Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142651) Essejó válasza Ear001 (#142649) üzenetére


Essejó
veterán

Felhegesztett? Te miről beszélsz? Pl: link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#142652) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Hol van az opció gomb?
Az Összes lépés egyben
Meg kell nyomni hogy elő jöjjön a a le írás.

[ Szerkesztve ]

(#142653) yodee_ válasza Essejó (#142651) üzenetére


yodee_
őstag

Ha neked lakáson belül légkábeled van akkor hívjál szépen szerelőt. Annak a nevében is benne van a hogy lég kábel. Lakáson belül semmi keresnivalója.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#142654) Ear001 válasza Essejó (#142651) üzenetére


Ear001
addikt

Erről: [link] Ez a rendes csatlakoztatás, a rápattintós az inkább csak átmeneti olcsó megoldás.

(#142655) pjen válasza yodee_ (#142653) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem nekem is légkábel van lakáson belül, igaz DIGI. Az oszlopról bejön egész szobába.

(#142656) yodee_ válasza pjen (#142655) üzenetére


yodee_
őstag

Tesómnál is az volt. Sokkal nehezebben kezelhető, több a hiba lehetőség.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#142657) pjen válasza yodee_ (#142656) üzenetére


pjen
félisten

Eddig nincs vele gond (pár év). Egyébként hogy oldják meg?

(#142658) yodee_ válasza pjen (#142657) üzenetére


yodee_
őstag

Náluk szét hullott a korábban említett szerelhtő csatlakozó, ami szigetelő szalaggal volt körbetekerve... Inkább nem is részletezném. Amennyiben jól tudom (nálam így van) akkor a légkábel beérkezik a lakásba padlás, pince, lépcsőház kötődoboz és onnan egy átalakítóval egy sokkal vékonyabb és jobban kezelhető szürke színű kábelre vált ami előre szerelt és a csatlakozó fix rajta.

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#142659) pjen válasza yodee_ (#142658) üzenetére


pjen
félisten

Nálam oszlop padlás egy kábelcsatornán keresztül az ont ba. Vékony mint egy szög.

(#142660) kakuk.tamas válasza liszi70 (#142648) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

És a mobilapp? Nem tudom már melyikbe csináltam egyszer, de nekem totál olyan a csatornasorrend mindenhol mint a boxon. És nem szenvedtem az összes platformon ezzel.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#142661) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.
Egy barátom hazaköltözött Németből, és jönnek hozzá telekom tv-t bekötni. Az a kérdése, hogy a netflix előfizetését tudja valahogy az androidos boxon használni ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#142662) Lauda


Lauda
félisten

Szeretnék kérdezni két dolgot. :)

Fali csatlakozót is kialakítanak internetszolgáltatás megrendelése esetén, vagy csak lehúzzák az optikai kábelt, rá a csatlakozó és mehet az ont-ba?

Azok a régóta használt utp kábelek elegendőek 1000mbit-es csomaghoz?

Köszönöm szépen! :R

(#142663) Kis Tigris


Kis Tigris
tag

Sziasztok. Vodáról szeretnénk átmenni Telekomhoz, Magenta 1-be. Gondoltuk, hogy akkor már az otthoni gép mellé kihoznánk általkános felhasználásra 1 laptop-ot is, főleg mert 48.000ft kedvezményt is kapnék az árából.
Szerintetek általános célra melyik lenne a legjobb (filmnézés, zenehallgatás (nem ártana ha saját hangszórói is elegek lennének filmet nézni), böngészés:
- Lenovo IdeaPad 3 (82H801HSHV)
- Acer Aspire A315-34-P9LT

Valakinek van valamelyik? Tapasztalatiok? :)

[ Szerkesztve ]

(#142664) Zeki válasza rostiron (#142661) üzenetére


Zeki
nagyúr

Valami régebbi verzió külsőleg rátelepítve. Jobb egy okostv, azokon fut.

(#142665) kakuk.tamas válasza Lauda (#142662) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Nem alakítanak ki semmit. Csak behúzzák, azt cső.

Neked kell kiépíteni amit szeretnél, és max arra kötnek.

Bőven elegendő a kábel amit adnak.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#142666) patrikcoc válasza victorhun7 (#142644) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

"Nem akart el indulni hálózati kapcsolat hibára hivatkozva"
Gondolom ezt csinálta nálad is, utána dobta be?
Reboot után gyakran csinálja, mintha nem indulna el a hálózat, ilyenkor csak egy újabb reboot oldja meg... Tegnapi új feature az app crash, adás közben háromszögek és bedobja a launchert...

