Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165963) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Nyereményjáték!

Újabb játékkulcs került felajánlásra opr jóvoltából, és ez alkalommal is játszani lehet érte! :C

Stellar Blade™

A játék egy külön topikban zajlik, ott lehet leadni a feltett kérdésekre a helyes válaszokat. A szabályok és a kérdések az összefoglalóban olvashatóak.

Jó játékot és sok szerencsét mindenkinek! :)
A felajánlást pedig köszönjük opr kollégának! :R

<-ƘƘ->

Hozzászólások

(#26601) Madwe válasza syler123 (#26593) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ebben nem értek egyet, egy jó dinamikás 10bites hdr tartalom s egy 8bites sdr között ég és föld a különbség. Elöbb legyen meg a 10bit, magas dinamikatartomány 1000+ nittel vagy oleddel, sokkal fontosabb s látványosabb előrelépés mint a hdmi 2.1 által hozott 4k120hz amit alig fogja valami kihasználni. Vrr attól függ h oldotta meg sony működhet hdmi 2.0 esetén is 120hzes panellel, vrr jó dolog, de pl 4k hdr esetén vrr nem működik csak cx-es oledeken egyelőre normálisan... szóval akkor megint ott lennék, hogy fenének se kell a vrr, ha a hdr rovására megy.

[ Szerkesztve ]

(#26602) Moby válasza syler123 (#26593) üzenetére


Moby
addikt

A fald ledes izéknál a fald ledet feledheted game módban. Választhatsz, hogy fald, vagy normális inputlag. A kettő együtt nincs.

(#26603) Madwe válasza Moby (#26602) üzenetére


Madwe
nagyúr

A fald led game módban szép fátyolos nézhetetlen valami lesz, nincs azzal semmi gond :)

(#26604) syler123 válasza BGyulaHUN (#26600) üzenetére


syler123
veterán

Telekom

Megy itt a q80t oltása, de mondjatok jobb tv-t az árában. Tényleg érdekel, mert még nem vettem meg. Persze egy 500eFt-os Oled jobb.

[ Szerkesztve ]

(#26605) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

holnap BUGSNAX review ;]

Life, Uh, Finds A Way

(#26606) Dvix


Dvix
senior tag

Gyerekek mi a helyzet ezzel az új P. Store-al? A kívánságlistám eltűnt és játékot se tudok ilyesmire raknom. :( Az egész olyan mint egy nagy színezőkönyv ezzel a faltól-falig képekkel. :U Más se találja a whislist-jét.

[ Szerkesztve ]

(#26607) Impulsivex


Impulsivex
tag

A 20db-ot hirdető emberünk letörölte a hirdetését, de még az 50-es fent van :D Az utóbbi valószínű csak egy szimpla troll...

(#26608) Jim74 válasza Impulsivex (#26607) üzenetére


Jim74
nagyúr

Biztos elkelt mind a 20 :DDD

(#26609) Wesder válasza Dvix (#26606) üzenetére


Wesder
félisten

Ne is keresd, mert nincs.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#26610) horkaytom válasza hombre[EU] (#26595) üzenetére


horkaytom
tag

Bar lenne idom ennyit gamelni egyhuzamban :D

(#26611) BGyulaHUN válasza syler123 (#26604) üzenetére


BGyulaHUN
tag

Király ! Köszönöm ! :R :R

(#26612) BGyulaHUN válasza syler123 (#26604) üzenetére


BGyulaHUN
tag

Én megmondom őszintén nekem nincs TV-m és nem azért mert barlangban lakok . Egyszerűen nincs rá szükségem , pontosabban eddig nem volt . Most , hogy konzolt veszek , ahhoz keresek TV-t . Jelenleg a számítógépemen nézek filmet is pl . Ez egy Acer Predator 2K 165Hz ips monitor . Nem gondolnám , hogy ha ezek után egy next gen konzolt bekapcsolok az 300 ezres tévén akkor majd csalódás fog érni . De tényleg teszem hozzá , abszolút laikus vagyok tévé dologban .

(#26613) Elderath


Elderath
őstag

Új infó szerint 712gb felhasználható hely van a gépen.

