Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#2701) hombre[EU] válasza Kendek (#2697) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Nice job :)

Def26 Gamescom ami esélyes,hogy nem marad el...de addigra már online szerintem lerendezik, valamikor a Tsushima megjelenés körül?
Egyébként amilyen aranyhalak az emberek manapság (az info cunamitól) simán elég lenne a launch elōtt 4-5héttel :D a mai breakingnews-t 2-3hét múlva már mindenki elfelejti

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#2702) hombre[EU] válasza Wesder (#2700) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Lehet. Vagy csak az öreg Shu nem kamuzott [link]
Tavalyi GDC kimutatások alapján a PC és a PS platformot részesítik elōnyben az indiek a jövōben

Life, Uh, Finds A Way

(#2703) Wesder válasza hombre[EU] (#2702) üzenetére


Wesder
félisten

Legyen. De attól még igazam van, hogy megtérülés szempontjàból a PS a legkézenfekvőbb vàlasztàs. Főleg egy indie csapatnak, ha van rà lehetőségük, és jó a jàtékuk.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#2704) 3L1T3 válasza Wesder (#2703) üzenetére


3L1T3
addikt

Sajnos tévedsz, mindig minden esetben a PC a legkézenfekvőbb nekik ha olcsón akarnak fejleszteni. Minden konzol esetében licenc díjat kell fizetnie minden fejlesztőnek.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#2705) Wesder válasza 3L1T3 (#2704) üzenetére


Wesder
félisten

Konzolokról beszélek, a PC-t mindig kihagyom, mert mint jàtékplatform nekem megszünt létezni. Tudom tévesen.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#2706) 3L1T3 válasza hombre[EU] (#2701) üzenetére


3L1T3
addikt

Így van a Gamescom egyelőre úgy néz ki hogy meglesz tartva. Ettől függetlenül hamarabb már június környékén hallani fogunk újabb infókat. Ha valóban 2020 Holiday a kitűzött cél megjelenés szempontjából akkor nem fognak augusztusig várni.

Ugyanakkor Májusban szerintem DualShock 5 leleplezés lesz.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#2707) Def26 válasza 3L1T3 (#2706) üzenetére


Def26
félisten

jöhetne mellé végre a konzol design is.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#2708) zbundy válasza Def26 (#2707) üzenetére


zbundy
aktív tag

Miért? Ha csúnya lesz, akkor nem fogod megvenni?

(#2709) 3L1T3 válasza zbundy (#2708) üzenetére


3L1T3
addikt

Nem is azért fontos a design hogy megveszi-e az ember vagy sem. Sokan a hűtése miatt kíváncsiak rá és az miatt, hogy kézzelfoghatóbb infót kapjunk mint sem egy DEV-nek szóló specifikáció leleplezés, és fejlesztői kultúra bemutató.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#2710) hombre[EU] válasza 3L1T3 (#2706) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Elōször láttuk a logot, most jön a szlogen és aztán a kontroller :D
Mindegy, a lényeg,hogy a sárkányos játékból jöjjön már a gameplay :)

Life, Uh, Finds A Way

(#2711) d@vee válasza hombre[EU] (#2710) üzenetére


d@vee
őstag

Hol láttam én ezt egy generációval ezelőtt?
Meg is van.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#2712) Wesder válasza d@vee (#2711) üzenetére


Wesder
félisten

Elfelejtették kiadni, és àttoltàk nextgenre?:D

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#2713) d@vee válasza Wesder (#2712) üzenetére


d@vee
őstag

Lehet :D De az az elvileg PS4-en futó bemutató még most is ütne grafikailag.

