Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51601) Simba86 válasza Eyesis (#51588) üzenetére


Simba86
senior tag

nálam dettó ugyanez... minden win10-es gépemen megy, csak a laptopomon nem... kiírja, hogy hiba merült fel... :W

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#51602) pjen válasza Simba86 (#51601) üzenetére


pjen
félisten

Most majd megint lehet nekem esni.Legyalulnám a lapost,uj win,firefox és silverlight.Most elindítani a horizon go-t,ha megy,én acer laposomon megy (win 10,/64),kezdeni felrakni az egyebet.Minden új progi után próba,kibukik,hogy melyikkel nem fér össze.

(#51603) mikung


mikung
aktív tag

Dobozkát megint cserélték, de pár nappal később az újon megint akad az adók egy része (ATV HD, RTLklub HD ...) és tegnap sikerült elővezetnie egy olyat is hogy bekapcs után tök sötét, csak a menüben lehet mozogni, de semmilyen csatornákat érintő művelet (csatornaváltás, EPG, felvételek, ...) nem működött. Áramtalanítás után megint működött.

A kábelezést már többsz9r átnézték, minden csatlakozót újrakrimpeltek, ... biztosan nem a kábelezéssel van gond.

Aki szerint/akinél jól működik a box, elárulhatná hogy hogy használja, mert ez kezd szánalmasba átmenni. :W

(#51604) tomp


tomp
félisten

Van olyan Cisco ügyfél akinél szép lassan kezd/kezdett meghalni a HDMI kimenet?
Eddig csak a dvb-c adások azon belül is csak a HD-nál jött elő, hogy időnként kihagy a kép+hang. De most már dvr-nél is csinálja. Szintén csak HD felvételnél.

(#51605) spici


spici
tag

Ugye sok helyen tudtommal 15/5 -ös csatornákkal megy az internet, azaz 15 csatorna van DS-en és UP-on meg 5.

Szerintetek a közeljövőben felfogják tolni 24-re illetve 8 ra? Gondolom az analóg csatornák kilökése után csak.

Ez után meg akár jöhetne a nagyobb up?

(#51606) kabelmania27 válasza spici (#51605) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Analóg adások csökkentésével, megszüntetésével lesz hely az újabb ds frekiknek, feltöltést d3.1rendszer bevezetésével és az erősítők cseréjével lehet majd emelni.

(#51607) kezo0 válasza spici (#51605) üzenetére


kezo0
addikt

Lényegesen nagyobb feltöltési sebesség csak a Docsis 3.1-es szabványra való átállás után lesz lehetséges, de az valószínűleg messzebb van, mint az analóg tévéadás teljes leállítása.

Szerk.: kabelmania27 megelőzött. :)

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#51608) Hory84


Hory84
tag

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne a szakikhoz hogy ezek az új horizon mediaboxok is igénylik-e a visszirányt? Ha jól tudom már nincs bennük modem, ezért jól gondolom hogy nem kell nekik? Van egy kiépített erősítős hálózatom itthon és nincs kedvem újrakötni ha nem muszáj.

(#51609) kabelmania27 válasza Hory84 (#51608) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Az interaktív funkció miatt utp kábellel kell összekötni a modemmel, ha nincs netkapcsolat tévézni még lehet, próbáld meg elérni hogy cisco boxot adjanak.

[ Szerkesztve ]

(#51610) csabi63


csabi63
senior tag

Megkaptam a friss számlát. Múlt hónapban emeltek 300 forintot, most még rápakoltak közel 200 forintot.
HDTV szövődmények. Nyafogtam én is HD csatornákért, most jobb lesz ha kussolok. :)
(Bár ezért a pénzért berakhatnának még néhányat. :D )

(#51611) Grawens válasza tomp (#51604) üzenetére


Grawens
senior tag

Simán előfordulhat. Nálam a múlt év tavaszán kezdte el produkálni egyre gyakrabban az alábbi hibajelenséget, bejelentettem és szó nélkül cserélték. Így szerintem ne várj vele. :U

KLATTY!

[ Szerkesztve ]

(#51612) Hory84 válasza kabelmania27 (#51609) üzenetére


Hory84
tag

Köszi!

