Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142351) SokiGergo válasza Rick4 (#142349) üzenetére


SokiGergo
csendes tag

Majd ránézek, mert van másik gép, de azt csak nagyon ritkán használom! Csak ki kell fognom a hibát, mert van mikor egy nap 3-szor de van mikor napokig nem jön elő!

(#142352) Nordik válasza Kaba (#142347) üzenetére


Nordik
őstag

2023 júliusig van a mobil előfizetésen hűség. Ilyenkor otthoni elofiezetesre vállalt 1 év hűség milyen módon modoistja ezt?

[ Szerkesztve ]

(#142353) Kaba válasza Nordik (#142352) üzenetére


Kaba
veterán

Az otthoni előfizetésre vállalt 1 éves hűséged nem módosítja a már meglévő mobil hűségedet.

[ Szerkesztve ]

(#142354) Rick4 válasza SokiGergo (#142351) üzenetére


Rick4
félisten

Gondolom a gépeden ki lett kapcsolva, hogy a windows lekapcsolhatja a hálókártyát az energiagazdálkodásra hivatkozva...

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#142355) SokiGergo válasza Rick4 (#142354) üzenetére


SokiGergo
csendes tag

Ezt hol tudom megnézni? (Win10) Az energiagazdálkodás résznél csak a képernyő és az alvás, +sémáknál merevlemez, vezeték nélküli, usb, pci, proci, multimédia hálókártyáról nem látok.
Már megvan kikapcsoltam, megnézem jó e így! Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#142356) jani4454 válasza GreatL (#142331) üzenetére


jani4454
tag

Remélem, Te így fogsz járni... Nagyon bunkó beszólás!

(#142357) Essejó válasza bb.bocs (#142329) üzenetére


Essejó
veterán

A telekom tv-hez csak androidos boxot lehet kérni.
Amíg működik az iptv stb-d eszedbe ne jusson lecserélni. Azt csodálom, hogy még nem alakult csoportos per társaság a T ellen az androidos box hulladék ám teljes árú szolgáltatása miatt.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#142358) #46824192 válasza Essejó (#142357) üzenetére


#46824192
törölt tag

Pedig beszálltam volna, de már a futárnál van az iptv boxom. :)

Igaz két napja hurcolássza... Egyszer a szomszédban dudált , ma meg szabálykövető volt és nem adta oda másnak. Remélem holnap végre megkapom. (neki munkanap ,nekem nem)

Még csak hagyján hogy én vehetem át, de még máshol sem adja ide a gps miatt. Jó szar megoldás ez így. Úgy kezelik mint ha arany rúd lenne a dobozban.

(#142359) Essejó válasza #46824192 (#142358) üzenetére


Essejó
veterán

Jól értem, vissza kapod az iptv stb-ket az androidosak helyett?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#142360) #46824192 válasza Essejó (#142359) üzenetére


#46824192
törölt tag

Igen. Viszont sajnos felvétel opciót nem lehetett kérni.
De annyi baj legyen.

Szerintem megvilágosodtak, és rájöttek hogy inkább a továbbiakban ne ...suk egymás ,mert ez hosszú menet lesz (lenne)

(#142361) patrikcoc válasza #46824192 (#142360) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Nekem szept.20 óta van nyitva a hibajegy a pattogó hang miatt, a szerelő még a helyszínen felajánlotta az IPTV-re visszaállást, vagy várok és ősszel jön a javítás (aminek még nyoma sincs)… Kár volt elutasítani, főleg az új szerverhibák miatt (ma délelőtt is E:504 gateway timeout…)

[ Szerkesztve ]

(#142362) snyper990 válasza patrikcoc (#142361) üzenetére


snyper990
őstag

Biztos vagy benne, hogy nem zárták le, amikor nem fogadtad el a felajánlott „megoldást”?

(#142363) patrikcoc válasza snyper990 (#142362) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Az app szerint még nyitott, viszont továbbra is hibát ír ha meg akarom nézni a részleteket... 1414 látja a hibajegyet, "dolgoznak rajta". Telekom chat szerint ez a hiba az IPv6-ra van nyitva (amit már központilag megoldottak és le is zártak)... Hiába küldtem a screenshotot nekik, hogy TV hibajegy.

