Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#3351) Szabi® válasza Neoteric (#3350) üzenetére


Szabi®
addikt

Sztem kényszeres,már a Switch topikba is rászóltak hogy ott nem kell azt csinálnia mint itt a ps topikba...... :)

(#3352) Wesder válasza Neoteric (#3350) üzenetére


Wesder
félisten

Tökmindegy mi van a nevem alatt. Lehetne friss újonc is, az sem érdekelne.

Szabi89
Ja ràmszóltak... Beköszöntem, azt egyből ez volt a reakció.
Ha màr sarat akarsz ràm dobàlni azt ne valósàghajlítàssal csinàld...:U

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3353) Szabi® válasza Wesder (#3352) üzenetére


Szabi®
addikt

Vajon miért tették ? Hát ez volt a valóság.....sztem ezt elírtad.

(#3354) Wesder válasza Szabi® (#3353) üzenetére


Wesder
félisten

Nincs semmi bajom a Switch-csel. Végigvittem az Odyssey-azt elraktam a dobozàba.
Egy rossz szavam nem volt a topikjàban sem.
Az hogy beköszönök és letàmadnak nem egyenlő azzal hogy csinàlom ott a bulit, mert te így àllítottad be. Ràadàsul aki letàmadott is PS-es volt. Mondtam is neki hogy csak miatta fogom baszogatni a topikot, amiért ilyen bunkó parhaszt volt. (nem tettem)

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3355) Szabi® válasza Wesder (#3354) üzenetére


Szabi®
addikt

Én úgy "állitottam" be hogy rád szóltak,ami tény.Miért forgatsz ki hsz-eket ? És az a tag sem alaptalanul tette,mert már voltak gondok veled több helyen,aminek moderáció lett a vége.Azt meg nem értem miért veszed szív fájdalomnak hogy a ps-es topikba a ps a téma.
Jössz ilyen hülye dumákkal hogy "nem kell szektásodni" ....amikor meg valaki ír egy megjelenő játékot ps5 -re arra ennyit reflektálsz """Hàt ez aztàn nagyon kell."" :)
Ez miért jó neked ? :(((

[ Szerkesztve ]

(#3356) Wesder válasza Szabi® (#3355) üzenetére


Wesder
félisten

Amikor olyan fogalmakat hasznàltok hogy téríteni, meg megtért, kicsit fura mert még mindig nem egy vallàsról beszélünk, hanem egy kis sz@ros dobozról a TV-d alatt, vagy mellett. Nekem ezzel a 2 szóhasznàlattal volt bajom, nem azzal hogy a SAJÀT TOPIKJÀBAN a PLAYSTATION 5-ről van szó.

Az utolsó két mondatod nem értem. Melyik PS5-re megjelenő jàtékra mondtam hogy felesleges? :F

Egyenlőre a Godfall van bejelentve, ami nekem nem tetszik. és akkor mi van? Nem azért nem tetszik mert PC+PS5, hanem a koncepció nem adja. A Witcher 3 sem tetszik, mégsem mondom rà hogy sz@r, mert nem az.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3357) Szabi® válasza Wesder (#3356) üzenetére


Szabi®
addikt

Senki nem beszélt vallásról,ezt te erölteted,és a "megtérés " szó nyílván ebben az értelemben metafora alapú és súlytalan.Lásd. "Én pc-ről tértem meg" Használhatom így a kifejezést ? Persze minden további nélkül.Az hogy egyesek emögé egy keresztes hadjárat szintű dolgot sejtenek az ő bajuk :)

Nem szeretnék már reflektálni a továbbiakban.Olvasd végig a topikot.És ahogy már írták jónéhányszor ne csak olvass,érts is.

[ Szerkesztve ]

(#3358) Wesder válasza Szabi® (#3357) üzenetére


Wesder
félisten

Én is PC-ről jöttem, de nem megtértem, mint aki megvilàgosodott, hogy melyik istent kell imàdni. Az a baj hogy ezekkel a vallàsos megnyilvànulàsokkal nagyon ki tudnak akasztani. :DDD
Most is ez van, majd elmúlik.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3359) Tuomas válasza Szabi® (#3357) üzenetére


Tuomas
addikt

Senkinek a partján nem állok, de a megtérés szó nem ezt jelenti. A megtér szó vagy vallási jelentésű, vagy azt jelenti régies értelemben, hogy visszatér, megfordul.
Ha te PC-ről váltottál konzolra, akkor az a szó, amit te keresel, az az áttér. Ha már volt konzolod, majd lett pc-d és visszatértél konzolra, akkor még elmegy a megtér.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#3360) 3L1T3


3L1T3
addikt

Tegnap belefutottam egy egész kellemes concept-be. Vélemény?

