Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#3301) l.skywalker válasza 3L1T3 (#3300) üzenetére


l.skywalker
félisten

Én olyan viszonylatban vagyok itt, hogy lehet, hogy vennék PS5-öt is, így mivel PS szűz vagyok nincs összehasonlítási alapom a PS4 irányába, csak a "nem nevezzük nevén" konzol irányába. Engem leginkább a BC érdekel. Mi lesz, hogy lesz.

Szerintem fontosak az új vásárlók is, nem csak a meglévő PS tulajok.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#3302) Def26 válasza Carlos Padre (#3294) üzenetére


Def26
félisten

ilyenkor mindig azt érzem, hogy drukkolok a ps -nek. Olyan hihetetlen módon undorodom ms -től (nem az xbox -tól), hogy nem érzek mást. xbox -ot se féltem, mert ott meg ms tömi pénzzel, még akkor is ha a csoport szart se tesz le az asztalra, ps -en meg tényleg özönlenek a jó játékok. Ettől függetlenül maradok ms -nél, :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3303) 3L1T3 válasza l.skywalker (#3301) üzenetére


3L1T3
addikt

Naná, hogy fontosak az új vásárlók ez nem kérdés! :) BC-ről annyit tudunk , hogy közel 4.000+ cím játszható lesz.

"UPDATE: A quick update on backward compatibility – With all of the amazing games in PS4’s catalog, we’ve devoted significant efforts to enable our fans to play their favorites on PS5. We believe that the overwhelming majority of the 4,000+ PS4 titles will be playable on PS5"

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#3304) erahurka válasza 3L1T3 (#3300) üzenetére


erahurka
félisten

- Szerintem ugyanilyen lesz, csak PS5 logóval.

- 850 GB-ról volt szó a videóban, első körben szerintem csak ekkora érkezik. Bár lehet betolnak még 1-2 TB-ot az M.2-es slotba és úgy lesznek nagyobbak is.

- Szerintem lesz újracsomagolt PS5-ös PSVR esetleg minimális redizájnnal, aztán egy-két éven belül jön az igazi új generációs VR.

- Szerintem nem lesz külön bejelentve ajánlott típus, bár a Seagate és a WD tuti fog jönni kifejezetten Xboxhoz és PS-hez dedikált cuccal (avagy újracsomagolt consumer termékkel :D), ha ebből valami már elég előrehaladott állapotban lesz, valszeg makognak róla valamit a jappók is.

- A felhasználói felület jó kérdés. Annyira sikeres a PS4, hogy szerintem nem fogják nagyon újragondolni.

A maradék kettőre ötletem sincs :D Viszont ami így a csevegés kapcsán beugrott, hogy jó lenne Discord integráció.

(#3305) Carlos Padre válasza 3L1T3 (#3299) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Tessék, itt is a példa, amint linkelek egy ontopik cikket a témában azonnal megjelensz, de az xbox topikban napok óta folyó ps fikázás mémelés nem érte el az ingerküszöböd ;]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3306) Moby válasza erahurka (#3304) üzenetére


Moby
addikt

Azêrt ez a PSVR dolog továbbra is nagy kérdés. A dualsense nem kompatibilis a psvr kamerájával. Viszont szint biztos, hogy a dualsense is trackelhető más szenzoros módon. Most vagy meg kell majd tartanom a DS4-eket (én amúgy is megtartom a prót, megkapják a gyerekeim), vagy valamilyen kiegészítő szenzort fog kelleni vásárolni. Utóbbit tartom kevésbé esélyesnek.

(#3307) Carlos Padre válasza erahurka (#3304) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Egy discord támogatás tényleg hasznos lenne a cross platform játékok korában.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3308) erahurka válasza Moby (#3306) üzenetére


erahurka
félisten

A VR mit érzékel a DS4-en? Vagy nézi a lightbart?

(#3309) Carlos Padre válasza Moby (#3306) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Twitteren rákérdeztem ezekre, még az eredeti thread is törölve lett :C

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3310) Carlos Padre válasza erahurka (#3308) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nézi. Meg a Sony partijátékai is.

[ Szerkesztve ]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3311) Moby válasza erahurka (#3308) üzenetére


Moby
addikt

A döntést a kontrollerekben lévő gyro, de az XYZ tengelyeket a kamera (a lightbarral). Ugyanez a sisakkall, és a move-al. Namost mivel a sisak miatt amúgy is kell a kamera, nem gondolnám, hogy még egy szenzort hozzávernek a userhez a dualsense tracking miatt.

