Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#250601) Luck Dragon válasza Polarstar (#250600) üzenetére

Hunyorogva próbáltad? :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#250602) Taylor79


Taylor79
tag

Seiko SNZG07 és SNN231. Variációk military témára. :)

[ Szerkesztve ]

Casio Oc-108, Oc-503 acélszíjhoz keresek 3 db szemet.

(#250603) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

új PRW-6900

új MTG-B3000D-1A

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#250604) rozsgyi válasza Rigormortiis (#250598) üzenetére


rozsgyi
tag

Jo kis cucc, jo áron!

(#250605) Polarstar válasza Taylor79 (#250602) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Olyan feketém volt.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#250606) arn


arn
félisten

Amikor egy orat kalibralnak, hogy teszik? Mindig azt irjak, hogy az ora pontossagat maximalisan felhuzott rugonal “tudja”. De mi van, ha a hasznalati szokasokbol fakadoan, nem ebben a rugoallapotban van tobbnyire?

Leirom, hogy miert kerdezem. Amikor megvettem a maxbillt, siman felhuztam aztan elkezdtem hasznalni. Ekkor neha ejjel megallt. Erre azt irtatok, hogy nem tul hatekony az automata resze pl a seiko/orienthez kepest.

Ezutan ugy hordtam, hogy mindig felhuztam, amikor letettem, vagy felvettem. Igy hordtam par hetig, honapig - olyan +12-15 masodpercre allt be (merve is ennyit mutatott). Fel is vettem az orassal a kapcsolatot, hogy szeretnem kalibraltatni, meg jo lenne, ha a jarastartalekot ellenoriznek. Kicsit keson valaszolt, igy nem tudtam elkuldeni, az ora maradt nalam, hogy majd kov honapban kerul ra sor.

Ugy voltam vele, hogy megint megnezem mit csinal siman automatakent hordva. Altalaban amikor felkelek, felveszem, aztan lefekves elott lerakom. Meglepoen tapasztaltam, hogy az ora sokkal pontosabban jar - merve nem pontos, de olyan felhuzas tartomanyban mozog, hogy nappal kicsit siet, ejjel kicsit kesik.

Azt is megfigyeltem, ha pl nem masodpercre pontos (!), es picit kesik, huzok rajta olyan 40-50%nyi tartalekot, ekkor elkezd sietni, egyket seccel elobbre jut. Ezzel a modszerrel hetfon allitottam be, ma szombat van, es az ora egesz heten masodperc pontosan jar! Gyakorlatilag a felhuzassal es hordassal kontrollalom a pontossagat.

Azt hiszem ezek azok a dolgok, amik egyedive es szerethetove teszik a mechanikus orakat. Persze ehhez az is kell, hogy amikor az ember felveszi, megnezze, hogy jar egy radios orahoz kepest.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#250607) Veron válasza Polarstar (#250600) üzenetére


Veron
őstag

:K

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#250608) momcrew válasza arn (#250606) üzenetére


momcrew
tag

Én is magamhoz állítom be az óráimat, nem a watch accuracy-hoz. Így kb 2 hét mire azt mondom, hogy jó. Azt is észrevettem, hogy hőmérséklet változásra is nagyon érzékeny. Nyáron hazajövök munkából és leteszem, akkor van egy 5-6 másodperces eltérés járásában. Siet vagy késik, nem emlékszem. Fél óra pihenés után, mikor átveszi a szoba hőmérsékletét, visszaáll.

(#250609) Lev Abalkin


Lev Abalkin
tag

Mi a különbség az SRPE99K1 és az SRPA21K1 között?

...ugyanitt SRPE99K1 Seiko Turtle új gyári fémszíj + 2 db stift eladó.

(#250610) arn válasza momcrew (#250608) üzenetére


arn
félisten

a masik oramat meg is neztem, epp most adtam el, hogy ott milyen viszonyban all a rugo feszitettsege es a pontossag. a mert grafikon alapjan es a hordasi pontossag alapjan kb lathato, hogy a hordasi szokasokkal milyen feszitettsege van atlagban a rugonak, ehhez az ertekhez erdemes kalibralni.

emlekeim szerint olyan atlag -2s jott ki ra hordva - tehat az automata olyan 40-50%os felhuzasnal tartotta atlagban. magyaran itt is, ha kicsit huz neha rajta az ember, akkor visszakompenzalna.

a maxbillnel viszont hiba lenne piszkalni, ha igy marad. sot, szerviz utan hasonlo ertekre kellene visszaallitani. ezert erdekelne, hogy mi alapjan is allitjak be... mert ha fullrahuzva 0sra kalibraljak, akkor most tuti folyamatosan kesne.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#250611) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Nem tudom, lattatok-e a 39-es Aqua Terrat (quartz) FB csoportban. Valaki csapjon le ra.