[ Szerkesztve ]

(#142364) bb.bocs válasza DougButabi (#142350) üzenetére


bb.bocs
őstag

köszi. közben voltak kint telekomosok modemet cserélni, rákérdeztem... felejtős kb :D

Más a többiekhez is : hoztak egy új modemet. KAON névre hallgat.
Amit egyenlőre nem értek. Elneveztem a wifit ugyanarra a névre, ugyanazon jelszóval. Egyszerűen nem csatlakozik fel rá se gép, se mobil.
Próbáltam már több elnevezéssel,jelszóval,titkosítással is.
Amennyiben nyiltra rakom, működik, amint jelszót adok bármilyen névvel párosítva, nem megy. mit csinálok rosszul?

(#142365) Rick4 válasza bb.bocs (#142364) üzenetére


Rick4
félisten

Ugyanazon név, ugyanazon jelszó, de a titkosítás módja ugyanaz?

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#142366) snyper990 válasza patrikcoc (#142363) üzenetére


snyper990
őstag

Biztos rendkívül produktív dolog, amikor hibás a hibanyilvántartó- és kezelő rendszer is... Így hamar rendbe lehet hozni mindent :)

#142364 bb.bocs: Ha a band steering be van kapcsolva, kapcsold ki, és indítsd újra.
Az eredetitől eltérő névvel és jelszóval látják a kliensek a hálózatot?

(#142367) bb.bocs válasza Rick4 (#142365) üzenetére


bb.bocs
őstag

titkosításra nem emlékezem, viszont több félét is próbáltam. akármilyen név + titkosítás komboval sem megy valamiért.

(#142368) bb.bocs válasza snyper990 (#142366) üzenetére


bb.bocs
őstag

az eltérö név jelszóval sem tudnak csatlakozni. (+ ahogy látom egyenlőre a nas sem tudja felismerni a modemet.. pedig ez lett volna az egyik cél -_-)

[ Szerkesztve ]

(#142369) bb.bocs


bb.bocs
őstag

bocsi a sok posztért, jó lett... a qva titkosítás tipusát nem sikerült kitalálni valóban (igaz most másik böngészőből próbáltam az egészet) -_- (fogyaték) viszont, a synology nassal eddig nem tudtam összebarátkoztatni mint adatútválasztó :D viszont, megszűnt a telefon recsegés :) vlmi jelvisszafogót is rakhatott be a srác,pár kábelt újracsatizott...

[ Szerkesztve ]

(#142370) Pizzafutar válasza Gabonetta (#142326) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

Nekem is megérkezett a számlám, az eddigi 9080 Ft helyett 11860 - a különbség 2780 Ft, ez így pont 30% áremelés. Az előfizetésem nem egészen 5 éves, gondolom a legtöbb szerződés ennél régebbi.
Ez így durva...

(#142371) Rick4 válasza bb.bocs (#142369) üzenetére


Rick4
félisten

Szívesen!

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#142372) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Valaki mondja mar el, hogy tudom Vandát kikerulni es ugyintezohoz kerulni.

(#142373) Starchm válasza -secret- (#142372) üzenetére


Starchm
őstag

varj 1 percet v mondj egy ertelmetlen hosszu mondatot :D

(#142374) snyper990 válasza bb.bocs (#142369) üzenetére


snyper990
őstag

Szükséges portokat kinyitottad a NAS-nak?

(#142375) Essejó válasza bb.bocs (#142364) üzenetére


Essejó
veterán

Ó hogy.. A három lehetséges közül a legót var a bika-t kaptad.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#142376) bb.bocs válasza snyper990 (#142374) üzenetére


bb.bocs
őstag

hallgatlak.
essejó: ez van, nem tudom milyen opciók voltak :D már annak is örülök hogy lecserélték :D

[ Szerkesztve ]

(#142377) Shkiz0 válasza Pizzafutar (#142370) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nálam is változott az ár bár nem ilyen mértékben.
Eddig fizettem gigás optikáért + IP TV-ért 7400 Ft/hó-t most ez 7800-ra változott, mindezt úgy, hogy 2023.02-ig hűség van rá. Itt is a spec kedvezmény változott.
Nem is az a 400 Ft zavar, de amúgy ha valamire hűségidő van, akkor ugye elvileg annak lejártáig (de igazából az után se) lenne szabad változnia elvileg. Vagy ez a T-re nem vonatkozik?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#142378) Kaba válasza Shkiz0 (#142377) üzenetére


Kaba
veterán

A Júliusi számlád végén közölték veled az áremelkedést és a szerződést 45 napon belül kötbérmentesen felmondhattad volna.
Január 1-én minden csomag ára emelkedik az infláció mértékével, de ezek már nem mondhatók fel kötbérmentesen, mivel az ÁSZF-ben már benne van.( a többi szolgáltató is így jár el).

