Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#26651) karmaresz válasza nitro16 (#26647) üzenetére


karmaresz
senior tag

Az árukereső árdiagramját megnézve, még két héttel ezelőtt is volt 547K-ért a 75"-es modell.
[link]
Erősen győzködtem is magam, de végül is úgy döntöttem, nem húzom meg a ravaszt.
Gondolom, most BF előtt felvitték az árát, hogy nagyobbnak tűnjön az engedmény, de reménykedem abban, hogy jövőre beesik 500 kornyékére. Persze nem az az 50K különbség vágna földhöz, csak a fél milla már így is nagyon komoly lélektani határ nálam egy, technikailag gyorsan avuló eszköznél.

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#26652) zozika84


zozika84
őstag

Szerintetek a psvr jatekokat is feljavítja majd a ps5?
Gondolok itt a magasabb képfrissítésre, szebb grafikára stb

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#26653) horkaytom


horkaytom
tag

Steelseries 7p-t rendelt valaki, ha igen, honnan erdemes?

(#26654) cyberkind válasza zozika84 (#26652) üzenetére


cyberkind
félisten

Ha a Sony lát a VR-ban több potenciált, akkor van értelme ezzel foglalkozniuk, de amúgy nem hiszem, nem egy system seller dolog ez se.

Paranormal Cocktivity

(#26655) VTom válasza zozika84 (#26652) üzenetére


VTom
veterán

Nem. A napokban nyilatkozta a CEO, hogy a VR még sokáig nem lesz meghatározó a gaming piacon, így nem nagyon foglalkozik velw a Sony.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#26656) dákó83 válasza Szilágyi84 (#26575) üzenetére


dákó83
csendes tag

Ha esetleg szóba jöhet nálad a Telekom, akkor nézd meg ott mert Cyber November keretein belül most akciós az 55q80t. Az én csomagomban 269e volt.

(#26657) Carlos Padre válasza oriic (#26538) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nekem nagyon bejönne ha olyan lenne mint a PS3

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#26658) NyMRooD válasza dákó83 (#26656) üzenetére


NyMRooD
őstag

Ja, csak ahogy nézem voltak olyan kedvesek, hogy a Cyber november miatt csökkentették a csomagokhoz járó kedvezményeket, amit én néztem úgy 46k készülékkedvezmény volt, most abból lett 26k. Tavaly már egyszer akartam magenta 1-et, november végén igényeltem, január végéig nem kötötték be, szóval visszamondtam, most megint gondolkodtam, de internettel maradok diginél, a mobilt meg beviszem vodás céges flottába.

u.i. tapasztalatom szerint telekomnál az igazán jó akciók nem hűséghez kötöttek, ami úgy van abból nagyon ritkán jön ki jól az ember.

[ Szerkesztve ]

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#26659) hombre[EU] válasza zozika84 (#26652) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Life, Uh, Finds A Way

(#26660) PiszokAlfréd válasza Moby (#26618) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

Én többek között azért nem ugrottam bele az OLED-be, mert iszonyatosan tükröződik. Személyesen is meggyőződtem róla és el is mondják minden tesztben. Nem tudok/akarok teljesen elsötétíteni, valahányszor bekapcsolom. Pedig szükséges, mert a fényerő sem az igazi, maximumra tekerve egy fokkal jobb, de nem az igazi. Plusz akkor hatványozódik a fényerő vesztés, na meg a beégés veszélye is. Nem kell brutális burningre gondolni, elég az is ha csak egy halvány felhősödés megjelenik....
Ha kinőtte ezeket a betegségeit, benevezek egyre ;)

(#26661) d@vee


d@vee
őstag

Jesszus, húzzatok már a TV topicba [link]
Ettől még az is jobb volt, hogy mennyire felesleges egyesek szerint az adaptív trigger :DDD

[ Szerkesztve ]

Ja

(#26662) felixo


felixo
őstag

Remélem a héten kapunk konkrét jelzést Euronics-tól az előrendelésre !? :F

Redmi Note 9

(#26663) winery válasza felixo (#26662) üzenetére


winery
aktív tag

Nekem az is elég ,ha csönget a futár :) ;]

