Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51901) tomp


tomp
félisten

Azon gondolkodtam, hogy mediacardhoz miért nem lehet kérni felvétel opciót? Ma már minden CI+ TV tudja a felvételi funkciót. Horizonhoz is usb vinyó jár.

(#51902) gduck válasza tomp (#51901) üzenetére


gduck
addikt

Mert a külső HDD a fapados médiabox miatt lett bevezetve, nem azért hogy az előfizetőknek kedveskedjenek ;)

(#51903) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sziasztok, upc bekötését tervezem koax-on.

Viszont (I)csak a falban szeretnék kábelt(/I). Már van a tv-nek koax hálózata a lakásban (ami már feleslegessé vált, mert már rég nincs használva (t-com ip-tv) ). A kábelnek 80ohm-osnak, és 3szorosan árnyékoltnak kell lennie tudomásom szerint. A mi koax hálózatunk kb 20 éves, akkori jó minőségű koax van benne (látszatra uolyan vastag, uúgy néz ki, mint a upc-s. Esetleg valahogy meg tudom állapítani/nézni, hogy milyen koax van a lakásban? A lakás bejáratánál is lenne egy csatlakozó, hogyha valami baj van, akkor meg lehessen nézni, hogy hol a hiba (lakásban, vagy a upc-nél).

Megnéztem a csatlakozókat is. Egy male és egy female van egymás mellett (az egyikre a tv, a másikra a rádió van fölé írva), de mintha csak az egyikhez lenne bekötve kábel, és ráadásul az a rádió lenne az. [kép]
Összesen 4 koax csatlakozó van. 2 helyen megy a vezeték és aztán aztán ha van a fal egyik oldalán csatlakozó, az átmegy a fal túloldalára is (így lesz 4 csatlakozó összesen). Ezért 2 helyen a csatlakozónál nemcsak 1 kábel van, hanem a csatlakozó hátuljához is csatlakozik a kábel. Egy helyen el is szakítottam.[kép]

Másik. Ezek után nem adsl lenne, és ugyebár voip telefon lenne. Mivel a lakás nagy (kb 140nm) ki lett építve a telefon hálózat is a lakásban (sok telefon dugalj a falon, 2ér/vezeték megy a falban). Ha egy helyen a modemből kijövő voip jelet úgy viszem be a falba, hogy egy telefon kábellel összekötöm az egyik dugaljt a modemen lévő voip out-tal, az úgy jó?

Előre is köszönöm a válaszokat, és a segítséget!

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#51904) kabelmania27 válasza ArthurShelby (#51903) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Telefonos hálózatra rákötheted a kábelmodemet csak ne legyen kapcsolatban a régi szolgáltató hálózatával.
Ezeket az aljzatokat a technikus kifogja venni és a helyére osztót fog tenni ahol szükséges., mert a digitális tv és a modem aljzatban nem működik stabilan.
Azt tudod csinálni hogy ha látható helyen van akkor ilyet vagy ilyet teszel az aljzat helyére.

[ Szerkesztve ]

(#51905) tomp válasza gduck (#51902) üzenetére


tomp
félisten

Oké persze de ne a kedvességet nézzük hanem a bevételt. Lehet még meg is érné nekik.

(#51906) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok. Lakásban 2db régebbi box van,egyik hdd-s,másik sima. A kábeltv,net működik,120-as csomagom van,tesztelve speedtest szerint rendben van minden. Viszont a boxokban lévő YT-app folyamatosan akad,fagy. A műszaki teszt sem fut le egyiken sem,a hiba szerint nincs elegendő sávszélesség.Videótár kijátszása sikertelen. Valami ötlet valakinek?

Üdv: Attila

(#51907) kabelmania27 válasza tillatrilla (#51906) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.
Modem értékek rendben vannak?

[ Szerkesztve ]

(#51908) headhunter válasza tomp (#51868) üzenetére


headhunter
addikt

:R

Felvett műsor csak a Horizon Boxon nézhető vissza vagy kimenthető Pendrive-ra és milyen minőségben rögzít? (pl.: HD adást)

(#51909) ArthurShelby válasza kabelmania27 (#51904) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Köszönöm a választ, és a segítséget!
Szóval ha jön a szerelő, neki csak elosztója van, aljzatot nekem kell venni (előre)? Az aljzatot mindenhol ki kell cserélni, pl a tv-nél is?
A szerelő tud majd jelszinteket mérni, hogy jó a jel mindenhol, hogy nincs hiba?
(Trio L díjcsomag lenne, ahol fél évig 500-as a net)

A régi szolgáltatóról természetesen lekötném a telefon vonalat.

