Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84001) nfsu17 válasza castiels (#84000) üzenetére


nfsu17
veterán

Az utolsó biztos, mert használom.

(#84002) pinnacle


pinnacle
nagyúr

TV el tudja rontani, átprogramozni a media box infráját? Vettem egy 55XH9505 TV-t. 2 napig jól működött az irányítás, TV távval, X96Max távjával és MX3-al is. Igaz párszor volt olyan, hogy nem reagált a TV távjára, de egy idő után újra működött. Mára viszont elromlott. Box saját távjával csak ki-be tudom kapcsolni. MX3-al a hangot tudom állítani, space-el megállítani/indítani. TV távján már nem működik a kerek menü választó gomb, csak a dedikált szünet, play. Mi fene lehet ez? Elemet cseréltem.

(#84003) ZooLmt válasza pixta78 (#83999) üzenetére


ZooLmt
csendes tag

Rendben, köszi, így fogok tenni! :)

(#84004) pixta78 válasza pinnacle (#84002) üzenetére


pixta78
senior tag

Tiltsd le a CEC-t egyik oldalon és próbálgasd...

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#84005) axlfsi


axlfsi
veterán

Ennyit a Geekbuying-os EU stock-rol (nemet raktar). Direkt azert rendelek EU-bol, hogy minel elobb megerkezzen, ezert fizetem a felarat (ha ugy tetszik), mert ha nem lenne surgos, Kinabol is megjon egy honap alatt (most kb. ez a tendencia), erre mi van? ... nem is volt keszleten, amikor megvettem, mint az most kiderult :U :F

... ne legyek pipa!

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#84006) pinnacle válasza pixta78 (#84004) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Átraktam egy másik csatlakozóba, most éppen működik.

(#84007) Imi1981 válasza axlfsi (#84005) üzenetére


Imi1981
veterán

Nekem még sosem volt problémám a geekbuying-al és mindig hamar (3-4 nap) megjött. Remélem ez csak egy véletlen eset és nem kezdenek hanyagok lenni mert eddig szerettem onnan vásárolni.

(#84008) axlfsi válasza Csicsóka (#83599) üzenetére


axlfsi
veterán

En is 64-est varok ugyanebbol, ugyaninnen; megjott neked mar? Mik a tapasztalatok, rendben van a vas, ami a parametereit illeti?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#84009) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

lehet, hogy láma kérdés, de sorozatok esetén milyen beállítások kellenek, hogy uganúgy letöltse a Kodi a borítót, tartlamat, miegymást, mint a filmek esetén?

(#84010) Beni2360 válasza zetecR (#84009) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha van lehetőséged akkor egy videó kb 3.20p-nél látható.
De érdemes végéi nézni

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#84011) Csicsóka válasza axlfsi (#84008) üzenetére


Csicsóka
őstag

Igen, megérkezett 4 nap alatt. Teljesen rendben van, nem hamis, tökéletesen teszi a dolgát, SD-n CE lakik. Matrix alatt megy a Wifi, és BT is.

(#84012) dzz


dzz
aktív tag

Sziasztok!
Régen jártam már erre :)
Adott egy X96Max Plus2. Itt pihen egy ideje, a (szerinte) legújabb fw van rajta, de mondjuk úgy, hogy nem igazán használható androidként. A lányom szeretne egy könnyen mobilizálható eszközt, amin böngészhet, emailezhet és mellesleg alkalomadtán filmet nézhet. Ehhez keresek valami moddolt vagy akár csak másik fw-t, amin mondjuk a blokada is működhet (jelen esetben loop-ol és nem blokkol semmit). A CE-t mellé teszem egy kártyára és menüből restart CE gondolom menni fog ezen is. Az igazság, hogy nincs rá sok időm, a hétvégén vinné és gondoltam, megkérdezlek benneteket hátha valaki a CE-n túl az androidot is babusgatta már ezeken a kütyükön :)
Javaslatot (esetleg linkkel a letöltéshez) szeretnék kérni egy fw cseréhez tőletek!
Köszönöm!!!

