Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142301) MDanny


MDanny
senior tag

Hazaértem, bekapcsoltam az Andorid boxot, Android logo után ez fogadott, majd bejelentkezésre nyomva átment karikázásba es így maradt...

No, két újraindítás után be tudtam jelentkezni. SW frissítés volt? A hang továbbra is rossz.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + DIGI VoWiFi), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi + Vodafone VoLTE); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#142302) Astroboy válasza MDanny (#142301) üzenetére


Astroboy
őstag

Nem értem a problémád, ez az új kezelőfelület és design.
De ugye van akinek semmi se elég jó... ;] :P

(#142303) patrikcoc válasza MDanny (#142301) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Nem, csak random kiléptetett. Nekem is ezt csinálta 2 boxon múlt héten, adás közben.

(#142304) v-man


v-man
őstag

Eddig 9153ft volt, most 9713ft összeggel jött a havi számla...
Semmi értesítést nem küldtek miért, mindenkinek emelkedett akinek nincs már hűség időszak a szerződésen?

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#142305) Rick4 válasza v-man (#142304) üzenetére


Rick4
félisten

Miért kellene tartaniuk bármiféle árat, ha nem vagy hűségben? A hűségnek pont az a lényege, hogy te is és a cég is vállaljátok a szerződésbe foglaltakat annak időtartamáig.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#142306) GreatL válasza Lacielvtárs (#142297) üzenetére


GreatL
őstag

Szerintem sima ügy. Aláírod a létesítést a szerelőnek aztán mehet kávézni.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#142307) csako válasza v-man (#142304) üzenetére


csako
veterán

Ha régi díjcsomagod van, akkor korábbi számla végén elvileg volt értesítés, vagy legalábbis az ÁSZF módosításról biztosan.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#142308) Lacielvtárs válasza GreatL (#142306) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem, de ezt akkor a szerelőkkel kell megbeszélnem és nem a telekom központtal, ha jól gondolom :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#142309) kigyi_23 válasza v-man (#142304) üzenetére


kigyi_23
addikt

Volt értesítés egyik előző számlán augusztusin azt hiszem. El kell olvasni amit küldenek.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#142310) Essejó válasza GreatL (#142306) üzenetére


Essejó
veterán

Azért nem teljesen így van. A szerelőnek fel kell tenni a végpontot és aktiválni a központban

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#142311) Lacielvtárs válasza Essejó (#142310) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ma beszéltem is velük és el van intézve minden hamarosan kapok időpontot és kijönnek bekötik az ajtón belülre és aláírom a telepítést/átköltözést, de nem kérem a lakáson belüli kábel kihúzásokat, de a végpontnak élnie kell ha nem is használom :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#142312) Kaba válasza v-man (#142304) üzenetére


Kaba
veterán

Nem mindenkinek. A régebbi már nem aktuális csomagok árai emelkedtek pl.150/50 net. A júliusi számlád végén szerepelt a módosítás, de az ÁSZF módosulások alatt is megtalálod.

(#142313) kigyi_23 válasza Lacielvtárs (#142311) üzenetére


kigyi_23
addikt

Utána kihúzhatod és berakhatod a szekrénybe nem kell aktívnak lennie csak a beüzemelésig.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#142314) Lacielvtárs válasza kigyi_23 (#142313) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:K :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#142315) HIJ


HIJ
őstag

Sziasztok!

Telekom optikánál van lehetőség a szolgáltatói eszközt kihagyni a képletből? Tehát ha pl vennék egy ilyen routert, akkor tudnám közvetlen ezzel kialakítani a PPPOE kapcsolatot? Vagy helyből nem is SFP szabvány az oprikai kábelvég?

(#142316) Rick4 válasza HIJ (#142315) üzenetére


Rick4
félisten

Hogy lehetne kihagyni, az a végpont. Ráadásul amíg a sajátjukat tudják kezelni, figyelni, szoftot frissíteni, a tiedet nem.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#142317) HIJ


HIJ
őstag

Az ADSL -ből indultam ki, ahol mindegy a modem tulajdonosa, ha tudja a szabvány betárcsázást...

