Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114851) Diopapa válasza LouiS22 (#114850) üzenetére


Diopapa
addikt

Ez idáig rendben van, de most leírom, hogy 1 hét alatt 3-4x így jártam az nagyon kevés. Azért kérdeztem, hogy a hatóság ilyen esetben hajlandó-e vizsgálódni mert azt gondolom ami itt megy az nem átmeneti és nem normális.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#114852) LouiS22 válasza Diopapa (#114851) üzenetére


LouiS22
veterán

A felügyeleti szerv minden bejelentést megvizsgál. De elspoilerezném a végét: nem lesz változás. Egyrészt a szabályozásban nincs büntetési tétel nevesítve, másrészt az eddigi felhördülésekből is kőkemény 1 db közleményre futotta az NMHH-tól.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#114853) pjen válasza Diopapa (#114851) üzenetére


pjen
félisten

Meg kell próbálni. Irjál mindenkinek aki szerinted illetékes, aztán vagy történik valami, vagy nem.

(#114854) Inhouse válasza pjen (#114853) üzenetére


Inhouse
őstag

Pedig egyszerű lenne az ellenőrzés, próbálják meg kontrollált körülmények között felhívni őket. Ha nincs rá konkrét szabály, akkor csinálni kéne. Ez így nincs rendben, és nincs is összhangban az egyéb helyeken elkövetett fogyasztóvédelmi lehetőségekkel.

Üdv Inhouse

(#114855) pkaresz válasza cocka (#114826) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!
Szerintem a Kaonok Maradnak..
Miért?
Többen vannak akik csak tv előfizetés s analóg rendszert használtak, azoknak az analóg kivezezese után Kaont szereltek, modem sincs, nincs internet s telefon sem.
Ebből gondoltam.
Anyósom is így használja, november vége óta.

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#114857) gduck válasza cocka (#114826) üzenetére


gduck
addikt

"A Kaonok maradnak vagy mennek a Horizonokkal együtt?"

Nincs olyan, hogy HORIZON :) CSAK Kaon van, a régiekre a szlovákok, románok, magyarok kaptak Horizon kinézetű szoftvert. Tőlünk nyugatabbra sokkal jobb beltériket osztogattak/osztogatnak. Egyszerű frissítéssel visszarakható rá a Kaon vagy esetleg Vodafonos szoftver és simán maradhat, hiszen DVB-C adások vannak a hálózaton.

[ Szerkesztve ]

(#114858) woodworm válasza gduck (#114857) üzenetére


woodworm
veterán

Ne cáfoljuk már a nyilvánvalót és ne kelljen már körül írni, hogy mindenkinek megfeleljen. "Tudod azt, amit nálunk Horizon helyett adtak és rá is írták, de az nem igazi Horizon."

[ Szerkesztve ]

(#114859) gduck válasza woodworm (#114858) üzenetére


gduck
addikt

Nem cáfolom, csak nálam ez kényes téma :D Még most se hevertem ki, hogy ezt a szart kaptuk annó, a Horizon helyett :(

És a kérdésben
"A Kaonok maradnak vagy mennek a Horizonokkal együtt"
külön eszköznek tűnt, csak azért írtam amit írtam.

[ Szerkesztve ]

(#114860) pjen válasza #72445440 (#114856) üzenetére


pjen
félisten

Semmiség, igazán szívesen. Én eg A32 5G t hoztam el. A központi raktárban nincs, de lementem a pesti uti tescoba és elhoztam. Meg kell kérdezni, hogy melyik üzletben van amit szeretnél, mert nekem azt mondák a központban csak A 12 van.

(#114861) ates2


ates2
senior tag

"Időpont egyeztetés céljából kollégáink többször keresték az ön által megadott elérhetőségen, sajnos sikertelenül. Mivel a hiba elhárítása az ön közreműködése nélkül nem valósítható meg, ezért hibabejelentését kénytelenek vagyunk lezárni."

Így van értelme a mailes hiba jelentésnek ha utána hazudnak egy kurva nagyot,retek cég.

(#114862) Thusor


Thusor
őstag

[K&H Bank] weboldala másnak sem elérhető?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#114863) M5Norbi válasza LouiS22 (#114852) üzenetére


M5Norbi
őstag

Üdv!

Ennyire nem lehet semmit sem elérni?

A szüleimnél kb másfél hónapja nincs kábeltv szolgáltatás és se meg nem csinálják se azt nem mondják hogy elnézést de nem kívánunk mostantól önöknél szolgáltatni.
(Volt MTT területen egy kis utca ahol néhány háznál még nem optika van)

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#114864) asdf_ válasza M5Norbi (#114863) üzenetére


asdf_
veterán

Ha van rá nyitott hibajegy az elejétől, akkor jövőre ingyen van a kábeltv, kb. annyi kötbér jár.