A fali kábel 90% hogy jó lesz, nem?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#51910) kabelmania27 válasza ArthurShelby (#51909) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit, technikus fogja kivenni az aljzatot, fali kábel jó lesz, mindenhol kiszokták venni az aljzatot mert ez az előírás.

(#51911) tomp válasza headhunter (#51908) üzenetére


tomp
félisten

Nem menthető ki. Külső eszközre felvett műsor csak azzal a boxal nézhető vissza amelyikkel fel lett véve. Állítólag van olyan is, hogy hiába vette fel a műsort az ember ha a csatorna nem engedi visszanézni akkor a felvételt sem tudod megnézni.
Eredeti adatfolyamot rögzíti.

(#51912) kezo0 válasza tomp (#51901) üzenetére


kezo0
addikt

Ezt a felvételi funkciót úgy érted, hogy miért nem lehet a kártya mellé külön díjazás ellenében akár külső HDD-t is bérelni a UPC-től? Mert saját HDD-re simán lehet rögzíteni a mediacarddal, ha a tévékészülék tudja ezt a funkciót.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#51913) Gubek-Einste válasza tomp (#51911) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az csak a többire igaz, Horizon box esetén egymás között átvihető a felvétel.
A felvett műsort nem befolyásolja a csatorna, minden mindig visszanézhető.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51914) maki1976 válasza khorvat (#51883) üzenetére


maki1976
tag

Nekem 3 hét múlva járt volna le a hűségem, de felhívtam őket, h lemondom azonnal. Erre adtak egy 8500Ft-os árat 2 év hűséggel az alábbi konstrukcióra:

Kábeltv - digital gold*
Kábeltv - HD csomag plusz TV-n**
Internet - ePack
Internet - Fiber Power 240
Telefon - Nonstop M díjcsomag

(1db Cisco HD DVR box és 1db Pace HD box is benne van az árban)

Mondtam, h okés, de csak ha a régi hulladék Technicolor vagy milyen router-t kicserélik ingyen és bérmentve Connect Box-ra (Compal), és szerencsére cserélik ingyé.

Nagyon rendes, segítőkész és korrekt volt az ügyintéző, képben volt a dolgokkal. Mondta, h a Horizon boxot ne kérjem, lehet, h Karácsony körül lesz egy izmosabb box helyette.

Valaki említette vagy itt, vagy a UPC facebook oldalán, h elindul a digitális kínálatban az Auto Motor und Sport csati, tud erről valaki, valami?

[ Szerkesztve ]

(#51915) tomp válasza kezo0 (#51912) üzenetére


tomp
félisten

Igen lehet. De aki nem akar venni hanem bérelné? Most Cisco boxnál is a vinyó részét bérli az ember.
Tény, hogy több év alatt nem 1db vinyó árát fizeti meg a UPC részére de hát...
Meglepő számomra, hogy ezt a bevételi forrást még nem lépték meg. :DDD

maki1976
Karácsonyra jobb box? Csak nem látszik a mutatókban, hogy a Kaon box mint Horizon bukta lett? :DD

[ Szerkesztve ]

(#51916) szabogabor10 válasza maki1976 (#51914) üzenetére


szabogabor10
veterán

"lehet, h Karácsony körül lesz egy izmosabb box helyette."

Na az lenne az igazi karácsonyi ajándék. :D
Nagyon remélem, hogy így lesz. Lehet az is közrejátszik, hogy a Telekomnál hamarosan tesztelhető lesz az Entertain TV platform.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#51917) maki1976 válasza tomp (#51915) üzenetére


maki1976
tag

Ügyfélszolgálatos szerint is bukta, belátta a cég. :-) Azt is mondta, h a Karácsony nem tuti, de igyekeznek vele, ami nem biztos hogy olyan nyerő dolog az első box elhamarkodott piacra dobását elnézve, az a véleménye, és ezt én is osztom. Nehogy megint valami nagy szarral rukkoljanak elő! :Y

[ Szerkesztve ]

(#51918) maki1976 válasza szabogabor10 (#51916) üzenetére


maki1976
tag

tuti, h az is közrejátszik, meg hát ugye mindig szeretnek előrukkolni a jelesebb eseményekre, dátumokra valami előfizetőcsalogató nagy dobással. :DD 1 hetes visszanézős box a foci eb-re ugye példaként...

