Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#3551) Neoteric válasza Nayrobi (#3549) üzenetére


Neoteric
addikt

Mondjuk ehhez nem kell sok insider info. Varhato, hogy Sony is lep ha MS bemutatja a gepet, mint ahogy az is varhato, hogy a sikeres exkluzivoknak valszeg lesznek folytatasaik, amik kihasznaljak majd az SSD nyujtotta lehetosegeket.

PSN: ne0teric_sAN

(#3552) #20411392 válasza ImACeltic (#3545) üzenetére


#20411392
törölt tag

Rumor, meg minden, de:
Targeting native 2160p@30 fps.

Mondjuk várható, hogy nem 4K@60 fps lesz a target a legtöbb esetben, hanem a nagyobb mindenség minden másból.
Szerencsére az ilyen stílusú játékoknál (hzd, uncharted, last of us, witcher, ac...stb) annyira nem zavar a 30 fps.

[ Szerkesztve ]

(#3553) b. válasza #20411392 (#3552) üzenetére


b.
félisten

engem pont ezeknél zavarni tud, inkább kisebb felbontást de magasabb frissítést szeretek,de ez a TV-m hibája is, sajnos, nem szereti az oldal scrollt. :D

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#3554) ImACeltic válasza Nayrobi (#3549) üzenetére


ImACeltic
őstag

Ez egy igazolás is lehet. :Y :D

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#3555) Wesder válasza ImACeltic (#3554) üzenetére


Wesder
félisten

Azt mondta hogy lehet bannolni ha hazudik...:U

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3556) FollowTheORI válasza Nayrobi (#3549) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Akkor most azért mert igaz vagy azért mert nem? :DDD

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#3557) Nayrobi válasza ImACeltic (#3554) üzenetére


Nayrobi
őstag

Azért lett bannolva, mert már máskor is jött a banán, csak visszajött másik néven és megint nyomta a hülyeségeket, vagy egy oldalon keresztül röhögtek rajta mert azt hitte, hogy nem fog lebukni.

(#3558) hombre[EU] válasza #20411392 (#3552) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Bullshit a poszt, de openworld játéknál natív 4K mellett raytraced reflections&GI-al...inkább 30frame a target

Life, Uh, Finds A Way

(#3559) l.skywalker válasza hombre[EU] (#3558) üzenetére


l.skywalker
félisten

Amúgy amikor végül "minden kiderül" akkor ezeket a posztokat alig vesző elő valaki, csak azok jönnek elő akik 8 éve megjósolták, hogy ez lesz a konstrukció stb. stb. stb.

Uborkaszezon van, de már nagyon :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#3560) Lackooo84 válasza ImACeltic (#3545) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ha 30 fps lesz, akkor húzzák a kukijukra, de komolyan. Ne nézzenek már bohócnak minket... Én nem akarok már a harmadik genben (PS1-PS2-nél még ment az 50 pal 60 ntsc fps) is szutykos 30 fps-ekkel szarakodni, azért 2021-ben ez már vér ciki nem igaz nem veszik észre.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#3561) tboy93 válasza Lackooo84 (#3560) üzenetére


tboy93
nagyúr

Valószínűleg könyebb eladni a szebb grafikát mint a 60fps-t :)

(#3562) erahurka válasza hombre[EU] (#3538) üzenetére


erahurka
félisten

Remélem nem ilyen lesz. Legalábbis a logózás elég ronda.

(#3563) Wesder válasza Lackooo84 (#3560) üzenetére


Wesder
félisten

Réjtréjszinggel pedig 30-at fogsz kapni.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3564) stilo18 válasza tboy93 (#3561) üzenetére


stilo18
addikt

100%-ig biztos vagyok benne, hogy erről van szó... Minél szájtátósabb legyen, aztán max lehet választani 1440p/60 fpst.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#3565) KaitouP válasza Wesder (#3550) üzenetére


KaitouP
Topikgazda

Ott voltak azért nagyon szép füzetek, például az MGS-é elment egy mini artbooknak is. :K

[ Szerkesztve ]

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#3566) ImACeltic válasza Lackooo84 (#3560) üzenetére


ImACeltic
őstag

Engem nem zavar a 30 fps, ha megfelelően responsive a cucc.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#3567) d@vee válasza stilo18 (#3564) üzenetére


d@vee
őstag

Persze, nem fognak rámenni az fps-re. Azért nextgen, mert az állad a földön lesz, kinézettel kell eladni.
Ps4-ből elment mennyi is? Kb. 110 millió? (wikis adat). Ott is 30fps volt minden nagyobb játékban.
Legyen csak 4K/30fps, de légyszilégyszi lehessen választani 1440p/60fps-t is. Én azzal is beérem :D
Szerk.: GoW-nál vagy UC4-nél sem zavart a 30fps. Egyszer sem :)

[ Szerkesztve ]

