Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) #10186752 válasza Def26 (#50) üzenetére


#10186752
törölt tag

Már hogy a viharba ne vennék!!? Miért játsszak egy akkor már 7 éves konzolon, amikor modernebb technológia, gyorsabb rendszerindulás és játékbetöltés vár, vélhetően jobb mechanikával rendelkező, "egy szinttel feljebbi" játékokkal? Esetleg olyan extra hálózati fícsörökkel, ami mondjuk nem elérhető az előző generációból?

Hidd el, azt sem tudom, mi az a raytracing, és nem érdekel, ha egy számomra szimpatikus játékban a főszereplőnek nem szálanként van árnyékolva a haja, hanem csak tincsenként.

(#52) hombre[EU] válasza #10186752 (#51) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Felejtsük el a hajszálakat :)
Gondolj egy chalice dungeon-re. Mész a szūk sötét folyosón,amelynek a végén jobbra egy elágazás van. Hallod,hogy valami van ott. Na most az rt-vel képesek egy precíz,pontos,részletes real-time árnyékot vetni,amelyen keresztül te pontosan be tudod azonosítani a fegyverét,páncélzatát és egyebeket.
Rengeteg lehetōség van benne,ami nem csak eyecandy
Arról nem beszélve,hogy minél jobb a világítás annál jobb a hangulat/atmoszféra

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#53) #10186752 válasza hombre[EU] (#52) üzenetére


#10186752
törölt tag

Chalice dungeon? Ide nekem azonnal!

Raytracing for president!

(#54) hombre[EU] válasza #10186752 (#53) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Jó,megtaláltuk a kottát
most képzeld el :D az új kontrollerrel képesek lesznek a fejlesztōk arra,hogy ha egy nagy pöröllyel támadsz (hosszan R2) akkor sokkal nagyobb "ellenállása" lesz a ravaszoknak (nagyobb erōvel kell nyomnod),mint pl. egy könnyū pengének (kisebb erōkifejtés)...és a haptic feedback pedig érzékelteti,hogy mekkora ütést/melyik testrészén kapott a karaktered.
Leegyszerūsítve: a kontrollered lesz a karaktered idegrendszere.
Szerintem a Last of Us2 (ps5 verzió) megkapja a supportot és Ellie szívverése ott lesz a tenyereidben

Life, Uh, Finds A Way

(#55) #10186752 válasza hombre[EU] (#54) üzenetére


#10186752
törölt tag

És akkor amikor a Wet Nurse kapálózik a pengéivel, akkor a kontrolleren úgy érzem majd, mintha 100 tű böködné a tenyerem?

Holy shit, azonnal akarom!

(#56) #10186752


#10186752
törölt tag

Na, ehhez mit szóltok?

Hiteles PlayStation 5 fejlesztői kit

Ha ilyesmi lesz a végleges küllem, eret vágok magamon.

[ Szerkesztve ]

(#57) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Ok úgy néz ki a DigitalFoundry megerōsítette (gondolom hiteles leaker),hogy a Prospero a PS5 CPU (8c16t@3.2ghz, turbo base vagy allcore nemtudom), ezenkívül: Gonzalo az APU és a GPU lesz az Oberon (~1.8ghz)ha minden igaz

A legnagyobb boost az SSD lesz,ezt nem kell magyarázni, de CPU-ban is több,mint 6x teljesítmény növekedés várható (nyers benchmark).

Érdekes lesz :) Alig várom,hogy fogják ezt lekommunikálni a mezei usernek,akit eddig az fps,pixel és tflops szentháromsággal "etettek" évek óta. Mert amit ezek az újítások hoznak (szerintem a legfontossabbak, ami a motorháztetō alatt történik, gameplay szempontjából) azokat nem lehet számjegyekkel,pár betūvel kifejezni. Itt le kell ültetni az ürgét 10-20 vagy 30percre és megfogni a figyelmét,hogy megértse mirōl van szó

Igen,ott a 4-8K és a raytracing (ami szintén nagyon fontos dizájn szempontból egy játéknál), de valójában nem ezek lesznek a game-changer features

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#58) Moby válasza hombre[EU] (#57) üzenetére


Moby
addikt

link?

