Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#75951) Csigavair válasza kissdani (#75937) üzenetére


Csigavair
tag

Ez nem teljesen fedi a valóságot! Euronics előrendelésem is 185-ért jön a kövi héten :)

(#75952) syler123 válasza kriszpontaz (#75950) üzenetére


syler123
veterán

Ezt nem figyeltem, mert fejessel játszom, de az elv az az, szóval simán lehet hallani a hangokat is a rezgéssel :D Na majd ki is próbálom, hogy mit hallok.
Számomra ez a legjobb feature a controllerben.

(#75953) kissdani válasza Csigavair (#75951) üzenetére


kissdani
senior tag

:D :R

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#75954) cyberkind válasza keIdor (#75949) üzenetére


cyberkind
félisten

Én ugyan tavaly se értettem ezt a nagy rohamot az új konzolok nyomatásával, most meg pláne, kvázi egy igazán nextgen játék volt a PS5-re, tényleg rohadt jó ez is. :DD

Paranormal Cocktivity

(#75955) kecsu10


kecsu10
aktív tag

Nyugtassatok meg, hogy lesz Last of us 3. Épp most mondtam az asszonynak, hogy kétféle játék létezik: a Last of us meg a többi. Tudja, hogy nagy Mercedes rajongó vagyok, különösen a régiek iránt. S van a Taxi című filmben a legendás jelenet: "Mi az csak nem Mercedes!? Hm, már verdákat is gyártanak?" Ennek analógiájára megfogalmazta a párom: "Mi az a Naughty Dog, már játékokat is fejlesztenek?" :DD

(#75956) Bencus88 válasza kecsu10 (#75955) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Lesz! És elvileg már a story kész is :K

(#75957) EnterR válasza zkxdn (#75948) üzenetére


EnterR
veterán

Nekem az nem tiszta, hogy Grubb milyen esetleges szeptemberi Sony eventről beszél. Olvasom húszfelől, hogy E3-ekvivalens event csúszik(?) szeptemberre, de közben csak State of Play-t említett.

PSN ID: marquuard

(#75958) kecsu10 válasza Bencus88 (#75956) üzenetére


kecsu10
aktív tag

Nagyon örülök! :) Bár gondolom az lesz a generáció utolsó nagy játéka kb. Nem baj, addigra annyiszor nyomom végig újra és újra a régit, hogy már a dialógusokat is tudni fogom. Számomra azért az egy játékért megéri a 220 ezer a konzolért. (Sajnos nem volt más választásom, megvettem így...)

(#75959) Scholes9 válasza Xaels (#75829) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Az is lejön kb. 1 óra alatt ;] :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#75960) Bencus88 válasza kecsu10 (#75958) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Én is tervezem majd az újra játszást. Mire jön a három talán nem is egyszer :DDD

(#75961) noxon


noxon
őstag

Helló, játékot elindítva meg lehet esetleg nézni, hogy hány fpsel fuf meg valóban hdr bekapcsolt stb? Tehát ilyen infók megtekinthetők?
Természetes a beállításokat már elvégeztem.

We live in a simulated world...

(#75962) Kendek válasza noxon (#75961) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A HDR-t visszajelzi a tévé, az fps kijelzésére pedig meg kell várni a VRR-t.

<-ƘƘ->

(#75963) Wolfy33


Wolfy33
senior tag

PS VR ha be van dugva nem engedi, a HDR-t. Megoldás a HDMI 2.0 elosztó ami kapcsolható?

(#75964) Kendek válasza Wolfy33 (#75963) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A V1-es VR szett dobozával nem megy a HDR, ahhoz V2-es kell. Megoldás ha mindig csak alkalmanként kötöd be, illetve egy kapcsolós cucc is jó lehet hozzá. Viszont ilyenből nem fogsz 2.1-eset találni, max csak 2.0-sat. Ergo jelenleg nincs olyan megoldás a ki-bedugdosáson kívül, ami ne limitálna.

<-ƘƘ->

(#75965) zkxdn válasza EnterR (#75957) üzenetére


zkxdn
őstag

Azt én sem értem de az Eventről Jason nem írt ha jól láttam, csak a HFWről.
Hátha Aug-ban lesz :))

(#75966) Moby válasza Kendek (#75964) üzenetére


Moby
addikt

Az én 2.0-s kétirányú kapcsolómon pl. átmegy a 2.1 is.