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#3361) Wesder válasza Tuomas (#3359) üzenetére


Wesder
félisten

Kicsit túlreagàltam a dolgot, biztos bal làbbal keltem a reggel. Részemről ezt az egészet lezàrtnak tekintem.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3362) Wesder válasza 3L1T3 (#3360) üzenetére


Wesder
félisten

Na ez még tetszik is. Talàn még értelmes hűtés is hegeszthető ilyen hàzba.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3363) Szabi® válasza Tuomas (#3359) üzenetére


Szabi®
addikt

Persze-persze én tudom,csak azt próbáltam vázolni hogy ezeknek a szavaknak ebben a formában amihez kapcsolodik (konzolok) nem lenne szabad hogy súlyuk legyen.Hanem metaforaként használatosak,részemről legalábbis. :)
Haverok is aképpen használják,és tudjuk miről van szó,nem esünk egymásnak hogy "de az vallási eredetű" lózungokkal. :)

[ Szerkesztve ]

(#3364) erahurka válasza 3L1T3 (#3360) üzenetére


erahurka
félisten

Jó ronda, remélem nem ilyen lesz.

(#3365) d@vee válasza 3L1T3 (#3360) üzenetére


d@vee
őstag

Látom a devkitet belehúzták az új kontroller házaba.
Jöhet, bár nekem ez már túl csicsa. Maradhatna full feketében :D Vagy full fehér, ez a fekete-fehér csak a kontrolleren tetszik.

Ja

(#3366) ProEvoFan válasza 3L1T3 (#3360) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Nekem mindegy hogyan néz ki. Illetve annyit kérek, hogy maradjon "hagyományos konzol" formája.
Ez olyannak tűnik. Felőlem jöhet.

(#3367) hombre[EU] válasza 3L1T3 (#3360) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Szerintem is hasonló V megoldás lesz, de a PS4 szendvics felépítése talán jobb,mert takarás alatt vannak a légbeszívó nyílások és a konzol tetején ül meg a por. Mélyebb bevágásokkal ez is megoldható

d@vee ;)

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#3368) Wesder válasza hombre[EU] (#3367) üzenetére


Wesder
félisten

Adnàm. Akarom mondani venném. Jó ez a teli fekete szín.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3369) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Goldfall-ban 5 birodalom lesz:
Water - Earth - Air - Fire - Spirit [link]

Elképzelhető hogy a képességek "ütik" majd egymást. Ebből jóval összetettebb harc is kisülhet. Nekem egyre jobban tetszik.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#3370) 3L1T3 válasza l.skywalker (#3369) üzenetére


3L1T3
addikt

Én is egyre kíváncsibb vagyok rá, de mintha valahol azt olvastam volna, hogy 28 ember dolgozik rajta. Most vagy nagyon régóta hegesztik, vagy tényleg a PS5 Devkit ennyire fejlesztő barát. :U

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#3371) l.skywalker válasza 3L1T3 (#3370) üzenetére


l.skywalker
félisten

Ha jól számolom ez launch cím kéne, hogy legyen nem? Vagy legalábbis valahogy a PS5 megjelenése körül jönne ki. Akkor már nagyon előrehaladott állapotban kell, hogy legyen.

Hacsak nem üt be itt is a logisztikai gond...

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#3372) 3L1T3 válasza l.skywalker (#3371) üzenetére


3L1T3
addikt

Szerintem a Devkit-ek már másfél éve biztos a fejlesztőknél vannak. :F

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#3373) keIdor válasza hombre[EU] (#3367) üzenetére


keIdor
titán

Na ez nagyon jól néz ki. Nem rossz a fekete-fehér, de nálam minden vagy fekete vagy szürke, az összes kütyü, meg a PC is, így ez full feketében volna az igazi.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3374) Carlos Padre válasza Neoteric (#3350) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Külföldön van, egyedül, unatkozik. Én teljesen megértem, nálam is ez a helyzet, velem is előfordul.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3375) Carlos Padre válasza 3L1T3 (#3360) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Pont linkelni akartam, hogy remélem nem ilyen lesz. Hagyjuk ezt meg a GameStation5-nek. :(

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3376) hombre[EU] válasza 3L1T3 (#3370) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Nem tudom hol olvastad, én ilyen infóval nem találkoztam,de azt tudjuk,hogy 75 emberbōl áll a Counterplay (köztük ex Bungie,SantaMonica devek) és 2018-ban kapták meg az anyagi támogatást Godfallhoz.

