Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#2401) FollowTheORI válasza l.skywalker (#2390) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Sajnos nem. Mert kimondottan mondta, hogy nem minden játék megy jól... és játékonként külön tesztelni és dolgozni kell esetleg majd ezen.

Amúgy technikailag nyilván megvan és lehetséges a 100%, de melózni kell ugyanúgy, mint a MS-nak is. Akármit is mondanak. Mégha MS valószínűleg jobban is áll ezen a téren, sokkal több tapasztalattal.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#2402) hombre[EU] válasza ImACeltic (#2400) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Még csak most kezdōdik el szóval ja, ne várjunk csodákat :) már az árnyékok,GI is nagy elōrelépés lesz a ps4-hez képest. Leghamarabb a félgenerációs gépekkel lehet majd csak RT-ben gondolkodni a legnagyobb játékoknál (ps5 esetén biztosan)

Life, Uh, Finds A Way

(#2403) hombre[EU] válasza FollowTheORI (#2401) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Szóval azok,amelyek kompatibilisek lesznek a launchnál azok is csak ps4 verzióban fognak futni vagy már boost mode-ban?
Sok embernek számít a bc ezért kifejthette volna bōvebben vagy egyáltalán nem kellett volna említenie :)

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#2404) arty válasza hombre[EU] (#2399) üzenetére


arty
veterán

5 perces/3 küldetéses vr játékokkal nem sokáig köt magához a sony ;)
a resident evil7-ek meg maguktól ugy tűnik már nem jönnek többet...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2405) hombre[EU] válasza arty (#2404) üzenetére


hombre[EU]
veterán

A PS4(pro) viccnek is rossz volt VR-hoz :D lesz még itt Alyx is ;)
Arra jó volt,hogy összekössék a brand nevét a technológiával
Azt tudod,hogy a frissen vásárolt Insomniac nemrég szabadidejében egy openworld VR játékot dobott össze az Oculusnak? Lesznek itt meglepetések

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#2406) l.skywalker válasza FollowTheORI (#2401) üzenetére


l.skywalker
félisten

De én ezt a "nem minden játék megy jól"-t pont direkt a PS5 boss mode-ra értettem (vagy csak akartam érteni)... de meglátjuk.

Korábban szó volt róla, hogy a mostani gen váltás technológiában nem akkor eltérés, mint a korábbiak, itt inkább performance lesz a difi. Ezt akarják ezzel gondolom átugrani, de az alap kompatibilitások szinte adottak.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#2407) FollowTheORI válasza l.skywalker (#2406) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ott arról beszélt hogy az új boost jellegű üzemmód "komplexitást" adott a rendszerbe, és ezt nem minden programkód (régi) kezeli jól, ezért ezt játékonként kezelni/tesztelni kell. :)

Ami érthető is... pl ha valamit úgy időzítettél, hogy fixen lekódoltad adott processzorsebességre/erőforrás büdzsére/akármi ilyesmi, akkor az most, ha a proci boostol, elmászik... felgyorsul... vagy egyéb anomáliákat okoz.
Ezt így kell érteni.

A boost nem egyenlő a jobb grafikával itt... :D
Meg úgy általában sehol sem ígért/mondott olyat, hogy lesz jobb grafika bármiben. Csak futni fognak az garantált.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#2408) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

PS5 demo [link]
;] Neem, ez az audió szint amit elszeretnének érni,több száz hangforrásal.

Life, Uh, Finds A Way

(#2409) arty válasza hombre[EU] (#2405) üzenetére


arty
veterán

Én nem éreztem kevésnek a prót. Wolfensteint, doomot néztem nagyobb nevek közül, de a kisebb indiek közt is vannak elég pofás darabok. Ehez a headsethez talán ennél több grafika nem is kellene, úgyse látnám a finom(abb) részleteket :)

Az immerzió sokmindenért kárpótol.... csak... "nincsjáték". Pedig ha minden félórás vrmódos játék menne végig vr-ben, akkor ennek az ellenkezőjét is ki merném jelenteni!

Látszólag nagy a választék a sztórban, valójában sok a kétórás interaktív mozi - ami első vagy második vr játéknak tökjó, de egy idő után emelkedik az igényszint és több kellene. Bárcsak lett volna psn+-om amikor a firewallt "ingyen" adták :( pedig nem szeretem a multilövöldét...