(#114865) ates2 válasza Thusor (#114862) üzenetére


ates2
senior tag

de megy.

(#114866) Thusor válasza ates2 (#114865) üzenetére


Thusor
őstag

Köszönöm, hogy megnézted. 5-10 percig nem volt elérhető de most már nekem is elérhető.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#114867) M5Norbi válasza asdf_ (#114864) üzenetére


M5Norbi
őstag

Hát vannak furcsaságok. Az első panasz nincs meg. Novemberben bementem velük és vetettünk fel jegyzőkönyvet de állítólag az sincs meg.
Hívtam őket olyan jó 3 hete, mondtam hogy nem balhet meg panaszt akarok hanem segítséget. Igen ám de azt nem mondták hogy ha nem teszek panaszt akkor csak cseverészés meg ígérgetés van mert így nem vizsgálják.
Úgyhogy kb másfél hete panaszt vetettem fel de ugye az megint 30 nap.
Szüleim bementek pár napja Monorra ott eleg gázul viselkedtek velük majd vegül máshol ismét felvetettek egy jegyzőkönyvet.
A hibajegyet mindig lezárják mondván hogy beruházást kell indítani. Azt is másodszor indítják mert az elsőt simán lezárták.
Jó lenne ha az ilyen fórumokat olvasgatnák felelős vezetők is.
Értem én hogy van akinek semmi sem jó meg mindenért panaszt tesz meg elégedetlen de két idősebb ember aki csak szeretne tv.-t nézni másfel hónap után szerintem nem ez a kategória.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#114868) Adams84 válasza M5Norbi (#114867) üzenetére


Adams84
tag

Melyik településről van szó? Analóg vagy digitális TV csomag? Régi típusú tv box vagy az új Vodafone box?

(#114869) M5Norbi válasza Adams84 (#114868) üzenetére


M5Norbi
őstag

Újlengyel. Még analóg. Állítólag ez a probléma. Elromlott az analóg de azt már nem akarják javítani a digitálist meg kiépíteni. Legalábbis egyik ügyfélszolgálatos szerint.
Egyszer már volt ugyanilyen probléma a fél utcában augusztusban de akkor valahogy még megcsinálták. Most is több ház is érintett.
Még valami jó régi tipusú box de pontosan nem tudom.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#114870) Adams84 válasza M5Norbi (#114869) üzenetére


Adams84
tag

Fontos infó lehet, hogy Újlengyelben -és még nagyon sok településen- ÁSZF szerint augusztus 31-i hatállyal megszűnt az analóg tv szolgáltatás, így már minden vételi helyen mediabox-ra vagy media kártyára van szükség a digitális(!) tv szolgáltatás igénybevételéhez.
Csak egy vételi ponton/szobában nézik szüleid az adást? Ha több helyen, akkor mindenhol van nekik box?

[ Szerkesztve ]

(#114871) villifog válasza M5Norbi (#114867) üzenetére


villifog
tag

Szerintem nagyon elszomorító amit írsz. Teljesen meg tudom érteni a kétségbeesésedet. Tulajdonképpen ez a tipikus esete annak, amikor az ügyfelet semmibe veszik, és csak addig ügyfél az ügyfél amíg fizeti a díjat, vagy nincs semmilyen problémája. Ez nagyon gáz a Vodafone számára.
Nem beszélve a közel 2 órai telefonálgatásokról meg magáról a panaszkezelésről.
Szerintem is olvashatná egy felelős vezető a fórumot.

Én tuti felvenném a kötbért, és váltanék mondjuk mindig TV-re, amennyiben nekik csak a TV adás lenne fontos.
Ha nincs a TV-ben DVB T tuner, akkor egy tuner kell+egy helyi antenna. Ez kb: 20-22 eFt.
Sajnos nem látok más esélyt.
[link] A díjszabás alap vagy családi csomag esetén: 2300 vagy 3600 Ft.
Ha megszűnt az analóg adás, akkor csak a digitális elérhető. Azért azt jó lenne tudni, hogy tényleg nincs digitális vétel sem?
A digitálist nem kell külön kiépíteni, ugyanazon a kábelen jön.

