Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47701) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Bati0501
Küldtem privit

(#47702) Reverting válasza Balli (#47626) üzenetére


Reverting
őstag

:C ohhh Hasznald egesszegel...

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#47703) Misi1979 válasza Balli (#47626) üzenetére


Misi1979
őstag

Gratula!! Nagyon szép ketyegő, jó választás volt:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#47704) teratti válasza Balli (#47626) üzenetére


teratti
senior tag

Gyönyörű óra és külön köszönet a kép minőségért, hogy kinagyítva is tűéles a telefon képernyőjén. :R

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#47705) Cheesus


Cheesus
senior tag

Hali :)

Kérdésem inkább az egyéb órákhoz tartozik szerintem. Első óra ügyében nézelődök, mivel nekem saját órám még nem volt. Szeretnék egy analóg (azt hiszem így mondják precízen :B ) tehát hagyományos órát, tehát nem digitális kijelzésűt. A számlapja mindenképp kerek legyen, illetve jó lenne ha az óra számlapja, illetve a szíja is arany színű lenne. Ha a szíj nem arany, akkor viszont mindenképp bőrt szeretnék. Örülnék ha mindkettőre tudnátok esetleg példát mutatni. A márkákhoz nem értek, eddig Casiot nézegettem, és első órának nem is néztem ennél sokkal drágábbat (egyenlőre nem szeretnék több százezres órákat magamnak).
Elnézést ha nem érthető a kérdésem, de tényleg nem konyítok az órákhoz. :R

https://www.twitch.tv/csehla

(#47706) Misi1979 válasza Cheesus (#47705) üzenetére


Misi1979
őstag

Szia!:)

Az ajánlott márkák:
-Tissot, Certina (ezek svájciak, 50+ kategórában vannak az általad keresettek)
-Orientből is van pár nagyonszép, őket is szoktuk szeretni:)
-Esetleg Skagen, a divatóra-vonalon maradva: diszkrétek, laposak, szépek, letisztultak.

Mekkora méretű órát szeretnél?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#47707) Cheesus válasza Misi1979 (#47706) üzenetére


Cheesus
senior tag

Hát ehhez nem nagyon értek, de ha kicsi-közepes-nagy számlapon gondolkodunk akkor egy közepes lenne jó, nem szeretnék túl nagyot, mert az már-már feltünősködésnek akar látszani az én szememben (és ezzel senkit nem akarok/tam megbántani :R ), de azért nézzen is ki valahogy, ezért gondoltam egy közepesre :)

https://www.twitch.tv/csehla

(#47708) Cha-b válasza Cheesus (#47707) üzenetére


Cha-b
senior tag

A legfontosabbat nem írtad le, hogy mennyi a lélektani határ amit még rászánnál. :)

CSAKAKISPEST!!!!

(#47709) ronin s8 válasza Cheesus (#47705) üzenetére


ronin s8
senior tag

Szia! Az aranyszínű számlapot gondold át egy picit. Rettenetesen sok tud lenni. Bőven elég ha a tok aranyszínű.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#47710) Cheesus válasza ronin s8 (#47709) üzenetére


Cheesus
senior tag

+cha-b ha a tok maga a keretet jelenti akkor az is belefér, jó ha a számlap akkor fehér lesz :)
Hát lehet keveset mondok, de örülnék ha 30e alatt kijönne egy szép és jó óra (Nézelődtem órát áruló üzletekben, és tudom hogy ott inkább ilyen 70-től indulnak az árak,és emiatt ha azt mondjátok hogy érdemesebb lenne még spórolni egy olyanra akkor természetesen elfogadom, de gondoltam/om van olyan óra ami egyszerű és nagyszerű, és még az "elvárásaimnak" is megfelel :B )

https://www.twitch.tv/csehla

(#47711) BAti77 válasza Cheesus (#47710) üzenetére


BAti77
aktív tag

Valami hasonlóra gondoltál? :))
Orient Bambino

[ Szerkesztve ]

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#47712) Cheesus válasza BAti77 (#47711) üzenetére


Cheesus
senior tag

Amúgy ez nagyon jól néz ki, de gondolom nem az én keretemhez igazították :B

Szerk: és mégis, ez egész jónak tűnik, azért jó hogy bőr szíja van, mert sztem 2 méteres létemre nem túl vastag a csuklóm...