Ja

(#2714) Moby válasza Wesder (#2712) üzenetére


Moby
addikt

Abban inkább az a durva, hogy miután végigturnézták a fél világot az ez alatt futó Phanta Rhei engine-el, úgy dobták a kukába, mint a huzat, és a Capcom azóta is a 15 éve foltozgatott MT Framework-öt nyomja (nyilván nem csak az van nekik, de a Phanta Rhei-t szánták az MT Framework leváltására):

(#2715) hombre[EU] válasza d@vee (#2711) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Ne tépd fel a sebeket...egyébként sem ugyanaz, ez egy másik,ami szintén lehet,hogy sosem jelenik meg :D

Life, Uh, Finds A Way

(#2716) ledgeri válasza hombre[EU] (#2688) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A jelen állás szerint miért lesz jobb a PS5, és hogyan nem lehet majd PCn nyomni azonos funkciókat, és hogy mekkorát bukik az Nv ha teszi.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#2717) hombre[EU] válasza ledgeri (#2716) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Közben belenézegettem (ProjectAwakening is onnan jutott eszembe :) ) érdekes, de nem mindenben értek vele egyett.
az apuk nem fogják leváltani a dedikált vga-kat biztosan. Ha lesz is hasonló teljesítményū apu a piacon (~300W tdp) addigra az Nvidia fele annyiból (175W) kihozza a jobb teljesítményū vga-it és jobban felszerelve stb. Ezek a konzolok is tök jól néznek ki 2020tavaszán,papíron. Másfél/2év múlva megint csak annyi elōnyük lesz,hogy olcsó, mert a bottleneck kijön elōbb-utóbb mindkettōn

Life, Uh, Finds A Way

(#2718) Def26 válasza hombre[EU] (#2717) üzenetére


Def26
félisten

Nagyon nagy +1!!! Épp ezért írtam, hogy nekem azok az idők hiányoznak amikor tényleg a konzolok voltak évekig grafikai szempontból a toppon.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#2719) _drk válasza hombre[EU] (#2717) üzenetére


_drk
őstag

2 év múlva is jók lesznek ezek! Sőt, szerintem most a PC le se fogja tudni követni a konzolt, és tényleg milliós gép kell majd az AAA címekhez.
Melyik vga tud 10 teraflopot? 2080-2080ti, kb 4-500 ezres GPU-ok. Ha most meg is jelenik az új gen akkor is max a 2-300 ezres kategóriába lesz.
Memória és tárhely kezelésben sehol nincsenek az új konzolokhoz képest. A CPU mindenre is elég évekig!

Ráadásul ezek még mindig "nyers erő" paraméterek, ahol a konzol mindig is gyengébb volt. Eddig!

(#2720) keIdor válasza _drk (#2719) üzenetére


keIdor
titán

Illetve van közös memória, ez PC-n nincs és egyelőre nem is várható.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2721) #20411392 válasza _drk (#2719) üzenetére


#20411392
törölt tag

Vega 56. Ami egy középkategóriás kártya és 110 ezer körül ment már a végén.

(#2722) hombre[EU] válasza _drk (#2719) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Milyen tflops?nem bányászni fogunk :D
2070super, ezzel lehozhatod a konzolgenerációt. Az ampere után már beesik a középkat.ba, majd egy év múlva középk.alja ésígytovább, a cpu már most is egy belépōs amd...memória/adat kezelés most is nagyon jó volt, ez tartja életben ōket,ugyanez fog történni :) árról felesleges beszélni, pc-n megfizeted az univerzális felhasználást és kapsz egy jó nagy adag szabadságot a gaminghez
De elég volt a pc-bōl, én csak a videóra reagáltam

Life, Uh, Finds A Way

(#2723) _drk válasza hombre[EU] (#2722) üzenetére


_drk
őstag

2 év alatt nem esik semmi sehova. Majd max 3 év múlva, ha a 2 éves megjelenési ciklusokat nézzük. Egyébként meg csak az Nvidian múlik mennyire teszik le, valszeg most ott is lessz egy nagyobb fejlődés vagyis inkább lejjebb hozzák a csúcs vga-kat.
Alsó kategóriás CPU mindenhez is elég PC-n is ha a video kártya van hajtva.

Ha tényleg minden igaz, a konzolok tényleg kitudják használni ezeket a számokat, akkor semmi értelme nem lesz pc-t venni játékra a köv 3-4 évben.
Ráadásul most nincsenek nagy robbanások a fejlesztésben mint ps1-2-3 idejében. Ps4et le se kellett harcolni mert alapból gyenge volt. De most ez a gép oda ver neki l!

Én meg csak bele gondoltam hogy a PC persze sose hal meg, de ami ott folyik az utóbbi években, és a fejlesztőket se érdekli lassan tényleg csak a streamereknek éri meg játékra.