(#51613) tomp


tomp
félisten

Horizon box után gondoltam kipróbálom a kártyát.
Kértem is 1-et próba hónapra. Mivel épp leállt a rendszerük az irodában így a papírt+kártyát átadva később vitte be a rendszerbe. Úton hazafelé hívott is az ügyintéző, hogy sikerült a rendszerbe bevinni az adatokat. Este 7 körül menni fog. Email megjött az összes dokumentumokkal. MyUPC is azt mutatja, hogy meglévő szolgáltatás a kártya. TV viszont azt mondja azonosítás, kérem várjon(angolul)
Meddig kell várni? Valóban 7-re (azaz kb 1,5óra elteltével) fog aktiválódni?

(#51614) blakey válasza tomp (#51613) üzenetére


blakey
titán

Ha 20 percen belül magától nem aktíválódik akkor 1221 és 1 percen belül aktíválják.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#51615) Aryan


Aryan
senior tag

Csak èrdeklődès szintjèn kèrdezem az új Connect Box tulajdonosokat. Tudja egyszerre 2,4 ès 5Ghzes hálózatot?
Nekem mèg Technicolor Tc7200som van, de az csak külön tudja, egy időben nem kèpes rá. Viszont nálam szerencsère kőstabbil, 7hónapja megy újrainditás nèlkül.

(#51616) pjen válasza blakey (#51614) üzenetére


pjen
félisten

Igaz,de általában több mint 20 perc mire felveszik.

(#51617) blakey válasza pjen (#51616) üzenetére


blakey
titán

Attól függ mikor hívod, nem lesz annyi üfsz.-es amennyi telefonáló, ezzel számolni kell. Ha nem telefonálsz be akkor nem lesz aktív a kártyád, választhatsz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#51618) tomp


tomp
félisten

Szuper!
Totál sötétség. Kártya nem megy. Próba hónap lenne. Kiszállás leghamarabb 15-e... Holnap visszaviszem cseréltetni. Habár a telefonos szaki szerint nem biztos, hogy cserélni fogják. Ha nem akkor lemondom a kártyát és jelzem majd nekik, hogy az 1napos nem szolgáltatási díjat NE számolják fel. :W

(#51619) blakey válasza tomp (#51618) üzenetére


blakey
titán

Megnézted, hogy a kártya megfelelően van a modulban? Nem hiszem, hogy rossz lenne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#51620) tomp válasza blakey (#51619) üzenetére


tomp
félisten

Természetesen gyárilag fordítva volt. De megfordítottam ahogyan az ábrán látható. Azaz felfelé néz a chip része.
Ha átrakom a boxba akkor kiírja, hogy beállítás folyamatban majd 10perc után közli csak, hogy másik eszközhöz való. Azaz 10percig a box próbálná olvasni a kártyát?

(#51621) pjen válasza blakey (#51617) üzenetére


pjen
félisten

Azért ez nincs ám teljesen így,ha az új megrendelést választod szinte rögtön felveszik aztán kéred,hogy kapcsoljon át az esetek töbségében rögtön felveszik.

(#51622) blakey válasza pjen (#51621) üzenetére


blakey
titán

Mindenki úgy intézi ahogy akarja, én 5 perc alatt letudom a telefonos beszélgetést. Évi 1-2 telefon, max.

(#51620) tomp
Ha a box felismeri akkor a kártyával nincs gond. Hangold be a csatornákat, majd menj egy olyan adóra ami kódolt, helyezd be a kártyát és várj, ha nem jó akkor nézd meg, hogy a CI adatoknál mit ír ki a tv.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#51623) tomp válasza blakey (#51622) üzenetére


tomp
félisten

Modul infónál kiírja a modul információit. Smart card info menüpont viszont nem csinál semmit. Software update opcó is halott. Utolsó frissítésnél nincs írva semmi. Network id opciónál pedig meg lehet adni egy 5 számjegyes kódot. Próbából beírtam a pesti mediacard számát de nem történt semmi.

(#51624) pkaresz válasza golfvariant (#51568) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!
Köszönöm!
Valószínűleg, kisebb gond lehetett csak, csúcsidőben 120Mbps, éjszaka, hajnalban megvan a 240Mbps.

