Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20751) SunMount3r válasza junkpod (#20750) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pedig én értem: 4K és UHD is egyszerre. 2 az egyben. Amire ez nincs így ráírva, azon vagy a 4K nem megy, vagy az UHD. :D

(#20752) F_Peter válasza junkpod (#20750) üzenetére


F_Peter
őstag

Nem lg, hanem jbl.
Annyit jelent hogy átengedi a 4k képet a tv felé.

(#20753) Lamberd válasza bostone (#20749) üzenetére


Lamberd
tag

Van még ezen az árszinten olyan kiforott eszköz mint a Neo U1?

(#20754) bostone válasza Lamberd (#20753) üzenetére


bostone
addikt

Ha nincs szükséged droidra, olcsóbban is megúszhatod.

Az S905X-el szerelt csodák kedvezőbb árfekvéssel rendelkeznek. LE rendszert felpattintani 10-15 perc és kapsz egy elég jól használható mediaplayer-t.

Az összefoglaló 5. pontjában ajánlottak között a wetek, a tronsmart és társai.

(#20755) Upo válasza azbest (#20744) üzenetére


Upo
addikt

Köszönöm a banggood linket, geek-nél olcsóbb még 2000-el, ennyiért nem hagytam ott, előrendeltem. Nem sürgős, jön amikor jön, bár elvileg most szerdán jön a szállítmányuk ahogy írják. Utolsó rendelésem tőlük 7 nap alatt itt volt, múlt héten jött meg. De ha 2 hónap akkor 2 hónap, nem vagyok türelmetlen... :N

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#20756) slecht


slecht
aktív tag

Sziasztok!

Segítsetek légyszi, S912-es lejátszón LE 8.0.2c-ben nem találom hol lehet a videók feliratának betűméretét állítani. Úgy emlékszem az előző verzión még lehetett a "fogaskerékre" klikkelve lejátszás közben.

(#20757) adi1234 válasza slecht (#20756) üzenetére


adi1234
tag

Szia.

Beállítások-Lejátszó-Nyelv -en belül tudod .

Profi / Expert beállítási szinten szerkeszthető.

:)

(#20758) slecht válasza adi1234 (#20757) üzenetére


slecht
aktív tag

Köszönöm! :R
(Nem a megfelelő szint volt kiválasztva.) :DDD

(#20759) adi1234 válasza slecht (#20758) üzenetére


adi1234
tag

Sejtettem ! :)

:)

(#20760) gg72


gg72
veterán

Olyannal már találkozott valaki, hogy adott egy vadiúj Sunvell T95M box, LE 7.0.3.012l rendszerrel és a DTS-HD hangok nem jönnek át HDMI-n, csak ha váltogatom a hangsávokat, de akkor sem mindig. Már sok boxom volt LE-vel, de ilyet még nem tapasztaltam. Minden beállítás természetesen jó.

(#20761) adi1234 válasza gg72 (#20760) üzenetére


adi1234
tag

Hdmi kábel csere esetleg .

:)

(#20762) junkpod válasza gg72 (#20760) üzenetére


junkpod
nagyúr

rendesen be van dugva a hdmi kábel? volt már itt olyan, hogy szorul a végén és nem merték teljesen benyomni...

Box's don't touch!

(#20763) gg72 válasza adi1234 (#20761) üzenetére


gg72
veterán

A HDMI kábellel nincs semmi baj, eddig is azt használtam az eddigi boxaimmal. TrueHD-val és sima Dolby Digital-lal semmi gond nincs, azok átjönnek rendben, csak a DTS-HD nem akar. Ha hangsávot váltok, akkor néha "beugrik" és onnantól jó, de ha elindítok egy másik filmet, akkor ott már nem, csak hangsávváltás után, de néha az sem segít.

(#20764) adi1234 válasza gg72 (#20763) üzenetére


adi1234
tag

Szerintem igen . :Y

1.3 vagy 1.4-es ?
High Speed ?
Eternetes ?
Hossza a kábelnek ?

Véleményem alapján nem bír akkora adatot átvinni a kábel.

[ Szerkesztve ]

:)

(#20765) blakey válasza gg72 (#20763) üzenetére


blakey
titán

Lehet, hogy rossz eszközfát (dtb) használsz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20766) gg72 válasza adi1234 (#20764) üzenetére


gg72
veterán

Biztosan nem a kábel a rossz, asztali bd-jatszorol viszi a DTS-hangot, miként a korábbi S905 boxaimrol is vitte, szóval ez kizárva.
blakey: Nem hiszem, de este megnézem. Ugyanazt tettem fel, mint a korábbi 2/8-as 905X boxok esetében is.