(#142667) kakuk.tamas válasza patrikcoc (#142666) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Én ilyen esetben szépen kilövöm a Telekomos appokat a beállításokba és tolok menüből egy restartot.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#142668) Zeki válasza kakuk.tamas (#142667) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem kicsit szar, hogy az embernek hozzáértőnek kell lenni, mit meg hogy csináljon, hogy működjön.

(#142669) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Van esetleg olyan itt, aki az ONT-hoz switch-et kötött és abból megy a jel az androidos boxba? Én eddig csak kipróbálás szintjén néztem és abban a hitben voltam, hogy megy. Ugye néhány másodperc után megáll az adás, ha pl. nem megfelelően beállított routerbe kötöd, kb. ennyire teszteltem csak. Most viszont véletlenül tovább maradt a switch-be kötve és azt tapasztalom, hogy 5-6 perc után megáll és kakukk. Egy nagyon egyszerű, gigabites TP-Link switch-ről van szó, amivel viszont eddig minden is működött. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#142670) snyper990 válasza rostiron (#142661) üzenetére


snyper990
őstag

Szia!
Zeki hozzászólásával ellentétben fel lehet rá rakni a legújabb appot is, de csak a telefonra/tabletre valót. Több hátránnyal is jár egy okostévés verzióhoz képest, pl. a box távirányítójával nem lehet kezelni (mivel érintőképernyőkre szánták), de egy egérrel áthidalható a dolog.
Viszont Widevine-ból valamiért csak L3-mat lát, ezért 480p a stream max. felbontása.
Okostévés appal szerencsésebb, ez inkább kényszermegoldásnak jó. (Ha mégis érdekelné ez a megoldás, a mikéntje itt van leírva: [link1] [link2])

#142662 Lauda: Az, hogy elegendőek lesznek-e a kábelek, sokmindentől függ (melyik kábelszabvány, mekkora távolság, stb.). De ha most megvan a gigabites linksebesség rajtuk két eszköz közt, akkor biztosan elég lesz

#142669 tylerddd: IGMP snoopingot tudó switch-csel mennie kell

[ Szerkesztve ]

(#142671) Gallmix


Gallmix
aktív tag

Sziasztok!

A számla értesítőben olyasmi van, hogy a telekom fiókoknál lesz egy hitelesítés valódi-e...
Ha nincs vmi hitelesítve azzal mi lesz? Mi célból jött ez a szabályozási ötlet?

(#142672) kakuk.tamas válasza tylerddd (#142669) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Igaz, megszólitottál, de nem tudok erre mit írni… :DDD :C

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#142673) kakuk.tamas válasza Zeki (#142668) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Az a baj ezzel az androidos boxszal, hogy androidos. :DDD
Ha kikapcsolod, valójába nem kapcsol ki, csak ‘alvóba’ megy (hogy gyorsabban bekapcsoljon. Ez az események tudatában vicces…), és indításkor szerintem szarul hívja vissza az appokat és emiatt fagynak, vagy hasonló.

Ezért jó néha kilőni őket és menüből restartolni, hogy minden IS induljon újra normálisan. Nálunk így két hétig általában elmegy szépen.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#142674) GreatL


GreatL
őstag

Akad a vlc ezen a kacaton... Van valami értelmes androidos lejátszó ami akadozástól mentesen lejátszik mindent?

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#142675) patrikcoc válasza kakuk.tamas (#142673) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Ez a hálózati hiba pont reboot után jelentkezik az új frissítés óta. Az alvóból indításos "tartalom betöltése sikertelen" azóta nincs.

(#142676) kakuk.tamas válasza patrikcoc (#142675) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Itt az okoswifiröl mennek a boxok, de ilyen képernyőt még sose láttam egyiken se.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#142677) fatal` válasza mlinus (#142617) üzenetére


fatal`
titán

Ezért keveredtem a topicba, de akkor megnyugodtam, hogy nem nálam barmolódott el valami a hálózattal.

Valaki tudja, hogy mi okozza?

(#142678) Pittu1986 válasza Kis Tigris (#142663) üzenetére


Pittu1986
tag

Szia. Én a gyereknek a Lenovot hoztam ki. Kellemes csalódás. Igaz 4 GB ram de bővíthető viszont szépen muzsikál 4-el is. Csak az "S" módot kell kikapcsolni az Áruházba belepéssel ha egyéb külső programot is szeretnél telepíteni.

