Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#3101) kriszpontaz válasza Carlos Padre (#3088) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Pont azért érdekes, hogy saját vezérlőt használ, így nem tudom miért is jó nekik hogy mezei SSD-vel lehet bővíteni. Mindegyik NVME SSD-n ott a vezérlő. Ahogy a gépbe kerül az egyedi vezérlő előnyének lőttek. Olyan SSD-t kellett volna árulni hozzá, amin csak a flash chipek vannak, mivel az vezérlő már a gépben van. Olcsóbb is lett volna.

(#3102) Kendek válasza kriszpontaz (#3101) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Annyira azért nem speciális az a vezérlő, csak annyiból, hogy kereskedelmi forgalomban jelenleg még nincs olyan SSD ami hasonló képességekkel bírna. Éppen ezért, bővítésre majd nem is lehet bármilyen SSD-t használni, csak ami megüti a mércét. Ezzel így még mindig jobban járunk - főleg hosszútávon -, mert sokkal olcsóbb mint egy saját, szabadalmaztatott megoldás.

<-ƘƘ->

(#3103) Wesder válasza Kendek (#3102) üzenetére


Wesder
félisten

Majd egyszer biztosan olcsóbb lesz, ha lesz majd megfelelő SSD a polcokon, de az nem most lesz szerintem. 21-22 talàn.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3104) kriszpontaz válasza Kendek (#3102) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Értem én, csak kíváncsi leszek meddig kell majd várni rá, mert jelenleg ami csak megközelíti azt a tempót abban vagy minimum 1TB méretben, alsó hangon a konzol ára.

(#3105) OddMan válasza hombre[EU] (#3089) üzenetére


OddMan
őstag

Szerintetek a PS5 4 (lane) sávos NVMe SSD-t fog használni, ezzel szemben az XBOX SX csak 2 sávosat? :U
Az alábbi adatok alapján próbálok következtetni, de persze biztos nem vagyok benne. :U
Ugye pontosan nem lehet kimaxolni a buszsebességet, mert az SSD-n lévő vezérlő és NAND chip-ek is befolyásolják az SSD sebességét. Látom tömöríteni is fogják az adatokat, gondolom hardveresen, így a nyers adatátviteli sebességnél még egy picit gyorsabb lehet az SSD meghajtó, bizonyos esetekben.

PCIe 4.0 x1 sebessége: 1.97 GB/s
PCIe 4.0 x2 sebessége: 3.94 GB/s
PCIe 4.0 x4 sebessége: 7.88 GB/s

PS5 SSD sebessége: 5.5 GB/s (Raw), Typical 8-9GB/s (Compress)
XBOX SX SSD sebessége: 2.4 GB/s (Raw), Typical: 4.8GB/s (Compress)

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#3106) Wesder válasza OddMan (#3105) üzenetére


Wesder
félisten

Ez miért is probléma, hogy a PS5 SSD 2x gyorsabb?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3107) OddMan válasza Wesder (#3106) üzenetére


OddMan
őstag

Nem értem, hogy ezen a téren hardveresen mi a két gép között a különbség, miért van ez pontosan? :B

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#3108) Kendek válasza OddMan (#3105) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

PCIe 4.0 x4 a csatolófelület, ami bőven elég az 5,5 GB/s olvasási sebességhez amit az SSD tud. A tömörítést nem az SSD vezérlője intézi, vagyis a PCIe buszon a tömörített adat fog áthaladni.

<-ƘƘ->

(#3109) OddMan válasza Kendek (#3108) üzenetére


OddMan
őstag

Ezt értem, azt nem értem, hogyha a busz képes 7.88 GB/s-re, akkor az XBOX SX SSD meghajtójából miért csak 2.4 GB/s-et tudtak kipumpálni, tömörítve 4.8GB/s-et, ellentétben a PS5-el, ahol ez az érték 5.5 GB/s, tömörítve pedig 8-9 GB/s?

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#3110) Kendek válasza OddMan (#3109) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mint már írtam, az SSD sebessége függ a vezérlő képességeitől, valamint a memórialapkák teljesítményétől, számától és bekötésétől. A Series X-ben azért lassabb, mert az olcsóbb megoldás és az MS máshova helyezte a nagyobb hangsúlyt.

<-ƘƘ->

(#3111) Carlos Padre válasza kriszpontaz (#3101) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nézd, az, hogy lehet majd beletenni más gyártó ssd-it is még nem jelenti, hogy nem fogsz majd tudni venni bele az eredetivel megegyező ssdt a későbbiekben. Volt korábban egy bővítő kártya patent a neten. Másrészről a szabvány ssd is elég gyors, hogy oda mentse a videókat és a BC játékoknak is bőven elég, a rendszer ssd meg megmarad a ps5 játékoknak.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3112) OddMan válasza Kendek (#3110) üzenetére


OddMan
őstag

Aha, tehát akkor maga az NVMe SSD meghajtó, ami az XBOX SX-be megy az egy gyengébb eszköz, mint amilyen a PS5-be fog kerülni. Így már értem, akkor ehhez semmi köze nincs a PCIe 4.0 busznak. Köszi! ;)

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#3113) Kendek válasza Carlos Padre (#3111) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A BC játékokra ott az USB port. Az M.2-es SSD bővítés az főleg a PS5-ös játékok futtatására lesz megoldás.

