Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19751) junkpod válasza Klown (#19744) üzenetére


junkpod
nagyúr

Vedd ki a SD kártyát mielőtt inditasz.

Box's don't touch!

(#19752) junkpod válasza mexel (#19747) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát a rádiók nem minőségi forrást használnak. Eleve MP3 hangtarbol dolgoznak és az adást ujratomoritik streamelt, szerintem tuti mindegy a beépített dac minősége, főleg ha jobb fajta sztereó vasra kötöd. Már az igény megfogalmazodasa is kerdojeles szerintem.
Amúgy nem sok tapasztalat van az analóg audió kimenetek minőségéről.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#19753) Joshi válasza junkpod (#19751) üzenetére


Joshi
titán

Ennél még az is jobb megoldás ha elsőre az Le bootol be. :B

(#19754) terra052


terra052
őstag

Segítség 😎
A telefon képét hogyan tudnám tükrözni a box-ra?
Beelink MXIII-II, ha ez számít ehhez.
:R

werkmania.hu

(#19755) Pelican válasza mexel (#19747) üzenetére


Pelican
őstag

Ahogy junkpod is írta, online rádióhallgatás és "komoly cucc" eléggé üti egymást.
Bár a mai sávszélességek mellett a lehetőség megvolna jó minőségű streamelésre, én még nem találtam csak max 320 Mbps streamet, az se volt túl jó. De ha valaki talált jót, az engem is érdekelne.
Ezeknek a boxoknak az analóg kimenetétől valószínűleg sokat nem lehet várni, de amúgy sem használja szinte senki.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#19756) darvinya válasza Pelican (#19755) üzenetére


darvinya
titán

Inkább 320kbps(mp3 max. felbontása).

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#19757) Pelican válasza darvinya (#19756) üzenetére


Pelican
őstag

Valóban.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#19758) mexel


mexel
veterán

Köszi az infókat, akkor lehet hogy hülyeség is amit kinéztem hifiberry cucc, mert valóban nem lesz jó minőség a rádió. De ez igazából háátérhallgatásra lenne amíg az ember otthon molyol szóljon valami. A komolyabb hallgatáshoz ha leül akkor már cd szól. Egyébként valóban komoly hifire lenne kötve, nem alap kis zajkeltőre. Sajnos ragaszkodik a rádióhoz és a mostani hiába komoly darab jó antenna és főleg jó rádióadók nélkül.
Mindegy, valamit kitalálok. Mi most a legolcsóbb olyan box amire tuti van libreelec?

(#19759) Pelican válasza mexel (#19758) üzenetére


Pelican
őstag

Egy raspi meg egy hifiberry árából szinte bármelyik C kategóriásat megveheted...

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#19760) junkpod válasza mexel (#19758) üzenetére


junkpod
nagyúr

Akkor vegyél egy bt adaptert és telóról azt hallgat amit csak akar.

Box's don't touch!

(#19761) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Ez a Mini M8S II miért ilyen olcsó? Valami felett elsiklok?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#19762) Beni2360 válasza Nerazim (#19761) üzenetére


Beni2360
félisten

Esetleg ezen: Top-rated seller
cn-xiaolan-uk (220 )
98.7% Positive feedback

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#19763) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

(#19764) Genji


Genji
őstag

Sziasztok!
A topic ajánlására vettem egy M8S II lejátszót. Semmit nem telepítettem rá. Zyxel NAS326-ról lejátszott BD vagy 1080p mkv filmek lejátszásánál (a már előre telepített Qodi nevű programot használtam) nagyon picit de akadozik a kép. Kicsit kétségbe vagyok esve, kérlek instruáljatok mit kellene tennem. :O

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#19765) vond válasza Genji (#19764) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Olvasd el az összefoglalót!

