Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#3451) KaitouP válasza hombre[EU] (#3445) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Ez mondjuk tetszene! :K

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#3452) Kendek válasza hombre[EU] (#3445) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Valószínű, hogy ilyen lesz, hiszen ezért nincsenek színezve a gombokon a feliratok. Itt jól mutatja a mikrofon indikátorát is, a színével fogja jelezni, hogy némítva van-e.

<-ƘƘ->

(#3453) Wesder válasza Kendek (#3452) üzenetére


Wesder
félisten

Közelebről megnézve a rendert azok csak àtlàtszó gombok szürke festéssel, de ha majd vilàgít mint egy karàcsonyfa, akkor tényleg lesz benne hűha faktor.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3454) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Érdekes, hogy ha a topikban felvetődik egy téma a világban születik egy cikk róla :C

PS5 and Xbox Series X backwards compatibility is going to let us all down
Backwards compatibility means something very different to Sony and Microsoft

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3455) l.skywalker válasza Carlos Padre (#3454) üzenetére


l.skywalker
félisten

Akkor pusholni kéne az ár leleplezését, hátha bedobják :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#3456) hombre[EU] válasza l.skywalker (#3455) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Szerintem most a PS lesz a drágább, 459-499€

Life, Uh, Finds A Way

(#3457) Wesder válasza hombre[EU] (#3456) üzenetére


Wesder
félisten

Esélytelen. Azonos, vagy a Box lesz dràgàbb.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3458) hombre[EU] válasza Wesder (#3457) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Miért lenne drágább? Egy kicsit nagyobb az APU, de minden másban olcsóbb a csomag...és nem tudjuk,hogy a Samsungot mennyire érinti majd a dolog,mert azok a nand flashek elég drágák alapból is

Life, Uh, Finds A Way

(#3459) l.skywalker válasza hombre[EU] (#3456) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nem hinném, én az előző generáció indulásakor kialakult különbségnek pont ezt tudom be, hogy a "másik" volt drágább, miközben gyengébb volt.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#3460) Wesder válasza hombre[EU] (#3458) üzenetére


Wesder
félisten

Mert az MS úgy gondolja hogy most a TF szàma tükrözi a 100$ különbséget, és lesz megint egy szép Xboxos bukta karàcsonyra.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3461) hombre[EU] válasza l.skywalker (#3459) üzenetére


hombre[EU]
veterán

De a komplett csomag ott is drágább volt, benne volt egy kinect meg az esram sem lehetett olcsó...ja és az APU is,hiába volt gyengébb a gpu-ja (talán a BC miatt volt custom silicon)

wesder ez nem iphone :) a konzolt olyan olcsón akarják adni amennyire csak lehet. Az csak aprópénz amit a gépeken nyernek

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#3462) Wesder válasza hombre[EU] (#3461) üzenetére


Wesder
félisten

Nem volt akkor BC, mikor indult a 8. generàció.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3463) hombre[EU] válasza Wesder (#3462) üzenetére


hombre[EU]
veterán

mindegy mikor élesítették, de a launch modellek is lejátszák a bc címeket,nem?

Life, Uh, Finds A Way

(#3464) Wesder válasza hombre[EU] (#3463) üzenetére


Wesder
félisten

Még szép, szoftveresen van megoldva, nem hardveresen, mert az dràga.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3465) hombre[EU] válasza Wesder (#3464) üzenetére


hombre[EU]
veterán

:DDD persze, update-be küldték az x360 emu-t ... tessék

Life, Uh, Finds A Way

(#3466) l.skywalker válasza hombre[EU] (#3461) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nekem csak jó lenne ha egymás alá licitálna mindenki

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#3467) Carlos Padre válasza hombre[EU] (#3458) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Egyelőre nem sokat tudunk a ps5 hardveréről, csak, hogy egyszerűebb felépítésre törekedtek, és (jóval) kisebb a szilícium. Ami viszont tudható, hogy a chipgyártásban waffel megmunkálási ár van, ami eloszlik a chipek közt. A nagyobb méret kevesebb chipet jelent és az esetleges szilikon hibák is komolyabban érintik a darabszámot. Ezek miatt a skálázódás nem lineáris, az ár hatványozódva nő, szóval az xbox apuja akár kétszer drágább is lehet.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3468) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Több mint 3 év után tweet-elt a Crysis csatorna:

"RECEIVING DATA"

If you know what I mean... :K

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#3469) 3L1T3 válasza l.skywalker (#3468) üzenetére


3L1T3
addikt

Imádtam :D

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#3470) l.skywalker válasza 3L1T3 (#3469) üzenetére


l.skywalker
félisten

Ha ezek után ezek is mobiljátékot jelentenek be, akkor elmehetnek... :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#3471) erahurka válasza l.skywalker (#3470) üzenetére


erahurka
félisten

Crysis Battle Royale?

(#3472) oriic válasza l.skywalker (#3468) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Remaster.

