Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#2751) b. válasza hombre[EU] (#2746) üzenetére


b.
félisten

Látod :DDD
Nekem egyetlen játék miatt kellett a pro, az a Last Of Us remastered , mert előszőr Now -on toltam végig ,pocsék késleltetéssel és problémás irányítással de így is az utóbbi 5-6 év meghatározó játékélménye volt nekem.
Akkor már elhatároztam hogy veszek egyet, csak úgy voltam, hogy ha megvan akkor, már kipróbálok mást is és ismerve magam nem lesz konditeremre is, kirándulni is, Jött az új nintendo is gyerekek, család , meló szóval ezért féltem megvenni mert aztán akkor végem .
DE mikor láttam, hogy a LOU is kap ilyen 4 K Módot akkor úgy voltam ne jó, akkor nincs tovább, megadom magam, mert csak húzom az elkerülhetetlent :DDD
Azóta persze nyomtam még pár játékot, Unchartedeket, , Heavy Rain és Beyond szintén nagy hatással volt rám.( UC nem annyira )
Most is a LOU2 miatt rendelem elő az 5 gépet, hogy ha jön rá külön kiadás akkor kéznél legyen nekem a masina :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#2752) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Karácsonyra hiába fog megjelenni a ps5/xbox, ha a koronavírus elhúzódása miatt kiürül az emberek zsebe...
Ez a sok(k) munkanélküli elképesztően lehangoló...nem csak nálunk, hanem a piacképesebb nyugati világban is...
Felőlem el is csúszhat a megjelenés...

(#2753) Wesder válasza ProEvoFan (#2752) üzenetére


Wesder
félisten

Én félretettem az àràt, úgyhogy no para.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#2754) keIdor válasza ProEvoFan (#2752) üzenetére


keIdor
titán

Én biztosra veszem, hogy idén egyik sem fog megjelenni, pont emiatt.
Elfog húzódni a járvány eleve nyárra, nem tudjuk, hogy lesz-e újabb hullám utána.
A globális gazdaság újraindítása sem egy hét lesz. Illetve sok a kérdőjel, ha borul az USA akkor még nagyobb lesz a baj. Márpedig ők nagyon elkéstek, ott csak most indul.

wesder: Remélem EUR-ban tetted. Egyébként a 70€ játékokkal is számolj. :) Szerintem emelnek árat 60-ról.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2755) Kendek válasza ProEvoFan (#2752) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Én elvagyok itthon, szerencsére 80% bér az állásidő, néha meg bemegyek dolgozni is. Remélem, hogy nem csúszik, mert szerintem így sem fognak tudni eleget gyártani belőle.

<-ƘƘ->

(#2756) Wesder válasza keIdor (#2754) üzenetére


Wesder
félisten

Màr rég 70€ az alapàr, és persze hogy €-ban tettem. 499-599€ között lesz akkor Day1, ha dràgàbb, akkor meg majd egyszer valamikor.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#2757) vonSux válasza ProEvoFan (#2752) üzenetére


vonSux
őstag

No igen, a real life shit inasba teszi a 10 vs.12 teraflops kérdést.

(#2758) hombre[EU] válasza keIdor (#2754) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Figyelj, Ázsia stabilizálodott,Európa pár országon kívül már megtörte a komolyabb terjedést és lassan visszaáll a rend, lényegében csak az USA bukott meg,mert Dél-Am. és Kanadában sem kiugróan magasak a számok. Szóval magát a hardwaret le lehet gyártani, el lehet adni...csak az a baj,hogy a software része az USA-ból jön márpedig ōk min. nyárig szenvedni fognak. Minél tovább halasztják annál többet buknak.

Life, Uh, Finds A Way

(#2759) keIdor válasza hombre[EU] (#2758) üzenetére


keIdor
titán

Nem is erre gondoltam, brutálisan sok lesz a munkanélküli. Mindenhol.
Pl. Európa motorjánál is: [link]
Több évig ennek nyoma lesz.