[ Szerkesztve ]

(#114872) M5Norbi válasza Adams84 (#114870) üzenetére


M5Norbi
őstag

Csak egy szobában nézik és ott egy több éves box van.
Az általad említett változást mondta már ügyfélszolgálatos is de öket nem keresték meg hogy akkor kiépítenék a digitális szolgáltatást. Gondolkm ezért hagyták meg ennél a néhány háznál az analógot amíg megy. Egyébként erdekesség hogy a net az működik.
Sőt bő 2 hete simán felvették új igényként hogy bevezetik mert központilag úgy látják hogy lehetséges.
Majd amikor kijött a szerelő(aki egyebként maximálisan segítőkész volt) megallapította hogy mégsincs így és új kábelt kellene behúzni néhány 10 méteren.
Majd Monoron azt mondták hogy az az alvállalkozó aki csinálná már tavaszig nem fog dolgozni.
Szóval van sok különbözö infó.

villifog: igen szomorú főleg hohy egyáltalán nem azok az örök elegedetlen emberek. Miután Monoron olyan "szépen" viselkedtek velük neírtak a panaszkönyvbe is. ÉLETÜKBEN ELŐSZÖR.
És igen a számla ugyanúgy jön. A telefonálgatások szerintem 2-3 órára rúgnak. És ezt úgy hogy nem türelmetlenül mindennap csak kb hetente hogy na van e fejlemény.
De hangsúlyozom nem cirkuszt szeretnénk csak simán tv-t nézni.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#114873) pjen válasza M5Norbi (#114872) üzenetére


pjen
félisten

Nem értem, azon a koaxon amin az analóg elment elmegy a digitális jel is. Lehet csak egy box kéne a koax végére.

(#114874) M5Norbi válasza pjen (#114873) üzenetére


M5Norbi
őstag

A szerelő megnézte/ végignyomkodta és semmi. Ahol beprogramozná a csatornákat ott 0 a jel.
Nem értek igazan hozzá hogy miért nem jó a koax illetve hogy miért kellene más kábel.

villifog: nem egészen egy éve vettek egy új Samsungot. Pontosan nem tudom de gondolom van benne valamelyik.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#114875) villifog válasza M5Norbi (#114872) üzenetére


villifog
tag

Milyen TV-t használnak a szüleid?
Régi készüléket, vagy már új lcd TV-t, DVB T, DVB C tunerest?

(#114876) vigyory71


vigyory71
tag

Sziasztok,
ma már 20. van, de számlám a Díjnetre még nem érkezett meg. Tudni valamit arról, hogy mit mókolnak vele, miért nem kerül át a Díjnetre?
köszi előre is.

(#114877) pjen válasza M5Norbi (#114874) üzenetére


pjen
félisten

Akkor egyszerűen a koax másik vége nincs sehová bekötve.

(#114878) villifog válasza pjen (#114877) üzenetére


villifog
tag

Akkor min jön az internet szolgáltatás?

(#114879) villifog válasza M5Norbi (#114874) üzenetére


villifog
tag

Vodafone: DVB C
Mindig TV: DVB T
Nálam már nagyon régóta van fenn a padláson egy hasonló erősítő nélküli lepke antenna. Ez olyan vésztartalék volt, de régebben soha sem volt használatban. Most már használjuk, nem fizetünk TV szolgáltatásért, csak a szabadon fogható DVB T csatornákat nézzük, azt is igen ritkán, csak az internet szolgáltatásért fizetünk.

[ Szerkesztve ]

(#114880) pjen válasza villifog (#114878) üzenetére


pjen
félisten

Úgy gondoltam ahonnan Tv jelet kaphatna.

(#114881) villifog válasza pjen (#114880) üzenetére


villifog
tag

Amennyiben Vodafone az internet szolgáltatás, és ugyan innen van a TV szolgáltatás előfizetve, akkor ugyanúgy kellene jönni a digitális TV szolgáltatásnak, mint az internetnek.

(#114882) villifog válasza villifog (#114881) üzenetére


villifog
tag

Egyébként a Monori (29 körzetben) már nem optikai hálózatnak (végpontig) kellene lenni minden ügyfélnél a Vodafone-s rendszeren? Tudtommal igen, de lehet, hogy tévedek.

(#114883) M5Norbi válasza villifog (#114881) üzenetére


M5Norbi
őstag

Elvben igen. Ezért gondolták az ügyfélszolgálaton is hogy menni fog.
Aztán a szerelő mégsem tudta megcsinálni. Valamiért ásni kell és másik kábelt húzni.
De fene bánná csak csinálnák.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#114884) pjen válasza villifog (#114881) üzenetére


pjen
félisten

Ez az, kellene.