Live-Die-Respawn

(#3473) Def26 válasza oriic (#3472) üzenetére


Def26
félisten

Nagyon nagyon örülnék egy crysis 1 remasternek. Durva lenne mai grafikán.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3474) l.skywalker válasza oriic (#3472) üzenetére


l.skywalker
félisten

Végül is... egynek az sem rossz.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#3475) oriic válasza Def26 (#3473) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az a gond, hogy a Crysis 1 a grafikán meg a nanosuiton túl semmi extra nem volt. A gameplay mai szemmel semmi extra, az egyen-klón-koreai katonák meg inkább már viccesek manapság.

Live-Die-Respawn

(#3476) KaitouP válasza l.skywalker (#3468) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Nvidia kommentje. :DDD :C

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#3477) keIdor válasza oriic (#3475) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem mint játék, tényleg nem nagy durranás, azt a grafika adta el és a hype. Még az első rész meg a Warhead legalább félig nyílt világ volt, de a 2-3 azzal a New York-al elég közepes, egynek elment kategóriába tartozott nálam.

Lassan mindent remasterelnek, nagyon meglátták benne a lehetőséget. Kétszer eladni ugyanazt... a Remake más, de ez a Remasterezés. :F

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3478) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#3479) b. válasza KaitouP (#3476) üzenetére


b.
félisten

Az egészet élmény volt elolvasni, ennyi idiótát, szakadtam :D
kedvenc tweetem : :DDD
-can the 3080TI run Crysis 4?
-Nothing can run Crysis 4

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#3480) FollowTheORI válasza keIdor (#3477) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem a játék sem volt rossz... nekem bejött a story is ami mögötte volt. :)

Ha következő genre újraélesztik ezt meg a Dead Space-t akár, mint remaster akár, mint folytatás, már megérte az egész. :D

Már csak egy Splinter Cell kell Uborkáéktól a nextgenre és én már boldog leszek vele a generáció végéig. :K

Resident Evil-eknek is örülök, nekem az a széria totál kimaradt a konzolok meg a más játékok miatt, és végre jelenkori "minőségben" meg lehet tapasztalni szerintem nem rossz.
Nincs ezekkel a remasterekkel baj, egy mai gyereknek minden új. ;]

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#3481) Carlos Padre válasza FollowTheORI (#3480) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Csak a boomerek lázadnak miatta, akik Spectrumon, Commodore-n stb kezdték azok már mindennel IS játszottak. Részemről jöhetnek a régi jó játékok jó minőségű remake-jei, megerdemlik, hogy korszerű grafikával telhesz szépségükben tündököljenek, mint például a FF VII.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3482) keIdor válasza FollowTheORI (#3480) üzenetére


keIdor
titán

De az RE-k remake-ek, én csak a remasteredekről beszéltem.
Lehetne a Crysist, Prince of Persiat, Dead Spacet meg az összest vagy folytatni vagy rebootolni. 20-25 éves játékokat jó, ha újjá varázsolnak, de ilyen néhány éveseket szerintem korai, meg egyrészt jobb egy reboot.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3483) Kendek válasza keIdor (#3482) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A remaster-elésnek itt (konzolon) annyi a lényege, hogy elérhetővé válhatnak olyan játékok is amelyek egyébként nem lennének kompatibilisek. Egyetlen bosszantó dolog lehet csak benne, hogy az eredeti, digitális változat birtoklása után nem jár semmiféle árengedmény. De itt főleg azoknak érdekesek ezek a játékok akiknek anno kimaradtak. Persze a visszafele kompatibilitás azért barátságosabb megoldás.

<-ƘƘ->

(#3484) l.skywalker válasza Kendek (#3483) üzenetére


l.skywalker
félisten

Pontosan. Én csak pár éve jutottam el oda hogy konzolt vegyek. Rengeteg cím van amiből készült remake, remaster, reboot, Definitive edition, Game of the year Edition stb. Jók ezek de néha az original az igazi.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#3485) KaitouP válasza b. (#3479) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Ugye ugye! :C Imádom ilyenkor a Twitteres közösségeket, amint látják valamiben a potenciált, már indul is a humor vonat meg a meme zuhatag. :DDD

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#3486) hombre[EU] válasza Carlos Padre (#3467) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Igen,ezt már én is írtam tavaly a másik topikban. Kiváncsi vagyok mekkora lesz ez a die, i/o complex-nél azért lehet kompenzálni. Plussz ilyen órajelek mellé azért komolyan válogatni kell. Talán már az euv revíziónál normál lehet

Life, Uh, Finds A Way

(#3488) NyMRooD válasza Wesder (#3398) üzenetére


NyMRooD
őstag

Mondjuk ha nem szántották volna be a kinectet akkor én vettem volna one-t, akár még ps4 előtt, feltéve, hogy tartalom is lenne hozzá, értem én, hogy még több pénzt kellett volna beleönteni, meg az Apple is felvásárolta közben a szenzorok tervezőit, de ha komolyabban veszik nem lett volna gond.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#3489) F-ECT$


F-ECT$
titán

Többen is írtátok, hogy mi van ha tönkremegy a szeretett gépe, mert csak 1 év garnacia van rá. Egyrészt van ahol 2 évet adnak rá, másrészt vannak boltok, ahol 15-20e Ft-ért lehet venni még +3 év garit hozzá. Én szinte minden nagyobb értékű (50e Ft+) elektronikai cikkhez veszek ilyet, kellett is már használnom, és tök nyugodt vagyok, hogy ha bármi van, akkor ingyen javítják.