(#3312) keIdor válasza 3L1T3 (#3300) üzenetére


keIdor
titán

Amennyiben €400-al indul a gép, úgy teljesen reális az eddig bejelentett 860GB-os gyári tárhely. (vagy mennyi volt)
Muszáj spórolniuk, ha ilyen árral akarnak indulni.
De simán el tudok képzelni később 1,6TB-os gépet, mondjuk az első néhány bundle gép kijöhet ennyivel, meg valami klassz festéssel €500-ért. Biztos lesz ilyen gép, de feláras lesz.

Új PSVR lesz szerintem, emelnek a felbontáson.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3313) Wesder válasza keIdor (#3312) üzenetére


Wesder
félisten

A 860-ból még lejön a rendszernek fenttartott hely, ràadàsul 2x gyrosabb, mint ami a tudjukmiben van, szóval az az SSD minden, csak nem olcsó.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3314) hombre[EU] válasza Moby (#3306) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Elmondom szerintem hogyan gondolják :) 1-2évig tartsd meg a BC perifériád (psvr+ds4) ha játszani akarsz vele és az új headsettel majd mehet az egész a kukába,mert a psvr2 játékok nem fogják támogatni a régi szettet. Alternatíva: usb-c lightbar kiegészítō

Life, Uh, Finds A Way

(#3315) Moby válasza Carlos Padre (#3309) üzenetére


Moby
addikt

Az is nagy kérdés, hogy a prociboxik mit kezdenek majd a ps5 hdmi2.1-ével. Mondjuk nekem ráadásul zvr1 van, ami már a 2.0-val sem tud semmit kezdeni :D

(#3316) Moby válasza hombre[EU] (#3314) üzenetére


Moby
addikt

Szerintem is a legvalószínűbb forgatókönyv. Ez csak egy helyen hibázik: az üzletekben egyszerre lehet majd ps5-öt és psvr-t venni. DS4 viszont egyik dobozban sem lesz...

(#3317) l.skywalker válasza Carlos Padre (#3305) üzenetére


l.skywalker
félisten

Az az Xbox OFF topik. OFF topik. Az ON Topikban ott sem engedjük ezt.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#3318) hombre[EU] válasza Moby (#3316) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Nem ugyanez a cég árult headsetet kamera nélkül? :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#3319) Kendek válasza Moby (#3315) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

De ez miért kérdés? Régebbi HDMI szabványokkal is kompatibilis lesz a PS5, szóval itt nem lesz gond. Csak annyi mint most nálad, vagyis 2.1-es csatival szerelt tévéhez nem lesz ideális a ZVR2 sem.
Inkább az a kérdés, hogy a legacy játékok vajon el fognak-e futni majd az új VR hardverrel is? Mert ez nem olyan biztos, és akkor nem feltétlenül kell eldobni a jelenlegi szettet.
Van amúgy egy oyan elmélkedés ezzel kapcsolatban, hogy majd a headset-ben lesz a kamera, és azért ilyen a DualSense kontroller. Igazából ahhoz a Move és az Aim is jó lehet, plusz gondolom az előbbinek jön majd egy sokkal modernebb változata is.

<-ƘƘ->

(#3320) tboy93 válasza Wesder (#3313) üzenetére


tboy93
nagyúr

Most néztem, az 1 terrás ps4-nél pont ~860gb a szabadon felhasználható terület. 860-ból mennyi marad? 650? :(

[ Szerkesztve ]

(#3321) Wesder válasza tboy93 (#3320) üzenetére


Wesder
félisten

Kevésnek hangzik, de ugye elvileg lesz olyan opció, hogy ne az egész jàtékot telepítsd fel, hanem csak egy részét. Mondjuk COD-ból csak a multit.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3322) Carlos Padre válasza Moby (#3315) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ezek nem kompatibilisek visszafelé? Mármint hogy a v1 output jól elvan a v2 inputtal , de a v2 output már gondban van a v1 inputtal.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3323) hombre[EU] válasza tboy93 (#3320) üzenetére


hombre[EU]
veterán

PC-n egy 500-assal el vagyok, nem kell ezt túl dramatizálni. Egy átlagos játék most 50-60gb (igen vannak extrém esetek) és több fér el,mint amennyivel egyszerre játszok. Egy éjjel alatt bármi lejön, ha pedig lassú a net ott a lemezes megoldás.
Akik csak multikat játszanak azoknak is min 4-5 óriási elfér rajta

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#3324) Moby válasza Carlos Padre (#3322) üzenetére


Moby
addikt

De, felülről kompatibilis, de a gond nem ez. A gond az, hogy a procibox amikor nincs használatban, át kell engednie a képet ahhoz, hogy ne kelljen a ps hátuljában dugdozni hol a tévét, hol a prociboxot. Ha nem ismeri a procibox az áthaladó jelet, akkor nem fog menni a passtrough. Ahogy most sem megy már a zvr1 esetén pro-val. Tehát nálam már most az van, hogy dugozni kell a kábelt, ha 2.0-ban akarom használni a tévét. Nem megy át a prociboxon a hdmi2.0. ZVR2 esetén várhatóan ugyanígy nem fog menni a HDMI2.1. Tehát semmilyen PSVR-el nem lehet majd használni a PS5-öt HDMI2.1-el. Nem dealbreaker (ahogy nálam sem volt az az első szériás PSVR-el), de ez is egy olyan dolog, amivel számolni kell majd a mostani PSVR-eseknek.

