Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#2551) Def26 válasza d@vee (#2550) üzenetére


Def26
félisten

én is, persze. De sokaknak kevesebb is elég lesz.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#2552) hombre[EU] válasza Def26 (#2549) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Meglepōdnék,ha egy cod/bf multi gondot okozna ezeknek. Az elōzō bf még egy ryzen2700-zal sem tud mit kezdeni, a gpu-ban lehet különbség...de azért ezt pc-n is el kell adni,ahol a 1060/2060/rx580 a szint. Mondjuk bármi megtörténhet hisz nem a szakma csúcsáról beszélünk :D
Igen, meg kell várni mi a helyzet a gyakorlatban.

Life, Uh, Finds A Way

(#2553) Tegla80 válasza Def26 (#2551) üzenetére


Tegla80
addikt

Jatek,ugyan mar....Nekem mar most is kiadhatnak jatek nelkul es hasznalnam En boldogan azt ps4-kent bfv-re mig jon ra valami sajat bf is. :DD

Sony® & PlayStation®

(#2554) d@vee válasza Tegla80 (#2553) üzenetére


d@vee
őstag

bfv...Battlefield Vietnam? Az mikrón is elmegy, azért fájna bekapcsolni a PS5-öt :DDD

Ja

(#2555) Neoteric válasza hombre[EU] (#2552) üzenetére


Neoteric
addikt

Vegre talan elvezetes lesz a 64 fos jatek is. Perpill eg es fold 64es szerveren action kozben, ill ugyanez 32esen. Nagyon CPU limites.

PSN: ne0teric_sAN

(#2556) hombre[EU] válasza Neoteric (#2555) üzenetére


hombre[EU]
veterán

és most gondolj bele,hogy 7éve ezekre az alacsony órajelū sz@ros laptop magokra voltak felkészítve a játékok/enginek. Na most az ölükbe hullott 14szál(?) zen2 :D pár évig ezek csak malmozni fognak, szerintem ezzel számolt Cerny is hisz arra számít,hogy a gpu lesz leterhelve (mint eddig is)

Life, Uh, Finds A Way

(#2557) Def26 válasza hombre[EU] (#2556) üzenetére


Def26
félisten

de akkor miért elégedett meg 36CUs -val? Olvasgatva ez a legnagyobb fájdalma a kommentelőknek.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#2558) hombre[EU] válasza Def26 (#2557) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Költséghatékonyság? Elég sok custom hw-t kapott a ps5, csak az audióra (tempest) egy komplett ps4 cpu-nyi erōt-sávszélt használt,illetve ott az ssd...ezek mellett a kontroller is megújul. Lehet,hogy ugyanakkora alapon dolgoztak csak másra használták fel,nem gpu-ra
És nem tudjuk a tdp-t sem,na meg az árát

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#2559) Kendek válasza Def26 (#2557) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Azt pont elmondta, vagyis szerinte többet ér a magasabb órajel. De amúgy kár is rugózni ezen, majd a konzolok kiadása után fog kiderülni az igazság. Akkor lehet ténylegesen összehasonlítani, hogy hogyan futnak rajtuk a játékok. Addig marad az, hogy a számháborút elveszítették, a szakértők és fejlesztők szerint pedig nem lett gyenge.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#2560) F-ECT$ válasza zbundy (#2543) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha ugyanazt játszod xbox-on, mint amit pc-n is tudsz, akkor miért kell az xbox :F

Dive ever, work never.

(#2561) KaitouP válasza zbundy (#2543) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

OK boomer. :C ;]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#2562) _drk válasza hombre[EU] (#2547) üzenetére


_drk
őstag

Fejlesztőknek az kellene hogy valami program megcsinálja helyettük a játékot ők meg csak belenyúlnak.
Néha amúgy azt érzem kicsit előre haladottabb az ipar mint amit valójában tudnak. A sok 100 fős csapatok trükkökkel megcsinálnak valami faszát, amit más meg utánozni se tud.
Vagy a Sony féle 5+ éves fejlesztés ami ér valamit.
Csak legalább az alap engine működne normálisan 2020ban.

