Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Wesder válasza NyMRooD (#950) üzenetére


Wesder
félisten

Komolyan kérdés, hogy melyik lesz az elsődleges?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#952) NyMRooD válasza Wesder (#951) üzenetére


NyMRooD
őstag

Elsődleges alatt azt értettem, hogy melyikre fejlesztik le a játékot, a többi platform általában valamilyen szinten csak egy portolt verziót kap, így az elsődlegesen egy picit mindig jobban/szebben fut. Ebben a genben ha jól tudom előbb a ps4 volt az elsődleges majd a ps4 pro (ezért voltak olyan játékok melyek - az erőfölénytől függetlenül - jobban mentek ps4-en mint one-on és olyanok melyek ugyan úgy néztek ki a xox-on mint a pro-n, erőfölény ide vagy oda).

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#953) Wesder válasza NyMRooD (#952) üzenetére


Wesder
félisten

Akkor nem ment àt a kérdés, mert egyértelműen megint a PS-re fognak fejleszteni. Melyik jàtékok mentek szebben/jobban ugyanolyan körülmények között ebben a generàcióban?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#954) l.skywalker válasza Carlos Padre (#949) üzenetére


l.skywalker
félisten

'gotcha

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#955) Moby válasza NyMRooD (#952) üzenetére


Moby
addikt

Nekem egyetlen ilyen játék sem jut eszembe. Az X-en szinte minden játék nagyobb felbontásban, és/vagy jobban fut. Itt egyszerűen azon múlt, hogy melyik az erősebb gép. A főgenerációban a ps4 volt, hát azon volt meg a fullhd, míg one-on főleg 900p volt. Aztán a félgenerációban meg ugyanaz lett fordítva: a pro-n jellemzően 1800p-ben futnak a játékok, X-en meg 2160p-ben. Van néhány kivétel, ahol nagyjából pariban vannak, de nem ez a jellemző.

(#956) #10186752 válasza hombre[EU] (#940) üzenetére


#10186752
törölt tag

Nem, nem futnak jobban. Szinte kivétel nélkül minden játék jobban fut X1X-en, mint PS4-en.

(#957) hombre[EU] válasza #10186752 (#956) üzenetére


hombre[EU]
veterán

a mostani devkitekrōl beszéltünk

Life, Uh, Finds A Way

(#958) NyMRooD válasza Wesder (#953) üzenetére


NyMRooD
őstag

Ugyan olyan körülmény nem volt ebben a genben, ps4 több mint 20% erősebb volt a one-nál, aztán meg jött a pro majd az x. Nem tudom, hogy melyik játékoknál jött ez elő, de anno többnél is említették úgy emlékszem. Ha más nem optimalizálás szempontjából valamit csak számít, hogy melyik vason fut többet a fejlesztés alatt egy játék.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#959) #10186752 válasza hombre[EU] (#957) üzenetére


#10186752
törölt tag

Jaaaa.

Azt meg nem tudjátok, melyiken fut jobban, mert egyiket se láttátok még...

(#960) melega


melega
őstag

Olvastam facebookon hogy 180-200 ezer Ft körül lesz az ára, viszont beépített mikrofon is lesz benne.

Én biztos veszek:
Son Santa Monica God of war játékaihoz,
Horizon Zero Dawn 2-höz
Plague tale 2-höz
PoP Dark Babylonhoz ha nem lesz ps 4-re.

Ilyenek miatt vettem anno ps4-et.

[ Szerkesztve ]

(#961) l.skywalker válasza melega (#960) üzenetére


l.skywalker
félisten

Igen tényleg, volt szó róla, hogy úgy lesz megcsinálva, hogy könnyebben lehessen élőben streamelni...

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#962) sp8787 válasza melega (#960) üzenetére


sp8787
addikt

Ez minimum 5 PS5. Minek neked annyi?

(#963) melega válasza sp8787 (#962) üzenetére


melega
őstag

Nekem egy kell amire ezeket megveszem, plusz a Noughty og játékait. Ezek a játékok mentek és imádom őket.

Last of Us tökéletes játék.
Uncharted könnyed kikapcsolódás

Imádom mindkettőt.

Ja meg a Prince of PErsiának a sok évesformára vágott, előrefőzött gyorscsomagolt, Ac, Far Cry, Ghost Recorn, Rinbow six után ideje lesz.

Egy bajom van vele sok mindent fog majmolni a God of Warból.

Erre mondtam a Sands of time trilógiánál jobbat nem fognak tudni csinálni:
Sands of Time
Warrior Within
The Two Thrones

Ezeket szívvel lélekkel csinálták és mai s vállalhatók.