Egyébként magát a játékfejlesztést sem lehet home officeban csinálni, talán egy részét igen.
Nincs kommunikálva, de ott is lesznek csúszások, kíváncsi leszek idén lesz-e Cyberpunk. Senki nem látja mennyire lesz mély a gazdasági gödör és mikor esik a világ az aljára. Ez a necces ezzel az egésszel.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2760) Def26 válasza keIdor (#2759) üzenetére


Def26
félisten

Szerintem ezzel is a bevándorló emberek fognak szívni. Ölik majd egymást a melóért.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#2761) erahurka válasza hombre[EU] (#2758) üzenetére


erahurka
félisten

Európa mit tört meg? Semmit. Addig nem áll vissza a rend, amíg ki nem találnak valami működő gyógymódot.

(#2760) Def26: Meg mindenki akinek nincs komoly szakmája. Szarér' hugyér' fogják felvenni szerencsétlen embereket a tömeges munkanélküliségben dőzsölő vállalatok. Ráadásul sok kisebb cég tönkre fog menni. Most kéne tőzsdézni amúgy, szénné lehetne shortolni a szórakoztatóipart.

[ Szerkesztve ]

(#2762) hombre[EU] válasza keIdor (#2759) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Ok, de szerinted nem szárnyaltak az iphone eladások a 2000es évek végén mikor a legmagasabb volt a munkanélküliség az usa-ban? Sok lesz igen, de még több aki vásárolni fog.
Szerintem is az lesz a probléma,hogy csúszni fognak és nem lesznek készek az újak a premierre. Maximum mindenki a konzol launchra hozza és így nem lesz annyira szegényes a felhozatal,pl Cyberpunk

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#2763) keIdor válasza hombre[EU] (#2762) üzenetére


keIdor
titán

Ez sokkal nagyobbat fog ütni, mint a 2008-as válság. Már rég elhagytuk azt a szintet, ez durvább lesz.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2764) Szabi® válasza hombre[EU] (#2758) üzenetére


Szabi®
addikt

Ez sztem nincs így,az emberek most jó előre kiköltekezték magukat a legszükségesebb dolgokból,és folyamatosan első helyen vannak a vitaminok,idősebb rokonok ellátása kiszolgálása.Sztem nem egy-két háztartásban az utolsó lesz az hogy milyen játékokat és konzolt vegyünk.....egy csomó kiküldetéses munkavállaló nem tud kimenni és azt élik jelenleg fel,amit eddig össze spóroltak.Akkor is buknak a gyártók ha egy csomó konzolt boltokhoz depoznak és nem veszik meg ,mert huszadrangú lesz a felvevő piac számára :)

(#2765) keIdor


keIdor
titán

Sony isn't 100% sure COVID-19 won't delay PlayStation 5 and new games [link]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2766) tailor74 válasza keIdor (#2759) üzenetére


tailor74
őstag

Épp ma olvastam, hogy a CD Project Red 950.000 dollárt adott a lengyel államnak alapítványon keresztül a védekezés megsegítésére, és hogy tartják egyelőre a szept 20-ai megjelenési dátumot a cyberpunknál.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#2767) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Sokat nem számít, de jó tudni:
Michael Denny departs Sony to become studio head of TT Games

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#2768) hombre[EU] válasza l.skywalker (#2767) üzenetére


hombre[EU]
veterán

és a Lego: The Skywalker Saga-t fogja menedzselni :)

Life, Uh, Finds A Way

(#2769) l.skywalker válasza hombre[EU] (#2768) üzenetére


l.skywalker
félisten

Az még idén meg fog jelenni vajon? Habár nem tudom van-e értelme beszerezni, ha már megvan a TCS, a 2, a 3, a 7... csak a 8-9 hiányzik kábé...