Life, Uh, Finds A Way

(#3377) paprobert válasza hombre[EU] (#3367) üzenetére


paprobert
senior tag

Ez így feketében a nyerő nálam.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#3378) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

PlayStation Magazine UK (May 2020) on PS5 Backward Compatibility:
"Almost 4,000 PS4 games will run on PS5 at launch, and they’ll feature higher resolutions and frame rates."

via reddit

Life, Uh, Finds A Way

(#3379) Wesder válasza hombre[EU] (#3378) üzenetére


Wesder
félisten

Mint egy PC. Jól hangzik.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3380) Carlos Padre válasza hombre[EU] (#3378) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Jól beindult a nagyot mondási hullám. Kíváncsi vagyok Phil mivel rukkol még elő a témában.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3381) ProEvoFan válasza hombre[EU] (#3378) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Jóóó, nagyon jóóó! :C
Már csak reménykedni kell, hogy sokunknak kaja mellett ps5re is futni fogja.

[ Szerkesztve ]

(#3382) Kendek válasza hombre[EU] (#3378) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én ezt a dolgot úgy értettem, hogy lesz PS4 és Pro legacy mód a PS5-ben, amivel majd ugyanúgy futnak a játékok mint most. De ezen felül lesz egyfajta teljesítményfokozó mód is, és emiatt kell egyenként letesztelni, hogy ez nem okoz-e az adott cím futtatásában anomáliát. Ilyenformán elvileg mindegyik futtatható lesz akár már azonnal is, de majd 4000 játékra engedélyezik a boost módot is.
De ez a magasabb felbontás és frame rate is olyan, hogy ezek csak esetlegesek. Mert nyilván pl. ami 30-ra le van korlátozva, ott bele kell nyúlni a kódba ahhoz, hogy az fel legyen oldva. Szóval itt inkább stabilabb futási teljesítményre kell számítani, és nem arra, hogy majd minden 60 fps lesz. Aztán vannak azok a játékok amik dinamikus felbontást használnak, és ezeknél lesz majd az, hogy jobban tartják a magasabb értéket. Tehát itt a potenciálisan szón van a hangsúly, ami az idézett mondatból erősen hiányzik.

<-ƘƘ->

(#3383) frankdelgado válasza Carlos Padre (#3380) üzenetére


frankdelgado
őstag

2017-es E3 microsoft konferencia. Csak ennyit tudok mondani Phil-ről.

(#3381) ProEvoFan

Visszaviszem az üres sörösüvegeket..összejön az...

(#3300) 3L1T3

Engem az új kontroller látványa kicsit feldobott ebben a témánban, látván, hogy a Sony is tudja, van hova fejlődnie. Arra kíváncsi leszek, hogyan fejlődik majd a hangzásvilág, mert ugye ezt is ígérték. Lesz-e optikai kimenete, lesz-e új dedikált fejhallgató, a kontiban lesz-e jó minőségű dac.. ezekkel még nem nagyon foglalkozott senki.

[ Szerkesztve ]

(#3384) erahurka válasza Carlos Padre (#3380) üzenetére


erahurka
félisten

Xbox Series X will be able to run PS2, PS3, PS4 and even PS5 titles!*

*This feature will be limited to games which were released for Xbox, Xbox 360. Xbox One and Xbox Series X too.

[ Szerkesztve ]

(#3385) Carlos Padre válasza Kendek (#3382) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Pontosan így látom én is. Sok játék, ami most dinamikus felbontással trükközik és/vagy változó fps-el, sokat fog profitálni az új gép erejéből, de a fix felbontást és fpst kívülről nem lehet egyszerűen feloldani.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3386) hombre[EU] válasza Kendek (#3382) üzenetére


hombre[EU]
veterán

én értettem, és szerintem a Cerny féle konzervatívabb hozzáállás "okosabb" volt,mint ezt így konkrétan kijelenteni. Aztán kitudja, nem látunk a színfalak mögé

Life, Uh, Finds A Way

(#3387) erahurka válasza Carlos Padre (#3385) üzenetére


erahurka
félisten

Dinamikus felbontás a konzol erejétől függően állítja magát, szóval azzal semmit sem kell csinálni.

(#3388) Carlos Padre válasza erahurka (#3387) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem pont ugyanezt írtam? :U

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3389) pulffy válasza 3L1T3 (#3360) üzenetére


pulffy
őstag

El lehet fektetni... Jöhet :K
De amúgy jól is néz ki.

[ Szerkesztve ]

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#3390) Carlos Padre válasza frankdelgado (#3383) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem emlékszem már mit alkotott akkor.