(#59) hombre[EU] válasza Moby (#58) üzenetére


hombre[EU]
veterán

link valahol az elején említik, az ō saját forrásuk is megerōsítette

Life, Uh, Finds A Way

(#60) #10186752 válasza hombre[EU] (#57) üzenetére


#10186752
törölt tag

Egy szót se értek belőle, de várom szeretettel. :)

(#61) Moby válasza hombre[EU] (#59) üzenetére


Moby
addikt

Thx, megnéztem. Bár a "megerősítést" nagyon erősnek érzem (és ezért csodálkoztam rá, mert ha van is belsős infóik -nekik valszeg van- a hitelességük miatt még a látszatát is kerülni fogják, hogy tőlük bármi kikerül). Egyébként az előadás lényege elérhető a csatornájukon is, mármint ahol összehasonlítják a currgen hw-t és a "várható" nextgen hw-t. Mindenestre így is érdekes.
Amihez továbbra sem kerülünk közelebb (természetes módon), hogy RDNA2 lesz-e, vagy miként lesz hw RT. Mert ha RDNA2 lesz, akkor ezek az összehasonlítások sem tudjuk mennyire fedik a valóságot, mert nem tudjuk, nem ismerjük a RDNA1 és 2 viszonyát. Mindenesetre az összes adatnál jelenleg ők is APISAK leakjeit veszi figyelembe. Nincs igazán más.

(#62) hombre[EU] válasza Moby (#61) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Ok,my bad, félreértettem (most újranéztem)
our own sources have confirmed that the PS5 codename is Prospero szóval nem cpu ahogy fent írtam. Az a Gonzalo, de annak is 99%-ot adnak (3.2 leak a végleges)

A gpu még kérdéses, szerintem az egyetlen "komponens" amelyet még variálni fognak a következō hónapokban, ezért sem mondanak semmit. Tudunk valamit az RDNA2-rōl?
Én egyébként ezt a dedicated hw accel. ray tracinget sem igazán tudom hova tenni. Nem vagyok jártas a témában ezért rögtön az nvidia féle megoldás az elsō amire aszociálok, de egy konzolba az szilícium pazarlás lenne. Hacsak 21tōl a játékok min. 50%-a támogatná, amit én kétlek
A raytracinghez nem elég a standard compute egység és egy nvidia optix féle api a zajszūréshez? ...vagy ez nem ennyire egyszerū? :B

Life, Uh, Finds A Way

(#63) Moby válasza hombre[EU] (#62) üzenetére


Moby
addikt

Semmit. Mármint az AMD valós roadmapjeiben is szerepel, és ők is hw accel. ray tracing-et mondanak rá, de ettől többet semmit. Meg eddig a nextgen kontra RDNA2-re is van összesen az az egy, minimum kérdőjeles Planet3DNow-s doku, meg a tény, hogy említi a sony egyértelműen, és a RDNA1-ben nincs.

>de egy konzolba az szilícium pazarlás lenne.
Az, és az NV-nál is az, de nem tudjuk hogyan közelítené(fogja közelíteni) az AMD. Azt azért tudjuk, hogy az nv szeret bruteforceolni, az AMD meg szeret spórolni :)

(#64) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

NaughtyDogLinkedIn alapján úgy tūnik PS5 launchra nem csak a Guerilla készül multi játékkal

Life, Uh, Finds A Way

(#65) Def26 válasza hombre[EU] (#64) üzenetére


Def26
félisten

Az én álmom egy modern battlefield. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#66) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Dualshock 5

Life, Uh, Finds A Way

(#67) #10186752 válasza hombre[EU] (#66) üzenetére


#10186752
törölt tag

Remélem a DS4 ócska ravaszain változtatnak, bár a rajzok alapján nem úgy néz ki.

