Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) hombre[EU] válasza Petya2900XT (#595) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Semmi akadálya a 60fpsnek multiban és szerintem a Destinyben sem a hw a "hibás" bár nem ismerem konkrétan a játékot (szóval tévedhetek). Ha a Dice a BF5-ben megoldotta ~60player mellett komoly fizikával (rombolhatóság,jármūvek stb) akkor nem tudom miért nem ment nekik.
Gondolom erre az interviewra gondolsz: The console, the PS4 Pro is super powerful, but it couldn't run our game at 60. Our game's this rich physics simulation where collision of players, networking, etc, and like, it wouldn't run

Life, Uh, Finds A Way

(#602) hombre[EU] válasza Moby (#600) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Lehet,hogy nem lesz semmi csak fifa,ac meg cod? :DDD
Kiváncsi vagyok a firstpartyk mellett,hogy milyen külsōs dealeket kötöttek (Sony,MS). Kié lesz pl. a Rocksteady játék ? ;)

Life, Uh, Finds A Way

(#603) Kicsimix válasza Moby (#600) üzenetére


Kicsimix
őstag

Azért arra még várhatsz jó pár évet mire kihozzák a nextgenből is a maximumot. Nem az első játékok fogják megmutatni valószínű mit is tudnak ezek.. :N

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#604) Mr Bond 007 válasza Kicsimix (#603) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Erre picit rácáfol a killzone ami a gen elején jött ki és bár nem a legszebb, de hozta a látványt.

(#605) Zoleee83 válasza hombre[EU] (#602) üzenetére


Zoleee83
addikt

Rocksteady-t (új Batman) állítólag lezsírozta MS, viszont a Remedy ügyködik valamit PS5-re. Persze pletyka ez is.

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#606) Moby válasza Kicsimix (#603) üzenetére


Moby
addikt

Felejtsük már el ezeket a 20 éves rigmusokat. Nincsenek már egzotikus hardverek a konzolokban, amikhez hasonlót sosem láttak a fejlesztők, és nem tudják hogyan kell rájuk programozni. A PS4-re kijött az infamous pár hónappal a megjelenés után, és megmutatta mit tud a ps4. Van egy végletekig kiforrott fejlesztői környezet mára, és jól ismert architektek. Nincs itt semmiféle hókuszpókusz, várni maximum arra érdemes, hogy az igazán nagyok kitolják az első ps5-ös játékaikat. Reméljük lesz ilyen megjelenésre. Vagy akörnyékén.

/vagy akár a killzone volt launchra, így van.

[ Szerkesztve ]

(#607) Wesder válasza Zoleee83 (#605) üzenetére


Wesder
félisten

Remedy most nem a CrossfireX Story módot csinàlja?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#608) hombre[EU] válasza Zoleee83 (#605) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Az MS szerintem lezsírozott jópárat :) gondolom japán felé is nyitni szeretne, mert most láthatatlanok arrafelé, valami square cuccal vagy bamco,capcom stb...
Jó lesz ez a versengés :)

Life, Uh, Finds A Way

(#609) Kicsimix válasza Mr Bond 007 (#604) üzenetére


Kicsimix
őstag

Összetett pálya design tény és nem csúnya de kicsit műanyag szerintem..Azért minőségben sok játék lekőrözi..

Emlékszem még mikor a GTA V-t kijött aztán jöttek a gyalázkodók, hogy mi ez a szar ennyit tud?... Aztán a gen végén jött az RDR 2... Hát nem ugyan az a kaliber .. És nem annyit tudott mégsem.. Ugyan erre számítok.
Mikor már főleg erre fejlesztenek na akkor ... :K

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#610) Moby válasza hombre[EU] (#608) üzenetére


Moby
addikt

Ott nekik esélyük nem lesz soha. Ott még a sonyt is lenyomja a nintendo, nemhogy egy ilyen gaidzsin konzolt :D

(#611) Wesder válasza Kicsimix (#609) üzenetére


Wesder
félisten

A GTAV X360/PS3-ra lett fejlesztve, a RDR2 meg One/PS4.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#612) Kicsimix válasza Moby (#606) üzenetére


Kicsimix
őstag

Ez hülyeség... ha csak a spiderman-t hasonlítom hozzá már ott is látszik a különbség.. Sokkal minőségibb és még DigitalFoundry-nak is volt róla egy videója, hogy mekkora technikai bravúr..
Hagyjukmár..

