Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142851) mgaben válasza Dave1984 (#142847) üzenetére


mgaben
senior tag

Szerintem tökéletesen leírtad a multicégek üzletpolitikáját.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#142852) snyper990 válasza Dave1984 (#142847) üzenetére


snyper990
őstag

Ha esetleg váltásra kerül a sor, majd oszd meg a tapasztalataidat :)
Minden vállalkozás célja a profitszerzés. A multi jobb helyzetben van, mert a méretéből adódóan kedvezőbb feltételeket tud egy-egy megállapodás során kiharcolni (mert ugyebár más vállalkozásokkal állapodik meg, és ugye azok is profitot akarnak termelni, és minél több végfelhasználót érnek el, annál több lesz a profitjuk), és olyanokkal is tud tárgyalni, akiknek 1-1 kisebb vállalkozás - kis hal lévén - esetleg közelébe sem tud kerülni.
Ráadásul a multinak kisebb veszteségek is beleférnek, mert tud hosszú távra tervezni, illetve más területen bepótolni a kieső bevételt. Azon felül pl. jobb eszközöket képes beszerezni olcsóbban, mennyiségi alapon. És jut átfogóbb, jobban rendelkezésre álló ügyfélszolgálatra/hibaelhárításra is (ha rászánják).
Egy kisebb vállalkozás számára már kisebb veszteségek is akár a véget jelenthetik már középtávon, mert az leginkább spórolással tudja pótolni, ami előbb-utóbb a szolgáltatás minőségének rovására fog menni, ami az ügyfelek számának csökkenésével fog járni, ami bevételkiesést jelent... Könnyen halálspirálba keveredhet.
Adhat jobb minőséget drágábban, de lehetőségekben sosem lesz képes versenybe szállni egy multival. Különösen ilyen árérzékeny piacon.
Én csak ennyire akartam utalni a hozzászólásommal, de hát nem mindenkinek jöhet át :))

(#142853) R.Redemption


R.Redemption
csendes újonc

Sziasztok.

Van valakinek ötletje erre az LCP echoes problémára, ami 2 éve gondot okoz ?
Többször belett jelentve a gond, a szolgáltató nem mondott vagy tett érdemi lépést. A kérdésem kiírtam a telekom fórumára, ahol több év után se jött válasz.
Szoktam NAS -ra másolni az ONT -n keresztül, ekkor szokott előjönni a legtöbbször a gond (feltöltési sebesség felmegy 80 MB/s felé, akkor megszakad a kapcsolat. A letöltéssel nincs gond, stabil 2 GBittel jön). Leáll az internet pár percre. Nemrég egy youtube ment a böngészőben, amikor leállt az internet.
Amiket tettem:
Kb 9 alkalommal jelentettem be ezt a hibát, párszor kijöttek, megnézték az ONT -t, mondták hogy nincs gond, elmentek. Az utolsó alkalommal megfenyegettek, hogy legközelebbi kihíváskor kifizettetik velem a kiszállás költségét, mert szerintük én okozom ezt a problémát.
A telekom szolgáltatásom 2000 MBites. Eszközeim megfelelnek hozzá (nincs vírus és hasnoló a gépemen, ismerem a dörgést, nem usererror ez).
ONT típusa:
SagemCom F@st 5670

Próbáltam utoljára firmwarefrissítést kérni az ONT -re, hátha megoldja a gondot. Nem sikerült még a legfrisebb verziót se megkérdeznem.
Facebook chat: mi nem férünk hozzá a rendszerhez, nem tudunk segíteni. Telekom -s honlapon lévő chat: a szervizes embernek szóljak erről. Szervizes ember: az ONT lefrissíti magát automatikisan (oké, 3 éve kértem updatet, egyből megkaptam és megtudtam akkor hogy mely a legújabb verzió).

Mellékeltem a log -t, ami a problémát mutatja.
Tanácstalan vagyok, nem tudom eldönteni, hogy ismét a telekomhoz forduljak (nem akarok vitázni megint velük) vagy a fogyasztóvédelemhez.

[ Szerkesztve ]

(#142854) Dave1984 válasza snyper990 (#142852) üzenetére


Dave1984
őstag

20 évig volt Tarr kábel tv előfizetés nálam.Ennyi hiba,mint itt,20 év alatt nem volt. Képminőség sokkal szebb,itt még a HD adások képe is mosott. Amiért tavaly kipróbáltam a Telekomot az az archív tv és megállítható felvehető tv adás!Na az is nagy átverés.