Szerk2: ha még egy hasonlót tudtok linkelni, aminek a szíja is arany színű akkor még választási lehetőségem is lesz

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/csehla

(#47713) tupacamaru válasza Cheesus (#47712) üzenetére


tupacamaru
veterán

Hát picivel fölötte van tényleg. ;)

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#47714) BAti77 válasza Cheesus (#47712) üzenetére


BAti77
aktív tag

Olcsóbb alternatíva...bár szerintem a Bambino szebb a maga nemében...

[ Szerkesztve ]

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#47715) Cha-b válasza Cheesus (#47712) üzenetére


Cha-b
senior tag

Hát ott a tutunál nézegesd végig az orienteket. Állíts be egy 0Ft-30e Ft-os intervallumot, aztán csak válogass. :)

Szerk.: Sztem ez is tetszhet majd [link]
Arany szíjjas sztem talán nincs is orientben, vagy csak én nem láttam. Mondjuk az túl sok is lenne, akkormár inkább bőrszíj. :)

[ Szerkesztve ]

CSAKAKISPEST!!!!

(#47716) KelemenUhr válasza Dzsana (#47514) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Stiftes vagy más egyéb is van, ami miatt felejtős? (ha jól emlékszem, amit én néztem az köves volt, csak pont ugyanolyanról képet nem találtam, bár ebben nem vagyok biztos)

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#47717) BAti77 válasza Cheesus (#47712) üzenetére


BAti77
aktív tag

Na' ezen minden "arany" és még svájci is... :)

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#47718) Cheesus válasza BAti77 (#47717) üzenetére


Cheesus
senior tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget, az első linkeddel, az Orient Bambino-val meg is vettél engem kilóra :R Már csak fel kell jutni egyszer Pestre, meg aztán úgyis élőben kell felpróbálni egy karórát :)

https://www.twitch.tv/csehla

(#47719) BAti77 válasza Cheesus (#47718) üzenetére


BAti77
aktív tag

Örülök, ha segíthettem... ;)
40,5 mm az átmérője, 11,8 mm a magassága. Talán nem túl nagy, ha 2 m-es vagy, de csuklód tudja... :U

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#47720) ZiD


ZiD
tag

Sziasztok,
Nem tudom mennyire vág a fórum topikjába, de páran már tettetek említést G Shock típusú óráról. Én is ilyet nézek ki második órának, ami remélhetőleg bírja a strapát.
A kérdés: kinéztem egyet, ami árban is rendben lenne. Viszont látom, hogy elemes. Ennek cseréjénél újra tömíteni kell, és nyomáspróbát csinálni, hogy megmaradjon a gyár által ígért vízállóság?

Mert van egy ilyen is, aminél a "Tough Solar" jól hangzik, de ez mennyire hosszútávú megoldás?

Az, hogy rádiójel vezérelt nem szempont(jó, de nekem nem ér meg plusz annyit)

Előre is köszönöm a válaszokat,
Üdv, Gábor

[ Szerkesztve ]

(#47721) Zozzer888 válasza ZiD (#47720) üzenetére


Zozzer888
addikt

Szia!

Nekem van egy G-m, mostanában eléggé inaktív, de régen 4 éven át motor kormányra volt szíjazva. Kapott hideget/meleget, nagynyomású mosást, bírta. Pedig volt előtte elemcserén, bár rendesen, nyomás próbázták is.(2-3e ft).

Elég sokáig elzakatol egy elemmel is, legalábbis az utóbbi pár évben tuti nem volt elemcserén...