[ Szerkesztve ]

(#964) sp8787 válasza melega (#963) üzenetére


sp8787
addikt

A Nurghty Monika jatekok azok bizosan jok lesznek.

(#965) frankdelgado válasza melega (#960) üzenetére


frankdelgado
őstag

Tegnap voltam műkőrmösnél és ott a lányok mondták, hogy az új xbox 2000, a PS5 1900 dollár lesz, mert pc-ből szedik ki az alkatrészeket. A PS5-ben gyorsabb SSD lesz és több exklúzív fog jönni rá, de nagyon fog melegedni így a fennmaradó 100 dollárból lehet hozzá venni tojásfőzőtt, vagy kenyéerpirítót, hogy ne menjen kárba az energia. Utána lementem az Update Norbi konditerembe a kövér, elvált nőket nézegetni és ott meg a gyúrós csávók mondták, hogy az XBOX erősebb lesz, arra lehet majd súlyokat pakolni 200 kg-ig, a ps5-re csak max 150-ig. És ez már biztos.

(#966) sp8787 válasza frankdelgado (#965) üzenetére


sp8787
addikt

Meg szerencse ,hogy nem vagyok fiatalabb mert akkor venni kellene egy PS5-ot bemelegiteni az XBOX-al guggolashoz.

(#967) hombre[EU] válasza sp8787 (#964) üzenetére


hombre[EU]
veterán

A Form Softwere pedig a Bladebourma2 -val készül, hippikaye

Life, Uh, Finds A Way

(#968) #10186752 válasza melega (#960) üzenetére


#10186752
törölt tag

Olvastam facebookon hogy 180-200 ezer Ft körül lesz az ára

Ja, ha ott olvastad, akkor az úgy is lesz.

(#969) Wesder válasza #10186752 (#968) üzenetére


Wesder
félisten

Pedig teljesen reàlis, a lassan 340-es euróval.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#970) frankdelgado válasza sp8787 (#966) üzenetére


frankdelgado
őstag

Amikor fiatal suttyó voltam és mentünk gyurni, az öregebbek mindíg mondták, h nem kell lábra gyúrni, azt nem nézi senki. :DDD

(#971) Wesder válasza frankdelgado (#970) üzenetére


Wesder
félisten

Csak akkor nem kell làbra gyúrni, ha Johny Bravo a példaképed.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#972) Carlos Padre válasza frankdelgado (#970) üzenetére


Carlos Padre
veterán

De csak egyszer veszi észre valaki, onnantól te leszel a kétpálcás :DD

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#973) 3L1T3


3L1T3
addikt

A nagyobb probléma amiről nem beszélt még senki a fórumon, hogy most is elindult a hivatalos oldal és e-mail értesítőt kérhetsz. Azért nem lett volna előnyösebb egy Super Bowl reklám vagy bármi? :D E-mail értesítő a világ legkelendőbb konzoljának új verziójáról? No Way! E-mail értesítő az kell de E3 az nem. :D

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#974) Carlos Padre válasza 3L1T3 (#973) üzenetére


Carlos Padre
veterán

A super bowl reklámhelye a világ legdrágábbja, ráadásul nagyon távol van a konzol megjelenésétől. Azért a Sony marketing osztályán sem mindenki hülye. Szerintem.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#975) Neoteric válasza 3L1T3 (#973) üzenetére


Neoteric
addikt

Kivágni az ablakon $5.6 milliót 30 másodpercért, amikor nem tudni még semmi konkrétat? A saját rendezvényük után így is a PS5-ről fog szólni minden, a frappáns odaszúrós marketing gépezetet pedig elég lesz akkor beröffenteni, ha már az Xbox is ellövi a puskaporát az E3-on.

PSN: ne0teric_sAN

(#976) Wesder válasza Carlos Padre (#974) üzenetére


Wesder
félisten

Elég lett volna csak bedobni hogy PS5 2020 Holiday és visszahozza az àràt.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#977) frankdelgado válasza Wesder (#971) üzenetére


frankdelgado
őstag

Nekem rozsomàk az etalon!

[ Szerkesztve ]

(#978) Wesder


Wesder
félisten

Az is milyen cinkes màr hogy a Sony kivàr az Xboxra hogy megint bevethesse a ratyi alàigérős taktikàjàt. 4-ből 3 generàciónàl bevàlt szóval érthető, de nincs bennük annyi mersz hogy bíznak annyira az exklúzívjaikban hogy eladjàk majd a konzolt, még akkor is ha esetlegesen dràgàbb lesz mint az X? Amúgy szerintem 599$€ lesz az X és 499$€ a PS5.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#979) frankdelgado válasza Wesder (#978) üzenetére


frankdelgado
őstag

Oszt lesegethetik a Japók, h kinek nagyobb a pucuja....

