Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) shaddam válasza hombre[EU] (#100) üzenetére


shaddam
aktív tag

ReRam-ról is vannak pletyik. Elképzelhető hogy ez megy chachenek, a samsung meg háttértárnak

A ps3 bc is érdekes [link] Ha egy hobbiprogramozó ide jut ps4-en a sony csak messzebb jut erősebb vason. Bár bevallom egy spyro remastered kellemsebb mint egy ps1-es spyro akár 8k-ban is

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#102) hombre[EU] válasza shaddam (#101) üzenetére


hombre[EU]
veterán

A BC-vel kapcsolatban én is amondó vagyok,hogy újítsák fel vagy semmi. Ok, én megértem,hogy akinek kimaradtak pl. ps3/ps4 azok örülnek neki, de személy szerint nem érdekel. Újítsák fel, több polygon,jobb minōségū textúrák/fények,dobjanak rá raytracinget stb, de több pixelbōl vagy framerate-el ugyanaz nem érdekel

A ReRAM-mal kapcsolatban: az inkább már ps6 tech szerintem :) bár, ha már kész van (vagyis volt, softwares háttérrel) és a Sony pénzt akar csinálni belōle akkor elképzelhetō. Láttuk már rá példát pl. bluray, ami szintén elég "hightech" volt akkoriban (a ps3 megjelenése elōtt több ezer dollárban mérték) és benne volt a konzolban,mert... Nagyon durván lecsökkentené a cpu-adat közti teljesítmény különbséget

Life, Uh, Finds A Way

(#103) shaddam válasza hombre[EU] (#102) üzenetére


shaddam
aktív tag

Ha felakarják futtatni a gyártósort hogy később eladják másnak is arra pont jó lenne a ps5. Remélem is hogy nem iphone lesz ami háromszor annyiért van a boltban mint amennyiért összerakják nulláról

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#104) VTom válasza hombre[EU] (#102) üzenetére


VTom
veterán

A BC azért kell, hogy a mezei PS4 tulaj is megvegye az új konzolt, ne érezze úgy, hogy elveszik az addigi játékgyűjteménye.
Sokan előveszik egyébként a régi játékokat, nekik fontos ez.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#105) Deck válasza bulikavagyok (#98) üzenetére


Deck
titán

Most őszintén. Mit vártál tőle? ;]

PS5

(#106) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Lehetséges G-Sync támogatás a nextgen konzoloknál [link]

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#107) VTom válasza hombre[EU] (#106) üzenetére


VTom
veterán

Na, erre befizetek :)
A Freesync miért nem jó?

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#108) Deck válasza VTom (#107) üzenetére


Deck
titán

Szerintem inkább az lesz..TV-kbe is az van :))

[ Szerkesztve ]

PS5

(#109) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Oh...legyen meg ez a topik is :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#110) hombre[EU] válasza VTom (#107) üzenetére


hombre[EU]
veterán

A freesync szerintem nem volt kérdés, így a gsync monitorosoknak is kedvezhet

Life, Uh, Finds A Way

(#111) paprobert


paprobert
senior tag

Milyen lesz a PS5?
"Geci-kurva gyors." <- Idézet egy PS5 fejlesztői hardverrel rendelkező fejlesztőtől.

Forrás:
[link]

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#112) hombre[EU] válasza paprobert (#111) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Ja, csak egy fejlesztō inkább ROI (return on investment) szempontból nézi a hardwaret, nem fps stb. :D
Ha nekik jó akkor nekünk is

Life, Uh, Finds A Way

(#113) VTom válasza hombre[EU] (#112) üzenetére


VTom
veterán

Valahol már olvastam, hogx a fejlesztők örülnek az erejének, mert nem kell annyi időt eltölteni az optimalizálással. :U
Ezért én nem bánnám. Ha pl. 3 hónappal később adnák ki a játékokat, de 60fps-sel ;)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#114) Deck válasza VTom (#113) üzenetére


Deck
titán

+1

PS5

(#115) tailor74 válasza VTom (#113) üzenetére


tailor74
őstag

Sony exeknél meg lesz az áll leejtős minőség és/vagy fix 60 fps szerintem, multi címeknél már nem vagyok benne biztos.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#116) shaddam válasza paprobert (#111) üzenetére


shaddam
aktív tag

Otherworld :((

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#117) hombre[EU] válasza VTom (#113) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Ööö aki ezt mondta annak a jàtéka nem érdekel :D
Ha keveset kell optimalizálnod azt jelenti,hogy nem jársz a hardware határainál...a raytracing megfogja zabálni a hw-t egykettō ;) bármilyen formában fogják számolni

Life, Uh, Finds A Way

(#118) VTom válasza hombre[EU] (#117) üzenetére


VTom
veterán

Elvileg hardware-es megoldás lesz rá.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#119) keIdor válasza tailor74 (#115) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem mindenhol meg lesz ezzel a hardverrel a 60 fps.
Meg kell nézni mire elég PC-nél egy 3700X és egy 5700(XT), ez attól többet fog tudni a fix hardver és közös memória miatt. Igaz órajeleket még nem tudunk.

