Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#3901) hombre[EU] válasza PiszokAlfréd (#3899) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Bocsi :B mikor még hír volt ezt mi már megbeszéltük, a saját konklúziónkat tényként kezeltem
A HFR (120-240hz) inkább az esportnak és a VR-nak szól,mert a legtöbb konzol 50/60hz-es tvre van kötve. A GTSportban (vagy a köv. kompetitív GT-ben) lenne értelme a játékot erre kihegyezni
Pl. egy számozott offline résznél a nextgenben nem biztos,hogy marad erōforrás a képfrissítéshez,mert már a Sport is elég szegényesen felszerelve. Növekszik a polygon count, jön a raytracing, minden dinamikus (idōjárás,napszak, pálya állapota stb.),fejlōdik az AI,tempest engine,jármū fizika... Van hova fejlōdni.
A felbontás-profilokat most hagyjuk,mert nem tudjuk miképp állnak hozzá a fejlesztōk...

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#3902) KaitouP


KaitouP
Topikgazda

A jövő hónapban jelentheti be a Sony a Silent Hill reboot-ot PS5-re: [link]

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#3903) hombre[EU] válasza KaitouP (#3902) üzenetére


hombre[EU]
veterán

A JapanStudio nem RPG-t készí? úgy rémlik

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#3904) PiszokAlfréd válasza hombre[EU] (#3901) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

Kíváncsi leszek sok mindenre. A generációváltás mindig izgalmas, de eddig sajnos úgy volt hogy már megjelenéskor sem voltak a konzolok igazán pariban egy komolyabb pc-vel, még erős középkategóriának se lehetett igazán mondani őket. A PS4-nél talán a 8 giga ddr5-öt lehetett kiemelni 2013-ban, PS3-nál pedig az akkor igen fejlettnek számító CELL procit, ami aztán a bonyolultsága okán inkább hátrányt jelentett mint előnyt.
Most viszont ez a 10-12 TFLOPs teljesítmény, bizakodásra adhat okot, azzal a hiper szuper ssd-vel meg néhány extra ficsörrel megtámogatva. Legalábbis  az új generációs gpu-k megjelenéséig. Viszont akkor le kell hogy nyomják a mostani kártyák árait, mert ha még ezeknél is drágábban akarják piacra dobni (2080Ti még mindig közel fél milla?) akkor gondolom egy elég szűk réteg tudja csak megengedni magának.

(#3905) Kendek válasza PiszokAlfréd (#3904) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A hiper-szuper SSD-nek nem ellenfele egyetlen GPU sem, szóval ettől nem kell tartani. Viszont nem csak előny egy extra képesség, hanem egyben hátrány is. Mert a multiplatform címeknél nem lehet ezeket megfelelően kihasználni.

<-ƘƘ->

(#3906) RangerFox válasza Kendek (#3905) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Ki lehet, csak megnő a fejlesztési idő. Cerny kihangsúlyozta, hogy igyekeztek "fejlesztőbarát" hardvert összeállítani. Én kizártnak tartom, hogy a multiplatform címeknél a fejlesztők ignorálni fogják az SSD-ben rejlő lehetőségeket.

(#3907) Carlos Padre válasza Kendek (#3905) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ki lehet azt, hacsak nem raknak direkt töltőképernyőket a ps5 verziókba is, nehogy sértve érezzék magukat más platformok tulajdonosai.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3908) hombre[EU] válasza PiszokAlfréd (#3904) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Elég jók lettek specs-ek :) én már csak egy NaughtyDog játékra vagyok kiváncsi,ami úgy megizzasztja a gépet,hogy alig bírja tartani a 30 framet ;]

Life, Uh, Finds A Way

(#3909) Kendek válasza RangerFox (#3906) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha teljesen ki akarják használni a PS5 SSD-jében rejlő lehetőségeket, akkor a PC-s port meglehetősen hátrányban lesz. Szóval nem az a probléma, hogy nehéz lenne vagy sok idő és pénz (szerintem éppen ellenkezőleg), hanem nagyon átalakítja a játékokat.

