Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142151) #46824192 válasza Rick4 (#142149) üzenetére


#46824192
törölt tag

Ezt inkább csak halkan és a szerelő ne is lássa vagy tudjon róla.

Akad 1-2 túlvezérelt szabálykövető közöttük és képesek kissebb hisztit csapni nem rendeltetés szerű használat miatt. Sőt még ráfogják hogy ezért romlott el.

Nálam a kiszallás számlázásával fenyegetőzött egyszer az emberke , mert wifin volt egy box.
Én voltam a csúnya gonosz, mindennek az elrontója.
Hála a jó égnek jól beégett , mert kábelre rakta és ott is ugyanaz a hiba volt :)

(#142152) tuto558 válasza tuto558 (#142150) üzenetére


tuto558
tag

Hmm, úgy látszik a HGW-vel volt valami, nem hálózati probléma. Újraindítottam, és most már újra jó a ping idő.

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#142153) Tcsabi7811 válasza yossarian14 (#142115) üzenetére


Tcsabi7811
csendes tag

Én próbáltam,de sikertelenül.Ugyanez fogadott. A tv2 play oldalon pedig kódot kér,amit mèg nem küldött a telekom...

(#142154) dptrsk válasza Tcsabi7811 (#142153) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

A kódot a Telekom Fiókban tudod megnézni, legalábbis induláskor nekem mutatta ott a webes felületen.

(#142155) Lugas válasza Bogyi007 (#142147) üzenetére


Lugas
csendes újonc

Szerintem felesleges abban reménykednünk, hogy valaha is lesz a Telekomnál MATCH4 csatorna. :(

(#142156) Gyurike


Gyurike
tag

Sziasztok!
Jelenleg "régi" IPTV-t használok, és szerződéshosszabbítás előtt állok.
A dolgok jelenlegi állása alapján érdemes már az új Telekom TV-re váltani, vagy inkább maradjak a régi rendszeren?
Csakis az adások képminősége és hangja szempontjából érdekel a különbség, a box okosfunkcióit nem használnám.

Előre is köszönöm!

(#142157) kigyi_23 válasza Gyurike (#142156) üzenetére


kigyi_23
addikt

Mivel 4K tartalom nincs még a T-nél így felesleges az új box, ha a funkciói nem kellenek.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#142158) Kaba válasza Gyurike (#142156) üzenetére


Kaba
veterán

Nem érdemes. Ugyanaz a stream megy mindkettőn. A régi plattform stabilabb. A későbbiekben igény esetén bármikor válthatsz az új plattformra, de visszafelé már nem lehet váltani.

[ Szerkesztve ]

(#142159) snyper990 válasza kigyi_23 (#142157) üzenetére


snyper990
őstag

Létezik 4K minicsomag...

(#142160) kigyi_23 válasza snyper990 (#142159) üzenetére


kigyi_23
addikt

Óh ezt nem is tudtam, bár ahogy ezeket ismerem biztosan nem éri meg :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#142161) Gyurike válasza kigyi_23 (#142160) üzenetére


Gyurike
tag

Köszönöm a válaszokat, akkor marad a régi plattform.
A 4K minicsomagról is tudok, de az áráról is, szóval az se győz meg a váltásról.
Köszi még1x!

(#142162) tylerddd válasza Rick4 (#142139) üzenetére


tylerddd
veterán

Most olyan van, hogy belőttem a routert. A WAN kapcsolat típusa automtikus IP az Asus routerben. Ha a fiók beállításánál belövöm a Telekomos adataim, akkor nem működik semmi. Ha nincs hitelesítés, akkor pörög minden. A felhasználónév/jelszó ismert, megvan, tehát azok jók.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#142163) eszakas válasza tylerddd (#142162) üzenetére


eszakas
senior tag

Klónoztasd a ruterral a telekomos ontot úgy próbáld.

más.
Az androidos beltéri beállítható úgy hogy áramszünet után ne kapcsoljon be?

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#142164) tylerddd válasza eszakas (#142163) üzenetére


tylerddd
veterán

Ezt sajnos nem tudom hogy kell. A másik kérdése ugye az, hogy minek írjam be a hitelesítési adatokat, ha így is megy.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#142165) snyper990 válasza tylerddd (#142164) üzenetére


snyper990
őstag

Mert routerként szeretnéd használni, de így valószínűleg AP-ként működik.
HGW-t újraindítottad, miután engedélyezted rajta a PPPoE passthrough-t?
Ha igen, gyári visszaállítás az Asuson, aztán állítsd be rajta a PPPoE kapcsolatot.
(Vagy ha ennyire nem megy, és nincs valami különleges oka, hogy saját routert szeretnél használni, szerintem ne erőltesd... Vagy állítsd direkt AP módra, ha úgy is megfelel...)