Gondolom nem AAA esetén a 120 fps sem lesz akadály.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#120) VTom válasza keIdor (#119) üzenetére


VTom
veterán

Exkluzívoknál én is úgy tippelem, hogy ha nem is mindegyiknél, de a legtöbbnél a 60 lesz a cél.
Bár nekem a 30-cal sincs semmi bajom..

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#121) hombre[EU] válasza keIdor (#119) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Tudod a mostani játékokból indulunk ki, igen ezekre elég lenne 4K@60-ra, de egy következō generációs openworld játékban hamar visszatérünk 30-hoz.

Life, Uh, Finds A Way

(#122) Deck válasza hombre[EU] (#121) üzenetére


Deck
titán

Oldják meg, hogy ne kelljen visszatérni a 30-ra..

PS5

(#123) hombre[EU] válasza Deck (#122) üzenetére


hombre[EU]
veterán

:DDD akkor meg nincs fejlōdés...
A nextgen hardware-re lesz képes a mai játékokat 4k@60-ban futtatni...érted?!

Life, Uh, Finds A Way

(#124) Deck válasza hombre[EU] (#123) üzenetére


Deck
titán

Felőlem legyenek az új OW játékok 4k 30fps-ek ha lesz választható 1440p (felskálázva 4k-ra) mellett 60fps is. Felejtsük el végleg a 30fps-t.

PS5

(#125) hombre[EU] válasza Deck (#124) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Az csakis a játékfejlesztōken múlik,náluk lehet reklamálni :) láttuk ebben a generációban,hogy van rà tôbb megoldás is, sōt már pc-n is van az amd-nek. Nem a gépen múlik

Life, Uh, Finds A Way

(#126) tailor74 válasza keIdor (#119) üzenetére


tailor74
őstag

Natív 4k render esetén nem vagyok benne biztos, de legyen igazad, és legyen úgy. :)

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#127) keIdor válasza tailor74 (#126) üzenetére


keIdor
titán

Hétszer-nyolcszor erősebb CPU, minimum kétszer erősebb GPU. Xbox One X-hez képest is, ott most is van natív 4K már, pl. RDR2.
Pár évig szerintem a 60fps garantált lesz a játékok 100%-nál. 2024 fele simán hozhatnak megint egy frissítést, hogy tartható maradjon.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#128) hombre[EU] válasza keIdor (#127) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Nem akarok genyó lenni, de hol voltatok az elmúlt 20évben? :D
Minden generációban sokkal erōsebb gép jött és... valahogy nem jöttek a 60fps játékok csak ahol "kötelezō". Nem lobbizok a 30frame mellett, de ez a tendencia. Tudjátok mekkora teljesítménybeli különbség volt a ps2-ps3 között?? És nem a képfrissítés változott,hanem a LOD, a draw distance, az npc density, fizikája lett a játékoknak, jobb minōségū textúrák/fények, a zöld paca fūszál lett stb stb :)
Ok,hogy a RDR2 4K-ban fut a OneX-en. De akkora lesz a minōségbeli ugrás,mint a RDR1 és a RDR2 között volt : kép1 kép2

Nem fogják frame-re "pazarolni" az erōforrást,ha nem indokolt

Life, Uh, Finds A Way

(#129) Deck válasza hombre[EU] (#128) üzenetére


Deck
titán

Teljes más volt ez régen. 2020 végén megjelenő konzolnál ne 30fps legyen. Ki is nevetném :DDD

PS5

(#130) yodamastah


yodamastah
őstag

VRR. 45fps is sokkal jobb mint a 30.

[ Szerkesztve ]

(#131) Deck válasza yodamastah (#130) üzenetére


Deck
titán

:K

PS5

(#132) hombre[EU] válasza Deck (#129) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Az elsō évben majd megy a beetetés a "gyenge" játékkokal ott meg lesz :D

Life, Uh, Finds A Way

(#133) Chalez


Chalez
őstag

Én a PS4 NFS Heat-ot eladtam, mert egyszerűen a 30 fps kevés volt... Mondjuk Pc-re megvettem, mert amúgy nagyon jó a száguldozás stb élménye.
#hatvanfpstaps5-nek ;]

(#134) Deck válasza Chalez (#133) üzenetére


Deck
titán

#hatvanfpstaps5 :C

PS5

(#135) SH4D0W2011 válasza Deck (#134) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

#60fps :C 5? :DDD

(#136) Deck válasza SH4D0W2011 (#135) üzenetére


Deck
titán

Lemaradt a vége :DDD

#hatvanfpstaps5-nek ;]

PS5

(#137) SH4D0W2011 válasza Deck (#136) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Nem maradt le, csak helyettesítettem. 60 fps :C = taps 5. Mindegy, bocsi, ez csak a fáradtság. :DDD

(#138) Deck válasza SH4D0W2011 (#137) üzenetére


Deck
titán

:C

PS5

(#139) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Nyugi pompon lányok. ;]

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#140) Moby válasza hombre[EU] (#128) üzenetére


Moby
addikt

Ellenben talán ez az első alkalom, hogy nem kell feltétlenül kényszeresen felbontást váltani a generációval. Legalábbis a X-hez és a pro-hoz képest. Ez a félgeneráció hozadéka. Persze dupla renderidő alatt mindig szebb grafot lehet majd hozni, de talán sokkal több játékban jelenik meg a performance mode, ami nem feltétlenül negyed felbontást, és/vagy inkozisztens fps-t jelent majd.

