Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51851) #41133696 válasza Gubek-Einste (#51850) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ha letiltom a Wi-Free-t azzal viszont én sem használhatom gondolom másokét? Mert a városban azért jó lenne ha megyek valahova lenne lefedettség.

"Az instalátor rejtett számról fog hívni, ha nem veszed fel akkor nem megy ki."

Köszi, beállítottam, hogy az LG okostelefonom ne szűrje addig a rejtett számot.

(#51852) pjen válasza #41133696 (#51851) üzenetére


pjen
félisten

Ha nincs hiba felesleges lekapcsoltatni a Wi-Free-t.Nálam megy mióta bevezették és semmi gond.

(#51853) #41133696 válasza pjen (#51852) üzenetére


#41133696
törölt tag

Erre gondoltam én is, de azt feltételeztem, hogy a Wi-Free csak router módban megy. Egyébként az utcai oldaltól a legmesszebb az én szobám esik, kertes ház, még a kertben sem mindenhol van jel az Archer C5-tel sem :D A szolgáltatói eszközök meg nem a nagyon erős WiFi-ről ismertek :)

(#51854) kabelmania27 válasza #41133696 (#51853) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Bridge módban is működik a wi-free, (előfordul hogy kikapcsolva stabilabb,), csak a saját előfizetéshez tartozó hálózat kapcsol le, de olyan tipus is van ahol külön ki kell kapcsolni a wifit, ha auto csatorna van kiválasztva és ugyanarra a csatornára kerül mint a saját router hálózata akkor akadhat a net, ha nem használod egyszerűbb ha kivan kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#51855) #41133696 válasza kabelmania27 (#51854) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát az annyi, hogy megnézem melyik csatornán sugároz, és a TP-Link Archer C5-öt átállítom. Feltételezem, hogy nem 5 GHz-en sugároz, de ha igen, akkor sem gond, mert ott meg pláne van mozgásterem. A szobámban meg eleve 5 GHz-et használok.

A Wi-Free-t kikapcsolnám, de a Telekomnál is az van beállítva a hasonszőrű szolgáltatásnál, hogy aki kikapcsoltatja, az nem is használhatja amikor úton van. Na ezt nem akarom, mert egyébként nekem 8, hogy be van e kapcsolva, ha úgy sem ér el az utcafrontig, senki sem fog rajta lógni :D

(#51856) pjen válasza #41133696 (#51855) üzenetére


pjen
félisten

Attól Neked nem lesz kevesebb,hogy valaki rajta lóg.Ismerőssel direkt próbálgattuk,persze biztos vannak kivételek,vagy mi vagyunk azok haverral.

(#51857) cigam válasza #41133696 (#51855) üzenetére


cigam
félisten

Te használnád a másokét, de a sajátod letiltanád, nehogy másnak is jó legyen. Ezt sose fogom megérteni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#51858) #41133696 válasza pjen (#51856) üzenetére


#41133696
törölt tag

Pont azt magyarázom, hogy esélytelen, hogy engedélyezett mellett is valaki rácsatlakozzon, mert sok fal, meg a ház kertje stb miatt lehetetlennel határos. Szóval nem izgat, hogy be van e kapcsolva. Addig foglalkoztatott, ameddig meg nem tudtam, hogy a modemmódot nem befolyásolja, mert nekem fontos, hogy a TP-Link Archer C5 legyen a router.

(#51859) cigam válasza #41133696 (#51858) üzenetére


cigam
félisten

Akkor félreértettem, bocs!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#51860) sacaboy


sacaboy
tag

Sziasztok!
Ma újra megpróbáltam az alkudozást. Egy nagyon segítőkész ügyfelest fogtam ki.
A végén ez lett:

Kábeltv - digital bronze* 3.400 Ft 24 hónapos határozott idővel
Kábeltv - HD csomag plusz TV-n** 490 Ft 24 hónapos határozott idővel
Kábeltv - Horizon box + HD csomag* 490 Ft határozatlan idejű
Internet - ePack -500 Ft határozatlan idejű
Internet - Fiber Power 120 3.290 Ft 24 hónapos határozott idővel
Telefon - Nonstop S díjcsomag - szám:
+36-xxxxxxxx 500 Ft 24 hónapos határozott idővel

Összesen 7670 Ft.

A múltkori macánál 8100 Ft-ig jutottunk hd-k nélkül, annyi hogy ott a vezetékes csomag a középső volt, de azt nem használjuk.

