Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20301) szabi__memo válasza DoItYourself (#20300) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

:K

(#20302) djnice válasza DoItYourself (#20300) üzenetére


djnice
veterán

Az lehet, csak gondolom nem nyílt forráskódú, így meg nem lesz belőle libretro core.

(#20303) slecht


slecht
aktív tag

Már órák óta keresem hogy hogyan tudnám beállítani a GT1-et hogy hálózaton is lássam, de nem találom. Valaki tudna segíteni?

(#20304) gulac12 válasza DoItYourself (#20300) üzenetére


gulac12
tag

Legújabb hír: az Intel nem szeretne x86-ot emuláló rendszereket látni, akár szabadalmi per is lehetséges, az Intel mindig is nagyon védte az x86-ot.

(#20305) footy


footy
addikt

Sziasztok!

Van egy Mini M8SII boxom (2+8G). Feltettem ra a LibreELEC-S905.arm-8.0-8.0.1l-mm.img.gz-t es van nehany problemam vele.
- Kifele nem tud kommunikalni. (Nem tudok leszedni nyelveket a kezeleofelulethez, nem tudok skint sem letolteni)
- A 4K tartalom szaggat.

Valaki talalkozott mar ezekkel a problemakkal?

[ Szerkesztve ]

(#20306) Pelican válasza footy (#20305) üzenetére


Pelican
őstag

LE 7.0.3.012l--lel kifogástalan. Ha 8-as kell, akkor a testing1 innen: https://github.com/amillogical/LibreELEC.tv/releases

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#20307) slecht


slecht
aktív tag

Sziasztok!

Kicsit ideges vagyok már, de sikerült rábírni a GT1 Ultimate-et a hálózatra a LibreELEC 8.0.2a experimental-lal. Azonban a Transmission sehogy sem akar elindulni. Feltelepül és a beállításokba be is tudok menni, de nem mutatja a masina a futó folyamatok között és el sem lehet indítani. Olvastam, hogy már nem támogatja a libreELEC, de valahogy rá lehet hegeszteni, hogy működjön? Vagy esetleg van más alternatíva torrent-re?

[ Szerkesztve ]

(#20308) adi1234 válasza slecht (#20307) üzenetére


adi1234
tag

A legújabb Transmission szedd le hozzá .

:)

(#20309) gg72


gg72
veterán

Zidoo A5S android alól is kadenciahelyesen játszik le, van erről biztos infója valakinek?

(#20310) blakey válasza gg72 (#20309) üzenetére


blakey
titán

Gondolom annyira amennyire az X8. :) Szerintem kevesen vettek itt A5S-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20311) slecht válasza adi1234 (#20308) üzenetére


slecht
aktív tag

OK. De honnan? A legfrissebb amit letölt, az sem működik nekem.

(#20312) gg72 válasza blakey (#20310) üzenetére


gg72
veterán

djnice szerint nem: Szerintem a Zidoo A5S Android alatt nem kadenciahelyes.
Szóval akkor 1:1-re áll a dolog. :)
LE biztosan felmegy rá? Mert most a geekbuying-on elég jó árban van, de már csak pár óráig...

(#20313) blakey válasza gg72 (#20312) üzenetére


blakey
titán

Miért, a ZDMC nem kadenciahelyes? Engem nem érdekel a Zidoo A5S, téged miért érdekel? :) Nem nagyon hallom, hogy bárki ilyet használna. Amúgy LE+A5S

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20314) gg72 válasza blakey (#20313) üzenetére


gg72
veterán

Nem tudom, ne engem kérdezz, djnice-tól idéztem. X8-on amúgy kadenciahelyes a ZDMC, de olyan egyéb nyűgjei vannak, hogy visszaküldtem az amazonnak és így visszatérek az amlogic boxok világába. :)

Te is ajánlottad már nem egyszer [link], most nem tudom miért csodálkozol, hogy érdekel valakit, amikor jó árban lenne... :U

Kösz a linket. ;)

(#20315) blakey válasza gg72 (#20314) üzenetére


blakey
titán

Minix Neo U1 jobb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20316) adi1234 válasza adi1234 (#20308) üzenetére


adi1234
tag

Próbáld innen : [link]

:)

(#20317) gg72 válasza blakey (#20315) üzenetére


gg72
veterán

A végén most már tényleg az lesz belőle. ;)
Llátom közben nem állt meg az idő és rengeteg (8-as) build van már, melyiket érdemes most használni?

(#20318) blakey válasza gg72 (#20317) üzenetére


blakey
titán

Én inkább a Nougat-ot preferálom így jelenleg a testing1-et használom és eddig szerintem a legjobb 8-as build.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20319) gg72 válasza blakey (#20318) üzenetére


gg72
veterán

OK, akkor majd próbálgatom őket, látom a 7-es megállt a 12L-nél.