I humbly and respectfully decline™

(#250612) Richee11


Richee11
senior tag

Sziasztok!

50-55 ezer forint értékben letisztult analóg óra esetében csak a Citizen és a Casio jöhet szóba?

(#250613) fagyalllo válasza Richee11 (#250612) üzenetére


fagyalllo
őstag

Szia!
Dehogy, van nagyon sok más márka.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#250614) Richee11 válasza fagyalllo (#250613) üzenetére


Richee11
senior tag

A divatmárkák kizárva. Talán még az Orient és a Timex?

(#250615) "_Maverick_"


"_Maverick_"
kezdő

Elemcsere előtt állok. Az órámban 4 évig egy SR920SW típusú Maxell elem teljesített szolgálatot. Ez az első és egyetlen kvarc szerkezetes órám, ezért kellene a segítségetek. :K Milyen márkájú elemet válasszak? Maxellt? Renatat? Duracellt? Van olyan elem ami 4 évnél tovább bírja? :F
(Orient Cal.:HT711)

(#250616) BloodRay válasza Sir Pocok (#250603) üzenetére


BloodRay
veterán

Ezek az új Pro Trek-ek elég menők lettek. Jó lenne látni élőben. Meg kicsit félek igen húzós lesz így hogy tetszik. :B

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#250617) phrenetiX


phrenetiX
junior tag

Sziasztok

Kicsit átgondoltam az óravásárlást és úgy döntöttem decemberig gyűjtöm még a pénzt és valamikor karácsony előtt meglepem magam, addig meg nézelődök. Az órára szánt összeg az szerintem max. 150.000 Ft körül fog megállni, de az is lehet, hogy több lesz, de az is, hogy kevesebb. Ez még képlékeny.

Tehát az alábbi órákat néztem ki, melyiket ajánlanátok leginkább? Illetve mit ajánlanátok még? Szerintem 120 ezerig biztosan elmehet a keret.

1.
Addiesdive Monster - Sajnos ez csak kínából elérhető és sokat kell rá várni, de ez lenne az, ami igazán tetszene, ráadásul árban is szuper lenne.
https://www.aliexpress.com/item/1005003691073608.html

2.
Seiko Prospex Monster - Nem tetszik annyira, mint az első Monster, de meg tudnám szokni. Árban már fogcsikorgatós, de ha lesz rá 10% decemberben is, akkor beleférhet a 150-es keretbe (bár még az állandó 5%-al is).
https://www.timestore.hu/Marka/Seiko/Prospex/Seiko-Prospex-83248

3.
Orient Kamasu (red) - Nagyon tetszik a vörös számlap, árban is okés az óra (főleg egy kis kedvezménnyel, ha lesz).
https://www.timestore.hu/Marka/Orient/Orient-Automatik-Diver-72818

4.
Orient Mako II - Egyszerű, letisztult, fekete számlapos és lünettás óra. Mivel ez a többi kiszemelthez képest olcsóbb számításba vettem ezt is, ha esetleg nem lenne meg a pénz a drágábbakra.
https://www.timestore.hu/Marka/Orient/Orient-Mako-II-Automatic

5.
Iron Annire - Egyzerű óra, bőrszíjasom még úgy sincs, viszont nem tudom mennyire passzolna az öltözékemhez. Nem vagyok se öltönyös, se inges, póló, pulóver az, amit hordok. Lehet ez túl elegáns lenne hozzám.
https://www.irisimo.hu/iron-annie-5162-3

6.
Seiko 5 - Nagyon tetszik ez a vintage kinézet.
https://seikoboutique.hu/ora/srpd75k1/

7.
Seiko Prospex Tuna - Árban húzós, de nagyon tetszik ez is.
https://seikoboutique.hu/ora/sne497p1/

8.
Vostok N1 Rocket - Nem néz ki rosszul, de talán ezt választanám utoljára.
https://tutuora.hu/vostok/225a615.html

9.
Lorus RL407BX9 - Olcsó, tetszik a számlap.
https://tutuora.hu/lorus/rl407bx9.html

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#250618) 5-ös kezelő válasza "_Maverick_" (#250615) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Egyre kevesebbet fog bírni, ahogy öregszik az óra, készülj fel rá lélekben. Seizaken-t tegyél bele, de a többi is jó. Előtte mérd meg legalább az elem feszültségét, és nézd meg alaposan, nincs-e rajta bibi.