(#26664) EnterR válasza winery (#26663) üzenetére


EnterR
veterán

Én azért szeretném tudni előtte, hogy csönget-e vagy sem. :D

PSN ID: marquuard

(#26665) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

A menü-ről mikor jönnek majd a bemutatóvideók? A DF mikor csinál részletesebb videót? Szóval meddig van embargó?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#26666) Deck válasza .LnB (#26665) üzenetére


Deck
titán

11.06

PS5

(#26667) .LnB válasza Deck (#26666) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

dánke :R

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#26668) Aciduzzu válasza Wesder (#26632) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Igen, most olvastam, leállíttatták az ügyvédek az egész értékesítést.

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#26669) Moby válasza VTom (#26655) üzenetére


Moby
addikt

És ennek mi köze a game boosthoz? :D Persze, hogy feljavítja.

(#26670) Moby válasza PiszokAlfréd (#26660) üzenetére


Moby
addikt

Butaságokat ne terjesszünk kérem. Semmilyen besötétítés nem szükséges természetesen, a fényerő 7-800 nit. Egyébként 30-as fényen használom én is nappal SDR anyaghoz :D

(#26671) Madwe válasza Moby (#26670) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ezt én se értem, nekem is 30ason van a nappali módban, teljesen jó. Direkt napfény nem éri, de azt va panel se szereti pl :)

[ Szerkesztve ]

(#26672) Moby


Moby
addikt

Pár tonnányi :D

[ Szerkesztve ]

(#26673) hombre[EU] válasza Moby (#26672) üzenetére


hombre[EU]
veterán

1darab digital :DDD

Life, Uh, Finds A Way

(#26674) VTom válasza hombre[EU] (#26673) üzenetére


VTom
veterán

Ezt egyébként furának tartom, hogy mindek promóban, reklámban, mindenhol a lemezes változat van hirdetve. A Sony érdeke pedig a digitálishoz fűződik inkább.
A kereslet nyilván nagyobb a lemezesre, csak fura, hogy a médiában nem a digitális sulykolják.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#26675) temes69 válasza syler123 (#26604) üzenetére


temes69
aktív tag

Én KD-55XE7077-et cseréltem kb másfél hónapja egy ilyen q80-asra. Nekem nagyon bejön. Sokkal szebb a képe, meg a hangja is nagyon tuti. Nekem nincs semmilyen hangrendszerem a bravia is jó volt de ennek nagyon szép a hangja. A képe is sokkal jobb.
A játék móddal kell benne szórakozni, mert az eléggé szemkifolyatós gyárilag, de amúgy azt csak egyszer kell beállítani.
Oleddel nem volt még tapasztalatom, de ennek is jó a feketéje. Legalábbis számomra megfelel :)

(#26676) Carlos Padre válasza Moby (#26672) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Megy egyenesen az apróra ;]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#26677) hombre[EU] válasza VTom (#26674) üzenetére


hombre[EU]
veterán

lehet azon túl nagy (még) a veszteség :D

Life, Uh, Finds A Way

(#26678) Moby válasza Carlos Padre (#26676) üzenetére


Moby
addikt

Háromhetvenér'!

(#26679) Blaze_


Blaze_
aktív tag

Digital unboxing volt már?
[link]

(#26680) Moby válasza hombre[EU] (#26673) üzenetére


Moby
addikt

Pedig...olyan csúnya az a lemezpúp a másikon :( Meg annyira rendszerellenes ez a lemezizélás már. Ide-oda lehet váltogatni a játékok között, ott folytatni ahol abbahagytad, stb, és akkor cserélgessél lemezt :D Értem, hogy fillértoszásra jó ha ottvan, de...de csúnya na.

[ Szerkesztve ]

(#26681) NyMRooD válasza VTom (#26674) üzenetére


NyMRooD
őstag

Valószínűleg a Sony nem akarja magára haragítani teljesen a videójáték boltokat, anno xbox one s all digital miatt volt felháborodás rendesen, talán a gamestop meg is fenyegette MS-t, hogy minden xbox terméket száműz a polcairól, úgy meg elég nehéz digitálisan bármit is eladni ha a játékosok hardvert nem tudnak venni sehol.