#611
Így van.. És ugyan így lesz sokáig amíg párhuzamossan még fejlesztenek PS4-re is..

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#613) hombre[EU] válasza Moby (#610) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Nem azt mondom,hogy mrgszorongatni, de 1-2-3 milliót el lehet passzolni jó IP-kel és arra már lehet alapozni. A japánok is codoznak :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#614) Wesder válasza hombre[EU] (#613) üzenetére


Wesder
félisten

Kitagadja a többi japó, ha nem a nemzeti konzolon jàtszik. Ugyan màr, ott az Xbox szitokszó.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#615) Moby válasza Kicsimix (#612) üzenetére


Moby
addikt

Akkor neked nincs más dolgod, csak várni pár évet, hogy minden szép legyen. Majd a DF szól neked, ha készenvannak. :DDD

(#616) Moby válasza Wesder (#614) üzenetére


Moby
addikt

Mint minden, ami gaidzsin. Ráadásul a hazai konzolok ott a nemzet büszkesége. A sony is jól elrejti előlünk az ottani játékait. Elég egy japó accountot kreálni a ps4-en, egy egész más világ nyílik meg.

(#617) Wesder válasza Moby (#616) üzenetére


Wesder
félisten

Tudom, ezért is mondtam.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#618) Kicsimix válasza Moby (#615) üzenetére


Kicsimix
őstag

Így van. Inkább ők mint a te vélemenyed már bocs : )

Ha úgy működne minden ahogy tömören összefoglaltad akkor a 3D engineket sem kellene használni meg fejleszteni konzolokon sem..
Ja persze.. Igen.
Taps

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#619) Def26 válasza Kicsimix (#618) üzenetére


Def26
félisten

ne szekáld már mert megint letiltja magát. :O

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#620) ProEvoFan válasza keIdor (#584) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Akkor rendel egy Death Stranding//Zelda Breath of the Wild ötletekből összekomponált zseniális játék.

(#621) Moby válasza Kicsimix (#618) üzenetére


Moby
addikt

Majd pár év múlva gyere vissza, ha már minden szép. Addig szia! ;)

(#622) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Nagy elmék mikor egymásnak feszülnek, imádom! Abba ne hagyjátok.! :C

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#623) l.skywalker válasza Carlos Padre (#622) üzenetére


l.skywalker
félisten

Én ilyenkor mindig elgondolkozok, hogy az itt felszólalók ugye mind játék fejlesztésben dolgoznak, ugye? Főleg 1-2 professzor :D

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#624) hombre[EU] válasza Moby (#616) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Az Apple nem gaidzsin ? :DDD
Nekik is csak content kell :) [link]

Life, Uh, Finds A Way

(#625) oriic válasza Wesder (#607) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Alan Wake folytatást is, bár erősen pletyka ez.

Live-Die-Respawn

(#626) sp8787 válasza l.skywalker (#573) üzenetére


sp8787
addikt

Eddig tokeletes!
HnS Destiny.

A nagyobb kerdes ,hogy ennel mi lesz az endgame, PVP vagy csak siman Endless Grind.
Es ugye milyen loot rendszer lesz na az a lenyeg.
Vagy ,hogy egyaltalan lesz e PVP.

(#627) Kicsimix válasza Moby (#621) üzenetére


Kicsimix
őstag

Mindenképp szólok ha érdekel a véleményed mikor hol legyek :R :R .. ja nem ..

