Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) ProEvoFan válasza Gebriel (#537) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Semennyire.Karácsonyi vásárlás alkalmával is tapasztaltam, hogy mekkora kammerek az eladók.Nyomják a süket dumát, mert ami van, azt el kell adni.Jogos, nem hibáztatom őket.

(#552) Zoleee83 válasza Wesder (#550) üzenetére


Zoleee83
addikt

Tapasztalatot írtam, hogy az átlag felhasználó nem biztos hogy fogja kapásból tudni, te meg általánosítasz, de tudjuk te vagy a legokosabb és te mindenhez is értesz!
Jár a keksz!:DDD

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#553) Wesder válasza Zoleee83 (#552) üzenetére


Wesder
félisten

Én tisztàban vagyok hogy szobanövények, de ezzel nincs is baj ha az eladó tudja őket normàlisan informàlni.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#554) #20411392 válasza Zoleee83 (#552) üzenetére


#20411392
törölt tag

...de hát még te is megkérdezted a ps4 topicban, hogy slim vagy pro kell neked, mert egyedül nem tudtad eldönteni :D dzsatube videókon nem láttad a különbséget ( :DD )

Ha te, mint tapasztalt hozzáértő sem jutsz egyedül a döntés végére, akkor miért nézel le olyanokat, akik nem 'tapasztalt hozzáértők'?

[ Szerkesztve ]

(#555) Zoleee83 válasza #20411392 (#554) üzenetére


Zoleee83
addikt

Fú hát nálad sem megy az értő olvasás úgy látom :D
Egyáltalán nem volt lenéző egyik kommentem sem, ha elolvasnád még egyszer akkor wesder titulálta "szobanövénynek" a vásárlókat. A rengeteg választási lehetőségről volt szó.
Én meg pont azért kérdeztem meg mert akkoriban xboxoneS-em volt, és nem tudtam élőben megnézni, pedig akkor még csak 4 konzol volt a piacon...
De nem offolom szét a topicot inkább, néhányan értették mire gondoltam.

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#556) #20411392 válasza Zoleee83 (#555) üzenetére


#20411392
törölt tag

Az értő olvasásról és a hozzászólásaidról lehetne beszélgetni sokat... :DD de legalább szórakoztat, amikor azt hiszed közöd van a szoftverfejlesztéshez és egyebek. Na mindegy ;)

(#557) Gebriel válasza #20411392 (#556) üzenetére


Gebriel
veterán

Konkréten ő pont az írta, hogy az átlagvásárló döntését megnehezíti, hogy több fajta Xbox lesz a kínálatban és nem lenézte őket. :U

[ Szerkesztve ]

(#558) hombre[EU] válasza oriic (#491) üzenetére


hombre[EU]
veterán

:) Vagy beletrafált, vagy igazak és az E3-ról nemrég döntöttek/nem kötötték az orrára a leakernek

Life, Uh, Finds A Way

(#559) oriic válasza hombre[EU] (#558) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

November óta ott van az a kiírás. [link]

Ez csak véletlen szerintem.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#560) hombre[EU] válasza oriic (#559) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Nem csak egyszer használták egy promónál? Na mindegy, nemsoká megtudjuk :)

Life, Uh, Finds A Way

(#561) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Itt van a killer feature...a nooboknak :DDD




via techtastic.nl

Life, Uh, Finds A Way

(#562) Wesder válasza hombre[EU] (#561) üzenetére


Wesder
félisten

Remélem lesz autoplay is, és akkor màr jàtszani sem kell.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#563) Def26 válasza hombre[EU] (#561) üzenetére


Def26
félisten

ez eléggé jópofa dolog. :Y kíváncsi vagyok milyen új dolgok lesznek még.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#564) Carlos Padre válasza hombre[EU] (#561) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nekem bejön.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#565) oriic válasza hombre[EU] (#561) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na ez viszont nem rossz ötlet. Ilyen tippek, trükkök simán jöhetnek a kezdőknek, vagy akár utalások is ha egy-egy komolyabb ellenféllel nem tud végezni a játékos. :C

