Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#3601) FollowTheORI válasza Lackooo84 (#3588) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ezt vitatom én PC-n multizok meg játszottam előtte 60-100+ fps-el és semmi bajom a konzol 30-al... és az irányításban sem tapasztalom azt amiről beszélsz.
Szóval nem áll az általánosítás. :)

És mivel a két konzolon valszeg több ember játszik (FPS-t is természetesen), nem hinném ez akkora probléma, vagy egyáltalán probléma annyira, mint állítod.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#3602) 3L1T3 válasza FollowTheORI (#3601) üzenetére


3L1T3
addikt

Hát egy Dark Souls 3 és ahhoz hasonló játékoknál azért a 30 fps okoz olyan input laggot, hogy a hajad kihullik. Days Gone, konkrétan borzalmas a 30 fps miatt. De biztos van aki erre érzékenyebb, én ide sorolom magam. :U

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#3603) bandi0000 válasza 3L1T3 (#3602) üzenetére


bandi0000
nagyúr

De pont ezt nem értem, pl horizon zero down-ban, a 30 fps össze se lehet hasonlítani a days gone 30 fps el, nem tudom miért nem lehetett úgy megcsinàlni

Xbox One: bandymnc

(#3604) Kendek válasza 3L1T3 (#3602) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azért szerintem a 30-ra korlátozott játékok között is van különbség. Pl. ugye téma volt a HZD folytatása. Az első része hiába 30 fps, akkor is tökre gyönyörűen fut. Ha a második része is ilyen lesz, én már bőven elégedett leszek vele. De amit pl. egy Dishonored 2 mutat az mondjuk borzalom (bár megszokható).

<-ƘƘ->

(#3605) d@vee válasza FollowTheORI (#3601) üzenetére


d@vee
őstag

Ezt írom én is. Gépen 144Hz, utána beülök PS4 30fps-re és nem érdekel. Nem hisztizek ilyenen, mert lesz@rom. DE! Ahogy írjátok ez játékfüggő. A Days Gone tuti nem a legjobb erre, mert szerintetek az irányítása rossz az input lagg miatt.
Vagy Dishonored 2, ezzel játszottam és szokni kellett. Illetve Dying Light, azzal is eltöltöttem pár órát mire megszoktam.
Ott van viszont a Bloodborne, vagy Spider Man, semmi ilyesmit nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#3606) _drk válasza d@vee (#3605) üzenetére


_drk
őstag

A Days Gone-ban egyébként tényleg voltak bajok. Közben a tv-t is állítgattam mert néha már baszta a szememet.
Input lag is volt, ott meg a kontrollert néztem jó-e.
Aztán most kiderült, hogy a játék szar! :D

(#3607) erahurka válasza Kendek (#3604) üzenetére


erahurka
félisten

Jó azért az a 60 FPS. Én nem fogok megsértődni ha kicsit gyengébb grafikát kapunk és gyorsabb képfrissítést. Így is atom szépek a játékok már.

(#3608) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Nézem, hogy itt írjátok sokan a Days Gone irányítását. Megjelenésekor játszottam ki PS4 Pro-n, de magával az irányítással nekem nem volt gondom, nem vettem észre, nem emlékszem komoly input lagra.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#3609) Kendek válasza ImACeltic (#3608) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Erre én sem emlékszem, csak pár kisebb-nagyobb bug-ra. Aki tudni akarja, hogy milyen ha egy játékot emiatt tényleg nehéz irányítani, akkor annak javaslom kipróbálásra pl. a Batman: Arkham City-t.

<-ƘƘ->

(#3610) hombre[EU] válasza ImACeltic (#3608) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Én sem emlékszem úgy rá,hogy rémes lett volna a lag,inkább a jármūvezetés és a célzás inkonzisztens érzékenysége volt probléma. Ha input lag és rossz lélda akkor a RedDead2 és az AC Odyssey...na ott tényleg volt olyan,hogy mi van már,miért nem csinálja :D mondjuk a RDR-nél azt sem segített,hogy lassú,nyögvenyelōs animációkat kapott a karakter. Lehet azt folyékonyabban is csinálni, majd a Last of Us2 megmutatja hogyan kell :)

Life, Uh, Finds A Way

(#3611) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Days gone-t mikor elkezdtem játszani minden fának nekimentem a motorral, olyan input lagos, mint a pusztulat. Rendesen be kell kalkulálni a késést. :DDD

The Truth is out there...

(#3612) Carlos Padre válasza Lackooo84 (#3611) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Az valami nálad jelentkező hiba lesz.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3613) Lackooo84 válasza Lackooo84 (#3611) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Biztos nem. A többi játéknál érdekes módon nincs probléma.

The Truth is out there...