[ Szerkesztve ]

(#51920) tillatrilla válasza kabelmania27 (#51907) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Szia! Egész nap áramtalanítva voltak,nem voltunk itthon. Naivan gondoltam,hátha jót tesz nekik egy kis ,,kikapcsolódás" . Szóval műszaki teszt szerint minden oké,a modemek is sikeres tesztet futtatnak.
A padláson az osztókat még nem néztem,de a gyerekszobába az osztó egy kék matricás 3DSS2 típusú class A jelű osztó,vagy valami. 2 way splitter 5-1218MHz, In, -4.1dB a kimenetek. A műszaki teszt jelminőség pontban a mért legrosszabb eredmény eléggé alacsony,ennek ellenére is sikeresként értékelte. Próbálok képeket csatolni.

Üdv: Attila

(#51921) kabelmania27 válasza tillatrilla (#51920) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ez az osztó jófajta, nézd meg nem lazultak-e ki az F csatlakozók, majd meg kellene nézni a padláson lévő osztást is.
Úgy nézd meg az értékeket hogy menü 1789 sokszor le, nézd meg hogy jel ráfogásnál yes-e az érték, utána ha továbbmész kiírja az értékeket mégegyszer le megint értékek utána kilépés back.

[ Szerkesztve ]

(#51922) tillatrilla válasza kabelmania27 (#51921) üzenetére


tillatrilla
senior tag

A lenti csatlakozók szorosak,jelráfogás yes,ott is írja egy ablakban,hogy ok. Holnap megfogom nézni a padláson lévő osztókat. Jelentkezni fogok! Köszönöm az eddigi segítségedet!! További szép estét!

Üdv: Attila

(#51923) kabelmania27 válasza tillatrilla (#51922) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, modem értékeket is meg kellene nézni.

[ Szerkesztve ]

(#51924) tillatrilla válasza kabelmania27 (#51923) üzenetére


tillatrilla
senior tag

A műszaki tesztben nézzem,vagy hol?

Üdv: Attila

(#51925) kabelmania27 válasza tillatrilla (#51924) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Előbb nem írtam, hogy a boxnál feltöltés menüpontban kell megnézni hogy van-e jel ráfogás, mert a letöltésnél általában van.
Modem jelszintet úgy tudod megnézni, hogy számítógépen belépsz 192.168.100.1 címen ha jelszót kér admin párossal belépsz és a kapcsolat menüpont alatt lefelé és felfelé értékeket megnézed, vagy cisco 3208 3212-nél rögtön látszik az downstream és upstream alatt.
Modem is abba az osztóba van kötve mint a box vagy egy másikba?

[ Szerkesztve ]

(#51926) tillatrilla válasza kabelmania27 (#51925) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Log In
User Name:
Password:
Language Selection
Log In
Invalid username or password.

About
Model: Cisco EPC3208
Vendor: Cisco
Hardware Revision: 1.0
MAC Address: 18:59:33:72:94:de
Bootloader Revision: 2.3.1_R3
Current Software Revision: e3200-ESIP-16-v302r125562-130611c_upc
Firmware Name: e3200-ESIP-16-v302r125562-130611c_upc.bin
Firmware Build Time: Jun 11 11:11:07 2013
Cable Modem Status: Operational

Cable Modem State
DOCSIS Downstream Scanning: Completed
DOCSIS Ranging: Completed
DOCSIS DHCP: Completed
DOCSIS TFTP: Completed
DOCSIS Data Reg Complete: Completed
DOCSIS Privacy: Enabled

Downstream Channels
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: -2.3 dBmV 41.3 dB
Channel 2: 0.1 dBmV 41.4 dB
Channel 3: 0.4 dBmV 41.5 dB
Channel 4: 0.5 dBmV 41.4 dB
Channel 5: 0.8 dBmV 41.6 dB
Channel 6: 0.7 dBmV 41.4 dB
Channel 7: 0.5 dBmV 41.4 dB
Channel 8: 0.2 dBmV 40.8 dB

Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 51.0 dBmV
Channel 2: 50.3 dBmV
Channel 3: 51.0 dBmV
Channel 4: 51.0 dBmV

Képernyőmentést próbáltam,de word lett volna.

A bekötés az úgy van,hogy bejön a padláson,egy osztó,onnan az egyik out lejön a nagyszobába,a másik elmegy egy másik osztóig,abból csak egy ág jön le a kisszobába,megint osztó,az a kék matricás,és abból egy vezeték a boxba, a másik a net modembe.