[ Szerkesztve ]

(#2724) b. válasza _drk (#2723) üzenetére


b.
félisten

Vs topikká felesleges átalakítani.
Minden egyes konzol megjelenésnél lefutottuk ezeket a köröket a Ps3 nál is a Ps4 nél is PC-n meg lesz egy gyorsabb raytracing megoldás. Mindegyik fejlődik.
Ilyet kinyilatkoztatni meg zagyvaság, hoyg a PC -t venni játékra nincs értelme.Neked nincs mert te azzal vagy elégedett amit ad a konzol, Más meg nem vagy mint kettőt igényli, mint én.
Folyamatosan nő a konzollal együtt a PC gaming bevétele is. A Dx 12 Ultimate ráadásul még közelebb hozza API szintjén az új konzolokkal a PC-t hez sebességben is, sokkal könnyebb és gyorsabb lesz lefordítani a konzol címeket Pc re és nem elsz annyira korlátozva , mint a PS4 idejében.
Mindkettőre szükség van és mindkettő máshogy jó ez a lényege. nem VS kell hanem az hogy mindenhova érkezzenek jó címek és mindenki megtalálja a számítását, ne fogja vissza az egyik platform a másikat.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#2725) hombre[EU] válasza _drk (#2723) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Nem mindenben értünk egyet,de nem is kell :) de azt azért megjegyezném,hogy a pc nem ma lett drága. 10+ évvel ezelōtt csak a e6600-hd4870 párosból kijött volna ~3darab x360 konzol...a teljesítményt meg kellett fizetni mindig is. Igaz az a kombó 250framet ki is pörgetett egy cod4-bōl :D

Life, Uh, Finds A Way

(#2726) 3L1T3


3L1T3
addikt

Még mindig felesleges párhuzamot kötni PC és konzol között. Ahogy az se érjen senkit meglepetésként, hogy biztos lesz fél generációs megoldás a 9. generációban is.

Ez gyártói szempontból jó húzás mert az eladásoknak tudnak adni egy új pofont úgy, hogy nem igényel nagy áttervezést a gyártósor. 8. generáció előtt azért volt kivitelezhetetlen mert annyival egyedibb architektúrára épültek a konzolok, hogy azokat nem letehet csak úgy "boost"-olni anélkül, hogy az egészet megkellet volna változtatni. Most pedig pofon egyszerű olyan nyákot tervezni amire később ráfér még plusz memória vagy magasabb órajel.

PC halálát már 2005 óta nyomják , egyre jobban virágzik. Sajnos vagy nem sajnos a konzol egy célhardver és egy idő után kompromisszumokról szól.

(#2724) b. +1 , ha lehet mellőzzük is a topikból a "VS." létkérdést. Mind PS5 vs. PC és XSX. Köszönöm!

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#2727) Kendek válasza 3L1T3 (#2726) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez olyan dolog, hogy az eladásoknak egy sima játékkal is tudnak adni egy pofont, mert végső soron ezek adják el a konzolt. De, hogy most melyiket veszik a népek, az alapmodellt vagy a félgenerációs Pro-t, az valószínűleg tökre mindegy a Sony-nak. Persze pár embert azért be tudnak húzni akiket csak a vas ereje érdekel, de aki cseréli a régit, az is továbbpasszolja. Macera és költség meg azért van vele, mert meg kell tervezni (hardveresen és szoftveresen is), duplázódik a raktárkészlet, és támogatni kell mindegyiket. Szóval szerintem ez inkább amolyan kényszerű mint jó húzás. Optimálisabbnak tűnik ha az alap hardver szolgálja ki az egész generációt.

<-ƘƘ->

(#2728) Lackooo84 válasza Kendek (#2727) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Pedig szerintem ha meg lehet fejni többször is azt a kecskét, akkor a Sony megfeji...

The Truth is out there...

(#2729) KaitouP válasza Lackooo84 (#2728) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Az fix, pláne úgy hogy látták, hogy ez működik.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#2730) Kendek válasza Lackooo84 (#2728) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Oké, persze elképzelhető, sőt valószínű, hogy a későbbiekben lesz is erősebb variáns. De logikusan belegondolva, kit fejnek meg vele? Aki PS5-öt akar vásárolni, az úgyis megveszi. Aki lecseréli Pro-ra, az meg eladja a régit használtan. Ergo elvileg nem keletkezik sokkal több konzoleladás.