(#3614) KRoy19 válasza hombre[EU] (#3599) üzenetére


KRoy19
őstag

Szerintem elég nagy az a tábor aki inkább játszik 60 fps-el alacsonyabb felbontáson mint 4k-ban 30fps-el, (nyilván nem kell, hogy ez az alacsonyabb felbontás pont 1440p legyen ezt csak a példa kedvéért írtam)

"És te már megint kevered a szezont a fazonnal,mert ez sem a PS5-ön múlik,hanem a fejlesztōkön :DDD"

Konkrétan azzal kezdtem a mondókámat, hogy "Tisztában vagyok vele, hogy ez a játék készítőkön múlik, de én azért....", de ne zavarjon.

[ Szerkesztve ]

(#3615) Kendek válasza KRoy19 (#3614) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Attól is függ, hogy mennyire ingadozó a magasabb fps, van akit zavar ha nem stabil és olyankor inkább jobb a fix 30. Az a lényeg, hogy legyen választási lehetőség, a Pro-nál is tök jó ahol állítható.

<-ƘƘ->

(#3616) ProEvoFan válasza KRoy19 (#3614) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Persze, vannak kivételek, de a legtöbb ember aki konzolt vesz, annak fogalma sincs mi az a 30/60 fps. Nyilván a kockák - mint itt sokan a fórumon - máshogy látják ezt a világot.

(#3617) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Az nem az input lag,hanem a stick kapott egy óriási deadzone-t. Ha input laget akarsz nézni akkor állj meg a karakterrel,pöckölj egyet jobbra/balra és meglátod milyen gyorsan fordul(kezdi meg az animációt)...a DaysGone nem rosszabb,mint a többi. Vagy még arra gondolok,hogy motorozás közben (kempekbōl kifele) szét szokott esni a framerate, olyankor az inputlag a legkisebb probléma :D

(#3614) KRoy19 bocs, a mondat második fele bezavart. Ha a PS5 helyett videójátékipart írsz akkor úgy egyértelmūbb :) de ehhez törvényt kell írni

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#3618) KRoy19 válasza ProEvoFan (#3616) üzenetére


KRoy19
őstag

"Persze, vannak kivételek, de a legtöbb ember aki konzolt vesz, annak fogalma sincs mi az a 30/60 fps."

Igaz, viszont azt sem vennék észre a büdös életben, hogy nem natív 4k-ban van renderelve a játék.

Biztos vagyok abban, hogy ha le ültetnék egy casual konzol játékost egy tv elé és mondanám neki, hogy játszon egy adott játékkal 1 órát 1440p/60 fps-el majd egy órát 4k/30fps-el, majd megkérdezném, hogy melyik ad jobb játékélményt a többség az előbbit preferálná.

De lényegtelen. Mint mondtam az volna jó, ha lehetne választani, mert úgy mindenki happy.

(#3619) tboy93 válasza ImACeltic (#3608) üzenetére


tboy93
nagyúr

Input lagra en sem emlekszem, szimplan csak copas volt néha irányítani azt a motort :D Foleg amikor celozni es loni kellett rola, az abszolút nem esett kezre.

[ Szerkesztve ]

(#3620) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Bloomberg: Sony Plans Limited PlayStation 5 Output in First Year

(asszem csak 1x lehet előfizetés nélkül elolvasni a cikket, így kimásolom IDE)

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#3621) ImACeltic válasza tboy93 (#3619) üzenetére


ImACeltic
őstag

Én elég jól megszoktam viszonylag gyorsan. A célzás meg nagyjából automatikus nem? Csak megnyomod a nem tudom melyik gombot, elkezd célozni és amikor a célkereszt beszűkült, akkor csak meg kellett húzni a ravaszt. Legalábbis nálam így volt, aztán lehet, hogy van valami manuálisabb beállítás.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#3622) AxBattler válasza l.skywalker (#3620) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor az early adoptereket hagyjuk rárepülni, tárják csak fel a hibákat, aztán majd a következő Holidéj Szízönre a javított, második gyártási sorozatból beszerzek magamnak egyet... addig úgyis elvagyok a backlogommal + annyi játék jelenik meg még addig, hogy ihaj, nextgen cím meg nuku.

Jóság. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3623) KRoy19 válasza hombre[EU] (#3617) üzenetére


KRoy19
őstag

Arra sincs szerintem törvény írva, hogy 30fps-re kell lockolni mindent, mégis az a sztenderd mégpedig azért mert az a minimum amit már folyamatosnak lát az ember.

Szvsz nem kéne még mindig ott tartani, hogy a minimummal kell megelégedni ilyen téren.