(#142318) Lacielvtárs válasza HIJ (#142317) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

a régi "szép" idők amikor még a PC-n kellett beírni a net belépő adatokat :D :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#142319) viktorhu válasza Lacielvtárs (#142318) üzenetére


viktorhu
veterán

Ugyanígy van optikán is, csak a router átveszi a "betárcsázást" :) De ha modem módban van a szolgáltatói eszköz, és arra csatlakoztatod direktben a pc-t, akkor ugyanúgy a telefonos hálózati kapcsolatoknál fogod létrehozni a csatlakozást, mint régen, és ugyanúgy pppoe-t fog használni.

(#142320) Lacielvtárs válasza viktorhu (#142319) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

mi a fene, nem is tudtam hogy optikán is hasonló vagy ugyanaz a művelet :U
köszi az infót :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#142321) HIJ válasza viktorhu (#142319) üzenetére


HIJ
őstag

Igen, ezen elmélet mentén kérdeztem én is, hogy egy fogyasztót meg tudok e spóroloni, de akkor itt mindenképp maradnia kell a szolgáltatói eszköznek...

(#142322) flash- válasza snyper990 (#142263) üzenetére


flash-
veterán

ez még nem tudja az 5ghz-t, a mostani talán már igen?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#142323) snyper990 válasza flash- (#142322) üzenetére


snyper990
őstag

Mivel a wifire amolyan extraként tekint a T, így csak emiatt biztosan nem fogják cserélni

(#142324) #46824192 válasza flash- (#142322) üzenetére


#46824192
törölt tag

Akkor kérheted a cserét ha a wifi egyáltalán nem működik pl. nem is sugároz rádió jeleket. Vagy ha van is jel , akkor az bizonyíthatóan a szolgáltató eszköze miatt mégsem használható. Csak az 5ghz miatt 99% hogy nem cserélik ki.

Szóval a wifi hibával szeretik az embert elhajtani mindenféle hülye indokkal, de nem árt tudni ,hogy létezik a hibás teljesítés fogalma.

[ Szerkesztve ]

(#142325) tjsz válasza Rocker1 (#142293) üzenetére


tjsz
senior tag

Tegnap este volt egy hosszas beszélgetésem egy értelmesebb ügyintézővel, nálunk is ez van: július közepén szerződés módosítás, és 3 hónapra rá (most októberben) e-mail megszüntetés. Azért bonyolultabb a visszaállítás, mert céges előfizetésről van szó, tehát e-mail-t kell írni a Telekom-nak csatolva az aláírási címpéldányt is (meg a kutya eboltási igazolványát is...... :) ), amire válaszolnak 24-48 órán belül.

(#142326) Gabonetta válasza v-man (#142304) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Nekem 175 Ft-tal lett több a számlám. Hűségben vagyok, a számla tételeit megnézve a 'Speciális kedvezmény(TESZOR 61.10.43)' 250 Ft-tal csökkent, a "Magenta 1 kedvezmény(30%) (TESZOR 61.10.43)" 75 Ft-tal nőtt. :F

(#142327) Rocker1 válasza tjsz (#142325) üzenetére


Rocker1
tag

Az durva!
Arra készülj, hogy ha visszaállítják az e-mail címet, akkor csak onnantól fogod látni a leveleket. Ami a megszüntetéstől az újra aktiválásig jön, be az elveszik az éterben. Legalábbis Mi így jártunk.

(#142328) snyper990 válasza Rocker1 (#142327) üzenetére


snyper990
őstag

Nyilván nem érkezik meg egy nem létező címre küldött levél... Ezen mi a meglepő? :F

(#142329) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok. most tudatosult bennem hogy androidos boxot is lehet kérni a telekom tvhez. Ezt tudná vajon vezérelni a hysense tv vezérlő? illetve jobb valamivel mint az ip tv ? átláthatóbb egy idős ember számra? miben más?