(#20767) Joshi válasza gg72 (#20760) üzenetére


Joshi
titán

Látom még mindig az olcsó neve nincs boxokkal küzdesz, többen ajánlották neked a Neo U1-et de nem fogadod meg a tanácsokat. :B

(#20769) adi1234 válasza gg72 (#20766) üzenetére


adi1234
tag

Ahogy gondolod de én nem zárnám ki a kábelt .

Itt ne úgy gondolj a kábelra mintha analóg jelet továbbítana ,nem minőségromlás van .

Az adatátviteli keresztmetszeten vagy átfér az adat vagy nem .

:)

(#20770) gg72 válasza Joshi (#20767) üzenetére


gg72
veterán

Most már az lesz a következő... 😎

(#20771) Joshi válasza #99499520 (#20768) üzenetére


Joshi
titán

Ha a te elvárásaidnak megfelel az adott olcsó box, akkor nem is kell drágábbat venni. Teljesen rendben van ez így.

(#20772) Joshi válasza adi1234 (#20769) üzenetére


Joshi
titán

Ha egy másik eszközön hibátlanul átmegy a DTS-HD Master Audio akkor nem a kábellal van a gond. Egyébként is kevered a 3D-vel és a 4K@60Hz-el, ugyanis a HD audio már a HDMI 1.3 óta támogatott.

[ Szerkesztve ]

(#20773) RBJ


RBJ
addikt

gt1 most frissített. Kodi elszállt, let belőle egy noname player ami egy kalap....
Kodit érdemes utólag feltenni ahogy elnézem.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#20774) adi1234 válasza Joshi (#20772) üzenetére


adi1234
tag

Persze lehet a box és az erősítő is hibás ,de egyszerűbb egy hdmi kábelt kérni a szomszédból és megnézni vele .

Én ezzel kezdeném.

:)

(#20775) Joshi válasza adi1234 (#20774) üzenetére


Joshi
titán

A (#20766) hszben ezt írta gg72: "Biztosan nem a kábel a rossz, asztali bd-jatszorol viszi a DTS-hangot, miként a korábbi S905 boxaimrol is vitte, szóval ez kizárva."
Ha a kábel lenne a ludas, akkor azokon az eszközökön se ment volna át a DTS-HD Master Audio. :(

Ne érts félre, nem vagyok ellensége a jó minőségű kábeleknek, nekem is Audioquest Pearl kábeleim vannak. De ha egy kábel még a HD hangokat se viszi át, az már több mint gáz.

[ Szerkesztve ]

(#20776) RBJ válasza RBJ (#20773) üzenetére


RBJ
addikt

Megvan a kodi csak kikerült a csempéből. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#20777) gg72


gg72
veterán

Teljesen értelmetlen ezen a kábel témán tovább vitázni, ugyanez az Audioquest Forest kábel korábban jól működött és most is működik más eszköz és az erősítő között. Az erősítő sem hibás, hiszen más eszközről hibátlanul játssza le a HD hangokat. Egyedül ezzel az új T95M boxszal van valami, és csak a DTS HD hanggal, a Dolby TrueHD pl. hibátlan... Ma este, vagy holnap délelőtt megnézem más dtb fájllal.

[ Szerkesztve ]

(#20778) adi1234 válasza Joshi (#20775) üzenetére


adi1234
tag

Rendben ,

[ Szerkesztve ]

:)

(#20780) F_Peter


F_Peter
őstag

Tudja esetleg valaki mitől lehet a következő?

Minix Neo U1 (XBMC 16.3-0; FW012) hdmi-n össze van dugva az Dolby Digital dekóderes soundbarral. Ennek megfelelően engedélyeztem a hang áthaladást és kijelöltem a hang beállításokban hogy DD kompatibilis.
A stereo hangok esetében, illetve ha kikapcsolom akár egy 5.1-es hangnál az áthaladást, akkor olyan mintha valahol levágná a mély frekvenciát és alig hallani.
DTS-nél (nincs DTS dekóder a soundbarban) amíg hangáthaladás van addig abban is szépen szólnak a mélyek, viszont ha kikapcsolom akkor ott is elmegy.
A droidban átkapcsoltam a hangeszközt PCM-re, de ez nem változtatott (illetve csak rosszabb lett a többi hang).
TV-ről jövő hanggal nem volt ilyen jelenség, ott csak két beállítás van a digitális hangra Auto/PCM.

Tippek, ötletek, tanácsok?

(#20781) Joshi válasza #99499520 (#20779) üzenetére


Joshi
titán

Azért egy médialejátszón menjen rendesen az "Több pon 1" is. ;]

(#20783) junkpod válasza gg72 (#20766) üzenetére


junkpod
nagyúr

dobj fel egy 8-as LE-t, hátha.

Box's don't touch!