Üdv: Attila

(#51927) kabelmania27 válasza tillatrilla (#51926) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi, elég magas az adási bármikor megszakadhat a net lehet ez a gond.
Meg kellene majd nézni hogy a másik osztó milyen fajta és melyik kimenet hova megy, aztán akkor meglehet mondani hogy érdemes-e változtatni az osztók bekötésén.

[ Szerkesztve ]

(#51928) tillatrilla válasza kabelmania27 (#51927) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Közben megnéztem a feltöltési jelráfogást is,ott is yes van két helyen is.
A többi osztót holnap délelőtt megfogom nézni,utána jelentkezek. Bakker,te nagyon vágod ezt a témát! Bármibe merek fogadni,hogy hálózatszerelő vagy:-) Köszi előre is!

Üdv: Attila

(#51929) kabelmania27 válasza tillatrilla (#51928) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha jel ráfogás van működnie kellene, lehet központi hiba van.
Kimaradt, hogy a modem 51,9-es adási szint felett nem tud négy frekin adni ezért fontos az osztó tipusa.
Nincsmit.

[ Szerkesztve ]

(#51930) Csatravi


Csatravi
senior tag

Üdvözletem !
Az alábbi problémám lenne. Régi katódsugaras tv+upc set-top box ment a háztól és lett helyette egy LG 42LF652V TV + mediacard. Felinstallálás megtörtént a csatornakeresés után. A TV nem rendez csatornát de megadja a lehetőséget, hogy a csatornalistát lementsem majd egy (külső programmal) kedv szerinti sorba rendezés után visszatöltsem.
Ez meg is történ. A duplázott csatornáknál SD/HD csak a HD-t tartottam meg és át is rendeztem.
Igen ám de pár perc után valami oknál fogva bizonyos csatornák a UPC kiosztás szerint visszapofátlankodnak.
De úgy hogy például 1 csatorna szám alatt jelenik meg akár 2 külön csatorna is.
Pld. M1 HD az 1-re hangolva majd rövid idő múlva az M1 SD jelenik meg az 1-es csatornán majd a csatornaváltó gombot megnyomva egy felfelé váltás után újra 1-es csatornát ír de már a HD adás jelenik meg. :W
A SuperTV2-t előrehoztam a középmezőnyből az 5-ös csatornára. Itt meg a Duna jelenik meg majd egy tovább lépés után újra az 5-ös csatorna marad de már az általam előre hozott SuperTV2 jön be.
Az első pár percen a csatornák TV-re való feltöltése után minden rendben. Végig leellenőrizve majd jön az anomália. És emellé társul, hogy egyes csatornák ilyenkor már pár mp után befagynak, elfeketedik a kép majd 3-4 mp után visszajön és akkor már nézhető folyamatosan. Az automatikus csatornarendezés a tv menüjében ki van kapcsolva.
Mi lehet a probléma ?
Rohadtul el tudja venni az örömöt az új tv-től az ilyen szerintem UPC ratyiság.
Még 2 ugyanilyen tv van a családban és azok remekül működnek, igaz a DIGI kábel szolgáltatását igénybe véve.

(#51931) kezo0 válasza kezo0 (#51889) üzenetére


kezo0
addikt

Na kérem, egyelőre nem kellett elhúznom a kanapét. A tegnapi kockásodásnak ma nyoma sincs a 128 MHz-es csatornákon. És nem nyúltam semmihez... Néha a legjobb problémamegoldó az idő.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#51932) ArthurShelby válasza maki1976 (#51914) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Szóval kaptál egy Trio L díjcsomagot 10800 helyett 8500-ért. Elég rugalmasak.
Bár a rekord, amit láttam ugyanez a díjcsomag 3500-ért. Egyszer leakciózták, elvileg így jutott hozzá, és az illető aztán elköltözött, ahol nincs upc, és fölajánlotta fb-on másnak. Sajnos lassú voltam, már lecsapták a kezemről a lehetőséget. :(

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#51933) #54715584 válasza ArthurShelby (#51932) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ez nekem nagyon kamu szagúnak tűnik. Mi az, hogy fel lehet ajánlani egy upc előfizetést másnak? :)

(#51934) tomp válasza #54715584 (#51933) üzenetére


tomp
félisten

Ha a másik embernél van upc hálózat és átválalja a hűséget akkor mehet.
Nekem az albérletemben így lett digitális tv-m. Ismerősöm nem upc-s területre költözött. Én eleve akkor akartam előfizetni Goldra. Volt még 1éve hátra. Konferencia beszélgetéssel összekapcsolt minket a upc. Ő lemondott róla én egy IGEN, IGEN kijelentéssel átvettem. Aznap elhoztam tőle a boxot, összedugtam és kész.