Live-Die-Respawn

(#566) Wesder válasza oriic (#565) üzenetére


Wesder
félisten

Ja. Mondjuk még mindig jobb, mint a Youtube-ot turni. Vajon ez is tud majd magyarul?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#567) oriic válasza Wesder (#566) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

0-1% körüli esélyt látok erre. ;]

Live-Die-Respawn

(#568) Wesder válasza oriic (#567) üzenetére


Wesder
félisten

Ha ezt is te magyarítod, akkor igazad van.:P

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#569) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Mondtam hogy fake a homályos kép és a rajz is. :)

Live-Die-Respawn

(#570) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Devkit UI

Live-Die-Respawn

(#571) hombre[EU] válasza oriic (#570) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Akkor marad a ps4-é :) nem is baj,nálam ez mūködik. Csak legyen legalább olyan fluid,mint a switch

Life, Uh, Finds A Way

(#572) VTom válasza oriic (#570) üzenetére


VTom
veterán

Finom utalásképpen Decima logóval? :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#573) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Újabb Godfall Leak: [link]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#574) hombre[EU] válasza l.skywalker (#573) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Tetszik, de ez a multi-looter része taszít,kár.

Life, Uh, Finds A Way

(#575) l.skywalker válasza hombre[EU] (#574) üzenetére


l.skywalker
félisten

A látvány nekem néha elég. Van olyan játék, amelyiknél elég.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#576) oriic válasza VTom (#572) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hzd2 esetleg.

Live-Die-Respawn

(#577) hombre[EU] válasza l.skywalker (#575) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Készülj fel,hogy ez a látvány a meh-kategória lesz jövōre :D

#576 oriic vagy kinyitják a Decimát a third partyknak? :)

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#578) VTom válasza oriic (#576) üzenetére


VTom
veterán

Igen, erre gondoltam. Nem tudom ezek mennyire célzott szivárogtatások.
Ezekre mindig jobban ráharap mindenki, egy ideje így működik a marketing sok területen.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#579) l.skywalker válasza hombre[EU] (#577) üzenetére


l.skywalker
félisten

De nem nekem! :D

2016 óta vagyok benne a "játék" világban, 2017-ben vettem kurrens gen gépet, szóval nekem a múlt még nagyobb aha élmény, mint a jelen. A jövőre még gondolni sem merek :D

A minap játszottam először BF1-et 4K-s monitoron, és fél percig csak néztem a tájat :DDD

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#580) hombre[EU] válasza l.skywalker (#579) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Akkor nézd meg pc-n a reddead2-t :) besz*rás
Én már a generáció eleje óta úgy vagyok vele,hogy inkább az art design dönt,hogy melyik a szebb számomra. Konkrétan a Bloodborne-t tartom a legszebbnek, mert nálam annyira betalált.

Life, Uh, Finds A Way

(#581) FollowTheORI válasza hombre[EU] (#577) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem minden a grafika... sőt nagyon nem... utóbbi években amióta konzolozok énis szinte 100% (a BF multit leszámítva), csak mégjobban megerősítette bennem ezt a véleményt.

kb "5-10 percig" fontos a grafika... meg néha ha épp olyan szitu van vagy nagytotál... és annyi... onnantól a játékmenet, a történet, a megoldások, kihívások, trükkök, stb... szóval szinte minden más fontosabb a játékos élménye és "megtartása" szempontjából. :)
Persze a minél szebb grafika ettől még jó, "nice to have" szinten...

Ezért is nem annyira fontos hogy most a PS5 vagy az XSX lesz erősebb, meg mekkora különbség lesz, mert bármelyiket veszi is meg az ember, a játékok általában vett minősége sokkal fontosabb lesz, mint hogy mennyire erősek és grafikailag mennyire vannak kihasználva, vagy melyik a jobb.