(#142330) Rick4 válasza bb.bocs (#142329) üzenetére


Rick4
félisten

Olvass vissza, minden le van írva.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#142331) GreatL válasza bb.bocs (#142329) üzenetére


GreatL
őstag

Átláthatóbb egy idős ember számára... az a baj hogy az öregek elhülyülnek teljesen és kb. semmit nem fognak fel.

[ Szerkesztve ]

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#142332) Nordik


Nordik
őstag

Jelenleg Vodafone otthoni szolgáltasom van amit szeretnek lemondani.

Atjonnek a telekomhoz, viszont albérletbe szeretném bekottetni a netet, tv-t. Jelenleg koax kábelen szolgáltat a Vodafone, de elérhető az optika igy gondolom új kábel lenne behúzva.

Kell bármiféle papírt aláíratni a foberlovel vagy ez az én nevemre szól? Vodafonenal nem kellett semmilyen meghatalmazás, simán megcsinálták.

Illetve a jelenlegi szolgáltatást mikor érdemes lemondani? Miután be lett kötve a Telekom? Ez nem befolyásol semmit ha addig megtartom?

(#142333) bb.bocs válasza GreatL (#142331) üzenetére


bb.bocs
őstag

ez igy van sajnos, de jól hangzik. nemsokára lejár a szerzödésem. Agyalok egy kis modernizáláson, illetve nem tudom lehet e kérni modem cserét. (asszem a upnp nem működik rendesen a fastcomos cuccban.. ,de a telefonalapzaj is jó indok lenne) + tényleg jó lenne megoldani hogy a tv, a hangfal, és a set top box 1 távirányítóról menjen.
Rick4: kb mennyit :D

(#142334) user12 válasza Nordik (#142332) üzenetére


user12
őstag

Igen szükséges a tulaj hozzájárulása.
Nem lenne szerencsés, hogy úgy furkáljonak, hogy ő nem tud róla - szerintem te se örülnél neki.
A szolgáltatás lemondása azonnali hatályú, ezt te döntsd el, hogy mikortól nincs rá szükséged.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#142335) Rocker1 válasza snyper990 (#142328) üzenetére


Rocker1
tag

Létező e-mail címről beszélünk, amit az ügyfélszolgálat elcseszett. Olvass vissza légy szíves!

[ Szerkesztve ]

(#142336) Renwick válasza user12 (#142334) üzenetére


Renwick
őstag

Nem, nem szükséges semmilyen tulajdonosi hozzájárulás. Legalábbis a Telekom részéről semmiképpen.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#142337) Rick4 válasza bb.bocs (#142333) üzenetére


Rick4
félisten

Saccra 100 hozzászóláson belül van 30 hozzászólás, ami részletesen taglalja a boxszal kapcsolatos tapasztalatokat, a kereső még inkább dobálja a dolgokat.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#142338) Nordik válasza Renwick (#142336) üzenetére


Nordik
őstag

Vodafone se kert semmit.

Csak nem tudtam itt hogyan működik. Tehát az a tapasztalat, hogy nem kell hozzájárulás?

Egyebkent fúrni szerintem nagyon nem kell, az optikat a koax mellett be lehet húzni. Van ahol kábel csatorna is van.

(#142339) snyper990 válasza Rocker1 (#142335) üzenetére


snyper990
őstag

Olvastam, tisztában vagyok vele.
A szolgáltató által „elcseszett” cím nem online, nem elérhető, azaz gyakorlatilag nem létezik, csak egy biztonsági mentésként.
Próblád meg végiggondolni, hogyan működik a dolog, és próbáld meg utána ismét értelmezni, amit írtam légy szíves!

