Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) darvinya válasza kenand (#45999) üzenetére


darvinya
titán

Úgy tűnik nem csak béna jack SPDIF csatija van, de nem is működik. Vettem hozzá kábelt, de nem megy ahang, megnéztem nem is világít a port...

Mert nem optika, hanem coax.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#46002) kenand válasza blakey (#46000) üzenetére


kenand
veterán

Pedig azért vettem meg mert jó áron (30 USD) volt 2GB RAM, SPDIF és 905X. (sőt BT és 5GHz Wifi is lenne)
Nem gondoltam én sem, hogy ennyire eltolták. Majd kicserélem és olyan helyre teszem ahol nem kell SPDIF.

Alexelec elviekben bemásolja az SD-ről a remote.conf-ot?

#46001) darvinya

Tudsz mutatni dugót akkor ami jó hozzá? Olyat még nem láttam...

[ Szerkesztve ]

(#46003) kovakovi77


kovakovi77
tag

Csicsokat kéerdezném, lessz bajom ha ez fel megy **mc-re:
...
osmc ~ # apt dist-upgrade
Csomaglisták olvasása... Kész
Függőségi fa építése
Állapotinformációk olvasása... Kész
Frissítés kiszámítása... Kész
Az alábbi ÚJ csomagok lesznek telepítve:
psmisc
Az alábbi csomagok vissza lesznek tartva:
vero364-kernel-osmc:arm64
Az alábbi csomagok frissítve lesznek:
armv7-network-osmc base-files-osmc mediacenter-addon-osmc
mediacenter-skin-osmc vero3-mediacenter-osmc vero3-wifi-osmc
6 frissített, 1 újonnan telepített, 0 eltávolítandó és 1 nem frissített.
Letöltendő adatmennyiség: 55,9 MB.
A művelet után 605 kB lemezterület kerül felhasználásra.
Folytatni akarja? [I/n] n
Megszakítva.
osmc ~ #

(#46004) mexel válasza blakey (#46000) üzenetére


mexel
veterán

Az N5-re már hallottam én is sok panaszt, most az N4-re én is mondom, erősen nem ajánlott gyártónak kezd tűnni :(
Azóta is tesztelem de semmit sem tudok tenni hogy jobb legyen.

(#46005) kenand válasza darvinya (#46001) üzenetére


kenand
veterán

Majd megnézem, hogy 2.5 vagy 3.5mm jack megy bele, aztán mókolok valami jack to RCA átalakítót...

(#46006) darvinya válasza kenand (#46005) üzenetére


darvinya
titán

Mindkettő 3.5 jack, csak egyik optikai (hegyén van üvegszál vég), másik normál Mono jack csak 50Ω-os coax kábellel szerelt.
Utóbbi vége RCA-ban végződik általában.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#46007) kovakovi77 válasza kovakovi77 (#46003) üzenetére


kovakovi77
tag

Tárgytalan, működik minden.

(#46008) Beni2360 válasza kenand (#46005) üzenetére


Beni2360
félisten

Inkább ezt olvasd át.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#46009) Kenderice válasza Keef_Lee (#45982) üzenetére


Kenderice
senior tag

Simple IPTV-vel is ugyanez volt a gond.
Végül feltettem coreelec-et, abban ki tudtam kapcsolni a noise-t és a deinterlace-t, így már jó.
A távot is megcsináltam hozzá.
Régen csináltam így raspberry-re, de nem volt kedvem most sz.rakodni. Aztán végül muszáj lett a képhiba miatt.
A coreelec-ben már fejlettebb az Enigma2 addon, a régi VU+/Enigma2-t nem frissítik.

(#46010) mexel


mexel
veterán

Végignéztem a box kínálatot ( nagyjából) de nem tudom ár/teljesítményben most milyen 905X-et érdemes venni?

(#46011) darvinya válasza mexel (#46010) üzenetére


darvinya
titán

T6-os S905X box, T95M, vagy X96.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#46012) #09634560 válasza darvinya (#46011) üzenetére


#09634560
törölt tag

X96 nekem is tetszik, van H96 is csak ott nem tudom melyik a jó: Max vagy a Pro?

(#46013) darvinya válasza #09634560 (#46012) üzenetére


darvinya
titán

X96 S905X-es
H96-ból van RockChip-es, S912-es verzió S905X-en kívül, bár nemrég ilyen néven Pro Max jelzővel S905W-s verzió, emiatt nem írtam.

Nekem T6-os teszik, anno rendeltem is, de itthoni posta rendszerben eltünt.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#46014) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Üdv!