(#51935) #54715584 válasza tomp (#51934) üzenetére


#54715584
törölt tag

Tehát bármikor bármilyen hűségidős szolgáltatást felmondhatsz, ha valaki átveszi tőled, szolgáltatási helytől függetlenül?
Akkor miért olvasni itt sok problémát, amikor valaki költözik, és vinné magával az előfizetést, de a upc nem engedi?
Gyakorlatilag ugyanaz, sőt, még az előfizető személye is ugyanaz, csak a szolgáltatási hely más.

(#51936) gduck válasza tomp (#51911) üzenetére


gduck
addikt

Picit pontosítanék. A felvett anyagok kimenthetőek PC-re (ext2fs fájlrendszer!) de a kódolt csatornák anyagaival nem sok mindent lehet csinálni, mivel a felvételek is kódoltak. Viszont a kódolatlan huszonvalahány csatorna műsorát simán lehet PC-re menteni ;)

(#51937) tomp válasza #54715584 (#51935) üzenetére


tomp
félisten

Ha az átvevő címen korábbi előfizető által hátrahagyott tartozás van akkor nem tud végbemenni a dolog.
Nálam az albérletben a tulaj szintén telefonon konferencia hívással adta át nekem a komplett upc szolgáltatást. (analóg bronze) Az ő nevéről átkerült az én nevemre és én új előfizető lettem a címen. Akkor nem volt hűség. Nem sokkal rá pedig átvettem az ismerősöm digital Gold előfizetését hűséggel. Azt pedig én nem sokkal rá átvariáltam tv+net+telefonra 2év hűséggel.

gduck
Na akkor ebben jobb a Horizon box mint a Sony tv-m. :DDD Tv-m bár NTFS fájlrendszert használ és m2ts-ben menti de mindent titkosítva ment. Még a kódolatlan csatornák sem nézhetőek meg.

[ Szerkesztve ]

(#51938) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Nekem ez a Trio L egyébként nagyon tetszik, csak drágállom. Lehet valahogy okoskodni (pl társasház kedvezmény, mostanában valami akció)?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#51939) #54715584 válasza tomp (#51937) üzenetére


#54715584
törölt tag

Jah, akkor a helyszínt maradt, értem.

(#51940) tomp válasza #54715584 (#51939) üzenetére


tomp
félisten

Analóg átvételnél igen. De digital esetén nem. Ismerősöm Budán lakott. Én Pesten.

(#51941) sacaboy válasza tomp (#51937) üzenetére


sacaboy
tag

Samsung tv-n pici mokolással megoldható hogy felvegyél és azt ftp protokollon keresztül leszedd kódolatlanul...

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#51942) tillatrilla válasza kabelmania27 (#51929) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Szia! Nos a padláson,az oszlopról bejövő kábelen az első osztó egy TVC-1000-2W -120dB RFI típusú. A kimenetek -3.5 dB-esek. Ebből közvetlenül egy felvevőshöz jön le a koax,a másik kimenet elmegy a padláson egy Genesis PCT-NGNII-2S -130dB RFI osztóhoz.Ezen is a kimenetek -3.5dB. Ezen az egyik kimenet üres,a másik lejön kimenet lejön a szobába ahhoz a kék matricás 3DSS2 típusú -4.1dB kimenetű osztóhoz,amiből egy a boxba,a másik az upc-s modembe megy.

Üdv: Attila

(#51943) kabelmania27 válasza tillatrilla (#51942) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi az infót, a Genesis kettes osztó helyére tegyél egy F toldót, vagy ha a kisszobai kábel elér a tvc osztóhoz akkor kösd össze, mert az üres kimenet problémát okozhat, az átkötés után javulni fognak az értékeket, ha ezt a kivett Genesis osztót bekötöd a -4,1es osztó helyére megint javulni fognak kicsit (0,6) az értékek.