(#141) #10186752 válasza paprobert (#111) üzenetére


#10186752
törölt tag

Ez aztán rohadt hiteles forrás! :DD OW. Jó, hogy már nem VR Pisti! :C

(#142) Deck válasza #10186752 (#141) üzenetére


Deck
titán

Nálad hitelesebb mindegyik. :U

(szokásos reggeli beszólogatós kommented pipa..)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#143) hombre[EU] válasza Moby (#140) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Ezt írtam fentebb,hogy a fejlesztōken múlik, de maga a hw nem forradalmi (sōt az egyik legkisebb ugrás a félgen.ekhez képest), ebben sem marad tartalék csak,ha komolyabb kompromisszumokat kötnek. Lesz perf.mód?Lesz chb 4k? Akarja-e az art-os,hogy lásd a csúnyábbik arcát a játéknak? Ki lobbizza a gameplay director,hogy opcionális legyen a fluidabb harcrendszer? Az új engine demókat és feauture-öket (rombolhatóság, sugárkövetéssel számolt árnyékok, density of objects) elnézve marad idō a gpu-ban?
Én is örülnék neki, nem fogom élvezni,hogy a gta6 25-be fog droppolni (mert fog :D ), de a konkurenciával versenyeznek a kegyeinkért és a frame-rate nem eladható

Szerintem ott lesz a ps5, natív 4K target (egyetlen vagy elsōdleges?) és kitömik feature-rel ami belefér. Aztán meglátják,hogy 20fps-rōl kell 30ra feltornászni vagy 50rōl 60ra :DDD inkább az elōbbi szokott érvényesülni a gyakorlatban. Lineáris játékokban (ha még lesz,mert az összes "nyílik ki") könnyebb lesz összehozni, ow-ben nem látom

Life, Uh, Finds A Way

(#144) Deck válasza hombre[EU] (#143) üzenetére


Deck
titán

Én bízom abban, hogy a PS5-től a 60fps lesz az alap.(2020 végén illene már..) Mert, a belőjük a 30fps-t célnak aztán még az is droppol és kell több patch, hogy azt is tartani tudja nevetséges. De ha mégse akkor nem PS5-öt veszek, hanem PC-t. Az, hogy a grafika, felbontás az elsődleges és nem a folyamatos, stabil gameplay.. Szavak nincsenek :DDD :))

[ Szerkesztve ]

PS5

(#145) hombre[EU] válasza Deck (#144) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Ha alap nem is, de jó lenne,ha legalább olyan sūrūn jönnének,mint a ps2 érában. Csak az a helyzet,hogy ismerjük a ps5 hardware teljesítményét (+10-20%) és az ahhoz elég,hogy a 2-3 éve megjelent játékokat dupla annyi frame-el futtassa...na de mi van a 3 év múlva érkezō játékokkal :F

Ōszíntén szólva engem jobban érdekel az,hogy visszakapjam a cartridge-era sebességét,mint a képkocka frissítés. Anno haza futottam a sárgakazettával,belenyomtam és egy pillanat múlva a játékban voltam. Na most ez több ezer/tízezer pillanat :DDD és több játékra kivetítve ez még durvább.
Már nem vagyok tinédzser, az idō sokkal fontosabb,mint az fps ;)

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#146) Moby válasza hombre[EU] (#145) üzenetére


Moby
addikt

Nyugi, ezt garantáltan bukod a ps5-el is. Hazaszaladsz a lemezzel, aztán vársz 40 percet mire felmásolja. Aztán még 20-at, hogy letöltse az update-et. Mondjuk utána már gyors lesz.
:DDD

(#147) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

PS5 devkits az új kontrollerrel:

Live-Die-Respawn

(#148) hombre[EU] válasza oriic (#147) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Kettō is?! :)
Az xbox devkitbōl meg szinte nincs is
Kicsit elszámolták a One X-szel magukat,nem maradt idō a nextgenre... A third partyk még mindig nem kaptak [link] és nem igazán tetszik nekik #329
Early adopterek vigyázzanak :)

Life, Uh, Finds A Way

(#149) bulikavagyok válasza hombre[EU] (#148) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Nagyon óvatos leszek, ígérem! ;]
Gondolom, h cégen belül már kongatják a vészharangot. Szegény MS.

(#150) hombre[EU] válasza bulikavagyok (#149) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Miköze ehhez a MS könyvelésének? :)
This is an engineering práblem :D

Life, Uh, Finds A Way

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.