Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#76551) Szabi® válasza balazs025 (#76549) üzenetére


Szabi®
addikt

Az első hónapban ? Még májusban olyan hírek jöttek, hogy abszolút bukó a játék ... Egy csomó rangos programozó hagyta ott a studiót. Már új helyeket alapítottak, vagy nívósabb csapatokba "menekültek" . A witchert kreaáló alaptagok 90%-a már nincs is ott ... :U

(#76552) thrill válasza zkxdn (#76504) üzenetére


thrill
tag

Ilyet szerintem konkrétan senki nem mondott, csak hogy tettek lépéseket olyan irányba, hogy ne legyen gond. De csak remélik a dolgot. Így is pont az a helyzet, hogy a PS5 a leggyorsabban fogyó PlayStation, de egyszerűen akkora volt a kereslet, hogy nem tudták kielégíteni.

https://twinfinite.net/2021/08/sony-ps5-enough-chipsets/

(#76553) Jazz^ válasza Szabi® (#76551) üzenetére


Jazz^
tag

Már az első naptól nyereséges volt. 8 millió előrendelővel nyitottak, ami ~500 millió dollár bevétel. Év végéig eladtak 13 milliót belőle és azóta is csak nő ez a szám. És a total budget "csak" 316 millió dollár volt.
Ha másként nem is, de anyagilag nagyot ment.

(#76554) balazs025 válasza Szabi® (#76551) üzenetére


balazs025
senior tag

Én nem így olvastam, de természetesen szívesen fogadom a cikket/forrást arról, hogy abszolút bukó lett.

(#76555) Szabi® válasza Jazz^ (#76553) üzenetére


Szabi®
addikt

Akkor h@lyék az emberek ...Ha jó a "rossz" is, akkor csak vegyék. Sőt, csak ilyeneket kapjanak akkor ettől a studiótól.

#76554 balazs025 Anyagilag nem lett bukó, viszont azt a minőséget már nem fogják soha adni, amivel ők híresek lettek, mivel az ehhez szükséges kulcsemberek már nincsenek a csapatban....Azt nem olvastad ? :U

[ Szerkesztve ]

(#76556) balazs025 válasza Szabi® (#76555) üzenetére


balazs025
senior tag

Veled aztán jó kommunikálni. Az első hozzászólásomban már írtam, hogy ,,vagy mennyire tudják őket pótolni, mert jó páran elhagyták a stúdiót". Erre dobálózol itt, hogy ,,abszolót bukó lett", majd a cáfolat után lekezelően te is elmondod, hogy többen otthagyták a stúdiót. Inkább elengedem a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#76557) Szabi® válasza balazs025 (#76556) üzenetére


Szabi®
addikt

Ha van egy játék amiről 6 hónapig azt írják, mekkora bukta meg csalódás lett, és hogy buktak egymilliárd dollárt , bocs hogy nem azzal kezdem mennyire kasszasiker lett. :D
További szép estét ...

[ Szerkesztve ]

(#76558) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

A Konzolvilágnál hol lehet megnézni, hogy hol tartanak a teljesítéssel? Olvastam itt hogy áprilisnél tartanak, de ezt hol látjátok?

(#76559) balazs025 válasza JHONNY 79 (#76558) üzenetére


balazs025
senior tag

A konzol adatlapján az ismertetőnél a kék bekeretezett részben.

(#76560) Mike válasza Szabi® (#76557) üzenetére


Mike
veterán

az elmaradt haszon nem bevétel

(#76561) Mike válasza balazs025 (#76549) üzenetére


Mike
veterán

majd a Cockstar megmutatja milyen egy igazi nextgen városi bűnözős játék, csak győzzük kivárni. még nincs 20 éves a GTA V

(#76562) Mike válasza noxon (#76540) üzenetére


Mike
veterán

aim assist illetve majd belejössz

(#76563) Rony949 válasza Mike (#76561) üzenetére


Rony949
őstag

Ez egyébként nagyon meglep hogy még MINDIG azt hiszik az emberek, hogy a Cyberpunk egy GTA-klón akart lenni.

