen, egy próbát megér. Meg próbáld újra flashalni, volt hogy valami oknál fogva de nekem is harmadszorra ment fel rendesen a rom,de így utólag belegondolva lehet hogy az is a táp miatt volt.

(#19222) RedCat válasza blakey (#19220) üzenetére


RedCat
senior tag

Lehet hogy nem kellene rossznak lennie, de nézd meg a képeket. Melyik LE7-es verzió tudja ezt? Elméletileg bármelyik?

(#19223) blakey válasza RedCat (#19222) üzenetére


blakey
titán

Az utolsó k-t valamint az előtte lévő 2 hibrid verziót próbáld ki, de a k is jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19224) julius666 válasza zAPAtyin (#19219) üzenetére


julius666
addikt

Szerintem nem lehet, androidos hülyeség, igaz én nem sokat játszottam vele droiddal, ment föl amint lehetett a LE.

Nekem is pont ilyen készülékem van, nem mindegyik LE verzió tökéletes vele sajnos, de most azt hiszem 8.0.1g van rajta, az egész jól szuperál. Viszonylag ritkán újra tud indulni (hetente-kéthetente úgy, hogy napi szinten van használva youtubera, sorozatokra), nem videózás közben, hanem még a menüben (elsősorban youtube indításakor). Lejátszás közben minden hibátlan.

Az előtte próbált 8.0.1a verzióval nekem borzasztó sok problémám volt, de így, hogy folyamatos a fejlesztés és szépen kipucolta kszaq a bugokat ~1 hónapon belül, ezért a pénzért elégedett vagyok.

Hétvégén lehet megpróbálom legfrissebb j-s verziót.

(#19225) #79335424 válasza zAPAtyin (#19219) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mit lép akkor, ha letiltod a fájlkezelőt?

(#19226) olajbogyo


olajbogyo
aktív tag

Sziasztok!

Bocsi a láma kérdésért, de root nélkül meg lehet oldani, hogy a minix neo u1-re dugott külső vinyóra, lehessen másolni az asztaliról? Úgy mint a telómra szoktam, az nincs rootolva, és mégis megy, ez meg állandóan valami rootolással vegzál.... :F

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#19227) blakey válasza olajbogyo (#19226) üzenetére


blakey
titán

Ugyanúgy ahogy a telefonon is megoldottad, nem kell root, megy a másolás SMB-n, FTP-n egyaránt és hibátlanul.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19228) kuthim


kuthim
tag

Uj teszt build: 8.0.1 dev build
Changes: a little bit less stuttering with problematic samples.

[ Szerkesztve ]

(#19229) zsebacsi2


zsebacsi2
újonc

sziasztok
ma kaptam kezhez az Amlogic Q-Box S905-omet. egy asus oplayt valt le.
az osszefoglalot elolvastam de a szamomra legerdekesebbek reszeket sajnos ebben sem - es google-n sem - talaltam meg. lehet, hogy nem is fogom tudni osszehozni?

ami miatt valtottam Androidra (ill. erre): "buta" kijelzom van (proji) ami nem tamogatja a tartalom megosztast mint egy smart TV. En pedig szeretnek a mobilomrol tartalmat megosztani a qboxon keresztul.
--szeretnek zenet hallgatni a telefonomrol mondjuk BT-n / wifin keresztul anelkul, h a TVt be kelljen kapcsoljam
--a telefonom kivalasztott youtube mediat szeretnem kirakni a qboxon keresztul a kijelzore - mint egy smart TV-nel. pl ha a gyerek meset akar nezni akkor ne kelljen folyton berohangaljak a nappaliba hanem telefonrol tudjam neki valtani, adott esetben O is ezt megtehesse. (3 eves, a telon mar jol kezeli de nyilvan a taviranyitot meg nem)
--szeretnek a telefonom talalhato sajat tartalmat kirakni a kijelzore (video, kep)
++szeretnem a telefonon TAVOLROL, tehat a kijelzot nem latva elinditani a merevlemezen tarolt mediat. Ez utobbi inkabb csak bonusz, ha van ilyen lehetoseg.
++tudom-e hasznalni pl kihangositokent vagy hangvezerlesre a telefont? a BT csatlakozaskor felismeri, hogy egy telefon csatlakozik hozza. nem tudom ez milyen elonyt jelent szamomra.

jelenleg gyari OS van rajta + KODI. RemoteIMe-vel tudok az eszkozhoz csatlakozni a telefonom keresztul, bluetoothon is latjak egymast ill. azonos halozaton vannak (az eszkoz jelenleg LAN-on keresztul csatlakozik, de wifire is van lehetoseg). google fiokokat csatlakoztattam, youtubeon pl latom az elozmenyeimet de nincs olyan opcio sehol mint a smartTV-knel, hogy "lejatszas Tv-n".

