Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82730) Bile Demon válasza #22718208 (#82729) üzenetére


Bile Demon
őstag

Én is feladtam az IPv6-ot.
Mondjuk nekem kissé más a felállás:
Cisco EPC3925 + Mikrotik a DMZ-ben + Mikrotik mögött az AP-k és userek
A Ciscon minden le van tiltva, wifi, tűzfal stb. amit csak lehet, nehogy megterhelje a sok adatfeldolgozás a kis agyát.

A Cisco úgy van bekonfigolva a szolgáltató által, hogy a WAN portja /56-os címet kap és a mögötte lévő eszközöknek /64-es IPv6 címtartományt oszt tovább. Ez jó egészen addig, amíg a közvetlen a Ciscora van kötve az összes user eszköz, minden eszköz kap egy /64-es címet és működik is vele.

Ha a Mikrotik routert kötöm rá, akkor ő is egy /64-es címtartományt kap, amit az ő WAN portja el is használ, nem tud se a LAN porta, se a mögé kötött eszközöknek tovább osztani belőle, mert ahhoz egy nagyobb címtartományra lenne szüksége...

A routerből lehet kifele pingelni és a nagyvilágból is elérhető a router WAN portja, de semmi más nem működik.

Szerintem az lenne a megoldás, ha a Cisco egy /56-os címtartományt adna a Mikrotiknek, de erre nincs lehetőség.

Telekom álláspontja az, hogy az ő eszközével működik, onnantól nem az ő dolga... Köszi.

Szerintem meg az lenne a dolga, hogy 1 db publikus IPv4 címet és egy használható (minimum /56-os) IPv6 blokkot adjon az én eszközömnek. Egyiket sem teszi meg.

Bruhe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.