Ilyen hozzáállással még szép hogy senkinek se tetszett.

(#76564) d@vee válasza Rony949 (#76563) üzenetére


d@vee
őstag

Ugyan. Az összes nyitott világú cím egy GTA klón ;]

Ja

(#76565) Szabi® válasza Rony949 (#76563) üzenetére


Szabi®
addikt

Nem tudom ki hiszi azt, hisz a Rockstar mindig oda tette magát, és elképesztő minőséget adott ki a kezei alól. Melyik játékával lenne metszés a Cyberpunkkal ? Ami jelenleg egy közepes minőségű/történetű gyenge gunplay-el rendelkező sótlan játék ?

(#76566) Mike válasza Rony949 (#76563) üzenetére


Mike
veterán

tudod, autó, város, fegyverek
tudom RPG, ettől már nem is kell a Rockstar szint
ez felmentés mindenre

(#76567) JHONNY 79 válasza balazs025 (#76559) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

:R

(#76568) nagyatt


nagyatt
tag

Ingyenesen toltheto a storebol a Plague Tale. Nincs ps plus elofizum, megis feldobta. Nem tudom ismert-e, gondoltam megosztom akit erdekel.

(#76569) Moby válasza nagyatt (#76568) üzenetére


Moby
addikt

Az a trial.

(#76570) saelin válasza Mike (#76561) üzenetére


saelin
veterán

A következő játékuk biztos nagyot fog ütni. Már a Red Dead Redemption 2 is iszonyatosan részletes kb minden téren, és ez még csak egy prevgen-re készült játék volt. Szerintem pár éven belül lesznek eléggé vagányan kinéző címek (mondjuk már most az új Ratchet is ezt képviseli).

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#76571) penge111


penge111
addikt

Most értem a Rift Apart végére, 4 thropy maradt, így 14 óra játék után. Gyors puskázással a netről kb. 10 perc alatt meg is lett a platina. Azért ennyi a játékidő, mert én csiga lassan haladtam. Minden pályát megcsodáltam, döbbenetesen részletes a játék. Vitathatatlan jelenleg ez a legszebb cím. A karakterek szuperek voltak, a sztori nekem tetszett, ilyen játékhoz nem kell egetrengető történet. Zene is jó, a joyt is szépen kihasználja. Mindenkinek csak javasolni tudom, hogy próbálja ki.

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#76572) OgreImre


OgreImre
senior tag

Terveztem ~300m FT-os házat moziszobával, én meg 43” 4K-n dolgozom/játszom. Kinek mi. Ennyi.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#76573) mettek válasza OgreImre (#76572) üzenetére


mettek
addikt

Az igen. :DDD abban a szibaban lehet azért technika. Láttad is készen vagy a terveken túl kikerült a látóteredből?
Csak mert én is házimozis vagyok, nyilván ehhez képest szerényebb módon.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#76574) sting2


sting2
addikt

CP2077
Az első 12 óra történéseit Utcagyerekkel fedeztem fel, de annyi bosszantó hibába futottam bele, hogy le tettem.
A kisördög viszont nem hagyott nyugodni, mivel a világ, a karakterek, meg úgy az egész játék nem eresztett. Ezért 1 hét szünet és egy nagy törlés /telepítés utan újra kezdtem, ezúttal egy Nomád szállal.
Arra is figyeltem, hogy ne mentsek manuálisan ezzel is kímélve " - szerintem erre is háklis, programot.
Nem mondom, hogy" kés a vajban" mert itt, ott, azért most is van " ez meg az" , de bizony sokkal kevesebb, a tényleges élményt befolyásoló Bugba szaladtam bele.

Továbbra is a tavalyi év egyik legjobb élményei között tartom számon, igaz ebben az évben játszva vele..

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#76575) Capricornus válasza JHONNY 79 (#76558) üzenetére


Capricornus
aktív tag

Ahogy írták is, a konzol adatlapján látod a feldolgozottságot.

Barátnőm csinált grafikont is a két verzióról, miután megrendeltük januárban a digitálisat:
[kép]
A piros a lemezes, a kék a digitális.