Mit ajánlanátok egyszerű boxnak, ami egy régi TV-re lenne kötve (nem lapos), és más feladata nem lenne, mint az USB-re dugott pendrive/HDD tartalmát lejátsza? (A mostani DVD lejátszó nem ismeri fel az X264 kódolást, ezért gondoltam valami kiegészítő box vásárlására.) A mókólás belefér, legfeljebb majd utánanézek, viszont jó lenne minél hamarabb... Előre is köszönöm.

(#46015) DoItYourself válasza Beni2360 (#46008) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Miért linkelted ezt a cikket? Van benne megoldás, ami segít Kenandnak?

46011 Darvinya: a Sunvell T95m (S905X) részemről is ajánlott, ha még lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#46016) darvinya válasza -ZeeZee- (#46014) üzenetére


darvinya
titán

Attól függ, hogy régi tv-n van RCA/SCART csatlakozás, mert ha nincs, akkor ilyen box-ok felejtősek.

(#46015) DoItYourself

Elvileg ugyanaz, csak Sunwell jelző nincs ott.
De link-et nézve jobban meg tudod állapítani.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#46017) DoItYourself válasza darvinya (#46016) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ugyanarról beszélünk, ezeket a "márkákat" a webshopok aggatják rá a boxokra. Jobban hangzik, mint a 2-3 karakter.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#46018) -ZeeZee- válasza darvinya (#46016) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Hupsz, tényleg nem írtam, pedig eszembe volt. Scart és RCA is van rajta. De más nincs, csak antenna. :)

(#46019) Csicsóka válasza kovakovi77 (#46003) üzenetére


Csicsóka
őstag

Igen, probléma lesz a wifi-vel, ezért még előtte tedd tartásba a vero3-wifi-osmc csomagot, így.

(#46020) dugesz77


dugesz77
őstag

Sima X96 (s905x 1/8) van most is 28,42$-ért az jó lehet alap boxnak ,sokan vették. Bár én megvárnám már a 11.11-et lesznek jó akciók ( példa1, példa2)

(#46021) darvinya válasza -ZeeZee- (#46018) üzenetére


darvinya
titán

Akkor pár hsz-el feljebb linkeltem pár box-ot, csak 3.5 jack-RCA kábel kell hozzá.
Black Friday -t nem várnám meg, mert akkor eleve drágább árcímkét akciózzák, így max. 5% engedmény lesz.
Arról nem is szólva, sok csomag rendelés miatt kiszállítás sokat fog csúszni.

(#46017) DoItYourself

Gondoltam, hogy hangzatosság miatt adják. :D

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#46022) -ZeeZee- válasza dugesz77 (#46020) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

és (#46021) darvinya :R

Be is húztam egyet. Anyósékhoz biztos jó lesz, a kábelt majd beszerzem, amíg ideér. Én is úgy gondolkodtam, hogy inkább fizetek érte egy kicsit többet, minthogy 10 napot várjak és még a posta sem lesz túl gyors. Ez mehet egyébként 720p-re is? Otthonra is bevállalnék egyet ennyiért. NAS-ról jelenleg MiniDLNA-val használjuk, de a dedikált jobb lenne. Mennyit várjak, hogy ne egyszerre adják fel (a 2 együtt már ÁFA határ felett lenne)

(#46024) mexel válasza darvinya (#46011) üzenetére


mexel
veterán

A T95M-et már nézegettem, az tetszene, x96-ból a 2/16-os már ritka és nagyon drága, az lenne a legjobb a Droid 6 miatt, és a T95M sem kapható ahol szoktam venni. ( Ebayről évek óta nem vettem boxot, régi beidegződés miatt amikor sok "klón" volt a 805-ös és későbbi korszakban is)
Nem tudom most mi a helyzet, de szerintem még vannak dzsunka gyártmányok ott.
Nem nekem kell végül is, csak amiket látok nem túl jók. Sajnos a Mecool M8s Pro Plus eltűnt teljesen, pedig az egyik legjobb darab volt :(

(#46025) darvinya válasza mexel (#46024) üzenetére


darvinya
titán

A linkelt T6 és T95M mind jó, én eBay-ről vásárlok, s eddig ilyen box-okkal semmi gondom nem volt, azaz azt küldték amit vásároltam.(kb. 3 hét alatt itt van, ha magyar posta nem lóvasítja meg)

(#46023) Beni2360

Javaslod optikát, mikor coax aljazatja van.
De ezt már írta is, hogy nincs fény 3.5-ös aljzatban, akkor az csak coax lehet, amihez normál Mono 3.5 jack kell.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#46026) ztsoft válasza darvinya (#46011) üzenetére


ztsoft
őstag

A T6-os Android-ja használhatatlan, Öcsémnek van egy 1/8-as, 7.1.2-essel. Jelenleg LE van egy SD kártyán. A Wi-Fi is tűrhető rajta, 5 méterre a router-től egy falon keresztül simán mennek az SD stream tartalmak. Komolyabb terhelés esetén lehetnek melegedési problémák is, elég gyenge a hűtése.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#46027) #09634560


#09634560
törölt tag

Ez a megoldás lesz..