(#2563) hombre[EU] válasza _drk (#2562) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Fejlesztőknek az kellene hogy valami program megcsinálja helyettük a játékot ők meg csak belenyúlnak :D it's funny because it's true

Life, Uh, Finds A Way

(#2564) zbundy válasza F-ECT$ (#2560) üzenetére


zbundy
aktív tag

Nem ugyan azt játszom. Pc-n stratégia játékok nagyrészt, illetve amihez pl jön magyarítás azt pc-n tolom le.

(#2565) F-ECT$ válasza zbundy (#2564) üzenetére


F-ECT$
titán

De ez csak döntés kérdése nálad, nem? (Azaz ha rákötnéd az xbox kontrollert a pc-re, akkor mindent tudnál pc-n is játszani, nem kellene az xbox.)

Dive ever, work never.

(#2566) b.


b.
félisten

lehetséges a 399 dolláros ár? [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#2567) Def26 válasza b. (#2566) üzenetére


Def26
félisten

az egy nagyon átgondolt árazás lenne. Üdvözölném, ahogy a nagyok mondják. :D 1000 alatt meg lehetne mond a két konzol.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#2568) hombre[EU] válasza b. (#2566) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Az nagyon erōs kezdés lenne, szinte túl szép,hogy igaz legyen
De pszichológiai hadviselés szempontjából tökéletes :) a MS helyében elkezdeném azt kommunikálni,hogy: hát biza az (PS5) olcsó lesz hisz csak... :D

Life, Uh, Finds A Way

(#2569) Kendek válasza b. (#2566) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ha bevállalják a veszteséges árusítást, akkor persze. Elvileg itt előnyben vannak, mert az MS Xbox részlege most ugyanezt nem fogja tudni meglépni. De biztos, hogy még nincs lefixálva az árazás, szóval egyelőre korai lenne az örömködés.

<-ƘƘ->

(#2570) Imilenni válasza zbundy (#2545) üzenetére


Imilenni
addikt

Mi a különbség a PC és X között, ha már ennyire márkabuzik vagyunk?
Mármint az X javára, valahogy úgy tűnik a lista üres, mert nincs X ex, csak MS ex játék.

Press "F" to pay respects.

(#2571) l.skywalker válasza Imilenni (#2570) üzenetére


l.skywalker
félisten

Az ára (már akinek egyik sincs)

És a BC 360 játékok, azok nem futnak PC-n.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#2572) _drk válasza hombre[EU] (#2563) üzenetére


_drk
őstag

Sokszor tényleg rossz hallgatni hogy szegény fejlesztők,
-mert túl sok a túlóra.
-De nem volt idő.
-Köcsög kiadó megjelentette a játékot, pedig kész se volt.
- Nem is a fejlesztők hibája.
Mintha csak 13 éves autista gyerekek dolgoznának ezeknél.
Most egy dolog hogy a felső vezetés hülye, a középvezető félti a helyét de közben egy cégnél mindenki szarik bele az egészbe...

Most jól van hogy nem könnyű munka, de semmi se könnyű, ma meg már egy fejlesztő elmehet a vakvilagba...

(#2573) zbundy válasza F-ECT$ (#2565) üzenetére


zbundy
aktív tag

Tényleg nem akarok mélyebben belemenni mert off, de a pc-n való játék mindig macera. Nekem legalábbis. Rendszeresen kell valami problémát megoldanom 1-1 játéknál. Sose lesz olyan élmény játszani rajta mint konzolon. Viszont vannak megkerülhetetlen címek amiket csak ott tudok játszani. De ha tehetem akkor konzolon játszok inkább a tv előtt a relax fotelben minden pc-s hülyeségtől messze.

(#2574) zbundy válasza l.skywalker (#2571) üzenetére


zbundy
aktív tag

Ott a pont.