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#26614) Wesder válasza Elderath (#26613) üzenetére


Wesder
félisten

Na ez jól hangzik. Jobb, mint a 665.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#26615) Moby válasza syler123 (#26604) üzenetére


Moby
addikt

Hát ez úgy van, hogy jó tévét nem akkor kell venni, amikor viszket, hanem amikor van. B9-ek mentek 350-ért, ez az izé meg 300. Most biztos nem vennék semmi, mert most szar ára van mindennek. Nincs kifutó modell, és nincs akció sem sehol. Mondjuk ha rákeresek, még mindig dob ki 388-ért B9-et, a boltot nem ismerem, sem azt, hogy valós-e. De ha igen, én azt a nyolcvanat biztos hozzócsapnám, ha egy hétig nem ennék is :DDD

(#26616) Elderath válasza Moby (#26615) üzenetére


Elderath
őstag

OLED után nincs visszaút :))

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#26617) Madwe válasza Moby (#26615) üzenetére


Madwe
nagyúr

380-400ért van 55bx, az januárban lemehet 350 körülre... :) amúgy a q80t se rossz. Csak annyira nem is jó :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#26618) Moby válasza Madwe (#26617) üzenetére


Moby
addikt

Igen, erről beszéltem, hogy akkor kell venni, amikor van. Most nincs(olcsón), nem ilyenkor kell tévét venni. De PS5-öt is lehet venni hardveraprón 370-ért most, szal ez ilyen :D Januárban lesz majd az is 180-ért. Vagy februárban. Vagy lehet venni helyette XSX-et, és akkor mondogahatja magának, hogy a BC játék is már majdnem olyan, mint a nextgen. Ez a Q80 most kb ilyen :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26619) syler123


syler123
veterán

Frenetikus, amikor már meghozom a döntést elbizonytalanítotok :D De az Olednél meg tartanék a beégéstől, mert hogy azt nem cserélem le 2 évente az tuti...

Mondjuk ha már összehasonlítás, ahogy látom fényerőben mindenhol jobb eredményt produkál a q80t, magyarán hdr része tuti jobb. Viszont az Olednél a fekete az fekete.

[ Szerkesztve ]

(#26620) Madwe válasza syler123 (#26619) üzenetére


Madwe
nagyúr

A hdr nem a peak brigthnessről szól, hanem a dinamikáról, ami fekete feketével sokkal nagyobb, hiába az 1000+ nit. Érdemes élőben rálesni :)
nem hiszem h 2 évente cserélni kéne, az enyém 5 évet simán kibírt s most ment haverhoz, mindenféle panelprobléma nélkül, h jöjjön a nagyobb frissebb tesója :)

(#26621) front3r válasza syler123 (#26619) üzenetére


front3r
őstag

A HDR szépsége elveszik a nem OLED tévéknél sajnos. Az OLED-nél a színek is több árnyalattal rendelkeznek. Hidd el, de nagyon sokat számít az igazi fekete.
2018 elején vettem egy LG OLED55B7V-t, de soha nem fogok már LCD-t venni, akár mi is lesz a jelenlegi készülékemmel.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#26622) hombre[EU] válasza Elderath (#26613) üzenetére


hombre[EU]
veterán

naah, nem hiszem

Life, Uh, Finds A Way

(#26623) ProEvoFan válasza syler123 (#26619) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Nekem Samsung Q82R tévém van és ha most vennék, akkor Sony KD55XH90-et választanám.
Mindezt abban a tudatban, hogy szerintem is a legjobb képe az oled tévének van, csak én félek a beégéstől.

(#26624) Moby válasza hombre[EU] (#26622) üzenetére


Moby
addikt

Ő pont csúcs QLED-ről váltott OLED-re.
Nem ide.

[ Szerkesztve ]

(#26625) balazs025 válasza Moby (#26624) üzenetére


balazs025
senior tag

És ennek mi köze a tárhelyhez?

(#26626) Moby válasza syler123 (#26619) üzenetére


Moby
addikt

A HDR része tuti jobb? :DDD Az egésszel ott indultál, hogy HDMI2.1. Namost akkor most hallgasd meg, hogy mit mondanak az ezzel kelők és fekvők erről. [link] Oda vittem neked, ami érdekes.

/de kivonatolom neked: a samsung úgy tud alacsony inputlaget (aka Game mode), hogy egyszerűen dobja a képminőséget. A HDR szar rajta, amint játékra akarod használni.

[ Szerkesztve ]

(#26627) syler123


syler123
veterán

Na jó egyelőre várok a tv vásárlással, konzolom is fene tudja mikor lesz :D De a 1080p-s tv-t már illene 4k-ra cserélni az konzolváltással.
Moby : láttam azt a videót, ilyen alapon a legalapabb tv-t kell megvenni, mert nincs 2 funkció ami együtt használható lenne....
Mondtam a Fald ledet, de ott nem csak a fald led a lényeg, hanem mert nem edge ledes, erősebb fényerő stb... De mindegy is, ezt ti is tudjátok. Láttam q80t-t és szép képe van.

[ Szerkesztve ]

(#26628) BGyulaHUN válasza syler123 (#26619) üzenetére


BGyulaHUN
tag

Most akkor ez nem jó TV ? Pedig már örültem , hogy találtam valamit amit meg is tudok venni .