Amúgy ha valaki nem értené arra célzok, hogy anno a ps4-xbone megjelenéskor a Sony ügyesen tromfolt minden Microsoft hibát és bejelentést, és most a Microsoft próbálja másolni ezt és azonnal ráígérnek mindenre legyen a végeredmény bármekkora bullshit vagy nyilvánvaló kamu.
Most ugye az megy, hogy Cerny azt mondta, hogy a 100 legnépszerübb ps4 játék futni fog az új konzolon is induláskor, erre jött a válasz, hogy az xboxon 1000+ játék lesz bc-ben. Majd ezt pontosították, hogy reményeik szerint a 4000+ játék közül szinte mind futni fog az új gépen, de ezt egyébként kell tesztelni, mire jött a válasz hogy az új xboxon természetesen az összes megjelent játék futni fog. (ami nyilvánvaló csúsztatás, mivel a Microsoft is pont ugyanazzal a problémával találkozik, teljesen új architektúra, új oprendszer és DX12, szóval minden egyes játékot egyébként le kell tesztelniük és ha kell bele kell nyúlniuk ami régi játékoknál komoly probléma, szóval ezt így nem lehetne kijelenteni elore)
Most, hogy a Sony elhintette, hogy a játékok egy része "feljavítva" fut majd várható a bejelentés, hogy az új xboxon minden játék "feljavítva" fut majd és természetesen 4k60fps-ebb lesz, mint ps5-ön.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3391) Wesder válasza Carlos Padre (#3390) üzenetére


Wesder
félisten

Utoljàra még 3000+ volt az az 1000+ de ez részletkérdés.
Nyílvàn mindkét gépen menni fog minden mostani generàciós jàték, emiatt nem kell aggódni. Nem véletlen àllt rà az MS 1.5 évvel az SX elött a BC-re. A Sony is nyilvànvalóan nem 2 hónapja kezdte. Cerny elég szerencsétlenül fogalmazott, de vàrható volt hogy minden PS4 jàtékot futtathatóvà akarnak tenni PS5-re. Meg el is vàrnànk.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3392) erahurka válasza Carlos Padre (#3388) üzenetére


erahurka
félisten

"a fix felbontást és fpst kívülről nem lehet egyszerűen feloldani"

Ez arra utal, hogy a fix felbontáshoz is kell valami mókolás a fejlesztők részéről.

(#3393) Wesder válasza erahurka (#3392) üzenetére


Wesder
félisten

Igen, de ha uncapped az fps és van VRR, akkor a két érték annyi lesz, amit a gép ki tud tolni magàból. Tehàt ez esetben a Wolfenstein II fix 4K-n 60fps-sel futna és nem esne be sehol mert bőven lel erőtöblet ami ezt lehetővé teszi. Egy HZD csak akkor lesz 4K@60 ha kap tapaszt, (biztos kapni fog) mert ott most mindkét érték lockolt.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3394) Carlos Padre válasza erahurka (#3392) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Pont a fix felbontáshoz és az fps lockhoz kell. A változó felbontást használó játékoknál a nyers erő biztosítja az állandó maximális felbontást magas fps-sel.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3395) Carlos Padre válasza Wesder (#3391) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem vagyok teljesen képben, de van olyan játék xboxra, amihez kell a kinect?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3396) Wesder válasza Carlos Padre (#3395) üzenetére


Wesder
félisten

Pontosabban mire gondolsz?
Talàn 2015-ig vannak olyan jàtékok, ahol ad valami plusz funkciót. Konkrétan hangvezérlést. Pl a Tomb Raider Definitive-ben volt ilyen.
Tàrat cserélhettél vele. Nincs Kinect-em így nem tudom konkrétan. Amióta dobta az MS a Kinectet, szépen ki is halt mi den jàtékból. Nekem nem hiànyzik.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3397) Carlos Padre válasza Wesder (#3396) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Csak arra gondoltam, hogy talán mégsem fog minden játék futni xboxon sem. De mindegy, nagyon messzire kanyarodtunk.
On:
Remember That PS5 Spider-Man Tech Demo? That Was Running on an Early, Low-Speed Devkit
Egyre érdekesebb ez az új gép. Már az a korai gép is álleejtős volt nekem.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3398) Wesder válasza Carlos Padre (#3397) üzenetére


Wesder
félisten

Jó hogy nem azt mondod, hogy a VR jàtékok nem mennek VR headset nélkül. Egyébként meg ki nem sz@rja le a Kinect-et? Beszàntottàk és el lett felejtve. Jobb is így.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3399) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Resident Evil 4 remake 2022? [link]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#3400) hombre[EU] válasza l.skywalker (#3399) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Nem kell!Elég volt. :D Új Silent Hill-t akarok

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.