[ Szerkesztve ]

(#3624) tboy93 válasza ImACeltic (#3621) üzenetére


tboy93
nagyúr

Igen, de a gázadás a célpont váltás és a lövés egyszerre nekem nem esett kézre. Az b@szott volna még be, ha rendesen célozni is kell :DDD

Kedvenc videóm a témában (enyhén spoileres): [link]

(#3625) ImACeltic válasza tboy93 (#3624) üzenetére


ImACeltic
őstag

Pisti pár játékban nagyon jó, viszont pár játékban meg nem túl ügyes. A Days Gone neki az utóbbi. :D

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#3626) erahurka válasza ImACeltic (#3625) üzenetére


erahurka
félisten

Minden openworld játékot rossz nézni vele mert kapkod és rohan. Aztán szidja a játékot hogy felbukik mikor légvonalban akar közlekedni.

(#3627) ImACeltic válasza erahurka (#3626) üzenetére


ImACeltic
őstag

+1

Átrohan a játékokon, hogy ne legyen unalmas a stream, de így meg a teljes élménytől elesik plusz ahogy mondod, vakon van párszor a cheer, donate meg chat olvasás miatt.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#3628) tboy93


tboy93
nagyúr

Én a streameket nem nézem, néha ha belefutok egy-egy jópofa videóba YT-n akkor azokat átfutom.

(#3629) Kendek válasza KRoy19 (#3623) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Szvsz nem kéne még mindig ott tartani, hogy a minimummal kell megelégedni ilyen téren.

Azért nem ilyen egyszerű a helyzet, mert ez erősen összefügg egyéb tényezőkkel is. A grafikai minőség élvez elsőbbséget, és ma már elég nagyok az elvárások ezen a téren. A PS5 esetén talán már jobb lesz a helyzet, mert a felbontás csökkentésével összehozható a jobb futási teljesítmény. A sima PS4 esetén ez nem volt opció, mert a FHD az már nagyon minimum. Viszont a Pro megmutatta, hogy ha adott a lehetőség akkor többet is ki lehet hozni belőle.

<-ƘƘ->

(#3630) erahurka válasza ImACeltic (#3627) üzenetére


erahurka
félisten

Ha lassabban haladna akkor se lenne unalmas szerintem.

Nem vágom hogy bírja amúgy. Bemegy "dolgozni", elkezd játszani, aztán forgatnak néhány videót meg ilyesmi, aztán leül és megállás nélkül nyomja vagy 4 órán át, aztán hazamegy és otthon játszik magának. Én még a saját átlag mennyiségemmel is megunom néhány havonta.

(#3631) ImACeltic válasza erahurka (#3630) üzenetére


ImACeltic
őstag

Minden ember más, plusz az a mennyiségű pénz amit keresnek szerintem elég jól motiválja a "munkára". :D

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#3632) hombre[EU] válasza l.skywalker (#3620) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Mondtam,hogy nagyobb lesz a kereslet,mint a kínálat :D

Life, Uh, Finds A Way

(#3633) KRoy19 válasza Kendek (#3629) üzenetére


KRoy19
őstag

Igen, ezt már én is leírtam párszor, de valószínűleg a másik fórumban, hogy tisztában vagyok vele, hogy a jelenlegi generáció a harmatgyenge processzornak köszönhetően sok esetben kvázi rá van kényszerítve a 30 fps-re.

Viszont tudván, hogy milyen hardver kerül a next gen-be bizton merem állítani, ahogy erre te is céloztál, hogy ugyan ez a probléma nem fog fennálni.

Értem én, hogy a látvány adja el a játékot, de kérdem én, hogy mennyivel rosszabb a látvány 2-3 méterről nézve a tv-t, ha nem natív 2160p-ben fut a játék, hanem mondjuk csak 1600p-ben. Kb semennyivel.

Én pl. PC-n a Red Dead Redeption 2-őt Xbox One kontrollerrel a kanapéról játszottam 1440p-ben 60fps-el és sokkal jobban lehetett élvezni a játékot mint amikor feltoltam a felbontást 4k-ra és lockoltam 30-ra az fps-t. Látványbeli különbség pedig csak akkor tűnt fel, ha nagyítóval kerestem kapcsolgatva a két felbontás közt.
Sokkal többet dob a játékélményen a magasabb framerate mint a magasabb felbontás és ezért nem értem, hogy egyesek miért kampányolnak még mindig a 30 fps mellett.

[ Szerkesztve ]

(#3634) Wesder válasza KRoy19 (#3633) üzenetére


Wesder
félisten

Odaàt a target 4K@60-120. Belsős címek biztos megoldjàk, de szerintem a többi cím is eléri majd.
Szerintem ennél a Sony sem adja alàbb.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3635) Kendek válasza KRoy19 (#3633) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Szerintem nem kampányol senki sem a 30 fps mellett, annak mi értelme lenne? Annyit írtunk, hogy ezen játékok között is van olyan ami ettől függetlenül nagyon jól fut. Én pl. a HZD esetén teljesen le vagyok nyűgözve ebből a szempontból. De nem azt várom, hogy minden ilyen legyen, hanem azt, hogy minimum így fussanak a játékok.