Phrenetix :
Ha futja, Seiko Monster. Ha kisebb a keret, Heimdallr Monster - (az a változat, ami bejön). Lorus is jó lehet, de egyszerűbb a szerkezete.
Használt Tisell pilot volt még tegnap FB csoportban, érdemes a márkára rákeresned. És vannak még jóféle kínaiak, zafírral, NH szerkezettel, bőven kijön a keretedből. (Sajnos a dollár most túl erős számunkra, mert drága hiteleket vett fel bölcs kormányunk, és mi fizetjük meg az árát.)

[ Szerkesztve ]

(#250619) SOAD19 válasza Magnum_ (#250611) üzenetére


SOAD19
addikt

Sajnos nem segíthetünk, cserben hagyunk. Vedd meg. ;]

(#250620) Sir Pocok válasza phrenetiX (#250617) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Számomra a 3. és a 2.

Orient-tel nem lehet mellé lőni szerintem. Kamasu elismert típus.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#250621) zolikaDB válasza Magnum_ (#250611) üzenetére


zolikaDB
veterán

Egy linket nem adsz?
A 20 csoportbol, amiben vagyok, mobilon nincs kedvem kipilickazni...
* Ja, semmi. 850e huf most pont nincs ra... :DD

[ Szerkesztve ]

(#250622) zolikaDB válasza phrenetiX (#250617) üzenetére


zolikaDB
veterán

Addiesdive kuponozva 175$, es nov 9-et ir - hidd el, 3 het alatt ittvan...

(#250623) Ruzcak válasza Sir Pocok (#250620) üzenetére


Ruzcak
tag

A mako-nak is olyan hangos a rotorja mint a bambimomnak? :U

(#250624) arn


arn
félisten

Az mindig is akartam kerdezni… miert jo, ha halk egy mechanikus ora? A hangos faliorakat en is utalom, de mechanikusnal a szolid ketyegest en mindig szerettem, hallom, hogy “el”. Sot az antikorak hangosabb ketyegese is bejon.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#250625) rozsgyi válasza phrenetiX (#250617) üzenetére


rozsgyi
tag

1, én nem vennék kínai monster változatot, mert nincs akkora árbeli különbség mint egy svájci luxus hommage-nál, inkább eredeti Seikot vennék, pl. ezt: [link]

5. bejön ez ac pilóta óra, sok mindenhez megy

8. 46mm nagyon nagy egy ilyen típusú órához

(#250626) phrenetiX válasza rozsgyi (#250625) üzenetére


phrenetiX
junior tag

Én sem szívesen venném meg a kínai monstert, de a kinézett órák közül egyedül annál van meg a musthave faktor. Meg a vörös számlapos kamasu is kezd "nagyon" megtetszeni már. Amit linkeltél monstert is láttam és megmondom őszintén nem annyira jön be. És az, hogy STO kiadás még dob is az árán gondolom, ami nekem már bőven túllépi a lélektani határt.

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#250627) clintvader


clintvader
lelkes újonc

Pár vagány Straton:

Bocs ha túl sok a kép.
Mégtöbb itt.

Még jó hogy 350-500 dodó az áruk, legalább nem nő tovább az óragyűjtemény. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#250628) arn válasza phrenetiX (#250626) üzenetére


arn
félisten

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#250629) mrbego


mrbego
aktív tag

Üdv
A múltkor ha jól emlékszem valaki keresett Citizen Promaster-t kék számlappal és kék szíjjal, de nem voIt elérhető sehol.
Most itt látok ilyet: [link]

Bocs ha nem pont ez a típus volt. Már nem emlékszem.

[ Szerkesztve ]

Üdv, P

(#250630) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Melós óra

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#250631) mrbego válasza Rigormortiis (#250630) üzenetére


mrbego
aktív tag

Ez melyik szín is pontosan? Kicsit rosszul látom a kevés fényben.
Nekem a sárga-fekete van, szeretem [link]

Üdv, P

(#250632) Rigormortiis válasza mrbego (#250631) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Púderkék.

Igazából ezt az órámat szeretem a legjobban hordani, nagyon kényelmes, könnyű és kellemes érzés a bőrnek a műanyag szíj és tok tapintása. Nagyon jó anyagból van.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#250633) mrbego válasza Rigormortiis (#250632) üzenetére


mrbego
aktív tag

Igen, tényleg kényelmes a viselése.
Pedig mikor először kézbe vettem, akkor szembesültem vele, hogy nem szilikon a szíj hanem műanyag. Kicsit keménynek is tűnt, féltem is tőle, de az idő a Casiot igazolta.

Üdv, P

(#250634) Jaded válasza Rigormortiis (#250598) üzenetére


Jaded
senior tag

Szép darab!