Ja

(#3568) keIdor válasza d@vee (#3567) üzenetére


keIdor
titán

PC-n a DLSS 2.0 a bizonyíték rá, hogy nem kell ragaszkodni már a natívhoz. Összehozható a 4K (képminőség) és a 60fps egyszerre.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3569) Wesder válasza keIdor (#3568) üzenetére


Wesder
félisten

Nem làttam a DF DLSS 2.0 videójàt még, de akkor ezek szerint működik?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3570) stilo18 válasza d@vee (#3567) üzenetére


stilo18
addikt

"Szerk.: GoW-nál vagy UC4-nél sem zavart a 30fps. Egyszer sem :)"
+1

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#3571) l.skywalker válasza l.skywalker (#3468) üzenetére


l.skywalker
félisten

És folytatják:

Hey Nomad, you're still with us?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#3572) tboy93 válasza d@vee (#3567) üzenetére


tboy93
nagyúr

UC4-nel engem zavart, de főleg azért mert közvetlen előtte játszottam a remasterelt trilógiát, ami ugye 60 fps...

(#3573) tboy93 válasza l.skywalker (#3571) üzenetére


tboy93
nagyúr

Crysis első részét adnám PS5-ön :))

(#3574) l.skywalker válasza tboy93 (#3573) üzenetére


l.skywalker
félisten

A mondat alapján ez gyanús, hogy az első lesz, de szerintem jobb lenne akkor már egy teljes trilógia egy remaster kiadásban.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#3575) Wesder válasza l.skywalker (#3574) üzenetére


Wesder
félisten

Crysis The Collection.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3576) keIdor válasza Wesder (#3569) üzenetére


keIdor
titán

Nézd meg. Elég meggyőző a képminőség.
Nekem már a PS4 féle checkerboardingal sem volt bajom egyébként. Én kétlem a HZD2-nél a 30fps-t is, csak nem költik el ennyire a teljesítményt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#3577) oriic válasza l.skywalker (#3571) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Innentől már fixen első rész remaster/remake. Ezt mondja Nomadnak Jester a játék elején a repülőn.

Live-Die-Respawn

(#3578) l.skywalker válasza oriic (#3577) üzenetére


l.skywalker
félisten

Jaja, de amúgy én néztem, hogy egy meg nem nevezett AAA címre keresnek embereket (https://www.crytek.com/career - Unannounced AAA), szóval szerintem ez ilyen kettőt egycsapásra lesz, ahogy mostanában sok sequel esetén is csinálják.

Készül az új rész és mellé kap egy új szmokingot az első három.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#3579) oriic válasza l.skywalker (#3578) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Van benne ráció. Főleg ha mondjuk kiadnák a játékot augusztusban. (Mármint a remastert. A játék eleje ugyebár 2020. augusztusában játszódik)

Live-Die-Respawn

(#3580) l.skywalker válasza oriic (#3579) üzenetére


l.skywalker
félisten

Minden egybevág Watson :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#3581) d@vee válasza tboy93 (#3572) üzenetére


d@vee
őstag

Ahogy én is. PS3-on nem volt meg sajnos, de kemény 8 dollár volt a remasterelt trilógia, első vásárlásom volt PS4-en :D Úgy sem zavart.
Bár engem nem hatnak meg ezek az átállások. Gépen 144Hz-n játszok és sok régi game-t is tolok, azokat meg simán viszi a gép azon az fps-en. Újabb címek 45 fps környéke, PS meg ugyebár 30. Persze jó lenne a 60fps, de ha nem, akkor nem :)

Ja

(#3582) oriic válasza l.skywalker (#3580) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Minden IS összefügg!

Live-Die-Respawn

(#3583) d@vee válasza oriic (#3579) üzenetére


d@vee
őstag

Megkapja a régi rész az újabb CryEngine-t? Nem tudom elképzelni, miért kellene remaster. Új rész jöhet, kell valami ami kihajcsa' a nextgent :D
De a leírtakból tényleg a remaster a gyanús.

Ja

(#3584) oriic válasza d@vee (#3583) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Azért biztosan odavág majd, ha az első rész megkapná CryEngine V-öt, hiszen kb ég és föld a különbség a korábbi kiadáshoz képest.

Live-Die-Respawn

(#3585) F-ECT$ válasza d@vee (#3567) üzenetére


F-ECT$
titán

GoW 60-nal ment, nem? (Legalábbis Pro-n Performance módban.)

Dive ever, work never.