[ Szerkesztve ]

(#142166) tylerddd válasza snyper990 (#142165) üzenetére


tylerddd
veterán

De kell, totál gáz a Sagemcom 5655 wifije. Hétvégén több időm lesz, rá fogok nézni, köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#142167) snyper990 válasza tylerddd (#142166) üzenetére


snyper990
őstag

De ahhoz elég AP-ként konfigurálni. Nálam is úgy van (csak nálam azért, mert a TV és a telefon mellé került a HGW a ház kvázi sarkába, és így az átellenes szobákban gyenge volt a jel, így meg a ház közepéről egy AP-val normálisan le van fedve az egész ház)

(#142168) eszakas válasza snyper990 (#142165) üzenetére


eszakas
senior tag

Nálam is ASUS ruter van. azon keresztül könnyebb elérni az otthoni eszközöket. A Telekomos le van butítva. Másik firmware lenne benne biztos tudná az is.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#142169) Rick4 válasza tylerddd (#142162) üzenetére


Rick4
félisten

a router tárcsáz a jó adatokkal, pppoe módban, telekomos cuccon áthúzod a pppoe passthrough kapcsolót, mindkettőt kihúzod, bedugod, és menni fog. Nálam xiaomi ax3600-zal aznap be lett lőve, mikor bekötötték, azóta több áram lekapcsolás, ez- az volt, hibátlanul megy.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#142170) snyper990 válasza eszakas (#142168) üzenetére


snyper990
őstag

Nálam Technicolor HGW van. Eddig még nem okozott problémát az eszközeim elérése.
Persze, le van butítva, de szerintem a felhasználók 90+%-ának így is bőven elegendő, amit tud.
Nyilván van előnye is a saját router használatának, de azért van hátránya is.
És ha valakinek problémát okoz pl. egy PPPoE kapcsolat felépítése egy SOHO routeren, annak nem biztos, hogy jó ötlet fejest ugrania bele, különösen mielőtt kicsit szintre hozná magát hálózati alapismeretekből...

[ Szerkesztve ]

(#142171) tkesy


tkesy
őstag

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, h iptv set top box működik úgy is, ha nem a T-s HGW-re van csatlakoztatva, hanem egy másik, attól a hálózattól teljesen különálló hálózatra (és annak routerére?) Ha esetleg igen, mi kell hozzá a másik router részéről?

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#142172) tobias40 válasza tkesy (#142171) üzenetére


tobias40
veterán

Keresőbe:IGMP!!!!!!!

(#142173) snyper990 válasza tkesy (#142171) üzenetére


snyper990
őstag

Teljesen különálló hálózaton nem fog menni.
Kizárólag a HGW alhálózatán megy (utána kötött, IGMP snoopingot tudó switchen/AP-n keresztül, vagy szintén utána kötött másik routeren IGMP proxyval, de ez utóbbi esetben is a HGW alhálózatán marad a box, a routeren meg buksz egy LAN portot)

[ Szerkesztve ]

(#142174) Headers válasza orgadam (#140991) üzenetére


Headers
tag

Nekem ugyanez + az üres config felület.

Nem tudom ezekkel mit lehet tenni.

A nem-tudás tudása a tudás kezdete

(#142175) Tcsabi7811 válasza dptrsk (#142154) üzenetére


Tcsabi7811
csendes tag

Sikerült. Köszi!

(#142176) danithe


danithe
tag

Sziasztok!

Végre hozzánk is elért az optika. Gondolkodok a Telekomra váltáson. Másik szolgáltatónál jelenleg 1 giga a letöltésem, viszont a feltöltés max 50 mb.

Xl. kerületben esetleg valakinek már be van kötve? Stabil? Főleg munkához és játékhoz használnám.

Valamint olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek megéri -e a 2 gigásat választani az átlagban nagyobb sebességért, vagy elég az 1 gigásat is ?

Köszi előre is a segítséget.

:R :R

Dani

Azt mondd, amit mondanod kell, ne azt, amit mások szeretnének hallani. Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást. Egy szakadékot nem lehet két részletben átugrani.

(#142177) Essejó válasza danithe (#142176) üzenetére


Essejó
veterán

Ha a gépeden van 2 Gigát tudó lan kártya, vagy tervezel ilyet venni és a géped is kellően erős hozzá akkor igen, különben felesleges. Ha több gépen is akarnál 2 Gigát akkor mindbe kell legyen hozzá való lan, és kell egy minimum 5 portos 2 Gigás switch is kb 40 K HUF-ért.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#142178) richard_d85 válasza Essejó (#142177) üzenetére


richard_d85
csendes tag

És természetesen SSD is kell, mert sima winchesterrel(max kb.120-130mb/s írás és olvasási sebeség) nem lehet kihasználni!