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#19766) blakey


blakey
titán

Akinek 4K HDR képes megjelenítője van az próbálja ki az LE 8.0.1l-mm-et, 4K lejátszási bug keresése van, valószínűleg a Nougat kernel lesz a ludas.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19767) RedCat válasza blakey (#19766) üzenetére


RedCat
senior tag

Ez tökéletesen működik. Valószínű a Nougat kernelben van vmi "hiba"

(#19768) TaliGa


TaliGa
aktív tag

Sziasztok!
Nem rendelt mostanában valaki X96-ot (2GB/16GB verzió)? Eu-n belüli beszerzési forrást keresek, ha esetleg Rii vagy vmilyen külső billzettel egy csomagban lenne az még jobb. Van már egy ilyen a családban, de az még aliról jött vámkezeléssel (plusz idő és pénz), úgyhogy sztem olcsóbb lenne, ha találnék EU raktárosat.
Előre is köszi...

"So say we all"

(#19769) dugesz77 válasza TaliGa (#19768) üzenetére


dugesz77
őstag

Ha annyira nem ragaszkodsz az x96-hoz van EU-ból alternatíva . Mini M8S II 2/8 39,9$ , NEXBOX A95X - B7N 2/16 43,71$ + postaköltségért. A billentyűzet nem drága külön sem 10$-tól indul szinte az összes és csomagban sem szokott annyival olcsóbb lenni.

(#19770) djherby válasza Klown (#19748) üzenetére


djherby
tag

Hello! Nekem az Acestream főleg Premire League meccsek miatt érdekes. Először pc-n néztem így, ott van hozzá külön lejátszó is. De szívesebben néztem volna a TV-n, mint a gép előtt görnyedve. Ilyen források vannak a Castaway és a Sportdevil kiegészítőkben. Ha jól mondom P2P alapú, olyan mint a torrent. Míg mások nézik, te is osztod. Így több kiszolgálóhoz csatlakozik. A magasabb bitrátájuak (2700Kb) jobb minőségűek.
[link] ez alapján csináltam. Sosem voltam egy SSH mágus, de meg tudtam nyitni a boxot, és lefuttattam a parancsokat. Aztán semmi! :) Ez nem egy kiegészítő. Viszont ahogy rányomtam egy ilyen streamre, elindult. Úgyhogy működik.

Remélem tudtam segíteni.

(#19771) Klown válasza djherby (#19770) üzenetére


Klown
aktív tag

Szia!

Köszi! Linux-hoz konyítok valamelyest, tehát a leírás alapján értem, hogy a telepítést részletezi. (letöltés, kicsomagolás, újraindítás) Ha jól értem, akkor az Acestream ahhoz kell, hogy a különböző add-on-okban (sportdevil, stb.) lévő linkek elinduljanak, ugye?

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#19772) djherby válasza Klown (#19771) üzenetére


djherby
tag

Így van! Azokat külön jelzi is, hogy acestream, v. p2p.

(#19773) mexel válasza junkpod (#19760) üzenetére


mexel
veterán

Köszi az infókat, közbentovábbgondoltam. A telefonról -tabletről lejátszás sajnos nem működik, több okból. ( másrészt az illető maradi, és hifigyűjtő, soha nem fog elfogadni egy olyan lejátszót amit nem lehet a polcra tenni és kézből működik :DDD . És ez nem vicc. Tabletet találunk itt elfekvőben, ami arra kell hogy éppen lássa melyik csatornára vált)
Talán a raspberry+hifiberry jó lesz zenelejátszónak is, egy külső 500-as ssd-vel flac és tömörítetlen albumokhoz amik még nincsenek meg neki cd-n, mert ilyen irányú elképzelés is volt, de a pc-laptop külső dac-al neki nagy kihívás volna. Talán így megoldhatnánk, a hifiberrynek talán már van elfogadható hangja. Ennek majd utána kell olvasgassak, és a volumio-nak is, de ez már itt off. Úgyis csak ősszel lesz időm, megbeszélem vele, egy költségvetést csinálunk és meglátom mi lesz.
Egyébként milyen bt adapter tudja jó minőségben átvinni a hangot? Még soha nem próbáltam, egyet azért itthon kipróbálnék.
Ja, és még egy kérdés: BT adapterrel az analóg rész kiiktatásra kerül a mobilbó ha jól sejtem, itt a minőséget a BT adapter átalakítója határozza meg. Mert látok már 10-ért is de a határ a csillagos ég :)