[ Szerkesztve ]

(#51944) tillatrilla válasza kabelmania27 (#51943) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Az első bejövő,tehát a TVC osztóig nem ér el a kábel,elég hosszú a padlástér. Még szerencse,hogy mindig összeszedem a upc szereld magad csomagokat,így pont volt 1 db toldóm,amit a Genesis helyére raktam. A lenti osztót meg átcseréltem a Genesisre,ahogy írtad. Műszaki teszt most sem fut le,üzenet ugyanaz. Sávszél-re hivatkozik. 1789-et beütve letöltési-feltöltési yes. Most vagy a közvetlenül bejövő kábelen lévő TVC osztó sz@r,vagy az oszlopról bejövő kábelnél lévő dolgokkal van a baj?

Üdv: Attila

(#51945) kabelmania27 válasza tillatrilla (#51944) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet központi hiba van vagy a box nemjó.
1789 után nézd meg a feltöltési erősség mennyi, ha így sem jó megpróbálhatsz egy újratelepítést amihez szükséged lesz az aktiváló kódra ami jó esetben az irányítószámból az első három szám.
Nézd meg 192.168.100.1 címen hogy milyenek a modem értékek.
Szerintem az osztók rendben vannak box ed2-es kapcsolatot használ egy le és feltöltési frekivel míg a kábelmodem ed3-at nyolc letöltési és négy feltöltésivel ha probléma lenne akkor akadna a net.

[ Szerkesztve ]

(#51946) donmackó válasza kabelmania27 (#51945) üzenetére


donmackó
őstag

Az aktiváló kódot a boxhoz adott könyvből kell kiolvasni, az adja meg a körzetet. A hátsó oldalakon van a felsorolás, vagy akár itt is megnézheti -> Aktiváló kódok településenként

Nekem például 880, pedig Nagykanizsa nincs épp a közelben.

Release the cable hounds!

(#51947) kabelmania27 válasza donmackó (#51946) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi a helyesbítést, kimaradt hogy ex Rubicomos területen más a helyzet.

(#51948) tillatrilla válasza kabelmania27 (#51945) üzenetére


tillatrilla
senior tag

1789-ben feltöltési az átszerelés után 49dB volt,az előbb minden mezőben NA. Újratelepítés,most is mindenhol yes,feltöltési erősség 50dBmV. Teszt most sem fut le végig.
192.168.100.1 címen a modem értékek annyiban változtak,hogy a letöltési teljesítmény szint picivel magasabb lett,míg a feltöltési picivel alacsonyabb. Mind kettő boxnak baja lenne?

Mai

Downstream Channels
Channel 1: 2.5 dBmV 42.0 dB
Channel 2: 1.6 dBmV 41.7 dB
Channel 3: 1.9 dBmV 41.9 dB
Channel 4: 2.3 dBmV 41.9 dB
Channel 5: 3.3 dBmV 42.2 dB
Channel 6: 3.6 dBmV 41.9 dB
Channel 7: 3.7 dBmV 41.9 dB
Channel 8: 3.7 dBmV 42.2 dB

Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 48.5 dBmV
Channel 2: 47.8 dBmV
Channel 3: 49.3 dBmV
Channel 4: 49.5 dBmV

Tegnapi
Downstream Channels
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: -2.3 dBmV 41.3 dB
Channel 2: 0.1 dBmV 41.4 dB
Channel 3: 0.4 dBmV 41.5 dB
Channel 4: 0.5 dBmV 41.4 dB
Channel 5: 0.8 dBmV 41.6 dB
Channel 6: 0.7 dBmV 41.4 dB
Channel 7: 0.5 dBmV 41.4 dB
Channel 8: 0.2 dBmV 40.8 dB
Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 51.0 dBmV
Channel 2: 50.3 dBmV
Channel 3: 51.0 dBmV
Channel 4: 51.0 dBmV

[ Szerkesztve ]

Üdv: Attila

(#51949) kabelmania27 válasza tillatrilla (#51948) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem értékek javultak, netszakadástól nem kell tartanod, megfelelő a bejövő jelerősség, tévé adásokkal nem lesz gond, mivel a box egy feltöltési frekit használ ezért felmehet 57-ig is.
Szerintem központi hiba lesz, mert ha nem lenne visszirány akkor netkapcsolat sem lenne.
Ismerősnél régi sd box hibát írt ki miközben elindult a videótár.
Ha sehogy sem működik jelentsd be a problémát bentről látják, hogy a boxok szinkronizáltak-e.

[ Szerkesztve ]

(#51950) adika4444 válasza tillatrilla (#51948) üzenetére


adika4444
addikt

Mai értékek jobbak, már a határ alatt vannak, de ha meleg lesz kinnt akkor még így is felmehet 50-re...

üdv, adika4444

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.