Nem véletlenül multikat írtam , és nem kis -közép vállalkozásokat. :)

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#142855) #46824192 válasza R.Redemption (#142853) üzenetére


#46824192
törölt tag

Ez jó poén...Te okozod a problémát mert adatot mozgatsz a hálózaton :C :C :C

Írd le ugyanezt egy levélben , legyen egyszerre címezve a telekom, nmhh, fogy.védelem , meg még akit találsz. Fogadjunk nagyon hamar megoldódik a probléma. És természetesen ebben a levélben kérj egy kis kötbért is, legalább a fenyegetőzésért cserébe.

Nekem is kalap sz@r volt az android tv, fenyegetőztek hogy semmi baja és kiszállást kell majd fizetnem, stb... Mindentől elzárkóztak.
Végül a megfelelő határozottsággal fellépve , mégis megoldották, mert visszakaptam a normálisan működő régebbi wince iptv boxokat.

Tanulság az ,hogy ha tudnak leráznak, ha látják hogy ebbűbajlesz, akkor megoldják!

(természetesen mindez akkor igaz, ha teljesen kizárható ,hogy a hiba nálad van)

[ Szerkesztve ]

(#142856) molnarpeter válasza molnarpeter (#142839) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

SmartBox WiFi - így némi használat után ideiglenes megoldásnak éppen elmegy, de kábeles bekötésben csak biztosabbá tett :D egyik így vezetek nélkül néha megakad, hálózat hibaüzenet, de kb egyből nekifut magától újra és folytatódik az adás. A másik maradt ethernet kapcsolaton, stabil. Ha sokat vannak kapcsolgatva (rendesen a CH gombokkal, pl ahogy végiglapoztuk a meglévő adókat lista nyomtatás előtt), egyrészt eltűnik a nyilakkal előhívható felület aljáról a műsor (403), belassul a csatorna váltás, újraindul az appje, aztán megy tovább. Az analiti speed test alapján WiFi-n kb 30/30 Mbps átviteli sebességet produkál az adott helyen, kábel kimaxolja a csatlakozást 90-93 körüli letöltéssel, ahogy a dobozban is 4 eres jár, telepítők 8-asat húztak ki.

[ Szerkesztve ]

(#142858) patrikcoc válasza molnarpeter (#142856) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

"Ha sokat vannak kapcsolgatva (rendesen a CH gombokkal, pl ahogy végiglapoztuk a meglévő adókat lista nyomtatás előtt), egyrészt eltűnik a nyilakkal előhívható felület aljáról a műsor (403)"

Ezt én is tapasztalom, ratelimit lehet (403 Forbidden), a sok 502-es szerverhiba óta van.

[ Szerkesztve ]

(#142859) ht42 válasza patrikcoc (#142858) üzenetére


ht42
senior tag

Az a sáv ott alul kurvára felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#142860) Lauda válasza Dave1984 (#142842) üzenetére


Lauda
félisten

Nézheted onnan is, hogy ha nem lennének ezek a multicégek, akkor valószínűleg egy hulladék (elavult) szolgáltatásért fizetnéd a jelenlegi többszörösét, mert nem lenne sem technológiai, sem árverseny.

[ Szerkesztve ]

(#142861) PeLa87


PeLa87
aktív tag

Szisztok!

Telekom ma kötötte be a gigabites netet. Eddig Tarr-nál voltam. Most a szerver gépemet (amit letöltésre használok és itthoni filmmegosztásra) most nem érem el DDNS-sel. Tudnátok segíteni? Rendesen van konfigurálva és látom, is hogy megkapta za új IP-t, de mikor rákattintok, semmi... :/

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

(#142862) Dave1984 válasza Lauda (#142860) üzenetére


Dave1984
őstag

Nekem az nem fejlődés, hogy amit 20 évvel ezelőtt akadás hangpattogás, box lefagyás nélkül egyszerűen működött csak,azt most a hu de fejlett világban Telekomtol nem kapom meg!

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#142863) patrikcoc válasza proradeon (#142846) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Nem sikerült. :(
Bár a ping mintha jobb lenne, (gyakran lemegy 20-ra), így is van minimális packet loss és kiugrások. Talán korán van.