Beteszed az UC1 remastert, igen koros... de kb 5 percig zavar (ha egyáltalán zavar)... aztán ugyis az akció, meg a többi visz tovább... nem is akárhogy. :)

És akkor, hogy be lehesen szúrni a PC-nek is :DDD , pláne nem feltétlen ér meg sokszázer többletkiadást a jobb grafika... arra az 5 percre nem érdemes feltétlen ennyit költeni.
El lehet azt jobban is költeni sokszor több 5 percre... ;]

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#582) Mr Bond 007 válasza l.skywalker (#573) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Aaand its gone!
Szerk: Ja mégsem! Azt hittem törölték, mert fekete volt a player vagy 1 percig.

[ Szerkesztve ]

(#583) _drk válasza FollowTheORI (#581) üzenetére


_drk
őstag

Pont az Art design számít végig, a grafikát fél óra alatt megszokod.

Legalábbis én külön venném a kettőt.
A god of war szerintem a legjobb példa, de akár a last of us is lehet ami már korosabb de ahogy megvannak csinálva, vagyis inkább kitalálva a különböző pálya részek, inkább az számít. És persze közben a játékmenet.

Én azt vettem észre hogy a jelenlegi gen elérte hogy a játékok brutálisan nézzenek ki. Most már csak egyszerűsíteni kéne ennek a megalkotását. Plusz kéne egy kis látótávolság növelés. Például a decima rohadt jól nez ki, de a HZD meg a DS szoksor élmény romboló azzal az 5 méteres távolsággal.

(#584) keIdor válasza _drk (#583) üzenetére


keIdor
titán

Most az AI és fizikát kellene elindítani a fejlődés útján, ezt is várom a sokkal erősebb CPU-tól.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#585) l.skywalker válasza FollowTheORI (#581) üzenetére


l.skywalker
félisten

Az összkép számít. Ahol túl sok a tartalom ott elvész a design, de van ahol pont a kiegészítő dolgok hiányoznak pl. visual upgrade - szerintem ennek hiánya a legnagyobb gyalázat a loot boxon után.

Legyen szép is, tartalom is legyen benne, ne legyen repetitív, ne legyen faék játék, de ne is legyen túl nehéz. Na ez szerintem a könyvátram maximum 10%-a én meg vagy Destiny 2-zök vagy Battlefield-ezek :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#586) l.skywalker válasza keIdor (#584) üzenetére


l.skywalker
félisten

Na igen, nem lenne elhanyagolandó - habár néha félek, amilyen hülye AI folyamatok vannak egyes játékokban.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#587) FollowTheORI válasza keIdor (#584) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Sajnos jó AI-t írni nem triviális, és rettentő nehéz/sok meló... ehhez képest grafikát villantani sokkal egyszerűbb, oda elég gyakran a brute force. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#588) _drk válasza keIdor (#584) üzenetére


_drk
őstag

Az AI nem fog szerintem. Nincs rá igény hogy nehezebbek legyenek a játékok. Inkább a Casual felé ment el az egész ipar.
Ráadásul ebbe rengeteg munka van ami meg se látszik a mezei játékosnak.

Ha több kihívást akarsz feljebb veszed a nehézséget, nem hiába kell a legtöbb game-et hardon nyomni.
A másik nagy megoldás meg az online, más emberek ellen és AI se kell.

Mondjuk sok esetben Hardon működik megfelelően az AI is, vagy csak úgy van meg a ballance.

(#589) l.skywalker válasza _drk (#588) üzenetére


l.skywalker
félisten

Az AI tanulási folyamatait nagyon el lehet rontani, szerintem épp attól nehezebb egy játék, ha hülye az AI - lásd egy valag autós játék, ahol az AI megtanulta, hogy ki kell lökni a playert a kanyarban :D

De mondhatni a companion AI-t is. Ezerszer nehezebb amikor a saját npc társam nem képes követni a "lényeget".

