Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51352) Mikeux


Mikeux
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket/tapasztalatotokat kérni!
UPC csomagot kötöttek be hozzám múlthéten. Mivel a számítógépeim a ház másik végében vannak ezért kiépítettem a szerelővel egy UTP kábelt a UPC-s Technicolor és a messzebb lévő saját TP-Link routerem között (TL-wr841n).
A gondom az hogy nem tudom őket összehangolni.
Sok-sok variációt kipróbáltam. Pár ezek közül:
- Tecnicolor LAN port (router mód, LAN IP 192.168.0.1) - TP-Link WAN port (DHCP off, LAN IP 192.168.0.2)
- Tecnicolor LAN port (router mód, LAN IP 192.168.0.1) - TP-Link LAN port (DHCP off, LAN IP 192.168.0.2)
- Tecnicolor LAN port (bridge mód, LAN IP 192.168.100.1) - TP-Link WAN port (DHCP on, LAN IP 192.168.0.2)
- Tecnicolor LAN port (bridge mód, LAN IP 192.168.100.1) - TP-Link LAN port (DHCP on, LAN IP 192.168.0.2)

Amit szeretnék leginkább, és szerintem mennie kellene könnyedén, az az hogy a UPC-s routert bridge módba teszem és a TP-Link Wan portról DHCPvel osztja a netet (Dynamic móddal), mint azt tette is UPC bekötés előtt.

Ebben az esetben olyanokba futok bele, hogy a TP-link belső oldala azt írja hogy nincs Wan kábel bedugva,
vagy minden rendben van, ráismer az IP-re, dns-ekre és még a windows 7 is ugy látja hogy van net... de mégse, és megjelenik a kis sárga felkiáltójel winben és elemzésnél DNS hiba.

Ha simán betudugom a tetőn átvezetett UTP kábelt egy PC-be akkor jön a net.
Több órát beleöltem már a megoldásba és tanácstalan vagyok. A UPC szerint bridge módba mennie kell és semmi egyéb beállítás sem kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.