[ Szerkesztve ]

(#142864) fatal` válasza proradeon (#142846) üzenetére


fatal`
titán

Nálam most az eddig rossz siteok jónak tűnnek.

(#142865) Lauda válasza Dave1984 (#142862) üzenetére


Lauda
félisten

Kizárt, hogy 20 éve működött az, ami ma nem.

(#142866) Dave1984 válasza Lauda (#142865) üzenetére


Dave1984
őstag

Szimpla lineáris tv nézés sokszor akad itt!Ha nálad ez nem jelentkezik akkor szerencsés vagy.

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#142867) Lauda válasza Dave1984 (#142866) üzenetére


Lauda
félisten

Hát akkor tudod hol kapsz minőséget. :) Nálam nem akad az adás. A padláson van egy lepkeantenna, az fogja az ingyenes mindigtv adásokat oszt cső. :DDD ;)

[ Szerkesztve ]

(#142868) proradeon válasza patrikcoc (#142863) üzenetére


proradeon
őstag

Sajnos továbbra is 100-as a ping 1.1.1.1 felé, ami Digivel 1 ms. :(

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#142869) fatal` válasza fatal` (#142864) üzenetére


fatal`
titán

Már nem. :DDD

(#142870) Lauda válasza fatal` (#142869) üzenetére


Lauda
félisten

Telexnél a 95ms ping is kemény, az oldal is lassú. Nálatok is ennyi? :DDD Tegnap is ez volt, napközben 10ms körül van nálam.

(#142871) proradeon válasza Lauda (#142870) üzenetére


proradeon
őstag

Érdekes egyébként, hogy én se a 444-nél se a Telex-nél nem érzékeltem betöltési problémát. Ezt csak annak tudom tulajdonítani, hogy én IPv6-on érem el mindkét említett oldalt. Feltételezem, hogy ti nem. (Bár a ping v6-on is ugyanolyan rossz, mint v4-en. Digivel ugyanerra a két oldalra 1ms a késleltetés.)

De persze az is lehet, hogy valami tök más oka van annak, hogy nálam ez a probléma éppen nem áll fent.

Mindenesetre szomorú, hogy nem sikerült a Telekomnak javítania a hibát. Sőt, ha igaz, amit patrikcoc-nak állított a 1414-es ügyintéző, nem is nagyon tudnak mit kezdeni vele (amit azért nehezemre esik elhinni). :F

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#142872) #46824192 válasza proradeon (#142868) üzenetére


#46824192
törölt tag

Nálam javul napról napra ...

(#142873) Lauda válasza proradeon (#142871) üzenetére


Lauda
félisten

Most beállt 12-16 közé. :D

Nálad mekkora a ping telekom felől? :)

(#142874) proradeon válasza Lauda (#142873) üzenetére


proradeon
őstag

Most nekem is 12-16. Amikor az előző hozzászólásom írtam, random 50-90 között mozgott.

Nem tudom, hogy az előző napokban mettől meddig tartott a problémás időszak. Azt tudom, hogy olyan este 6-7-től kezdődött. De lehet, hogy most is csak azért jó, mert túl vagyunk az esti csúcsforgalmon. Majd holnap este 7-8 körül kiderül.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#142875) fatal` válasza proradeon (#142871) üzenetére


fatal`
titán

Telex nálam is rendben van, 444 nem (pontosabban most már igen, de késő van, csak bizonyos idősávban nem jó).
Mindkettő ipv6.

1.1.1.1-re nálam most 7ms a ping, amikor proradeon írta, nálami s 90 volt.

(#142876) Lauda válasza proradeon (#142874) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm! Nálam is pont így volt. Tegnap nem tudom mikor kezdődött a lassulás. Érdekes a dolog, mert rövid idő alatt javult meg most is. Tegnap is egyszer még 90ms volt, rövid idővel utána már 10-12. :F

Mikor 90ms volt, ránéztem az inviteles vdsl-el, ott hozta a 17ms-ot, ami a minimum annál a kapcsolatnál (16-17ms a minimum pingje annak a kapcsolatomnak). Szóval nem a telex döglődik, hanem a telekomnál valami.

[ Szerkesztve ]

(#142877) enginev3.0 válasza PeLa87 (#142861) üzenetére


enginev3.0
félisten

Telekomos eszközt használod? Az nem képes megtalálni a mögötte lévő gépet ddns címmel

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#142878) solarix45


solarix45
senior tag

Sziasztok!
Aki használ PPPoE Passthrough-t az kap IPv6-ot a saját eszközön? Én csak IPv4-et kapok, bármivel tárcsázok be.
Koszi!