És mi lesz a VR-ral lightbar nélkül?

(#68) hombre[EU] válasza #10186752 (#67) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Lehet kell a DS4 a mostani PSVR-hoz PS5-ön :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#69) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

"Yoshida has been in London to discuss the future of FFXIV. The Dev’s are hard at work on FFXIV on PS5!"

Live-Die-Respawn

(#70) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

PS5 infómorzsa a Remedy-tōl

Life, Uh, Finds A Way

(#71) #10186752


#10186752
törölt tag

Észak-Amerikában 2020. november 20-án jelenik meg a PlayStation 5, 499 dolláros árcímkével.

A fickó volt az, aki napra pontosan megmondta, mikor érkezik a TLOU2.

(#72) hombre[EU] válasza #10186752 (#71) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Az 2 nyitócímmel mondjuk 600-620€...nem kevés,de nem is olyan durva. Ha tényleg lesz minimum kettō nextgen (nem több frame,több pixel) kiváló AAA játék akkor beleugrok egybōl, mondjuk egy HZD2 és EldenRing

Life, Uh, Finds A Way

(#73) VTom válasza hombre[EU] (#72) üzenetére


VTom
veterán

Szerintem reális érte a 180K Ft körüli ár, ennyire számítottam.
Aztán majd beáll 150-160 körülre.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#74) hombre[EU] válasza VTom (#73) üzenetére


hombre[EU]
veterán

A konzol ára nem is annyira lényeges, inkább a játékok árai ne emelkedjenek. Ebben a gen.ben a legtöbb komplett játék (értsd: post-launch dlc-k,season pass stb) már 70-100€ között érkezett. Egyre ritkább,hogy 50-60€-s induló áron megkapod a teljesértékū gamet.
Az pedig,hogy a friss digitális AAA játékok 10-20%-kal drágábbak,mint a lemezesek egyszerūen nonsense.

Life, Uh, Finds A Way

(#75) tailor74 válasza hombre[EU] (#74) üzenetére


tailor74
őstag

Még a lemezes játékok ára is hagyján, ha marad a tovább adhatóság.
A szép halál az lesz, ha ne'adjisten a lemezes játékokat is egyszeri egy géphez való " regisztrációhoz" köti.

A 180k-s gép ár szerintem is borítékolható egyébként.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#76) hombre[EU] válasza tailor74 (#75) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Azt nem meri (még) egyikük sem meglépni. A lemez kölcsönzés/csere-bere ott van mélyen a konzolos kultúrában. Ahhoz meg kell várni míg felnō a digitális/subscription generáció. Ha jól tudom a Playstationnél idén volt elōször (19 Q1),hogy túllépte az 50%-ot a digitális játékok eladásai...

Life, Uh, Finds A Way

(#77) shaddam válasza tailor74 (#75) üzenetére


shaddam
aktív tag

Az xbox one-t ezzel nullázták le úgy hogy most is halott. Visszatáncoltak de már semmire nem mentek

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#78) kovsol válasza tailor74 (#75) üzenetére


kovsol
titán

Lásd PC.
A dobozban sokszor csak egy kód van amit be kell regisztálj steam/origin/upblay/battle.net ki tudja még mi van helyre, és eladni nem tudod utána.

May the Force be with you!