(#3325) Moby válasza hombre[EU] (#3318) üzenetére


Moby
addikt

Ez igaz :D

(#3326) Carlos Padre válasza Moby (#3324) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ja így már értem.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3327) nincsnév007 válasza tboy93 (#3320) üzenetére


nincsnév007
őstag

az 860gb az már nem a kivont adat? hogy abból már levonták amit használ a rendszer

(#3328) Wesder válasza nincsnév007 (#3327) üzenetére


Wesder
félisten

Nem.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3329) nincsnév007 válasza Wesder (#3328) üzenetére


nincsnév007
őstag

az komoly lesz akkor.

(#3330) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

PS5 And Xbox Series X GPU Difference Won’t Matter, Tempest Engine Is Awesome – Helheim Hassle Dev

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3331) Szabi® válasza nincsnév007 (#3327) üzenetére


Szabi®
addikt

Sztem de,máskülönben nem jön ki a matek...860 a szabadfelhasználású lesz.
Nem sok értelmét látom ezen sporolni,sőt új gen nyításakor már régen rossz ha sporolásról beszélünk....A sonynak nem kellene félnie az árazástól,eddig is megvették a konzoljaikat,ezután is megfogják...ahogy az extra kiegeket (vr) is veszik mint a cukrot....

(#3332) Wesder válasza Szabi® (#3331) üzenetére


Wesder
félisten

Odaàt a specben 1TB van megadva, a PS5-nél meg a 8xxGB.
A mostani generàcióban is 1TB van megadva mindkét gépgez, tehàt az a 8xxGB itt bizony azzal együtt ennyi, amennyit a rendszer még levesz belőle.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3333) Wesder válasza Carlos Padre (#3330) üzenetére


Wesder
félisten

Tudjuk hogy nem fog szàmítani az erőkülönbség. A sok erről szóló cikknek lassan màr mosdatàs szaga van.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3334) Lackooo84 válasza 3L1T3 (#3299) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Sztem meg nyugodjál már le, amíg a hsz-nek bármi köze van a PS5-höz (is), addig mindenki azt ír, amit akar. Már miért ne lehetne hasonlítgatni?? Mi vagy te diktátor? Amúgy meg köztudottan XBOX fanboyként mi a sz*rt keresel te itt ráadásul topikgazdaként?? Menjél azt nyomjad a forzádat az való neked!

The Truth is out there...

(#3335) Wesder válasza Lackooo84 (#3334) üzenetére


Wesder
félisten

Jujj de felhúztad magad.
Én sem szeretem hogy hiperérzékenyek egynéhànyan, és még ha kicsit el is fajulnak a dolgok (de még mindig kultúràlt keretek közt) egyből hozzàk a seprüskocsit. :U

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3336) Carlos Padre válasza Wesder (#3333) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Csodálatos, hogy még mindig nem unod, hogy úgy nyilvánítasz véleményt cikkekről, hogy el sem olvasod.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3337) Moby válasza Szabi® (#3331) üzenetére


Moby
addikt

Milyen matek nem jön ki? :)

Sony's solution is proprietary, 825GB is most optimal match for the 12-channel interface and there are other advantages too. In short, Sony had more freedom to adapt its design: 'We can look at the available NAND flash parts and construct something with optimal price performance. Someone constructing an M.2 drive presumably does not have that freedom, it would be difficult to market and sell if it were not one of those standard sizes,' Mark Cerny says.

(#3338) Wesder válasza Carlos Padre (#3336) üzenetére


Wesder
félisten

Köszönöm.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3339) Szabi® válasza Wesder (#3335) üzenetére


Szabi®
addikt

"Én sem szeretem hogy hiperérzékenyek egynéhànyan"

Ha jól emlékszem nem is olyan régen még az egyhetes büntidet töltötted...... Nesze neked hiperérzékenység....Van bőr..... :D

(#3340) Lackooo84 válasza Wesder (#3335) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ha tudnád ki ez te is felhúznád tuti.

The Truth is out there...

(#3341) Wesder válasza Szabi® (#3339) üzenetére


Wesder
félisten

Ugye tudod, amit kiemeltél, és amiért a büntit kaptam semmi köze egymàsnak? Hogy igazsàgtalannak éreztem? Igen. Megbeszéltem a megfelelő emberrel hogy miért és hogyan? Igen. Megértettem miért volt és túlléptem rajta.