(#2729) GhostPetya: Na ez az, hogy nem tudjuk, hogy mit láttak. Működni nyilván működik, de, hogy meg is éri-e nekik azt nem kötik az orrunkra. Valószínűleg nem véletlenül.

<-ƘƘ->

(#2731) hombre[EU] válasza Kendek (#2730) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Itt már csak a verseny miatt is jöhetnek a Prók. És ha az egyik kijön vele akkor nem maradhatsz le. A hw-en nem nyernek (ahogy Te is írtad), de pozíciót igen

Life, Uh, Finds A Way

(#2732) Kendek válasza hombre[EU] (#2731) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ezt mondom, igen, vagyis, hogy ez inkább kényszerű lépés lesz és nem fejőstehén. Vagyis azért kell meglépni a félgenerációt, hogy ne csökkenjenek az eladások, és nem azért, hogy még több profitra tegyenek szert.

<-ƘƘ->

(#2733) 3L1T3 válasza Kendek (#2730) üzenetére


3L1T3
addikt

Kit fejnek meg vele? Ugyan azt aki a Faceliftelt új 5-ös BMW-t is megveszi! :)

"Vagyis azért kell meglépni a félgenerációt, hogy ne csökkenjenek az eladások, és nem azért, hogy még több profitra tegyenek szert."

Szerintem tévedsz, mivel ez kéz a kézben jár. Profit és eladás csökkenés. Ha nő az eladás nő a profit is. Még mindig olyan cégekről beszélünk akik a profitból élnek. Véletlenül sem a játékosoknak szerzett örömből. Sajnos pénz nélkül nem lesz se PS5 se semmi. Szóval a profit mindig is fontos lesz. Ha nem is kifejezetten a gépeladások miatt de a licencek maximum behozzák a kieső profitot.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#2734) Kendek válasza 3L1T3 (#2733) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Három darab PS4-et vettem, a FAT-ot a Slim, majd azt a Pro cserélte. Háromszor fizettem érte, de a Sony részéről keletkezett mínusz két eladás is, mert a mai napig mindegyik használatban van. :)

<-ƘƘ->

(#2735) bandi0000 válasza Kendek (#2732) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Nem hiszem, mert aki nem akar venni konzolt, az nem fog venni fél generációst sem, azok meg kevesen vannak sztem akik lecserélik a régi gépet egy erősebbre, a gyártónak meg sztem az a jó, ha a kezdetben 150k-ért árult simát 5 év mulva mondjuk 120 ért adja el, nem pedig kihoz 140 ért egy 2-szer erősebbet

(#2734) Kendek : itt akkor lenne nyereség, ha mindenki lecserélné a régi-t újra, és közben a régit meg kidobja a kukába, és nem eladja, ekkor nem tudnának venni használt konzolt, így mindenkinek újat kellene venni :D

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#2736) 3L1T3 válasza Kendek (#2734) üzenetére


3L1T3
addikt

De a PS4 Pro simán húzhatott be új vevőket is! :) A használt gépeknél meg ugyan úgy vesz valaki PS+ előfizetést, meg játékot! :)

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#2737) hombre[EU] válasza bandi0000 (#2735) üzenetére


hombre[EU]
veterán

azok meg kevesen vannak sztem akik lecserélik a régi gépet egy erősebbre
Ha jól emlékszem a PS4 Pro vásárlók fele PS4 user volt, according to Sony. Pro launch utáni adat

Life, Uh, Finds A Way

(#2738) b. válasza 3L1T3 (#2736) üzenetére


b.
félisten

Pontosan,Én is így lettem vevője, miután kijött az erősebb verzió akkor már azt mondtam, na jó egye fene :D

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#2739) Kendek válasza 3L1T3 (#2736) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Alapvetően eladáscsökkenést csak külső hatás vált ki, vagy mert nincsenek jó játékok. Pl. a PS4 Pro kellett részben az erősebb PC-k, és részben az UHD tévék elterjedése miatt. De ha nem váltasz konzolt, akkor aki használtan vette volna, az kénytelen megvenni újonnan.
Tudom amúgy, hogy félreértjük egymást. Én is azt vallom, hogy jönni fog félgenerációs PS5 is, csak a kiváltó ok az amiben nem értünk egyet. :)