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#84013) cof válasza dzz (#84012) üzenetére


cof
veterán

Inkább vennék egy normális x86 alapú mini PC-t, ha a fogyasztás is számít. Ezeken a kínai vackokon nincs optimalizálva az Android, szerintem használhatatlan hosszútávon.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84014) dzz válasza cof (#84013) üzenetére


dzz
aktív tag

Igaz, de csütörtök van, szombatra kellene valami ami használható(bb mint ahogy most van) :). Azt se bánnám ha valami egyszerű linux futna kártyáról...

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#84015) cof válasza dzz (#84014) üzenetére


cof
veterán

Úgy rémlik, ezeken fut valamilyen Linux és nem is rosszul. Armbian, [link].

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84016) dzz válasza cof (#84015) üzenetére


dzz
aktív tag

Köszönöm, ezt kipróbálom! Közben azért sikerül(get) ezt-azt gatyába rázni. Leginkább a sok reklám zavart (engem), már megy az 5ös Blokada és már lehet telepíteni is pár alkalmazást, amit eddig nem engedett, igaz adb-vel parancssorból, linuxról. A grafikus telepítőjével szinte semmit.
Szóval alakul, köszönöm a linuxos linket!
(Ez az egész addig kell, amíg kiderül, hogy mi lesz a laptopjával vagy esetleg nem lesz vele semmi és vesz egy újat. Erre a rövid időre szerintem megteszi és valójában a sok felesleges/hiányzó dolog engem zavar, nem őt :D.)

ERROR: '--failure' is not an option. Aborting... ---goo.gl/BFtD86

(#84017) nagyfejü válasza Beni2360 (#84010) üzenetére


nagyfejü
őstag

Szia!
Nagyon hasznos a video. Köszönöm!
Amikor a netes listábol kiválasztod a filmet , és ha véletlenül rosszat választassz , hogy lehet módositáni??Hiába nyomok rá az info gombbal nem ad olyan opciót .
üdv

(#84018) zsocy válasza axlfsi (#84008) üzenetére


zsocy
őstag

Szerintem mi ugyanannak a bestbuy topikos threadnek köszönhetően rendeltük meg ugyanazt a boxot Geekbuyingról, kb. ugyanakkor. Csak jelezni szeretném hogy most kaptam levelet hogy elindult a csomagom, van benne track szám, 2-7 business day amíg ideér.
Szóval kis türelem, meg fog jönni neked is nemsokára.

(#84019) Beni2360 válasza nagyfejü (#84017) üzenetére


Beni2360
félisten

Itt egy videó a hibásan szkennelt videókra.
De ha feliratkozol találsz még sok minden hasznos videót.
Sajnos a Yt korhatárosra tette a videóimat erről nem tehetek. :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#84020) Compika


Compika
aktív tag

Sziasztok!
Hogyan lehet Coreelec alól androidot indítani, és van-e valami opció időzített kikapcsolásra? :R

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#84021) headhunter


headhunter
addikt

CoreELEC 19.1-Matrix (Stable) verzió "bugmentes"?

(#84022) nagyfejü válasza Beni2360 (#84019) üzenetére


nagyfejü
őstag

Köszönöm szépen!

(#84023) Beni2360 válasza nagyfejü (#84022) üzenetére


Beni2360
félisten

Nm.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#84024) axlfsi válasza zsocy (#84018) üzenetére


axlfsi
veterán

... es milyen igazad van! :D ... levelet rola ugyan nem kaptam, de most beleptem a fiokomba es mar shipped statuszban van, TN-t is kapott...
Mar csak az a kerdes, milyen lesz a vas ... ha a RAM a fele, azt sem sajnalnam annyira, csak legyen gigas LAN rajta, mert ha nem, baltaval kettevagom! :DDD

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#84025) rjy08 válasza esicyhun (#83474) üzenetére


rjy08
tag

Én is tapasztaltam, kezdő boxosként nagyon szívtam vele :D

(#84026) vargalex válasza rjy08 (#84025) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Én egy hibás példányt (4/64 GB) vettem meg nagyon olcsón itthon. Az android igazából nem is működik rajta (csak CE volt emiatt az emmc-n, de én azért visszaraktam az androidot - most éppen Slimbox-ot, de az is fagy, újraindul - és a CE-t SD kártyáról futtatom), állandó fagyás, újraindulás, stb. Valóban 4 GB RAM van a gépben (soros konzolon néztem, az u-boot is és rajta is vannak a board-on a memória chipek), de azt gyanítom, hogy a problémát az okozza, hogy valamelyik hibás, vagy rossz a forrasztása. Hőlégfúvóval már próbálkoztam, de nem segített. A lényeg: a CE 2 GB-os dtb-vel hibátlanul működik (lényegében kikapcsolom így a felső 2 GB-ért felelős memória chip-ket).