(#75967) Kendek válasza Moby (#75966) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mármint UHD felbontás mellett van HDR és 120 Hz is? Nincs semmi limitáció ahhoz képest mintha direktben lenne bekötve, és a jellel sincs probléma akkor ha bőven túlléped vele a 18 Gbps-ot?

<-ƘƘ->

(#75968) Moby válasza Kendek (#75967) üzenetére


Moby
addikt

Igen. Elég egyszerű szerkezet ez, a kábelekből sem kell másik, a legtöbbön átmegy a 2.1 is, ezeknél is inkább csak az a gond, hogy a csatlakozásoknál esik valamennyit a jel. Ha viszonylag okés a csatlakozó, menni fog. Persze számít az is, hogy a másik oldal mennyire háklis a jelerősségre. Lesznek tévék, amik eldobálják kis mértékű veszteségnél, meg lesznek olyanok, amik nem. Itt inkább az a gond, hogy ha nincs meg a certifikáció, akkor lutri az egész (néha még azzal is, de ott már legalább van hivatkozási alap). De ezek ugye passzív eszközök, nincs jelfeldolgozás. Ahol muszáj belenézni a jelbe (receiverek pl.), ott elegendehetetlen, hogy az elektronika vigye ezt a rémisztő sávszélességet. Hát nem is ment eddig nekik ugyebár (annak sem, aminek pedig dolga lett volna ez).

(#75969) Moby


Moby
addikt

A legjobb persze az lenne, ha kijönne a PSVR2, és el lehetne felejteni már ezeket a bénaságokat. Bár nekem az a gyanúm, hogy fogunk pislogni az árán.

(#75970) Kendek válasza Moby (#75968) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Amennyit játszom VR játékokat, főleg a nyári időszakban, nekem egyelőre megfelel az is, hogy csak alkalmanként kötöm be. Mivel V2-esem van, ezért egy ideig be volt folyamatosan kötve, de idegesít, hogy limitál.
Ha teljesen passzív egy ilyen kapcsolós cucc, akkor tényleg csak a jelveszteség, és a nem megfelelő minőségű árnyekolás miatt lehet gond a jellel. Viszont így akkor már nem érzékeli a PS, és nincs limitáció.

<-ƘƘ->

(#75971) Moby válasza Kendek (#75970) üzenetére


Moby
addikt

Nálam sincs használatban, gyak ki van kötve a kapcsoló is. Ami érdekelt, már lement, újak ehhez már nem nagyon fognak készülni, csak a szokásos ty kat. randomhorroszarok, szóval inkább már csak eszmei értéke van.

(#75972) Wolfy33 válasza Kendek (#75964) üzenetére


Wolfy33
senior tag

[kép] Köszi. Úgy már elindult, addig meg ki be húzás lesz. Mivel egy blokkban kijátszottam több vr-t is elég volt egy időre.
Viszont a Plage Tale HDR esetén, feltűnt egy jelenség.
A képen a karakterek élesek, de a kép sarkában lévő tárgyak, (fák, levelek, stb elmosódott hatást keltenek)

Elég zavaró és ami furcsa pár netflixes film esetén is látszik 4k HDR esetén. (De több másiknál éles minden sarok) A csatolt képen (amennyire látszik) a bal felső sarokban elég erősen látszik. Így ranagyítva nem adja vissza, kb minden levél homályos lesz. :N

[ Szerkesztve ]

(#75973) saelin válasza kriszpontaz (#75950) üzenetére


saelin
veterán

Ez mekkora állatság már! :C Eskü egyszer végig játszom a PS5 verziót is, már csak ezért is.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#75974) Madoc válasza Wolfy33 (#75972) üzenetére


Madoc
veterán

Netflixes videók a telefonon és a tableten is ugyanilyenek!

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#75975) balazs025 válasza Wolfy33 (#75972) üzenetére


balazs025
senior tag

Ez szerintem az effekteknek köszönhető (főleg a chromatic aberration-nek).

(#75976) #62435328 válasza Wolfy33 (#75972) üzenetére


#62435328
törölt tag

Pont most akartam megkérdezni, hogy nálam is a Resi Village-nél ugyanez van.
Mintha túl sötét lenne, és a fekete részeknél részletek vesznének el.