Üdv: Karesz

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#51625) blakey válasza tomp (#51623) üzenetére


blakey
titán

Tegyél be egy papírlapot (ahár hajtogatva is) a modul és a kártya közé (hátha nem érintkezik normálisan a kártyával). Ha ez így működik akkor szerencsére nem a tv-vel van a gond, ha nem akkor remélhetőleg csak a modul "szállt el".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#51626) tomp válasza blakey (#51625) üzenetére


tomp
félisten

Semmi változás. Amúgy teljesen mindegy, hogy a modult kártyával együtt rakom be vagy üresen. Ugyan úgy bejön a kérem várjon üzenet.
Ha a tv-vel lenne gond akkor eleve nem is tudnám megnézni a modul infóit. De kiírja a modulon lévő fw verzióját, a hw azonosítót mindent. De a Smart card informationra nem csinál semmit a tv. Amúgy a kérem várjon szöveg felett kiírja, hogy UPC.

(#51627) blakey válasza tomp (#51626) üzenetére


blakey
titán

Az ügyfélszolgálaton nem látták a kártyát? Nem tudták aktíválni? 6 kártyát telepítettem, ebből 2 miatt kellett telefonálni, de 2 percen belül működött.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#51628) tomp válasza blakey (#51627) üzenetére


tomp
félisten

Kérték a modulban lévő kártya számát. Megadtam. Aztán kérem maradjon a vonalban. 5perc után visszajött megy e. Nem. Akkor várjak még. 5perc zene. Most megy? Nem. Akkor tv kikapcs, bekapcs, hanguljuk újra. Modul be. Megy? Nem. Várjak->zene. 5perc után megy? Nem. Akkor technikus kell 15-én megy. Na mondom akkor visszaviszem és lemondom.
A modulon lévő azonosítót sehol nem találom a tv által kiírt adatoknál.

[ Szerkesztve ]

(#51629) blakey válasza tomp (#51628) üzenetére


blakey
titán

Egyszerűen is megoldható, kérsz még egyet, ha az jó akkor a mostanit leadod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#51630) tomp válasza blakey (#51629) üzenetére


tomp
félisten

Először cserélem.
Tv hiba kizárva mert hozzáfér a modulhoz. Factory resetet is tudok rajta csinálni mert a beírt network ID a reset hatására törlődik. Tuti a modul és a kártya közötti kommunikációval van valami.

(#51631) bakkir


bakkir
tag

Üdv!
VPN kiépítettem otthon. Technicolor routert bridge módba raktam, így jó a routernak.
Így már csak tudtommal 2 ip ad modemként. Wifije erősebb mint az asus n12 d1 routerénál?
Ha igen, meg lehet oldani, hogy a Technicolor jelerősítőként, AP-ként működjön?
Előre is köszönöm

(#51633) kezo0 válasza tomp (#51630) üzenetére


kezo0
addikt

Szerintem az a kártya MOST van rosszul a modulban... Ilyenkor van az, hogy a modul infóit látja a tévé, de a kártya infóit nem.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#51634) tomp válasza kezo0 (#51633) üzenetére


tomp
félisten

Megfordítottam de akkor sem él a smart card info opció.

(#51635) Gubek-Einste válasza bakkir (#51631) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Így már csak tudtommal 2 ip ad modemként.
3 publikus IP cím jár előfizetőnként.

Wifije erősebb mint az asus n12 d1 routerénál?
Nem valószínű.

Ha igen, meg lehet oldani, hogy a Technicolor jelerősítőként, AP-ként működjön?
Előre is köszönöm

Nem

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51636) sazo válasza blakey (#51629) üzenetére


sazo
tag

Tegnap ugyanígy jártam Én is. Ráadásul egyolyan TV-vel, amiben korábban már működött a mediacard. Ma bemegyek az ügyfélszolgálatra és kicserélem, bár a 1221 mindenképpen technikust szeretne kiküldeni, kérdés csak az, hogy a technikus mit tud kezdeni azzal, ha rossz a kártya.

Üdv:

Z

(#51637) blakey válasza sazo (#51636) üzenetére


blakey
titán

Technikus kártyát tud cserélni, kábelezést tud ellenőrízni, jelszinteket tud ellenőrízni, készülékhez nem fog érteni és nem is hagnyám, hogy hozzáérjen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#51638) o.gaby válasza Aryan (#51615) üzenetére


o.gaby
tag

Tudja egyszerre mind a kettőt. Ugyanazon a néven fut mind a kettő, és a router dönti el, hogy melyik sávra teszi az eszközt.