<-ƘƘ->

(#3636) hombre[EU] válasza Wesder (#3634) üzenetére


hombre[EU]
veterán

A X-nél is 4K@60 volt a target :DDD a belsōsöknek meg könnyū,mert OneS-re is kell írni
Ez a PS5/SX kb 24hónapig lesz erōs...utána jönnek ugyanazok a problémák

Life, Uh, Finds A Way

(#3637) Szabi® válasza Wesder (#3634) üzenetére


Szabi®
addikt

Sea of Thieves 2 nem lesz nehéz 120-ra megírni,de egy HZD2 már más liga...... :)

(#3638) Wesder válasza Szabi® (#3637) üzenetére


Wesder
félisten

Nem lesz Sea of Thieves 2. A HZD2-t meg 60-ra kell megírni, nem 120-ra.
120fps a multikhoz, meg az autós jàtékokhoz kell majd.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3639) pzstm válasza Szabi® (#3637) üzenetére


pzstm
titán

hidd el a víz elvisz elég sokat ;)

attól hogy rajzolt a grafika nem minden esetben feltétlen kevesebb erőforrást kér az ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3640) keIdor válasza Wesder (#3638) üzenetére


keIdor
titán

Egyáltalán kell-e controllerre 120fps?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3641) Szabi® válasza pzstm (#3639) üzenetére


Szabi®
addikt

Pont azt néztem,hogy a víz mekkora erőforrást visz el boxon,One x-et 30fps-re húzza,,,,Ez azért is érdekes mert ez a fajta víz testközelből kis felbontású,és nem használ shadereket,csak színezést mintha.....


(#3642) Wesder válasza keIdor (#3640) üzenetére


Wesder
félisten

Mivel a legnépszerűbb FPS-ek tàmogatjàk a K&M-t így ez szerintem nem gond. A màsik meg egy Forza/Gran Turismo is sokkal élvezetesebb, magasabb képrissítéssel.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3643) VTom válasza KRoy19 (#3633) üzenetére


VTom
veterán

Senki sem kampányol a 30 mellett, csak sokaknak elég.
Én pl. csak single címekkel játszom, főleg open world-ökkel. Oda nekem elég a 30fps, cserébe f@ssam össze magam a grafikától, és a részletes, élő környezettől.
És TV-n is látom a natív 4k meg a Checkerboard közötti különbséget.
Mások az igények.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#3644) KRoy19 válasza VTom (#3643) üzenetére


KRoy19
őstag

Értelek, de én idáig is arról beszéltem, hogy jó lenne, ha ezentúl alap lenne a választási lehetőség, mivel ahogy mondod mások az igények, mégis jöttek az ellenséges kommentek.

[ Szerkesztve ]

(#3645) Mike


Mike
veterán

Ejha, sikerült 500 új hszt összefantáziálni egy még meg nem lévő cuccról ;]

(#3646) Tuomas válasza Mike (#3645) üzenetére


Tuomas
addikt

Mégis mi legyen a téma a topikban, amíg nem jelenik meg? :U
Elvégre a topik témája egy még nem létező (vagyis igazából létezik) cucc.

We were here

(#3647) VTom válasza KRoy19 (#3644) üzenetére


VTom
veterán

Ja, hát azok mindenre jönnek :D

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#3648) l.skywalker válasza Tuomas (#3646) üzenetére


l.skywalker
félisten

Hát a fan made render modellek a lehetséges kinézetről, mi más! :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#3649) l.skywalker válasza hombre[EU] (#3632) üzenetére


l.skywalker
félisten

Szerintem PS5 esetében sokáig ez lesz

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#3650) keIdor válasza Wesder (#3642) üzenetére


keIdor
titán

Ha a CoD: MW '19-hez hasonlóan elterjed az egér engedélyezése, akkor oké.
Amúgy a fix 60fps minden játék esetében is hatalmas előrelépés volna konzolon az eddigi 30-hoz képest.

(#3643) VTom: Még attól sokkal komolyabb képet ad a DLSS 2.0 (bővebben DigitalFoundry) szóval nagyon fejlődnek ezek a technikák is, egyre inkább úgy tűnik nekem, hogy nem kell feltétlen ragaszkodni a natív felbontáshoz sem. Gondolon konzolon is elérhető ez, nem baj az AMD hardver, majd csinálnak saját eljárást.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.