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#2410) RangerFox


RangerFox
Topikgazda

Hogy kihasználják az új hardver és az ssd adta lehetőségeket, nyilván több időt fog igénybe venni. Ezzel együtt megnőnek majd a fejlesztési költségek is. Szerintetek ezzel arányosan a játékok árai is megugranak az új generációban?

(#2411) FollowTheORI válasza RangerFox (#2410) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem hiszem, inkább több fizetős kiegészítő lesz. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#2412) hombre[EU] válasza arty (#2409) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Én utoljára az Asgards Wrath-et játszottam és nekem az bōven elég volt,ha azt tudná a psvr (hw és a headset) akkor happy lennék...de ami most van az engem már zavar. Az Alyx-Index kombó pedig az igazi nextgen :)
Idén elég jó éve lesz a psvr-nak: Vasember,Humanity,talán a Dreams,Solaris,horrorok stb...lassan azért töltik a store-t játékokkal is

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#2413) Neoteric válasza RangerFox (#2410) üzenetére


Neoteric
addikt

Forintos ara tuti. Bar szerintem ilyen arfolyamvaltozasnal nem is kell varnunk az aremelessel next genig.

PSN: ne0teric_sAN

(#2414) Wesder válasza RangerFox (#2410) üzenetére


Wesder
félisten

Így is 69.99€ lett az alapàra a jàtékoknak, ami nàlunk szerencsére még "csak" 21k. Addig örüljünk, míg nem a 350-60-as mostani €-hoz igazítjàk az àrakat.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#2415) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Kezdek megnyugodni, nem lesz ez annyira "szar", mint amit a sok hozzá nem értő akar bemagyarázzni itt és máshol.
A neten a szakma oda és vissza van a ps5ért....
Példa, ami jól összefoglalja mi a helyzet.
"Érdekes látni egyébként hogy az átlag felhasználók fennakadtak a számadatokon és máris a Series X-et hozták ki belőle egyértelmű előnnyel. Mindeközben a fejlesztők izgatottan csicseregnek twitteren arról, hogy a PS5 alapjaiban változtatja meg azt, hogy hogyan alakítják ki a játékokat - főleg a first party játékoknál, ahol nem kell alkalmazkodni máshoz. Egy Naughty Dog veterán írja, hogy ez a legnagyobb ugrás teljesítményben amit átélt, egy multiplatform fejlesztő pedig úgy nyilatkozik róla, hogy a legizgalmasabb hardver az elmúlt 20 évben.
Még szerencse, hogy ők fognak vele dolgozni és nem azok, akik már most temetik a gépet."

[ Szerkesztve ]

(#2416) hombre[EU] válasza ProEvoFan (#2415) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Érdekes az egész csomag. Teljesen más filozófiát követ a két gyártó. Nem tudom,hogy mennyire sikerül, de ezzel a Playstationnel azt szeretnék elérni,hogy egy egyedi,sajátos élményt tudjanak nyújtani (talán nem csak) a saját játékaikkal. Ha megnézed az audiót is egyenlōen fontosnak szeretnék kezelni,mint a làtványt és ott az immerzívebb kontroller,majd jön a fejlettebb VR headset...ez már a "Nintendo iskolának" tūnik nekem.
Elkezdik kitaposni a saját ösvényüket

Life, Uh, Finds A Way

(#2417) Cyrin válasza ProEvoFan (#2415) üzenetére


Cyrin
addikt

el kéne engedni ezt hogy ki mit mond, ráadásul látatlanban...sokszor ilyen-olyan indíttatásból...

ha kijön mindkettő akkor össze lehet majd hasonlítani objektívebben, és lehet racionálisan is dönteni annak, aki így akar dönteni. aki meg nem, az max önigazolásokat kereshet ezekben, de azt is minek, vegye amit szeretne, rosszul nem fog járni egyikkel sem sztem.