Utána márciusra éreztük, hogy a digitális nem igazán jön, úgyhogy berendeltünk egy lemezet is. Na az jött meg most ~2 hete. :)

[ Szerkesztve ]

Per aspera ad astra!

(#76576) troland26


troland26
őstag

Detroit: Become Human t elkezdtem tegnap , másnál is van olyan , hogy időnként lefagy az egész ? Ha nem reagál semmire akkor a tápkábel kihúzásán kívül van rá mód , hogy legalább a ps főmenüjébe visszalépjek ? :F

ill hasonló játék mint a Knowledge is Power létezik ? :)

[ Szerkesztve ]

(#76577) Justabirb


Justabirb
csendes újonc

A tegnapi MM drop vagy olyan nagy volt, vagy már mindenkinek van gépe, mert még ma reggel is jutott egy belőle, ha minden igaz jövő héttől már nekem is itt fog a nappaliba csücsülni a Ps. :DD
Esetleg azt az 5 ezer felárat nem akarták sokan kifizetni, tényleg nem tudom hogy nem fogyott el, na mindegy, nagy a boldogság. Köszi a tippet az itteni kollégának. :)

(#76578) BaLee válasza Justabirb (#76577) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Én már azt várom, amit hírekben is írtak, hogy nem lesz hiány alkatrészekből így most már tudnak annyit szállítani amennyire igény lesz és tényleg vannak is erre utaló jelek (Telekom, MM stb.). Szóval jó lesz nézni mikor a nepperek egymás alá licitálva próbálnak megszabadulni a gépektől, mivel már szerintem is ott tartunk, hogy aki nagyon akart az hozzájuthatott vagy épp hozzájuthat. :)

Illetve a többi előrendelős oldalon is fel fog gyorsulni a kiszállítás, mert biztos, hogy sok előrendelő közben géphez jutott, ha figyelgette a lehetőségeket.

(#76579) Lackooo84 válasza Kendek (#76187) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Én US accra kaptam. De PS4-re is szinte a kezdetektől mindig kaptam.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#76580) nagyatt válasza Moby (#76569) üzenetére


nagyatt
tag

Ahh vagy ugy. Koszi, valahogy ez a mobilalaklamazas megzavart. Akkor storno.

(#76581) saelin válasza sting2 (#76574) üzenetére


saelin
veterán

Egyszer sem omlott össze? Nekem a legnagyobb bajom az volt, hogy úgy 1-1,5 óránként rendszeresen lecrashelt az egész. Jött patch ami elvileg javította, de az nálam nem segített. Sajnálom hogy ilyen gány lett a játék, mert a story az nagyon király volt. Kár volt erőltetni ezt az openworld-öt bele. Nélküle biztos sokkal polírozottabb lenne.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#76582) Peace válasza sting2 (#76574) üzenetére


Peace
nagyúr

A CP2077-et nálam egyedül a háttere és a lore mentette meg. Elolvastam a CP2020 és CP RED szerepjátékok teljes háttértörténetét és a CP2077 könyvet is még bőven a megjelenés előtt. Hiába láttam menet közben, hogy bugos és rohadtul nem azt kaptuk, amit ígértek, de a világ miatt nem voltam képes letenni és így a játékra kivett szabadság sem ment kárba, mert 1 hét alatt le is toltam. Örök fájdalom marad, hogy átvertek ("a szerepjátékok új generációja és minden döntésnek hatalmas súlya van"), de így is szuper játékélmény marad, mert semmi más nem volt képes még ezt a CP hangulatot ilyen formában hozni.