(#20320) Cece04 válasza DoItYourself (#20283) üzenetére


Cece04
tag

Értem köszi! :)

Ez mondjuk mire ideér 30 kb.,
de jobban megérné?

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#20321) DoItYourself válasza Cece04 (#20320) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Nagyon jó ár érte, itthon 40 körül szokott lenni. :K

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#20322) Indiant válasza DoItYourself (#20321) üzenetére


Indiant
addikt

Itthon minden 2x annyi, mert a birkák úgyis megveszik.

(#20323) blakey válasza Indiant (#20322) üzenetére


blakey
titán

Mielőtt ennyire negatívan állnál a dologhoz, elárulom neked, hogy ugyanannyiba került itthon is, mint bárhol máshol EU-ban a legolcsóbb helyeken, de most gondolom már erősen kifutó modell és kezdik leakciózni, eddig nem ennyi volt az ára. Amikor vettem EU-ból drágább lett volna a beszerzése ráadásul 1 hetet még várnom is kellett volna.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20324) Indiant válasza blakey (#20323) üzenetére


Indiant
addikt

..ez már ott mebukik, h. "mint bárhol máshol EU-ban" , mert bárhol máshol az EU-ban nem annyit keresnek mint itthon. De egyébként igazad van!

(#20325) Kapanyél válasza Indiant (#20324) üzenetére


Kapanyél
őstag

Attól még ugyanannyi. Egyébként Romániában még rosszabb a helyzet ebből a szempontból, az is EU.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#20326) dugesz77 válasza Indiant (#20324) üzenetére


dugesz77
őstag

Ha nem volt akcióban kint is 130-140 dollár körül volt vagy amazon is 120 euróért árulta. Itthon 38-40 ezer környékén volt mindig. EU raktáron kívül nem is érte meg kintről megvenni ha az áfát+ postai költséget is hozzászámolta az ember.. Ez pont nem volt itthon sem drágább.

[ Szerkesztve ]

(#20327) Technoman válasza Indiant (#20324) üzenetére


Technoman
őstag

+ néhány buta birka (beeeeee) akár 2 év garival is megvette itthon.

(#20328) kuthim


kuthim
tag

Sziasztok, próbálta már valaki ezekkel a boxokkal az USB-s dvb-c tunert működésre bírni? KIII-as boxom és Astrometa USB tv tunerem van. DVB-C csatornákat szeretnék nézni vele.

(#20329) syler123


syler123
veterán

Nektek hogy jött be a 8.0.2b?? Nekem még sd videók között is van, ami indítás után akad, ez így elég gáz.

(#20330) korcsi


korcsi
veterán

Sziasztok!

Hétfőn megjött az egyik M8S II 1G/8G boxom.
Libreelec kártyára, fogpiszkáló, felrak, minden rendben. dtb fájlt el is felejtettem, de ment nélküle (android upgrade után nem, akkor már kézzel be kellett rakni !?)
Az aliexpress kiírással ellentétben BT nincs, már a dobozon is így van jelezve, több helyen megnézve, úgy tűnik a csak 2GB-os rendelkezik vele, LE alól 0a12:0001 USB ID-s bluetooth eszköz jól működik.
Gyári távirányítóval ki-be kapcsolás működik, nagyjából a kezelés is.

Két napja a távirányítón szenvedek. (két gyerekkel nettó négy óra :) )
Logitech Harmony XBMC-re programozva nem érzékeli. (RC6 vs NEC)

Van adatbázisban M8S II kiosztás, betölt. gombokat kiosztani, minden fontos gombra jusson funkció.

Gombhoz tartozó kódok felvétele, megy, rendeljünk hozzá funkciót, és itt kezdődtek a bajok.

Nagyon hasznos leírás a távirányító kezeléssel kapcsolatban.

"Régen" lirc mellett le lehetett követni, hogy lesz táv kódból linux esemény (lircd.conf) majd abból "kodi (xbmc) gomb" (Lircmap.xml) és abból funkció (remote.xml) újabban nincs lirc, kernel kezeli az inputot, de ennek meg elég volt megmondani, hogy MCE távirányítóm van, és működött. Ebben az esetben se tudtam hogy lesz eventből funkció de működött.
Pédául elakadtam a színes gombokkal, remote.conf-ba megadtam kódját (pl.: KEY_RED 398) de kodi nem ismerte fel (unknow) késöbb ez rendbe jött, de nem tudom mitől. KEY_INFO-val még most is bajba vagyok, beállítottam "I" gombra (KEY_I 23).
A userdata/keymaps-ba bemásolt régi remote.xml-em teljesen hatástalan volt, log szerint betölti, de hiába módosítottam nem volt hatásos, lestem a kodi logot, elég hosszan, míg leesett , hogy keyboard kódokat eszik a kodi, remote.xml-ben a remote eszközmegnevezése cserélve keyboardra és jó.