(#114885) villifog válasza M5Norbi (#114883) üzenetére


villifog
tag

Szerintem ásni nem fognak, akkor várhatsz egy évezredet is. Lakásbekötésnél szerintem a földmunka az előfizetőt terheli!
Most nem a gerinc-hálózat lég vagy földmunkáira gondoltam.

Oszlopos bekötés nem jöhet szóba? Vagy minden alépítményben van?
Gondolom ha olyan egyszerű lett volna az új bekötés optikával, akkor már rég készen lenne.

[ Szerkesztve ]

(#114886) cocka válasza pkaresz (#114855) üzenetére


cocka
veterán

Most még a médiakárdon dilemmázok, mert amúgy azt is boxba tenném és akkor már inkább saját box a médiakárddal, mint egy hulladék Kaon főzőlap.

De mindegy is, már vettem egy AP-t aztán majd átállítom kliens módba azt kész. Így akkor lényegében bármilyen csak wifis eszközt (aminek fő funkciója a szórás pl. mobil wifi) is fogok tudni használni etherneten. Ugye általában mindenki vezetékes netet akar vezeték nélkülivé konvertálni, vezeték nélkülit vezetékessé nem sűrűn. De a vodkafon kiharcolta, hogy ez is kelljen! Mert ugye a saját router eddig is képes volt 5 GHz-en lefedni az egész lakást, de mivel ez a hordófos nem támogat wifit, valahogy muszáj visszakonvertálni. Az ilyen konnektorba bedugom bohóckodások meg nem az én műfajom. Először majd tesztelem laptopon, aztán ha ott megy, mennie kell a vodkaboxszal is. Így is lesz egy plusz fogyasztó, de legalább wifin jön majd az adás.

(#114887) cocka válasza gduck (#114859) üzenetére


cocka
veterán

Mivel a hivatalos kommunikációban a régi boxoknál felsorolták ezt is.. Igaz már nem Horizon HD médiaboxként, csak Horizon médiaboxként.

(#114888) asdf_ válasza villifog (#114882) üzenetére


asdf_
veterán

Nem, mert csak a terület egy részére (talán harmadára) nyerték ők a SZIP-es pénzt, a többi részen (nagy pofáraesésükre) más nyert, így oda nem került UPC-s üveg.

(#114889) villifog válasza asdf_ (#114888) üzenetére


villifog
tag

Akkor ezek szerint van olyan Vodafone-os rész a (29-es körzetben) ahol még csavart érpáron működik a szolgáltatás?
Esetleg koax hálózat van (már a gerincen)?

[ Szerkesztve ]

(#114890) cocka válasza M5Norbi (#114872) üzenetére


cocka
veterán

Már a régi HDMI-vel rendelkező HD adások vételére képes boxok is alsó hangon 10 évesek. Szóval az nem jelent semmit, hogy többéves.

(#114891) M5Norbi válasza cocka (#114890) üzenetére


M5Norbi
őstag

Nem vitatom. De gondolom ha ennyi lenne a probléma akkor a szerelőjük csak rájött volna.

villifog: itt nincs oszlopos hálózat. Ha jól tudom nem engedte az önkormányzat hogy ne legyen kábelrengeteg. Ezért nincs Telekom sem.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#114892) asdf_ válasza villifog (#114889) üzenetére


asdf_
veterán

Simán, egyirányú koaxkábel, meg adsl. Más kérdés, hogy ezeken a területeken mivel más nyerte meg a SZIP-es pénzt, itt gondolom van alternatív szolgáltató általi rendes sebességű net, csak ha mondjuk ebben az a kellemetlen, hogy nem feltétlenül tud tirple play-t játszani az ember, mert hiába van műszaki lehetőség mondjuk a Telekomtól net+tv+telefon kombóra, ha az ember nem akar a Telekom-féle IPTV-ből, akkor kényszerűen a Vodától van a tv-je, és arra nincs olyan csomagajánlat, mintha egy helyről lenne az összes, de az ADSL miatt a Voda ugye automatikusan kiesik ebből.

Amúgy ezek nyertek, részletesebben nem tudom/keresem ki:

10. Monori járás

UPC Magyarország Telekommunikációs Korlátolt Felelősségű Társaság (nyertes)
NAGYTV Kivitelező és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság
Magyar Telekom Távközlési Nyilvánosan Működő Részvénytársaság

11. Nagykátai járás

HFC-NETWORK Kivitelező és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság (nyertes)
Magyar Telekom Távközlési Nyilvánosan Működő Részvénytársaság
UPC Magyarország Telekommunikációs Korlátolt Felelősségű Társaság
INVITEL Távközlési Zrt.