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#51861) kabelmania27 válasza #41133696 (#51855) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Előfordul hogy bridge módban kikapcsolt wifireevel stabilabb a net ezért elképzelhető hogy ki kell kapcsolni.
sacaboy: Üdv! Jó kis csomagot sikerült kötnöd.

[ Szerkesztve ]

(#51862) sacaboy válasza kabelmania27 (#51861) üzenetére


sacaboy
tag

Szia!

Igen, annyi azonban, hogy csak horizon boxal lehet hd-t kötni, sajnos ő is ezt mondta. Hiába próbáltam ragaszkodni a régihez. De letojom, muteréknak jó lesz.

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#51863) vargalex válasza sacaboy (#51862) üzenetére


vargalex
félisten

Én augusztus 17-én alkudtam bele még a HD-t. Maradt a Pace HD box. Megkérdezte, hogy szeretnék-e Horizon box-ot.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#51864) Sty01


Sty01
tag

Valaki nem tudna tippet adni ,mitől van az hogy 120Mbs netem van sebesség teszteken szinte mindig hozza ezt az értéket de némelyik videó alig töltődik be meg-meg áll és nem 4K videokról beszélek?

(#51865) bogabi válasza vargalex (#51863) üzenetére


bogabi
senior tag

Nálam sem volt kötelező a Cisco cseréje, bár nekem ugye már alapból volt HD csomag. Pár erőtlen kísérlete volt a hölgynek, de azokat hárítottam, egyáltalán nem erőlködött a Horizonnal.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#51866) headhunter


headhunter
addikt

Le tudná valaki írni , mi szól a Horizon Box és mi a CA modul mellett, ellen?

pl.: Horizon Boxnál kevesebb a fűtés számla... :N

Viccet félretéve, komolyan érdekel! :K

[ Szerkesztve ]

(#51867) 4Grider válasza headhunter (#51866) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mivel a CA modul csak arra van, hogy egy tv-ben a kódolt csatornákat feloldja, a boxok meg saját tunerrel rendelkeznek, így ez az összehasonlítás kb. olyan, mint ha azt kérnéd, hogy egy markológépet hasonlítsunk egy terepjáróval össze...

(#51868) tomp válasza headhunter (#51866) üzenetére


tomp
félisten

Háát a boxon van visszanéző. Igaz high tech sd-ben de nem biztos, hogy az adott műsor visszanézhető...
Van videótár és 14napos epg
Modul: nincs visszanéző, tv tár, csak 3napos az epg
Utóbbi nem annyira vészes mert sorozatnál van sorozatfelvétel. Már ha a tv tudja. Nálam tudja. Így a 3 napon túli részeket is beállítja a tv ha megjelenik az epg-ben.
Most próbálom ki 1hónapig a mediacard dolgot. 1tuneres a tv ugyan úgy mint a horizon rezsó de a tv sokkal jobb. Gyors, ugyan úgy van alsó sávos epg. Van dolby(miért ne lenne) horizonon hdmi-n nincs. A modult kivéve forró de a tv nem. 6mp alatt kapcsol be a tv kártyával.
Eddig a mediacard áll nyerésre.

(#51869) 4Grider válasza tomp (#51868) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem a ca modul varázsol a tv-re epg-t. A ca modul feladata csak az, hogy az adott kódolt csatornát kikódolja.

(#51870) kezo0 válasza tomp (#51868) üzenetére


kezo0
addikt

Kártyával mióta 3 napos az EPG? Szerintem csak 1 napos.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#51871) #41133696 válasza #41133696 (#51858) üzenetére


#41133696
törölt tag

Alakul, ma már megkaptam a szerződésemet is, így a myupc profilomat is el tudtam készíteni :K

[kép]

Mi ez a 4990 Ft?

[kép]

(#51872) szabogabor10 válasza kezo0 (#51870) üzenetére


szabogabor10
veterán

Így igaz, 1 napos EPG van a TV-ken, boxokon 8. Egyik DVB-C, másik IP alapú.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#51873) tomp válasza kezo0 (#51870) üzenetére


tomp
félisten

Ja igen nem 3napos. De nem is 1. 2! Mai és holnapi. Ez kettő! :)
Boxnál anno a upc irodában mondták, hogy 14napos. Még soha nem mentem el 7napnál tovább a boxon.