(#75977) Rowen


Rowen
csendes tag

Egyébként tényleg hatalmas taps a konzolvilágnak... április elején rendeltem és nagyon úgy nézett ki a készlethiány miatt hogy a 3-4 hónapos csúszásból lesz 5 is akár, ennek ellenére az utóbbi 2 hétben nagyon felpörgött a rendelés teljesítés. :CHardverapro is tele ps5 rendelésekkel, szépen viszik le az árakat!

[ Szerkesztve ]

(#75978) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Most megint elkezdtem a BloodBorne-t, hàt kurva jó még mindig. Előjönnek az emlékek, nagyon sajnálom, hogy valazeg nem fog kapni folytatást.A DS széria alapjaiban nem jön be, még a deamons soulson agyalok, de annak a világa is inkább a dark soulsot idézi

Xbox One: bandymnc

(#75979) Aciduzzu


Aciduzzu
aktív tag

Sekiro Speedrun bekötött szemmel

Na ez a kemény. :Y

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#75980) Deck válasza Aciduzzu (#75979) üzenetére


Deck
titán

Ez a hihetetlen kategória... :D (fél év múlva meg jön a cikk, hogy csalt ;])

[ Szerkesztve ]

PS5

(#75981) pr05p3c válasza Rowen (#75977) üzenetére


pr05p3c
tag

Az Alza viszont elég szerencsétlen egy banda. Nem elég, hogy a rohadtul idegesítő reklámjaikat nyomatják mindenhol, de a beérkezési sorrend értelmezésével is nagy bajban vannak. A 11.24.-i rendelésemről nem tudnak semmi információt adni, miközben az elmúlt napokban kettő 11.25.-i teljesített megrendelésről is tudok, de akár írásban, akár telefonon próbálok érdeklődni, értelmes választ nem kapok. Ezek után erősen meg fogom gondolni, hogy bármit is rendeljek tőlük...
Már azon sem lepődnék meg, ha a májusi KV-os rendelésemet előbb megkapnám :U

(#75982) Spancho válasza Rowen (#75977) üzenetére


Spancho
őstag

A sok nyomi meg aki bevásárolt adhatja majd el haszon nélkül ,vagy akár bukóval :)

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#75983) Wolfy33 válasza Madoc (#75974) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Akkor ez nem csak nálam. Ok. Köszi.

(#75984) Wolfy33 válasza balazs025 (#75975) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Akkor nem a tv, konzol beállítás. Mert probalgattam a tv-t kivenni automatikus game üzemmódból, de nem lényeges a különbség.
Kicsit olyan érzet, mint amikor a gyors sebesség effekt esetén "elhúzná" a grafikát csak úgy marad. Viszont épületen belül mozogva nem érzékelem.

(#75985) Wolfy33 válasza #62435328 (#75976) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Itt inkább a barna, sárgás bokrok, levelek esetén lett elmaszatolva, elég zavaróan. Sötét szobában mászkálva tű éles minden.

(#75986) penge111 válasza Wolfy33 (#75985) üzenetére


penge111
addikt

Este értem a Resident Evil Village végére. Nekem 12 órába került. Jó kis játék volt. Szerintem azok is álljanak neki, akik félnek a horror játékoktól, ez elég lightos kategória a VII-hez és a korábbi részekhez képest. Illetve maga a széria is elmozdult a clausal szint felé, egyszerűek a feladványok, jelzi a térképen pirossal, ha még nem vettünk még fel az adott szobában mindent. Nekem ezzel nincs bajom, így most tetszett, a rajongók lehet ezen fanyalognak... A legtöbb terület ötletesen van felépítve. A grafika egy érdekes dolog, mert vannak olyan részek, ahol next game közeli élményt nyújt, de vannak olyan részek is, amik nagyon elnagyoltak. A bossfightok és a fegyverek is tetszettek. Illetve a karakterek is zseniálisak, mint mindig. A történet is rendben van, a vége elég meglepő lett. Illetve eleinte nem értettem dolgokat, ami a végén világossá vált. Szóval összességében, egy jó kis játék szerintem, én jól szórakoztam vele. :K

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#75987) Wolfy33 válasza penge111 (#75986) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Tervben van, az előzmény részt VR-al a fejemen néhány szívrohamot lábon kihordva vittem végig. :)
Így amint látom, ez a közvetlen folytatása.