<-ƘƘ->

(#3910) Wesder válasza Carlos Padre (#3907) üzenetére


Wesder
félisten

Jobb esetben az SX SSD-je lesz a minimum. Rosszabb esetben, még mindig HDD, mert ugye PC-n nem mindenki hasznàl SSD-t, plusz a crossgen címek miatt 22-ig szerintem biztos ez lesz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3911) hombre[EU] válasza Kendek (#3909) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Ha a max potenciált ki szeretnék hozni az ssd-bōl akkor ahhoz nagyon sok,nagyon drága(idōigényes,komplex) assett-eket kell legyártani.
“What if the SSD is so fast that, as the player is turning around, it’s possible to load textures for everything behind the player in that split second? If you figure that it takes half a second to turn, that’s four gigabytes of compressed data you can load.”

Majd most kiderül,hogy a sok újrahasznosítás tényleg a hdd miatt volt vagy csak a budget :D

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#3912) Kendek válasza hombre[EU] (#3911) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

És ezeket utána fel lehet használni olyan PC-n is amelyen sima merevlemezről fut az adott játék? Vagy mégsem gyártanak drága assett-eket, esetleg két külön változat lesz az adott játékból amelyek nem is egyforma élményt biztosítanak? Szerinted mi lesz a multi játékok esetén az általános megközelítés? :)

<-ƘƘ->

(#3913) Wesder válasza Kendek (#3912) üzenetére


Wesder
félisten

Màsik topikban màr leb@sztak hogy PC-n senki sem hasznàl màr HDD-t.:))

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3914) hombre[EU] válasza Kendek (#3912) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Az,hogy a 90% b...ikbele :D
Ezt pc-n ramból megoldható,nem? Ott lesz a 16gb vram meg a 32 ddr4 és memóriában a komplett játék :D

Life, Uh, Finds A Way

(#3915) Tuomas válasza Wesder (#3913) üzenetére


Tuomas
addikt

Amíg pc-n a torrent a menő, addig lesz bennük hdd is, mert az ssd nem bírja a folyamatos D/S-t. :DDD

[ Szerkesztve ]

We were here

(#3916) Wesder válasza Tuomas (#3915) üzenetére


Wesder
félisten

Akkor mondhatjuk hogy a nextgen 3rdparty jàtékokat most a PC fogja visszafogni? Persze simàn megoldható hogy minimumnak is SSD lesz megadva, csak kivàncsi vagyok hogy megképik e. Muszàj lesz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3917) Kendek válasza Wesder (#3916) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jó, de az SSD sem mindegy, hogy milyen, a SATA csatis pl. annyira lesz jó hozzá mint egy HDD.
Éppen ezért érdekes, hogy ilyeneket újítanak a konzolban, mikor nyilván tudják, hogy csak az exkluzív címeikkel fogják tudni ténylegesen kamatoztatni. De szerintem ezekből sem lesz hiány, szóval ettől függetlenül jó lesz az! :)

<-ƘƘ->

(#3918) Carlos Padre válasza hombre[EU] (#3911) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem lesz ez az ssd-hdd mizéria annyira vészes, megint a ps5 lesz a fő fejlesztési platform és lebutítják a többi platformra. Nagyobb probléma, hogy ha a multiplatformba beleértik a jelen gen konzolokat is, akkor az AI és a fizika nem fog fejlődni semmit.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3919) Tuomas válasza Wesder (#3916) üzenetére


Tuomas
addikt

Hát ha belegondolsz, egy PC-be nagyon minimum 2 tb-os ssd kellene, mert ott szerintem az oprendszer és az egyéb programok is többet foglalnak, mint konzolon.
Egy ekkora ssd meg alapból 100 rongy körül mozog. Aki persze eddig is bivaly pc-t épített magának a pénzt nem sajnálva az megveszi, de az nem is fogja széttorentezni, hanem megveszi a játékot.
De szerintem ők a szűkebb réteg, akik képesek fél millió ft körüli vagy feletti összeget áldozni arra, hogy naprakész rendszerük legyen.
Aki meg "hétvégi" játékos, az nem fog 100 ezer ft-okat kiadni ssd-re, még ha meg is veszi a játékot. Ha meg letölti akkor főleg nem. Itt még a hibrid meghajtók jöhetnek szóba esetleg.
De ez csak az én okfejtésem, simán lehet, hogy nem így lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