(#76583) hadam98


hadam98
senior tag

Akinek van szabad Digital konzol az ne tartsa magában :K Kiváncsi vagyok mikorra lesz meg…

(#76584) Xaels válasza Peace (#76582) üzenetére


Xaels
félisten

Pedig Cyberpunk műfajban azért van pár egész jó játék. Ruiner, Cloudpunk, Ghostrunner, kicsit tágabb formában ott a HBS Shadowrun szériája, a Deus Ex-ek.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#76585) Peace válasza Xaels (#76584) üzenetére


Peace
nagyúr

Deus Ex-ek nem voltak rosszak és a Shadowrun játékokat is imádtam, de CP2077 ezeknél sokkal többet adott nekem feelingre. Most a The Ascent-et próbálom szokni, de a célzás egyelőre számomra nagyon idegen. :(

(#76586) Mike válasza hadam98 (#76583) üzenetére


Mike
veterán

át akarsz ugrani játszani amikor nem nyomkodom? :)

(#76587) Mike válasza saelin (#76581) üzenetére


Mike
veterán

Jön a Baldo és a Kena
jó kis év lesz ez

(#76588) Fernet válasza Mike (#76264) üzenetére


Fernet
senior tag

Support azt válaszolta, hogy amíg van élő EA Play előfizetésem, addig nem adhatok a könyvtáramhoz (EA Play-es) PS Plus játékot (jelen esetben ugye a PvZ Battle for Neighborville) Szóval ha lejár az EA Play és nem újítom meg, hiába volt PS Plus-os a játék, nem használhatom. Klassz. :C

(#76589) formula01


formula01
aktív tag

Jelenleg egy 1080p 144Hz-s monitort (AOC 24G2U) használok az otthoni, illetve a céges laptopommal, elvileg hétfőn érkezik a PS-em, ezt is ezzel a monitorral szeretném egy ideig használni. Mivel a monitoron csak 2 HDMI csatlakozó van, szükségem lenne egy HDMI hub-ra. Vannak ajánlott típusok, ami PS-el is jól használható? Esetleg valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?

(#76590) tboy93 válasza Fernet (#76588) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ezt mondtam múltkor :(

(#76591) raaay


raaay
csendes tag

Sziasztok!

Ha valakinek van "feleslegessé vált" PS5 előrendelése, amire nem tart igényt és aktuálisan átvehető a gép, akkor jelezze nekem. Kissé kiéheztem... :DDD

(#76592) Fernet válasza tboy93 (#76590) üzenetére


Fernet
senior tag

Igen emlékszem rá, a jelek szerint azóta sem változott a helyzet.

Mindegy, reméljük a PS Plust nem fogják telerakni EA Play játékokkal.

[ Szerkesztve ]

(#76593) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

A bétában végre megint függőlegesen vannak a trófeák, köszönöm istenem.... :DDD

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#76594) mettek válasza raaay (#76591) üzenetére


mettek
addikt

Tegnap talán ketten is felajánlottak előrendelést, vissza kellene olvasni.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#76595) keIdor válasza Lackooo84 (#76593) üzenetére


keIdor
titán

Nem is értem, hogy ezt a vízszintes elrendezést hogy gondolták, minden téren visszalépés volt.
Nem volt senki, aki ezt belátta volna időben? :(

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#76596) Peace válasza Lackooo84 (#76593) üzenetére


Peace
nagyúr

Nektek vannak trófeáitok? :DDD

(#76597) RangerFox válasza Lackooo84 (#76593) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Volt róla szó, hogy most már ki lehet pinelni 5 trophyt, aminek nyomon követheted az előrehaladását. Meg új szűrőket/rendezést tettek a trófeákhoz. Erről tudnál írni pár szót?

[ Szerkesztve ]

(#76598) tboy93 válasza Lackooo84 (#76593) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szuper. Nekem is jobban tetszett a régi változat.

(#76599) Lackooo84 válasza keIdor (#76595) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát én se... De hála istennek javítva lett.

Viszont a Kiegészítő eszközök - Vezérlők - Rezgés erőssége + Ravaszhatós erősségénél még mindig hibás, és a mikrofon leírása maradt...

The Truth is out there...

(#76600) Lackooo84 válasza Lackooo84 (#76593) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Pár hasznos újítás még:

Közvetítésnél végre meg külön lehet kapcsolni a mikrofotn a partihoz ill a közvetítéshez.
A játékokat a gyorsmenüben most már külön jelöléssel listázza, külön a PS4-PS4 verziókat.
A kontroller bármikor feissíthető, nem kell 24 órát várni.

Van még sok finomság.

The Truth is out there...

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.