(#75988) kecsu10 válasza penge111 (#75986) üzenetére


kecsu10
aktív tag

Resi rajongó vagyok, így megjelenéskor játszottam vele. Mostanában ülepedik le, jó kis játék volt. Nekem személy szerint jobban is tetszett mint a 7, bár a régi klasszikus részek azért máshol vannak. De szerintem a mai közönség számára azok már nem ülnének, a 2 Remake sem áll közel a mai fiatalokhoz. Pedig nálam abszolút top, az egyik legnagyobb élményem az utóbbi időben. Most az Amnesia megy nálam pc-n, az más, annyira nem is tetszik sajnos.

(#75989) kona005 válasza Kendek (#75962) üzenetére


kona005
senior tag

Lesz VRR egyatalan?

(#75990) KoNZoLik@ válasza kecsu10 (#75988) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Az Amnesia tényleg ilyen kaki lett? Mert az előzetes videókat nézve teljesen korrektnek nézett ki🙄 Azt tudom, hogy volt már nem egyszer akciós ilyen 4-5$ körül :Y

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#75991) Blaze_ válasza kona005 (#75989) üzenetére


Blaze_
aktív tag

Illene, ha már úgy árulták, hogy lesz.

(#75992) F-ECT$ válasza kona005 (#75989) üzenetére


F-ECT$
titán

Amikor az XH90-ben :DDD

Dive ever, work never.

(#75993) Blaze_ válasza F-ECT$ (#75992) üzenetére


Blaze_
aktív tag

XH90-em van, abban szerintem nem lesz. PS5-ben viszont igen.

(#75994) Lackooo84 válasza kona005 (#75989) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Minek amúgy nektek ez a VRR annyira? Mert csak arra lenne jó, hogy a lusta feljesztők rászarjanak az optimalizálásra, hogy "majdavéerermegoldja".... Akinek meg nem olyan tévéje van az mehet a csába.

The Truth is out there...

(#75995) saelin válasza bandi0000 (#75978) üzenetére


saelin
veterán

Ha szeretnél egy még RPG-sebb soulslike-al játszani, akkor adj egy esélyt a Nioh-nak is. Minda két részéből van már PS5 változat! A másik ajánlásom meg a Mortal Shell lenne... Noha nem játszottam még vele, de minden ismerősöm aki játszott vele ódákat zeng róla.

2D-ben meg a Hollow Knight az abszolút győztes nálam, de ez meg inkább metroidvania kategóriába sorolható.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#75996) FollowTheORI válasza Lackooo84 (#75994) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

A Sony biztos nem ezért nem engedélyezi, de tény hogy van egy ilyen "jótékony" hatása, egyelőre. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#75997) saelin válasza KoNZoLik@ (#75990) üzenetére


saelin
veterán

Az Amnesia játékok inkább ambient horror jellegűek. Egy akciódús Resi-vel össze sem hasonlíthatók. Én a Machines for pigs-el játszottam még anno pc-n és ha rá kellene bökni egy játékra amire hasonlít / amihez hasonlít, akkor az a Soma vagy a Layers of Fear. Nekem mind a kettő tetszett. Igaz, nem én játszottam hanem az egyik barátom, de ott votlam végig mellette. Nekem nincs szívem ezekhez a játékokhoz.. :( :)

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#75998) kecsu10 válasza KoNZoLik@ (#75990) üzenetére


kecsu10
aktív tag

Nem rossz, de annyira nem nyűgöz le. Akciósan megéri az biztos , de teljesen más mint a Resi. Rám nem hat, nincs para faktora számomra. Más: ugyanaz a füles gyengébben teljesít a play station kontrollerbe dugva mint pc-n. Gondolom azért, mert nem olyan jó a hangkártya a konzolban. De így is tökéletesen megfelel. :)

(#75999) KoNZoLik@ válasza saelin (#75997) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Köszönöm, akkor az az én játékom, mert a felsorolt játékok közül mindegyiket szeretem😁

kecsu10-Neked is köszönöm :R

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#76000) KaitouP válasza penge111 (#75986) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Mondjuk én azért óvatosabban ajánlgatnám a gyengébb idegzetűeknek a játékot, mert a nagy része valóban elég lightos, viszont amikor elérnek Donna Beneviento házához, és találkoznak a Fetusszal, ott még azokra is rájöhet a szívroham, akik HC horror játékosok. :DDD

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.