Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142901) Nite válasza Lauda (#142897) üzenetére


Nite
őstag

igen, ez a mi bajunk is...

tok mindegy merrol merre megyunk amugy, kozos gond van:

#142900 boxoslaca: BAZ megyebol hogy kerul a 2. hop egybol szekszardra? :Y
#142902 patrikcoc: de hogy? :D nyilvan nem vagytok kozvetlenul oda drotozva :F

[ Szerkesztve ]

Paid my dues!

(#142902) patrikcoc válasza mgaben (#142896) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Lényegében az összes szolgáltatás/oldal, ami Cloudflare-t használ problémás. Este 6 körül kezdődik és 11-éjfélig tart. Itt vagy a DT a hibás, vagy a Level3, bár később a DT-s hop is packet lossol...



"BAZ megyebol hogy kerul a 2. hop egybol szekszardra?"

Nekem meg Somogy megyéből elmegy az ország másik felébe, Miskolcra a második hopon.

[ Szerkesztve ]

(#142903) PeLa87 válasza enginev3.0 (#142877) üzenetére


PeLa87
aktív tag

Igen azzal használom. De már sikerült beállítani, hogy ddns címmel is fel tudjak csatizni a szerver gépemre, meg a NAS-ra. :) Ismerősöm megoldotta. :)

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

(#142904) fatal` válasza Nite (#142901) üzenetére


fatal`
félisten

Pest megyéből nálam Pécs a 2. hop :D

(#142905) Lauda válasza Nite (#142901) üzenetére


Lauda
félisten

Eszméletlen. :D

Nálad a magyarországi címek is szekszárd felé kerülnek optikán? :D

(#142906) mgaben válasza patrikcoc (#142902) üzenetére


mgaben
senior tag

Köszi.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#142907) fatal` válasza Lauda (#142905) üzenetére


fatal`
félisten

Szerintem minden arrafele megy neki.

Tőlem a PH!-ra (Pest megye):

(#142908) #46824192 válasza Lauda (#142905) üzenetére


#46824192
törölt tag

Szerintem kár ezen rugózni.
Magyarország két legtávolabbi pontját (légvonalban) a fény átaszeli 1.6 ms alatt.

Ha tőlem pl. pécsre menne majd onnan vissza a szomszéd faluban lévő szerverre, az sem érdekelne senkit sem, mert egyszerűen nulla a távolság a sebességhez viszonyítva.

[ Szerkesztve ]

(#142909) patrikcoc válasza Nite (#142901) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

"#142902 patrikcoc: de hogy? :D nyilvan nem vagytok kozvetlenul oda drotozva :F"

Azért ez is érdekes - Nagykanizsára (~50km) elmegy először Miskolcra (~500km), majd Pestre (~250km). Így az ország másik felére alacsonyabb a ping. Nem értem, miért nem a Nagykanizsai IP a második hop.

[ Szerkesztve ]

(#142910) Nite válasza patrikcoc (#142909) üzenetére


Nite
őstag

ez kivalo :D

#142905 Lauda: en nem tudom, sajna az en hopomat nem tudja resolve-olni a progi :(

#142908 boxoslaca: nekem nem is az a "gondom", hanem a feleslegs hopok szama, ha a szomszed faluban hostol a haver egy webszervert akkor miert kell fordulni 1000km-t 4-5 hopon keresztul?

[ Szerkesztve ]

Paid my dues!

(#142911) djalmasi


djalmasi
tag

Én úgy emlékszem, hogy néhány hónapja volt már egy ilyen gond, hogy a Német Telekom rosszalkodott, de akkor nem célzottan CF-re hanem kb minden külföldi oldalra. Ha jól emlékszem ekkor volt a twitch mizéria is, nem akartak vele foglalkozni, de aztán sok volt a bejelentés így kénytelenek voltak vele végül valamit kezdeni.

Én PL%-ot (sem pingploterrel sem winmtr-el) a mai napig nem tudok mérni, bármit próbálok instant fixen felugrik és úgy is marad :(

[ Szerkesztve ]

(#142912) #46824192 válasza Nite (#142910) üzenetére


#46824192
törölt tag

Én ha a szomszéd faluban a szervert érem el itthonról (koax<---->optika) , akkor az szeged felé megy.
Gondolom azért mert az ottani T optika is szeged felé "beszélget".

Hogy ennek miért kell így lennie , arra biztosan van értelmes magyarázat, amit egy T szaki meg tudna mondani.
Gyanítom , hogy az optikai gerincek fizikai elhelyezkedése és azok végei szolnak bele a dologba.