Windows 11 22H2, MSI B250M Mortar, Crucial 8GB 2400MHZ, MSI Geforce GT 1030

(#142679) Markizmark


Markizmark
addikt

Ha olvassa ezt egy Telekomos, akkor továbbítsa az illetékesek felé :
Atom király lenne az a funkció, hogy az EPG-be be tudjam jelölni a műsort ami érdekel és kezdéskor automatikusan kapcsoljon oda. Több mint 10 éve van ilyen funkció a tv saját epg-jében.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#142680) Woodcutt3R


Woodcutt3R
tag

Sziasztok!

Magenta 1-es csomagban vagyok és gondoltam megnézem milyen a 2gigabites internet előfizetés. A hűségem majd jövő januárban jár le. Néztem, hogy lehetőségem van megújítani már most, így upgrandelném a netet próbaképp. Van arra mód, hogy amennyiben nem jön be a dolog, hogy megérje a kb. havi +1000 Ft-t, hogy visszaálljon az eredeti állapot 14 napon belül?
Köszi
M.

(#142681) Essejó válasza Ear001 (#142654) üzenetére


Essejó
veterán

Aha, és arra a kb fél méternyi szálra, hogy került a csatlakozó amit hegesztettek a másik szállal? Arról nem beszélve, hogy van direkt toldó elem is, amibe a két végéről befűzöd a szálat. De kár ezt itt ragozni mivel off topik.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#142682) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Lányom albérletben nemrég cserélték a routert (Hgw?)
Tegnap óta panaszkodik, hogy laptopjával hiába csatlakozik wi-fi-n a routerhez, közel még van internet jel, de távolabb már hiába van 4-5 csíkos wi-fi jel, internetet nem kap. "Nincs hálózat" hibajelzést kap. Vett egy Mercusys MW300RE jel továbbítót, hiába, de középtávra téve a készüléket sem kap internet jelet.

Mit, hogyan lehet megnézni, beállítani, hogy tudjon internet jelet kapni a routertől 5-6m-re lévő szobájában is?

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#142683) Taci válasza Markizmark (#142679) üzenetére


Taci
addikt

Ezt én is nagyon-nagyon hiányolom. Bár amilyen állapotban most van a műsorfüzet, igyekszem sosem megnyitni... (naggggggggyon lassan tölt be, néha lefagyasztja az egész rendszert, és ha be is tölt, olyan szinten szaggat és használhatatlan, hogy az undorító).

Ha már írok: Miért rakták alulra a hangerőszabályzó csúszkáját? Hangerő fel/le most már jobbra és balra. De ha már ilyen szinten változtatnak valamit, legalább hagyják benne opcióként, hogy állítani lehessen (pár sor plusz kód lett volna csak...).

Végre amúgy legalább nem hibával indul a rendszer (kivéve az Ethernet-csatlakozós hülyeségét).

Illetve továbbra sem értem, miért szedték ki belőle, hogy az adott csatornán állva jobbra nyíllal gyorsan láthassam a következő műsorok címeit. Vagy ha már kiszedték, legalább a műsorfüzetet csinálták volna meg használhatóra... Adják ide, átírom és megírom én szívesen, ingyen, kreditet sem kérek, de legalább használható lesz. Arra az 1 db támogatott hardverre... (Keressetek privátban bátran...)

(#142684) AnonymusX válasza HoTaZo (#142682) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Szia!

HGW/ONT típusa jó lenne, valószínűsítem, hogy WiFi 6-os új. Meg lehetne próbálni a WiFi 2,4 GHz-es és 5 GHz-es hálózatok szétválasztását (más ssid név és mondjuk fix csatorna) és a WPA3 titkosítás WPA2-re állítását.

(#142685) gringoka válasza tylerddd (#142669) üzenetére


gringoka
aktív tag

Üdv , nekem is úgy van tökéletesen működik.

(#142686) HoTaZo válasza AnonymusX (#142684) üzenetére


HoTaZo
őstag

Bocsi, azt elfelejtettem beleírni. Kaon CG3002.
Le tudnád írni ezeket a műveleteket, hogyan lehet csinálni?
Én külföldön vagyok jelenleg, továbbítanom kell majd neki a műveletet.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#142687) AnonymusX válasza HoTaZo (#142686) üzenetére


AnonymusX
senior tag

A Band steering legyen kikapcsolva, a két hálózatnak legyen eltérő SSID-ja (pl. ahogy a képen látható a 2,4GHz megkapta "-2.4GHz" toldást a Select SSID mezőben), Security részén WPA2 personal [link] (Telekomos ismertetőből kölcsönöztem, ami a jelszó cserét írja, azért az a mező van bekarikázva pirossal, de nem az kell).