(#2418) l.skywalker válasza Cyrin (#2417) üzenetére


l.skywalker
félisten

Akkor sem lehet összehasonlítani érdemben. Csak multiplatform címekkel de az meg már megint nem ugyanaz mint egy tökéletesen hegesztett belsős cucc. Élvezni kell mind a kettőt.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#2419) Semin válasza ProEvoFan (#2415) üzenetére


Semin
senior tag

Szerinem mind a PS5, mind az XSX f@sza kis gép.
Bár nem tudom, hogyan oldják meg az Nvme SSD-k hűtését. Ezek a cuccok nagyon durván képesek teljesítményt dropolni ha túlmeglegszenek. Talán ez lehet az oka hogy az XSX "csak" Gen3-as SSD-t kapott(az lightosabban melegszik)

Azért a hangjukra kíváncsi leszek. Fizika az fizika :D

(#2420) Cyrin válasza l.skywalker (#2418) üzenetére


Cyrin
addikt

Ennél azért jobban, mint most, és ráadásul erre az állapotra tesznek kinyilatkoztatásokat...

(#2421) Wesder válasza Semin (#2419) üzenetére


Wesder
félisten

Amilyen hűtése van az SX-nek nem lesz gond. A Seagate SSD kàrtya burkolatàt is ezzel magyaràztàk.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#2422) keIdor válasza ProEvoFan (#2415) üzenetére


keIdor
titán

Mindkét gép nagyon jó lesz, van az erős, meg a még erősebb, ennyiről van szó.
Sony-nál az SSD gyorsabb.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2423) erahurka válasza ProEvoFan (#2415) üzenetére


erahurka
félisten

Az a baj, hogy eladni viszont azoknak kellene valahogy, akik temetik a gépet.

Nem tudom amúgy mikor lett ekkora vesszőparipa a Teraflop szám?

Az Xbox biztosra ment, a Sony viszont 19-re lapot húzott. Amikről beszéltek azért nem olyan dolgok mint elhanyagolni a touchpad funkcionalitását a kontrolleren, ha nem tödődnek a gép ilyen mély sajátosságaival, akkor gyengébben fognak futni a játékok. Ahogy a bika PS3 érában is a gyengébb Xbox 360 hozta a stabilabb képfrissítést.

[ Szerkesztve ]

(#2424) l.skywalker válasza erahurka (#2423) üzenetére


l.skywalker
félisten

Ezek amikor meglátják a HZD2-t nyitó bundle-ban, azonnal megveszik, mert rájönnek, hogy a tartalom az első. A PS4 sem azért kelendő, mert a legerősebb gép a piacon.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#2425) RangerFox válasza l.skywalker (#2424) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Arra a hzd2 nyitó bundle-re elég kicsi esélyt látok :N

(#2426) erahurka válasza l.skywalker (#2424) üzenetére


erahurka
félisten

Hát az elején az volt a legerősebb.

(#2427) l.skywalker válasza RangerFox (#2425) üzenetére


l.skywalker
félisten

Akkor csak bundle :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#2428) stilo18 válasza ProEvoFan (#2415) üzenetére


stilo18
addikt

Reméljük nem fizetett vélemények, és van bőven valóságalapja :B

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#2429) Wesder válasza stilo18 (#2428) üzenetére


Wesder
félisten

A Sony sosem fizet ke senkit, mert azt a pénzt a stúdiókba tolja. Az itthoni inlfuenzàsok màr màs tészta, mert ők két ingyen Sony jégkockàért is mélytorkoznak.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#2430) #67467520


#67467520
törölt tag

#2415

Irigykednek, mert a sony osszerakott egy jo gepet..
A masik a fejlesztoi kornyezet, amiben a japanok jobbak.

A sony egy dologban hibazott, ez nem mas mint a cross play.
Jatszon csak a boxos pecessel, ha mar win 10.

[ Szerkesztve ]

(#2431) _drk válasza RangerFox (#2425) üzenetére


_drk
őstag

Pedig azért van, mert ők már 3 és fél éve adták ki a játékot. Majdhogynem ők jönnek a sorban.
Még azért csak egyben vannak már a dolgok ott, folytatásoknál nem nulláról kell kezdeni.
Szóval én reménykedek. Meg pont a Sony nem ad exkluzívot gép megjelenéshez?

(#2432) Neoteric válasza ProEvoFan (#2415) üzenetére


Neoteric
addikt

En nem banom ha a ketbites emberek mar most elkonyveltek, hogy a box a nyero, oszinten szolva tenyleg nem artana egy kis szorosabb verseny, hogy a PS tulajok is kicsit jobban kenyeztetve legyenek, mint most.

PSN: ne0teric_sAN

(#2434) Frod válasza erahurka (#2423) üzenetére


Frod
addikt

"Nem tudom amúgy mikor lett ekkora vesszőparipa a Teraflop szám?"