(#26629) Madwe válasza syler123 (#26627) üzenetére


Madwe
nagyúr

De van olyan, c9nek és cxnek hívják ;]

[ Szerkesztve ]

(#26630) Elderath


Elderath
őstag

Nekem volt highend QLEDem, arról váltottam OLEDre. Ég és föld a különbség, főleg game modeban. Semmi pénzért nem vennék LEDet többet, főleg, hogy OLEDet már szinte olcsóbban kapsz.

[ Szerkesztve ]

Xbox Live : SirLuipadre PSN ID : SirLuipadre

(#26631) Aciduzzu válasza Wesder (#26591) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Nem szedette szerintem le, csak más néven mennek tovább.

[ Szerkesztve ]

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#26632) Wesder válasza Aciduzzu (#26631) üzenetére


Wesder
félisten

Igen, nevet kellett vàltoztatniuk, de az előrendeléseket is àllítólag töröltették velük.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#26633) vonSux válasza ProEvoFan (#26623) üzenetére


vonSux
őstag

Így, hogy most napi szinten látok oled panelt ill. egy xh90-et egymás “mellett”, véleményem szerint ajánlható kompromisszum az utóbbi az oledhez képest. De legalább is rosszabbra számítottam. Más kategória, de tavaly az ibc-n láttam egy (még gondosan rejtegették a paramétereit, egy külön lefüggönyözött bungiban lehetett megnézni :U ) sony broadast lcd referencia monitort az oledes társa mellett, és bezony kurva jó volt.

(#26634) nxswitch


nxswitch
senior tag

Nekem egy Philips 55pus7304 tvm van. Ma próbálgattam vele Demon's Souls HDR videót(utólag raták rá a hdr-t, tehát gondolom nem olyan jó mint az eredeti), illetve PS4-es játékokét. Viszont akárhogyan állítgattam a képet, mindig olyan mosott szürkés-barnás volt az egész. SDR Vivid kép mód nézett ki a legjobban. A videókat android tv youtube appjában néztem, a tv átváltott HDR-be.

Van ötletetek, hogy ez miért van?
PS5-ben ki lehet kapcsolni a HDR-t a beállításokban?

Annyira nagyon nem zavar, egy nagyon egyszerű HD tv-ről váltottam, így is gyönyörű színei vannak a játékoknak SDR-ben. És még nem is láttam 4K tartalmat vele, az is nagy ugrás lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#26635) Madwe válasza nxswitch (#26634) üzenetére


Madwe
nagyúr

Letiltható lesz gondolom a hdr, ahogy a ps4 esetében is az. Sok tévé ugyan képes megjeleníteni a hdr tartalmakat, de nem rendelkezik rendes dinamikával s mosottas lesz ahogy írtad is. De lehet csak a hdr képmódodat kellene rendesen beállítanod, adott tévét nem ismerem, esetleg keress ajánlásokat hozzá

(#26636) Moby válasza nxswitch (#26634) üzenetére


Moby
addikt

Mert az a tv nem tud HDR-t megjeleníteni(mint oly sok HDR-nek eladott tv).

(#26637) nxswitch válasza Madwe (#26635) üzenetére


nxswitch
senior tag

Olvasgattam, és én is arra jutottam, hogy valószínűleg a TV nem elég jó, hogy szépen jelenítsen meg HDR tartalmat. Amennyiben le lehet tiltani nem gond, szerintem nagyon szép volt SDR-ben is.

De kicsit szomorú, mert nagyon hype-olták, sokan azt mondták, hogy nagyobb ugrás mint a 4K. És mivel semmi mértékegysége nem volt és a ,,what tv to buy for PS5" videók azt mondták, hogy legyen HDR, ezért olyat vettem amire rá volt írva. De ha tudtam volna sem áldoztam volna rá valószínűleg sokkal többet.

(#26638) karmaresz válasza nxswitch (#26634) üzenetére


karmaresz
senior tag

Valamelyik Philips topikban -azt hiszem AVforums- olvastam 1 hónapja erről, szóval mások is szenvednek ezzel. Akkor még nem volt megoldás, bár többen jelezték a gyártó felé a problémát. Nem tudom, azóta változott-e, de mindenesetre elvetettem a Philipset emiatt a PS5 TV upgrade kapcsán.
Egyébként a sok olvasás, utánajárás alapján én is a Sony XH900-zal szemezek.75"-nél számomra nem alternatíva a 2-3x drágább oled.

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#26639) nxswitch válasza karmaresz (#26638) üzenetére


nxswitch
senior tag

Azért ez már 2x drágább, mint az én tv-m. Lehet majd elmegyek egyszer valami üzletbe és ránézek tv-kre, ha engednek rajta youtube-ozni, hogy milyen lenne a rendes HDR.