(#46028) blakey válasza #09634560 (#46027) üzenetére


blakey
titán

Szerintem nagyon melegedő típus, volt rövid ideig ilyenem is, lehet, hogy szét kell majd kapnod és ellátnod normális hűtéssel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46029) #09634560 válasza blakey (#46028) üzenetére


#09634560
törölt tag

leveszem a tetejét.. vagy keresen usb ventit rá...

(#46030) Mezga Aladár válasza blakey (#46028) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ilyenem van nem melegszik. Ebből is látszik, hogy kínai, a minőségellenőrzés fogalmát nem ismerik! :))

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#46031) syler123 válasza #09634560 (#46027) üzenetére


syler123
veterán

Elegendő amúgy az a gigabites adapter, működő bevált típus? Ennyit még hajlandó is lennék érte adni, usb hubom már van, tehát csak az miatt nem adnék ki többet a ugreen típusért.

[ Szerkesztve ]

(#46032) kgymac válasza syler123 (#46031) üzenetére


kgymac
őstag

Támogatott chipes lan kell. Az ugreen ilyen.

(#46033) darvinya válasza ztsoft (#46026) üzenetére


darvinya
titán

1/8-on bármelyik droid használhatatlan.
Amit linkeltem 2/16-os.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#46034) Csicsóka válasza syler123 (#46031) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ilyen van nekem. Realtek RTL8153 chip van benne pont úgy mint a dupla árú Ugreen-ben. De az ASIX AX88179 is tökéletes, ez már kihaló félben van.

(#46035) -SeveN-


-SeveN-
aktív tag

MECOOL K1 Pro - Tapasztalat

Múlt héten megjött. SD-karira CE telepítve. Minden hibátlanul megy. Clean telepítés volt.

Az elején a Kodi hasított mint buzi f@sza a termálvízben, majd huzamosabb menüben lépegetés után a gép elkezdett laggolni, a hőmérséklet felment 75 fokra.
Olvastam itt a fórumon ez a lagg lehet melegedés miatt is. Ránéztem a hűtőre, helyén van , nem is annyira apró.
Összerak - boot. Megy.

Aztán: kifagy úgy mint amikor túlhúzod a grafikus kártyát PC-n. Képen zöld pöttyös csíkok. Olyan mintha memória gond lenne.

Bármilyen ötelt vagy van egy fasza téglám?

OFP rUlEz! http://www.mod.iweb.hu/

(#46036) ztsoft válasza darvinya (#46033) üzenetére


ztsoft
őstag

Nem a RAM-mal van baja, hanem az optimalizáltsággal, már a beállítások is nagyon lassú (van, hogy több 10 másodpercig nem reagál semmire), miközben a memória több, mint a fele szabad. Böngésző, Youtube el sem indul, hibával kilép.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#46037) blakey válasza Mezga Aladár (#46030) üzenetére


blakey
titán

Vero 4K+-t megnézem, hogy annak milyen, mert ua. a ház. :)
Jó hűtése a Minixeknek van és azoknak a boxoknak ahol ki lett cserélve normális hűtőbordára. X96-okban nincs hűtőborda csak egy fémlap ami elég nevetséges és a box is a legkisebbek egyike valamint nagyon zárt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46038) Ispy


Ispy
veterán

Beüzemeltem a minix u9-et, CE, cec megy rendesen, ha kikapcsolom a boxot kikapcsolja a tévét is, olyat nem lehet, hogyha bekapcsolom a boxot bekapcsolja a tévét? :))

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#46039) syler123 válasza Csicsóka (#46034) üzenetére


syler123
veterán

Köszi, akkor nekem tökéletes lesz. Írják az alisnál is hogy (there is an rtl_8153 onboard)), szóval ugyanaz lehet mint a gearbest-es, csak 4.74$. Próba cseresznye.

[ Szerkesztve ]

(#46040) darvinya válasza ztsoft (#46036) üzenetére


darvinya
titán

És ez honnét veszed, hogy nem RAM-mal van a baj.
Már 5.1-es droid követeli 2GB RAM-ot, hát még efölötti.
Optimizálhatsz bármit, de mikor alaprendszer közel 1GB RAM-ot használ, akkor már semmi sem fog menni rendesen.
Pont ilyen szemlélet miatt árulják még mindig szemétre való HW-es készüléket.
1GB RAM-ot használó rendszer 4.x volt, de utániak már biztosan csak szenvedés ennyi RAM-on.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#46041) junkpod


junkpod
nagyúr

Ezt olvastam CE fórumon
Whitelist is a feature that cause you issue. If nothing choosed there than refresh rate doesn’t switch to correct one. This not correct implementation will be fixed in kodi beta5. This is not CE issue, this is Kodi new feature.
Ezek szerint ez az egész whitelist dolog Kodi találmány?