(#51639) spici


spici
tag

Üdv!
Nemrég kaptam egy Compal HGW-t, kb 3 hete és azt vettem észre, hogy olykor ledobál a WiFi hálózatról.
Volt itt már resi meg ilyenek, de tegnap reggel mondom nézek már egy speedtestet közvetlen mellette.

Amikor ment a teszt akkor elég hangosan el kezdett zúgni / sisteregni, de csak akkor amikor ment az adatforgalom.

Átmentem ma reggel a másik szobába ahol a HGW van és nagyon erősen zúgott, újraindítottam és elmúlt. Ekkor nem ment adatforgalom a hálózaton.

Érdemes kicseréltetni vagy inkább együtt kell élni vele?

(#51640) Gubek-Einste válasza spici (#51639) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem jó az ha zúg, jelentsd be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#51641) sacaboy


sacaboy
tag

Sziasztok! Tavaly lejárt a hűségem, ma megpróbáltam (lemondani) egyezkedni az üfsz-el. Hát nem egy kedves ügyintézőt fogtam ki. Elég szögletes volt a hölgy. Eddig fizettem 9600 Ft-ot digital bronze, fp120, alap telefonnal. Momdtam h le szeretném mondani mert sokat fizetünk. Adott egy 8100-as ajánlatot ugyanerre a csomagra két év hűséggel hd nélkûl, annyi hogy a vezetekes telefonra a dijmentes belfoldit mondta. Cisco boxom van azt mindta de hd-t csak akkor tudok rendelni hozzá ha kicserelik horizont boxra. Mondtam, hogy de ezen ment már a hd csomag, azt mondta nem baj, ehhez a keszulekhez kivezettek a hd tartalmat es csak uj boxal tudjak azt adni. ?????
Ez mar megint mekkora faszság??? WTF???

[ Szerkesztve ]

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#51642) kabelmania27 válasza sacaboy (#51641) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Mond azt hogy ragaszkodsz ehhez a boxhoz ha nem lehet akkor az egészet lemondod, próbáld újra hátha másik ügyintézőt kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#51643) Handball94 válasza sacaboy (#51641) üzenetére


Handball94
aktív tag

Hívd fel őket holnap is munkaidőben.

(#51644) sacaboy válasza kabelmania27 (#51642) üzenetére


sacaboy
tag

Mondtam neki, azt mondta akkor nem tud adni hozza hd-t. Próbáltam a digi mini csomagot, mert nekem az is eleg lenne +hd csomaggal, azt mondta az nincs csomagban.

[ Szerkesztve ]

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#51645) kabelmania27 válasza sacaboy (#51644) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hd nélkül fogadd el az ügyfélmegtartót aztán csomagváltást követő napon pedig rendelsz hűség nélkül egy hd csomagot.

(#51646) sacaboy válasza kabelmania27 (#51645) üzenetére


sacaboy
tag

Jó ötlet. Megmondom igazaból nekem mire lenne szükségem.
Digital mini + hd csomag, 1 medikartya + Hd csomag, fp 50 és alap telefon.
Nem kell több nekem.

:)

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#51647) kabelmania27 válasza sacaboy (#51646) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

1221 lemondás gomb után mond el ezt, lehet digimini helyett digital bronzera tudsz váltani.

(#51648) tomp válasza sazo (#51636) üzenetére


tomp
félisten

No akkor nem egyedi a hiba?
Reméltem, hogy ma bekapcsolva a tv-t menni fog a kártya. De... "Azonosítás folyamatban, kérem várjon" :DDD

(#51649) blakey válasza tomp (#51648) üzenetére


blakey
titán

Nyilván abból a szempontból egyedi, hogy te vagy más kifogott esetleg egy rossz kártyát, de többségében jó kártyákat kapunk és ha nem aktíválódik automatikusan akkor az üfsz segítségével aktív lesz. Az is lehet, hogy ilyenkor jönnek elő a kábelezési gondok, a tv-k másképp érzékenyek a jelre és a kártya kezeléséra. Én kivettem egyik tv-ből és áthelyeztem 3 másikba, tökéletesen működnek oda-vissza. A kábelezést rendbe tettem és minden le lett ellenőrízve mielőtt kártyára váltottam volna.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#51650) tomp válasza blakey (#51649) üzenetére


tomp
félisten

Kábelezés jó. Kipróbáltam a box ágával is. Levettem az osztókat is és a bejövőt közvetlenül ráraktam a tv-re. Semmi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.