A tapasztalatok összefoglalva:
Remote.conf-ban megadott távirányító kódokhoz esemény kódokat megadni, ezek a billentyűzet kódokhoz tartozó funkciók, a userdata/keymaps/keyboard.xml-ben módosítható igény szerint (melyik gomb hol milyen funkcióval rendelkezzen), teljes funkció lista.

A kérdés: hogy lesz a KEY_RED (389) "kódból" "red" funkció a kodiban?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#20331) korcsi válasza korcsi (#20330) üzenetére


korcsi
veterán

Valószínűleg itt és itt lesz a megoldás.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#20332) junkpod válasza korcsi (#20330) üzenetére


junkpod
nagyúr

A legegyszerűbb a remote.conf szerkesztése, a piros gomb kodjahoz ott párosíts egy neked tetsző billentyűzet kódot.
Illetve olvasd el az összefoglalót.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#20333) palank


palank
csendes tag

Beelink Mini MXIII-ra portolt Minix fw mostanában felajánl egy frissítést, szabad frissíteni vagy az csak gyári Minix-re vonatkozik? Valaki próbálta már?

(#20334) korcsi válasza junkpod (#20332) üzenetére


korcsi
veterán

Az csak az első lépés, és mivel nálam több gomb van a távon, valahogy ezt kezelni kell.
Csak eddig (PC, raspi openelec, libreelec) táv kódhoz funkciót kellett rendelni, nem billentyűzet kódot.
Az összefoglalót néhányszor már átrágtam...

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#20335) junkpod válasza korcsi (#20334) üzenetére


junkpod
nagyúr

Azért írtam, mert nekem is Harmony távom van és azzal vezérlem tökéletesen a boxot. Én a gyári táv gombjait használom (van hozzá Harmony adatbázisban program), mert a lényeg az, hogy darabszámban elegendő az is minden KODI funkcióhoz. A remote.conf fájlt programoztam át, hogy a nekem megfelelő funkciókat (KODI billentyűzet kódok) tartalmazza, ráadásul úgy, hogy az eredeti távirányító gombjai is értelmesebben használhatóak.
Ha neked ennél is több gomb kell akkor tölts be a harmonyba egy olyan távot amiben több gomb van és dmesg-vel olvasd ki a gombok által generált IR kódokat, majd ezekhez rendeld hozzá remote.conf-ban a billentyűzet-esemény kódokat.
Az ehhez kapcslódó hsz-em az összefoglalóban linkelve van.

Box's don't touch!

(#20336) otoaak


otoaak
tag

Sziasztok, mit érdemes most venni amire lehet open/libre elecet tenni(lehetőleg nagyobb mókolás nélkül)?

SG Note Pro P900

(#20337) Joshi válasza otoaak (#20336) üzenetére


Joshi
titán

Az egyik legjobb megoldás a Minix Neo U1 ráadásul most nagyon jó áron van. Itthon jóval drágább. Talán nem vámolják meg.

[ Szerkesztve ]

(#20338) Indiant válasza Joshi (#20337) üzenetére


Indiant
addikt

Ez mitől jobb mint az M18?

(#20339) Indiant válasza Indiant (#20338) üzenetére


Indiant
addikt

Beelink M18 vs Minix Neo u1
[link]

[ Szerkesztve ]

(#20340) blakey válasza Indiant (#20339) üzenetére


blakey
titán

A valódi különbséget csak akkor fogod látni, érzékelni ha ki is próbálod, WIFI a Minixben lényegesen erősebb, sőt, kiemelkedő, a hálózati másolás, azaz az írás/olvasás sebessége is jobb. Nincs értelme belemenni, hogy melyik jobb, mert van aki látja és van aki nem, de senki nem indított azzal, hogy miért jobb a Neo U1 valamelyik másik eszköznél, de ha már itt tartunk és 25e Ft-ról beszélünk akkor bizony igen, a legjobb választás, nincs ellenfele enyi pénzért.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20341) Indiant válasza blakey (#20340) üzenetére


Indiant
addikt

Egyértelmű, h. a wifije jobb lehet, mert piszkosul nagy az antennája.
De eszem ágában nem lenne egy eszközre wifin másolni egy filmet.
A másik 15e....
Ez a topik lényege, az eszközök összehasonlítása. Melyik jobb, melyik ajánlott...