We were here

(#3920) NyMRooD válasza PiszokAlfréd (#3904) üzenetére


NyMRooD
őstag

Tudtommal pont az ellenkezője van/volt x360-ps3-ig bezárólag a konzolok megjelenésekor a pc-k voltak lemaradásban és a gen feléig legalább be sem hozták a ezt a lemaradást. Az xone és ps4 óta, tehát mióta x86-os architektúrára épülnek a konzolok, már a megjelenéskor lemaradásban vannak a csúcs pc-khez viszonyítva, ezért is volt szükség a ps4pro-ra és az xonex-re. Most sem lesz ez másként, valószínűleg egy i9/2080ti kombónak a nyomában sem lesznek az új konzolok (legalább is papíron).

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#3921) RangerFox válasza Kendek (#3912) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Én elképzelhetőnek tartom, hogy (ha nem is a jelenleg fél millióba kerülő 5,5GB/s-es SSD-t), de egy simát beletesznek a játékok minimum követelményei közé PC-n. HDD-vel nem számolnék, mert elképzelhetetlennek tartom, hogy egy valódi next gen open world játék (töltőképernyő nélkül, hatalmas bejárható térképpel, mindezt megfelelő minőségben) HDD alól fusson. És nem csak a Sonyn, de pl. a Ubisofton is látszik, hogy hajlandó csúsztatni egy-egy játékuk megjelenésén, hogy megüsse az elvárt szintet.

(#3922) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

(#3923) tboy93 válasza Tuomas (#3919) üzenetére


tboy93
nagyúr

Azért egy 1Tb-os Samsung 860 QVO-val már el lehet lenni, most épp 37e Ft, adattárolásra meg bőven jó a HDD is.

(#3924) tboy93 válasza Carlos Padre (#3922) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én örülnék neki, mert tetszett az első rész.

(#3925) Kendek válasza Carlos Padre (#3918) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Szóval úgy fog kinézni a dolog, hogy a PS5-ön se indító-, se töltőképernyő, és a gyorsutazás is egy pillanat alatt meg van, plusz lesz egy csomó egyedi karakter és tereptárgy, a PC-n meg lehet várni amíg elindul és betölt a játék, plusz a gyorsutazás is várakozós lesz, és maradnak az egyen ellenfelek meg az ismétlődő tereptárgyak? :)

<-ƘƘ->

(#3926) Carlos Padre válasza NyMRooD (#3920) üzenetére


Carlos Padre
veterán

"Most sem lesz ez másként, valószínűleg egy i9/2080ti kombónak a nyomában sem lesznek az új konzolok" se árban se fogyasztásban :D , ár/teljesítmény viszonyban viszont fogja szívni a fogát a PC mászterrész ;]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3927) Carlos Padre válasza Kendek (#3925) üzenetére


Carlos Padre
veterán

KB, bónuszként 3x akkorák lesznek a játékok az elkerülhetetlen többszözés miatt, ami az új konzolokon nem szükséges.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3928) Tuomas válasza tboy93 (#3923) üzenetére


Tuomas
addikt

Szerintem 1 tb nem elég a mai, főképp a jövő játékaira. Nem véletlen, hogy mind a két konzolgyártó cég már előre gondolt a bővíthetőségre, hogy azonos/közel azonos sebességel meg lehessen oldani.

We were here

(#3929) hombre[EU] válasza Carlos Padre (#3927) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Vagy pop-in ezerrel ;]

Life, Uh, Finds A Way

(#3930) tboy93 válasza Tuomas (#3928) üzenetére


tboy93
nagyúr

Te hany tripla A cimmel jatszol egyszerre? :U En általában eggyel, meg van fent mellette meg sok mas sallang jatek is, de azok kozel sem foglalnak annyi helyet.