(#20784) Joshi válasza #99499520 (#20782) üzenetére


Joshi
titán

" rencerem "
Ez nagyon gáz. :B

(#20785) envagyok


envagyok
veterán

Az új 8-as D-n nem megy a távom.
Berakod az új lirces dtb-t, mit kell alakítani, hogy menjen?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#20786) blakey válasza envagyok (#20785) üzenetére


blakey
titán

Ha nem használsz LIRC-es távot akkor nem kell LIRC-es dtb, a simát használd.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20787) envagyok válasza blakey (#20786) üzenetére


envagyok
veterán

Az mi?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#20789) darvinya válasza envagyok (#20787) üzenetére


darvinya
titán

IR táv.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#20790) Joshi válasza #99499520 (#20788) üzenetére


Joshi
titán

Nincs Neo-m, Oppo 203-mal operálok meg egy Q5 Pro-val. S905-ből szerintem az egyik legjobb a Minix Neo U1, de nem csak szerintem. :D

(#20791) F_Peter válasza Joshi (#20790) üzenetére


F_Peter
őstag

Én is nagyon elégedett lennék, ha tudnám a megoldást a 20780-ra. 😀

(#20792) envagyok válasza darvinya (#20789) üzenetére


envagyok
veterán

Minden táv ir táv...

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#20793) Joshi válasza F_Peter (#20791) üzenetére


Joshi
titán

A soundbarnál keresd a problémát. A lejátszó kiadja az aktuális hangot, hogy a soundbar mit kezd vele az megint egy más kérdés.

ui.: a lejátszó képességei és a soundbar képességei is adottak, hozd össze a kettőt.

[ Szerkesztve ]

(#20794) blakey válasza envagyok (#20787) üzenetére


blakey
titán

Linux Infrared Remote Control, annyit tesz, hogy bármilyen távot felprogramozhatsz és kezelni fogja, YT-n látni néhány videót is erről.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20795) F_Peter válasza Joshi (#20793) üzenetére


F_Peter
őstag

A soundbarban nem lehet, mert ahogy írtam, ha a box csak átengedi akkor oké, ha box dolgozza fel akkor jön a gond.
A mélyet meg szokás szerint a mélynyomó hátulján tudom szabályozni, de ha a box dolgozza fel a hangot, akkor hiába állítok frekvenciát.

(#20796) Joshi válasza F_Peter (#20795) üzenetére


Joshi
titán

XBMC vagy Kodiban én nem vagyok jó, próbáltad a Neo U1-et LE-vel?
Milyen anyagokkal van gondod? Az sok pont egyes hangokat szeretnéd 2.1-re konvertálni? Vagy?

[ Szerkesztve ]

(#20797) F_Peter válasza Joshi (#20796) üzenetére


F_Peter
őstag

Ha lehet akkor LE csak végső megoldás lenne.
Az 5.1ekkel nincs gond, azt lekezeli a soundbar és jól is szól, a stereokkal van a gond ill. bármivel (akár 5.1el is) ha kikapcsolom a hangtovábbítást.

Nekem az a gyanúm, hogy mivel az 5.1et alapból továbbítja az jó, amihez meg hozzányul abból meg csökken a mély (drasztikusan) vagy mintha levenné a dinamikát.

[ Szerkesztve ]

(#20798) Bubukain válasza Joshi (#20790) üzenetére


Bubukain
senior tag

blu ray-en kívül mennyire használható nas-ról médialejátszónak az oppo?
pont a 203-as vásárlásán gondolkozom

(#20799) Joshi válasza F_Peter (#20797) üzenetére


Joshi
titán

De miért akarod hogy hozzányúljon? Szerintem azok a jó eszközök amik tudják továbbítani a Passthrough-ot és ellen oldalról meg fogadni. Ha ez kivitelezhető és működik akkor ez a legjobb megoldás. A fogadó eszköz DAC képessége megint egy más kérdés.

(#20798) Bubukain Ment PÜ.

[ Szerkesztve ]

(#20800) F_Peter válasza Joshi (#20799) üzenetére


F_Peter
őstag

Nem akarom, de mivel a xbmc menüjében ha beállított hogy DD kompatibilis az erősítő akkor azt átengedi a többihez pedig hozzányúl. Dts-hez például logikus hiszen amúgy nem szólalna meg, de a stereohoz is hozzányúl.
Példa (csak hogy mekkora a különbség) amikor stereo a hang: Harry Potter 1 eleje, Hagrid bedörömböl az ajtón. Ha a Tv-ből jön akkor rezonálnak az ablakok és poharak, tipikus mellbevágó mély ami eltelíti a szobát. Boxból szinte csak a nagy recsegés a centerből ami torzit is, míg a mélynyomó alig tesz valamit. Szórakoztam a frekvencia vágással, de a gond nem ott van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.