(#142379) Shkiz0 válasza Kaba (#142378) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Na ezt meglesem, mert azt nem neztem.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#142380) Kaba válasza Shkiz0 (#142379) üzenetére


Kaba
veterán

Az árat bármikor változtathatják, viszont a hűségben levő csomag áremelkedés esetén továbbra is kötbérmentesen mondható fel, ez alól kivétel csak a Január 1-i inflációs áremelés lesz.

(#142381) snyper990 válasza bb.bocs (#142376) üzenetére


snyper990
őstag

Azt neked kell tudni, hogy milyen szolgáltatásokat használsz a NAS-on, és azoknak melyik portokat kell kinyitni. Keresd meg a típus beállítási útmutatóját, és ellenőrizd, hogy minden annak megfelelően van-e konfigurálva (pl. statikus IP). Ha elakadsz, van NAS-os topik, ahol tudnak segíteni. (Ne felejs el azért kérdezés előtt olvasni, a kereső hasznos dolog)

[ Szerkesztve ]

(#142382) bb.bocs


bb.bocs
őstag

adatútválasztóként beállításnál upnpn keresztül nem találja meg a routert. (nem szolgáltatást nem érek el, hanem a nas s a modem nem kommunikálnak, föként ezét cserélték le egy szó nélkül hogy az működjön, mégsem megy :D ) hogyha megint egyenként kell nyitogatnom portokat a routeren, akkor e téren ugyanott vagyok mint az előzőnél...upnp ipv4nél a routeren be van kapcsolva.azt hittem olyat mondasz hogy a upnphez kell vlmi külön port, azért is csodálkoztam. illetve igy hogy bevan kapcsolva a upnp, 2 lan csati narancssárgán villog :D

[ Szerkesztve ]

(#142383) snyper990 válasza bb.bocs (#142382) üzenetére


snyper990
őstag

Mondjuk ISP-s routerrel én eleve nem próbálkoznék UPnP-vel...

(#142384) bb.bocs válasza snyper990 (#142383) üzenetére


bb.bocs
őstag

remek.. régivel működött, aztán azthiszem jött egy fw... csodás -_-

(#142385) Essejó válasza bb.bocs (#142384) üzenetére


Essejó
veterán

Mint írtam a Kaon a lehető leg 💩 HGW amit kaphattál.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#142386) bb.bocs válasza Essejó (#142385) üzenetére


bb.bocs
őstag

akkor sok értelme volt a cserének -_-' a házban meg csak telekom van... mind1, elvillog narancssárgán :D + majd akkor egyenként hozzáadom a portokat... annyit sikerült elérni hogy a telefon helyrejött,nem kattog,recseg, az új készülékkel sincsen alapzaj. iptv,és az ikeás gateway narancssárga, de mennek...halkan megjegyezte az úriember hogy alapvetően a upnp miatt cserélik ki :D tök jó hogy most már a gomb működik a felületen, csak nem igazán látja a nas :D) hogyha már itt volt a két úriember, rákérdeztem android boxnál működne e egy távirányítóról minden. a válasz nem. Illetve hogy optika várható e a környéken... nem mert ahol van rendes koax, ott az is marad... a gigás net ott is megy.. (ja csak a feltöltés nem XD ) köszönöm a segítségeteket.

(#142387) Pizzafutar


Pizzafutar
aktív tag

Újrakötöm az előfizetésem erősebb nettel, coaxon 500 helyett 1000/25 Mbps.
Kérdésem, hogy a jelenlegi SagemCom HGW marad, vagy ilyenkor azt is cserélni kell?
Ha igen, mit adnak helyette?

(#142388) Kaba válasza Pizzafutar (#142387) üzenetére


Kaba
veterán

Milyen Sagemcomod van most?

(#142389) #46824192 válasza snyper990 (#142383) üzenetére


#46824192
törölt tag

Tud az működni csak ,csak 1-2 eszközben bugos. :)

Beállítod , nyomsz magardra egy port scannt , máris kiderül minden oké vagy sem.

(#142390) Pizzafutar válasza Kaba (#142388) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

FAST3686 V2.0

(#142391) Kaba válasza Pizzafutar (#142390) üzenetére


Kaba
veterán

Akkor 3890-est kapsz vagy hűségnél kaphatsz 3896-ost is.