(#142879) Dr. X


Dr. X
aktív tag

Tudnátok segíteni mi lehet a hiba? Tegnap reggel újraindítottam a Sagecom F@st 5655 v2 routert és azóta el van baszódva a net. 1000/1000Mbites a net, de tableten használva ez 500/400 környéke szokott lenni, ami teljesen jó. Azóta viszont többször fel sem csatlakozik a wifire, amikor meg igen, akkor 0.2Mbit/200Mbit szokott lenni. Minden kábelt kihúztam már, mindenhogy áramtalanítottam húszszor, de semmi javulàs. A router beállításait is megnéztem a 192... izében, de ott semmi hibát nem látni. Más eszköznél is ilyen rossz a net, a Playstationnek a storeja is fél percig tölt, mire bejön. Áramtalanítás után, a PON LED pirosan világít fél percig, aztàn átvált zöldre és minden LED zöld. Kivéve a WPS-t, mert azt hiába kapcsolom be a gombbal, hamar vissza kikapcsol. Milyen router/rendszer hiba az, ahol egy router újraindításig tökéletesen megy, most meg alig kapcsolódik, ha igen nulla a letöltés, a fel viszont megy rendesen?

(#142880) patrikcoc válasza solarix45 (#142878) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Pár hete ugyanez volt a gondom, valamit állítottak központilag utána lett jó.

(#142881) Lauda


Lauda
félisten

Érdekesek ezek a tesztprogramok is:

Elindítom a speedtest alkalmazást winből:

Speedtest cli:

A torrent is jön 110mb/s-al, szóval a sebesség megvan.

szerk: Most ha rápróbálok az alkalmazással, az is méri a maxot, szóval érdemes több felől is mérni, ha valaki problémát tapasztal.

[ Szerkesztve ]

(#142882) Renwick válasza solarix45 (#142878) üzenetére


Renwick
őstag

Technicolor ONT-on keresztül kap v6-ot az UDM. Eleinte nem ment, de akkor az ONT lan layeren sem volt v6.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#142883) fatal` válasza solarix45 (#142878) üzenetére


fatal`
titán

Nekem megy, mindig is működött. Nekem még a baromi régi Huawei ONT van.

(#142884) Túzok22 válasza Dr. X (#142879) üzenetére


Túzok22
aktív tag



Nekem is olyan ONT-m van a szolgáltatótól és a net tökéletes mind kábelen és wifi-n is. Lehet hogy meghibásodott az ONT-d. Legjobb megoldás saját router, vagy okoswifi rendszer mögé kötése és arról kell szórni a wifit, nem a szolgáltatói eszközről.

(#142885) Lugas


Lugas
csendes újonc

https://promotions.hu/orszagos/sport/2022/10/26/telekom-flip-magyarorszag-duhos-ugyfelek-premier-league-bundesliga-match4-arena4-spiler-tv-foci-csatorna Ezek szerint ebben az évben nem sok reményt fűzhetünk a MATCH4 csatornához. :(

(#142886) Dr. X válasza Túzok22 (#142884) üzenetére


Dr. X
aktív tag

Szóval a Te megoldásod, hogy vegyek routert, amikor a gyári (amit kb. az előfizetők 90%+-a használ) az elmúlt ~3 évben tökéletesen működött? Értem, hogy a normál esetben lévő 500/400at kevesled, de tableten ez bővel elég, a Playstationön meg Ethernettel simán megvan az 1000Mbit a letöltési sebesség alapján.

#142885 Lugas: Ne sajnáld, mert a Vodafonenál dobozhangja van még a reklámoknak is.

[ Szerkesztve ]

(#142887) Lauda válasza proradeon (#142874) üzenetére


Lauda
félisten

Telex be is ugrott 70-90ms közé. :D

(#142888) patrikcoc válasza Lauda (#142887) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Discord már be se tölt… Azt értem, hogy nem MO-n van a probléma, de igazán szólhatna a T a DT-nek, hogy csináljanak valamit ezzel… Ma már 5-kor elkezdődött a packet loss.