Egy mai okos tv esetében ha nem kell visszanéző és videótár akkor jobb választás a Mediacard mint a horizon box mert a tv többet tud jobban.

(#51874) #41133696 válasza #41133696 (#51871) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azt mondták 1221-en,hogy rendszerhiba.

(#51875) szabogabor10 válasza tomp (#51873) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ja úgy értve igen, 2 napos. :)
De azért DVB-C-n is lehetne 8 napos. Ez kétségtelenül a boxok egyik legnagyobb előnye most.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#51876) 4Grider válasza szabogabor10 (#51875) üzenetére


4Grider
nagyúr

A gond az, hogy rengeteg olyan tv van, amin az x kB-nál nagyobb epg tartalom hibás működést okoz, így csak a boxokra küldenek nagy epg fájlt, mert ott kitesztelten nem okoz gondot.

(#51877) kezo0 válasza tomp (#51873) üzenetére


kezo0
addikt

Ööö... Szerintem meg ha mondjuk ma este 8h-kor ránézek az EPG-re, akkor kb. holnap este 8h-ig (+– 1 db műsor) mutatja a műsorokat előre. Tehát 24 órát lát előre. Ez nem két nap. ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#51878) szabogabor10 válasza kezo0 (#51877) üzenetére


szabogabor10
veterán

Lényegében 24 órát mutat, igen. Ha így nézzük, 1 nap. :D

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#51879) kezo0


kezo0
addikt

Eurosport 1 HD másnál is nézhetetlenül kockásodik? Jelminőség és jelerősség egyaránt 100%, de a jelminőség pár másodpercenként leesik, hol 75-85%-ra, hol egészen 10%-ra. Utóbbi esetben teljesen elmegy a kép, és a hang is megszakad...
Nagyon nincs időm tesztelgetni, de más csatornáknál mintha nem lenne gond, szóval szolgáltató oldali hibára gyanakszom (Bp. XIII. ker.).

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#51880) blakey válasza kezo0 (#51879) üzenetére


blakey
titán

Nézd meg, hogy hányas frekin van és találd meg a többit is azon a frekin majd ellenőrízd, hogy azokkal mi a helyzet. Lehet, hogy központi hiba, de akár külső forrás is bezavarhat. Nálam a 690MHz-en bezavart a földhurok-leválasztó, kivettem és megszűnt a hiba.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#51881) kezo0 válasza blakey (#51880) üzenetére


kezo0
addikt

Mondom, hogy nagyon nincs időm most tesztelgetni (egyébként a 128 MHz-en van), de semmilyen új eszköz nem került mostanában a láncba, földhurok-leválasztó nincs és nem is volt, csatlakozások, kábelek jók. Majd ha ráérek, ránézek a többi 128 MHz-es csatornára is, de ahhoz több idő kell, hogy kiderüljön valami, mert a Eurosporton is csak időlegesen jelentkezik a hiba. Késő délután sokkal durvább volt, most vannak olyan 10 perces időszakok, amikor tökéletes az adás, aztán hirtelen elkezd megint kockásodni, és percekig szinte nézhetetlen. Na most azért nem fogok valami más csatornát bámulni negyedóráig, hogy hátha elkezd az is kockásodni valamikor. :)
Egyszerűbb lenne, ha valaki megírná, hogy nála is ugyanilyen hiba van. :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#51882) szabogabor10 válasza kezo0 (#51881) üzenetére


szabogabor10
veterán

Néha nálam is problémás volt (főleg éjjelente) a 128 MHz Sony TV-vel, a Cisco boxszal viszont okés. Fogalmam nincs, mi az oka. Kábelezés rendben van, az tuti.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#51883) khorvat


khorvat
senior tag

Lejárt a 2 éves hűségem cserébe rá is nyomtak a Gold TV-re +200Ft-ot erre pluszba várhattam volna hogy következő hónapban érkezik még a TV2+RTL Klub okán a +370Ft-os sarc.

A nyár végén annyi hibaesetem volt mint előtte 5 év alatt, 1-2 napig nem volt néha net se telefon, TV is éppen csak kockásodva. Utolsó hibabejelentésem már azzal zártam, hogy a hibák miatt ha lehet kötbér igénnyel élnék.

Azután kezdtek jó fordulatot venni a dolgok, következő számlán 2x540Ft kötbér jóváírás. Egy piros pont.