Nekem ez a napoztatós "fícsőr" nagyon tetszik, ötletes megoldásnak tartom, azt, hogy anyagilag megéri-e a plusz pénzt az jó kérdés. Váratlan helyzetben, vagy amikor pont kéne (nyaralás előtt stb) legalább tuti nem fog lemerülni.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#47722) ZiD válasza Zozzer888 (#47721) üzenetére


ZiD
tag

Szia,
Köszönöm a választ. A 2-3 k nem tűnik túl soknak, többre számítottam.(10 ezer körül) Akkor valószínű maradok az első verziónál:)

(#47723) Zozzer888 válasza ZiD (#47722) üzenetére


Zozzer888
addikt

Azért várj egy TimeCenteres választ is, vagy valakitől aki nem rég cseréltetett, de meglepődnék, ha mostanság sokkal több lenne.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#47724) phranxinatra válasza ZiD (#47720) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Én múlt héten vettem egy Pro Treket, az egy 20-assal beljebb volt, de Tough Solar, pöpec nagyon. Van benne iránytű, barométer, magasság- és hőmérő, továbbá ébreszt, világít, megmondja a napkeltét és a napnyugtát, valamint mutatja a pontos időt. Rádiójel-vevő nincs benne, de egy hét alatt csak 1 mp sietést szedett össze. Nekem jobban tetszik, mint a g-k, a strapát ugyanúgy bírja, annyi, hogy nem 200 m a vízállósága, hanem csak 100.

(#47725) TimeCenter válasza ZiD (#47722) üzenetére


TimeCenter
tag

Az elemes G-SHOCK órák általában 3-5 évig bírják, viszont az általad kiválasztott GA-100 óra csak két évig bírja, mert egy elég kisméretű elem került bele, aminek az analóg és a digitális részen kívül még a világítással is meg kell birkóznia.

Én a fényenergiás TOUGH SOLAR modellt választanám.

(#47726) phranxinatra válasza phranxinatra (#47724) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Ja és amióta megvettem, ma sütött először a nap, de végig tartotta az "M" töltöttségi szintet, pedig kapta a szokásos kezdeti nyaggatást rendesen. (Még mindig erre van észak?, hány méteren is állok?, de szépen világít!, na nézzük még egyszer azt az északot!) :)

(#47727) Balli válasza ronin s8 (#47653) üzenetére


Balli
őstag

Teratti, Misi1979, Revertin, BAti77, Wg511, Attila! köszönöm szépen!

Nézegettem és semmilyen tendencia nincs a percmutató vs. másodpercmutató közötti szinkronizációs hibában. Volt, hogy egy adott perc indexnél az egyik órában pont rámutatott amikor a mp mutató a 60-hoz ért, másik órában meg 20 másodperccel túlszaladt.
Most gyorsan rákerestem, és szerencsére, úgy tűnik, hogy a hiba nem az én készülékemben van, hanem ez nagyjából általános (legalábbis sok Rolex esetében, kínai szerkezet stb... nem tudom):
Forrás: [link] de sok mást is találtam a témával kapcsoltban, itt jól össze van szedve.
Ezen forrás alapján röviden: beállítás során, amikor áll a percmutató, akkor még van egy kis "szabad játék" benne, miközben forgatjuk a koronát. Amikor ebben az intervallumban forgatjuk a koronát (tehát oda-vissza, amíg határozottabb ellenállásba nem ütközünk), eközben a percmutató kicsit mozog jobbra és balra. Ez nagyjából 2 mm, ami 20 másodpercnek felel meg, amit én megfigyeltem, mint ingadozás, és ezt a "szabad játékot" én is tapasztalom a beállítás során. Ez okozza, a már említett problémát. Leírás alapján be kell állítani, és utána elvileg jól fognak együtt működni, na majd ezt kipróbálom...
Egyébként korábban ezt nem is néztem, de tudom hogy pl SMP-nél is kilengett egy kicsit amikor beállítottam, ETA 7750-nél meg akkora volt a holtjáték, hogy az egy nagy kihívás volt, hogy miután beállítottam és elindítottam az órát, már az első percváltásnál meglegyen az összhang... bár utána nem nézegettem, csak most ezt a Rolex-et vettem nagyon gorcső alá, a nagy elvárás miatt, pontosságban eddig nagyon durva...