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#2770) hombre[EU] válasza l.skywalker (#2769) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Hát nem hiszem. Max karácsonyra

Life, Uh, Finds A Way

(#2771) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Doom Eternal 970Evo vs HDD
Kezdem elhinni ezt a no loading times szlogent :) az elején simán mūködhet ezek alapján

Btw Cerny említette (a prezentációban) azzal számolnak,hogy a következō pcie4.0 ssd-k elérhetik a 7gb/s sebességet. Azt vajon ki tudja majd használni a konzol vagy az 5.5 a minimum és egyben a maximum?

Life, Uh, Finds A Way

(#2772) Wesder válasza hombre[EU] (#2771) üzenetére


Wesder
félisten

Tömörítve nem 9 a maximum amit igérnek?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#2773) Kendek válasza hombre[EU] (#2771) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Az 5,5 GB/s az a beépített SSD képességére vonatkozik. A külön beszerelhető M.2-es SSD esetén nyilván a PCIe 4.0 sávszélessége lesz a plafon, ami a gyakorlatban +1-2 GB/s. A játékok indítási és a betöltési idejét szerintem ez már különösebben nem fogja megdobni. A lényeg itt az, hogy minimum azt tudják mint a gyári, hogy ne okozzon problémát.

<-ƘƘ->

(#2774) Mr Bond 007 válasza Wesder (#2772) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

De

(#2775) Kendek válasza Mr Bond 007 (#2774) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

De ebben a kérdésben ez nem jelent semmit. Maga az adat tömörítve kerül kiolvasásra, vagyis tömörítve megy át a PCIe buszon. A tömörítés nem az SSD tényleges átviteli sebességét dobja meg, hanem ez egy elméleti érték. Úgy számolták ki, hogy összevetették a raw sebességet az átlagos tömörítési aránnyal. Magyarul ekkora lenne a sebesség ha nem lenne tömörítés.

<-ƘƘ->

(#2776) Mr Bond 007 válasza Kendek (#2775) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Maximum értékről volt szó.

(#2777) hombre[EU] válasza Kendek (#2773) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Igen, rosszul gondolkoztam :B maga a tömörítés lehet a "bottleneck" nem az ssd képessége
A custom decompressor has been built into the PS5’s I/O unit capable of handling over 5GB of Kraken input format per second. After decompression, that becomes around eight or nine gigabytes. The I/O unit itself, however, is capable of outputting as much as 22GB/s if the data compressed well.

Life, Uh, Finds A Way

(#2778) Kendek válasza Mr Bond 007 (#2776) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A maximum az a PCIe 4.0 x4 busz elméleti 8 GB/s értéke (mínusz overhead). Ha tömörítve megy át, akkor a kicsomagolás után kapott adat az több lesz.

<-ƘƘ->

(#2779) Mr Bond 007 válasza Kendek (#2778) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Az hogy nyersen mennyit tol sztem senkit se érdekel. Gyakorlatban mennyi az annyi (tömörítéssel mindennel), az lesz a lényeg. :K Főleg hogy még a fejlesztőknek is transzparens a tömörítős rész. Nekik semmi dolguk nem lesz vele.

[ Szerkesztve ]

(#2780) Kendek válasza Mr Bond 007 (#2779) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Oké, akkor ezek szerint a tömörítés hatékonyságától függően 8-22 GB/s sebességgel lehet számolni. Ami oké, de alapvetően nem ez volt a kérdés. Hanem az, hogy a jövőbeli, 5,5 GB/s-nál is gyorsabb SSD-ket vajon ki tudja-e majd használni? De ezek szerint nem, legalábbis a hardveres kitömörítőnek kicsit több mint 5 GB/s a befogadó kapacitása.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#2781) FollowTheORI válasza Kendek (#2780) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nyilván nem, ez nem is tudom miért volt kérdés... :)