[ Szerkesztve ]

(#19774) TaliGa válasza dugesz77 (#19769) üzenetére


TaliGa
aktív tag

Köszi! De azt hiszem megpróbálok lőni X96-ot (nem hiszem, h egyik v. másik jobb lenne, csak ezt már ismerjük), aztán ha nem jön össze, akkor jöhetnek az általad linkeltek. Billzetben viszont igazad van, tök fölösleges pakkban, ideér az vám nélkül is.

"So say we all"

(#19775) Csicsóka válasza mexel (#19773) üzenetére


Csicsóka
őstag

S905 analog kimenetét hallgattam egy ideig, főleg netrádió pld. Digitaly Imported, és társai, semmi kalsszikus ,vagy jazz. A minősége erősen közepes, olyan mintha AGC állandóan be volna kapcsolva, dinamika korlátozott az egész. Ráadásul az egyik boxom (T95m) kimenete rettenetes cicergéssel, digitális zajjal terhelt volt. Optikai DAC-ról és BT-ről itt írok.
Az optikai kimenet és a nevezett DAC már bőven jó rádiózásra, de akusztikus zene vhogy kicsit vérszegény, se rendes alja, se teteje.

Ezért már nem használom az S905-öt zene hallgatásra. Kemény 30 fontot költöttem egy RPI Zero W és egy JustBoom DAC-ra. Raspbian + MPD fut rajta. MPD Controll a droidos távirányító, + egy régi, már nem használt IR távirányító-val is vezérelhető. A hangminősége messze jobb az előzőektől. Ezen már tudok klasszikust is hallgatni, nem akarom pár perc után kikapcsolni. Még az asszony is kihallotta a különbséget a konyhából is, amikor a Buddha-Bar egyik 1,2 Mbps FLAC lemezét hallgattam.

A Volumio egy ideje használhatatlanul lassan reagál a vezérlésre ( 5-10 sec egy track váltás) , akár webui, akár IR parancsra. Bekerült az MPD és a webui közé egy + vezérlő réteg, azóta ilyen. Nem reagál csak néháy, az addig betanított IR parancsra, MPD Controll nem használható csak a saját webui, stb.
A MoOde sajnos egy ideje 10 dolcsiba kerül, de ez tökéletes.

(#19776) Black&White


Black&White
addikt

S912 esetében még nincs ilyen acestream csomag LE alá, ugye?
:)

(#19777) blakey válasza Csicsóka (#19775) üzenetére


blakey
titán

A Minix analóg kimenete jobb, igaz, az fejhallgató kimenet de pl. egy DAC-cal a optikaiból is egész jó hang nyerhető ki. Ha S905 akkor Minix. :D

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19778) Csicsóka válasza blakey (#19777) üzenetére


Csicsóka
őstag

+1 :K

(#19779) mexel válasza Csicsóka (#19775) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm, hasznos infó, mentem is és ha odakerül a sor akkor ennek is utánanézek. Pedig azt hittem a volumio lesz a nyerő de akkor ez is ugrik most :)
Ez a MoOde és a volumio tulajdonképpen egyben OS a box-ra és vezérlő is?