(#2575) Imilenni válasza zbundy (#2574) üzenetére


Imilenni
addikt

"Nekem a pc-m mellé nem pénzkidobás egy xbox."
Azt írtad van pénzed, most meg helyeseled azt hogy olcsóbb? :D

Press "F" to pay respects.

(#2576) zbundy válasza Imilenni (#2575) üzenetére


zbundy
aktív tag

Nem írtam hogy van pénzem olvasd már el még egyszer 🙂 azt mondtam nem pénzkidobás számomra. Egy konzol értékálóbb mint egy pc. Nekem ez a hobbim és nem akarok kompromisszumot. Hogy ti mivel magyarázzátok meg egymásnak vagy magatoknak, hogy épp milyen konzolt vesztek vagy nem vesztek már a ti dolgotok 🙂

(#2577) hombre[EU] válasza _drk (#2572) üzenetére


hombre[EU]
veterán

és a többségük még hazudik is nyilvánosan,minden E3 alatt a játékáról :D
Apropó játékok. Mennyire ciki már,hogy 1éve flopsokkal,gigabájtokkal meg chipekkel promózzák a konzolokat,de még játékokat nem is láttunk :(((
Mintha a Netflix azzal akarná eladni az elōfizetést,hogy fotókat mutogat a szerverfarmokból...jó-jó,érdekes, de csak mint mellékes infó

Life, Uh, Finds A Way

(#2578) Imilenni válasza zbundy (#2576) üzenetére


Imilenni
addikt

bocs mester

Press "F" to pay respects.

(#2579) _drk válasza hombre[EU] (#2577) üzenetére


_drk
őstag

Nem tudnak hazugságon kapni, ha nem is jelentesz be semmit!

Mondom én, hogy a 3-4 év E3-as DS,TLOU,DG betett mindenkinek.
Arról nem beszélve, hogy a mostani generáció egyre türelmetlenebb. Minden kell azonnal! És mondjuk én se sok értelmét látom, mikor több éven át promóznak valamit.
Jelenleg tök jó látni a D4-es gameplayt, de mikor fogok tudni játszani vele? 3 év? Kenjék a hajukra, az rengeteg idő! Teljesen felesleges bármit is mutatni, mert megfoghatatlan távolságra van még.
Azt se tudom, min fogom játszani, mer megveszem a PS5-öt 2 év után tönkre teszi a gyerek aztán lehet már PC-n nyúzom majd, mert ott lesz technológia forradalom akkor.
Egyszerűen nem lát annyit előre az ember. Kb 1 év aminek lenne értelme.

De egyébként tényleg mutathatnának valamit! Játék nélkül jóval kevesebb lesz az érdeklődő.

(#2580) l.skywalker válasza hombre[EU] (#2577) üzenetére


l.skywalker
félisten

Már bocs de a Godfall leak-je szerintem nem semmi :DDD

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#2581) 3L1T3


3L1T3
addikt

Közben hadd ajánljam figyelmetekbe a PS5 Facebook csoportot ahova megpróbálunk minden valós infót összegyűjteni amit eddig hallottunk. Nem az elvakult 12 éveseknek , sokkal inkább az érdemi vásárlóknak, jövőbeli tulajoknak szól a csoport.

[PlayStation 5 - Hungary | Facebook csoport]

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#2582) erahurka válasza 3L1T3 (#2581) üzenetére


erahurka
félisten

Egy Facebook csoport még ennél a topiknál is toxikusabb lesz szerintem :D

(#2583) hombre[EU] válasza l.skywalker (#2580) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Mondjuk nekem jobban bejön (abból a kevés gameplaybōl), mint a Ubisoft multi-openworldjei...de nem a free-to-playekre vagyok kíváncsi :)

Life, Uh, Finds A Way

(#2584) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Szinte 100%, hogy next-gen lesz, úgyhogy talán ide is elfér és tudunk másról is beszélni, mint a hardver specifikáció.