Irány a 1221 ügyfélmegtartó azonnal ment is a számolás az eddigi 12500 helyett most kaptam egy 9700-as ajánlatot ugyanazért:
TV Gold
+ 1. mediacard HD
+ 2. mediacard HD
FP240
Nonstop M
kis gondolkodás után elfogadtam, próbáltam még kisírni egy Compal modemet de ez vagy egyszeri 5000Ft-ért vagy FP240ről FP500-ra váltáskor járt volna viszont akkor 9700-ről 11000-re nőtt volna a havidíj 2 évig ezt soknak gondoltam így maradt az FP240 és az Ubee modem majd csak letudom cserélni jövőre ingyen is. Még egy piros pont.

14 napom van gondolkodni így is akkor lép véglegesen életbe, addig ha megoldódnak a technikai problémák, újra rossz a TVadás egyik TV-n kockásodik, néha elmegy a kép illetve az eddig maxos 240-es net mostanában 140-160Mbitet hozza stabilan, hátha modem csere lesz a megoldás erre, igaz a garantált megvan de ha itt lesz a szerelő vasárnap reggel !!!(péntek délutáni hibabejelentés!), majd kiderül mi a hiba. Újabb pirospont a gyors hibaelhárításért (vszínű nem akarnak újra kötbért fizetni, én is jobban örülök ha amiért fizetek az flottul működik:)

Szal összességében elégedett napot zártam úgy gondolom, külön köszönet azoknak akik már hasonló hosszabbításaikat leírva segítettek belőni milyen szintet merjek megcélozni, ami nálam a 9500-10.000Ft lett végül.

[ Szerkesztve ]

(#51884) kezo0 válasza szabogabor10 (#51882) üzenetére


kezo0
addikt

Nálam Cisco boxon és mediacarddal, Pana tévén is ugyanaz a helyzet most.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#51885) tomp válasza kezo0 (#51881) üzenetére


tomp
félisten

Nálam volt már olyan hiba, hogy a páramentesítő zavarta be a 112MHz-et. RTL Klub HD szétesett sokszor. Nem értettem. Ha kikapcsolt akkor tökéletes volt. Bekapcsolt és kockásodott erősen. 93%-ról leesett 14%-ra is a jelszint. Szóltam a UPC-nek, hogy gond van. Kijött a szaki. Megmérte Furcsállta mert egy páramentesítőnek nem kellene ilyen szinten bezavarni. Sőt volt egy időszakos plusz zavar. Kiderült, hogy a lakás bejárati ajtó felett a bejövő koax pont az ajtónál van összekötve. A menetes összekötőnél már csak 1 tekerésnyi menet tartotta össze a kábelt. Így ment évekig a UPC nálam. Csak a remény tartotta össze. De évekig nem volt gond vele mert olyan jó a házban a hálózat minősége. A páramentesítőtől omlott össze a 112MHz mert a a cucc kompresszora pont azon a frekin "zizeg". A jel szépen kiment a lakás ajtónál és a laza toldásnál bement a kábelbe. Az időszakos zavar pedig a ház előtt elmenő bkv buszok rádiói voltak. Jó erősen meghúzta a toldást és azóta semmi nem megy a kábelbe az ajtónál.
Azóta bár voltak kockásodások a Nat Geo HD-n de nem helyi zavar volt. Változatlan jelszint/minőség volt. Azaz már elve így jött kábelen a csatorna.

(#51886) kezo0 válasza tomp (#51885) üzenetére


kezo0
addikt

Na, most ránéztem egy másik csatornára is, ami szintén 128 MHz-en jön, és az is kockásodik. Fogalmam sincs, hol lehet a hiba, a csatlakozások rendben, de ezt már írtam.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#51887) kabelmania27 válasza kezo0 (#51886) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mivel lakásban az F csatlakozók nem lazultak ki ezért vagy külső hálózatban van valahol egy zajbetörés vagy központilag van gond ezzel a muxfrekivel.