[ Szerkesztve ]

(#142179) #46824192 válasza danithe (#142176) üzenetére


#46824192
törölt tag

Van akinek megéri, van akinek nem. Egyén, felhasználás és belső függő.

[ Szerkesztve ]

(#142180) danithe


danithe
tag

Köszönöm mindenkinek. :R :R

Azt mondd, amit mondanod kell, ne azt, amit mások szeretnének hallani. Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást. Egy szakadékot nem lehet két részletben átugrani.

(#142181) TOZ válasza danithe (#142176) üzenetére


TOZ
addikt

Elég!

(#142182) tylerddd válasza snyper990 (#142170) üzenetére


tylerddd
veterán

Sikerült beállítani, most már működik! :) (A router 5Ghz-es rádiójával volt most kis probléma, de megoldódott.)

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#142183) patrikcoc


patrikcoc
aktív tag

Már a LED vezérlés is bugos... Bár ha jól értelmezem ez a gyártó hibája, nem a Telekomé.

(#142184) #46824192 válasza patrikcoc (#142183) üzenetére


#46824192
törölt tag

Most ez úgy bugos ,hogy működik a kapcsoló , csak Te a motorháztető alatt látsz valamit a logban?Vagy fordítva. Nem működik a kapcsoló és azért néztél logot?

Egyébként pont tegnap változtattam a box nevét és épp ezt is kipróbáltam és működött.

[ Szerkesztve ]

(#142185) patrikcoc válasza #46824192 (#142184) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Kikapcsoltam a boxot, majd az magától visszakapcsolt (és a LED is világított, pedig le volt tiltva mint a képen), utána néztem meg logcatben hogy mi a helyzet. A kapcsoló nem működött, rebootolni kellett...

[ Szerkesztve ]

(#142186) Zeki


Zeki
nagyúr

Szegény szüleim, nem tudják feldolgozni, hogy a droidos tv box már nem tudja a Teletextet. És ők azt nagyon szerették.
:(

(#142187) #46824192 válasza #46824192 (#141995) üzenetére


#46824192
törölt tag

Napokig így akadozott ez a nyomorul box.(ethernet nélkül is) (Recovery menü teljes törlés sem hozta helyre.) Közben a másik kettő és a net rendben ment.

Eljutottunk odáig az 5. napon hogy végre kijön valaki megnézni, de az időpont előtt kaptam egy sms-t hogy hálózati hiba volt és javították. Persze az emberke felszívódott mert nem jött. Szokás szerint elfelejtette közölni hogy nem ér ide, ne várjam. Nyilván nehéz egy félpercre megemelni a telefont. Megértem ,biztosan fáradt volt.

Próbaként bekapcsoltam és most meg működik.
Na most ez véletlen egybeesés vagy megtávgyógyították úgy ,hogy a bejelentkező felületen sem jutott át ,mert egyébként restartolt a cucc nonstop a telekom login képernyőnél??

[ Szerkesztve ]

(#142188) Essejó válasza #46824192 (#142187) üzenetére


Essejó
veterán

A T-nek általában van az ONT-HGW-n saját belépője, lehet azon keresztül van nekik szervíz mód az STB felé is.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#142189) bb.bocs


bb.bocs
őstag

Recsegéses sztori vol2:
előzmény. egy bizonyos személlyel való vezetékes telefonálás alatt, recseg a vonal, kimaradnak szavak. bedobtam ide a modem adatokat, rendben találtátok. (sok cucc megy a routeren keresztül) megnéztem a koax kábelt, nincsen kicsúszva, nem mocorog.
Sagemcom F@st 3890V3..... újra lett indítva. Mai nap folyamán vásároltam egy másik vezetékes telefont, és döbbenten tapasztaltam hogy baromi nagy alapzúgás, sistergés volt észlelhető. Hogy ez most a telefonkészülék hibája vagy csak ennél a készüléknél jött ki jobban azt nem tudom. Amit észrevettem mintha a kábel mozgatására változna a történet. Sajnos elég hosszú kábelt még nem találtam(15m körül) hogy lecseréljem és kipróbáljam)

(#142190) snyper990 válasza bb.bocs (#142189) üzenetére


snyper990
őstag

És egy rövidebb kábellel sem tudod kipróbálni? Nem adtak az új készülékhez?
Az alapzajt egyébként felveheti azon a 15 méteren is, pl. ha közel fut másik elektronikai készülékhez vagy tápvezetékhez