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#590) hombre[EU] válasza _drk (#588) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Az AI nem attól lesz jó,hogy csak nehéz. Egy fejlett ai szerintem úgy néz ki,mint amit a LastofUs2 2018 demóban láttunk. Természetes,emberi reakciói vannak,komplex, meg tud oldani egy bonyolultabb feladatot is, kiterjesztett eszköztárral rendelkezik. Nem hiszem,hogy sikerül ebben a genben a NaughtyDog ak amit kitūztek célul, de látni az irányt.
Jelenleg az averageAI: fejbe vágom,elbújok egy bokorba mögé erre beáll caution módba 10mp-re és megy vissza a megírt meshre :D

Life, Uh, Finds A Way

(#591) Carlos Padre válasza l.skywalker (#589) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Pont ezt akartam írni, hogy nem attól nehéz egy játék, mert jó az AI hanem ha rossz, mert azt valahogy kompenzálni kell. A companion AI meg igazán gyász tud lenni. Ezekben én várok komoly fejlődést.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#592) Carlos Padre válasza hombre[EU] (#590) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Vagy levadászod az enemit egyenként egymás orra előtt, mert mindegyik egy vak idióta, vagy a nyakadba szakad a teljes banda 5km2 területen minden átmenet nélkül, mert pontosan tudják hol vagy. Értelmes átmenet jelenleg nincs.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#593) keIdor válasza _drk (#588) üzenetére


keIdor
titán

Pedig ha belegondolok milyen jó AI volt a 2005-ös F.E.A.R.-ben már, akkori CPU-kkal, igazából nektek lesz igazatok, nincs igény a jobbra, eddig sem hardveres akadálya volt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#594) hombre[EU] válasza keIdor (#593) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Az a vicces az egészben,hogy a fearnek egy darab programozó készítette az ai-t :D csak ō foglalkozott vele. Az is igaz,hogy a mai játékokhoz képest nagyon kicsi terekben (és mind szinte ugyanolyan) játszódnak az események, de nem hiszem,hogy megoldhatatlan feladat lenne a mai játékokban minimum azt a szintet hozni.

Life, Uh, Finds A Way

(#595) Petya2900XT


Petya2900XT
aktív tag

Én csak arra az egyre leszek kíváncsi,hogy minden 60fps-t "igénylő" játék,mint pl a Destiny aminek a fejlesztői elmondták,hogy sajna a harmatgyenge Jaguár magok miatt nem lett az multi fps játékuk 60fps azok a nextgenben változtatnak-e és dolgoznak-e rajta,hogy elérjék a kívánt fps-t vagy csak néhány fizikai/AI fejlesztésre fogják,hogy maradnak 30fps-en.

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#596) Moby válasza l.skywalker (#573) üzenetére


Moby
addikt

A ps5 ereje nem ezzel a játékkal lesz promózva ezek szerint.

(#597) Wesder válasza Moby (#596) üzenetére


Wesder
félisten

Gearbox, úgyhogy biztosan nem.:D

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#598) hombre[EU] válasza Wesder (#597) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Gearbox csak a kiadó, nem ōk készítik

Life, Uh, Finds A Way

(#599) Moby válasza Wesder (#597) üzenetére


Moby
addikt

Ja, tudom, bár ezek után nem nagyon értem, hogy ez a faszkalap pitchford mire okoskodik :D Ez még ps4-en is ergya lenne...

(#600) Moby válasza hombre[EU] (#598) üzenetére


Moby
addikt

Néztem mit csináltak ezek eddig. Hát izé...valamit mutathatna a sony már, mer ez eléggé gyász, hogy egy ilyen tyé kat. fossal szivárogtatják a nextgent :D Jöhetnének már normális infók, meg képek, meg...meg minden :D

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.