[ Szerkesztve ]

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#26682) Blaze_ válasza Blaze_ (#26679) üzenetére


Blaze_
aktív tag

Linket persze elcs*sztem:
[link]

(#26683) hombre[EU] válasza Moby (#26680) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ja nagyon nemszép :DDD majd egy átdizájnolt slimnél lehet én is lemezesre váltok, addigra a környezetemben is megjelennek majd az ötösök (cserebere)

Life, Uh, Finds A Way

(#26684) Dr. Venkman


Dr. Venkman
tag

Nekem dilemma volt, hogy digitálisat vagy lemezeset vegyek, mert szinte mindent digitálisan vettem ps4-re, mindig csak egy-egy lemezes játékom volt, éppen azért, hogy ne kelljen cserélgetni a lemezeket. Viszont azt hiszem 30e Ft-os játékáraknál már egyre inkább át fogok térni a lemezelésre, még ha macerásabb is. Illetve komolyan azt gondolom, hogy lemezes gépet vásárolni jelenleg egy statement is, mert ha a digitális lesz sikeres, akkor a következő generáció már full digitális lesz (persze lehet, hogy így is) és biztos vagyok benne, hogy azzal párhuzamosan előbb-utóbb a store-os akciók is megritkulnának, vagy gyengébbek lennének. Szóval lemezelni fillérbaszás, de közérdekű fillérbaszás!

(#26685) MerLinh


MerLinh
senior tag

volt mar? kontroller rendesen szetszedve :D

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#26686) hombre[EU] válasza Dr. Venkman (#26684) üzenetére


hombre[EU]
veterán

viszont ha nem szeretnél rendszeresen idegenekkel bizniszelni (használtpiac) akkor ott tartunk,hogy pl. lemezes Demon's Souls 80€, digital (us store) 60€

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#26687) 3L1T3 válasza MerLinh (#26685) üzenetére


3L1T3
addikt

Hát azért ezzel dolgoztak rendesen. :C

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#26688) F-ECT$ válasza Dr. Venkman (#26684) üzenetére


F-ECT$
titán

Én se voltam nagy lemezelő, de a PS4 már elég régi, hogy lehessen válogatni a régebbi olcsó címek közül, ha játszani szeretnék.

A PS5-ös játékok viszont 1-1.5 év múlva kezdenek majd 10e alá benézni, addig lehet hogy megéri megvenni lemezesen, aztán eladni kis bukóval.

Dive ever, work never.

(#26689) Freddycom


Freddycom
őstag

Sziasztok!

Abszolút laikusként kérdeznék, az utolsó konzolom a PS2 volt. :D (PC-n se játszottam). Van ugye a digitális verzió, illetve a lemezes.

1.) A digitális esetén csak a hivatalos PS Store-ból tudok vásárolni vagy van mód kulcsot venni egyéb helyeken olcsóbban, pl G2A vagy ilyesmi és azt redeemelni?

2.) Most néztem pl az új szerecsen páukembört, ára a ps store-ban 21e, konzolvilágon 22e. Ez a minimális árkülönbözet a jellemző általában?

3.) A PS5 használható tárhelye mittomén 750GB. Ez durván hány játékra elegendő? Mennyi egyáltalán manapság egy AAA cím, 100-150 giga, foglamam nincs. :D Mennyivel másabb a digitális esetén, letölti a geci nagy telepítő fájlt, telepíti a geci nagy játékot és aztán törli a setup fájlt? Lemezes verziónál meg telepíted lemezről? Gondolom ez gyorsabb, bár gigabites wifi 6 hálózat esetén azért hasít a letöltés is.

Köszi előre is!

(#26690) Aciduzzu válasza Moby (#26680) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Ehhez képest a komplett mostani generációt végig fillértosztad, és élvezted a lemezes használt piac előnyeit. :U

Másrészt, aki lemezest vesz, nem jelenti, hogy csak lemezes játékot fog venni, ő is nyugodtan váltogathatja a többi játékát lemezcsere nélkül.