(#20342) vond válasza otoaak (#20336) üzenetére


vond
MODERÁTOR

De jó lehet akár egy M8S II is kb. 12 ezerért. ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#20343) dugesz77 válasza Indiant (#20341) üzenetére


dugesz77
őstag

Talán még Minix mellé tehető a saját Androidos Kodi ami tényleg nagyon rendben van LE nélkül is használható mint média lejátszó. Talán ez a legjobb teszt ,mert itt elég sok boxal össze van hasonlítva (M18 pont nincs :((( ). Usb sebességben, Wifiben a legjobbak között.

[ Szerkesztve ]

(#20344) Technoman válasza vond (#20342) üzenetére


Technoman
őstag

Ha hálózatban másolok -azaz lapitopiról, a Minix Neo-ra aggatott vinyókra- mitől van az, hogy a kezdeti 70Mbps-ről, pár mp múlva lemegy stabil 30-35Mbps-re a másolási sebességem?
Nem mintha nem örülnék a kisebb sebességnek (a régi technikához képest így is "hyper" gyors), de ha lehetne szeretnék még gyorsabbra másolásra váltani.
A router (gigabit) és a kábelek rendbe vannak (a legnagyobb CAT-et vettem, talán 6-osaim vannak), a lapitopi is tudja a Gigabitet és SSD-ről nyomatom. A vinyóim USB 2-esek (WD MY Book)
Valamit még kéne állítanom?
Thx

[ Szerkesztve ]

(#20345) vond válasza Technoman (#20344) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az USB2-es másolás egy idő után szépen beáll - a valós - 30-35 MByte/s-ra, hiába 480 Mbit/s az elméleti maximum (ami ugye 60 MByte/s lenne).

USB3-as vinyót kell venned, azzal már ki fogod tudni használni az SSD, a gigabites router, meg laptop, valamint a Cat6-os kábelek gyorsaságát. Ott már nagyjából 110-120 MByte/s lesz a maximum, ha nem lesz semmi, ami visszafogja.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#20346) blakey válasza Indiant (#20341) üzenetére


blakey
titán

Apró dolgokat írtam, de az Android alapból használható, értelmetlen összehasonlítani őket, egyik olcsó, semmit nem tudó androiddal szerelt, másik többe kerül és jobb az android alatta és kicsomagolás után minden kadenciahelyes android alatt. Golf vs. A4 effektus, felesleges.
A másolási sebesség nem csak WIFIre vonatkozik, kimagasló a vezetékes kapcsolat sebessége is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20347) vargalex válasza blakey (#20346) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A vezetékes sebességgel nincs gond az olcsóbb boxoknál sem... A linkelt hozzászólásban mértnél nem lesz jobb Minix-en sem.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#20348) blakey válasza vargalex (#20347) üzenetére


blakey
titán

Belinkeltek egy elég jó tesztet, olvasd el, azóta az EXT4, DTS-HD, CEC, stb is működik. Nem feltétlenül a hálózati kapcsolat sebessége ami jobb hanem az írás/olvasás sebessége és ezáltal a hálózati másolás jobb értékeket mutat. Nem kell megmagyarázni, hogy hülye vagyok amiért eladtam az olcsóbb boxokat és inkább egy Neo U1-et vettem, qrva jó a Minix Android és LE alatt is, egy pillanatig sem merült fel bennem, hogy mégis maradhattam volna a Noname olcsó boxoknál.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20349) otoaak válasza Joshi (#20337) üzenetére


otoaak
tag

Out of stock. :(

SG Note Pro P900

(#20350) vargalex válasza blakey (#20348) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Abban a tesztben éppen benne van a vezetékes kapcsolaton végzett iperf teszt is, ami gyengébb eredményeket mutat, mint a korábban linkelt saját mérésem Mini MX-en... Ráadásul nem részletezi, hogy mit jelent a grafikonon a narancs és mit a kék csík. Gondolom client/server mód, de ezt azért leírhatta volna. Viszont a grafikonon ott van a Mini MX, aminél a kék csík jóval felülmúlja a Neo U1-et, A narancssárgát magyarázat nélkül nem értem...

Persze nem azt mondom, hogy a Neo U1 rosszabb, mint az olcsóbb boxok. De nálam (és sok más felhasználónál is) az írás/olvasás sebessége lényegtelen, mivel NAS-ról filmezek...

Egyébként hálózati másolás tesztet nem látok a linkelt oldalon, egyszerűen az internal storage-ba másol. Az valószínűleg gyorsabb a Neo U1-ben, de jellemzően nem oda másol (aki másol).

[ Szerkesztve ]

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.