megoldhatok ezek feladatok a normal gyari android 5.1-gyel vagy esetleg valami linux alapu custom OSsel vagy felejtsem el es ezeket nem fogom tudni hasznalni?

koszi a valaszokat

(#19230) DoItYourself válasza zsebacsi2 (#19229) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A rajta futó Kodit tudod mobilról távvezérelni a Kore vagy Yatse mobil app-al, és ezekkel youtube videót is tudsz rá küldeni. 14-es pont az összefoglalóban. Ismerkedj az eszközzel, sok lehetőség van benne. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19231) junkpod válasza zsebacsi2 (#19229) üzenetére


junkpod
nagyúr

Rossz hír: a telefon képernyőjét nem lehet élvezhető minőségben átvinni droid alatt, Linux (LibreElec) alatt még sehogy.
Jó hír: upnp playerkent be tudod állítani a boxot Kodi alól is, ezzel bármilyen hálózati eszközön levo fájl lejátszását tudod kezdeményezni a tvboxon a távoli eszközről.
Legjobban akkor jársz ha hálóra kötött hdd-re (nas vagy routerre kötött hdd) teszel minden tartalmat és LibreElec kodival jatszod le, akár telefonos távirányító appal, tv nélkül.
Szóval go LibreElec!

Box's don't touch!

(#19232) zsebacsi2 válasza junkpod (#19231) üzenetére


zsebacsi2
újonc

koszi

igazabol a HDD amin a filmek vannak ezen van, o lesz a hazban a NAS.
nekem amire igazan szuksegem lenne, hogy pl felveszek valami sajat videot a telomra es azt otthon le akarom jatszani vagy a keszitett kepeket megnezni nagyban.
az upnp-t beallitottam mar de meg nem probaltam. megnezem ezeked a kodi appokat

(#19233) junkpod válasza zsebacsi2 (#19232) üzenetére


junkpod
nagyúr

Kodiban upnp bekapcsolod, telora kore appot telepited, videón nyomsz egy megosztást, lejátszás kodiban.

Box's don't touch!

(#19234) csongi válasza zsebacsi2 (#19232) üzenetére


csongi
veterán

Neked nem forditott felallas kellene?
Vagyis a box tavoli asztal eleressel. ?

(#19235) zsebacsi2 válasza csongi (#19234) üzenetére


zsebacsi2
újonc

valami ilyesmi

eddig 3:1 az eszkoz javara.
amit eddig sikerult elerjek, hogy a kodi automatikusan induljon el bootkor

probalnek youtubeon inditani valamit weben keresztul azt irja check log for errors.
probalnam a megosztast a telefonon keresztul de a sharing opciok kozott nincs KORE :/

(#19236) remex


remex
tag

Sziasztok!
Venz V10 Pro-hoz való dual boot firmware működő linket valaki tudna küldeni?
Köszi.

(#19237) blakey válasza remex (#19236) üzenetére


blakey
titán

Jobban jársz ha külön SD-re telepíted a LibreELEC-et és békén hagyod a droidot, bármikor tudsz váltani egyikről a másikra. Ez a Venz-es dualbootos "ökörködés" ahhoz vezet, hogy hazavágod a rendszert aztán próbálsz segítséget kérni, hogy valahogy életet lehessen lehelni a boxba.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19238) csongi válasza zsebacsi2 (#19235) üzenetére


csongi
veterán

Elmeletilg droid van a keszuleken igaz, es van play is ?
Miert nem toltesz le egy kepernyo megoszto alkalmazast?
Miert akarsz ket keszuleket uzemeltetni folyamatosan hogy csak az egyiken nezed?.
Mierr weben youtubozol? Van ra alkamazas.
Egyenlore probalom megerteni a gondolat menetet, hogy miert kell bele a hurok?

(#19239) zsebacsi2 válasza csongi (#19238) üzenetére


zsebacsi2
újonc

marha egyszeru:)
1) hazaerek es szeretnek zenet hallgatni. ehhez nem akarom sem a projektort bekapcsolni sem a notebookomat. benyomom a telefonom, h zenet akarok hallgatni, told ki a qboxra. felolem a media lehet a qboxon/neten/telefonon, mind1.
tulajdonkeppen az autoban ugyanez tortenik. beszallok, osszekapcsolodik a kocsi hifivel es mar szol is a telefonomrol a zene. ez a kivansagom a qboxszal szemben is.
2) hazaer a gyerekem es szeretne meset nezni mikozben en mondjuk dolgozok a szomszed szobaban. ugyhogy fogom a youtube kliensem a telefonomon/notebookon es kivalasztom neki a megfelelo meset de azt szeretnem ha ezt a qbox jatszana le a kivetiton. vagy este en szeretnek youtubeot nezni es a telefonom akarom kivalasztani mert a taviranyitoval nehez potyogni BT-s billentyuzetet/egeret meg nem akarok venni.

szamomra ez 2 eletszeru pelda. Szuleimnel smart TV van, ott a 2. opcio siman mukodokepes. Biztam benne, hogy valahogy ezt ossze lehet hozni andriod boxszal is, de egyelore ott tartok h a kodi is folyton lefagy.