<-ƘƘ->

(#3114) Kendek válasza OddMan (#3112) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A PCIe busz csak abban az esetben hat az SSD sebességére, ha limitáló tényező. De alapvetően nem a PCIe busz képessége határozza meg egy SSD teljesítményét. A SATA port is azért lett leváltva, mert az már túl lassú ahhoz, hogy kiszolgáljon egy modern SSD-t. A merevlemezekhez viszont még mindig jó, mert azok nem száguldoznak 550+ MB/s-al.

<-ƘƘ->

(#3115) Carlos Padre válasza Kendek (#3113) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Az nem annyira elegáns megoldás.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3116) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Olvasgatva a híreket nem akarok vészmadárkodni, de az új kontroller achilles sarka az új ravaszok lesznek, a gombokat izomból nyomkodók hamar ki fogják nyírni. :F

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3117) Kendek válasza Carlos Padre (#3115) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Lehet, hogy nem elegáns, viszont jóval olcsóbb megoldás mint egy felső kategóriás M.2 SSD. Szóval vélhetően sokkal népszerűbb lesz a BC játékok futtatása szempontjából.

<-ƘƘ->

(#3118) l.skywalker


l.skywalker
félisten

observer folytatás teaser [link]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#3119) hombre[EU] válasza OddMan (#3105) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Ott a lényeges különbség a nand flashben lesz

Life, Uh, Finds A Way

(#3120) hombre[EU] válasza l.skywalker (#3118) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Ok :) mondjuk egy következō Observation-nek jobban örültem volna,mert azt még ismerem is :D

Life, Uh, Finds A Way

(#3121) erahurka válasza l.skywalker (#3118) üzenetére


erahurka
félisten

Rutger Hauer sajnos nem lesz már benne :(

(#3122) Carlos Padre válasza Kendek (#3117) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Hát abból kiindulva, hogy sokan inkább vinyót cseréltek a gépben a külső helyett szerintem most a belső bővítés lesz népszerűbb, főleg hogy az rengeteget gyorsít a ps4 játékok betöltésén, a külső hdd meg semmit.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3123) Kicsimix válasza Carlos Padre (#3116) üzenetére


Kicsimix
őstag

Jajj nemár... Tényleg azt hiszitek ennyi retardált hülye mérnök dolgozik a sonynál, hogy mindent elb...nak? Kész röhej.. Nyilvan két hónap múlva felgyullad az egész konzol miközben szétesik ez a trágya kényelmetlen kontroller is amit még senki sem fogott a 4k 30fps-es játékok (60) alatt ha egyáltalán tudja tartani ezt a szintet.. De ha nem ez lesz akkor valami más valószínű. A sok internetes tudósra kellett volna bízniuk ezt az egész konzolosdit mert lehet, hogy ebből így semmi jó nem sűl ki a végén.. Ez az egész egy elb...altázott koncepció, elég kérdéses már, hogy értenek ehhez a mérnökeik. :U

Természetesen nem neked szól (Bocs)... De hihetetlen mi megy a neten..

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#3124) Wesder válasza Carlos Padre (#3122) üzenetére


Wesder
félisten

Kivéve, ha a belső nem lesz cserélhető.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3125) Carlos Padre válasza Kicsimix (#3123) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem, normális használat mellett hosszú életű lehet, ugyanakkor minél bonyolultabb egy eszköz annál több lehetőség van a meghibásodásra. A sima ds4nél is látom, hogy egyesek sírnak a kar miatt, míg én el nem tudom képzelni mi a toszt csinálnak vele, hogy tönkremegy. Viszont force feedbackes kormányt már én is csavartam szét. Megjósolom, hogy lesznek sokan, akik állat mód ütik-vágják majd ezt is, aztán tele lesz a net, hogy mekkora szaraszoni, hogy ilyen könnyen tönkrement a kontroller.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3126) Carlos Padre válasza Wesder (#3124) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Lesz egy bővítő foglalat benne.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3127) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Carlos Padre
IDE küldheted az észrevételeket :K

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#3128) Carlos Padre válasza hombre[EU] (#3127) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Job done, várom a válaszokat. :R

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3129) Mike válasza F-ECT$ (#3055) üzenetére


Mike
veterán

most kell allitgatni es trukkozni? mert nekem nem tunt fel, siman elinditom es jatszom
de lehet nekem specko psem van :D