(#980) Neoteric válasza Wesder (#978) üzenetére


Neoteric
addikt

Magad válaszoltad meg a kérdést. Nem jött be a drágább árazás PS3-nál. Itt meg főleg nem jönne be, ha közben az Xbox még tényleg erősebb is lesz. (Marketing szempontból mindegy mennyivel erősebb) Szóval szvsz nem cinkes, hanem racionális.

PSN: ne0teric_sAN

(#981) hombre[EU] válasza Wesder (#978) üzenetére


hombre[EU]
veterán

azért vannak itt,hogy kemény tízmilliárdokat keressenek...ez biznisz, minden lehetōséget meg kell ragadni. A "menōzés" általában a kikövezett út a bukás felé

Life, Uh, Finds A Way

(#982) Wesder válasza hombre[EU] (#981) üzenetére


Wesder
félisten

Ez nem menőzés, egyszerűen biztonsàgi jàtékot jàtszanak mert fosnak hogy megint lesz egy PS3.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#983) Carlos Padre válasza Wesder (#978) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Tiszta szerencse, hogy szakemberek dolgoznak a Sonynál és nem te :D

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#984) Carlos Padre válasza hombre[EU] (#981) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Hagyjuk meg a menőzést inkább a Microsoftnak ;]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#985) Wesder válasza Carlos Padre (#983) üzenetére


Wesder
félisten

Attól még véleményem lehet erről a sunyi taktikàról. Az MS meg menőzzön ha akar, a lényeg hogy én jól jàrjak. Egy màsodpercig sem érdekel hogy amit eddig a GamePass-szal műveltek az megérte e nekik vagy sem.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#986) Carlos Padre válasza Wesder (#985) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ez nem sunyi taktika, nyílt árharc. A sunyi taktika pont az, amit a Microsoft művel a gamepassal.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#987) 3L1T3 válasza Neoteric (#975) üzenetére


3L1T3
addikt

Milyen eddig be nem jelentett saját rendezvényről tudtok ti. ;]

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#988) Wesder válasza Carlos Padre (#986) üzenetére


Wesder
félisten

Mi benne a sunyi? Hogy ingyen adjàk mindenhez is? A Sony simàn reagàlhatna rà egy viszonozhatatlan csapàssal csak hàt punciskodnak hogy a ő jàtékaik értékesebbek? Nem kellene leszàlni a magas lóról? Megnyertük az előző meccset 106-40-re de azért megvàrjuk hogy a visszavàgóra milyen csapattal készülnek odaàt, aztàn mi is összerakjuk a csapatot.
Bele sem merek gondolni mit művelne a Sony, ha közel azonos eladàsokkal vitték volna ezt a generàciót, és nem toronymagasan vezetve.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#989) NyMRooD válasza Wesder (#978) üzenetére


NyMRooD
őstag

"Az is milyen cinkes màr hogy a Sony kivàr az Xboxra hogy megint bevethesse a ratyi alàigérős taktikàjàt."

No offense, de az MS (is) ezt csinálja 2-3 éve a 300 ft-os gamepass-al (az eredeti ára is olcsóbb volt mint a now, mégha az picit más is), az <50ezer Ft-os xbox one s/ad-vel és a 100-130k alá bemozgó one x árával (és hiába hangoztatják, ők sem bíznak a vas erejében). Sajna így működik a piac, sokszor a kisebb ár számít, ön gól lenne ha drágábban adnák, főleg ha az x lesz az erősebb, akkor a hozzá nem értők mellett a fifásokat is elvesztenék.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#990) hombre[EU] válasza Wesder (#982) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Ezek vállalatok,ōk nem félnek, örülnek vagy szerelmesek :DDD Kockázatokat elemeznek és stratégiai döntéseket hoznak aztán az idō majd eldönti. Inkább játssz, ne idegeld magad

Life, Uh, Finds A Way

(#991) Wesder válasza NyMRooD (#989) üzenetére


Wesder
félisten

Itt most az alapàrról van szó. Természetes ha nem viszik a cuccodat, akkor muszàj vagy akciózni. A PS tartja az àràt mert van rà kereslet.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#992) NyMRooD válasza Wesder (#991) üzenetére


NyMRooD
őstag

Ahogy (#990) hombre[EU] írta, ezek vállalatok, ha az kell a több eladott konzolhoz, hogy eladják az anyjukat, akkor elfogják, nem arról szól a verseny, hogy ki a f*sza gyerek, ha a megfelelő bevételek megvannak nem nagyon érdekli őket, hogy a játékosok utálják őket vagy 1-1 húzásukat gyávának tartják.