A HFC hálózatát azóta megvette a Kalásznet (ami Telekom tulajdon és az a vicces helyzet van, hogy a Kalásznetnél drágább a dolog, mintha ugyanazon a kábelen a Telekom szolgáltat és még bérleti díjat is fizet a Kalásznetnek (önmagának)).

[ Szerkesztve ]

(#114893) cocka


cocka
veterán

Arról van valakinek infója, ha esetleg mégse működik egy médiakárd, akkor azt hogy lehet lemondani? Le lehet adni egy üzletben? Adnak a leadásról papírt?

(#114894) villifog válasza M5Norbi (#114891) üzenetére


villifog
tag

Akkor lehet jobban jártok egy DVB T antenna vásárlásával. Kell egy pár méter koax kábel és a végére egy koax dugó. Amit linkeltem az nem a tápfeladós változat. Akár Te is üzembe tudod helyezni.
Költségek:
Antenna: 3800 Ft.
Veszel egy csavaros F csatlakozót, egy F dugó átmenettel, ezt TE is rátudod tenni.
Csavaros F csati:[link]
Koax dugó - F aljzat toldó adapter:[link]
Veszel hozzá pár méter koax kábelt, összeszereled, és már tudod fogni a szabadon fogható DVB T csatornákat.
Én még abban az időben műszerrel állítottam be az enyémet, de ha közel vagy valamelyik adótoronyhoz, még egy bot-antennával is lehet próbálkozni. Nálam még azzal is jó a jelszint, és nem volt még egy röccenés sem.
Elmondásod alapján, a TV-d alkalmas a digitális földfelszíni vételre.
Még akár 20 méteres kábellel is 7-8 eFt. lenne az összes költség, ha TE csinálnád.
Tartalék megoldásnak is nagyon hasznos.
Szerintem, ha még is ásásra kerülne a sor, az már csak tavasszal lenne lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#114895) villifog válasza asdf_ (#114892) üzenetére


villifog
tag

Gondolom, hogy akkor csavart érpár (ADSL) van, mert egyirányú koax-on nem lenne internet szolgáltatása a fórumtársnak.

(#114896) Gyurka6 válasza M5Norbi (#114891) üzenetére


Gyurka6
őstag

Azért ilyen esetben a kötbért célszerű kérni, ha másért nem is, de mindjárt jobban keresik a megoldást!

Gyurka

(#114897) M5Norbi válasza villifog (#114894) üzenetére


M5Norbi
őstag

Ha nem lesz más akkor vagy ez vagy a Mindig tv lesz a megoldás. Csak ezekben meg ugye egyrészt megvan a kockázata a nezhetetlen minőségnek illetve ugye fakat/szigetelést és/vagy födémet kell fúrni.
Nyilván ha nem lesz megoldás akkor ebbe az irányba tudunk menni vagy esetleg MyTelenor tv ami működhet még.

Gyurka6: kószi ezt is megjegyzem ha sokáig húzódna. De mindenki boldogabb és elégedettebb lenne ha csak megjavítanák.

Igen az internet rendben működik. Olyannyira hogy most ha nagyon néznének valami filmet akkor a Youtube-on keresgélnek.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#114898) villifog válasza M5Norbi (#114897) üzenetére


villifog
tag

Gondolom most is a födémen keresztül jön le a kábel, ha nem fér le még egy kábel, akkor ki kell csak bővíteni a lyukat. Én jobban szeretem ha nem látom az antennát, ezért mind a kettő a padláson van. A bot-antennáról rádiót szoktunk hallgatni a padláson, ha néha felmegyünk. Mondjuk csak akkor nem érdemes a padlásra rakni, ha bádoglemez a fedés, beton illetve agyag cserép esetén nincs gond.
Én inkább a Mindig TV-t választanám, főleg akkor ha elég az a kb: 13 kódolatlan csatorna.
A minőségre visszatérve, ez digitális adás, tökéletes képminőséggel, ebben semmi kockázat nincs, és ingyenesek is a kódolatlan csatornák.
Az eddigi analóg vételhez képest összehasonlíthatatlanul jobb a kép digitálison (DVB T).

[ Szerkesztve ]

(#114899) pjen válasza villifog (#114895) üzenetére


pjen
félisten

Az egyirányú koax kábel az milyen?

(#114900) villifog válasza pjen (#114899) üzenetére


villifog
tag

Amin nincs visszirány.
Nyilván itt nem a koax kábel egyirányú, hanem a hálózat. Pl: az erősítőkben nincs benne a visszirány.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.