De szerintem még az "5.5" is csak a PS exkluzívoknál lesz kihasználva, mert a multi címeknél az Xbox/PC 1-2GB/s limitációi fognak főleg játszani. (+ nyilván amit tömörítéssel hozzá tudnak adni)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#2782) hombre[EU] válasza Mr Bond 007 (#2779) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ez sem éppen igaz,mert nem az összes adat típust tömörítik ugyanolyan arányban,de az ssd képessége mindig fix

Life, Uh, Finds A Way

(#2783) Moby válasza hombre[EU] (#2782) üzenetére


Moby
addikt

Az eleve tömörített adat nem tömöríthető tovább veszteségmentesen, vagy csak minimális mértékben, függően az alkalmazott alogotol. A mennyiazannyira nem adható egzakt válasz. Ezek ilyen gyakorlati scenariók, amikre mond valami elméleti értéket a sony. Olyan, mint a frekik, meg az egész sebességmizéria. Mondtak rá valamit, hogy aztán mennyi az annyi éppen ott akkor abban, hát az meg valamennyi.

(#2784) Lackooo84 válasza Moby (#2783) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

De az is csak szigorú laborkörülmények között... :DDD

The Truth is out there...

(#2785) Moby válasza Lackooo84 (#2784) üzenetére


Moby
addikt

Környezeti körülményektől elvileg nem függhet, nyilván egy adott TDP keretbe kell beleférni, ez nem változik userenként.

/a viccet értettem, csak nehogy valaki komolyan vegye :)

(#2786) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Sony Japan Studio Expands with External Development Department

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#2787) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Exclusive: PS5 to Receive Terafloppy Disks, Proprietary Hardware That Will Boost Teraflops Count
"Official document, do not photograph"' :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#2788) Mr Bond 007 válasza l.skywalker (#2787) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ez túl egyértelmű. Az a jó ami hihető is :D

(#2789) hombre[EU] válasza l.skywalker (#2786) üzenetére


hombre[EU]
veterán

A Knack csapat :D

Life, Uh, Finds A Way

(#2790) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Ezt már ide rakom,mert szerintem nextgenen játszuk majd mind akik fogjuk :)

Elden Ring’s Storytelling Will Be More Grandiose Than Previous FromSoftware Games – Rumor

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#2791) #10186752 válasza hombre[EU] (#2758) üzenetére


#10186752
törölt tag

Azért ez egy nagyon optimista hozzáállás. Magyrországon szerintem nagyjából június vége, július közepe lehet, amikor visszatér a kicsit normálisabb élet, év végéig szerintem még számítani lehet szórványos megbetegedésekre.

A gazdaság viszont még évekig nyögi ezt, gondolj csak a 360-as euróra, a kisvállalkozásokra, a lanyha turizmusra stb., szóval ez megint egy igen komoly válságnak ígérkezik.

(#2792) gyuromoj


gyuromoj
veterán

PlayStation 5 New Details From Mark Cerny: Boost Mode, Tempest Engine, Back Compat + More

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#2793) ProEvoFan válasza gyuromoj (#2792) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Ez nekem már tömény.
Mi a lényeg?Összefoglalnád? :R

(#2794) gyuromoj válasza ProEvoFan (#2793) üzenetére


gyuromoj
veterán

Elkezdtem, de sajnos nekem is megfeküdte a gyomromat. :B
Hátha majd valaki jobban képbe lesz és segít nekünk. :D

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#2795) hombre[EU] válasza gyuromoj (#2794) üzenetére


hombre[EU]
veterán

bla bla bla....lényeg: még mindig nem láttuk a gépet munka közben szóval semmit sem tudunk :D
Az átlag user szempontjából a legfontosabb info,hogy teljes kontrol alatt lesz a rendszer maximális fogyasztása/hōtermelése szóval ki tudnak alakítani egy olyan környezetet(hūtést) amelyben nem lehet túlmelegedés.
Egyébként volt olyan pletyka,hogy a dizájn annyira...más,hogy addig nem akarták megmutatni míg nem tuti a sorozatgyártás. Az emberek még azt gondolnák,hogy concept és nem lehet végleges. Persze ez is csak egy leak a sok közül...vagy igaz vagy nem

Life, Uh, Finds A Way

(#2796) 3L1T3 válasza ProEvoFan (#2793) üzenetére


3L1T3
addikt

Nagyvonalakban munka közben, ha valamit félre hallottam vagy értek akkor ne haragudjatok!