Ugyanakkor gyakorlatilag nincsenek felesleges hop-ok, mert szempillantás allatt megy az elérés a névleges teljes sebességgel (legalábbis nálam).
Ha kivesszük a képletből a segédprogramokat amivel megnézzük mi merre megy, akkor teljesen irreleváns a dolog. Amíg tudja amit kell , full lényegtelen hogy 5 vagy 10 vagy 15 hop van a képletben. Csak azt tudom mondani , hogy ha zavar a dolog, akkor nem kell nézegetni tracert parancsokkal semmit sem , csak használni gond nélkül ,mint egy mezei user.

[ Szerkesztve ]

(#142913) Nite válasza #46824192 (#142912) üzenetére


Nite
őstag

ah, nem izgat kulonosebben, csak furcsa nekem hogy legalabb megyeszekhelyenkent nincs egy komolyabb eszkoz ami kepes lenne legalabb a megyet el nem hagyo forgalmat kezelni

Paid my dues!

(#142914) #46824192 válasza Nite (#142913) üzenetére


#46824192
törölt tag

A szükséges lenne, akkor biztosan így lenne megtervezve/kiépítve.

De nyilván nem fogják a pénzt fölösleges erőforrásokra költeni.

(#142915) adika4444 válasza djalmasi (#142911) üzenetére


adika4444
addikt

Most is hibás más irány is, a düsseldorfi Contabo-ra kevés csomagvesztés, magas válaszidő és bezuhanó sebesség a jellemző, a nürnbergi irány is gyengélkedett egy hete este. Most már azt nem tudom tesztelni, az akciós extra SSD tárhely miatt mindenki Düsseldorf-ban van akit ismerek. Ismeretlen IP-kre persze lehet tesztelgetni, de ott nem ismerem a VM terheltségét, meg ismerősöktől visszafelé is tudok mtr-ezni.

Az biztos mindenesetre, hogy a jelek szerint ez a hiba periodikusan előjön és nem találnak rá végleges megoldást. Volt azthiszem ezzel zűr nyáron, meg egy hosszabb epizód valamikor tavaly, vagy előtte, vagy lehet mindkét évben. Előbb-utóbb megoldják, de a hiba hajlamos visszatérni.
#142912boxoslaca
Nem kifejezetten neked, hanem ehhez az egész szálhoz.

Az, hogy a traceroute mit ír, pl. hogy milyen irányba megy a forgalom az elég hamis infókat adhat.
Egyrészt ezek reverz DNS címek, másrészt IP alapon is elég jókat lehet tévedni, például a DIGI IP-jeinek egy jó része az RCS-RDS tulajdonában van, így a PTR és/vagy az IP alapján a szoftverek román zászlót raknak alá, de a 2--3 ms miatt esélytelen, hogy valóban ott legyen. Emellett a tracert hop-okat lehet rejteni, vagy úgy konfigurálni, hogy ne nyújtsanak magukról információt, a DIGI ezt meg is lépte, talán véletlenül, talán direkt, a romániai forgalom konteó miatt, ezt nem tudom.

A "békeidőben" (tehát éjjel és délután 5 között) mérhető 6--8 ms-ből elég biztosan következtethető, hogy a Cloudflare bécsi adatközpontjához megy itthonról a forgalom. A CF-nek van magyar központja is, mehetne oda is, régen ment is, de most az osztrákot preferálják, gondolom költséghatékonysági okokból. A megugró hop (a 62-es kezdetű) szintén osztrák versenyző lehet, a kérdés az, hogy az osztrák forgalom áthalad-e rajta pl. a CF felé, ha ugyanis nem, el tudom képzelni, hogy a probléma akár csak a magyar eredetű forgalmat érinti.

Traceroute-hoz amúgy pár cím ami nem CF: speedtest.contabo.net (Nürnberg), dus.speedtest.contabo.net (Düsseldorf). A 62-es címet teljesen elkerüli amúgy például a netcup (Anexia) irányába tartó forgalom, szóval ott a legnagyobb csúcsidőben is maximum az 1--2 ms-os emelkedés.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#142916) djalmasi


djalmasi
tag

Ilyen problémával esetleg találkozott már valaki? (hozzáfűzve előző HSZ-emhez).
[ videó link ]

(#142917) #46824192 válasza adika4444 (#142915) üzenetére


#46824192
törölt tag

Köszi!

Ilyen szinten én nem ástam/ásom bele magam. Max felületesen érdekel a dolog.