(#3931) Kendek válasza tboy93 (#3930) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nekem PS4-hez is van már két külső vinyóm a letöltött játékok tárolására. De múltkor már így is szelektáltam, és amivel tutira nem fogok a jövőben játszani, azokat letöröltem. :DDD

<-ƘƘ->

(#3932) Tuomas válasza tboy93 (#3930) üzenetére


Tuomas
addikt

Miért, csak a tripla A játékok foglalnak el sok helyet? :N
Nálam van fent több játék is, és nem azért, mert egyszerre játszom velük, hanem azért mert egyik nap ehhez, a másik nap meg ahhoz van kedvem. :K
És ezen kívül kell a hely a mentéseknek és az oprendszer megfelelő működéséhez is, ha az egyéb adatoknak nem is.
Mindegy, ez csak az én véleményem, elhiszem, hogy valakinek elég az 1 tb is, és van akinek elég az 512 gb is.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#3933) tboy93 válasza Kendek (#3931) üzenetére


tboy93
nagyúr

Olyan backlogom van, hogy még azokat a játékokat sem veszem újra elő, amik amúgy iszonyat mód tetszettek :D

(#3934) hombre[EU] válasza Tuomas (#3928) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Doom Eternal ~50GB, Nioh2 ~40GB, FF7 Remake 100GB, Divinity OS2 40GB...mostanában játszott játékaim ráférnek egy 500asra :) ember függō ez is, aki gaas multizik az szívhat

Life, Uh, Finds A Way

(#3935) Carlos Padre válasza hombre[EU] (#3929) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Az alap ;]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3936) tboy93 válasza hombre[EU] (#3934) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem itt van a fiókban 2 hdd és 2 ssd, de még sosem volt szükség plusz külső tárhelyre az 1tb mellett :D

[ Szerkesztve ]

(#3937) AxBattler válasza Tuomas (#3932) üzenetére


AxBattler
félisten

Úgy biza. Oprendszeren felüli szabad 900GB HDD a mentéseknek, kisebb játékoknak, retró/arcade címeknek, stb. + 1TB külső SSD az aktuális AAA játékoknak.
Nem mintha kevés lenne az alap hely, csakkk... izzé... na. Értitek. :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3938) Carlos Padre válasza Kendek (#3931) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nekem is volt egy 4terás, aztán rá kellett jönnöm, hogy felesleges, úgyhogy átkerült a média szerverembe és inkább sorozatokat tárolok rajta. Azóta a belső 1terás is csak félig van tele, mert nem kell több játék egyszerre. Minél több játékot installáltam ugyanis annál nehezebben tudtam eldönteni mivel játszak és egyre csak nőtt a backlogom az elkezdett, de soha be nem fejezett játékokkal.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3939) #67467520


#67467520
törölt tag

Latom megy a technikai diskurzus. 🙂
En ugy gondolom, hogy a PS4 fogja hatraltatni az uj gepet. Egyszeru pelda: en R6S el jatszok uj gepen, de mivel van PS4 jatekos is igy nekem hiaba tolt be gyorsabban, addig nem indul el a kor mig mindenkinek be nem tolt.
Tehat ebben a formaban semmit nem fog erni ez a szuper SSD. 😐
Iden lesz 7 eves a jelen gen, jo lenne lezarni szep volt jo volt, de a mozgo alkatreszes HDD nem ide valo.