(#19780) envagyok


envagyok
veterán

Ezt valaki már próbálta?
[ROM] Mini M8S II/ Mini MX3 II and Others SCV1A-ATV (Android TV)
http://freaktab.com/forum/tv-player-support/amlogic-based-tv-players/s905x/others-aml-s905x/firmware-roms-tools-bx/634887-rom-mini-m8s-ii-mini-mx3-ii-and-others-scv1a-atv-android-tv

A min MX3 II az ugyanaz, mint a mini MX III II?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#19781) Csicsóka válasza mexel (#19779) üzenetére


Csicsóka
őstag

A volumio csak arm platform alatt lett ilyen, x86-ra telepítve fürge. Nem is maga a rendszer lassú, gyorsan bootol, ssh-n belépve és MPC-n keresztül vezérelve ok. Egyedül a webui vezérlés lett lassú, mióta 2-es verzióra váltott. A Moode, és a Volumio is csak egy kezelő felület, hogy különösebb Linux ismeretek nélkül is be lehessen konfigolni pld. a hálózatot, a távoli megosztott forrásokat, magát az MPD-t, a DAC-ot. A munkát egy grafikus felület nélküli Debian Linux végzi. Aki otthon van Linuxban, akkor ezek az előtét programok sem kellenek, nem nagy probléma az MPD, vagy a hálózat beállítása parancssorból sem. Olykor még hátrányt is jelentenek ezek a beállító programok, pld. ha vmilyen speciális igény is felmerül amit még megszeretnénk valósítani, jobban kihasználva a hardver lehetőségeit. Az RPI Zero W beépített wifi-jét, én használni akartam mint egy olyan hotspot, ami ugyan abban a hálózatban van mint a többi eszközöm, nem NAT-ol, és így biztosít internet elérést is, hasonlóan mint egy repeater. Ezt Moode alatt is meg lehet tenni, parancssorból, de ha csak egyszer is valaki hozzányúl a moode hálózati menűjéhez, azonnal törlődik minden, és ránk erőlteti az ott lévő default beállításokat, és ugrik a spéci hotspot. Ez nem fordul soha elő ha nem használunk ilyen kezelő felületeket.

(#19782) DoItYourself válasza envagyok (#19780) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A mini MX3 II az ugyanaz, mint a mini MX III II?

Jó kérdés, úgy látom van már belőle 32GB-os verzió is, csak már nem jutott neki saját név, a weboldalukon ugyanott van, ahol a sima Beelink Mini MXIII II. De totál káosz az egész, be van linkelve a weblapjukon egy amazon shop is, ahol a 2G/16G verzió neve MX3 II, a 2G/32G verzió neve Mini MXIII II, a gearbesten viszont ugyanilyen név alatt van 1G/8G verzió is belőle.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19783) Nerazim


Nerazim
őstag

Ha már variációk. Mi a különbség a Mini M8S II vs Mini M8S+ vs Mini M8SPro között? :DDD Ajánlott mind a három,ha csak LE futna rajta?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#19784) DoItYourself válasza Nerazim (#19783) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A Mini M8S II ajánlott LE-hez is, Mini M8S+ ehhez adj valami linket, mert csak hasonló nevűt találok, pl. Mini M8S+ Pro (=T95N), a Mini M8S Pro pedig S912-es, ez nem ajánlott LE-hez. Mecool M8S Pro néven is van egy S912 Android 7.1-es fw-el, de a 7.1-es droid használhatóságáról nincs infó jelenleg itt, vagy elsiklottam felette. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19785) Genji


Genji
őstag

Totál kezdő vagyok, tegnap M2S II-re rátettem LE-t (7.0.3.012k), megy minden mint az álom. Visualizációkat honnan lehet letölteni / telepíteni az eszközre? Jó lenne valami EQ miküzben szól a zene.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#19786) dugesz77 válasza Genji (#19785) üzenetére


dugesz77
őstag

Zenelejátszás alatt a menüt elő kell hozni ott már lesz a hozzáadás :

Ha már vizualizácó. Még XBMC-n volt nagy kedvenc a Milkdrop amit ügye Winamp alá fejlesztettek. Azt nekem sehogyan sem sikerül összehozni Kodi vagy LE -vel. Arra tud valaki megoldást?