(#142889) djalmasi válasza Lauda (#142881) üzenetére


djalmasi
tag

Én a Telekom saját szerverére sosem tudok értelmes letöltési sebességet mérni (maximum 400) :U sem cli-vel sem a win alkalmazással (amit általában használok), de ha pl váltok jzt-re azonnal 1700-on kezd.

[ Szerkesztve ]

(#142890) Lauda válasza djalmasi (#142889) üzenetére


Lauda
félisten

Érdekes anomáliák ezek. :D Délután már kimérte a maxot:

Délelőtt valamiért nem akarta az igazságot. :D

Még a hálózati útvonalon mosolygok, amúgy tök jó lenne a ping is, csak be van építve fél magyarország kerülőnek.

Csak annyit, hogy zalaegerszeg és szeged is tök más irányban van. :D

De nem panaszkodom, mert amúgy minden rendben. :K

(#142891) Nite válasza Lauda (#142890) üzenetére


Nite
őstag

akkor most mehet a trace route az 1.1.1.1-re is :U

Paid my dues!

(#142892) Túzok22 válasza Dr. X (#142886) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Nem arra értettem hogy keveslem az 500/400-at, hiszen az egy nagyon jó sebesség, hanem ha probléma van az ONT wifijével (gondolok itt 0,25 Mbps-es wifis letöltési sebességedre), akkor vagy saját eszköz mögé kötése, vagy hibára jelented és egy ONT-csere oldhatja meg a problémát.

(#142893) djalmasi válasza Lauda (#142890) üzenetére


djalmasi
tag

Telekom :DDD

JZT
3 db traceroute

(#142894) Lauda válasza Nite (#142891) üzenetére


Lauda
félisten

;]

(#142895) djalmasi válasza Túzok22 (#142892) üzenetére


djalmasi
tag

Nálam 6 hónapja feladta a Technicolor a wifi normál funkcionalitását, 6 alkalommal beszéltem ügyfélszolgálatosokkal / technikusokkal. A vége az lett, hogy mögé kellett kötnöm egy Archer AX55 AX3000-et, azóta ez szolgálja a wifit.

(#142896) mgaben válasza patrikcoc (#142888) üzenetére


mgaben
senior tag

Pontosan mi ez a hiba? Mert nálam is sz@r a ping több oldallal. A telekom dns-ével az androidfilehost oldal be sem tölt legtöbbször. Ha elmondod mit kell jelenteni, akkor megpróbálom én is, hogy minél több jelzést kapjanak.

Egyébként annyit csináltam, hogy a routerben a dns-t átírtam a google-ére, onnantól azért betöltenek az oldalak, de a pingek így is elég gyengék több ip-re, oldalakra is.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#142897) Lauda válasza patrikcoc (#142888) üzenetére


Lauda
félisten

Érdekes a dolog, másik gépre rádugtam az inviteles vdsl-t:

:F

(#142898) mgaben válasza Lauda (#142897) üzenetére


mgaben
senior tag

Most telefonon próbálgattam a yettel és telekom nettel is. Telekomon ilyen 60 ms körül volt az 1.1.1.1-re, míg yettel-el 1-8 ms. Szóval egyértelmű hol a hiba.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#142899) Lauda válasza djalmasi (#142893) üzenetére


Lauda
félisten

Kemény! :DDD

Arra még nem jöttem rá, hogy ha eddig bármit néztem, az vagy a zalaegerszegi vagy a szegedi host-on keresztül fut , ahol eléggé megugrik a válaszidő, akkor hogy mérek a telekom plc-re 7ms válaszidőt. Vagy a zalaegerszegi szerverre 6ms-ot:

:DDD

Köszi a traceroute értékeket! :D

Nálad is vannak ott feleslegesen lassító host-ok. :D Persze ezeket a különbségeket csak így tudjuk mérni, szerintem az ember nem képes érzékelni ekkora időket. ;)

---------------------------------------

Amúgy a telex is csak telekom felől lassú:

Invitel felől:

[ Szerkesztve ]

(#142900) #46824192 válasza Lauda (#142890) üzenetére


#46824192
törölt tag

BAZ megyéből 1.1.1.1

A két végpont között 11km van légvonalban.
Innen is látszik hogy a két technológia teljesen máshogy van "huzalozva", ami egyébként szerintem full lényegtelen (fénysebesség). Ami lényeges az az aktív átjárók száma és állapota.

(Az elérési időket nem érdemes nézni az optikás képen a VPN miatt)

Koax:

Optika:

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.