<-ƘƘ->

(#2740) 3L1T3 válasza Kendek (#2739) üzenetére


3L1T3
addikt

Hát a PS4 Pro véleményem szerint nem az UHD TV-k terjedése miatt jött, hanem fejlesztői oldalról ment a nyomás. GPU BOOST-al akarták a gyenge CPU teljesítményét kompenzálni.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#2741) vonSux


vonSux
őstag

Próbálom követni amiről írtok, majd ha valaki tudja már, hogy mennyibe kerül itthon, pontosan mikor jelenik meg, milyen játékok érhetőek el day one, és esetleg, hogy néz ki (ez utóbbi triviális, de azért na), akkor tegye már meg, hogy vastaggal kiemeli azt a hsz-t, mert a többivel kapcsolatban brutálisan elvesztettem az érdeklődésemet. Talán még ha lesz valami új szolgáltatás az is érdekes lehet. :R

(#2742) 3L1T3 válasza vonSux (#2741) üzenetére


3L1T3
addikt

Összefoglaló hozzászólást is kifogjuk egészíteni, ahogy van hivatalos infó. :)

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#2743) Kendek válasza 3L1T3 (#2740) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

De hát a fejlesztőknek ez csak extra macera, mert egyetlen, fix hardver helyett rögtön kettőre kellett fejleszteniük és optimalizálniuk. Akkor lenne ebbe logika ha a Pro megjelenésével ejthették volna a FAT konzolokat, a Slim-et pedig ki sem hozza a Sony. A befektetőknek meg főhetett a fejük rendesen, hogy még több lóvé és idő egy-egy játék összehozása.

<-ƘƘ->

(#2744) 3L1T3 válasza Kendek (#2743) üzenetére


3L1T3
addikt

Ha a DEVKIT időben rendelkezésre áll (már pedig ez megtörtént) és az SDK kellőképpen felhasználó barát akkor nincs ezzel baj. Mivel az alap architektúra megegyezik így fejlesztői szempontból nem igényel több erőforrást, sőt optimalizálás közben valószínűleg gyorsabban is végeznek az erősebb hardver miatt.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#2745) Kendek válasza 3L1T3 (#2744) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Na jó, fejlesztői szempontból nyilván annyira sok meló nincs a Pro-val (sok esetben dobnak a grafikára némi pluszt azt' kész). De egyáltalán nem segít semmiben, mivel kénytelenek továbbra is az alap hardverrel dolgozni és arra optimalizálni. Azért mert ezt megköveteli a Sony, különben lehetnének Pro-exkluzív játékok is. :)

<-ƘƘ->

(#2746) hombre[EU] válasza b. (#2738) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Szóval az 1080p Persona5,Bloodborne,UC4 stb.-re azt mondtam meh, de már 1440p-ben (50%-os felár mellett) úgy érezted egy jó deal ;]

Life, Uh, Finds A Way

(#2747) Kendek válasza hombre[EU] (#2746) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Hát ez az. Most tényleg azért vett konzolt mert mindenképpen Pro-val akart játszani? Nem lehet, hogy mégis inkább a játékok voltak azok amik érdekelték? :)

<-ƘƘ->

(#2748) Szabi® válasza Kendek (#2747) üzenetére


Szabi®
addikt

Én azért vettem .Elsősorban már volt 4k-s tévém,így már a FAT szóba sem jöhetett.A haverom meg a FAT-jét az istenért le nem cserélné,hiába van neki is egy jobb megjelenitőre kötve,ő azt vallja nincs akkora különbség.

(#2749) Kendek válasza Szabi® (#2748) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nyilván mivel van Pro is, ilyen helyzetben azt választja az ember. De ha ma is FHD felbontás lenne a max a tévéknél, és csakis a Slim-et adták volna ki, akkor nem veszel PS-t a játékok miatt?

<-ƘƘ->

(#2750) Szabi® válasza Kendek (#2749) üzenetére


Szabi®
addikt

De-de természetesen igen,a címek volt az elsödleges érv.Elég volt pár videót látnom az ex-ekből. :R

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.