Box's don't touch!

(#46042) blakey válasza junkpod (#46041) üzenetére


blakey
titán

Ezek szerint ez az egész whitelist dolog Kodi találmány? - igen, de ezt emlékeim szerint írtuk is valamint már javítva van a tegnapi nightly óta. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46043) mexel válasza darvinya (#46040) üzenetére


mexel
veterán

Van itt egy Strong 2400-as, 1/8Gb és 5.1 rendszer rajta, amit igencsak jól optimalizáltak mert villámgyors, lagmentes és kb hibátlan a lejátszók szintjén.
Nem kellene ide 7.1 meg hasonló nyalánkságok, itt nincs képhiba, nincs akadás, ez megy ahogy egy lejátszónak kell. Nyilván ezért kerül 4-5x annyiba mint a dzunkák. Az más kérdés hogy annyira zárt a rendszer hogy semmihez nem tudtam nyúlni, se root se semmi.

(#46044) kgymac válasza blakey (#46042) üzenetére


kgymac
őstag

Mint ahogy a meson ir sem CE találmány, mint azt néhányan - tévesen - írták a CE / LE összehasonlításként.

(#46045) ztsoft válasza darvinya (#46040) üzenetére


ztsoft
őstag

És ez honnét veszed, hogy nem RAM-mal van a baj.

Például a top vagy csak simán kiolvasva a rendszerből (free, stb.).

Optimizálhatsz bármit, de mikor alaprendszer közel 1GB RAM-ot használ, akkor már semmi sem fog menni rendesen.

Ezeken a box-okon nem a full Android fut, mint a telefonokon (felesleges is lenne, meg a 1 - 1,5 GB-ba bele sem férne). Másik, a telefonomon 5.1.1 fut, 864 MB RAM-ból 325 MB szabad, mindez 136 napja megállás (újraindítás) nélkül. Nincs akadás, lagolás. Itt látszik a jó optimalizálás, nem fogy el a memória hosszú használat esetén sem.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#46046) kenand válasza darvinya (#46006) üzenetére


kenand
veterán

Olyan nincs itthon, de sima 3.5 jack to RCA (sárga+piros+fehér) van, fehéren jön a digitális SPDIF hang. Köszönöm a segítséged. Macbook-omon 3.5 jack-on jön az optikai is...ilyen megoldást még nem láttam eddig.

(#46023) Beni2360

Olyat vettem, de nem megy, mert nem optikai hanem elektromos az SPDIF az Magicsee N5-ben (ahogy Davinya mondta). Amit linkeltél ott is megemlítik (e képen nem mutatják) ezt a megoldást is

[ Szerkesztve ]

(#46047) Beni2360 válasza kenand (#46046) üzenetére


Beni2360
félisten

Örülök, hogy sikerült megoldani. De azért a boxon levő jelzés (SPDIF ) egy kicsit félre utaló egy sima hang kimenethez. :F
És mi jön ki rajta? Hány csatorna?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#46048) kenand válasza kenand (#46046) üzenetére


kenand
veterán

Iyennel megy a fehéren

Kisebb gond de az Alexelec mintha nem látná a Wifi+BT chippet, sima 905x-es dtb-t tettem rá. (lehet nincs benn) A típust sem tudom sajnos...

Biztos hogy az Alexelec remote.conf-ot használ?
Betettem az androidról kimentettet a configfiles mappába samban, ujraindítottam, de továbbra sincs táv...

[ Szerkesztve ]

(#46049) darvinya válasza kenand (#46046) üzenetére


darvinya
titán

Nincs mit.
Berakot kép alapján, a fehér a Bal hang csatorna(jack hegye).
Az én T95N Mini M8S Pro box-omon AV port egyben SPDIF is, csak működtetéséhez kell a Mono jack különben AV port ként viselkedik.

(#46047) Beni2360

Pont annyi hang csatornás, mint optikain lenne.
Nincs különbség, hogy optikai vagy elektro digitális.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#46050) kenand


kenand
veterán

Magicsee N5
Meguntam az Alexelecet, Corelec legújabb: van wifi, és a fő gombok (navigáció) alapból működnek a távon, többi nem érdekes annyira.
Display nem működik (érdekas ez meg ment az Alexelecen)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.