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#628) sp8787


sp8787
addikt

Ket masik Godfall video
Vid1
Vid2

(#629) Kicsimix válasza l.skywalker (#623) üzenetére


Kicsimix
őstag

[link]
Ne akarja már nekem bemesélni egy szakmai oldalon, hogy 30 különböző engine mind ugyan azt tudja ugyan úgy és olyan hatékonyan.. Meg azt se, hogy 7 éve ugyan ezt tudták a játékmotorok mint amiket a gen vége fele láttunk..

Ehhez nem kell azért fejlesztőnek lenni.
Ps5re sem 1 játékmotor készül majd egészen biztos. Ezt azért nem olyan nehéz megérteni : )

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#630) ImACeltic


ImACeltic
őstag

A Sony a játékfejlesztők bevonásával készítette a PS4 hardverét, tehát elég jól ismerhették már a generáció elején is. Viszont biztos, hogy így, a generáció végén jobban kiismerték a konzolt a fejlesztések során. Meglátjuk, hogy mennyivel lesz szebb a The Last of Us Part 2 az Uncharted 4-nél.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#631) Mr Bond 007 válasza ImACeltic (#630) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Itt inkább az lenne mérvadó hogy a Last of Us 2-nél mennyivel lesz szebb a Last of Us 3 (ha lesz)
De lényegében ez sem, mert ps4-re fejlesztik, és úgy fogják kiegészíteni ps5-re.
Talán ami eszembe jut és vmennyire objektív az a knack 1 vs 2. Mert az egyik a platform elején jött, a másik meg később.

[ Szerkesztve ]

(#632) VTom válasza Mr Bond 007 (#631) üzenetére


VTom
veterán

Azt nyilatkozták a fejlesztők, hogy a PS5-re a legkönnyebb fejleszteni az összes eddigi konzol közül.
Így lehet, hogy sima liba lesz minden megjelenő játéknál a PS5 verzió.
Legyen így.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#633) ImACeltic válasza Mr Bond 007 (#631) üzenetére


ImACeltic
őstag

Azért mondtam ezt a két játékot, mivel ugye mindkettőt a Naughty Dog "első számú" csapata csinálta. Ezért összelehet majd hasonlítani a látvány különböző részleteit. Majd a DF kielemzi nekünk. :D

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#634) Mr Bond 007 válasza VTom (#632) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Igen, elvileg kb akkora erőfeszítés mint berakni mediumot meg high-ot a settingsbe egy pc játéknál. Csak itt fixre lövik be, és a hw függvényében fog váltani.

(#635) hombre[EU] válasza ImACeltic (#633) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Várjunk. Pl. UC4-TLoU2 közötti különbség abból adódik,hogy az enginet folyamatosan fejlesztik, az emberek tapasztalatokat nyernek. Az UC4-ben adott problémákat már megoldották, készek toolok,megvan a tapasztalat így a kövjátéknál már nem kell annyi erōforrást(idō,ember) ráfordítani. Lehet új dolgokkal foglalkozni. De ez a fejlōdés nem onnan jön,hogy jobban kiismerték a hardwaret, szerintem erre gondolt Moby.

Life, Uh, Finds A Way

(#636) ImACeltic válasza hombre[EU] (#635) üzenetére


ImACeltic
őstag

Persze az engine folyamatos fejlesztése is szerepet játszik ebben, de a konzol jó ismerete is, mivel például jobban tudnak már rá optimalizálni, ezáltal más grafikai elemből többet vagy szebbet tudnak hozzá adni. Nem tanultam én játékfejlesztést és egyéb informatikus végzettségem sincs, csak józan paraszt ésszel én ezt így gondolom plusz hallottam, olvastam ezekről. Ha jól emlékszem akkor Phelan - alias Grőb Attila - is említette ezt az egyik Otherside podcastben az Otherworld Youtube csatornáján.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#637) Moby válasza sp8787 (#628) üzenetére


Moby
addikt

Mondjuk ezen legalább látszik, hogy RT tükröződés van, nem ssr.