(#3130) Mike válasza Kicsimix (#3123) üzenetére


Mike
veterán

lényeg a rinyálás meg minden szar
naja a magyarok magukból indulnak ki :D

(#3131) Szabi®


Szabi®
addikt

Nem lenne rossz ez a concepció :R

(#3132) Kendek válasza Carlos Padre (#3122) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Szerintem pedig pont, hogy sokan használnak külső vinyót is. Hogy mennyit gyorsít a BC játékokon a PS5 SSD-je az persze érdekes kérdés, főleg, hogy PS4 esetén csak limitáltan segít. Itt ugye az is közrejátszik, hogy ezeket még lassú notebook vinyóhoz fejlesztették.
Nálam szerintem ugyanaz lesz mint ami most is. Vagyis külső vinyón tárolom a játékaimat, és a belső SSD-ről játszom. Ez sajnos az újgenerációs címeknél már nem lesz opció, szóval ezeknél majd marad a lassabb letöltögetés.

<-ƘƘ->

(#3133) Wesder válasza Szabi® (#3131) üzenetére


Wesder
félisten

Biztos nem ilyen lesz, az àlló design miatti fikàt màr az SX megkapta. Sony szerintem marad a fektetett megoldàsnàl.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3134) Carlos Padre válasza Kendek (#3132) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ps4ben a csatoló limitálja az ssd sebességét, gyakorlatilag alig gyorsabb mint egy külső vinyó, a ps5ben ilyen gond nem lesz.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3135) Szabi® válasza Wesder (#3133) üzenetére


Szabi®
addikt

Pedig olyan letisztult csinatos lenne így,,,,a nappali éke lehetne..... :(

(#3136) F-ECT$ válasza Kicsimix (#3123) üzenetére


F-ECT$
titán

Dolgoztál már multinál? Én igen, és elképesztően sok iszonyatosan hülye embert elbír egy ekkora cég, és sokszor messze nem az a lokális cél egy-egy részlegen, hogy a lehető legjobb termék készüljön, arról nem is beszélve hogy milyen jól megy a munka ha párhuzamosan folyik a fejlesztés. A PS4 is tökéletes lett, nem? :)

Dive ever, work never.

(#3137) tihibaby


tihibaby
senior tag

Semmi...

[ Szerkesztve ]

(#3138) Wesder válasza Szabi® (#3135) üzenetére


Wesder
félisten

Érdekes...

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3139) KaitouP válasza Szabi® (#3131) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Még tetszene is. :K

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#3140) hombre[EU] válasza Kendek (#3132) üzenetére


hombre[EU]
veterán

én megveszem lemezen és kész :) remélem az új drive/bluray fog tudni ~500Mbps sebességet, ha nem és marad a mostani akkor is 1órán belül fent van bármi

Life, Uh, Finds A Way

(#3141) erahurka válasza Szabi® (#3131) üzenetére


erahurka
félisten

Tetszene ha ilyen lenne. Így mellette már a kontroller se olyan ronda. Az lenne a legmenőbb, ha a lemezmeghajtó ilyen fehér panelek mögött lenne, és ha lemezt akarsz betenni, szétnyílna az egész.

(#3142) pzstm válasza Wesder (#3133) üzenetére


pzstm
titán

Dehogynem lehet ilyen...csak ha MS hoz ki ilyen designt akkor s*ar, ha Sony akkor csodálatos :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3143) Szabi®


Szabi®
addikt

Nekem is nagyon bejönne ha hasonló lenne,elég fjucsör :)

(#3144) erahurka válasza Szabi® (#3143) üzenetére


erahurka
félisten

FJUCSÖR IZ HIR!

[ Szerkesztve ]

(#3145) l.skywalker válasza Wesder (#3133) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nem volt igazi fika, csak a szokásos elvakult hőzöngés. Ha a Sony is a megfelelő hűtést keresi, akkor biztos változni fog a fektetett design (amit jelenleg is lehet az oldalára állítva használni és az álló XsX-et is lehet majd fektetni)

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#3146) Szabi® válasza erahurka (#3144) üzenetére


Szabi®
addikt

M@sturbate :D :D :D

l.skywalker Nem tudom miért fikázták az XsX-et,nekem tetszik az a dizájn is.

[ Szerkesztve ]

(#3147) l.skywalker válasza pzstm (#3142) üzenetére


l.skywalker
félisten

Troll! MS bérenc ;]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#3148) oriic válasza KaitouP (#3139) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nekem is. Pont ezért esélytelen hogy ilyen lesz. :DDD

Live-Die-Respawn

(#3149) l.skywalker


l.skywalker
félisten

DigitalFoundry is megcsinálta a maga videóját a témában:

PlayStation 5 DualSense Joypad vs DualShock 4 + What New Info Have We Really Learned?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#3150) KaitouP válasza oriic (#3148) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Fúj, akkor nem tetszik! oriic, ugye hogy undi, és mégse tetszik neked se a design? Légysziii... :DDD :C

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.