[ Szerkesztve ]

Athens 2004

(#47728) ZiD válasza phranxinatra (#47726) üzenetére


ZiD
tag

Phranxinatra linkelnéd, ha megkérlek? :R
TimeCenter, köszönöm Neked is a választ, mérlegelek majd döntök:) Egyébként nagyon tetszik képről amit linkeltem togh solaros, de szerintem elég kicsi lenne élőbe a tok átmérő :D

(#47729) phranxinatra válasza ZiD (#47728) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Küldtem privit.

(#47730) ZiD válasza phranxinatra (#47729) üzenetére


ZiD
tag

:R

(#47731) ronin s8 válasza Balli (#47727) üzenetére


ronin s8
senior tag

Én még mindig nem értem a problémát. A beállítás közbeni pepecselés a szinkron miatt általános mindegyik mechanikus óránál. Egyetlen kivételt ismerek (amit láttam és ki is próbáltam), az egy 6,5 millás Glashütte Original óránál volt, ahol direkt erre gyúrtak a fejlesztők, és nem is lehetett rosszul beállítani, mert a fogaskerekek mindig csak egyféleképpen ugrottak a helyükre.
Ez egyszerűen valahogy nem volt eddig fejlesztés tárgya és 400 évig elvolt nélküle az óraipar.

Ha beállítás UTÁN van az, hogy egyszer jó, egyszer nem, az más. Azt meg kell nézni, miért van.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#47732) Balli válasza ronin s8 (#47731) üzenetére


Balli
őstag

Pedig több olyat is találtam, ahol Rolex tulajdonok erre panaszkodnak, hogy beállítás után egyszer jó, egyszer nem. Amig a mutatot tudod mozgatni az ellenallas elott, abban az intevallumban csuszkalhat a mutato mukodes kozben is... legalabb is ezt irjak, ha jol ertem.
Nem tudom... majd kipróbálom a lentit, illetve a Rolex szervizbe majd beugrok megint, ha majd arra jarok es majd beszamolok

Athens 2004

(#47733) ronin s8 válasza Balli (#47732) üzenetére


ronin s8
senior tag

Konkrétan ugyanazon az indexen fordul elő ez a jelenség...? Vagy egyik indexen pontos, a másikon nem...? Vagy néha pontos, néha nem....?

Attól félek, a hiba leírását nem értem pontosan.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#47734) ronin s8 válasza Balli (#47727) üzenetére


ronin s8
senior tag

Olvasgattam a fórumot, de nekem mindössze az jön le, hogy ez beállításkori probléma, és a közölt megoldási javaslat is a beállításra vonatkozik. Kihúzott koronánál jelentkezik ez a bizonyos 2 mm-es elmozdulás a percmutatónál.
A fórumtéma címe is a beállításra vonatkozik (tehát ez nem egy hibajelenség), és azt tárgyalják, ahogy megoldották.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#47735) Reverting válasza ronin s8 (#47733) üzenetére


Reverting
őstag

Szerintem arra gondol h a perc mutato holtjatekaval, belovi h az index kozepere essen akkor mikor a masodperc mutato 12h-hoz er... amihez en is ragaszkodom es nekem is maniam... :) es ezt nem tartja meg mas mas indeszeknel, mas mas idopontban... de h ugyanabban az idopontban is gond e ez az mas kerdes...
Amugy a rolexhez kepest filleres oraim ezt hozzak... Nehez volt beloni de az eta 2824 is december kozepe ota tartja... es ez a citizen werk is nagyon szepen pontosan aranyosan helyezi az indexekre a mutatokat...

Mas, ez a miyota 8215 nem tudom mit csinal de 24h alatt masodpercen belul vagyok... hmmm kb 16h volt a kezemen...