(#79) VTom válasza tailor74 (#75) üzenetére


VTom
veterán

Ez max. úgy működne, ha PC szintre, vagy az alá csökkentenék a játékoknárait, de még úgy is rengeteg vásárlót veszítenének.
Az emberek egyszerűen maradnának a jelenlegi generáción még pár évig.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#80) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Kleegamefan újra elhintett egy kis infót #6,740

Ha nagyon ügyes a MS akkor PS5 szinten lehet a nextbox játék teljesítménye, de még nincsenek ott. Még van cirka fél évük

Life, Uh, Finds A Way

(#81) VTom válasza hombre[EU] (#80) üzenetére


VTom
veterán

Ebben a generációban sem a teljesítmény fogja eldönteni a versenyt, hanem az exkluzívok.
A One X-szel sem váltották meg a világot.
A Sony szemlélete teljesen más. A MS is felvásárolt pár stúdiót, de közel sem olyan neveket, akik hasonló szintet képviselnek minőségben, mint a Sony csapatai.

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#82) hombre[EU] válasza VTom (#81) üzenetére


hombre[EU]
veterán

A startnál azért az is számít,hogy melyik konzolon lesznek szebbek/jobbak a játékok. Amikor összeállítja az ürge a pro/kontra listáját felkerül ez is,mert sok exkluzívra nem lehet számítani az elsō évben egyik féltōl sem.
Ami ilyenkor a legfontosabb az a brand és a jövōkép amit felvázolsz az E3-mon.

Life, Uh, Finds A Way

(#83) tailor74 válasza hombre[EU] (#82) üzenetére


tailor74
őstag

Szerintem viszont a megjelenéssel együtt jön egy-két exlusive cím is, legalábbis a sony-nál.
De persze okosabbak majd csak kb nyáron leszünk.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#84) VTom válasza tailor74 (#83) üzenetére


VTom
veterán

Jönnie KELL húzócímeknek. Valamivel át kell csábítani a PS4 tulajokat. Nem lennék meglepve, ha a TLoU2, Tsushima, HZD2 egy rakás extra effektet, natív 4K-tmeg ilyen nyalánkságokat hozna a PS5-re, PS4-re meg maradna a felkonvertált 1440p, meg a szokásos 20-30fps.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#85) hombre[EU] válasza tailor74 (#83) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Igen, nagy AAA projektbōl, ha 3 lesz az már soknak számít :) ezért írtam,hogy inkább a készülōben lévō játékok lesznek a fontosak az E3-mon,amelyek csak 21-22 vagy 23ban jönnek.
Pl.: elég hozni launchra egy Gran Turismot,Last of Us multit meg egy Knack3-mat ;] , ha utána bedobálja a többi franchise (GoW,Spidey,Uncharted,HZD stb) egykét perces vertical slice demóját coming soon felirattal.

Life, Uh, Finds A Way

(#86) SH4D0W2011 válasza hombre[EU] (#85) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Én úgy gondolom, launchra kell azért 2-3, egymástól eltérő stílusú, nagy exkluzív cím. Azért mégiscsak egy új generáció kezdete, illik odab*szni. Volt szó a GT7-ről, amellé én várnék még egy Spider-Man vagy Horizon Zero Dawn folytatást, plusz jönnek a multiplatform címek, akkor azért lesz mivel játszani. :)

(#87) hombre[EU] válasza SH4D0W2011 (#86) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Insomniac még csak 1 éve fejezte be a Pókot, a folytatás odébb van. A HZD2 esélyes,de a Sony politikájával (kiadjuk,ha kész van) nem biztos,hogy launchra ott lesz, remélem igen :) Inkább a Bluepoint,Japan Studios, London (VR), Ready at Dawn stb-tōl várok új IP-t ilyen kisebb/közepes scope-al

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#88) bulikavagyok válasza hombre[EU] (#87) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

"...a Sony politikájával (kiadjuk,ha kész van)" - lásd Days Gone. Én most játszom csak vele, de még mindig nem százas.