(#51888) blakey válasza kezo0 (#51881) üzenetére


blakey
titán

Akkor ha nem is bent de valahol érintkezési hiba van, valószínűleg a hő hatására változik a kapcsolat minősége és az alacsonyabb frekvenciákon jelentkezik a hiba.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#51889) kezo0 válasza kabelmania27 (#51887) üzenetére


kezo0
addikt

( + blakey)

Igen, csak erre tudok gondolni én is.
Azért még egy helyen megnézem lakáson belül is a csatlakozást, mégpedig ott, ahol bejön a kábel, csak ahhoz kanapét kell húzkodni, amit utálok. De ha szerelőt kell hívni, az is először a lakásban fog mindent ellenőrizni, mielőtt kinyitná a szekrényt a lépcsőházban... Pedig az utóbbi x alkalommal végül mindig ott kellett valamit állítani. :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#51890) tomp válasza kezo0 (#51889) üzenetére


tomp
félisten

Amikor kihívtam a szerelőt átdugta a koaxot a boxból a mérőjébe. Látta a hibát. Miután mondtam, hogy csak a tv-nél van a lakásban toltád rögtön kiment az ajtóhoz. Érkezésétől számítva 3perc elteltével már a lakás ajtó fölötti széteső toldást fogta. Rögtön mondta is, hogy ez lesz a gond de azért megmérte az ajtóhoz vezető kábelt is. Az hibamentes volt. Azaz onnantól már bizonyítható volt, hogy ott jutott a kábelbe a zavar.

(#51891) o.gaby


o.gaby
tag

Van itt olyan akinek Horizon box van és használja az optikai kimenetet. Mert amikor először volt nálam akkor működött. Most viszont semmit nem küld ki rajta a box. Az enyém hibás, vagy ez általános?

(#51892) ztsoft válasza o.gaby (#51891) üzenetére


ztsoft
őstag

Nálam jó, megy a PCM, DD 5.1 is.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#51893) tomp válasza o.gaby (#51891) üzenetére


tomp
félisten

Milyen hosszú a kábel?
Nálam 1,5m hosszú optikán már nem ment mert olyan gyenge jelet küld ki alapból.

(#51894) Pimpa29


Pimpa29
csendes tag

Sziasztok

Az alábbira van esetleg valamilyen tippetek? Nemrég hoztak egy fehér connectbox-ot, 240-es net. Le- és feltöltési sebességgel nincs gond, de a "sima netezés" akadozik: csomószor a "szerver azonosítása" és "kapcsolódás folyamatban" státusz van csak a chrome alján, akár 5-10 másodpercig is, aztán bejön az oldal.

Ugyanilyen lassúság van wifin és más böngészőben is. Google DNS, connectbox tűzfal kikapcsolása nem segített.

Előre is nagyon köszönöm.

(#51895) adika4444 válasza Pimpa29 (#51894) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Rakd be ide a jelszinteket, és csinálj pinget bix.hu felé hogy van-e csomagveszteség és megugró idő...

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#51896) Pimpa29 válasza adika4444 (#51895) üzenetére


Pimpa29
csendes tag

Csatolom őket. Köszi még egyszer.

[kép]
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#51897) #99546112


#99546112
törölt tag

Szerintem ez már kicsit sok:

[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#51898) adika4444 válasza Pimpa29 (#51896) üzenetére


adika4444
addikt

Nekem ez jónak tűnik. Ha van IPv6 akkor tiltsd le a gépen, és az üfsz-on kérd vissza az IPv4-et, az szokott még ilyen kellemetlenségeket okozni.

üdv, adika4444

(#51899) kabelmania27 válasza Pimpa29 (#51896) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Értékek jónak tűnnek. Ha nem használod akkor kapcsold ki a wi-freet, ha úgy sem javul próbáld meg bridge módban.
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.
Noá: 51,9-es értékig meglesz a négy us freki, vételi még elfogadható, ettől független lehetne alacsonyabb az adási és magasabb a vételi.

[ Szerkesztve ]

(#51900) ztsoft válasza Pimpa29 (#51894) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!
Nálam ugyan ilyen a net. Értékek jók (Ubee, bridge mód), ping 11 - 30 ms a bixre, sebesség megvan (30/3).

Én már több tesztet is csináltam, de nem tudtam rájönni, hogy miért van (a technikus sem tudott rá mit mondani). Olyan, mintha a böngésző kérése megakadna valahol, nem DNS kérés hiba (1, UPC; 2, Google). Mikor megakad, olyankor leállítom, majd frissítem az oldalt, egyből betölt, de ping szerint nincs csomag vesztés.
Csináltam olyat is, hogy az egyik gépen publikus IP-vel böngésztem, a másik gép router mögött ping tesztet végzett a bixre. A hiba ugyan úgy jelentkezett, de a ping teszten ebből semmi nem látszott. Így kizártam a saját router hibát is.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.