[ Szerkesztve ]

(#142392) anonymus89


anonymus89
addikt

Üdv, megőrjít ez a "pattogó hang" effektus mióta ki lett cserélve a tv egy nagyobb készülékre de látom elég sokunknál megfordul ez a jelenség.
Technicolor készülék van és közvetlenül a Huawei modemen keresztül kap netet.

Mit lehetne tenni ez ellen?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#142393) snyper990 válasza #46824192 (#142389) üzenetére


snyper990
őstag

Elavult firmware-ű hálózati eszközökön (mint pl. szolgáltatói HGW-k jellemzően) biztonsági kockázat akkor is, ha látszólag jól működik.
Én ha ragaszkodnék hozzá, akkor tennék a HGW mögé egy saját, lehetőleg a gyártója által még támogatott és frissített, vagy OpenWrt-vel kompatibilis routert DMZ-be, és azzal használnám

(#142394) snyper990 válasza anonymus89 (#142392) üzenetére


snyper990
őstag

Valaki egyszer elmagyarázhatná, hogy lett a „pattogás” szó ilyen elterjedt a lagoló hang leírására...
Set top boxon képbeállításoknál ugye valamelyik 50 Hz-es képfrissítésű kimeneti opció van kiválasztva? TV-n ki van kapcsolva minden csoda kép- és hangjavító varázslat? Jó minőségű a HDMI kábel?
Elég aljas hiba ez így, hogy nem mindenkinél jön elő. Így nehéz behatárolni a forrását, meg ugye felvetődik, hogy akár nem is (vagy nem kizárólag) a set top box lehet a felelős a jelenségért

(#142395) patrikcoc válasza anonymus89 (#142392) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Ez inkább hang akadozás/kihagyás mint pattogás, illetve az a probléma csak az androidos boxoknál van. Nálad valami más gond lehet.

(#142396) #46824192 válasza snyper990 (#142394) üzenetére


#46824192
törölt tag

Akadozó hang = pattogás.

Gyakorlatilag nem az , csak az ember valszeg annak hajjla.

Nekem is volt , de nem úgy ahogy általánosan mindenkinél (akinél folyamatos)

Én akkor hallottam ,amikor a box cpu -ja úgy döntött hogy az erőforrást másra használja.
Kihagyott idő és hangfrekvecia kérdése mikor minek hallani.

Más!

A tré azért kitesz magáért.
Már a droid boxok elcsomagolva vannak és hát persze hogy nem indul el az iptv.

Követtem a leírást, nem megy.
Minden is újraindítottam , nem megy.
Telefonáltam hogy aktiválják, nem megy.
Aktiválva van, nem megy.
Várjak két órát. Megvolt, nem megy!

"Account vagy iptv box tiltva van" üzenet van folyamatosan.

Sejtettem hogy nem lesz egyszerű, de hogy a szereld magadhoz is szerelő kell az azért bullshit!

[ Szerkesztve ]

(#142397) anonymus89 válasza snyper990 (#142394) üzenetére


anonymus89
addikt

Természetesen képletesen értettem mivel sokan így írták de valóban hangkimaradás lesz a "jó szó" rá.
Tv-n igazándiból semmit sem engedélyeztem, ami "javító hatással" bírna. Árnyékolt aranyozott hdmi 2.0-s kábellel kettővel is próbáltam.
A technicolor ISB2201-es készülékben ilyen még csak véletlenül sincs, hogy 50hz-es kimeneti opció vagy bármi ami ehhez közelítene. :(
Képarány beállításra van lehetőség és ennyi.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#142398) bb.bocs


bb.bocs
őstag

megint...én... -_-
portot nyitnék (6669) látszólag megnyitja,gyakorlatban portot szkennelve zárva van... 8000 portot gond nélkül nyitja, zárja a routeren állítva.... logika? (kaon...)

(#142399) woodworm válasza bb.bocs (#142398) üzenetére


woodworm
veterán

"A switchbe van dugva : nintendo switch,synology nas 2 porttal 1fel 1 letöltési szállal,"

Ez még mindig így van?
Az egy menedzselhető switch és rendesen be van állítva? Bár szerintem ez akkor sem így működik, hogy egyiken le a másikon fel.

[ Szerkesztve ]

(#142400) #46824192


#46824192
törölt tag

Olyankor mi van a tatungnál hogy bekapcs után fogaskerék, majd kék képernyő, fogaskerék, elindul 3db fehér négyzet a folyamat sávban , majd egy nagy piros X alatta egy szürke hármas szám?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.