1. SD kártyáról boot-olás hibátlan, bármikor indul onnan.
2. A HDR always ON-t nem tapasztaltam (legalábbis nem látok semmi furcsaságot és a TV is csak HDR anyagoknál írja ki a HDR feliratot). Vagy mit kellene figyelni?
3. Nálam alapban 53-55˚C, 4K HDR anyag esetén 60-61˚C. Viszont stress-ng-vel sikerült 75˚C-ig feltornázni. Azt nem tudom, hogy nálatok hogy megy feljebb, hiszen a dtb-ben beállított hőmérséklet limitek miatt 75˚C-nál elkezdi lekapcsolgatni a magokat (tapasztalatok szerint akár 2-t is) és így tartja a hőmérsékletet. Ha ezt az értéket 60˚C-ra állítottam, akkor azt tartotta ugyan így stress-ng mellett.
4. Ez nem is néztem a fent írtak miatt...

Szóval, CE-re még így hibásan is tökéletes.

Alex

(#84027) cof válasza vargalex (#84026) üzenetére


cof
veterán

Akkor ezek szerint a 4 GB RAM-os Android felmegy rá minden probléma nélkül? Itt is árultak HA-n nemrég egy ilyen hibásat de jó drágán, 11000 Ft-ért. Nem tudom mit jelent nálad a nagyon olcsó.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#84028) vargalex válasza cof (#84027) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Persze, felmegy rá. Sőt, Slimbox-ból 2 GB-osat tettem fel, de az is 4 GB-ot lát. A CE is elindul a 4 GB-os dtb-vel, csak a Kodi nem megy már (akkor biztosan töltene be a "hibás" RAM-ba is).
Szerintem azt a "fake RAM-osnak" hirdetett verziót vettem, amit te is írsz, de akkor már 10000 Ft-ért hirdette a srác, én 7000 Ft-ért hoztam el. Úgyis csak CE-vel használom, annyit szerintem megért.
A többi komponens: gigabit LAN, 2 sávos wifi, bluetooth, emmc tökéletesen működnek.

Alex

(#84029) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Sziasztok!
Nem vagyok jártas a témábnan... Szeretnék egy android boxot tévé okosításra. Amivel Youtube videókat lehet nézni (480 és 720p-ben, 1080p-ben nem jellemző) és netet böngészni, meg néha külső HDD-t rákötni és képeket, filmeket (itt már 1080p-ben is) nézni.
30USD környéki 2GB RAM boxok jók erre?

Láttam egy ilyet:
[link] https://www.geekbuying.com/item/H96-MAX-H616-Allwinner-H616-2GB-16GB-TV-Box-458948.html
H96 MAX H616 2GB/16GB Android 10 TV Box Allwinner H616 2.4G+5.8G WiFi 100Mbps LAN bluetooth
29 USD

Ebben H616 Allwinner chip van. Erről van tapasztalat, vélemény? Ha jól látom, ebben újabb (fejletteb?) MALI G31 van, míg az S905-ökben Mali 400-450.
Vagy maradjak az összefoglalóban írt S905X modelleknél vagy nincs az újabb modellekkel rizikó?

(#84030) castiels válasza vargalex (#84028) üzenetére


castiels
addikt

Nekem 2.4 es wifi nem működik csak 5.0 es. 2.4 kifagy..

X96 air.

[ Szerkesztve ]

(#84031) rjy08 válasza vargalex (#84026) üzenetére


rjy08
tag

Ez így szép munka.
Én ott buktam el, hogy már a telepítés sem ment. (Elég sok mindent kipróbáltam.) Ma elvileg ismét találkozom a box-al, azóta gyűjtöttem néhány infót a fórumtársaktól, így újra nekiugrok.

(#84032) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! Új Corelec jelent meg, érdemes felrakni?