[ Szerkesztve ]

(#19240) cof válasza zsebacsi2 (#19239) üzenetére


cof
veterán

Yatse app-al ez simán megoldható. Letöltöd, beállítod (párosítás a box-al), youtube appban elindítod a videót/zenét rámész a megosztásra "lejátszás a médiacenteren". Telefonon lévő anyagot alapból nem tudsz kiküldeni csak a fizetős verzióban, de a youtube megosztás gond nélkül megy, én a boxra torrentezek Yatse app-al meg elinditom a tartalmat, ha nincs a közelben a távirányító. Kodi remote app nem küldi ki nekem a youtube videót valamiért, bár nem androidot hanem LE-t használok.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#19241) csongi válasza zsebacsi2 (#19239) üzenetére


csongi
veterán

A megosztast nem ertem, hiszen a box is tudja ugyan azt. Minek ket keszuleket lekotni egy media anyag futtashoz.?

1. Tv- t nem kell bekapcsolni zenehallgatashoz. Nem kell megosztanod a youtubod sem. :)
Bekapcsolod a boxot, tavoli asztallal a telefonodon kezeled a boxot. Tv kikapcsolva.

2. Gyermeked, youtube , vagy mese. Telefonrol tavoli asztalrol elinditod, es a telefonod szabad marad, lehet vele telefonani meg mindent, anelkul, hogy a szorakozas megszakadna a gyereknek.
3. Ha nem vagy otthon, es van neted akkor is tudsz mesetol kezdve mindent csinalni a boxon tavolrol.
4 En is igy segitek windowson mindenkinek. :)

[ Szerkesztve ]

(#19242) Indiant válasza zsebacsi2 (#19239) üzenetére


Indiant
addikt

..a tv-d nem tud képernyő megosztást? ..akkor még a box sem kell

(#19243) darvinya válasza zsebacsi2 (#19239) üzenetére


darvinya
titán

1. Kicsi cél HW Bluetooth--on keresztül megy, Box nem cél HW így ahhoz ilyen beállítás kell
2. Teloról kiküldött kép rosszabb lesz, mint Box-ot vezérelni saját lejátszóját, arról nem szólva, hogy telo történő hívás/stb. háttérfolyamat szépen megakasztja lejátszást

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19244) Technoman


Technoman
őstag

Visszamentem (8) "H"-ra, mert a "J" verziónál a film visszaléptetésénél folyamatosan lefagyott a készülék (bocs, ha ezt már más is leírta, nekem most tűnt csak fel)
Egyenlőre, minden szép (addig várom, a javított K/L/M/N.... változatokat)

[ Szerkesztve ]

(#19245) blakey válasza Technoman (#19244) üzenetére


blakey
titán

Van egy fejlesztői változat, tegnap került ki, próbáld meg, hátha.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19246) Indiant válasza Technoman (#19244) üzenetére


Indiant
addikt

Erről az oda-vissza tekerésről szeretnék kérdezni. Ezt Ti hogy csináljátok? A 8-as LE féle kodi skinben nekem nincs is tekerő gomb. A távirányítón meg pláne nincs. Ha léptetek, akkor meg a tv-n fekete képernyő jön be, ami piszkosul idegesítő.

(#19247) blakey válasza Indiant (#19246) üzenetére


blakey
titán

A OK gomb körüli nyílakkal, jobb/ball előre/hátra lépked, fel/le előre/hátra ugrik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19248) Indiant válasza blakey (#19247) üzenetére


Indiant
addikt

..az megvan, de közben a képet kikapcsolja a tv-n. :Y

(illetve ha jól gondolom egy frissebb 64 bites 8-as is kijött:
https://drive.google.com/open?id=0BxOtO-1m784xVjZlaVJkejRpZUU)

[ Szerkesztve ]

(#19249) zsebacsi2 válasza csongi (#19241) üzenetére


zsebacsi2
újonc

ezt a funkciot nem ismertem, de utananezek, koszi, jelentkezem, mire jutottam.

(#19250) terra052 válasza zsebacsi2 (#19249) üzenetére


terra052
őstag

VNC szerver a boxon? A mobilra/ laptopra VNC kliens, és azt csinálsz rajta, amit csak akarsz, sőt látod, mit néz a kölyök.

werkmania.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.