Az első, hivatalos kép a S.T.A.L.K.E.R. 2-ből.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#2585) Kendek válasza ImACeltic (#2584) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Oké, de eléggé valószínű, hogy PlayStation-re ki sem adják...

<-ƘƘ->

(#2586) 3L1T3


3L1T3
addikt

Én is elfelejtettem hátha más is, hogy a PS4 esetében is volt "Road to" bemutató és videó! :)

[The Road to PS4 | Mark Cerny talks at Gamelab 2013]

Számokban a mostanival összevetve:

Road to PS4
Posted June 28,2013
Views: 160K views
Not the first Video event for PS4

Road to PS5
Posted March 18,2020
Views:13.8 million views
First video event for PS5

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#2587) l.skywalker válasza 3L1T3 (#2586) üzenetére


l.skywalker
félisten

Hát igen. Annak a 13,8 millió nézőnek jó részét nem fogja érdekelni melyik konzol az erősebb. Sokkal inkább a mikor? mennyi? kérdések :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#2588) Kendek válasza 3L1T3 (#2586) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ezért kell most minél előbb előrendelni, mert különben nem fog jutni. :DDD

<-ƘƘ->

(#2589) 3L1T3 válasza Kendek (#2588) üzenetére


3L1T3
addikt

Háhá ettől azért nem tartok, bár az is igaz, hogy 2013-ban nem ennyi ember volt rákattanva a YouTube-ra.

Bízom benne, hogy 2-3 hónapon belül újabb infókat fogunk kapni a gépről. Sajnos a mainstream jobban értékelte volna, ha kapunk egy 30-40 másodperces CGI videót a gépről. Valahol megtudom ezt is érteni.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#2590) ImACeltic válasza Kendek (#2585) üzenetére


ImACeltic
őstag

Pedig remélem, hogy igen. Szerintem a stúdiónak is jól esne a bevétel és nem azt látni, hogy több ezren seedelik a torrent oldalakon.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#2591) hombre[EU] válasza ImACeltic (#2584) üzenetére


hombre[EU]
veterán

HalfLife után Stalker folytatás?! Mi történik?!
Ok, jöhet az UnrealTournament bejelentés is ;]

Life, Uh, Finds A Way

(#2592) oriic válasza hombre[EU] (#2591) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

2018ban jelentették be a STALKER 2-t legutóbb. :DDD

Live-Die-Respawn

(#2593) hombre[EU] válasza oriic (#2592) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Ahogy nézem wikin pár évente bejelentik majd elkaszálják :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#2594) oriic válasza hombre[EU] (#2593) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Most ez a legutóbbi. Hivatalosan annyit tudunk, hogy készül, célplatformok nincsenek megadva, valamint dobták az X-ray-t és helyett Unreal Engine lesz alatt. Itt tartunk jelenleg, aztán meglátjuk mi lesz pár hónap múlva. :DDD

Live-Die-Respawn

(#2595) hombre[EU] válasza oriic (#2594) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Kis csapat,UE4 és openworld(ish) ? Hááát... :)

Life, Uh, Finds A Way

(#2596) @rglaaf válasza hombre[EU] (#2591) üzenetére


@rglaaf
veterán

UT kb soha nem lesz a 4. részt is kidobták a a játékososknak alfa álapotban hogy kezdjenek vele amit akarnak a fortnite nagyobb lovét hozott nekik

PSN:BiZzare_0 ️

(#2597) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Dualshock 5?

Live-Die-Respawn

(#2598) hombre[EU] válasza oriic (#2597) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Ja, ez a kép már a Cerny prezentáció elōtt keringett az era-n...de nem tudom,hogy igazi-e. Experience Zone hol lehetett?!

Life, Uh, Finds A Way

(#2599) 3L1T3 válasza oriic (#2597) üzenetére


3L1T3
addikt

Hát ez nagyon DS4-nek néz ki. :U

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#2600) Nayrobi válasza hombre[EU] (#2598) üzenetére


Nayrobi
őstag

Hollandia

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.