Amúgy a púp tényleg csúnya.

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#26691) Aciduzzu válasza Freddycom (#26689) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

1. Igen.
2. Jellemzően a digitális (magyar store) sokkal drágább, amíg a jelenlegi genben nagyjából 17-18 volt egy lemezes játék, a store-ban 21k.
3. Attól függ mivel játszol, de nagyjából olyan 5-6 játék.

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#26692) hyggelig válasza Moby (#26680) üzenetére


hyggelig
senior tag

Értem, hogy fillértoszásra jó ha ottvan

Miért lenne fillértoszás? Van egy csomó lemezes játékom és csak párat adtam el belőle. Nem mindenki akarja lemezes játékot kijátszás után eladni.
Pl. a Persona 5 előbb volt meg digitálisan és úgyis játszottam végig. Aztán pár hete, itt a hardveraprón lemezesen is megvettem, mert abszolút kedvenc játék és nem akartam, hogy ne legyen meg (ráadásul nagyon jó áron vettem, díszdobozban)

(#26693) Freddycom válasza Aciduzzu (#26691) üzenetére


Freddycom
őstag

Köszi a válaszokat!

A régiót esetleg át lehet rakni US-re és dollárban fizetni, bankkal váltatni a pénzt?

(#26694) semetka válasza MerLinh (#26685) üzenetére


semetka
őstag

Nekem csalódás hogy nem külön van a töltőport illetve hogy ugyanazok a stick-ek. Tuti előjön a drift ennél is.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#26695) Lackooo84 válasza MerLinh (#26685) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Jó látni, hogy ugyanaz a 10 centes kínai analóg egység van ebben is, ami pár hónap után driftelni fog. :D Meg arra leszek még kíváncsi, hogy azok a gagyi műanyag fogaskerekek mennyit fognak bírni, mielőtt elnyalódnak. :D Ennyi villanymotorral tuti nem fog sokat bírni az akku sem.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#26696) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Hétvégén megvolt az első beszélgetésem, ahol az apuka PS5-öt tervezett venni karácsonyra a fiának. Teljesen laikus szülő volt. Mondtam neki, hogy ne is számoljon ezzel. És tök érdekes, hogy hiába mondtam, hogy egy Xbox-szal olcsóbban kijönnek. Az előfizetéses rendszer miatt, mondta, hogy nem azt nem akarja. Így PS4 Pro lesz a fa alatt.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#26697) MerLinh válasza semetka (#26694) üzenetére


MerLinh
senior tag

nem tudom, csati cseret en megtudom oldni magamnak, de ugyis standet fogok venni. De a csati sem mas mint amit a telefonban hasznanak szal ha telefon kibirja a napi 1-2 akkor ennek is kene birnia a ritkabb bedugast.

Lackoo, majd ali/ebayrol veszunk nagyobbat :D

[ Szerkesztve ]

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#26698) gyuromoj válasza Lackooo84 (#26695) üzenetére


gyuromoj
veterán

Kell rendelni drágábbat, aztán házi barkács.
Persze ha már nem lesz rajta garancia. :)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#26699) Moby válasza Aciduzzu (#26690) üzenetére


Moby
addikt

Hogy aztán honnan lenne bármilyen fogalmad arról, hogy mit csinálok meg mivel :D

(#26700) RangerFox válasza Dr. Venkman (#26684) üzenetére


RangerFox
Topikgazda

Idén 40 játékot vettem, abból 4 volt dobozos. Eddig ez az arány kb fordított volt, de a jó akciók, meg egy kicsit a járvány miatt is átálltam a digitálisra. US storeból egész jó áron lehet venni játékokat, ha van egy home partnered, akkor pedig még olcsóbb. Én egyre jobban hajlok a digitálisra, főleg, hogy nem támogatja 4k Blu-Rayn a dolby visiont a Ps5, így a teljes élményhez így is egy külön blu-ray lejátszó kellene, ha filmet nézek.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.