Egyébként meg a konzoltulajdonosok egy része hiperérzékeny, ha nem olyan véleményt olvasnak a konzoljukról, ami nekik tetszik. Làsd az IGN komment szekciójàt, az "SX jobb gép lesz, mint a PS5" vagy ott van az a szerencsecsomag, aki a születésnapjàn szétverte az irodàjàt, mert a Sony bejelentette a HZD-t PC-re.

Lackooo84
Fontos lenne tudnom?
Mindenkinek megvan az elsődleges rendszere, nekem ez az Xbox, màsnak PS. Nincs ezzel semmi baj, míg nem csak elvakult fika megy a màsik oldal irànyàba a semmiért.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3342) Szabi® válasza Wesder (#3341) üzenetére


Szabi®
addikt

Persze vannak szélsőséges figurák,én azt vallom mindenki annak örüljön amit épp tol hisz azt is ugye szabad akaratából teszi/és választotta.Mondjuk Ps-es topikban valóban nem nagy öröm xboxról olvasni (ilyen mennyiségben) ,Audi fórumban én sem szeretnék Fordokról témázni,de majd úgy is alakul ha megjelenik már a konzol. :)
Igen a HZD-t olvastam hogy kiverte a biztositékot a fanoknál,de stratégiailag nem volt hülyeség a sonytól,Ps fronton szerintem elég jól fogyott,és most amolyan kedvcsinálónak szánják pc fronton.Sztem a Ps5 első életciklusában jönni is fog a HZD 2, és lehet mégtöbb pécést téritenek konzol frontra.

(#3343) Wesder válasza Szabi® (#3342) üzenetére


Wesder
félisten

Hagyjuk màr ezt a térítést... Miért kell egy sz@ros doboz megvàsàrlàsàt vallàsosan kezelni?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3344) KRoy19 válasza Carlos Padre (#3336) üzenetére


KRoy19
őstag

Én elolvastam és semmi olyat nem találtam benne ami új vagy érdemleges információ lenne, csupán a 942-edik cikk a témában.

(#3345) hombre[EU] válasza Carlos Padre (#3330) üzenetére


hombre[EU]
veterán

“Both consoles seem very powerful and way beyond the capabilities needed for anything we will be making for the foreseeable future!”
Ez lesz a szitu az indieknél :) A legtöbbnek,kis túlzással, a komplett játék belefér a vramba :D

Ha már memória, egyik fórumon (talán beyond3d) számolták a ps4 játékok alapján (Guerilla/SuckerPunch gdc talk memória használata),hogy míg most átlagosan 15-30mp.re elōre terveznek/töltik be az adatokat addig a legpesszimistább esetben is (10gb-nak a 70%-a cserés és 7GBps sebességel) 1 darab másodpercre fog csökkeni. Ugye Cerny is említette a játékdizájn szempontjából ez mit jelent, de a firstpartyknál csodák lesznek :D másodper enként ki tudják cserélni a világot

Life, Uh, Finds A Way

(#3346) Def26 válasza Wesder (#3343) üzenetére


Def26
félisten

saját topikjában miért lenne baj az ha valaki így kezeli?

Miért érzed azt, hogy minden hsz. -re reagálnod kell amire szemmel láthatóan kedved sincs és csak unott off -ot tudsz kierőltetni magadból? :D Hagyd ilyenkor a dolgot, mert csak belekeveredsz egy vitába és mint tudjuk te mész pihire. :D

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3347) Wesder válasza Def26 (#3346) üzenetére


Wesder
félisten

Lehet szektàsodni, csak nincs értelme.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3348) Szabi® válasza Wesder (#3343) üzenetére


Szabi®
addikt

Azért az értő olvasás még mindig nem megy......ezt a hit dolgot te kevered bele...sokadszorra is...Ahhoz képest hogy kijelented hogy az xbox a prior,box topikban nem vagy ilyen aktív :F

"nincs érteleme" amit csinálsz annak van? Igazad van töröljük is a topik címét vagy írjuk bele az xboxot is,,,mi az hogy,,,,nehogy már....

[ Szerkesztve ]

(#3349) Wesder válasza Szabi® (#3348) üzenetére


Wesder
félisten

Dobtam be 2 jàtékot sorsolàrsa, szóval minden vagyok ott, csak inaktív nem.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3350) Neoteric válasza Def26 (#3346) üzenetére


Neoteric
addikt

Szerintem csak hozzaszolasvadasz, nem hinnem, hogy kenyszeres dolog lenne ez nala.

PSN: ne0teric_sAN

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.