"Mi benne a sunyi? Hogy ingyen adjàk mindenhez is? A Sony simàn reagàlhatna rà egy viszonozhatatlan csapàssal csak hàt punciskodnak hogy a ő jàtékaik értékesebbek?"

Az MS-nek van elég pénzmagja, hogy akár veszteséggel is évekig futtasson egy szolgáltatást vagy a játékain realizálható profitot bebukja és igen a Sony-nak többet érnek a játékai, mert többe is kerülnek mint az MS-nek a sajátjai, a bekerülési költség miatt és a pénzügyi helyzetük miatt. Persze egy kiegyensúlyozott verseny kikényszeríthetne változásokat a Sony-ból is, reméljük a kövi gen-ben ez összejön.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#993) ImACeltic válasza Wesder (#988) üzenetére


ImACeltic
őstag

Oké, hogy letarolta a Sony ezt a generációt, de a következő egy szinte teljesen új lap lesz, bármi lehet. PS fanként pedig örülök, hogy a Micro alá akarnak licitálni árban. Nekem az "nem tetszik", hogy a Micro bevásárolt stúdiókból és rá akar gyúrni a saját exkluzív címeire, mert ha lesz pár fasza saját címük, akkor kell vennem egy Xbox-ot is. :((

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#994) Mr Bond 007 válasza ImACeltic (#993) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Pont nem lesz verseny szerintem, mert ha van ps4-ed mondjuk 40 game-el amit ezután is játszhatsz az új vason, miért váltanál x-re? 2 évig nem jön egy ex se a series x-re. Inkább one x-et vennék ha rákívánok vmi ms címre.

[ Szerkesztve ]

(#995) l.skywalker válasza ImACeltic (#993) üzenetére


l.skywalker
félisten

Mondjuk amennyire más stratégiával működnek, szerintem három konzolon is lenne otthon ha lenne elég időm. Sőt. Lassan jön az új Atari is :P

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#996) Wesder válasza Mr Bond 007 (#994) üzenetére


Wesder
félisten

Ha neked megfelel a "360-as verzió" az MS ex jàtékokból, nyugodtan vegyél majd One X-et a következő generàcióban. MS-nek meg töknyolc, mivel nekik a jàtékosok szàma a lényeg, és nem az hogy SX-ből adjanak el egy raklappal naponta.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#997) l.skywalker válasza Wesder (#996) üzenetére


l.skywalker
félisten

Igen, az MS már sokkal inkább pozícionálja magát a "handheld" kategóriába, mint a klasszikus "konzol" kategóriába. Gyártanak még konzolt, mert különben eléggé kiakadnának páran (én is), de a jövőben már úgy készülnek, hogy a Google vagy az Amazon lesznek a versenytársaik: https://www.gamespot.com/articles/ps4s-best-games-are-cheaper-than-ever-in-fantastic/1100-6473391/

A Sony-t és a PS-t tudták, hogy nem fogják megfogni, ha akarták volna sem.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#998) Wesder válasza l.skywalker (#997) üzenetére


Wesder
félisten

360 utàn megvolt az esély, de ahogy utàna lefutottàk ezt a generàciót az vicc. Nekem tetszik ez a bàrmit bàrhol bàrmikor jàtszatok stratégia, de ha nem lesz konzoljuk nagyon pipa leszek.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#999) l.skywalker válasza Wesder (#998) üzenetére


l.skywalker
félisten

Most még lesz, tehát a következő 4-5 év most le van fedve, de ők már más irányba pályáznak. A gond szerintem ott lesz, hogy ha a piac kettéágazik, akkor ez az új cloud gaming lesz majd a jobban felkapott, trendi stb. Pont mint most a streaming meg a Fortnite, meg az egyébként szerintem a klasszikus gaming/videó játéktól nagyon távol álló dolgok.

Elindul egy új irány, kialakítják a saját közönségüket és ott lehet majd izmozni a bevételért.

Az MS ha ezt csinálja, akkor a klasszikus versenypiaci szabályt alkalmazza: ha nem tudsz első lenni a kategóriádban: indíts saját kategóriát. És tekintve, hogy a Stadia mit tud jelenleg felmutatni, úgy néz ki, hogy az MS valóban sajátot indított.

De nekem, mint játékosnak a dedikált hardver KELL! És ebben biztos vagyok, hogy a Sony és a Nintendo nem fog változtatni, de nem is kell nekik.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1000) ldave


ldave
félisten

Vicces ez a PS5 weboldal, írja, hogy sign up below, de nincs erre semmi link vagy gomb.

(1000!)

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.