Csak a topik aktuális témája miatt nézegettem a tracert/ping értékeket.
Ha működik ahogy kell ,akkor nem igazán érdekel mi van a "motorháztető alatt."

(#142918) Lauda válasza #46824192 (#142908) üzenetére


Lauda
félisten

Számomra érdekesség a dolog, jelentősége nincsen. ;)

#142910Nite Köszönöm! :R

(#142919) Lauda válasza djalmasi (#142916) üzenetére


Lauda
félisten

Nálam nagyjából ugyanezt látni a programban.

[ Szerkesztve ]

(#142920) #46824192


#46824192
törölt tag

Másnak is akadozik a Spektrum HD (IPTV) ??

(#142921) ht42 válasza #46824192 (#142920) üzenetére


ht42
senior tag

Akad, mint az állat... hihetetlen, hogy mindig van valami "akció" a Teletökömnél... :(((

(#142922) abrtom87


abrtom87
tag

Sziasztok. FW frissítés óta csak úgy lehet bekapcsolni a boxot, ha odamegyek elé és úgy nyomom a távirányítót. Utána már a ház túloldaláról is lehet kapcsolgatni a programokat, lekapcsolni. Semmi sem zavarja a bluetoothot, elemet mindenfélét cseréltem a távirányítóban de hiába. Bekapcsolni csak közelről lehet. Ez mi lehet? Hasonlóval se találkoztam még, ez elvileg BT. Ha utána az emeletről is lehet csatornát váltani, akkor bekapcsolni 2 méterről se? Az fw frissítés előtt jó volt, közvetlenül után romlott el. Kihúzás se javította meg.

(#142923) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

mekkora esély van arra hogy a Telekom egyszer fejleszti végre a koaxos hálózatát is? Falukba viszik az optikát, a 23. kerületben pedig például csak gagyi koax van még mindig

(#142924) Rick4 válasza Stanley-B. (#142923) üzenetére


Rick4
félisten

Esély az mindig van, viszont amíg nincs mindenhol, oda biztos nem visznek semmit, ahol jelenleg van, és működik a net.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#142925) molnarpeter válasza Stanley-B. (#142923) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Falun EU-s pénz volt rá, vidékfejlesztés meg minden ami kell.

(#142926) molnarpeter válasza abrtom87 (#142922) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Táv újra párosítás? Csak egy ötlet. Ha nincs jobb, esetleg alvó mód “soha”, de az elég brute force.

[ Szerkesztve ]

(#142927) abrtom87 válasza molnarpeter (#142926) üzenetére


abrtom87
tag

Köszi úgy se jó. Az alvó módot hol lehet kapcsolni?

(#142928) molnarpeter válasza abrtom87 (#142927) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Androidos box?

(#142929) abrtom87 válasza molnarpeter (#142928) üzenetére


abrtom87
tag

Az

(#142930) Markizmark


Markizmark
addikt

Rtl visszatekerés nem megy, újraindítás volt. Másnál mi az ábra?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#142931) patrikcoc válasza Markizmark (#142930) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Nálam se megy, illetve az Android 10-es frissítés óta szinte mindenhol tiltva van megint...

(#142932) molnarpeter válasza abrtom87 (#142929) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Főoldalról ki balra beállítások fogaskerék, Android TV beállítások, Eszközbeállítások, Képernyővédő, Eszköz alvó üzemmódba állítása -> Soha :)

(#142933) Markizmark válasza patrikcoc (#142931) üzenetére


Markizmark
addikt

Eddig hibátlanul működött, frissítés óta is.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#142934) patrikcoc válasza Markizmark (#142933) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Az RTL eddig nekem is, viszont pl. az HBO-n, MTV Hits-en nem lehet visszatekerni a frissítés óta.

(#142935) abrtom87 válasza molnarpeter (#142932) üzenetére


abrtom87
tag

Köszi

(#142936) Essejó válasza Stanley-B. (#142923) üzenetére


Essejó
veterán

Van Soroksáron Digi is.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#142937) tuto558 válasza Essejó (#142936) üzenetére


tuto558
tag

Csak sajnos nem minden részén. Még 2015 körül húzta végig a digi a kábelt a mi utcánkban is, de azóta se lehet kötni, fél éven keresztül email-eztem velük, mire értelmes infóval tudtak szolgálni (előtte el se ismerték, hogy lenne Digi vezeték az utcában, hiába mutatta E-Közmű is), hogy hiába van itt is vezeték, 2015 óta nincs engedély arra, hogy a Grassalkovich-on/HÉV-en áthozzák a rendelő oldalába a vezetéket, így hiába vezették végig sok utcában ezen az oldalon is az optikai kábelt, nincs megtáplálva, mert nem tudják összekötni, és egyelőre nem is tudják mikor lehet rá esély a jövőben...