[ Szerkesztve ]

(#142688) Tcsabi7811 válasza Taci (#142683) üzenetére


Tcsabi7811
csendes tag

"Illetve továbbra sem értem, miért szedték ki belőle, hogy az adott csatornán állva jobbra nyíllal gyorsan láthassam a következő műsorok címeit."

- Emiatt nem frissítem a maradék két boxot a régi rendszerről.Bosszantó,hogy egy frissítéssel elvesznek,butítanak,holott pont fordítva kéne,ami jó azt meghagyni ,és a hiányosságot kell pótolni.
Amíg manuálisan lehet frissíteni addig marad a régi...

(#142689) Lauda válasza kakuk.tamas (#142665) üzenetére


Lauda
félisten

Ez így tökéletes, köszönöm szépen! ;)

(#142690) Ear001 válasza Essejó (#142681) üzenetére


Ear001
addikt

Tényleg kár, mert a szál végére a gyárilag szerelt, bonthatatlan csatlakozót hegesztik fel.

(#142691) pjen válasza Ear001 (#142690) üzenetére


pjen
félisten

Valahol mégiscsak kell lenni egy helyben szerelt csatlakozónak. Nekem is behúzták az optikát az oszlopról egész az ONT ig es ott tettek rá egy csatlakozót. Eggyel kevesebb hiba lehetőség, ha gond van nem kell a padláson mászkálni.

(#142692) Taci válasza Tcsabi7811 (#142688) üzenetére


Taci
addikt

Szülők készülékét én is a régin hagytam, hogy ők ne szívjanak ezzel a nagyszerű "fejlesztéssel". Amíg nem lesz kötelező a frissítés (és hát miért is lenne az), az a készülék biztosan úgy is marad.

(#142693) kakuk.tamas válasza Lauda (#142689) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Amikor hozzánk jöttek kötni, láttam a szerelő szemében, amint egy apró könnycsepp jelenik meg, amikor meglátta, hogy vártam, és előkészítettem a terepet.
Mondtam neki, hogy hogyha lehet itt hozza be a vezetéket, erre jöjjön végig a csatornába, az ONT meg erre a kis polcra kerüljön.
A többit meg az okoswifi megoldotta, nem szenvedtem UTP kábelekkel akkor.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#142694) HoTaZo válasza AnonymusX (#142687) üzenetére


HoTaZo
őstag

Köszönöm!
Továbbítom neki, hátha boldogul így vele.
Remélem, hogy ez nem fog bekavarni a két másik lakótárs kapcsolódásába!

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#142695) snyper990 válasza HoTaZo (#142694) üzenetére


snyper990
őstag

Biztosan be fog, úgyhogy előtte nem ártana megbeszélni velük

(#142696) liszi70 válasza kakuk.tamas (#142660) üzenetére


liszi70
nagyúr

A mobilappot nem próbáltam, mert számomra pc-ről, laptopról lenne célszerű a csatornabeállítást, kedvencek beállítását stb. elvégezni. Régen ez működött, úgy látszik, ma már nem, vagy nem tudni, hogy kell. :) A TVGo oldalán a "Csatornáim" menü alatt sem működik ez, pontosabban nincs hatása a boxra, bármit csinálok.

[ Szerkesztve ]

(#142697) liszi70


liszi70
nagyúr

Uraim, erre a régi fajta telekomos távra hogyan kell ráprogramozni a TV irányítását? (A mostani stb-ot kiválóan kezeli, de programozás nélkül a tv-t nem tudom vele irányítani.)

(#142698) polonic


polonic
félisten

Továbbra is pozitívak a tapasztalatok az új android box frissítésről?

(#142699) HoTaZo válasza snyper990 (#142695) üzenetére


HoTaZo
őstag

Akkor az a kérdésem, hogy ez a művelet biztosan megoldja, hogy tudjon jól csatlakozni a routerre, vagy csak egy lehetséges megoldás, s egy szakit kéne kihívni, hogy ne a 3, ilyet még nem csinált, fiatal turkáljon a router lelkivilágában?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#142700) Kbali válasza polonic (#142698) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nekem az elmúlt egy évben nem volt annyi random restart és fagyás, mint a mostani frissítés óta. Visszaáll a TV felbontás is rendszeresen 480-ra, stb...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.