A Project Scorpio óta. Ügyesen csinálta az M$, mert előhúzott egy olyan adatot amiről addig senki nem beszélt, viszont lehetett vele villogni, hogy ez náluk a nagyobb, és igazából ennyi a sztori. Szimpla számháború az egész.
Kutyát nem érdekelte addig a TF, vagy tudta egyáltalán, hogy mi az.

Do you see the white shadow?

(#2435) paprobert válasza Frod (#2434) üzenetére


paprobert
senior tag

Már bocs, de a konzolok ereje igenis fontos. Ha nem lenne az, még mindig PS2-n játszanánk.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#2436) Frod válasza paprobert (#2435) üzenetére


Frod
addikt

Oké, de nem erről volt szó.
Vagy csak én értettem félre a kérdést, hogy mióta "beszédtéma/hivatkozási alap" a TF szám, az átlag(!) felhasználók körében.

(#2437) Tuomas
Szerintem az annál régebb óta fegyvertény :D

[ Szerkesztve ]

Do you see the white shadow?

(#2437) Tuomas válasza Frod (#2436) üzenetére


Tuomas
addikt

Amióta az FPS szám is.. :DDD

We were here

(#2438) l.skywalker válasza Tuomas (#2437) üzenetére


l.skywalker
félisten

Én old-school gamer vagyok, nálam csak a méret számít :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#2439) Tuomas válasza l.skywalker (#2438) üzenetére


Tuomas
addikt

Csak vigyázz, mert nem minden értékben a nagyobb a jobb. :P ;] :DDD

We were here

(#2440) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Állítólag ilyen lesz a PS5-re készülő Marvel's Spider-Man 2

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#2441) l.skywalker válasza Tuomas (#2439) üzenetére


l.skywalker
félisten

Pontosan. Havernak mondom, próbáljuk ki a COD Warzone-t, aszongya jóvan. Mondom 120+ GB. Mire ő: akkor nem :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#2442) F-ECT$ válasza ProEvoFan (#2415) üzenetére


F-ECT$
titán

Számháborút nyerte az SX, a többi majd kiderül :))

Dive ever, work never.

(#2443) RangerFox válasza _drk (#2431) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Én egy számozott Gran Turismo-nak látom a legnagyobb esélyét, de ez is csak egy találgatás.

(#2444) Chalez válasza RangerFox (#2443) üzenetére


Chalez
őstag

Na akkor day one vétel lenne, az tuti, plusz még egy NEXT LEVEL RACING F-GT LITE cockpit, mert kevés a hely itthon :DDD

(#2445) erahurka válasza RangerFox (#2443) üzenetére


erahurka
félisten

Az fincsi lenne. Jó karrier móddal! :Y

(#2446) Neoteric válasza hombre[EU] (#2433) üzenetére


Neoteric
addikt

Ez a lenyeg belole:

Messze tobbrol van szo, mint hogy a loading screen (szinte) eltunik. Az lesz a kerdes, hogy multiplatform cimeknel is elnek-e ezzel. Mert akkor bizony lesz kulonbseg boven a PS javara a 2x-es sebessegkulonbseg miatt, es nem csak az lesz az elonye, hogy 3 masodperccel hamarabb tolt be, mint az Xbox.

[ Szerkesztve ]

PSN: ne0teric_sAN

(#2447) hombre[EU] válasza Neoteric (#2446) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Nem fog kelleni tökölni vele,sebességbōl behozza...elméletileg az optimalizációnál sok munkát megspórolnak vele

Life, Uh, Finds A Way

(#2448) 3L1T3 válasza Neoteric (#2446) üzenetére


3L1T3
addikt

Az a baj hogy multiplatform eseten még a light bar-t is leszarták nem hogy ezt... persze ez fugg attol is mennyi idot vesz igenybe programozasi oldalrol.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#2449) l.skywalker válasza Neoteric (#2446) üzenetére


l.skywalker
félisten

A multiplatform címek már most sem tudnak együtt élni a technológiai újításokkal. Meg úgy általában egyik multi játék sem. Direkt raktam külső SSD-t a konzolomra, hogy gyorsabban töltsön be a legtöbb játék. BF-ben ez annyit jelent, hogy nem másfél, hanem 4 és fél percig várok a lobbiban :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#2450) tboy93 válasza Neoteric (#2446) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintem nem fognak.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.