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#47736) ronin s8 válasza Reverting (#47735) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nem tudom, mi pontosan a baj, de ha csak ez, az vicces, mert bolhából ne csináljunk elefántot...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#47737) Miamiquake válasza Balli (#47732) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Minden esetre ha meguntad vagy nem szeretnél vele foglalkozni, bármikor adok az órádért egy rekesz sört és egy szép Pobeda karórát. :R :R :R

Nekem szerintem így hibásan is megérné :DDD

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#47738) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Sziasztok. Ha vennék egy: Seiko Titanium Mens Watch Sgg709-est. Üveg hátlapot, lehetne rá kapni itthon?

(#47739) Miamiquake válasza Permet Elek (#47738) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Hivatalos forgalmazó meg tudja mondani, vagy szerviz. A Bazilika mögött van pesten ha jól emlékszem.

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#47740) Permet Elek válasza Miamiquake (#47739) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Jól emlékszel. :R :R Van egy a neten. Remélem hazai vásárlás. Sok garanciával.

(#47741) Wg5113 válasza Reverting (#47735) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Jók azok a miyoták mondtam én.Nekem két hét alatt max.9mp.eltérést produkált.

(#47742) Gabor970


Gabor970
addikt

és megjött :)

Dilema: elvinni karbantartásra?

Ok, tudom, szijat cserélni azonnal :D Munkahelyen rögtön ráakasztották a "disco-óra" elnevezést.

Mutatók nagyon klasszul világitanak, reggel fél hatkor is csudásan. 12 óra alatt -20s eltérés, bevallom lekaptam a hátlapot, és egy egészen kicsikét toltam az állítón plusz irányba.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#47743) ronin s8 válasza Gabor970 (#47742) üzenetére


ronin s8
senior tag

A tok jól néz ki így fotóról. ha nem produkál túl nagy járáseltérést, nem kell szerviz.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#47744) Gabor970 válasza ronin s8 (#47743) üzenetére


Gabor970
addikt

igen, teljesen klassz a tok. A számlapot meg sehogy nem sikerül teljes valójában visszaadni, hihetetlen csilli-villi. Az a két arany karika kívül veszettül csillog.

Darts tábla mintás óra :)

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#47746) ronin s8 válasza #46372352 (#47745) üzenetére


ronin s8
senior tag

Várjuk ki a végét. Egyelőre találgatás van...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#47747) ronin s8


ronin s8
senior tag

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#47748) Balli válasza ronin s8 (#47733) üzenetére


Balli
őstag

Huhh látom, megy a téma ezen, így akkor pontosítanék.
+ jelentése: ennyivel szalad tovább a percmutató, amikor a másodpercmutató a 60-hoz ér. Azaz ha +20mp… akkor az azt jelenti, amikor a másodpercmutató a 40-hez ér, pontosan akkor van a percmutató az indexen, ahelyett, hogy amikor a 60-hoz érne. Mivel a percmutató vége hegyes, így elég pontosan betudom lőni, tehát nem olvasási hibáról van szó.
Tegnapi eredmények:
10.45: +10mp
11.11: +20mp
11.34: +20mp
11.50: +10mp
13.00: 0mp
13.50: 0mp
15.31: +15mp
17.02: +10mp
19.40: 0mp
Tegnap este amikor otthon nézegettem, akkor meg huzamosabb ideig 0mp. Tegnap este állítgattam, így most nem követem nyomon. Fentiekből látszik, hogy elég random szerűen ugrál, viszont nem egyik percről a másikra változik, azt néztem.. tehét ha van egy +10mp csúszás akkor nem az egyik pillanatról a másikra lesz 0mp…
Na majd hétvégén még ha lesz időm, pontosabban megfigyelem, utána olvasok és majd beugrok a szervízbe is ha arra járok. A fenti eredmények érthetetlenek nekem, de várjuk ki a végét, majd beszámolok.

Athens 2004

(#47749) Wg5113 válasza Gabor970 (#47742) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Kivételesen szép ez a számlap.Gratulálok hozzá,nem fogsz csalódni benne. :K

(#47750) Takuun


Takuun
aktív tag

Orient Mako mennyire pontos napi használat során?
Irodai környezetben használnám, sok-sok ülés mellett. Hétvégén meg nem hordanám.
Van így értelme automata órának?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.