Renault Megane IV Limited

(#250635) Jaded


Jaded
senior tag

Urak!
Tudja valaki az alsó Casio típusát? :R

Renault Megane IV Limited

(#250636) Gempas 70 válasza Jaded (#250635) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

[Walmart] Amazonon is van

[ Szerkesztve ]

(#250637) zolikaDB válasza clintvader (#250627) üzenetére


zolikaDB
veterán

Fú, párszor végigpörgettem már a kínálatot...
Ezek olyan szinten hihetetlen kívánatosak, hogy leteszem a hajam!

(#250638) djeperto válasza Sir Pocok (#250603) üzenetére

Az MTG- nek már meg is van a neve:
Speedy G ;]

"there are more jacks then one at the fair..."

(#250639) arn


arn
félisten

megcsinaltam a maxbill nyomatekgorbejet is.

emlekeztetoul, itt az oriente.

automatakent hordva az orient pontossaga -2s volt atlagban. ez azt jelenti, hogy az en hordasi szokasaim mellett kb 40 huzast adott hozza, ami olyan 45%os hatekonysag. szvsz mert aprobbakat kell rajta huzni, az aprobb mozgasokat jobban lekoveti.

a junghansnal ez az ertek 0s naponta, ami kb 10 felhuzas,, ami 30%os hatekonysag. a pontossag tok jol hangzik, csak a problema, hogyha nem kompenzalom minden nap keves felhuzassal, vmelyik ejjel meg fog allni (ahogy tette ma is egy fekvosebb hetvegi nap utan), mert alig 30%os jarastartalekkal mukodhet.

megforditva a matekot... ha 10et huzok rajta minden nap pluszban, akkor +6s pontossaggal fog jarni, ami 60%os rugo feszitettseget jelent atlagban. ezt majd ki is probalom :) tehat ha be akarnam allitatni, akkor a meres alapjan +6sra kellene, hogy a napi 10 felhuzassal pontos legyen - es ilyenkor megvan az esely, hogy csak akkor huzol rajta, ha elkezd kesni. ez most gyk nem lehetseges, mert a legkisebb nyomateknal a legpontosabb, tehat mindig sietni fog tobbe kevesbe.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#250640) Richee11


Richee11
senior tag

A Timex órák milyen minőséget kepviselnek?

(#250641) i400 válasza clintvader (#250627) üzenetére


i400
senior tag

a kickstarteres indulásuk óta követem őket, szívesen vennék pár db-ot de nem szabad :DDD

(#250642) Sn00k


Sn00k
veterán

Sziasztok,

Sajnos pár helyen megsérült a ketyegőm a tokjánál leginkább. Van olyan hely hol tudják a tokot cserélni, meg szíjt is ? Longines a márkája
[kép]

3njoy the Lif3

(#250643) Ceree válasza i400 (#250641) üzenetére


Ceree
senior tag

Miert nem szabad? Nagyon ketseges a szallitas?

Mert sajnos... Elegge szerelmes lettem... :B

(Volente szebb mert letisztultabb, de ket automata melle nem szeretnek mar harmadikat.)

Másolat_eredetije

(#250644) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Valakinek van tapasztalat Omega x Swatch Moonswatch témában? szemzgetek velük, Jófogáson és FB-n akad pár elfogadhatóbb áron, cserébe kicsit olyan minha csak az Omega logót fizettetnék meg... A design mondjuk tetszik, mindennaposnak bejönne pár változata.

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#250645) Magnum_ válasza tom956ster (#250644) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Felecsdel

I humbly and respectfully decline™

(#250646) busman válasza tom956ster (#250644) üzenetére


busman
addikt

Mindennapos használatra nem lesz jó. Kék kopik, minőségre is van bőven panasz.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#250647) rbalint88 válasza tom956ster (#250644) üzenetére


rbalint88
addikt

Plusz hamisitjak, ami “jo aron” van (150ezer alatt), az szinte mind bovli. Eredetiben sem egy nagy minoseg, sok panaszt is olvastam ra. En egy Mercury-val szemezek eltevosnek kozuluk (gyereknek, majd a 18.szulinapjara).

(#250648) arn válasza tom956ster (#250644) üzenetére


arn
félisten

jopofa, eloben szvsz gagyi

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#250649) Ruzcak válasza tom956ster (#250644) üzenetére


Ruzcak
tag

BiJoKeRáMiK ;]

[ Szerkesztve ]

(#250650) Polarstar válasza Ceree (#250643) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Mocskosul elszállt a dollár. A két új nekem is bejön. De most kuss van.... Nem tudni mi lesz itt a háború miatt. Az a k jó kronográfot is elengedtem. Rakat órám van, azokkal kell játszani.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.