(#84033) lacko6 válasza Rodzser Mór (#84029) üzenetére


lacko6
senior tag

S905x3 Amlogic 40 usd

(#84034) pinnacle válasza pinnacle (#84002) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Most a box távjával illetve a légegérrel nem tudom a hangerőt szabályozni. Semmit se reagál rá. Egyáltalán egy TV, hogy tud beleszólni ebbe a műveletbe?

(#84035) headhunter válasza headhunter (#81304) üzenetére


headhunter
addikt

Amazon Prime Video, milyen max. felbontásban elérhető CoreELEC alatt? (1080p?)

(#84036) zetecR válasza vargalex (#84026) üzenetére


zetecR
addikt

A Slimbox-ot pendrive-ról is lehet futtatni, vagy csak SD vagy belső memóriára OTG-vel?

(#84037) pixta78 válasza Csabi1984 (#84032) üzenetére


pixta78
senior tag

Nekem fent van, minden ok.

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#84038) vargalex válasza zetecR (#84036) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az egy android rendszer, a belső emmc-re kell feltenni, mint a gyári rendszert.

Alex

(#84039) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
Van egy S905x3 box ami smb megosztással mükodik egy OMV s gépről.
Szeretném xbox ról használni az omv megosztást.
Smb mellett lehet NFS megosztást is csinálni?
Az xbox csak azt tudja.
Ha lehet akkor hol találok kezdőknek szóló leirást az NFS beállitásról?

üdv

(#84040) Csabi1984 válasza pixta78 (#84037) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszi én is feltettem eddig semmi baj :)

(#84041) Patice válasza nagyfejü (#84039) üzenetére


Patice
nagyúr

Gyere át az OMV topikba...
Amúgy csak be kell kapcsolni a szolgáltatások között, aztán felveszed a kívánt megosztásokat.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#84042) Faby válasza nagyfejü (#84039) üzenetére


Faby
senior tag

Röviden: lehet
Hosszabban:
A szolgáltatásoknál, ahol az SMB-t is engedélyezted, beállítottad, engedélyezni kell az NFS megosztást,

majd hasonlóan az SMB-hez, itt is külön-külön hozzá kell adni azokat a megosztott mappákat, amiket el akarsz érni:

De OMV-vel kapcsolatban talán több segítséget kapsz a topikjában: OpenMediaVault

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#84043) nagyfejü válasza Faby (#84042) üzenetére


nagyfejü
őstag

Köszönöm!
A kliens hez melyik ip cim kell?

(#84044) nagyfejü válasza Patice (#84041) üzenetére


nagyfejü
őstag

köszönöm!

(#84045) divan válasza nagyfejü (#84043) üzenetére


divan
senior tag

Annak az eszköznek az ip címe, amelyikkel el akarod érni a megosztást. vagy esetleg az az ip cím tartomány ahonnan elérhetik a megosztást.

(#84046) Indiant válasza headhunter (#84021) üzenetére


Indiant
addikt

Nálatok is a CoreELEC 19.1-Matrix az RC1-et akarja letölteni a boxon?

(#84047) blakey válasza Indiant (#84046) üzenetére


blakey
titán

Hiba a letöltőben, töltsd le egy gépen és ugy frissítsd.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#84048) Faby válasza nagyfejü (#84043) üzenetére


Faby
senior tag

Ha üresen hagyod, akkor bármelyik kliensről eléred hálózaton belülről (én pl Coreelec boxról, illetve mobilról szoktam elérni, működik mindkettő)
Egyébként meg ahogy nagyfejü írta.

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#84049) nagyfejü válasza Faby (#84048) üzenetére


nagyfejü
őstag

Szia!
Nagyjábol müködik. Nem mindegyik mappát engedi hozzáadni!!!

Ha üresen hagyom akkor is ezt rja.
üdv

ui: köszönöm mindenkinek a segitséget!!!!!!!

(#84050) Faby válasza nagyfejü (#84049) üzenetére


Faby
senior tag

Ellenőrizd le, amit a hibaüzenet ír, a megosztás elérési útjával van valami baja, nem a klienssel. Valahol egy szóköz ott lehet, ahol nem kéne neki lennie.
De ezt lehet, hogy hamarabb megválaszolják a topikjában.
Én kb eddig tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.