(#638) Wesder válasza sp8787 (#628) üzenetére


Wesder
félisten

Ez màr 8K@30 lesz?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#639) Moby válasza Kicsimix (#629) üzenetére


Moby
addikt

Ezt az egines ökörséget te hoztad ide. Rajtad kívül ezt a szót nem írta le senki, de vitatkozzál mindenkivel :DDD
Olvasgassál, amíg vársz a DF zöld jelzésére!

(#640) sp8787 válasza Wesder (#638) üzenetére


sp8787
addikt

Gozom nincs!
Tolem lehet 1K@60 is csak jo legyen es sellelje a systemeket. :DDD

(#641) Kicsimix válasza hombre[EU] (#635) üzenetére


Kicsimix
őstag

Ezzel teljesen egyetértek én is.. Az állításom csupán annyi, hogy idővel mégtöbb hozzáadott értéket tudnak teremteni a fejlesztők ami később jobban megmutatkozhat.. Nem a hw-nek köszönhetően hanem a folyamatossan fejlettebb hatékonyabb programozásnak.
Úgy gondolom, hogy egy hw devkitje különböző erőforrások összefogását könnyítheti meg de továbbra sem abban készül minden..

Pl a Fortnite alól sem fogja kihúzni az Epic az UE-t a PS5 miatt.. (Lehetne sok más példa is)..
Nem gondolnám, hogy a Sony egy univerzális engine-t ad majd a fejlesztőknek 3d modellező környezettel stb. Bár biztos nem lenne rossz.. Inkább csak megteremt könnyebb lehetőségeket mindenre.

Nyílván sokkal szebb játékokat mutathatnak az elején is de nem gondolom, hogy az lesz a maximum amit tud a konzol. A fenti okokból kifolyólag és a fejlődésnek hála.
Ennyi

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#642) Wesder válasza sp8787 (#640) üzenetére


Wesder
félisten

Mivel nem Only PS így nehezebb lesz sellelni, kivéve ha szàndékosan nem basszàk el a PC portot, egy enyhén nagyon magas rendszerigénnyel.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#643) Moby válasza Wesder (#642) üzenetére


Moby
addikt

Az egy másik csapkorászós játék lesz, ami majd széleli a szisztemet. A mindigmérges öregapós.

(#644) Kicsimix válasza Moby (#639) üzenetére


Kicsimix
őstag

És most ez mit bizonyít... :DDD Szeretem az érveléseid.. Komoly vagy. De ne fárassz.. Nem fognak maguktól csillogni villogni és működni a játékok továbbra sem hozzáadott kemény munka nélkül azért mert jobb lett a devkit... Így is legalább 2-3 év lesz egy aaa játék fejlesztése nyugi.....

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#645) Wesder válasza Moby (#643) üzenetére


Wesder
félisten

Nyílvàn.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#646) sp8787 válasza Wesder (#642) üzenetére


sp8787
addikt

Meg abbol a foschtenger Anthem-bol is rengeteget eladtak PS-re.
Ha ez csak fele olyan rossz lesz akkor venni fogjak rendesen a konzollal egyutt.
Eleg nagy elony sztem ,hogy az indulasnal van egy ilyen tipusu jatekod.

(#647) Moby válasza Kicsimix (#644) üzenetére


Moby
addikt

Yoshida véleménye? Áh semmit. Nade kicsimix rákoslakatlanfelsőről???? Mondd is meg egy ilyen nevenincs senkinek hol lakik az úristen! Ne nyilatkozgasson már minden jöttment olyanról, amihez nem ért :C

(#648) Kicsimix válasza Moby (#647) üzenetére


Kicsimix
őstag

Nah tudsz te ha akarsz.. Bár elég primitív. Vigyázz azért nehogy újra kioffold magad :DDD Úgy beszélik már történt ilyesmi.

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#649) hombre[EU] válasza sp8787 (#646) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Ezt meg kell venni? :) Lehet,hogy f2p

Life, Uh, Finds A Way

(#650) Moby válasza hombre[EU] (#649) üzenetére


Moby
addikt

Az majd a deep down lesz, amit ugyan ps4-re jelentettek be, de ps5-re sem készül el :D
Pedig még mindig ütne...

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.