(#142340) Renwick válasza Nordik (#142338) üzenetére


Renwick
őstag

Egy kábel behúzása nem eredményez semmilyen átalakítást az ingatlanban, a bérbeadók által a szerződésekbe foglalta tilalmak (már ha vannak ilyenek) ennél sokkal nagyobb műveletekre vonatkoznak - komplett falbontás, falépítés, burkolatcsere, ilyenek.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#142341) Rocker1 válasza snyper990 (#142339) üzenetére


Rocker1
tag

Komolyan nem értem miért kell kötekedni! :W
Tapasztalataim és jó szándékom alapján, írtam le, hogy hogy jártam a szolgáltató által kapott e-mail címekkel.
Vártunk fontos levelet, az volt csak a szerencse, hogy aznap nem küldték csak másnap.

[ Szerkesztve ]

(#142342) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

én tegnap kértem az átköltöztetést - mondjuk ez nem új megrendelés - új címre és azt mondta a hölgy hogy nem kérnek hozzájárulást senkitől :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#142343) snyper990 válasza Rocker1 (#142341) üzenetére


snyper990
őstag

Én meg azt nem értem, hogy kritikus levelezést hogy lehet továbbra is egy olyan szolgáltatónál folytatni, ami már bizonyította, hogy alkalmatlan a feladatra. Én a cím visszaállításának leginkább abból a szempontból örülnék, hogy így könnyebben ki tudnám értesíteni a kontaktjaimat az emailcím-változásról... De hát nem vagyunk egyformák :)

(#142344) bb.bocs válasza Rick4 (#142337) üzenetére


bb.bocs
őstag

párat láttam. :P :C

(#142345) Rick4 válasza bb.bocs (#142344) üzenetére


Rick4
félisten

15 nap alatt 40 olyan hozzászólást számoltam, amit neked kellett volna elolvasni és értelmezni!

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#142346) Nordik


Nordik
őstag

Ha vállalok 1 évre hűséget akkor husegidon belül valthatok kisebb csomagra? Vagy csak kötbér fizetéssel?

Gondolom minimális lenne a kötbér ha készüléket nem veszek melle.

(#142347) Kaba válasza Nordik (#142346) üzenetére


Kaba
veterán

A kötbér mindig az igénybevett kedvezmény mértéke.
Egy év hűségnél az első hónapban kapsz kedvezményt, így az lesz a kötbér. Amennyiben készüléket veszel két év hűséggel, ott a készülékre kapott kedvezmény lesz a kötbér.

(#142348) SokiGergo


SokiGergo
csendes tag

Sziasztok! Olyan problémám lenne, hogy T-home-os otthoni internetemnél, váratlanul megszakad az internetkapcsolat (ami online játéknál nem kifejezetten kellemes) és csak miután kihúzom a routerből a kábelt és visszadugom, vagy újraindítom a routert, utána áll vissza a kapcsolat. Érdekes módon ilyenkor a TV adás nem szakad meg. A Tv a router mellett van, a gépem a másik szobában egy UTP kábellel van összekötve. A gépben Asus Tuf z370 plus alaplapi hálózati kártya van. A hálókártya hibájára nem gondolok, inkább vagy az UTP kábel csatlakozóira, vagy magára a kábelre, mert az még a régi mikróhullámú netem kábele volt, nem tudom ezek elöregedhetnek-e vagy hogy elbírja e az 1000-es netet. Vagy valami más állhat a háttérben?
A segítségeteket előre is köszönöm!

(#142349) Rick4 válasza SokiGergo (#142348) üzenetére


Rick4
félisten

Másik gépen rádugva mi történik, a google.hu-t pingeled, miközben az elsőn megszakad a net?

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#142350) DougButabi válasza bb.bocs (#142329) üzenetére


DougButabi
tag

Hisense tv távjával csak nagyon kezdetlegesen lehet vezérelni, fel/le nyilakkal lehet lépkedni a most futó műsorban, és kiválasztani. De ez is csak egy mostani állapot lehet jön egy frissítés és tök mást csinál a box a nyilakra, szóval én erre nem építanék.

Sima csatorna fel/le nem működik, guide gomb sem, ezeket gondolom nem adja át a tévé.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.