(#3940) Wesder válasza #67467520 (#3939) üzenetére


Wesder
félisten

A firstparty címeknek kell a gépből kihozni a maxot, úgyhogy ne aggód, ebből a szempontból nem fog gondot okozni a PS4.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3941) Carlos Padre válasza #67467520 (#3939) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Igen, vannak játékok, amiknél határozottan gond lesz ez. Én is felfüggesztettem a BFV-öt a ps5 megjelenéséig, mert hiába imádnám ha egyszer a töltési időket nem az én idegeimnek találták ki. Öreg vagyok már, játszani akarok, nem a menüben ülni vagy töltőképernyőket bámulni. Ha viszont mrg kell várni a lassabb géppel rendelkezőket is, akkor meg van baszva az egész ssd móka. :(

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3942) #67467520 válasza Wesder (#3940) üzenetére


#67467520
törölt tag

Egyedul a polyphony digital alkotasa erdekel, de a legjobb studiot nem feltem.
Mindenesetre ez valos problema lesz..

(#3943) Kendek válasza Carlos Padre (#3938) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én csak olyat veszek ami - alapos utánajárás után - tényleg érdekel, és egyszerre csak egyel játszok de azt végig. Külső vinyóra töltök le, és a belső 256 GB-os SSD-n elfér az aktuális. A PS5-ös címek esetén ez nyilván már nem lesz opció, de nagyon remélem, hogy rendbe teszik a szervereiket és a letöltési sebességet, mert eljön a 100+ GB-os játékok kora.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#3944) Wesder válasza #67467520 (#3942) üzenetére


Wesder
félisten

Az meg úgysem lesz màshol, csak PS5-ön.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3945) Wesder válasza Kendek (#3943) üzenetére


Wesder
félisten

Szerintem tölthetsz majd le tàrolni PS5 jàtékokat HDD-re, viszont ha jàtszani akarsz vele, akkor àt kell majd mozgatni SSD-re.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3946) Tuomas válasza hombre[EU] (#3934) üzenetére


Tuomas
addikt

Azt adom, hogy emberfüggő. Nálam kb minden típusból (kategóriából) van fent 1, amit szeretek abból több is, és nincs is hely az 1 tb-os hddn.
Na mondjuk azt tegyük hozzá gyorsan, hogy a PS4 frissítési "technikája" nem a legjobb. Vicc, hogy 2x-3x annyi hely kell egy játék frissítéséhez, mint amennyit maga a frissítés elfoglal.
Ha ez a ps5-nél is így lesz, az a 825 gb (vagy mennyi) édes kevés lesz, tegyük fel, felmegy rá 6-7 játék, a többi meg kell a mentésnek, a rendszernek (?) meg úgy 100 gb a frissítésnek. :DDD
Ami persze nem gáz annyira manapság, de ha az ember nem akarja folyton törölni / töltögetni lefele a játékokat, akkor kell bővíteni valahogy. Na meg kitudja a next gen játékok mekkora helyet foglalnak majd.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#3947) Wesder válasza Tuomas (#3946) üzenetére


Wesder
félisten

825GB minusz rendszer. 750GB lesz az szerintem. Mennyit foglal most a rendszer?

A nextgen jàtékok elvileg kevesebb helyet fognak foglalni a tömörítés miatt, amit a PS5 fog hasznàlni.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3948) Kendek válasza Tuomas (#3946) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Arról pont beszéltek, hogy az SSD miatt azonnali lesz a frissítések telepítése, és ezáltal nem is fog kelleni annyi extra hely hozzá.

<-ƘƘ->

(#3949) Tuomas válasza Wesder (#3947) üzenetére


Tuomas
addikt

Úgy számolom, hogy egy 35 gb körül van.
Alsó hangon én 650-et saccolok a ps5-ön felhasznhalónak.

A tömörítést meglátjuk. Ha jobb is lesz, de a játékok fejlettsége miatt azonos tömörítési eljárással több helyet foglalnának majd el - pl nagyobb bejárható világ, fejlettebb grafika, fizika, stb stb (remélem érthetően írtam), akkor valószínűbb, hogy stagnálni fog a méret.

#3948 Kendek

Ez alapján akkor módosítom, 700-750 gb-ot saccolok.

hombre[EU]
Jah ezt nem tudtam, sorry.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#3950) hombre[EU] válasza Tuomas (#3946) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Nem, az update rendszer már nem így fog mūködni

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.