[ Szerkesztve ]

(#26640) Madwe válasza nxswitch (#26639) üzenetére


Madwe
nagyúr

Sok helyen engednek saját tartalmat is lejátszani pendriveról pl :) egyébként én továbbra is tartom h a rendes hdr sokkal fontosabb mint a hdmi 2.1, az adja a legtöbbet a képhez, még az 1080p-4k váltásnál is sokkal nagyobb ugrás, ha jó :)

[ Szerkesztve ]

(#26641) kola99 válasza syler123 (#26627) üzenetére


kola99
tag

Hali , ha nem Oled tv lessz , akkor ez alá nem adnám a színvonalat : [link] :K
. most ráadás Playstation Plus 365 napos fetöltő kártya is !

[ Szerkesztve ]

(#26642) karmaresz válasza nxswitch (#26639) üzenetére


karmaresz
senior tag

Most, BF előtt nagyon fent van az ára, de nem kérdés, hogy drágább. mint egy sztenderd LED TV.
400k alatt kezdtem keresni 75"-es tévéket, de rájöttem, túl sok a kompromisszum. Úgy vagyok, hogy 500 körül, akcióban rászánnám az összeget erre a Sonyra. Korábbi áringadozását elnézve lehet ennyi, ha a drága forintunk is akarja.

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#26643) stilo18 válasza nxswitch (#26634) üzenetére


stilo18
addikt

"Viszont akárhogyan állítgattam a képet, mindig olyan mosott szürkés-barnás volt az egész"

Sajnos a belépő(bb) kategóriás tv-k nem tudnak olyan nagy színskálát megjeleníteni, (BT2020 színtérlefedetség) hogy teljes legyen a HDR élmény (a többi tényezőt most hagyjuk)
Ettől "fakó" a kép.
A barnás feeling viszont lehet, hogy a HDR anyagnál használt képprofil miatt lehet. (Meleg 2 színhőmérséklet)
Nézd meg, tedd vissza normálra ha úgy jobban tetszik a kép.

[ Szerkesztve ]

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#26644) nxswitch válasza karmaresz (#26642) üzenetére


nxswitch
senior tag

Wow. Én megvárom amíg 2-300 körül lesznek ezek a TV-k. :) Nekem már ez is nagy ugrás volt, egy 60K-s HD tv-ről, pedig még nem is láttam rajta 4K tartalmat, és a switch 720P-s játékai is szépek rajta. Emellé jön majd a grafikai ugrás, a gyors töltés, a dualsense és a 3d audio(ha épp felveszek egy fülest, nem szeretem). Nem lesz ez rossz. :C

(#26645) karmaresz válasza nxswitch (#26644) üzenetére


karmaresz
senior tag

55"-ben azért elfogadhatóbb az ára. Sajnos a tévém és a kanapé közötti a több mint 3 m már a jelenlegi 65"-re is határeset, így ha lépek, muszáj egy -nem is olyan- kicsit még hozzátennem, ha nagyjából időtálló: 75", 4K@120Hz, HDMI 2.1, 10 bit, HDR+, opcionálisan VRR és mindezek felett egy jó, ha nem is kiváló képminőséget nyújtó TV-t keresek a PS5 mellé. :U
Aztán lehet hogy kivárok egy-két évet, így lesz még egy áll-leejtős élmény, ha TV-ben is lépek. :)

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#26646) horkaytom válasza nxswitch (#26634) üzenetére


horkaytom
tag

Nekem 55PUS6561/12 tv van, de ps4en, filmeknel nem tunik a rossznak a hdr. Youtubeon nem tudtam kiprobalni, mert sokszor 4K videot csak 720p-be engedi lejatszani (nem mindegyiket)..

(#26647) nitro16 válasza karmaresz (#26642) üzenetére


nitro16
senior tag

Nem tudom mikor akarod megvenni, de idén annyira biztos nem fog lemenni. Szerintem még jövőre amikor már kifutó modell lesz, akkor se lesz 500k, annál magasabb áron fogják kiszorni a megmaradt készletet.

Fekete péntekről meg tavaly sokkal jobb ajánlatok voltak a november első heteiben lévő kupon napokon, illetve karácsony előtt, mint fekete pénteken. Az itthoni fekete péntek egy nagy vicc, általában ha van egy-két jobb tv akció az is a középkategoriában van.

(#26648) Carlos Padre válasza Wesder (#26517) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Konkrétan szerződésssegés.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#26649) Wesder válasza Carlos Padre (#26648) üzenetére


Wesder
félisten

Ezt mondd meg vg-nek is, mert nem érti. Szerinte ezt bàrmelyik bolt megteheti, csak nincs kedvük és jófejek.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#26650) Madwe


Madwe
nagyúr

Azt h átnevezték őket s refundoltatták tudtam, de azt nem hogy forgalomba se hozhatják, úgy látszik marad majd official sony ha lesz egyáltalán, miközben kína felkészül :) [link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.