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#142938) tide66 válasza patrikcoc (#142934) üzenetére


tide66
csendes újonc

Nálam az RTL is visszatekerhető, legtöbbször azonban csak újraindítás után működik. Bekapcsoláskor egyik csatorna sem tekerhető sokszor. Ezenkívül más kínja a frissítés óta nem nagyon van.

(#142939) Essejó válasza tuto558 (#142937) üzenetére


Essejó
veterán

Ja, egy jó dolog van abban, hogy van itt Digi. Van Spec1 kedvezményem a Telecom-nál.:D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#142940) Dave1984


Dave1984
őstag

Mai nappal jópár tv2 es csatorna mobilon nem nézhető!Pl Szuper Tv2,Tv2 Comedy,Fem 3.
Köszönöm Telekom 🙄

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#142941) Essejó válasza Dave1984 (#142940) üzenetére


Essejó
veterán

Tán inkább a Tv2-nek köszönd. A jogtulajdonos dönti el, hogy milyen hálózaton engedi továbbítani a műsorát.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#142942) pjen válasza Essejó (#142941) üzenetére


pjen
félisten

A DIGI online Tv n működnek. A vodás mobilon szintén nem.

(#142943) Essejó válasza pjen (#142942) üzenetére


Essejó
veterán

Én nem nézek Tv2-t, szóval fel sem tünt.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#142944) Dave1984 válasza Essejó (#142941) üzenetére


Dave1984
őstag

Direct One on nézhető mobilon is! Megállapodás kérdése csak!

[ Szerkesztve ]

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#142945) pjen válasza Essejó (#142943) üzenetére


pjen
félisten

Én se, most direkt megnéztem.

(#142946) djalmasi


djalmasi
tag

Egyébként (most ne nézzetek légyszi hülyének :DDD ), de magának az optikai vezetékes internetek nem az lenne a lényege, hogy, nagy sávszélességű, elősegíti a gyors adatátvitelt, stabil és kevesebb a késleltetés? (+- néhány dolog ami nem jut eszembe).

Pusztán csak azért kérdezem ezt, mert optikától függetlenül jelenleg ahol lakom (Tatabánya) ugyanúgy érzem ezeket a "terheltebb időszakokat", ezek általában magasabb pingben, napközbeni időszakos packetlossban és ritkán sebesség vesztésben mutatkoznak.

A jelek szerint az itt élők többsége Digis előfizetést használ, ott konstans packetloss volt szóval örültem, hogy átjöttünk a T-hez (ennek már 1,5 éve), ezért is furcsa ez.

(#142947) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok!

A karácsony felé lejáró Magenta csomagom szeretném megújítani, mert új TV vásárlásán gondolkodom. Azonban, ha jól tudom, akkor már csak az új androidos boxot engedik. Nyáron benéztem a csoportba, meglehetősen negatív volt a tapasztalat az android boxokkal kapcsolatban.
Szeretnék kérni egy gyors körképet, alap felhasználásra javult már azóta vagy még mindig produkál hibákat?
A menü nézetet nem lehet még variálni? Szüleim a jobbra léptetős csatornalistát (Guide-ot) preferálják az idősávos kinézet helyett... :N

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#142948) Kaba válasza SkiDev (#142947) üzenetére


Kaba
veterán

Hűséghosszabbítás eseten maradhat a régi tévés plattform, nem szükséges váltani a telekom tévére az androidos smartboxxal.

[ Szerkesztve ]

(#142949) SkiDev válasza Kaba (#142948) üzenetére


SkiDev
senior tag

Jelenleg Szuper Családi IPTV optikain (de még a régebbi boxszal) + 1000/1000 Internet.

mod: Nem is tudtam, köszönöm! Lehet az kavart be, hogy új előfizetőként raktam össze csomagot (mivel ott írja az android boxot). Mindenesetre akinek van tapasztalata nyugodtan írjon, hogy nem-e lenne érdemes váltani.

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#142950) Kaba válasza SkiDev (#142949) üzenetére


Kaba
veterán

Megújítod a csomagot, a szuper családiból IPTV M lesz. A régi boxok is maradnak. A telekom tévére való váltás nem kötelező, de kérheted azt is, amennyiben szeretnéd.
Nem érdemes váltani, a régi rendszer stabilabb. Váltás után visszaút nincsen, viszont bármikor válthatsz az új rendszerre a későbbiekben.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.