Dive ever, work never.

(#3490) erahurka válasza frankdelgado (#3487) üzenetére


erahurka
félisten

Miért kell mégegy a beépített aksi miatt? :F Rádugod a töltőre ha merül azt csá.

(#3491) kicsako válasza erahurka (#3490) üzenetére


kicsako
őstag

És aki 2-3 méterre ül a TV-től, és közben gyerekek/kutya rohangál össze-vissza? :U
Xbox kontiban kicseréled az elemet, és játszol tovább.

(#3492) NyMRooD válasza pzstm (#3432) üzenetére


NyMRooD
őstag

Ez neked mint játékosnak azért gond mert...? Egyébként ez olyan mint MS-nél az egér+billentyűzet támogatása, hatalmas innováció volt, annak ellenére, hogy Sony már évekkel korábban tudta és bár X-re sem jönnek ki az ezt támogató játékok tömegével, mégiscsak a PS-nél számít haszontalan feature-nek :D Mint játékost engem nem érdekel, hogy kinek mi a véleménye erről, inkább az zavar, hogy nincs rendesen kihasználva egyik oldalon sem.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#3493) Mr Bond 007 válasza kicsako (#3491) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Powerbank az smafu?

(#3494) erahurka válasza kicsako (#3491) üzenetére


erahurka
félisten

Nekem van egy 3 méteres kábelem pl. Vagy odahúzok egy hosszabbítot a fotelhez és abba dugom. Vagy napközben rakd töltőre, aztán ha játszol tuti kibírja. Gondolom nem nyomod egyhuzamban 6 órán át.

[ Szerkesztve ]

(#3496) kicsako válasza erahurka (#3494) üzenetére


kicsako
őstag

Szerencsére jelenleg se gyerek sem pedig kutya nincs képben, de a kutyát már megtapasztaltam, nem jó dolog ha mindenfelé vezetékek vannak.

"Gondolom nem nyomod egyhuzamban 6 órán át." Ha te azt tudnád.. ;]

@Mr Bond 007: töltögessem a powerbankot, majd vigyem magammal mindenfelé közben? Én ha partyba vagyok WC-re is kontrollerrel fejhallgatóval megyek :))

Xboxnál ezzel szemben: Elem ki, elem be. Vagy veszel bele cserélhető aksit. De tiéd a választás..

[ Szerkesztve ]

(#3497) d@vee válasza kicsako (#3491) üzenetére


d@vee
őstag

Ez nem valós probléma. Kb 3-4 méterre ülök a konzoltól és a TV-től. Az ágyam mellett viszont ott a telefon töltője. Ebba bedugom és kész. Lehet közbe tolni és FAT PS4-nek képzelheted mennyi idős a kontrollere. Akksi simán bírja az órákig tartó kockulást.
Szerk.: Powerbank szerintem is hülyeség. Töltsek egy akksit mindig, hogy azzal majd egy másik akksit feltöltsek? Ugyanmár.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#3498) kicsako válasza d@vee (#3497) üzenetére


kicsako
őstag

Több ismerőstől is hallottam, hogy telefontöltővel töltve tönkrement pár hónap után a konti, így az esélytelen. Nálam jelenleg nem probléma a töltés sem, mert 2 kontrollerem van, de exemnél tv-n játszva kutyával a lakásban nem volt egy álom a ps-ezés :(

(#3499) Kendek válasza kicsako (#3496) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

DS4-hez is lehet venni kívülről rászerelhető külső aksit. Azzal együtt azért már tényleg kibírja azt amit egyhuzamban játszani tudsz. Ha ez sem és a vezeték sem megoldás, akkor marad a cserekontroller, és akkor felváltva tudod tölteni őket. ~2,5 óra a teljes töltési idő, és minimum ~6 órát bírja.

<-ƘƘ->

(#3500) d@vee válasza kicsako (#3498) üzenetére


d@vee
őstag

Akkor ott a baj náluk. Mint írtam, az eredeti kontroller már nagyon régi, de semmi baja.
Na meg annyi áramot vesz fel a telótöltőből, amennyit akar. Nem fog felrobbanni.
Az elemes megoldás a világ legtrógerebb megoldása. Mert vannak az okos gamerek, akik megveszik az újratölthetőt és vannak, akik minden áldott alkalommal kidobják a lemerültet és mehet az új bele.
Ez pár 10 millió eladott kontrollernél ha csak hetente kétszer cserél elemet, már jó kis hulladék. Ki pénzelhette az MS-t hogy megint elemes szutyokra csinálja a kontrollerét?

[ Szerkesztve ]

Ja

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.