(#19787) Nerazim válasza DoItYourself (#19784) üzenetére


Nerazim
őstag

Én itt találtam egy Mini M8S+ Ahogy nézem ez is S905X,de nem tudom h ha csak ebből indulok ki h 905 v 905X akkor nagyon mellé lőhetek -e azzal ha azon belül bármilyet veszek.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#19788) zAPAtyin


zAPAtyin
tag

Van egy Mini M8S II boxom, feltettem sd kártyán a LibreELEC 8.0.1j (32 bit) verziót.
Tökéletesen működik, viszont kikapcsoláskor a gyári távirányító power gombjára nem dob föl menüt, csak egyszerűen kikapcsol, így nem is tudom az androidot elindítani vele.
Van erre valami megoldás?

(#19789) blakey válasza zAPAtyin (#19788) üzenetére


blakey
titán

Ránavigálsz a kikapcsoló gomra, ráklikkelsz és feldobja a menüt. Esetleg megpróbálhatod a kexmap editorral. Alapból kikapcsolja a lejátszó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#19790) junkpod válasza Genji (#19785) üzenetére


junkpod
nagyúr

Asszem a LibreElec repoban van egy nagyon jó vizualzációs addon, ott keresgélj.

Box's don't touch!

(#19791) Genji válasza dugesz77 (#19786) üzenetére


Genji
őstag

Ez?

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#19792) Genji válasza junkpod (#19790) üzenetére


Genji
őstag

Tökkezdőként (bocs): mi az a repo? :F

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#19793) kmarci25 válasza Genji (#19792) üzenetére


kmarci25
veterán

Kiegészítők->Telepítés tárolóból->LibreElec Repository

+5 percen belül szerkesztheted a hsz-edet, nem kell újat írni. :K Még a végén rádszólnak emiatt.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#19794) DoItYourself válasza Genji (#19792) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Repository magyarul?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19795) Genji válasza kmarci25 (#19793) üzenetére


Genji
őstag

Köszönöm! Tudom, szoktam is, csak már késő volt.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#19796) embe válasza Beni2360 (#19743) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!
De végülis igaz amit írtam, vagyis hogy nagyobb tapasztalat halmozódott itt fel, több user látogat ide, ergo jobban pörög a topic.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#19797) dugesz77 válasza Genji (#19791) üzenetére


dugesz77
őstag

A milkdrop ezt tudta . Kicsit utána nézve directx 11 re írták nem valószínű,hogy ez lesz LE alá.
Viszont találtam egy egész jónak kinézőt amit .zip-ből simán lehet telepíteni LE alá. visualization.shadertoy-1.0.8.zip egész jól néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#19798) junkpod válasza dugesz77 (#19797) üzenetére


junkpod
nagyúr

Milkdrop nincs, shadertoy LibreElec repobol telepíthető és nagyon jó.

Box's don't touch!

(#19799) kazan23 válasza dugesz77 (#19769) üzenetére


kazan23
aktív tag

Sziasztok, én régi kövület vagyok S802+projektor+SPDIF felállással. Családban felmerült az igény egy dobozra, de TV-hez. Már majdnem kattintottam a buy-ra, amikor ezt láttam mindkét linkelt doboznál (M8S II, NEXBOX A95X - B7N):

Support 5.1 Surround Sound Output: No

Ez mit akar jelenteni? Gondolom Kodiból a DD és a DTS 5.1 kijön a TV 2.0-ján azért, nem?
Amúgy van lényegi különbség az M8S II és a NEXBOX A95X - B7N között a 2/8 vs. 2/16-on túl?

ttttorrrenttre van jobb opció, mint a TT?

[ Szerkesztve ]

(#19800) Genji válasza kazan23 (#19799) üzenetére


Genji
őstag

2.0 persze hogy kijön!

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.