[ Szerkesztve ]

(#89) keIdor válasza SH4D0W2011 (#86) üzenetére


keIdor
titán

Én HZD2-re nem is számítok 2021 szeptembere előtt.
Spider Man meg God of War szerintem jóval utána lesz. 2022 and beyond.
Biztos készül valamivel a Sony, de én ekkora nevekre nem számítok.
A PS4-nél még ennyi sem volt, emlékszem alig volt játék az elején. (2014)
Volt a Killzone, ami engem meg se fogott a grafika szép volt de kb. ennyi, az Infamous Second Son se tetszett egyáltalán.
Most a visszafele kompatibilitás és az erős CPU miatt így is rohadt nagy ugrás lesz az új gép, de én a nagy nevekre egyelőre nem számítok még, túl korai.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#90) #10186752 válasza bulikavagyok (#88) üzenetére


#10186752
törölt tag

Az a játék szinte kacat, úgy ahogy van. Az exkluzívok leggyengébbje. A másik oldalra való, third party címmel egyenértékű, ott még örülnének is neki, mint majom a farkának, hogy legalább van valami. :)

(#91) bulikavagyok válasza #10186752 (#90) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Gratulálok, ezt megint jól megmondta, "biztos úr"! :D Kicsit sem kacat egyébként.. Csak azt nem értem, h jön ide a "másik oldal"?! Ideje lenne már , h engem is ignorálj! Örök hálám! :R

[ Szerkesztve ]

(#92) hombre[EU] válasza bulikavagyok (#88) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Kiválasztottad az egy stúdiót aki az elmúlt 15 évben nem dolgozott nagy AAA játékon...az a játék késōbb sem lett volna kész. Vagyis kész van,ennyire futotta tōlük most

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#93) bulikavagyok válasza hombre[EU] (#92) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Azt sugalltad a hozzászólásodban, h a Sony nem enged kiadni félkész játékokat. Ezt mégis kiadták. Szval? :B

(#94) hombre[EU] válasza bulikavagyok (#93) üzenetére


hombre[EU]
veterán

20ból 1. A többi kiadónál megvan a 10bōl 5 ;)

Life, Uh, Finds A Way

(#95) bulikavagyok válasza hombre[EU] (#94) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Nem ez a lényeg. A többi kiadót meg felesleges megemlíteni is.. Nem kötekedni akarok, nekem bejön a Days Gone. Egyszerűen csak nem úgy van, ahogy írtad. Sajnos. :B

[ Szerkesztve ]

(#96) hombre[EU] válasza bulikavagyok (#95) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Pedig de,úgy van :) a technikailag legrosszabb játékuk droppol és textúra streaming problémái voltak(vannak?).
Ehhez képest a többieknél simán belefér,hogy first day patch nélkül kifagy,konkrétan jàtszhatatlan a game,nem megy a multi egy multiplayernél stb . Na az nincs kész

Life, Uh, Finds A Way

(#97) #10186752 válasza bulikavagyok (#91) üzenetére


#10186752
törölt tag

Ne vedd a szívedre, nem irányult ellened. Csak azt érzékeltettem vele, hogy lehet, hogy a túloldalt egy ilyen minőségű cím vagy exkluzív megállja a helyét, de a Sonynál sajnos ez nagyon kevés...

Szerintem tanultak is a fiaskóból.

(#98) bulikavagyok válasza #10186752 (#97) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Jaja, a lényeg, h rúgjunk bele megint egyet az xboxosokba (vagy bárkibe). Őszintén szólva elég távol áll tőlem az, amit te képviselsz itt a fórumon. Én alapvetően egy pozitív beállítottságú ember vagyok, ez alapján válogatom meg a társaságomat is. Nem szívesen olvasom az ilyen rosszindulatú megnyilvánulásaidat, szval ha te nem is ignorálsz engem, én sajnos kénytelen leszek téged (amennyire tudlak). Biztos nagyon jó okod van rá, h ebben a stílusban nyomulj itt, szval csak így tovább! Minden jót kívánok neked!

[ Szerkesztve ]

(#99) #10186752 válasza bulikavagyok (#98) üzenetére


#10186752
törölt tag

Az erő legyen veled!

(#100) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.