(#3586) Wesder válasza F-ECT$ (#3585) üzenetére


Wesder
félisten

"60-nal" maximum.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3587) d@vee válasza F-ECT$ (#3585) üzenetére


d@vee
őstag

Nekem nem volt Pro-m, sima Fat-on toltam. Akkor még monitoron :DDD

[ Szerkesztve ]

Ja

(#3588) Lackooo84 válasza stilo18 (#3570) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Szerintem csak azt nem zavarja, aki általában mindig csak 30fps játékokkal játszik. Ha valakinek már hozzászokik a szeme a jóhoz, onnan nehéz a visszalépés. Nyomd be a TLOU-t 60 fps-el, játsszad egy fél órát, aztán nyomd át 30 fps-re, darabos lesz, mint a szar. Sokan azt nem értik, hogy az alacsony frame az irányításra is kihat. Nem tudsz olyan alacsony input lagot elérni 30 fps-el.

The Truth is out there...

(#3589) KRoy19 válasza Lackooo84 (#3588) üzenetére


KRoy19
őstag

Ez így igaz.

Sőt azt tapasztaltam, hogy még akár a 60 fps is tudja azt a "darabos mint a szar" hatást kelteni, ha 120fps-ről váltasz vissza.

[ Szerkesztve ]

(#3590) hombre[EU] válasza KRoy19 (#3589) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Sōt, ha crt-n gameltél 200+ fps-ek mellett akkor még mindig csak bohóckodásnak tūnik az lcd@120hz :U

Hova akartok kilyudni,mondjátok? :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#3591) F-ECT$ válasza hombre[EU] (#3590) üzenetére


F-ECT$
titán

Azért a 120 fps(/hz) nagyságrendekkel kevesebb embert zavar, mint a 30 fps.

Dive ever, work never.

(#3592) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Ebből látszik, hogy elk.rvult a világ, amikor már a konzol topikban is az FPS a téma :DDD

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#3593) hombre[EU] válasza F-ECT$ (#3591) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Persze nem is ez a lényeg, hanem rosszul közelítitek meg a problémát. Azt kell megérteni,hogy a konzoloknál van egy erōforrás budget,amit maguk a készítōk osztanak be. Számonkérni a Playstationön,hogy a FarCry5 csak 30fps-el fut az...nem egy okos dolog :) ha 2x erōsebb lenne a PS4 lehet,hogy akkor is csak ennyi lenne,mert kétszer akkora erōforrás igénnyel írnák meg a játékot. Rengeteg tényezōbōl áll össze. Általában van egy álom,amit megszeretnének valósítani és az esetek többségében kimaxolja a lehetōségeket.
Most volt szó a Crysisról. Mikor megjelent szinte minden gépet kifektett,miközben a többi játék 100+ framet hozott ugyanazon a hardveren...ki volt a "hibás" :)

Life, Uh, Finds A Way

(#3594) 3L1T3 válasza Lackooo84 (#3588) üzenetére


3L1T3
addikt

Maximálisan igazad van.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#3595) Carlos Padre válasza F-ECT$ (#3591) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Meglepődnél az igazságtól.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3596) KRoy19 válasza hombre[EU] (#3593) üzenetére


KRoy19
őstag

Én is azon véleményen vagyok mint itt többen.

Tisztában vagyok vele, hogy ez a játék készítőkön múlik, de én azért szeretném, ha a PS5 esetében alap lenne minden játékban az alacsonyabb felbontás/magasabb framerate opció.

Részemről 1440p/60 fps > 4k/30 fps, any day.

[ Szerkesztve ]

(#3597) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

nVidia Ansel Valami hasonlót kérek a create gomb mögé :)

Life, Uh, Finds A Way

(#3598) F-ECT$ válasza Carlos Padre (#3595) üzenetére


F-ECT$
titán

Az igazság odaát van :P

Dive ever, work never.

(#3599) hombre[EU] válasza KRoy19 (#3596) üzenetére


hombre[EU]
veterán

én is sokmindent szeretnék :D a kérdés az,hogy te(ti/mi) az 1440p-vel mekkora piacot képviselsz? Érdemes veled foglalkozni, energiát/idōt belefektetni?(mert gondolom nem csak supportról van szó,ahol 4K-t számol aztán downgrade. Ha igen akkor alap lesz. Nekem is van, de a körülöttem lévō 10konzol közül egynek sincs...és tippre ez a sztenderd a világban.
És te már megint kevered a szezont a fazonnal,mert ez sem a PS5-ön múlik,hanem a fejlesztōkön :DDD most is van játék,amelyik 720p@60-at tud az alapgépen, mégsem alap a játékoknál...pedig a konzol tudja

Life, Uh, Finds A Way

(#3600) stilo18 válasza Lackooo84 (#3588) üzenetére


stilo18
addikt

Nem tudom kit zavar, kit nem, igazság szerint csak leírtam, hogy én pl az általad említett játékot is inkább felbontás prioritással játszottam, mint akár a God of War-t, Tomb Raider-t, stb... Single player játéknál a jobb kinézet volt nálam az elsődleges opció mindig.
Ha lehet majd választani 4k30fps meg 1440p60 között, valószínű a natív 4k-t választom.

Fps játékok az más téma, ott kell nekem is a 60 Fps. Ennyi csak :R

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.