[ Szerkesztve ]

(#142191) bb.bocs válasza snyper990 (#142190) üzenetére


bb.bocs
őstag

készüléket visszavittem. (volna,ha a média markt visszavené -_-' )netkábellel együtt megy végig a fél lakáson... gyanús a kábel :D nem is mai darab. az érekes ez hogy csak az egyik készülékkel jött ki nagyon az alapzaj. Azt nem tudom van e valami + a koaxon,de azt hiszem nincsen, ilyen csillapító bigyula vagy mi az amiket szoktak néha rápakolni :D :D :D

(#142192) Szpisti válasza bb.bocs (#142191) üzenetére


Szpisti
addikt

Azért szerintem egy rövidebb kábellel ki lehetne próbálni (mondjuk azzal amit a telefonhoz általában adnak) a modem mellett állva, hogy azzal van-e alapzaj, nem gondolnám, hogy a telefon a 15méterrel távolabbi helyéhez van szögelve... :)

Mondjuk én megoldottam ezt a kábelezés dolgot azzal, hogy vezeték nélküli telefont vettem erre a célra, annyi, hogy a bázisállomása avagy töltője a modem mellett van... (De ritkán kell... és mivel két készülékes, adtak hozzá egy töltőállomást pluszban)

(#142193) bb.bocs válasza Szpisti (#142192) üzenetére


bb.bocs
őstag

idős ember használja a telefont másik szobában. A modem nálam található szekrény tetején 2 méter magasan :D majd letesztelem. Azon agyaltam hogyha rövidebb vezetékkel jó, akkor vagy rövidebb kábel + fal átfurás kombó lesz, vagy megnézem egy 15 méteres új kábellel.

(#142194) patrikcoc


patrikcoc
aktív tag

Már megint behalt a TV GO, 500/502-es szerverhiba. Úgy néz ki minden hétvégén eljátsszák.

(#142195) Rick4 válasza patrikcoc (#142194) üzenetére


Rick4
félisten

Válts directone-ra, az működik mindig.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#142196) patrikcoc válasza Rick4 (#142195) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Arról váltottam T-re a minőség miatt. :D

(#142197) MDanny


MDanny
senior tag

Felhívtak a napokban az Android box hangpattogása miatt, kimondottan a TV-re kérdeztek rá.

Becsületes bemutatkozás, általános eszmecsere után:

T: Csak nem LG?
én: De, egy 5 éves nem smart LG.
T: Azzal lesz a probléma, valószínűleg meghibásodott a HDMI bemenetért felelős IC.
én: Értem, egy boxra érkezett SW frissítés elrontotta a HDMI bemenetért felelős IC-t a készülékemben? (Tudom, ez csúnya volt, bocsánat...)
T: Nem, nem úgy értettem. Ez egy meglévő probléma kellett, hogy legyen, csak korábban biztos nem vette észre.
én: A visszajátszott tartalmaknál, egyéb stream applikációknál nem tapasztalom a hibát, ott másik IC a felelős?
T: Ennyire nem értek hozzá, nekem ezt mondták, hogy ebbe az irányba kell elindulni és egyébként kivétel nélkül LG televízióknál fordul elő. Próbálja meg alaphelyzetbe állítani a TV-t, jelentkezzen ki a Google fiókjából, az is lehet összeakad, ha a boxon is be van jelentkezve.
én: Nincs ilyen funkciója a TV-nek.
T: Értem, köszönöm, többet sajnos nem tudok segíteni. Tovább nyomozunk, nem világos a probléma mibenléte.

Becsületes elköszönés, előtte felajánlva a helyszíni kiszállást, esetleges IPTV-re váltásról is szó lehet. Egyelőre nem szeretnék váltani.

Ma reggel egy másik technikus felhívott és elkérte a TV pontos típusát.

Holnap ki fogom próbálni egy Samsung TV-vel.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#142198) #46824192 válasza MDanny (#142197) üzenetére


#46824192
törölt tag

Milyen rendesek ,hogy rögtön a lényegre tértek.

A hiba nálad van :C

(#142199) dptrsk válasza MDanny (#142197) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Érdekes, hogy a TVre kenik a STB nyilvánvaló hibás működését.
Mondjuk az biztos, hogy kényelmesebb a TVre kenni, mint megkeresni a STB szoftver hibáját és kijavítani. :(

A beszélgetés alapján az LGkben tömeges az IC hiba, de csak a Telekomos SmartBox esetén okoz gondot? :W

(#142200) tkesy válasza snyper990 (#142173) üzenetére


tkesy
őstag

Köszi!

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.