- Azt mondja, hogy ott lesz a nagy áttörés a Sony részéről, hogy a GPU nagyon magas órajelen van, a CPU viszont elég alacsony. A fejlesztők azt mondták a DF-nek, hogy úgy csinálják a játékokat, hogy sokkal inkább GPU igényesek legyenek, így fixen 2.23 GHz-en tartva a GPU-t

- Valószínűleg nagyon sok olyan cím lesz, amit "full GPU performance"-ra fejlesztenek

- a mostani generációban is elvileg ha 60 fps-el futtatsz 1 játékot PS4 Pro-n akkor egy csomó kihasználatlan energia van a CPU-ban és ezért döntöttek így.

- GPU Maxolás az csak a DevKit-en van így, a retail verzión az AMD Shamrshiftet fogják használni , hogy még jobb teljesítmény legyen. Elvileg ezzel a Smartshift technológiával szinte állandóan maxon pöröghet a GPU és a CPU is anélkül, hogy túl nagy hőt termelnének.

- Elvileg igazódni fog az órajel ahoz, hogy mit kell betöltsön, és ezt nagyon gyorsan fogja csinálni. Tehát alapvetően maxon pörög, viszont ha mondjuk felnézel az égre, ahol kevés a textúra akkor instant lejjebb veszi a frekvenciát. Aztán ha visszanézel oda ahol sok a textúra megint megemeli az órajelet.

forrás: [PlayStation 5 New Details From Mark Cerny: Boost Mode, Tempest Engine, Back Compat + More]

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#2797) Wesder válasza hombre[EU] (#2795) üzenetére


Wesder
félisten

Na de vàrj. Ha azért nem mutattàk eddig meg, mert kétséges a sorozatgyàrtàsa, akkor 1-2 hónapon belül muszàj lesz megoldaniuk, mert így nehezen lesz 2020 holiday.
Szerintem.

Inkàbb tényleg az lehet hogy ezzel a ködösítéssel nagyobb figyelmet kapnak most, mintha màr az arcunkba lenne tolva minden, ahogy a MS is tette.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#2798) b. válasza 3L1T3 (#2796) üzenetére


b.
félisten

ezt vízhűtés nélkül szinte elképzelhetetlennek tartom.
A legjobb válogatott GPU-k( Kingpin) vízhűtés alatt tudnak fixen max terhelés alatt 2150 -2200 Mhz-t Kíváncsian várom ezt hogy hozzák össze.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#2799) 3L1T3 válasza b. (#2798) üzenetére


3L1T3
addikt

Egyelőre én is szkeptikus vagyok. Mert ha 2 féle frekvbencián futna a CPU egy idle meg egy load akkor megérteném. Így viszont ez inkább arról szól, hogy ne legyen nagy a fogyasztás és vele együtt a hőtermelődés folyamatosan. Más értelmét nem látom annak, hogy bármilyen frekvencia folyamatosan ugráljon. :U

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#2800) Kendek válasza 3L1T3 (#2796) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A lényeg, hogy néhány technikaibb plusz infó, igazából semmi érdemleges. Pl. úgy van megoldva a visszafele kompatibilitás is, hogy testre szabták a Zen 2 magokat, vagyis kiegészítették, hogy jobban passzoljon az eredetileg Jaguár magokra tervezett játékokhoz.
A változó órajeleknek hála meg talán az átlagos fogyasztás lesz alacsonyabb, és nem a teljesítmény.

<-ƘƘ->

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.